מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : נפח גבוה וצילינדר אחד?

Touro
28-07-2019, 19:16
אהלן :) חשקה נפשי בvitepilen 701 כאופנוע לא מוגבל ראשון,
כאמור האופנוע בעל 700 סמ״ק עם צילינדר אחד.
במה זה מתבטא מבחינת אמינות, דלק, בלאי, נסיעה וכו׳ וכו׳?

JohnnyDough
28-07-2019, 20:05
ויברציות?
ביקורות שראיתי על הצמד הזה היו טיפה צוננות ואם כבר הולכים על התוצרת אז אני לא בטוח שההפרש במחיר מהדיוק 790 מצדיק את הבחירה בהוסקוורנות.

Dresdner
28-07-2019, 20:33
כמעט את כל אירופה עשיתי על מנוע חד צילנדר 660 סמ"ק כולל רכיבות על כביש מהיר במשך שעות ומאות קילומטרים על 140 קמ"ש ללא שום בעיה אז ברמת העיקרון חד צילנדר יכול לעשות הכל, עכשיו השאלה היא האם מנוע חד צילנדר שמגיע מקטמ יכול לעשות את זה, בפורומים של קטמ דיוק יש כמה בעיות שחוזרות על עצמם, תקרא שם ותחליט אם זה משהוא שאתה מסוגל לחיות איתו או לא.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Touro
29-07-2019, 12:09
כמעט את כל אירופה עשיתי על מנוע חד צילנדר 660 סמ"ק כולל רכיבות על כביש מהיר במשך שעות ומאות קילומטרים על 140 קמ"ש ללא שום בעיה אז ברמת העיקרון חד צילנדר יכול לעשות הכל, עכשיו השאלה היא האם מנוע חד צילנדר שמגיע מקטמ יכול לעשות את זה, בפורומים של קטמ דיוק יש כמה בעיות שחוזרות על עצמם, תקרא שם ותחליט אם זה משהוא שאתה מסוגל לחיות איתו או לא.

אני שמעתי שהבעיות קורות רק בנפחים של ה390 ומטה, תקף גם לנפחים הגבוהים?

ויברציות?
ביקורות שראיתי על הצמד הזה היו טיפה צוננות ואם כבר הולכים על התוצרת אז אני לא בטוח שההפרש במחיר מהדיוק 790 מצדיק את הבחירה בהוסקוורנות.
היופי מצדיק, חחחח

KKatkov
29-07-2019, 12:24
אהלן :) חשקה נפשי בvitepilen 701 כאופנוע לא מוגבל ראשון,
כאמור האופנוע בעל 700 סמ״ק עם צילינדר אחד.
במה זה מתבטא מבחינת אמינות, דלק, בלאי, נסיעה וכו׳ וכו׳?

דלק - כמו בכל אופנוע "כבד", תלוי בעיקר ביד ימין. היה לא מזמן שרשור שבו הרחבתי על דעתי בנושא.
מניסיוני - בגרוזיה רכבתי על ק.ט.מ 690 אנדורו. הצריכה שלו נעה למיטב זכרני בין 4/100 (כבישים צידיים איטיים ושבילים מהירים) ל-5/100 (כביש "מהיר" על 120-130, או שטח מאתגר יותר).
מבחינת בלאי - הוא בד"כ גבוה יותר ממנועים דו-צילנדריים, הן עקב המשקל הרב של החלקים הנעים (מה שמגביר את הבלאי בסל"ד גבוה) והן עקב הויברציות. לא שמעתי על סינגלים גדולים שמגיעים ל-200 אלף ק"מ לפני שנדרש אוברהול, בעוד שהרבה אופנועי כביש/אדוונצ'ר יכולים להגיע לשם בקלות כל עוד השימוש בהם מתחשב ואיכות הטיפול גבוהה. עם זאת, מנועי סינגל גדולים בהחלט יכולים להיות אמינים עבור הרוכב ה"ממוצע", שלא מתכוון להחזיק באופנוע מעל 70-100 אלף ק"מ - כדוגמה קלאסית לכך זה ה-DR650, שנחשב "bulletproof".
ספציפית לסדרת ה-LC4 יש רגישויות רבות. אני מניח שרובן שופרו עם השנים, אך עם זאת, צריך להבין שמדובר במנוע שנסחט חזק מאוד עוד בשלב התכנון שלו. הוא קרוב במבניהו למנועי 4 פעימות של אופנועי אינדורו מקצועיים, שמטופלים לפי שעות או במרווחים של כ-1000 ק"מ.
אני מניח, שכדי שמנוע כזה יאריך ימים ויחצה את רף ה-100 אלף ללא צורך בהתערבות - המינימום הנדרש הוא לקצר את מרווחי החלפת השמנים, להשתמש אך ורק בשמן סינטטי מלא באיכות גבוהה ולהימנע מ"קריעה" של המנוע.

כRובי
29-07-2019, 15:51
אני שמעתי שהבעיות קורות רק בנפחים של ה390 ומטה, תקף גם לנפחים הגבוהים?
לא תקף. בטח לא למנועי ה-701 המצויידים בבלאנסר.

היופי מצדיק, חחחח
מסכים בהחלט.
ובהתחשב בעובדה שכיום ההפרש עומד על קרוב ל-20,000 שקלים (בין מחיר המבצע כרגע למחיר המחירון של ה-790), אזי ההפרש בוודאי שמוצדק, יותר מתמיד.

Dresdner
29-07-2019, 23:44
דלק - כמו בכל אופנוע "כבד", תלוי בעיקר ביד ימין. היה לא מזמן שרשור שבו הרחבתי על דעתי בנושא.
מניסיוני - בגרוזיה רכבתי על ק.ט.מ 690 אנדורו. הצריכה שלו נעה למיטב זכרני בין 4/100 (כבישים צידיים איטיים ושבילים מהירים) ל-5/100 (כביש "מהיר" על 120-130, או שטח מאתגר יותר).
מבחינת בלאי - הוא בד"כ גבוה יותר ממנועים דו-צילנדריים, הן עקב המשקל הרב של החלקים הנעים (מה שמגביר את הבלאי בסל"ד גבוה) והן עקב הויברציות. לא שמעתי על סינגלים גדולים שמגיעים ל-200 אלף ק"מ לפני שנדרש אוברהול, בעוד שהרבה אופנועי כביש/אדוונצ'ר יכולים להגיע לשם בקלות כל עוד השימוש בהם מתחשב ואיכות הטיפול גבוהה. עם זאת, מנועי סינגל גדולים בהחלט יכולים להיות אמינים עבור הרוכב ה"ממוצע", שלא מתכוון להחזיק באופנוע מעל 70-100 אלף ק"מ - כדוגמה קלאסית לכך זה ה-DR650, שנחשב "bulletproof".
ספציפית לסדרת ה-LC4 יש רגישויות רבות. אני מניח שרובן שופרו עם השנים, אך עם זאת, צריך להבין שמדובר במנוע שנסחט חזק מאוד עוד בשלב התכנון שלו. הוא קרוב במבניהו למנועי 4 פעימות של אופנועי אינדורו מקצועיים, שמטופלים לפי שעות או במרווחים של כ-1000 ק"מ.
אני מניח, שכדי שמנוע כזה יאריך ימים ויחצה את רף ה-100 אלף ללא צורך בהתערבות - המינימום הנדרש הוא לקצר את מרווחי החלפת השמנים, להשתמש אך ורק בשמן סינטטי מלא באיכות גבוהה ולהימנע מ"קריעה" של המנוע.הDR הוא דוגמא לא טובה כי הוא לא מקורר נוזל .
כעיקרון אופנועים מקוררי נוזל מחזיקים יותר זמן ועמידים יותר להתעללויות מצד הרוכב.

KKatkov
30-07-2019, 09:38
הDR הוא דוגמא לא טובה כי הוא לא מקורר נוזל .
כעיקרון אופנועים מקוררי נוזל מחזיקים יותר זמן ועמידים יותר להתעללויות מצד הרוכב.

לא הבנת את מה שאמרתי.
ה-DR מחזיק יפה מאוד יחסית ל-LC4 של ק.ט.מ. כך שנושא מערכת הקירור לא כזה קריטי.

uriar
30-07-2019, 09:47
הייתי חמש שנים עם סינגל 800 סמ"ק - די אי ביג. הבעיה שהכי הפריעה לי היא המהירות הסופית המוגבלת - טווינים קטנים הרבה יותר משאירים אותך מאחור. במהלך חמשת השנים האלו האופנוע עבר אוברהול ושיפוץ ראש מנוע כך שיש מצב שהוויברציות משפיעות... ובכל זאת הייתי ממליץ. גמישות של המנוע, הפתיחות האדירות, הגיזרה הדקה והרעש הנפלא שווים את זה.

Dresdner
30-07-2019, 10:08
לא הבנת את מה שאמרתי.
ה-DR מחזיק יפה מאוד יחסית ל-LC4 של ק.ט.מ. כך שנושא מערכת הקירור לא כזה קריטי.את הLC4 לרוב טוחנים בשטח או בכביש, באותו סוג שימוש מנוע קירור מים מחזיק את המנוע ברצועה מאד צרה של חום מנוע שמתורגמת לתערובת יציבה יותר מה שתורם רבות לאורך חיי המנוע.

KKatkov
30-07-2019, 11:14
את הLC4 לרוב טוחנים בשטח או בכביש, באותו סוג שימוש מנוע קירור מים מחזיק את המנוע ברצועה מאד צרה של חום מנוע שמתורגמת לתערובת יציבה יותר מה שתורם רבות לאורך חיי המנוע.

זאת תיאוריה.
בפרקטיקה - הרבה מנועי LC4 קרסו מוקדם. אם בא לך, תחפור קצת ב-advrider לא חסר שם מידע.
מנועי ה-DR מחזיקים לא רע גם בשימוש אינטנסיבי. קריסה מוקדמת של מנוע כזה היא דבר נדיר.
כמובן שאתה יכול להעביר את זה לויכוח "קירור נוזל מול קירור אוויר", אבל זאת לא הנקודה פה.

ayalzo
30-07-2019, 18:54
ככל,
קירור מים תורם לאורך חיים של מנוע כי המנוע עובד יותר נכון.
ספציפית,
המנועי קירור מים הנ"ל תוכננו לתת הספק גבוה, ובמשקל נמוך,
מה שאומר שהכל בנוי על המינימום חומר האפשרי.
ולכן הם מתפגרים הרבה לפני המנועים הישנים הכבדים והחלשים.

פתחתי מנוע בדיאר 650, והחזקתי ביד מנוע מפורק של 690. ההבדלים באיך שהדברים האלו בנויים הם תהומיים.
זה כמו להשוות למבורגיני לג'ון דיר).

Touro
30-07-2019, 21:10
טוב, אז לאור התגובות כאן.. הצעות לאופנוע עם פנס עגול שהוא לא sv650 לאופנוע לא מוגבל ראשון? ;)

JohnnyDough
30-07-2019, 21:27
cb650r
z900rs
סקרמבלר אייקון

FoxLight
30-07-2019, 22:51
טוב, אז לאור התגובות כאן.. הצעות לאופנוע עם פנס עגול שהוא לא sv650 לאופנוע לא מוגבל ראשון? ;)
אם רצית את ה
vitepilen 701 לך על זה או לפחות תעשה נסיעת מבחן.
אם אתה קונה חדש האמינות לטווח ארוך פחות אמורה לעניים אותך וגם זה גם לדעתי אופנוע שלא נשארים איתו ל 100K ק"מ

אבל אופנועים אחרים עם פנס עגול יש לך את הרטרואים של יאמהה וקוואסקי

TundraOG
31-07-2019, 06:10
cb650r
z900rs
סקרמבלר אייקון

ממש לא הייתי הולך על זד900 כאופנוע לא מוגבל ראשון, לדעתי הוא אוברקיל וקפיצה גדולה מדיי.

אופציות "שפיות":
XSR700
CB650R
Ducati Scrambler
ועוד שנה מעכשיו יגיעו גם אופנועי טריומף :)

KKatkov
31-07-2019, 11:06
ממש לא הייתי הולך על זד900 כאופנוע לא מוגבל ראשון, לדעתי הוא אוברקיל וקפיצה גדולה מדיי.

אופציות "שפיות":
XSR700
CB650R
Ducati Scrambler
ועוד שנה מעכשיו יגיעו גם אופנועי טריומף :)

אני דווקא חושב, שכל עוד יש כמה עשרות אלפי ק"מ של ניסיון על אופנוע בקטגוריה הנמוכה - אין בעיה לעלות ל-Z900. זה הכל עניין של שליטה עצמית ומיומנות רכיבה.
אני בזמנו עליתי מדיוורז'ן 400 לבנדיט 1200. שרדתי כדי לספר.

erel
31-07-2019, 11:58
טוב, אז לאור התגובות כאן.. הצעות לאופנוע עם פנס עגול שהוא לא sv650 לאופנוע לא מוגבל ראשון? ;)Xsr700
אני רוכב על mt07 tracer והמנוע הזה מדהים.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

KKatkov
31-07-2019, 15:15
Xsr700
אני רוכב על mt07 tracer והמנוע הזה מדהים.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

רכבתי על ה-XSR700, לא התלהבתי.
מנוע "חשמלי" לגמרי - אין לך מושג באיזה הילוך אתה נמצא, שלישי-רביעי-חמישי מרגישים כמעט אותו דבר, וההבדל העיקרי בינהם הוא בתצוגת הסל"ד.
גם העיצוב שלו לא לטעמי - לא באמת רטרו, נראה בדיוק כמו מה שהוא - MT-07 שעבר שינוי עיצוב קטן, כדי לעשות אותו קצת פחות מכוער בלי להשקיע הרבה.

יכול להיות שחלק מהביקורת שלי נובעת מזה שלרכיבת המבחן הזאת הגעתי על גבי מונסטר 821 - שהוא אחד האופנועים הכי פועמים, חיים ומיוחדים שיש לקטגוריה להציע.
אבל גם אם לא נתייחס לדוקאטי (אני די בטוח שאל מול ה-XSR, במבחן האישי שלי המונסטר 797 היה מנצח בנוק-אאוט) - ה SV650 בעיני הוא אופנוע הרבה יותר "כנה" ונאמן לקונספט של רטרו מודרני.
בהפרש המחירים בינו לבין ה-XSR (מעל 10K, אם אני זוכר נכון) אפשר לשפצר את ה-SV, כולל שדרוג של המתלים, המושב והכידון או להחליף מערכת פליטה לכזו שתתן לוי-טווין להשמיע את קולו כראוי.

Dresdner
31-07-2019, 17:34
רכבתי על ה-XSR700, לא התלהבתי.
מנוע "חשמלי" לגמרי - אין לך מושג באיזה הילוך אתה נמצא, שלישי-רביעי-חמישי מרגישים כמעט אותו דבר, וההבדל העיקרי בינהם הוא בתצוגת הסל"ד.
גם העיצוב שלו לא לטעמי - לא באמת רטרו, נראה בדיוק כמו מה שהוא - MT-07 שעבר שינוי עיצוב קטן, כדי לעשות אותו קצת פחות מכוער בלי להשקיע הרבה.

יכול להיות שחלק מהביקורת שלי נובעת מזה שלרכיבת המבחן הזאת הגעתי על גבי מונסטר 821 - שהוא אחד האופנועים הכי פועמים, חיים ומיוחדים שיש לקטגוריה להציע.
אבל גם אם לא נתייחס לדוקאטי (אני די בטוח שאל מול ה-XSR, במבחן האישי שלי המונסטר 797 היה מנצח בנוק-אאוט) - ה SV650 בעיני הוא אופנוע הרבה יותר "כנה" ונאמן לקונספט של רטרו מודרני.
בהפרש המחירים בינו לבין ה-XSR (מעל 10K, אם אני זוכר נכון) אפשר לשפצר את ה-SV, כולל שדרוג של המתלים, המושב והכידון או להחליף מערכת פליטה לכזו שתתן לוי-טווין להשמיע את קולו כראוי.אהבתי את הXSR700 קליל ומנוע גמיש, מה שמצאת "אותו הדבר" בהילוכים לפי דעתי זה הקסם אבל לאחר רכיבת המבחן עליו הלכתי לעשות רכיבת מבחן על ה797 ולא אהבתי אלה התאהבתי, המונסטר הכי נוח בסידרה לרוכבים גבוהים למרות שהוא נראה קטן, הם פשוט מיקמו את הכיסא, כידון, רגליות במיקום מדוייק לגוף שלי להבדיל מהמונסטרים האחרים שהרגישו עינוי מבחינת נוחות.
אם לא היה את נושא נשיאת ציוד לטיולים היה לי היום 797 מבחירה ולא מאילוצי תקציב.

כRובי
01-08-2019, 06:43

SV650X!
:)