מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : עלילות יבוא קסדה מארה"ב

jeniav
07-06-2015, 17:11
היי,
לפני חודש הזמנתי מאיביי קסדה מדגם agv k3 5 continents.
ב31.5 הקסדה הגיע למכס ונדרשתי לפנות לטכניון על מנת לאשר את היבוא שלה מבחינת תקני בטיחות.
שילמתי לטכניון 325 עבור הבדיקה,כשכולי שמח שאקבל אותה בעוד מספר ימים.
לאחר יומיים בישרו לי כי הקסדה נושאת תקן dot שפג תוקפו לפני שנתיים.
החלטתי לבקש מהדואר להחזיר אותה חזרה לשולח אבל תוך כדי התחלתי לחפש באינטרנט מה הוא התקן הנכון ליבוא קסדות,
באתר של משרד התחבורה מצאתי מסמך שעודכן לאחרונה ב18.05.2009 שבו יש רשימת תקנים שמאושרים ליבוא ואישור בישראל.
המסמך עודכן לפני 6 שנים ואינו מכיל כלל את תקן הdot שהיה מאושר לפני שנתיים.
חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי שום מסמך רישמי של משרד התחבורה המעודכן לשנה זו המעיד על תקן הבטיחות הנדרש מקסדה.
זה נראה כיאלו התקן הזה יוצר מסחטת כספים,כאשר אין הסדרה יסודית של תקנים המאושרים ליבוא.
התקנים האירופאים והאמריקאים כל שנה משתנים ואף אחד לא טורח לעדכון מסודר של מה ניתן לייבוא
קסדה שיובאה לפני כשנתיים בתקן dot כן מאושרת למכירה בארץ בחנויות של ציוד ואילו קסדה שמיובאת לארץ בתקן לאחר כשנתיים אינה מאושרת למכירה.
כך או כך אני נאלץ בלת ברירה לקנות קסדה פה בארץ בעלות של פי 2 מעלותה בחול.

guyt
07-06-2015, 17:20
מסחטת כספים זו אכן המילה המדוייקת שבה הייתי משתמש כדי לתאר את הגוף הזה.
לפני כמה חודשים הכנסנו קסדה שהזמנתי לאבא שלי מגרמניה לארץ.
סיוט! עיכובים, ראש קטן של פקידים, תשלומים הזויים, דרישות ביזאריות ועוד.
בסוף הצלחנו, אבל לא הייתי חוזר על התהליך

רונן
07-06-2015, 19:54
תפנימו, קסדה רק במזוודה! צריך לעשות על זה סטיקר.

guyt
07-06-2015, 23:54
תפנימו, קסדה רק במזוודה! צריך לעשות על זה סטיקר.
אחלה חרוז! וגם אחלה רעיון! למעט העובדה שלא תמיד מסתדר לטוס רק כדי לקנות.
ולא תמיד יש את הכסף גם לטוס וגם לקנות.
וכמובן זה לא דבר וודאי שניתן להכניס קסדה בלי שיזמברו אותך.
בקיצור חרוז מעפן :)

רונן
08-06-2015, 09:51
בדקת לאחרונה כמה עולה טיסה זולה לאירופה?
אחת לשלוש - ארבע שנים, טוס ל 2 לילות לגרמניה \ אנדורה, תעשה שופינג מטורף של ציוד לאופנוע ותחזור לארץ.
ייצא לך בשליש יותר זול מהארץ, כולל הטיסה והמלון!
במכס לא מחפשים דגי רקק וגם אם בטעות תיעצר אתה תמיד יכול להגיד שחזרת מטיול אופנועים באירופה וזה הציוד שלך.
ואני לא מדבר על הבאת צמיגים לארץ ששם בכלל קבור הכסף הגדול...

א הזקן
08-06-2015, 10:36
מה שרונן אמר ועוד.

אני לא יודע כמה מכם זוכרים, אבל התחילו להקפיד בטסט (של מכוניות) על מידות צמיגים התואמות לרישיון לאחר שהיו מספר תאונות דרכים שנגרמו מצמיגים לא מתאימים לרכב. הסתבר שפנצ'ריות (מוסמכות) הרכיבו צמיגים לא מתאימים. במדינת החפיף צריך כללים שיתגברו על החפיף. אז נכון, לפעמים יישום הכללים גם הוא חפיף (אנחנו באותה מדינה, לא?) והכללים נגועים באינטרסים, אבל זה עדיף, לדעתי, על המצב שהכול פרוץ. תאר לך מה היה קורה אם כל אחד היה יכול לייבא/למכור איזה קסדה שהוא רוצה. היית משלם במיטב כספך על קסדה שבזמן אמת יסתבר שהיא לא שווה כלום בי היבואן רצה להרוויח עוד כמה שקלים.

אגב, בפולגז ז"ל היה שרשור שהתלונן שסתם משלמים לטכניון. אז הנה, הם בכל זאת עושים את העבודה ולא מאשרים קסדות שאינן מתאימות לתקן (מה שלא אומר כלום, כמובן, על הקסדה עצמה).

ולבסוף, חשבון קצר: נניח שרצית קסדה טובה ושלמת 1600 שקל יותר בארץ (יחסית ליבוא מחו"ל). קסדה כזו תחזיק לפחות 4 שנים. יוצא שהעלות עבור קניה בארץ (וגם לזה יש יתרונות כגון אחריות) היא 33 ש"ח לחודש. לא כל כך נורא, מה?

Vaderom
08-06-2015, 12:16
מה שרונן אמר ועוד.

אני לא יודע כמה מכם זוכרים, אבל התחילו להקפיד בטסט (של מכוניות) על מידות צמיגים התואמות לרישיון לאחר שהיו מספר תאונות דרכים שנגרמו מצמיגים לא מתאימים לרכב. הסתבר שפנצ'ריות (מוסמכות) הרכיבו צמיגים לא מתאימים. במדינת החפיף צריך כללים שיתגברו על החפיף. אז נכון, לפעמים יישום הכללים גם הוא חפיף (אנחנו באותה מדינה, לא?) והכללים נגועים באינטרסים, אבל זה עדיף, לדעתי, על המצב שהכול פרוץ. תאר לך מה היה קורה אם כל אחד היה יכול לייבא/למכור איזה קסדה שהוא רוצה. היית משלם במיטב כספך על קסדה שבזמן אמת יסתבר שהיא לא שווה כלום בי היבואן רצה להרוויח עוד כמה שקלים.

אגב, בפולגז ז"ל היה שרשור שהתלונן שסתם משלמים לטכניון. אז הנה, הם בכל זאת עושים את העבודה ולא מאשרים קסדות שאינן מתאימות לתקן (מה שלא אומר כלום, כמובן, על הקסדה עצמה).

ולבסוף, חשבון קצר: נניח שרצית קסדה טובה ושלמת 1600 שקל יותר בארץ (יחסית ליבוא מחו"ל). קסדה כזו תחזיק לפחות 4 שנים. יוצא שהעלות עבור קניה בארץ (וגם לזה יש יתרונות כגון אחריות) היא 33 ש"ח לחודש. לא כל כך נורא, מה?

כן, למה לא להערים קשיים ועלויות על אנשים סתם ככה.
למה לאפשר לאנשים לחשוב לבד איזה קסדה הם קונים, האם יש לה תקן והאם היא תגן עליהם. למה ללמד כשאפשר לאסור.

אגב, אם יש לך 33 ש"ח לחודש ספייר ל4 שנים, אתה מוזמן להביא אותם לי. לא יזיק לי בכלל. יעזור לי לשלם על הביטוח חובה שגם אותו, משום מה, מדינת ישראל החליטה שתקבע בשבילי.

alexsupreme
08-06-2015, 14:31

הגיון של אנשים שחיים בחובות.
עדיין לא מבין למה אין רשימה מרוכזת של חברות ודגמים מאושרים? למה אתה צריך לשלם על בדיקה שעשו מליון פעמים לפניך? למה אתה משלם על בדיקה כאשר אותו דגם בדיוק נמכר בחנות בארץ?
מאוד ישראלי כל העסק הזה.

jeniav
08-06-2015, 14:56
מה שרונן אמר ועוד.

אני מדבר פה על הנושא שאין בשום מקום טבלה מעודכנת עם רשימת תקנים מאושרים.
כל שנה יוצא תקן חדש שמתעדכן והתקן הקודם מתיישן.מה נראה לך שחנויות לאביזירים זורקות את הקסדות הישנות לפח? הן מוכרות אותן באותו מחיר בדיוק.ואם אני אבחר לייבא את הקסדה בתקן הישן היא פשוט לא תאושר כי היא "לא בטיחותית" על פי התקן החדש.לכן גם הקסדות שנמכרות בארץ לא בהכרח בתקינה החדשה ובכל זאת נמכרות ללא איסור.

יתרה מזה,למה אני צריך לשלם 325 בדיקה ובנוסף לזה עוד 160 עבור טופס שבו רשום שהקסדה תיקנית? כאשר אני משלם 325 והקסדה לא תיקנית אני מקבל טופס כזה במחיר שכבר שילמתי (טופס שמעיד כי הקסדה לא תקנית.)

א הזקן
08-06-2015, 15:21
כן, למה לא להערים קשיים ועלויות על אנשים סתם ככה.
למה לאפשר לאנשים לחשוב לבד איזה קסדה הם קונים, האם יש לה תקן והאם היא תגן עליהם. למה ללמד כשאפשר לאסור.

אגב, אם יש לך 33 ש"ח לחודש ספייר ל4 שנים, אתה מוזמן להביא אותם לי. לא יזיק לי בכלל. יעזור לי לשלם על הביטוח חובה שגם אותו, משום מה, מדינת ישראל החליטה שתקבע בשבילי.

כי כבר עשו את זה ואנשים נהרגו. עם הצמיגים שהזכרתי. אתה אולי "צרכן מלומד" שידע להסתכל על התכונות ולהחליט מה אתה קונה, אבל יש לא מעט שילכו לאופציה הזולה בידיעה שהם מוגנים והם לא יהיו. זכותך לחשוב שזה לא עניין של המדינה ושמי שטיפש ימות (כמו במדינות בארה"ב בהן אין חובת קסדה) אבל המדיניות כרגע בישראל היא לא כזו. בסך הכול ניסיתי להראות שיש סיבה להתעקשות על תקן לקסדה - אני בהחלט לא מצדיק (או לא מצדיק) אותה.

יש לי הרבה יותר מ-33 שקל לחודש ספייר, אבל הם ממש, אבל ממש לא מיועדים בשבילך. בסופו של עניין, זה עניין של בחירה. 33 שקל לחודש יכול להיות ויתור על מנת שוורמה (פעם בחודש), קניית ג'ינס פשוט במקום ממותג פעם בחצי שנה או רכיבה יותר רגועה שתחסוך את הכסף הזה בדלק. אז תעשה לך את סדרי העדיפויות שלך (כמו שאני עושה את שלי - למשל, לשלוח את הילדים לבית ספר "חצי פרטי" במקום לשדרג את האופנוע) ותמצא איך לממן את ה-33 שקל לחודש. אולי תחליט שסדר העדיפויות שלך זה לרכב עם קסדה זולה יותר, ובא לציון גואל.

א הזקן
08-06-2015, 15:29
הגיון של אנשים שחיים בחובות.
עדיין לא מבין למה אין רשימה מרוכזת של חברות ודגמים מאושרים? למה אתה צריך לשלם על בדיקה שעשו מליון פעמים לפניך? למה אתה משלם על בדיקה כאשר אותו דגם בדיוק נמכר בחנות בארץ?
מאוד ישראלי כל העסק הזה.

או, כמה שאתה טועה לגבי החובות....זו פשוט צורה אחרת להסתכל על הדברים. כמו שאם אני קונה רכב/אופנוע יד שנייה, אני אף פעם לא מתווכח על 500 או 1000 שקל. בחישוב עלות הרכב/אופנוע לזמן שאני עומד להחזיק אותו זה זניח ובגדר עלויות מקריות. מצד שני, אם מסתבר שהכלי נבלה, גם ב-10,000 שקל פחות לא אקח אותו.

וכן, אתה צודק. הייתה צריכה להיות רשימה מסודרת (המתעדכנת אחת לשנה) של דגמים מאושרים ותשלום סמלי עבור האימות הזה. טוב, יש לא מעט בעלי אינטרסים במדינת החפיף וכולנו משלמים על זה. יש לך מושג כמה כולנו משלמים עבור הכשרות של שמן מאכל? תבדוק. רמז: הרבה יותר ממה שאתה משלם עבור ההליך להכניס קסדה.

alexsupreme
09-06-2015, 10:15
או, כמה שאתה טועה לגבי החובות....זו פשוט צורה אחרת להסתכל על הדברים. כמו שאם אני קונה רכב/אופנוע יד שנייה, אני אף פעם לא מתווכח על 500 או 1000 שקל. בחישוב עלות הרכב/אופנוע לזמן שאני עומד להחזיק אותו זה זניח ובגדר עלויות מקריות. מצד שני, אם מסתבר שהכלי נבלה, גם ב-10,000 שקל פחות לא אקח אותו.

וכן, אתה צודק. הייתה צריכה להיות רשימה מסודרת (המתעדכנת אחת לשנה) של דגמים מאושרים ותשלום סמלי עבור האימות הזה. טוב, יש לא מעט בעלי אינטרסים במדינת החפיף וכולנו משלמים על זה. יש לך מושג כמה כולנו משלמים עבור הכשרות של שמן מאכל? תבדוק. רמז: הרבה יותר ממה שאתה משלם עבור ההליך להכניס קסדה.

כסף זה כסף. 1000 שקל זה צמיג אחורי דנדש, עלות של טיפול או כל דבר אחר. אני מסכים שיחסית לעלות של רכב או כלי חדש שעולה מעל ל-100 אלפיות זה מרגיש זניח אבל זה לא ואל תשלה את עצמך עם יחס של זמן או עלות יחסית.

א הזקן
09-06-2015, 15:09
כסף זה כסף. 1000 שקל זה צמיג אחורי דנדש, עלות של טיפול או כל דבר אחר. אני מסכים שיחסית לעלות של רכב או כלי חדש שעולה מעל ל-100 אלפיות זה מרגיש זניח אבל זה לא ואל תשלה את עצמך עם יחס של זמן או עלות יחסית.

אין כאן שום דבר אבסולוטי, יש כאן דרך חיים. מבחינתי כסף זה (רק) כסף. הזמן שלי שווה לא מעט, גם סובייקטיבית (מה אני מוכן לשלם עבור זמן כדי לעשות דברים שאני אוהב) וגם אובייקטיבית - אני מקבל (ברוטו) 350 דולר לשעה לפרויקט קצר טווח וכ-200 דולר לשעה לפרויקט ארוך טווח כשכר יועץ במקצוע שלי. אז אתה תשקיע את הזמן שלך בוויכוח על 500 שקל ואני אעשה אתו דברים אחרים.

הקלאסי זה מפגש: כשארצה לקנות ממך כלי שימצא חן בעיני לא אתווכח אתך על 500 שקל או אם תרצה לקנות ממני ותציע 500 פחות מיד תקבל.

כלבוטקס
10-06-2015, 08:47
Dot הוא תקן מספק בהחלט, אך בארץ התקנים מקבלים לאירופה.... זה נכון ? זה בול שיט אבל זה החוק בארצנו.
יש כל כך הרבה דברים מטומטמים במדינה שלנו מבחינת סיווג מוצרים ותקנים שהכל מוביל בסופו של דבר ליצור כסף עבור השלטונות.

אני מייבא המון מוצרים על בסיס קבוע והטרטרת שאני נתקל בה היא הזוייה.
מצד שני יש לא מעט הקלות שאנו זוכים להן מה שמאפשר להתמודד עם מחירי חו"ל (למי שרוצה כמובן להתמודד)

rocketman122
23-09-2015, 16:37
אני חושב שפה בארץ מחפשים תקן ece2025 של אירופה. Dot\snell זה של ארהב. כי הייתי קונה קסדות arai לפני שנים. למי יש כסף לקסדות יקרות כל כך היום.

מה אם קסדה מגיעה שרשום תקן עליה ece2025..? עדיין צריך לשלם 325שח לבדיקה? אפילו שמוכרים את הקסדה בארץ?

Jack_R1
23-09-2015, 17:23
כן, צריך.

bubin689
28-09-2015, 20:11
מה שרונן אמר ועוד.

כמה הערות :
כשמדובר בייבוא אישי אף אחד לא יזמין קסדת זבל סינית , רוב האנשים מזמינים קסדות של חברות טובות כמו : Arai ,Agv , Shoei...
ולכן כל הבולשיט שנעשה עם התקנים זה סתם גורם לאנשים לקנות קסדות יותר נחותות בבטיחות בארץ .
בדיקת תקן לצרכן שמייבא באופן פרטי זה גם לא אומר שהקסדה בטוחה , לא כל מה שיש לו תקן נותן אינדיקציה לבטיחות , לכן אם היו נותנים הנחיה שניתן לייבא קסדות רק שקיבלו 4 כוכבי בטיחות במבחני שארפ אז באמת הייתה לכל התהליך הזה תועלת.
זאת סתם מסחטת כספים ע"י אנשים שאין להם מושג איזו קסדה הם מאשרים , את העבודה הזאת בקלות היה יכול לעשות פקיד מכס בעלות יותר סמלית בלי כל הטרטור.