מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : קטנוע לסטודנט a2 (או a1, הנמוך ביותר) - כמה שיותר חיסכון

idan1523
05-10-2015, 16:00
אחר הצהריים טובים ומועדים לשמחה!
בנובמבר הקרוב ימלאו לרישיון b שלי 3 שנים(ושיהיה במזל). אני סטודנט שגר בלוד, לומד בראשלצ ועובד ברמת השרון. בשנה האחרונה השתמשתי בתחב"צ מה שגרם לי הרבה סבל וביזבוז זמן. אני מעוניין להוציא רישיון a2 ולקנות קטנוע שישמש אותי בשנה הקרובה. מילת הקסם מבחינתי היא חיסכון - בגלל זה אני מכוון לרישיון a2(ללא טסט), ביטוח זול יותר וחיסכון גדול בדלק. שאלת המפתח היא עד כמה לא מומלץ להשתמש ב125 סמ"ק לנסיעות דנן מבחינת בטיחות - כמובן שאני ארכב רגוע ואין לי בעיה לנסוע בדרכים פחות מרכזיות עד כמה שאפשר. וברור לי שהכלי הולך לעבור חיים לא קלים..

להלן השאלות :
1.האם הרעיון שימוש בכלי חלש שכזה כדאי?
2.במידה וכן, על איזה כלי כדאי לי ללכת - קטנוע/אופנוע, חדש/משומש וכוי
3. מה הצפי לעלויות, ללא דלק - (3 שנים רישיון ללא תאונות - מעל 25)
4.האם אוכל להתחיל כבר ללמוד לסוג הרישיון דנן לפני שימלאו לרישיון שלי 3 שנים
5.שמעתי שעדכנו את הרישיונות, והשינוי חל על a1 בלבד, יש צפי להגדלת הרישיון בעל ההספק הנמוך ביותר?

המון תודה לעוזרים!

NadavK
05-10-2015, 21:14
תשמע כלי 'חלש' זה גם כלי יותר זול, האם זה רעיון טוב לקנות קטנוע חלש יותר? ובכן רעיון הוא טוב כל עוד הוא עובד - לדעתי אתה תוכל להסתדר עם קטנוע קטן ובמידת הצורך תוכל להחליף עוד שנה-שנתיים, בסופו של דבר אתה צריך לפעול בהתאם לנסיבות שאתה נמצא בהן.
אם מילת הקסם היא חסכון אז לדעתי הכי חכם עבורך יהיה לקנות קטנוע שנותן עבודה במחיר לא גבוה במיוחד כמו הs1 של דיאלים. להערכתי הוא יספיק לך לנסיעות שתיארת והוא באמת לא יקר (שוב, ביחס לקטנועים אחרים בקטגוריה הוא פחות מחצי מחיר).

מה שלא יהיה, כשאתה מחליט על מה ללכת תקח לנסיעת מבחן, זה בערך הצעד החשוב ביותר בדרך לרכישה נכונה.. מה שמישהו אוהב לא בהכרח יהיה מה שאתה אוהב.
בהצלחה!

nihrider
05-10-2015, 22:35
כדאי מאוד שתעשה נסיעת מבחן על יותר מכלי אחד כדי שתוכל להתרשם מההבדלים ביניהם

willy
06-10-2015, 08:56
מבחינת ביטוח - אתה אופנוען חדש, ההיסטוריה על הרכב לא עוזרת. צפה ל4500-5000 שח ביטוח, חובה בלבד.
תוסיף למחיר הדו״ג קסדה, ביגוד הולם, שרשראות גניבה.

רישיון a2 תוכל להתחיל ללמוד לפני 3 שנים, אבל תצטרך כפי הנראה להחתים את הטופס הירוק (זכאי למבחן שליטה בלבד) רק אחרי זה.
בכל מקרה אם אתה לא מאותגר יותר מדי מבחינת קואורדינציה ובעל ניסיון על אופניים, להתכונן למבחן שליטה זה 3-10 שיעורים, אז זמן לא תחסוך פה (אבל אל תזלזל, לא מעט לוקחים 2 שיעורים ניגשים ונכשלים, כל טסט עולה כמו 5 שיעורים)

לא צפוי עדכון לרשיון a2

אופנוע אמור להיות יותר חסכוני, אבל אין כל כך מבחר בa2 בנוסף אתה עושה טסט על אוטומטי ואופנוע זה ידני

eitankatz81
07-10-2015, 03:01
אחר הצהריים טובים ומועדים לשמחה!
בנובמבר הקרוב ימלאו לרישיון b שלי 3 שנים(ושיהיה במזל). אני סטודנט שגר בלוד, לומד בראשלצ ועובד ברמת השרון. בשנה האחרונה השתמשתי בתחב"צ מה שגרם לי הרבה סבל וביזבוז זמן. אני מעוניין להוציא רישיון a2 ולקנות קטנוע שישמש אותי בשנה הקרובה. מילת הקסם מבחינתי היא חיסכון - בגלל זה אני מכוון לרישיון a2(ללא טסט), ביטוח זול יותר וחיסכון גדול בדלק. שאלת המפתח היא עד כמה לא מומלץ להשתמש ב125 סמ"ק לנסיעות דנן מבחינת בטיחות - כמובן שאני ארכב רגוע ואין לי בעיה לנסוע בדרכים פחות מרכזיות עד כמה שאפשר. וברור לי שהכלי הולך לעבור חיים לא קלים..

להלן השאלות :
1.האם הרעיון שימוש בכלי חלש שכזה כדאי?
2.במידה וכן, על איזה כלי כדאי לי ללכת - קטנוע/אופנוע, חדש/משומש וכוי
3. מה הצפי לעלויות, ללא דלק - (3 שנים רישיון ללא תאונות - מעל 25)
4.האם אוכל להתחיל כבר ללמוד לסוג הרישיון דנן לפני שימלאו לרישיון שלי 3 שנים
5.שמעתי שעדכנו את הרישיונות, והשינוי חל על a1 בלבד, יש צפי להגדלת הרישיון בעל ההספק הנמוך ביותר?

המון תודה לעוזרים!

1. 125 יש חזקים יותר וחזקים פחות. השאלה אם זה "כלי חלש שכזה" זה סובייקטיבי לכלי.. לי יש דיאלים s3 ואני עושה איתו נסיעות על כביש החוף והוא מספיק חזק. יש ויש.. אם תהיה יותר ספציפי זה יהיה טוב.
2. תלוי בתקציב :) מן הסתם שחדש טוב יותר ממשומש, אבל גם למשומש יש את היתרונות שלו (מחיר, למשל)
3. ביטוח זה דבר יקר. אין ספק. לדעתי זה עדיין יותר משתלם מאוטו או תחבצ. הצריכת דלק הנמוכה משמעותית מאוטו מצמצמת את פערי הביטוח.
4. לא בקיא בזה.
5. לא בקיא בזה.
6. בהצלחה! :) דו גלגלי זה כיף. צריך להיות זהיר, אבל זה כיף. זה אפילו סוג של אהבה

אגב, מסכים עם מה שאמרו מעלי לגבי נסיעת מבחן.. אין כמו נסיעת מבחן. זה must

ronen_sch
07-10-2015, 10:20
רכיבות לוד רשלצ קטן על 125 בעיקר דרך רמלה, בית דגן.
גם לכוון רמת השרון, יש מקטע על הכביש המהיר, כמו שאני מבין זה יהיה בשעות הערב / לילה? קצת צריך להזהר אתה תהיה איטי מרוב הכלים.
זול לפעמים הוא יקר, אתה מדבר על כלי ל 3 שנים, טיפולים הם לא תמיד זולים, בעיקר לקטנועים.

הספק ה a2 לא צפוי להשתנות, היה עדכון ל a1 ושם זה מסתיים (צפוי החלפת שם קטגוריה וזה הכל).
לגבי ביטוחים יש מחשבון של משרד האוצר.

אם תגדיר תקציב אפשרי שאתה יכול לעמוד בו תקבל הכוונה יותר מדויקת