מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מצלמות הרעש הראשונות מותקנות בימים אלו באירופה

אביעד אברהמי
31-07-2019, 11:47
מצלמות רעש ראשונות מותקנות באירופה במסגרת פיילוט. האם או-טו-טו מגיע הסוף לאגזוזים הפתוחים? ומה יהיה אצלנו?

http://fullgaz.co.il/%d7%a6%d7%a8%d7%a4%d7%aa-%d7%94%d7%95%d7%aa%d7%a7%d7%a0%d7%95-%d7%9e%d7%a6%d7%9c%d7%9e%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%a8%d7%a2%d7%a9-%d7%94%d7%a8%d7%90%d7%a9%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa/

http://fullgaz.co.il/wp-content/uploads/2019/07/Noise-Camera-02.jpg

ziki
31-07-2019, 12:00
אנחנו חיים במרחב קאוטי.יש פה כל כך הרבה רעש. אולי נעשה קצת שקט.
אולי מספיק עם זה שכל MT או כל Tמקס שיוצא מהסוכנות מקבל "הטבה" להרעיש לכולנו את החיים.
אני לא חושב שטובתו האישית של אדם כבודד. גדולה על רווחת הכלל. (אני מרעיש ושכולם ימותו)
יאללה בואו נשים סוף לאגזוזים הטיפשיים האלה.(אני אשמח אם המצלמות רעש יותקנו)
ברור שאופנוע עם רישוי אפור שבנוי למסלול בלבד. או אופנוע שמסיעים אותו למסלול בהחלט יכולים להרעיש אבל בחייאת אולי נשאיר את זה לשם.
מי שעושה רעש בעיני הוא ילד קטן שאוהב להציק לעולם העיקר שהסוכריה תישאר אצלו בפה. :tomato2:

השושנים
31-07-2019, 12:09
מצוין איך מזמנים כזאת ליד הבית שלי?

uriar
31-07-2019, 12:32
גאונים הארופאים האלו.

mudale222
31-07-2019, 14:07
זה נראה לא יעיל בדיוק כמו שמצלמות המהירות לא באמת יעילות להורדת מהירות.
כרגיל הכל מכבסה לסחיטת כספים לטובת המדינה.
בדיוק כמו שאנשים התרגלו לנסוע עם וויז ולהוריד את המהירות ל10 שניות במצלמה - ככה אנשים יעבירו לשישי או לניוטרל לפני המצלמות האלה ובסוף מי שיידפק זה בכלל אנשים בלי אגזוזים רגילים שיעברו במקרה עם פול גז (זה מה שקורה לרוב במצלמות מהירות).

diesel
31-07-2019, 14:28
נשמע מעניין, לא ברור כמה מתבקש.
מה שכן, סוגיית הכיול וסף ההפעלה הם הרבה יותר מורכבים בהשוואה למצלמת מהירות, נוכח זה שכמעט תמיד תהיה חפיפה בין רמות הרעש של אגזוזים תקניים ללא תקניים (למשל, אגזוז תקני של סופרספורט בתחום הגבוה של הסקאלה ייצר רעש שווה או עולה על הרעש של אגזוז לא תקני בתחום הנמוך) בניגוד למדידת מהירות שהיא מאוד דיכוטומית.
ואז רשויות החוק יצטרכו להחליט איפה ימוקם הסף ובאיזה מחיר - להפליל אנשים שלא עוול בכפם (false positive) או התעלם ממרעישים "קטנים" (false negative)

xlib
31-07-2019, 14:52
ובסוף מי שיידפק זה בכלל אנשים בלי אגזוזים רגילים שיעברו במקרה עם פול גז (זה מה שקורה לרוב במצלמות מהירות).

התכוונת כנראה לכתוב "עם אגזוזים רגילים"? לא מכיר פרטי מימוש, אבל אין שום בעיה לזהות רעש של אגזוז משופר. גם בנויטרל.

Dresdner
31-07-2019, 14:54
מקריאה באינטרנט אצל תושבי האי הבריטי זה הרבה רעש על כלום, גם שם תוהים איך המצלמות רעש יוכלו להנפיק דוחות באופן חוקי, שלא כמו מהירות שהיא אבסולוטית.
אני מעריך שמצלמות הרעש הן רק כלי עזר לתפוס כלי מרעיש ואז לעשות לו בדיקה לפי הסטנדרטים המקובלים והחוקיים

israel
31-07-2019, 15:55
מקריאה באינטרנט אצל תושבי האי הבריטי זה הרבה רעש על כלום, גם שם תוהים איך המצלמות רעש יוכלו להנפיק דוחות באופן חוקי, שלא כמו מהירות שהיא אבסולוטית.
אני מעריך שמצלמות הרעש הן רק כלי עזר לתפוס כלי מרעיש ואז לעשות לו בדיקה לפי הסטנדרטים המקובלים והחוקיים
לדוגמה בכביש בו המהירות המותרת היא 70 קמ"ש לוקחים אגזוז תקני של הסופרספורט הכי קיצוני שיש ובודקים כמה רעש הוא מייצר במהירות הזאת והנה לך רף רעש ,אני סמוך ובטוח שהם חושבים על הכל וימצאו את הדרך להפליל מרעישים למיניהם.

mudale222
31-07-2019, 16:21
התכוונת כנראה לכתוב "עם אגזוזים רגילים"? לא מכיר פרטי מימוש, אבל אין שום בעיה לזהות רעש של אגזוז משופר. גם בנויטרל.

כן, טעות כתיב. אגזוז משופר בניוטרל או בסל"ד נמוך לא יעבור את סף הדציבלים שייקבע כתנאי סף ל"רכב מרעיש".
תחשוב איזה רעש משאית עושה בנסיעה וזה הרבה הרבה יותר חזק מכל אגזוז (תקני\של חברה, לא כאלה עם חורים וקומבינות) שנמצא על ניוטרל.
הסף היחידי הוא גובה הצליל, לא ניתן לזהות לפי "סוג" צליל וכדומה.

Dresdner
31-07-2019, 16:51
לדוגמה בכביש בו המהירות המותרת היא 70 קמ"ש לוקחים אגזוז תקני של הסופרספורט הכי קיצוני שיש ובודקים כמה רעש הוא מייצר במהירות הזאת והנה לך רף רעש ,אני סמוך ובטוח שהם חושבים על הכל וימצאו את הדרך להפליל מרעישים למיניהם.לא, קודם כל זה לא עובד ככה, הארלים מרעישים לא פחות רק בתדר אחר.
עכשיו קח בחשבון שכל כמה שנים תקן הרעש שונה שזה אומר שכל דגם בכל שנה יכול להיות בתקן אחר.
כל טבלת התקינה לכל דגם מסתמכת על מיקרופון במרחק של מטר מהאגזוז בזווית מוגדרת ובסל"ד באיזור ה4000.
ברגע שהמיקרופונים בזווית ומרחק שונים כל הטבלה בפח וצריך ליצור חדשה לכל סוגי האופנועים, בנוסף הבדיקה נעשתה ואושרה על 4000 סל"ד, יש אופנועים כמו הביואל שהיה לי פותח שסתום באגזוז בסל"ד מסויים ואז הרעש גובר בהרבה והכל חוקי ומאושר.

עוד בעיה היא שאתה לא לבד בכביש, אתה רוכב להנאתך ביום אביב בהיר ומולך או מאחוריך עובר אופנוע מרעיש, איך ידעו מי מקבל את הדו"ח?
ככל הנראה יהיה שוטר בסוף הרחוב שיתחבר למערכת ויעצור אופנועים לבדיקה על סמך מה שהמערכת תפסה והוא יבצעה את הבדיקה החוקית כמו שכבר עושים באירופה.

xlib
31-07-2019, 17:39
תחשוב איזה רעש משאית עושה בנסיעה וזה הרבה הרבה יותר חזק מכל אגזוז (תקני\של חברה, לא כאלה עם חורים וקומבינות) שנמצא על ניוטרל.
זה נקרא "מצלמת רעש", אבל בפועל מה שיקרה זה ניתוח אות די מסובך. כך שאין בעיה להבדיל בין משאית ו-150סמכ עם אגזוז משופר.

Dresdner
31-07-2019, 17:42
זה נקרא "מצלמת רעש", אבל בפועל מה שיקרה זה ניתוח אות די מסובך. כך שאין בעיה להבדיל בין משאית ו-150סמכ עם אגזוז משופר.היכולת להבדיל יהיה דרך תהליך למידה והרכבת ספריות עם תדרים שונים וזה עדיין לא יוכל לכסות הכל אבל זאת הבעיה הכי קטנה עם המצלמות האלו