מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : עדין מתלבט - CBR500R או ניניגה 650 אבל A1 (כ"ע)

amirkaduri
03-08-2019, 15:45
טוב כתבתי כבר בעבר

מה שנשאר זה ככה

1. או CBR500R

2.או ניניגה 650 אבל A1

3. להגדיל את הרשיון ואז במחירים זה רק נינגה 650 אבל כבר 68 כס (אגב כמה שיעורים זה להגדיל בד"כ וכמה עולה שיעור כיום?)

רוכב עם ניסיון רב על GPZ שלא רכב 4 שנים כמעט, מתגורר בצפון, כך שרוב הנסיעות מחוץ לעיר בכבישים עם פיתולים ועליות/ירידות

180...

ישבתי על הנינגה השבוע והוא נראה לי קצת מוזר ופחות ספורטי, אבל הבנתי שזה דווקא יתרון לרכיבות רגילות..

יש מישהו שעבר את ההלבטות הזאת ויכול לספר מה החליט בסוף ולמה?

תודה!

TundraOG
04-08-2019, 11:21
לדעתי תגדיל את הרשיון ותיקח את ה-650. יש לך מספיק נסיון עם 500 סמ"ק וזו לא קפיצה גדולה בכח, אבל בסיטואציה יומיומית רזרבת הכח הזו תהיה שימושית והוא יתמודד עם כבישים מהירים בצורה נינוחה יותר מה-500.
חוץ מזה שביחס ל-GPZ, ההונדה ירגיש לך חלש (אם זכור לי, הפרש של 12 סוסים לטובת ה-GPZ).

amirkaduri
05-08-2019, 02:51
תודה, אני גם חושב שהכי נכון להגדיל רשיון

650 התכוונת לנינגה נכון?

מרגיש לי שהכי נכון זה דווקא ההונדה 650 אבל זה כבר תקציב יותר יקר

Touro
05-08-2019, 08:15
לי יש z650:
1. תקרא ביקורות, גם מאנשים שהיה להם את הנינג׳ה,
הוא מאוד כבד בשביל 650, וזה גם משפיע על הצריכת דלק, ספורטיבי הוא לא.
2. המכלולים בz שלי (וכנראה גם בנינג׳ה 650) מאוד זולים, האופנוע על 5k ק״מ וכבר יש רעשי חריקה מהבולמים/בלמים, ואם כבר מדברים על בלמים - הם ממש חלשים לדעתי, אין להם את הנשיכה (שלי אישית היא חשובה, כל אחד ומה שהוא מעדיף), וכן - האופנוע תקין בוודאות.
3. תתכונן לאופנוע רועש, סתם רעש, לא משהו נעים יותר מדי לאוזן.
4. למרות כל הנ״ל, אני מת עליו, חחחח.

uriar
05-08-2019, 09:11
הכותרת נערכה - אנא קרא את חוקי הפורום.

alexsupreme
05-08-2019, 14:15
לי יש z650:
1. תקרא ביקורות, גם מאנשים שהיה להם את הנינג׳ה,
הוא מאוד כבד בשביל 650, וזה גם משפיע על הצריכת דלק, ספורטיבי הוא לא.
2. המכלולים בz שלי (וכנראה גם בנינג׳ה 650) מאוד זולים, האופנוע על 5k ק״מ וכבר יש רעשי חריקה מהבולמים/בלמים, ואם כבר מדברים על בלמים - הם ממש חלשים לדעתי, אין להם את הנשיכה (שלי אישית היא חשובה, כל אחד ומה שהוא מעדיף), וכן - האופנוע תקין בוודאות.
3. תתכונן לאופנוע רועש, סתם רעש, לא משהו נעים יותר מדי לאוזן.
4. למרות כל הנ״ל, אני מת עליו, חחחח.

1. נראה שאתה משווה את ה-Z לסופרספורט. Apples to oranges.
פחות מ190 קילו זה קליל אפילו ביחס למתחרים. cbr500 שוקל מעל 190 קילו וה-cb650r שוקל מעל 200.
המשקל הזה בכל מקרה מורגש בעיקר בחניה. הבהמה שלי שוקלת כמעט 250 קילו ולמעט תמרוני חניה, המשקל לא באמת מפריע.

צריכת הדלק של ה-Z לא שונה בהרבה מה500 של הונדה או מה650 האחרים. רק ה-CB650 של הונדה צורך מעט יותר.

מבחינת בלמים, לא יצא לי לרכב על אופנוע עם קאליפר 2 בוכנות שיש לו נשיכה רצינית ואיכותית. המכלולים זולים כי האופנוע זול. ככה זה עובד :)
אני חייב לציין כאן את סוזוקי לטובה, שסוף סוף אחרי שני עשורים הם עדכנו את הבולם הקדמי של ה-SV650 ל4 בוכנות.

צריך להבין שאלה לא אופנועי ספורט. אלה אופנועי תקציב.
לרכיבות ביום יום שניהם יספקו את העבודה.

אני לא יודע מה גורם לך להיות נעול ספציפית על שני הדגמים האלו, אבל למעט מטרו, כל שאר החברות מציעות כלים שניתן לפתוח להם את ההגבלה במידה ותעשה רשיון A.

Touro
05-08-2019, 14:24
1. נראה שאתה משווה את ה-Z לסופרספורט. Apples to oranges.
פחות מ190 קילו זה קליל אפילו ביחס למתחרים. cbr500 שוקל מעל 190 קילו וה-cb650r שוקל מעל 200.
המשקל הזה בכל מקרה מורגש בעיקר בחניה. הבהמה שלי שוקלת כמעט 250 קילו ולמעט תמרוני חניה, המשקל לא באמת מפריע.

צריכת הדלק של ה-Z לא שונה בהרבה מה500 של הונדה או מה650 האחרים. רק ה-CB650 של הונדה צורך מעט יותר.

מבחינת בלמים, לא יצא לי לרכב על אופנוע עם קאליפר 2 בוכנות שיש לו נשיכה רצינית ואיכותית. המכלולים זולים כי האופנוע זול. ככה זה עובד :)
אני חייב לציין כאן את סוזוקי לטובה, שסוף סוף אחרי שני עשורים הם עדכנו את הבולם הקדמי של ה-SV650 ל4 בוכנות.

צריך להבין שאלה לא אופנועי ספורט. אלה אופנועי תקציב.
לרכיבות ביום יום שניהם יספקו את העבודה.

אני לא יודע מה גורם לך להיות נעול ספציפית על שני הדגמים האלו, אבל למעט מטרו, כל שאר החברות מציעות כלים שניתן לפתוח להם את ההגבלה במידה ותעשה רשיון A.

אני לא משווה בין נייקד לסופרספורט, אני משווה בין שני אופנועים תאומים לא זהים, חוץ מהמעטפת שלהם הם אותו אופנוע, ובגלל זה רשמתי לו את כל הנ״ל שאם הם תקפים לz הם גם תקפים לנינג׳ה

mudale222
05-08-2019, 16:14
הי touro
ממליץ לך להחליף את הרפידות בפרונט לdouble h sintered של ebc.
זה לא יעלה הרבה כסף ויתן לך שיפור חבל על הזמן ב"נשיכה" (לוקח איזה שבוע-שבועיים עד שהם ישתיייפו פרפקט לצורה של הדיסק ויעבדו מושלם).
בכל מקרה רעשי חריקה זה דבר לא תקין, ומכיוון שהאופנוע באחריות הייתי פונה למוסך שיבדקו את זה.
אגב, זה מעניין שאתה אומר שהבלם הקדמי חלש לך כי אם אני לא טועה באחד המבחנים או של פולגז או של מוטו אמרו שהוא דווקא מהחזקים בסגמנט.

amirkaduri
06-08-2019, 04:40
תודה רבה על הפירוט שלך
האמת ששמעתי משהו דומה לגבי זה שהוא לא ספורטיבי כבר וגם ממישהו עם הונדה, גם אמר שלא הרגיש ספרטיבי למרות המראה והתנוחה

תאמת, עוד יותר מבולבל :)

למה אתה ככ מת עליו?

Touro
06-08-2019, 07:57
הי touro
ממליץ לך להחליף את הרפידות בפרונט לdouble h sintered של ebc.
זה לא יעלה הרבה כסף ויתן לך שיפור חבל על הזמן ב"נשיכה" (לוקח איזה שבוע-שבועיים עד שהם ישתיייפו פרפקט לצורה של הדיסק ויעבדו מושלם).
בכל מקרה רעשי חריקה זה דבר לא תקין, ומכיוון שהאופנוע באחריות הייתי פונה למוסך שיבדקו את זה.
אגב, זה מעניין שאתה אומר שהבלם הקדמי חלש לך כי אם אני לא טועה באחד המבחנים או של פולגז או של מוטו אמרו שהוא דווקא מהחזקים בסגמנט.
תודה על ההמלצה, אבדוק👍🏽
לגבי בדיקה במוסך - אני קצת לא סומך על מטרו, חושש שהם ינפנפו אותי בטענה שהכל בסדר ובעצם משהו לא בסדר.

תודה רבה על הפירוט שלך
האמת ששמעתי משהו דומה לגבי זה שהוא לא ספורטיבי כבר וגם ממישהו עם הונדה, גם אמר שלא הרגיש ספרטיבי למרות המראה והתנוחה

תאמת, עוד יותר מבולבל :)

למה אתה ככ מת עליו?
קודם כל, אני ממש אוהב את איך שהוא נראה (תקף גם לנינג׳ה).
דבר שני, הוא נראה גדול, ומרגיש קטן (בקטע טוב), והוא משרה המון ביטחון על הרוכב מבחינת התנוחת ישיבה והכוח הליניארי שלו.