מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מהו הנפח האידיאלי לכבישים הארץ

raphael me
08-06-2015, 18:32
אהלן,
קטגורית הביניים שמתחילה להתמלא באופציות מגוונות גרמה לי לחשוב על הנפח האידיאלי לכבישים ארצינו.

ברור לי שלרוב הרוכבים יותר נפח= יותר טוב, אבל תכלס כמה מאיתנו באמת משתמשים ב1200 סמ"ק?

בהנחה שאתה רוכב שומר חוק שלא נוסע תמיד על הקצה ולא מחפש לראות את ה3xx קמש בשעונים, מה הנפח שאיתו נסתדר הכי טוב?
האם ה250 סמ"ק הוא חלש מדי כדי להסתדר בארץ?
האם הקפיצה ל300 ו500 נותנות את המענה או שבאמת רק 600 ומעלה יתנו את התשובה.

כדי להבהיר, אני מתכוון לנסיעות כביש משולבות. זאת אומרת גם נסיעות יום יומיות וגם טיולי כביש.

אשמח לשמוע מה דעתכם בנושא.

השושנים
08-06-2015, 19:12
השאלה שלך לא מגרדת את המעטפת, זה בדיוק כמו לשאול איזה אוטו הכי טוב?

אופנוע/רכב הוא נגזרת של צרכים פשרות רצונות וחלומות.

לכל אחד סדרי עדיפות שונים צרכים אחרים ויכולות כלכליות שונות.

נפח המנוע אינה ערובה לכלום, כל אופנוע בינוני חדש יעשה את העבודה.
אבל מי רוצה אופנוע בינוני?

ה-1200 של ההארלי לא דומה ל-1200 של הוי מקס שלא דומה ל-1200 של bmw
כולם מספקים לארץ, אבל לא מתאימים לכל אחד.

שמעתי על משוגעים שהקיפו את הארץ על 50 סמ"ק, וכאלה שהתייאשו באמצע עם אופנוע גדול.

אופנוע הוא קודם כל קניה רגשית, וכל אחד בוחר למה הוא מתחבר ומה מוציא ממנו את
הטוב ביותר.

נכון יש היום המון אופציות מבלבלות אבל רק אתה תדע לתת לעצמך את השובה של מה
עושה לך אתה זה...

arieelberg
08-06-2015, 19:48
249.

Paz
08-06-2015, 21:45
אם הנסיעות ביומיום הן על בינעירוני ולמרחקים רציניים אז עדיף נפח גבוה יותר מבחינות של בלאי מנוע, מרווח טיפולים, נוחות וכו'.
בעיר בלבד מספיק גם נייקד קטן.
בסופי שבוע אפשר להסתדר גם עם כלים בסיסיים ונייקדים גם בבינעירוני, הבעיה שבתחום הזה תמיד רוצים להשתדרדג ליותר חזק ויותר גדול.

גיZמו
08-06-2015, 21:52
249.

מה פתאום 249? 247 !

raphael me
08-06-2015, 22:25
הנחתי שתשובה כמו של השושנים תופיע כאן... כנראה לא הבהרתי את עצמי נכון.
ברור לי שלרכישת אופנוע יש צד רגשי מאוד חזק. ברור לי גם שמלחמת החימוש בסמ"קים ובכ"ס היא חלק מהעניין. אין עם זה בעיה, כך השוק מתפתח. אבל עדיין אני חושב שיש איזשהו נפח שהוא מספיק- הכוונה, לא יהיה חסר לך כוח בכביש הציבורי כשאתה יוצא לטיולים ויהיה נוח להסתובב איתו ביומיום.
מצד אחד, חשבתי ש250 זהו נפח מספיק כדי לחיות איתו. ומצד שני כל מבחן דרכים שקוראים (בפולגז ע"ה) אתה רואה שלבוחנים חסר הכוח. אז האם זה אומר ש250 לא מספק? או שהבוחנים שלנו התרגלו לאופנועי ליטר?
ובכלליות איפה הייתם מותחים את הגבול שבו הייתם חיים בנוח עם האופנוע? 500? 600? 750? 1200 (בשביל חובבי הוימקס)?

אני יודע שהשאלה היא מאוד תיאורטית. אין לי כאן נקודה שאני מחפש להגיע אליה ולא תשובה חד משמעית. סתם מעניין אותי לשמוע את דעתכם.

השושנים
08-06-2015, 22:48
שוב...מספיק למי?
אני צריך אופנוע להרבה רכיבות בשתיים למרחקים גדולים.
כזה שירגש אותי כשאני מוריד את הכיסוי, ואני איהנה להסתכל עליו ביום שישי עם הבירה.

יכולתי לעשות כמעט אותו הדבר עם gs500 ? - לא רוצה!

Tmax יכול לעשות הכל מהכל, אפילו השם דומה - לא רוצה!

יכולתי לקחת אופנוע ספורט 600 הייתי מגיע לאילת- לא רוצה!

יכולתי לקחת דו"ש כבד ולרדת לשבילים הכי...- לא רוצה!

נייקד, קאסטום, קפה רייסר, שטח, מים? לא רוצה!

ehudco8
08-06-2015, 23:52
ויסטרום 650 ,ורסיס 650 ,טרנסאלפ 650\700
אני למשל לא סובל קטנועים היה לי אחד ואחרי חודש נמכר
באופן אישי הדושים הגדולים זה הדבר כרגע מתפשר ואני רוכב ויסטרום 1000
החלום כשיהיה כסף ktm 1190

ehudco8
08-06-2015, 23:55
....ואופנוע בוחרים מהלב והנשמה ....

kobis
09-06-2015, 08:52
נפח מנוע לא מתבטא רק במהירות סופית.
אופנוע עם מנוע קטן יאיץ פחות טוב, יהיה עם פחות מומנט בטורים נמוכים וכיו״ב.
ותצורות מנוע שונות מוסיפות עוד משתנים למשוואה של ״מה המנוע יכול לעשות״.

ronen_sch
09-06-2015, 09:06
אופנוע 250 סמ"ק והמחליפים שלו באזור ה 300 לא נוחים לרכיבות בינעירוניות ארוכות , זה לא שלא אפשר, אבל הכלים גם מבחינת מבנה הכלי, סוג המושב והאיכות לא נועדו למטרה זו. לגבי המנוע הוא עובד בטורים יחסית גבוהים מה שמורגש גם ברכיבה בצורה זאת או אחרת.
כמו שכתבו למעלה כלי בנפח 500 וצפונה יכול כבר לספק רכיבה נוחה , ישנה סידרת ה 500 של הונדה, 500x למשל אמור לתת כניסה ראשונית לתחום של הביעירוני.

Ami
09-06-2015, 09:08
כמו לשאול מה צריך להיות היקף החזה של האישה איתה אתה רוצה להתחתן

raphael me
09-06-2015, 14:52
שושנים. אני מבין שאתה לא רוצה tmax ולא רוצה דוש או סופר ספורט. הבנתי שהרוב רוצים כמה שאפשר בסגנון שלהם. השאלה היא (והתחילו להגיע תשובות בכיוון) מה הנפח אותו צריך כדי להסתדר בארץ. בוא נודה על האמת שכמעט אף אחד שיש לו נינגה 1200 לא מנצל את היכולת של האופנוע עד תום (אם כן זו כבר בעיה אחרת). איזה נפח פחות או יותר יהיה מצד אחד מספיק כדי לנצח ולחיות עם התנועה והתשתיות ומצד שני יהיה גם המינימאלי (עלות תועלת אם תרצו לקרוא לזה כך). בנוסף ברור לי שנפח אין משמעותו מהירות סופית. דווקא בגלל זה שאלתי על נפח ולא על מהירות. אני יוצא מנקודת הנחה שעם הנפח מגיע גם המומנט, יכולת הסחיבה וגם המהירות.

לפי התשובות האחרות אני מבין שה250-300 לא מספקים ורק מ500-650 מתחילים לחיות בנעימים עם האופנוע...

וAmi :
DD

YaronNahum
09-06-2015, 16:04
התשובה פשוטה 1340.

השושנים
09-06-2015, 16:08
אתה מחפש חיזוק להשערה שקיבלת באופן חד צדדי.

מנוע 1200 של הארלי מפיק x כוחות סוס בעוד מנוע 1200 אחר מפיק 3x - פסלנו את חישוב הסמ"ק לצורך התשובה.

מנוע 600 מרובע צילינדים ייתן סוג אחר של עבודה מ-bsa 600 חד צילינדר או dr 600.- הבנו שיש סוגים שונים לאותו נפח בעלי אופי שונה.

כלי שנוסע באופן חד פעמי מטולה אילת, מול כלי שנזקק לעשות את הדרך הזו 4 פעמים בחודש- הבנו שצריך להתאים אופנוע לצורך של הבעלים.

כלי שמבלה כל החיים שלו בתוך העיר, מול כלי שמיועד לסוף שבוע להתגרזנות קצה של מהמרים.- הבנו שאין כלי (וביטוח חיים) שמכסה הכל.

כלי פוזה "שופוני יא נאס"-מול כלי אפור פונקציונלי בעל אותו מנוע. - הבנו שאנשים קונים אופנוע מסיבות שונות.

אישית אני חושב שרק ההוס-בוס מתאים לרכיבה בארץ, אבל זה רק אני ואני לא קובע כלום. - רן

YaronNahum
09-06-2015, 16:23
רק אם היה משווק, בהחלט. מסכים.

ניר דגני
09-06-2015, 16:31
מהמר על ה 500 סמ"ק, ההונדה cbx500 לדעתי תפור על מימדי המדינה

CityRider
09-06-2015, 18:33
למרות הנטייה לברוח לפילוסופיה ולהגיע לחפירות (שפחות יענינו את פותח השרשור שלדעתי מחפש עצה פרקטית), אני אתן את הזווית האישית שלי.
אחרי 7 שנים על קטנוע 250 סמ"ק (ה- X-City הנהדר) עברתי לפני מספר חודשים לג'ילרה נקסוס 500.
למרות שכשרכבתי על 250 סמ"ק לא הרגשתי שחסר לי משהו (גם כי למדתי לחיות עם החסרונות), המעבר לכלי עם תאוצה משופרת בכל מהירות, מהירות שיוט של כ-150 קמ"ש (ככה סיפרו לי...), יציבות ובלימת זעזועים משופרת שיפר אצלי את כל ההיבטים של הרכיבה:
הרגשת בטחון, יכולת להיות תמיד מהיר יותר מהתנועה, וגם נוחות.
אז ברור שהכל תלוי במכלול הרכיבים של הכלי ולא רק בנפח המנוע, וברור שלכל אחד חשוב משהו אחר, אבל בשבילי ה-460 סמ"ק של הג'ילרה הם מושלמים.

sweet bamba
09-06-2015, 19:23
בתכלס? התשובה הכי טובה היא..

42.

אברי
10-06-2015, 03:19
בתכלס? התשובה הכי טובה היא..

42.

אדון במבה לא כולם מכירים את המדריך לטרמפיסט ואני מוכן להתערב שבסוף כל נסיעה היית שמח למגבת.

לעניין.
600 ועדיף דוש לדעתי.

alexsupreme
10-06-2015, 10:53
למרות הנטייה לברוח לפילוסופיה ולהגיע לחפירות (שפחות יענינו את פותח השרשור שלדעתי מחפש עצה פרקטית), אני אתן את הזווית האישית שלי.
אחרי 7 שנים על קטנוע 250 סמ"ק (ה- X-City הנהדר) עברתי לפני מספר חודשים לג'ילרה נקסוס 500.
למרות שכשרכבתי על 250 סמ"ק לא הרגשתי שחסר לי משהו (גם כי למדתי לחיות עם החסרונות), המעבר לכלי עם תאוצה משופרת בכל מהירות, מהירות שיוט של כ-150 קמ"ש (ככה סיפרו לי...), יציבות ובלימת זעזועים משופרת שיפר אצלי את כל ההיבטים של הרכיבה:
הרגשת בטחון, יכולת להיות תמיד מהיר יותר מהתנועה, וגם נוחות.
אז ברור שהכל תלוי במכלול הרכיבים של הכלי ולא רק בנפח המנוע, וברור שלכל אחד חשוב משהו אחר, אבל בשבילי ה-460 סמ"ק של הג'ילרה הם מושלמים.

בדיוק אותו דבר רק שבאתי מאקסמקס.

sweet bamba
10-06-2015, 11:14
במבה מתוקה, אני מבקש. לא ביליתי 5 שנים בביה"ס לבמבות מתוקות כדי להיקרא "במבה".

וכן, מגבת לגמרי הייתה במקום. רצוי מקוררת. איפה חותמים?

ולעניין. 400-500 סמ"ק. לא יותר מזה. Drz400sm. Cbr500x והקטנועים בספירה הזו סוגרים את הפינה. אם הולכים על דו"שים, אפשר לקפוץ גם ל 600-660 סמ"ק.

***היה אמור להיות כאן ציטוט של אברי. הפלאפון לא שיתף פעולה.

רוכב על 2
10-06-2015, 14:21
לטעמי נושא הנפח בכלל לא רלוונטי.
אם כבר, אז כדאי לדבר על כ"ס.
אני מזדהה עם כל מה שרן כתב,ואם כבר מתעקשים לעשות את החישוב הזה, אז רצוי לעשות אותו בחלוקה למשפחות (שטח, דו, קאסטום, ספורט וכו)
אני מת על קאסטום ואני רוכב על vn900. מבחינת הנפח, הרבה יותר גדול מהרבה אופנועים אחרים ש"מספיקים" לארץ ע"פ הגדרת פות"ש.
מבחינת הכח של האופנוע, זה אופנוע הרבה יותר חלש/כבד/איטי מאופנועים פי שלוש יותר קטנים.
לכן כל ההתעסקות הזו עם הנפח בעיני היא חסרת משמעות.
אני בוחר באופנוע שמתאים לי, והנפח הוא רק שיקול אחד בתוך כל החבילה.

uriar
10-06-2015, 16:03
וואה וואה - נגעת פה בנקודה רגישה... אתה יודע למה כולם קופצים? כי הם פוחדים שהנשים שלהם יקראו את השרשור ויבינו שיש להם אופנוע עם 500-700 סמ"ק מיותרים...

נכון, יש רגש, וכיף ועוצמה... וגם בטיחות אקטיבית שככל שהנפח גדול יותר משתפרת. אבל בתכלס, לכבישי ארצינו (ולכל כביש בכל העולם) מספיק 400-500 סמ"ק. רצוי שלא יהיו מלווים ביותר מידי קילוגרמים (180 נשמע לי סביר אבל גם 200 זה עוד בסדר) אבל חוץ מזה אם אתה לא תופר מאות קילומטרים ביום אז זה יותר ממספיק להכל, כולל רגש, וכיף ועוצמה... וגם בטיחות אקטיבית!

אברי
10-06-2015, 16:45
וואה וואה - נגעת פה בנקודה רגישה... אתה יודע למה כולם קופצים? כי הם פוחדים שהנשים שלהם יקראו את השרשור ויבינו שיש להם אופנוע עם 500-700 סמ"ק מיותרים...

נכון, יש רגש, וכיף ועוצמה... וגם בטיחות אקטיבית שככל שהנפח גדול יותר משתפרת. אבל בתכלס, לכבישי ארצינו (ולכל כביש בכל העולם) מספיק 400-500 סמ"ק. רצוי שלא יהיו מלווים ביותר מידי קילוגרמים (180 נשמע לי סביר אבל גם 200 זה עוד בסדר) אבל חוץ מזה אם אתה לא תופר מאות קילומטרים ביום אז זה יותר ממספיק להכל, כולל רגש, וכיף ועוצמה... וגם בטיחות אקטיבית!

לא יודע מה איתך, אני מוחק מההיסטוריה רק את הפורום.
את הפורנו גמדים היא יכולה לראות גם.

budahh767
10-06-2015, 16:51
אין צורך ביותר מ500 סמ"ק והנה הסיבות למה:

* הגבלת מהירות שלגיטימית לשנות ה-80 וגם זה בספק.
* מצלמות מהירות כל 100 מטר.
* חזק מספיק כדי לעמוד עם בראש הכביש (בטיחות אקטיבית כמו שנאמר לפני)
* נכון להיום הכלים בנפחים האלה יכולים לספק מספיק כיף ורגש
* מהירות סופית של 170 ואף יותר
זו דעתי :)

KKatkov
11-06-2015, 14:17
אהלן,
קטגורית הביניים שמתחילה להתמלא באופציות מגוונות גרמה לי לחשוב על הנפח האידיאלי לכבישים ארצינו.

ברור לי שלרוב הרוכבים יותר נפח= יותר טוב, אבל תכלס כמה מאיתנו באמת משתמשים ב1200 סמ"ק?

בהנחה שאתה רוכב שומר חוק שלא נוסע תמיד על הקצה ולא מחפש לראות את ה3xx קמש בשעונים, מה הנפח שאיתו נסתדר הכי טוב?
האם ה250 סמ"ק הוא חלש מדי כדי להסתדר בארץ?
האם הקפיצה ל300 ו500 נותנות את המענה או שבאמת רק 600 ומעלה יתנו את התשובה.

כדי להבהיר, אני מתכוון לנסיעות כביש משולבות. זאת אומרת גם נסיעות יום יומיות וגם טיולי כביש.

אשמח לשמוע מה דעתכם בנושא.

"כבישי הארץ" זאת הגדרה רחבה מידי. יש הבדל בין נסיעה יויומית בכבשים מהירים כגון 5,6, 431, לבין נסיעה הכבישי רמת הגולן המפותלים, או רכיבה עירונית בתוך אוטונומיית גוש-דן. כדאי גם לזכור, שנפח המנוע אינו הפרמטר היחיד, שמשפיע על ביצועי האופנוע - כך למשל, אופנוע 650 עם מנוע ספורטיבי מתון, דוגמאת ה-sv/cbf/er, יספק מהירות שיוט גבוהה בהרבה מ-dr650.
אם זאת, כדי לענות על השאלה - הייתי אומר בזהירות מה, ש-400 סמ"ק זה הנפח המינימאלי, שמאפשר לרכב ללא מאמץ מיוחד בכל סוגי הכבישים.
לגבי "העידר הצורך ב-1200" - אתן את נקודת המבט שלי.
קודם כל, לא קיים צורך חיוני, שמצדיק רכישה של אופנוע, שמספק מהירות שיוט נינוחה מעל ל-120-130 קמ"ש. אז למה בכל זאת אני רוכב על בנדיט 1200? התשובה העיקרית היא, שאני יכול ורוצה, אז למה לא.
בנוסף, כדאי להבין, שאין הכרח "לנצל" את כל יכולות המנוע שעומדות לרשותך - חוסר המאמץ, שבו האופנוע שלי משייט במהרויות של 130-160 קמ"ש, פשוט כייפי, ותורם לצמצום הבלאי ואורך חיי האופנוע, מה שמעוד משמעותי עבורי.

השושנים
11-06-2015, 17:33
אין צורך ביותר מ500 סמ"ק והנה הסיבות למה:

* הגבלת מהירות שלגיטימית לשנות ה-80 וגם זה בספק.
* מצלמות מהירות כל 100 מטר.
* חזק מספיק כדי לעמוד עם בראש הכביש (בטיחות אקטיבית כמו שנאמר לפני)
* נכון להיום הכלים בנפחים האלה יכולים לספק מספיק כיף ורגש
* מהירות סופית של 170 ואף יותר
זו דעתי :)

הקטע הכי מצחיק בשירשור הזה, שכל מי שהגיב בנחרצות וקבע ש-x סמ"ק מספיק לארץ
הם כאלה שרק לאחרונה שיפרו מקטנוע לקטנוע חזק יותר.

ואלה שניסו להסביר למה לא ניתן לקבוע הם אלה שצברו אי אילו ק"מ והחליפו קצת אופנועים.

מה שמזכיר לי:

פר צעיר רועה עם אביו המבוגר באחו, מרחוק הם רואים עדר פרות.

"אבא, אבא, בוא נרוץ נתפוס איזה פרה ונדפוק אותה"

"תרגע בן" עונה הפר המבוגר "אנחנו נלך לאט ונדפוק את כל העדר...." (סבתא ננה 1960)

snirw
11-06-2015, 20:31
אני חושב שטווח הנפחים המינימלי שישיג לך נוחות סבירה בתוך ומחוץ לעיר וכייף מידי פעם וגם רוגע ינוע בין 500 ל650. כמובן שיש תלות בסוג האופנוע ומה הוא מיועד.

ehudco8
12-06-2015, 09:23
לא משנה מה כולם חושבים ,מה שחשוב זה מה שאתה חושב ,כל אחד עם הסריטה שלו
לדעתי אופנוע זה יותר מסריטה ,זה חריש עמוק ,ואני באופן אישי שמח שיש תחרות ומבחר בדושים הגדולים