מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : בפברואר: 7 רוכבים נהרגו על דו-גלגלי

אביעד אברהמי
01-03-2020, 12:43
שנת 2020 נפתחה בצורה קטלנית לרוכבי הדו-גלגלי: 7 רוכבים נהרגו בחודש פברואר, והם מצטרפים ל-5 נוספים שנהרגו בינואר - עלייה של כ-71% ביחס ל-2019, שהייתה שנת שיא שלילי; הפרטים כולם בפנים; אנא רכבו בזהירות!

http://fullgaz.co.il/%d7%91%d7%a4%d7%91%d7%a8%d7%95%d7%90%d7%a8-7-%d7%a8%d7%95%d7%9b%d7%91%d7%99%d7%9d-%d7%a0%d7%94%d7%a8%d7%92%d7%95-%d7%a2%d7%9c-%d7%93%d7%95-%d7%92%d7%9c%d7%92%d7%9c%d7%99/

ROG
01-03-2020, 12:59
מכיון שלא נוספו 70% רוכבים בשנה האחרונה, הנתון הזה מזעזע. מעבר לצער על אובדן חיים, זה גם מכעיס.
אם להסתמך על התאורים, שש מתוך שבע התאונות היו עצמיות/בגלל טעות רוכב.
ועדיין אני שומע וקורא מרוב מוחלט של רוכבים שהבעיה בנהגי המכוניות, בתשתיות, בהתחממות הגלובאלית ומה לא.
יש מונח שכדאי לכל אחד מאיתנו לשנן: מיקוד שליטה פנימי.
אנחנו הבעיה. חבל לתת לדרווין לפתור אותה.

KKatkov
01-03-2020, 13:05
מכיון שלא נוספו 70% רוכבים בשנה האחרונה, הנתון הזה מזעזע. מעבר לצער על אובדן חיים, זה גם מכעיס.
ועדיין אני שומע וקורא מרוב מוחלט של רוכבים שהבעיה בנהגי המכוניות, בתשתיות, בהתחממות הגלובאלית ומה לא.

יפה אמרת.
כל יום, בנסיעה שלי לעבודה וחזרה, אני רואה סביבי רכיבה חסרת אחריות ללא שבריר של מחשבה קדימה. היא לא היוצא מן הכלל - היא הכלל.
חבל שהמצב הזה מביא אובדן חיים מיותר.
חבל שהמצב הזה מרחיק אנשים רבים מלהשתמש בכלי תחבורה כיפי, חסכוני ויעיל.
חבל שהמצב הזה יביא עלינו זעם של הרשויות, שיבצעו צעדים פופוליסטיים בתחום האכיפה, הענישה והמיסוי כדי להראות שהם נלחמים בסטטיסטיקה - צעדים שיפגעו בכל הרוכבים.
חבל.

Dresdner
01-03-2020, 16:51
יפה אמרת.
כל יום, בנסיעה שלי לעבודה וחזרה, אני רואה סביבי רכיבה חסרת אחריות ללא שבריר של מחשבה קדימה. היא לא היוצא מן הכלל - היא הכלל.
חבל שהמצב הזה מביא אובדן חיים מיותר.
חבל שהמצב הזה מרחיק אנשים רבים מלהשתמש בכלי תחבורה כיפי, חסכוני ויעיל.
חבל שהמצב הזה יביא עלינו זעם של הרשויות, שיבצעו צעדים פופוליסטיים בתחום האכיפה, הענישה והמיסוי כדי להראות שהם נלחמים בסטטיסטיקה - צעדים שיפגעו בכל הרוכבים.
חבל.

כמי שדוגם את כבישי ישראל פעם בשנה לשבוע זה בדיוק ככה, כל שנה המצב מחמיר ורוכבים פשוט מתאבדים בכביש, עם כל המודעות שלי לאופנועים שאני נוהג ברכב כמעט הורדתי 2 שגם אם היו נהרגים הייתי יוצא זכאי בלי שום אשמה תורמת.

KKatkov
01-03-2020, 16:59
כמי שדוגם את כבישי ישראל פעם בשנה לשבוע זה בדיוק ככה, כל שנה המצב מחמיר ורוכבים פשוט מתאבדים בכביש, עם כל המודעות שלי לאופנועים שאני נוהג ברכב כמעט הורדתי 2 שגם אם היו נהרגים הייתי יוצא זכאי בלי שום אשמה תורמת.

זכאי אתה לא תצא. פה זה לא גרמניה, אם אתה מעורב בתאונה - יש לך חלק באשמה.
ובלי קשר - בתור רוכב הגעתי מספר פעמים למצב שאני כמעט מוריד אופנוע אחר (או שהוא כמעט מוריד אותי)...
למשל כשאתה יורד לאט ובזהירות לשול, עם איתות ומבטים היסטריים במראות - ואז מגלה שהפנס שראית רחוק-רחוק זה אופנוע שטס בשוליים על 120-130. או נוסע בין טורים עומדים על 70-80.
על אלה שעוקפים בתוך השוליים 10 סנטימטר ממשקולת הכידון שלך אני כבר לא מדבר.

Dresdner
01-03-2020, 17:06
ובלי קשר - בתור רוכב הגעתי מספר פעמים למצב שאני כמעט מוריד אופנוע אחר (או שהוא כמעט מוריד אותי)...
למשל כשאתה יורד לאט ובזהירות לשול, עם איתות ומבטים היסטריים במראות - ואז מגלה שהפנס שראית רחוק-רחוק זה אופנוע שטס בשוליים על 120-130. או נוסע בין טורים עומדים על 70-80.
על אלה שעוקפים בתוך השוליים 10 סנטימטר ממשקולת הכידון שלך אני כבר לא מדבר.

היו מקרים כבר בישראל שהנהג יצא ללא אשמה אבל זה אחרי שהוא כבר היה בשלילה כעונש אטומטי לפני משפט

Paz
01-03-2020, 17:14
לפי פילוח הסטטיסטיקה בכתבה נשמע שלפחות חלק המקרים היו יכולים להימנע ע"י רכיבה מודעת וזהירה , נכון יש בעיה של תשתיות ומעקות, יש עומס מטורף בכבישים ונהגים עצבניים חסרי סבלנות וכישורי נהיגה אבל עדיין הרבה תלוי בנו ובצורת הרכיבה שלנו.
שנדע כמה שפחות אסונות.

xlib
01-03-2020, 17:24
נוטה להסכים. לא יודע איך זה בגרמניה, אבל פה אתה לא אמור לדרוס אנשים כולל אלה שעושים שטויות. מעשית ברוב המקרים של תאונה "אופנוע+רכב" יש אשמה על רכב.

Dresdner
01-03-2020, 17:57
נוטה להסכים. לא יודע איך זה בגרמניה, אבל פה אתה לא אמור לדרוס אנשים כולל אלה שעושים שטויות. מעשית ברוב המקרים של תאונה "אופנוע+רכב" יש אשמה על רכב.
זה לא עניין של דריסה יותר רוכבים שעוברים אותך בתוך הנתיב שלך מילימטר מהמראה, רוכב שיעקוף רכב בין שתי רכבים והכידון יגע במראה וכתוצאה מזה הוא יאבד שליטה לא יהיה לנהג שום אשמה תורמת ויש עוד הרבה מקרים דומים, אולי בעבר היה יותר פסיקות עם אשמה תורמת אבל היום עם המצלמות בכביש וברכבים יורד בכל העולם

1122
01-03-2020, 23:06

ההגדרה של "תאונה עצמית" די שטחית. לפחות כאן בארץ.

אם רוכב נסע בכביש מהר, לפניו טנדר, מהטנדר השתחרר חפץ כולשהו (גם בגודל של אבן), פגע ברוכב או באופנוע, ובעקבות זה איבד שליטה ונכנס במעקה, אתה גם מחשיב את זה "כתאונה עצמית"? כמובן שזה לא המקרה בכול אחד מהשבעה האלה (לפחות עד כמה שידוע לנו). וגם אם זה כן היה, אני בטוח ב99% שה"חוקרים" מטעם המשטרה לא היו עולים על זה. כמו המקרה הזה אני יכול לתאר לך עוד שלל דוגמאות.

אין לי ספק שאנשים כאן נהרגים כול שנה בין היתר בגלל תשתיות רעועות. אתה צריך להיות לא מחובר למציאות (או אחד כזה שנוסע רק באזור תל אביב) בשביל להגיד את זה.

ואת זה אומר לך אחד שמאמין ש99% מהתאונות כול אחד מהצדדים (גם אם הוא יחיד) יכול למנוע.

והנה חומר למחשבה:

התאונה שקרתה ב13.2, לפי מה שכתוב הרוכב נכנס באבן השפה וכתוצאה קרה מה שקרה.
עזוב את זה שאני בטוח שעם מיגון סביר הוא היה יוצא מזה. המדרכות בארץ מוגבהות באופן מוגזם ומכוער. תסובב באירופה או בארה"ב ותגיד לי איפה אתה רואה מדרכות בגובה הזה.

1122
01-03-2020, 23:13
אגב, לא יודע מי כותב את הנתונים אבל הם לא נכונים... התאונה ב17.2.20 הייתה עם CBF500.

חתול
02-03-2020, 04:34

מדוייק

Oznik
02-03-2020, 12:56

אם רוכב נסע בכביש מהר, לפניו טנדר, מהטנדר השתחרר חפץ כולשהו (גם בגודל של אבן), פגע ברוכב או באופנוע, ובעקבות זה איבד שליטה ונכנס במעקה, אתה גם מחשיב את זה "כתאונה עצמית"? כמובן שזה לא המקרה בכול אחד מהשבעה האלה (לפחות עד כמה שידוע לנו). וגם אם זה כן היה, אני בטוח ב99% שה"חוקרים" מטעם המשטרה לא היו עולים על זה. כמו המקרה הזה אני יכול לתאר לך עוד שלל דוגמאות.

אין לי ספק שאנשים כאן נהרגים כול שנה בין היתר בגלל תשתיות רעועות. אתה צריך להיות לא מחובר למציאות (או אחד כזה שנוסע רק באזור תל אביב) בשביל להגיד את זה.

ואת זה אומר לך אחד שמאמין ש99% מהתאונות כול אחד מהצדדים (גם אם הוא יחיד) יכול למנוע.

והנה חומר למחשבה:

עזוב את זה שאני בטוח שעם מיגון סביר הוא היה יוצא מזה. המדרכות בארץ מוגבהות באופן מוגזם ומכוער. תסובב באירופה או בארה"ב ותגיד לי איפה אתה רואה מדרכות בגובה הזה.

חוץ מאזורים של בני מיעוטים, לא ממש מסכים עם האמירה שהתשתיות כאן לא מספיק טובות.
אין ספק שאם היו מוסיפים לוחות פלסטיק למעקות זה היה יכול למנוע אבדות מיותרות, אך אבני שפה בולטות? האבן היתה במקום שהיא צריכה להיות, זה שהרוכב איבד שליטה ופגע בה זאת ממש לא סיבה להאשים תשתית, אם כבר להאשים את התשתית החינוכית של הרוכבים.

יצא לי לרכוב בארה"ב (בייחוד בלוס אנג'לס עם כבישים נוראיים), וגם באירופה, ויחסית - בישראל התשתיות בסדר גמור, חוץ מסימוני כביש מחליקים הכבישים לרוב תקינים.

בסופו של דבר, לתשתית יש משמעות נמוכה יחסית אם אתה רוכב שקול שמתאים את מהירות הרכיבה, שמירת מרחק בטיחות וכו' בהתאם לתנאי הדרך.
רוב הרוכבים שאני נתקל בהם בכבישנו, שמים פס על כל הגיון בריא, והמקור לנהרגים מגיע משם, אין פה שאלה.

ROG
02-03-2020, 13:11

והנה חומר למחשבה:

אני באמת לא מחפש להתעמת, אבל הרציונאליזציה הזו היא בדיוק הנקודה שמטרידה אותי. גם לא מעריך במיוחד את הזילזול שהפגנת.

40+ שנות רכיבה.
110,000 ק"מ בשלוש השנים האחרונות. 95% ביו עירוני ובכל מזג אוויר.
זה מספיק כדי שלא תבטל אותי כמי "צריך להיות לא מחובר למציאות (או אחד כזה שנוסע רק באזור תל אביב) בשביל להגיד את זה." ?

Paz
02-03-2020, 13:43
וזה ממשיך...
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5687413,00.html

xlib
02-03-2020, 13:45

אם רוכב נסע בכביש מהר, לפניו טנדר, מהטנדר השתחרר חפץ כולשהו (גם בגודל של אבן), פגע ברוכב או באופנוע, ובעקבות זה איבד שליטה ונכנס במעקה, אתה גם מחשיב את זה "כתאונה עצמית"?
כמובן שזה תאונה עצמית ולא רק בארץ. שמור מרחק במיוחד ממשאית (!) פעם הבא.

איזה תשתית אתה צריך כדי לשמור מרחק ומהירות סבירה? אז לא יפתיע אותך חפץ נופל מטנדר ולא תבדוק גובה המדרכה.

Tilbalisti
02-03-2020, 17:23
עצוב ):
אנשים שממהרים לוקחים מלא סיכונים קטנים ולפעמים זה קורה

Sent from my iPhone using Tapatalk

1122
02-03-2020, 17:41
חוץ מאזורים של בני מיעוטים, לא ממש מסכים עם האמירה שהתשתיות כאן לא מספיק טובות.
אין ספק שאם היו מוסיפים לוחות פלסטיק למעקות זה היה יכול למנוע אבדות מיותרות, אך אבני שפה בולטות? האבן היתה במקום שהיא צריכה להיות, זה שהרוכב איבד שליטה ופגע בה זאת ממש לא סיבה להאשים תשתית, אם כבר להאשים את התשתית החינוכית של הרוכבים.

יצא לי לרכוב בארה"ב (בייחוד בלוס אנג'לס עם כבישים נוראיים), וגם באירופה, ויחסית - בישראל התשתיות בסדר גמור, חוץ מסימוני כביש מחליקים הכבישים לרוב תקינים.

בסופו של דבר, לתשתית יש משמעות נמוכה יחסית אם אתה רוכב שקול שמתאים את מהירות הרכיבה, שמירת מרחק בטיחות וכו' בהתאם לתנאי הדרך.
רוב הרוכבים שאני נתקל בהם בכבישנו, שמים פס על כל הגיון בריא, והמקור לנהרגים מגיע משם, אין פה שאלה.

המדרכות בארץ גבוהות מאוד. יש הבדל משמעותי בין אם תיכנס בבלוק בגובה של 5 סנטימטר או 15 סנטימטר.
הרוכב מאבד שליטה מכול סיבה שהיא (וגם זה לא כתוב במקרה הספיציפי), ונכנס באבן הזאת. לתשתית יש חלק בתוצאה.

אני באמת לא מחפש להתעמת, אבל הרציונאליזציה הזו היא בדיוק הנקודה שמטרידה אותי. גם לא מעריך במיוחד את הזילזול שהפגנת.

40+ שנות רכיבה.
110,000 ק"מ בשלוש השנים האחרונות. 95% ביו עירוני ובכל מזג אוויר.
זה מספיק כדי שלא תבטל אותי כמי "צריך להיות לא מחובר למציאות (או אחד כזה שנוסע רק באזור תל אביב) בשביל להגיד את זה." ?

אח שלי יקר, לא מבטל אותך ולא באתי לבטל אותך (למרות שזה מה שאתה עשית עם התגובה הזאת עכשיו). אם באמת היית מתעסק בנקודה שניסיתי להעביר ולא במשחקי אגו אולי גם לא היית כותב את זה.

כמובן שזה תאונה עצמית ולא רק בארץ. שמור מרחק במיוחד ממשאית (!) פעם הבא.

איזה תשתית אתה צריך כדי לשמור מרחק ומהירות סבירה? אז לא יפתיע אותך חפץ נופל מטנדר ולא תבדוק גובה המדרכה.

מה זה שמור מרחק? אל מי אתה מדבר בידיוק? קראת בכלל את מה שכתבתי? או שגם אתה מגיב מהתחת והעיקר להגיב ולצאת חכם?

אם שלושתכם (ועוד הרבה אחרים לצערי) חושבים שלתשתיות אין קשר וזה 100% הרוכב אז כול הדיון הזה מיותר מלכתחילה ואתם סתם טוחנים כאן מים.

מבזק חדשות - לא כולם נוהגים / רוכבים בין אם זה במכוניות או באופנועים שלהם באופן שקול, לא כולם יכולים לראות את הנולד ולא עושים מבחני IQ לקבלת רישיון. לא רק כאן בארץ, אלא בכול מקום בעולם.

כבן אדם שמאמין שאפשר למנוע 99% מהתאונות, אני עדיין אומר לכם שזה לא ריאלי, כי בסופו של דבר כול אחד עושה טעות על הכביש (בין אם זה מחמימות מוח או פשוט חוסר תשומת לב), ואם אתם מתכוונים לכתוב לי שזה לא אמור לקרות - אז זה קורה, כול יום בכול מקום בכול שעה בעולם. צאו מהסרט שאתם חיים בו.

וכן, הכבישים בארץ (לא כולל מדינת תל אביב) הם ברמה נמוכה מאוד, תחזוקה כמעט ולא קיימת (ולא, ריבוד כביש מחדש לא נחשב ל"תחזוקה"). כבישים שהם באחריות רשויות מקומיות גרועות פי כמה מכבישים שבאחריות נתיבי ישראל. בשביל להגיד שהכבישים כאן טובים אתה צריך להיות:

1. יפה נפש
2. לא רוכב על אופנוע
3. מסתובב רק באיזור תל אביב
4. כול התשובות נכונות

ayalzo
02-03-2020, 19:01
אני גר מחוץ לגוש דן. עושה ביום עבודה גם כמה מאות ק"מ.
הכבישים כאן לא שונים משום מקום אחר בעולם. ואל תשווה לי כביש בסמטא בשכונת הארגזים (עאלק כביש) לאוטובאן בגרמניה.

Dresdner
02-03-2020, 19:24
הכבישים כאן לא שונים משום מקום אחר בעולם. ואל תשווה לי כביש בסמטא בשכונת הארגזים (עאלק כביש) לאוטובאן בגרמניה.

מסכים, רמת הסלילה לא כזאת גרועה ביחס למערב ביבש, ברטוב יש הבדל ענק, הכבישים בישראל לא יודעים לספוג מים או לנקז אותם.
מהנסיון שלי התשתיות בישראל מקבלות ציון בינוני בזמן שמרכז אירופה מקבל בינוני פלוס.
רוב הבעיות הם משמעתיות

ofir
02-03-2020, 19:52
לא מבין למה כולם לוקחים קשה את נושא התשתיות?

התשתיות בארץ, מצב והכבישים והמעקות הם כרגע נתון קבוע.
מי שרוכב - אמור להכיר אותו, ולקחת אותו בחשבון.
מי שלא מכיר - שירכב בזהירות המתבקשת.

כפועל יוצא מזה- האשמה היא רק על הרוכב עצמו!

אם למישהו זה יעשה טוב, אפשר לשלול למעקה את הרישיון,
או להגיד לאבן שפה לעמוד בפינה בעונש.

אפשר ורצוי לשפר את את התשתיות, אי אפשר להסיר את האחריות מהרוכב.

לאור תגובות אחרות פה, אז ההיגיון הזה שייך רק לי.
מי שלא מסכים, זכותו.

משתנה נוסף שלא עלה פה בדיון,
הוא רמת התחזוקה של הקטנועים/אופנועים.

לשיטתי -
אופנוע שאינו מתחוזק היטב - גורם גם הוא לתאונות.

600 ירושלמי
02-03-2020, 19:55
התשתיות כבישים בארץ בעשור האחרון הם בכמה רמות מעל מה שהיה בעשורים קודמים, ובעשורים קודמים לא היה כזה אחוז נכבד של תאונות אופנועים קטלניות.
האנשים הפכו עצבניים יותר, לחוצים יותר, כמות הרכבים בכבישים גודלת בצורה מפחידה ובנוסף כמות האנשים מתוכם שמתעסקים בשטויות במהלך הנהיגה.
עם זאת- אין להאשים את הנהגים מסביב (במיוחד אם מסתמכים על הנתונים שהוצגו בכתבה), ואין להאשים את התשתיות.
ניתן להאשים את תרבות הנהיגה בישראל באופן גורף והאופן הגורף הזה אינו פוסח על הרוכבים.
אתם, אנחנו, בתור רוכבים צריכים להתייחס לכביש ביראת כבוד. כך זה היה תמיד ולאחרונה כנראה שלא. מי שמבין שהוא רוכב על מכונה שבכל רגע נתון יכולה לבגוד בו והתוצאות יהיו בהתאם משפר את סיכויי ההשרדות שלו משמעותית.
מי שחושב ש"לי זה לא יקרה", כנראה שלא ישרוד הרבה. והתרבות הזו היא נגזרת של תרבות נהיגה ברכב שהרי רכבים חדישים היום הם כל כל בטיחותיים שאנשים נוטים לזלזל במידת הסכנה, אך בדו גלגלי- שיהיה בטוח ככל שניתן- אתה מתעופף לתוך גדר "בטיחות" במקום להיות עטוף בכריות אויר.
אנחנו חיים בדור שכולם בו צודקים, כולם חכמים, כולם עקשנים. כשההגיון המעוות הזה זולג לכביש- אז הכביש מראה נתונים משלו.

NAOR2207
02-03-2020, 20:59

האלו עד כאן
התשתיות כאן תענוג עד שכשיורד פה גשם ואז אין חשמל
או אינטרנט
או שניהם

אז אולי יש היום אנשים שפשוט לא יודעים לרכוב?

1122
02-03-2020, 22:17
האלו עד כאן
התשתיות כאן תענוג עד שכשיורד פה גשם ואז אין חשמל
או אינטרנט
או שניהם

אז אולי יש היום אנשים שפשוט לא יודעים לרכוב?

אנשים כמוך מצחיקים אותי, מצד אחד:
- "אוי ואבוי! נהרגים אנשים בכבישים! הולכים להיכנס בנו ולזיין לנו תתחת! מה אפשר לעשות? חייבים לנקוט פעולה כולשהי!"

מצד שני:
- "הם מביאים את זה על עצמם, שיזדיינו."

אני חושב שאנשים כאן פשוט נהנים לטפוח על האגו של עצמם בפורומים באינטרנט.

NAOR2207
03-03-2020, 08:27
אנשים כמוך מצחיקים אותי, מצד אחד:
- "אוי ואבוי! נהרגים אנשים בכבישים! הולכים להיכנס בנו ולזיין לנו תתחת! מה אפשר לעשות? חייבים לנקוט פעולה כולשהי!"

מצד שני:
- "הם מביאים את זה על עצמם, שיזדיינו."

אני חושב שאנשים כאן פשוט נהנים לטפוח על האגו של עצמם בפורומים באינטרנט.

היי. אתה מרבה להשתמש בשפת ביבים. חבל.
אני הכי אוהב את נחשי הגומי.
כביש מגורד שני בהעדפות שלי.
אני לא טייס ולכן אני לא רוכב על כלי מדוייק כמו סכין .
אני רוכב על טרקטור ישן (דושי מושי) שרוקד בשמחה על נחשי גומי וכביש מגורד.

אם מצאת את האגו שלי תמסור לו שאני מתגעגע

1122
03-03-2020, 12:54
היי. אתה מרבה להשתמש בשפת ביבים. חבל.
אני הכי אוהב את נחשי הגומי.
כביש מגורד שני בהעדפות שלי.
אני לא טייס ולכן אני לא רוכב על כלי מדוייק כמו סכין .
אני רוכב על טרקטור ישן (דושי מושי) שרוקד בשמחה על נחשי גומי וכביש מגורד.

אם מצאת את האגו שלי תמסור לו שאני מתגעגע

מה קשור כלי מדויק כמו סכין יא ליצן? אנשים לא נהרגים על 125, על 200, על 300 סמק?

רק אתמול בלילה נהרג עוד רוכב בנתניה, דרך דגניה. כמישהו שיוצא לו לעבור שם כמה פעמים מדי חודש, האספלט שם במקרה הכי עדין בן 30, אין לך אחיזה על הכביש, סימונים על הכביש בקושי קיימים וכול 2 מטר יש לך בור. ככה לכול אורכו של הרחוב, מהמורות והפרשי גובה. המהירות המותרת שם היא 70, ולנסוע שם 50 עם אופנוע זה סכנת נפשות.

בכול מדינה שקוראת לעצמה מפותחת הדברים האלה לא היו קיימים, אבל זה תוצאה של חוסר תקנים. בטח ובטח שמדובר בכביש שהוא בבעלות העירייה, הם פשוט לא מחויבים לכלום. ולחשוב שזה נחשב כביש "ראשי" בנתניה, מי שנוסע שם יודע איך כול הרחובות נראים, פשוט חבל לדבר.

אין לי ספק שהתאונה נגרמה עקב התשתית הלקויה שם, לפי ההיגיון של האנשים פה אין צורך לסלול כבישים מחדש בכלל, הרי כול אחד אחראי על עצמו. חבל שאנשים לא הפנימו שמתפקיד המדינה לספק כבישים תקינים. אבל אם כול בחור שני כאן גר בגרמניה או בתל אביב זה באמת כמו לדבר לקיר.

NAOR2207
03-03-2020, 19:25
יא ליצן

חמוד אתה :)
וואטאבר

ayalzo
03-03-2020, 20:58
רק אתמול בלילה נהרג עוד רוכב בנתניה, דרך דגניה. כמישהו שיוצא לו לעבור שם כמה פעמים מדי חודש, האספלט שם במקרה הכי עדין בן 30, אין לך אחיזה על הכביש, סימונים על הכביש בקושי קיימים וכול 2 מטר יש לך בור. ככה לכול אורכו של הרחוב, מהמורות והפרשי גובה. המהירות המותרת שם היא 70, ולנסוע שם 50 עם אופנוע זה סכנת נפשות...אין לי ספק שהתאונה נגרמה עקב התשתית הלקויה שם...

רק לידיעה, הרוכב נהרג כי פגע בו רכב...

ואם כבר הזכרנו,
אני רוכב מדי פעם בדרך דגניה כבר 15 שנה.
רוב דרך דגניה נסלל בשנים האחרונות עם הקמת ופיתוח קרית השרון. אני לא אכתוב כאן בפורום באיזה מהירות אני רוכב שם, אבל התשתית שם למעט קטע אחד קצר לא בעייתית. (פאק איט, אפילו אבני השפה שם משופעות ולא אנכיות).

Ben
04-03-2020, 01:41
אנחנו הבעיה. חבל לתת לדרווין לפתור אותה. republic of games?>מה שאותי מעניין באמת והעלתי את זה גם בערוץ בטלגרם של המערכת כאן,האם המספרים של ההרוגים זה קורה בגלל החימוש בסוסים וירידה במשקל, או שהטכנולוגיה שבמקרה הזה יותר לכיון הסמרטפון והמסכים למינהם, גורמים לנו במצטבר לחוסר סבלנות וכדומה?אני חוטא כל כך הרבה, ולא מתיימר לכלום, חורני והכל. עם זאת מנסה באמת ובתמים להבין למה זה? מבחינתי זה או זה או זה! לא תשתיות ולא חמוצים במלח אנשים שמשחיזים בכביש צבורי ו30 מהחברים שלו מצלמים לאינסטוש, בסוף עף עם הרוסו 3 שלו לתוך המעקה בטיחות. האומנם תשתיות? ברור שזה לא האידאל וכבר האירופאים מצאו פתרונות לזה אבל בנינו? פאקינג ליטר להשחיז בכביש ציבורי עם קו לבן שמבוגרת לוקחת את הסיבוב קצת רחב, ובום! החיים משתנים. אגב לי זה קרה, רק בקטע אחר, אבל הנקודה של המבוגרת שלקחה את הסיבוב הרחב, ומהאז החיים השתנו, זה אמיתי

lokimonster
04-03-2020, 08:18
להבנתי ההבדל הגדול הוא כמויות כלי הרכב מכל סוג וזמינות המידע.

בעבר לא היו הרבה כלי רכב והמידע לא היה נגיש כך שלא כל החלקה של אופנוע נספרה ואני מניח שזה השפיע גם על הדיוק בחישוב הסטטיסטיקה.

בנוסף יש מושג בלימודי תקשורת שנקרא עקרון התדר (אם אני זוכר נכון את השם) שבגדול ברגע שיש אירוע תקשורתי אז כולם עולים על הגל וזה נהיה "אין" לעסוק בנושא.

ayalzo
04-03-2020, 08:23
רוב התאונות אינן עצמיות.
פשוט על אלפי (עשרות אלפי?) התאונות ה"קטנות" ש"רק" שולחות אנשים לחופשת מחלה של שבועות/חודשים, אתם לא קוראים.

השושנים
04-03-2020, 08:53
רוכב דו גלגלי הוא הולך רגל משופר, היתרון (חיסרון) היחסי שלו על הולך רגל שהוא יותר מהיר יותר וצריך יכולת שליטה במצבים משתנים במהירות.

התאונות מתחלקות באופן גס:

אבדן שליטה על הכלי-ממגוון סיבות
טעות אנוש- גם של הרוכב וגם של משתתפי הדרך.
כשל טכני ותשתיות- רובן תלויות בשכל הישר של הרוכב.
כורח עליון.

אבדן שליטה = נסיעה שלא בהתאם לתנאי הדרך או כורח עליון.
טעות אנוש= מהרוכב מצופה לרכוב בשיקול דעת מהסביבה לא ניתן לצפות לדבר בפועל זה כורח עליון.
כשל טכני= תחזוקה נכונה+כורח עליון.
תשתיות=רכיבה בהתאם לתנאי הכביש+כורח עליון.
כורח עליון=מזל או חוסר מזל.

יש המון משקל לכורח עליון אבל, רכיבה שקולה ניהול סיכונים והימנעות מכניסה למצבים שמצריכים מיומנויות על, מפחיתה את הסכנה.

בסופו של יום כשאתה חוצה את הכביש אתה לוקח סיכון עושה חישוב סיכונים וחוצה, יש כאלה שנכשלים גם בזה.

כשאתה רוכב על אופנוע את מכפיל את הסיכון וצריך שיקול דעת בריבוע ואף אחד לא לא מקבל פטור.

כורך עליון ומזל משחקים תפקיד ראשון וכל רכיבה היא סוג של הימור.

xlib
04-03-2020, 09:48
רוב התאונות אינן עצמיות.
אני אתקן: רוב התאונות קטלניות אינן עצמיות. תאונות עצמיות בלי נפגעים פשוט לא מדווחות. החלקת בגשם ב-30 קמש, קיבלת שתי שריטות ופלסטיק שבור. תדווח? למי? למה?

אם זאת, אחוז תאונות עצמיות קטלניות די גבוהה. https://crashstats.nhtsa.dot.gov/Api/Public/ViewPublication/812785

Motorcycles were more frequently involved in fatal collisions withfixed objects than other vehicle types. Twenty-three percent ofmotorcycles involved in fatal crashes in 2017 collided with fixedobjects

כן. זה ארה"ב. באוסטרליה אחוז עוד יותר גבוהה: https://www.spokes.com.au/news/statistics/crash-type

Of these fatalities, 47% were single vehicle crashes

xlib
04-03-2020, 10:01

It's a dangerous business, Frodo, going out of your door

You step into the Road, and if you don't keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to

או במילים אחרות - זה די מסוכן לצאת מהבית, לך תדע איך זה ייגמר.

alexsupreme
04-03-2020, 16:14
יש המון סיבות, אבל לדעתי זה פשוט העומס.

https://www.themarker.com/misc/1.81274

https://www.icar.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA_%D7%A8%D7%9B%D7%91/_%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C_2018:_3.5_%D7%9E%D 7%99%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%9F_%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7 %99%D7%9D/

נוספו 2 מיליון כלי רכב רק ב20 שנה האחרונות.
זה יותר מפי 2 רכבים וזה לא כולל קורקינטים, אופניים ושאר השטויות שהצטרפו אלינו בחמש שנים האחרונות.

KKatkov
04-03-2020, 20:20
יש המון סיבות, אבל לדעתי זה פשוט העומס.

https://www.themarker.com/misc/1.81274

https://www.icar.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA_%D7%A8%D7%9B%D7%91/_%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C_2018:_3.5_%D7%9E%D 7%99%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%9F_%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7 %99%D7%9D/

נוספו 2 מיליון כלי רכב רק ב20 שנה האחרונות.
זה יותר מפי 2 רכבים וזה לא כולל קורקינטים, אופניים ושאר השטויות שהצטרפו אלינו בחמש שנים האחרונות.

העומס הוא זה שגורם לרוכבים לעקוף אותי בשוליים על 100, לזגזג באיילון בין רכבים ב "+50" לקצב התנועה, או להיכנס מאחור בטנדרים?

ROG
04-03-2020, 21:48
מספר האופנועים וככל שאני יודע גם מספר כלי הרכב מכל הסוגים, לא עלה ב 70% בשנה שחלפה, כך שלא נראה לי שיש ביסוס סטטיסטי לטענה שהגידול במספר ההרוגים הוא תוצאה של גידול במספר כלי הרכב בכביש. גם הטענה על אפקט התקשורת לא נשמעת לי מבוססת. יכול להיות שיש יותר חשיפה לארועים בכביש, אבל הרוגים דווחו באמינות גם קודם. נזכיר גם שחווינו שנים של ירידה במספר ההרוגים בזמן שהיה גידול במסירות אופנועים חדשים. תשתיות הכבישים משתפרות משנה לשנה למרות גידול בעומס. הבטיחות האקטיבית של האופנועים משתפרת גם היא משנה לשנה. חשבתי שאולי זה קשור לכך שהיום קל יותר לרכוש אופנועים חזקים וירידת המחירים מביאה לכך שהם נעשים נגישים לרוכבים יותר צעירים. אבל אני לא משוכנע גם בזה. זו אמנם לא סטטיסטיקה, אבל לפחות ע"פ הרשימה של חודש פנברואר, לא מדובר דווקא ברוכבים צעירים או בנפחים גדולים.

עמיר
05-03-2020, 14:29
רוכב דו גלגלי הוא הולך רגל משופר, היתרון (חיסרון) היחסי שלו על הולך רגל שהוא יותר מהיר יותר וצריך יכולת שליטה במצבים משתנים במהירות.

התאונות מתחלקות באופן גס:

אבדן שליטה על הכלי-ממגוון סיבות
טעות אנוש- גם של הרוכב וגם של משתתפי הדרך.
כשל טכני ותשתיות- רובן תלויות בשכל הישר של הרוכב.
כורח עליון.

אבדן שליטה = נסיעה שלא בהתאם לתנאי הדרך או כורח עליון.
טעות אנוש= מהרוכב מצופה לרכוב בשיקול דעת מהסביבה לא ניתן לצפות לדבר בפועל זה כורח עליון.
כשל טכני= תחזוקה נכונה+כורח עליון.
תשתיות=רכיבה בהתאם לתנאי הכביש+כורח עליון.
כורח עליון=מזל או חוסר מזל.

יש המון משקל לכורח עליון אבל, רכיבה שקולה ניהול סיכונים והימנעות מכניסה למצבים שמצריכים מיומנויות על, מפחיתה את הסכנה.

בסופו של יום כשאתה חוצה את הכביש אתה לוקח סיכון עושה חישוב סיכונים וחוצה, יש כאלה שנכשלים גם בזה.

כשאתה רוכב על אופנוע את מכפיל את הסיכון וצריך שיקול דעת בריבוע ואף אחד לא לא מקבל פטור.

יפה כתבת ובהקשר הזה זה מזכיר לי את הציטוט [או כל גרסה דומה לו שאתם בטוח מכירים] :
רוכב חכם לא נכנס מלכתחילה לפינות שרוכב מומחה יכול לצאת מהן.

מבחינתי רוכב חכם זה כל מה ששושנים כתב:
רוכב חכם רוכב בהתאם לתנאי הדרך ומנהל סיכונים בהתאם.
רוכב חכם מפעיל שיקול דעת.
רוכב חכם מקפיד לתחזק את הכלי בצורה נאותה.

אז כן, מסתבר לצערנו שלא כולם חכמים וכמובן שעוד פחות לא כאלו מומחים...

alexsupreme
05-03-2020, 14:38
העומס הוא זה שגורם לרוכבים לעקוף אותי בשוליים על 100, לזגזג באיילון בין רכבים ב "+50" לקצב התנועה, או להיכנס מאחור בטנדרים?

על כביש ריק אתה לא עוקף אף אחד, אתה לא מזגזג בין רכבים כי אין לך רכבים על הנתיב ואתה לא נכנס מאחור בטנדר כי אין טנדר.
תזכרו שמדובר על תאונות ויכול להיות שפשוט יש חודש ממש לא מוצלח.

דבר אחד שכן חוזר על עצמו הרבה וזה מעקי הבטיחות.
אם אתם רוצים אופן פעולה ברור עם נתונים סטטיסטיים מוכחים, הנה.

KKatkov
05-03-2020, 14:53
על כביש ריק אתה לא עוקף אף אחד, אתה לא מזגזג בין רכבים כי אין לך רכבים על הנתיב ואתה לא נכנס מאחור בטנדר כי אין טנדר.
תזכרו שמדובר על תאונות ויכול להיות שפשוט יש חודש ממש לא מוצלח.

דבר אחד שכן חוזר על עצמו הרבה וזה מעקי הבטיחות.
אם אתם רוצים אופן פעולה ברור עם נתונים סטטיסטיים מוכחים, הנה.

משתמע מדבריך שה"תשתית הטובה" שמבקשים כאן - זה מסלול המראה פרטי לכל רוכב...