מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : רכיבה עם אטמים, חוקי?

wa11a
06-09-2020, 20:41
היי,
אני חדש בכל תחום האופנועים וראיתי שרוכבים רבים משתמשים באטמים בעיקר במהירויות בינעירוניות על מנת למנוע פגיעה בשמיעה.
האם חוקי?

תודה

mudale222
06-09-2020, 22:09
לא ידוע לי על חוק נגד זה, מבחינה מעשית אף אחד לא חטף על זה אי פעם במדינת ישראל.
תשתדל לקנות את האיכותיים יותר שמיועדים לאופנוע ומנמיכים רק בתדרים מסוימים ככה הם שומרים על בטיחות גבוהה וגם שומרים על האוזניים.
סה"כ גם רוב האטמים הפשוטים יעבדו לא רע, אבל יש חלק קטן שמנמיכים יותר מדי ואז זה באמת מעלה סיכון.

עו"ד אדם אבישר
07-09-2020, 16:57
שאלה מעניינת, לדעתי הדבר ככל הנראה חוקי.
בתקנות התעבורה אין התייחסות ו/או איסור לדבר. גם מעיון בפסיקה של בית המשפט, לא נראה שהעניין הובא לפתחו.

יש להניח אבל שעם תיפול על השוטר הלא נכון, הוא יכול לפרש את חבישת האטמים בתור סיכון משתמשי דרך ולתת דו"ח בגין זה.

סע בבטחה.

matanbar26
07-09-2020, 23:10
שאלה מעניינת, לדעתי הדבר ככל הנראה חוקי.
בתקנות התעבורה אין התייחסות ו/או איסור לדבר. גם מעיון בפסיקה של בית המשפט, לא נראה שהעניין הובא לפתחו.

יש להניח אבל שעם תיפול על השוטר הלא נכון, הוא יכול לפרש את חבישת האטמים בתור סיכון משתמשי דרך ולתת דו"ח בגין זה.

סע בבטחה.

אני חייב להבין.
אין התייחסות בחוק ולכן הדבר הוא חוקי (אם אני לא טועה במדינת ישראל כל דבר הוא חוקי אלא אם יש חוק שאוסר על כך).
בתקנות התעבורה אין כלל התייחסות לנושא.
אבל אם אני אפול על השוטר הלא נכון אני עלול לקבל דו"ח בגין סיכון משתמשי דרך? איך זה מתיישב עם המציאות שהעניין חוקי?

עו"ד אדם אבישר
07-09-2020, 23:33
אתה מחפש היגיון במקום שאין בו היגיון.

עם זאת ישנה אנלוגיה מושלמת לדבר הזה, בתקנות התעבורה אין עבירה מפורשת של ווילי ולמרות זאת אתה תקבל דו"ח בגין סיכון משתמשי דרך או אי שליטה בכלי הרכב.

התשובה היא פשוטה, גם אם הדבר הוא חוקי שאין תקנה המתייחסת אליה באופן מפורש, אין זה אומר שאי אפשר למצוא תקנה אחרת שעברת על החוק בגינה.

אם זאת, ככל שתוגש בקשה להישפט, אני סבור בסבירות גבוהה שאפשר לקבל זיכוי מהעבירה.
השאלה אם שווה על דו"ח של 250- 500 שקל לבזבז יום עבודה ואולי אף לשכור עו"ד.

matanbar26
07-09-2020, 23:52
נשמע שהסעיף "סיכון משתמשי הדרך" הוא מעורפל בצורה כזאת שאפשר להפעיל אותו על כל עבירה שלא ממש כתובה בחוק או בתקנות.