מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : צילום של אזרח ופנייה למשטרה - יש בסיס?

Anna
04-07-2021, 02:16
היי לכולם,

סורי על החפירה, ניסיתי להציג את האירוע בצורה המפורטת ביותר - ממש אודה לכם על עזרה וייעוץ בנוגע למקרה שקרה לפני כמה שעות.

החניתי את הקטנוע (קואסאקי j300) על המדרכה בכדי לקנות כמה דברים בקיוסק (לא הפרעתי להולכי רגל, מדרכה רחבה), אין איסור.

לאחר מס' דקות, ירדתי למעבר חציה (רמזור ירוק) לפני צומת מרומזר (אדום) במטרה לחכות שיתחלף לירוק ולעשות פרסה שמאלה, בכדי לחזור הביתה(רוטשילד פינת ויצמן בכפר סבא אם מישהו מכיר).

לא הייתה לי אפשרות לרדת לכביש לפני קו העצירה כי היו רכבים, ולא עשיתי זאת באור ירוק כי שדה הראייה היה מוגבל, מבלי אפשרות לראות רכבים מתקרבים.

כמובן שלא עשיתי זאת בעת חצייה של הולכי רגל!
נעמדתי אחרי מעבר החציה בכדי לא לחסום אותו וממש לפני הצומת.

מישהו כל הזמן צפצף לי מאחורה, ולאחר שהסתובבתי התחיל לצרוח עליי שאני פסיכית, "איך אני נוסעת ככה באדום", שאני מצולמת וזה עובר למשטרה.

יש לציין שאני עושה זאת לעתים קרובות, מדובר בקיוסק הקרוב לבית ופעם ראשונה שאני נתקלת בתגובה כזאת.

הנהג היה אדם מבוגר ולהנחתי הינו אזרח המתנדב במשטרה בתעבורה. לא הספקתי לראות אם אכן יש לו מצלמה כי הייתי בהלם ולא הבנתי מה קורה.

אני מאוד בלחץ, אין לי מושג אם אכן ביצעתי עבירה, מה עשיתי לא בסדר, ומה יכולתי לעשות אחרת.

אודה לכם מאוד, אם מישהו יוכל להסביר לי במה פשעתי, למה לצפות, האם באמת למשטרה יהיה עניין בצילום/סרטון ואם כן אילו צעדים לנקוט בהמשך?

תוך כמה זמן אני אמורה לקבל זימון/דוח, או לחילופין, כמה זמן צריך לעבור בשביל שאדע שכבר אין לי מה לדאוג? ובאיזה שלב יש לערב עורך דין?

אציין שאני בעלת רישיון לקטנוע כמעט 4 שנים, והאריכו לי את הנהג החדש בשנתיים (עד סוף אוגוסט, עוד חודש וחצי) בגלל דוח מהירות מלפני 3 וחצי שנים.
משמע עלולים לשלול לי את הרישיון בתקופה הזאת בגלל נקודות/עבירות תנועה מסויימות.
האם מקרה זה מהווה סכנה לשלילה?

לילה טוב ותודה רבה מראש

אנה

mudale222
04-07-2021, 03:20
הכותב אינו משפטן ואינו עו"ד, הכול נכתב על דעת עצמי והידע הכללי שצברתי במהלך השנים.
קודם כל אין צורך להיכנס להיסטריה, יש לך הנחות על הנחות על הנחות.
הסיכוי שהוא גם קצין משטרה וגם צילם הכול וגם יטרח למלא דוח ולהעביר את זה לטיפול וגם המשטרה תחליט לעשות עם זה משהו - שואף ל0.
מההסבר שלך העבירה לא הכי ברורה.
אם אני מבין נכון, ירדת דרך מעבר החצייה כשלהולכי הרגל היה ירוק ולרכבים היה אדום.
התקדמת אחרי המעבר חצייה ואז חיכית שהאדום יתחלף.
עכשיו לחדשות הרעות, עקרונית, מעבר של פס העצירה נחשב כניסה לצומת, את יכולה לראות כאן:
https://www.mitsu.co.il/?p=3215
יחד עם זאת, מכיוון שאם יוגש כתב אישום אז בעצם יש סרטון מלא של האירוע ויראו שלא "באמת" נכנסת עד הסוף אלא רק עמדת, ויש לך גם נסיבות מקלות שירדת מהמדרכה, והשיפוע של המדרכה הוא רק במעבר החצייה, ואת לא יכולה להתגלגל אחורה כי יש שם רכבים ואז ייצא שאם תלכי אחורה תחסמי את כל המעבר חצייה וכו'.
בקיצור.. יהיה בסדר. כנראה.
אם את לא מקבלת שום מכתב מהמשטרה ב3 חודשים הקרובים אז הכול טוב.
אם תקבלי מכתב, בגלל המצב שלך ובגלל שזה עבירה שתיאורטית היא אור אדום ונושאת בגינה 10 נקודות, אז הייתי מעביר את כל הטיפול מאותו רגע לעו"ד.
אני חושב שזה מקרה קצה וגם במקרה הכי גרוע שתגיעי לבית משפט, עם עו"ד טוב, תצאי בסדר.

עו"ד אדם אבישר
04-07-2021, 23:13
אנה ערב טוב,

אחלק את התשובה שלי בהתאם לסוגיות:

1. מדובר באירוע לא חמור, אלא דבר שקורה בשגרה של הרבה רוכבי אופנוע שחונים על המדרכה ויורדים לכביש, למרות שבפועל מעבר קו העצירה הינה עבירה של מעבר באור אדום. אולם כעולה מהתיאור שלך את עברת מספר נתיבים לרוחב, קרי לכל החומרא עברת עבירה של סטייה מנתיב תוך סיכון התנועה שהינה עבירה שמזכה בדוח ללא נקודות בצירוף קנס כספי של 500 ש"ח, ככל ואכן תקבלי דו"ח על מעבר באור אדום, המלצתי היא לפנות לעו"ד לצורך בקשתך להישפט ולהסבת הדו"ח לעבירה אחרת ללא נקודות.

2. באשר לצילום של האזרח, ככל ואכן מדובר באזרח רגיל שצילם את העבירה, הוא רשאי להעביר את הסרטון למשטרת ישראל, אולם אני בספק אם תקבלי דו"ח תנועה כיוון שיש תנאים מסיומים בפקודת הראיות שמשטרת ישראל כפופה להם והאינטרס הציבורי לקרוא לך לחקירה בגין עבירה זו לא קיים.

3. ככל ומדובר בשומר דרך והעבירה צולמה במלואה תוך זיהוי מלא של לוחית הרישוי שלך, סבירות גבוהה שתקבלי הודעה על קבלת דו"ח תוך מספר חודשים.

4. ככל והעבירה לא צולמה, הסירי דאגה מליבך.

בברכת נסיעה זהירה ובטוחה.