מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : תיקון אטם ראש מנוע לבד בג'וי רייד 200

flashflash
10-06-2015, 16:46
הקטנוע כבר זקן (2007, 40000 ק"מ) ולאחרונה בקושי מניע, (כרגע הוא נשאר בחנייה ואני לא נוסע אליו)
כאשר הוא כן מצליח להניע יש עשן לבן עם ריח מוזר (קשה להגיד אם זה ריח של אנטי פריז או שמן אבל זה לא מריח כמו דלק),
הפלאג מכוסה ציפוי שחור, קשה לי להגיד אם זה חלודה או פיח.
באחת הנסיעות האחרונות כנראה בעקבות מכה וחלודה נשבר מכסה הטרמוסטט והקטנוע היה ללא קירור במשך זמן קצר (אולי כמה מאות מטרים עד ששמתי לב), החלפתי את החלק לבד ונסעתי כשבועיים ללא בעייה, אבל בעקבות הגיל והממצאים הללו
כנראה נותר לי להסיק שהלך האטם ראש.
כיוון שהוא לא שווה הרבה חבל לי להוציא עליו את עלות הטיפול הזה במוסך וכמו כן אני רוצה את הנסיון אז החלטתי לנסות להחליף אטם ראש לבד ועל הדרך כל מה שצריך להחליף באזור הזה.

אז יש לי מספר שאלות:
1.האם המסקנה שלי סבירה וזה אכן האטם
2.איזה חלקים אפשר להחליף על הדרך, כולל פצ'פיקס קטנים שצריך להזמין באותו מועד ממטרו
3.מה תהליך ההזמנה ממטרו
4.דברים שצריך להיזהר בהם בתהליך ההרכבה
5.האם זה נכון (הספר טוען כך) שלא צריך להוציא את המנוע החוצה בשביל האטם והראש ועד כמה זה נוח מנסיון

פרטים נוספים
כלים:סט דרייב 3.8 ומפתח מומנט 7-60n והרבה מברגים
ויש לי את הספר מוסך שלו באנגלית (למרות שהוא לא מאוד מפורט)

Tribalmistyc2
10-06-2015, 17:24
לפי התיאור המנוע שלך שורף שמן ולא נוזל קירור.
שרפת שמן מגיעה ממחזירי שמן שסתומים ומצילינדר או טבעות דחיסה שחוקים או מעוותים.
אטם ראש פרוץ מלווה באיבוד נוזל קירור ובחימום חריגים - מומלץ כחלק מהשיפוץ לאבחן גם את הראש.
אל תזמין ממטרו שום דבר חפש מקום אחר או שתזמין מחו"ל.
מומלץ להוציא את המנוע החוצה.

ניר דגני
10-06-2015, 17:27
פרוייקט לא קטן ולא קל, קח בחשבון שצפויות הפתעות, יכול להיות על הדרך שרשרת טיימינג או שיפוץ מנוע כולל, בכל מקרה קח בחשבון שיש כלים ייחודיים דוגמת חולץ מגנטו שיכול להיות שתתקע בפירוק הזה, אבל בכל מקרה הנה נקודות חשובות :
1. הורד את המנוע מהאופנוע.
2. פרק מכסה סלילים להגיע לכיווני הטיימינג, בחל מהכלים ישנה חלונית דרכה אפשר לכוון את המגנטו, F-fire הצתה, T-tdc נקודה מטה עליונה ובחל מצויינת גם הנקודה התחתונה
3. פרק מכסה שסטומים, קיים גם כיוון על הקאמשאפט, שחרר מותחן טיימינג והורד את הקאמשאפט.
4. פרק ראש, לרוב ברתיחה של המנוע הראש מתעוות, שלח אותו למילוי ויישור, כנל הצילינדר, בחן מצב הציל' והבוכנה, יכול להיות שתזדקק לסט בוכנה וציל' חדשים.
5. קנה סט אטמים שלם, אטם בסיס ציל', אטם ראש, וכל אטמי המכסה שסטומים.
6.לפני סגירה, בדוק חופש בשרשרת טיימינג, חופש בקראנק ומיסבי הקראנק, הזעות ממחז"ש קראנק.
7. סגור הכל
בכל מקרה לא מדובר פה בטיפול או החלפת רצועה, יש פה עבודה רצינית ומדוייקת, שקול לשלם למוסך טוב עם מחירים הוגנים, בהצלחה

Meirson
10-06-2015, 19:04
אני אומר שאם כבר אתה הולך על האופציה הזו, מראש תתייחס לזה בתור שיפוץ כולל כי אתה פשוט לא יכול לדעת מה תמצא ברגע שתפתח... ואולי תתן לעין מנוסה להסתכל גם....

הפלג הצפוני
11-06-2015, 09:28
או,חפש מנוע מפירוק.

flashflash
14-06-2015, 23:02
המנוע בחוץ, לקח איזה שעתיים לפרק, ולצערי באמצע גיליתי שאין לי בוקסה 24 לגלגל :-0
מאוד מקווה שאצליח להרכיב חזרה :-)
אעדכן בתמונות.

הפלג הצפוני
14-06-2015, 23:36
עושה מנוע על השולחן או קונה מפירוק כי במקרה יש.