מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : איך לימדתי חרגול גרמני לאכול פאייה. - סיפור מסע.

השושנים
11-06-2015, 20:28
העולם הוא ספר, ואלו שאינם מטיילים קוראים רק דף אחד.
- אוגוסטינוס (http://www.pitgam.net/data/%5B%D7%90%D7%95%D7%92%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%A 0%D7%95%D7%A1%5D/1/1/0/)

...הסיפור הבא מתחיל לפני 29 שנים, ממשיך בהווה ויסתיים בעתיד, כשהחוט המקשר שעובר לאורך השנים והזמן הוא האהבה, החלום
והזוגיות. אהבה של גבר ואישה, אהבה של אדם ומכונה, אהבה להרפתקה, קסם ומקומות רחוקים. אהבה שאינה תלויה בדבר.

אמצע שנות השמונים, מרחוק כבר אפשר להריח את סוף השרות הצבאי, החלום על טיול אופנועים בחו"ל זה שהחזיק אותי בזמנים
קשים של מסעות, ניווטים, קורסים, ברגעי הכאב, הזעם והבדידות, קשה להאמין כמה אפשר להרגיש לפעמים לבד כשאתה מוקף
בחיילים כמותך. או כמה בלתי אפשרי נראה היעד, מול הכביש הפתוח זמזום המנוע והנוף.

אבל אז פגשתי בה, ג'ינג'ית מתולתלת שיער רטוב, רוקדת במסיבת סגל מול מגורי הבנות, היה לנו הרבה על מה לדבר, אני הייתי המפקד
של בני הגרעין שלה, והקשר נוצר.

השתחררתי לפניה, מצאתי עבודה לממן את הטיול, היה ברור שטיול אופנועים בחו"ל הוא האופציה היחידה עבורי, כמי שמחובר למכונה
המופלאה הזו מגיל אפס, ידעתי שרק זו הדרך בשבילי.

הזמן עבר מהר כמו שרק הזמן יודע, התכניות השתנו, והקשר הזוגי התהדק ועבר מחברות ודילוג בין י-ם לחולון, לזוגיות ומגורים משותפים
בי-ם. משם לחתונה ילדים עבודה המסלול המוכר. הצורך הכפול של שנינו שימר את האופנוע לצידינו ברוב הגלגולים וככל שהתבגרו הילדים
כך התגבר גם הזמן המשותף על האופנוע.

וכך מצאתי את עצמי מסתכל ישירות בלוח השנה על יום ההולדת ה-50 שלי, וטיול האופנועים של אחרי הצבא התמוסס, עד ש....

הפלג הצפוני
11-06-2015, 21:19
שלפת את הבוחטה מהבור של הבוחטות וחש קל הרף עין הזמנת גרמני לסיבוב ספרדי,הלא כן?

השושנים
11-06-2015, 21:30
חכה....

UnKnOwN
12-06-2015, 00:43
מחכה להמשך...
(אגב, יכול להיות שהVMAX שלך היה במטרו כפ"ס לפני כמה ימים?)
https://www.dropbox.com/sc/luk0ndzixhzpekt/AABVarwnpAPxJW8PuEjmsClxa

zx2r
12-06-2015, 00:47
רן , פואטי מתמיד .. :d

השושנים
12-06-2015, 03:39
מחכה להמשך...
(אגב, יכול להיות שהVMAX שלך היה במטרו כפ"ס לפני כמה ימים?)
https://www.dropbox.com/sc/luk0ndzixhzpekt/AABVarwnpAPxJW8PuEjmsClxa

נחמד אבל לא שלי.

השושנים
12-06-2015, 15:22
..."ליום הולדת חמישים שלך אנחנו נוסעים לטיול אופנועים" ככה הג'ינג'ית "ואני לא רוצה משהו קטן"...רמז?

חרשתי קצת את טיולי האופנועים המובנים המצויים, אלה המאורגנים שנותנים לך הכל ולא כלום, אבל איפשהו
זה לא ממש התלבש, לא בתאריכים המוצאים, לא בהרכבים ולא בכמות הזמן הפנוי לשנינו.

אנחנו אוהבים לתייר בקצב שלנו, ללכת לאיבוד ולחזור ולמצוא את עצמינו, לחפש את השווקים הקטנים, ואת
המקומות הפחות מתוירים, שם אנחנו פוגשים את האנשים האמתיים, נמלטים ממלכודות תיירים עמוסות ומלונות
מפוצצים, יכולים לבלות יום שלם באיזה עיירה נידחת רק בשביל לצלם איזה מבנה באור אחר הצהרים, או את
השקיעה שנשפכת לים. חוזרים בזמן בשוקי הפשפשים והעתיקות, מאכלים את הברווזים והברבורים במזון שתמיד
נמצא אצל הג'ינג'ית בתיק, במיוחד למקרים שבהם נפגוש בעלי חיים. אזור זמן שלנו.

לוקח לנו זמן לטייל, לספוג את האווירה ולהרגיש חלק מהמקום, החלטנו על שבועיים סגרנו על שלוש....

את נושא הפיננסים סידרנו מראש התקציב היה גדול אבל לא בלתי מוגבל וסכין המציאות הייתה חייבת ליפול
במקומות מסוימים, אתגר שעשה את התכנון מהנה ומעניין יותר.

חיפשנו מקום בו ניתן יהיה למצוא הכל מהכל, את כל הדברים שאנחנו אוהבים לעשות, את המגוון וההרפתקה
קצת היסטוריה, כפריים מימי הביניים, נוף מרשים, הרים גבוהים, ספורט אתגרי, אוכל טוב ומקומות קסומים.

הפור נפל על ספרד, כמעט כל ספרד, על מנת שנרגיש עוד יותר טוב עם עצמינו, אז גם חלק מדרום צרפת.
ככה מתחיל הסיפור, משלב נביטתו כחלום רחוק לפני שנים, ועבור לשלב הביצוע, עכשיו מתחיל התכנון, אבל
המוטו העיקרי הוא שכל תוכנית היא בסיס לשינויים, שום דבר לא קבוע, והכל פתוח, כי הרי מה הטעם בהרפתקה
אם הכל ידוע מראש....

השושנים
13-06-2015, 09:09
...אם יש מקום שמתאים לטיול אופנוע בספרד הרי הם הרי הפירנאים שאוצרים בתוכם אין ספור אפשריות, הרפתקאות
ונופים עוצרי נשימה, טיול בהרים ברכב או ברכבת מצמצמת את החוויה, בעוד האופנוע מאפשר לך גמישות אדירה ונגישות
אין סופית. מחיר השכרת אופנוע ליום כמעט כפול ממחיר השכרת רכב, הוסף על כך הוצאות נלוות של ציוד נוסף, ומתגלה
שהתקציב לטיול מצטמק מאד ככל שאתה נשאר רכוב, מה גם שחלקים גדולים בדרום ספרד ביולי חמים כמו בארץ
ועל מנת לכסות מרחקים מעיר לעיר פשוט חבל לשלם על אופנוע כשברכב הרבה יותר נוח ויש מזגן, וטרם נכנסו לכל העניין
של הכבודה.

בבחינה של המסלולים המוצעים והמלצות טיולים באזור, גילינו חיש קל כי ניתן לחבר לטיול גם את דרום צרפת, המידיט פריניי
ליתר דיוק, שני עיירות משכו אותי מיד, העיר טולוז והעיר המתחרה שלה אלבי, בעזרת גוגל ניתן היה ללמוד על שני ערים אלה
ובזכות פלאי האלקטרוניקה ניתן גם לבצע הזמנות במלונות נבחרים באזור מוגדר בו אנחנו מעדיפים לבלות את הלילה.

לאחר שבחרנו את המסלול ומתוך היכרות עם עצמינו התברר לי שהמינימום ימים שארצה לבלות על גב אוכף אופנוע זר
עומד על שמונה ימים, דבר שעמד נפלא בתקציב והשאיר לי מקום נרחב להמשך הטיול.

כל שנותר הוא לבחור את החיה שתזכה לטייל איתנו. הפור נפל (לא במעט חרדה) על שני סוכנויות המשכירות אופנועים
בברצלונה. שתיהן הומלצו ע"י הרכבים ושתיהן הציעו מגוון אופנועים לבחירה.

לאחר מס' טלפונים לחב' ההשכרה ובדיקת זמינות האופנועים שכרתי מרחוק חרגול גרמני המוכר לחלק מכם כ- bmw g/s 1200 lc

החרגול מגיע עם שלושה ארגזים, שיהוו הבסיס הראשוני לציוד שלנו ותיק גדול נוסף שיחובר עליהם עם רשת מטען.

עכשיו רק נותר לקוות שאצליח להסתדר עם החרגול, כמו שהסתדרתי עם קרובו הרחוק, המפלץ היקר שלי ה-bmw r100rs זצ"ל.

ALF
13-06-2015, 21:13
המפלץ הישן שלך ממש לא זצ"ל... חי וקיים :)

URIEL
13-06-2015, 22:51
הזוגיות של המפקד והג'ינג'ית ראויה להערצה וחיקוי.
מודה, אני מקנא...

erani99
15-06-2015, 12:39
הכותרת לא ממש נכונה, היא בלשון עבר - מה שעוד לא קרה. איך לימדת?, עוד לא רכבת עליו שם אז לימדת אותו כבר לאכול פאייה?.. תגיע לשם ותבין שהוא כבר אכל כ"כ הרבה פאייה שהוא יכול ללמד אותך איך להכין אחת.
ואל תדאג, הג'י אס הוא לא סתם בסט סלר של הגרמנים. מה שבטוח יהיה לך הרבה יותר קל איתו מהמפלץ (עאלק..) הזקן הברזל הגס שהיה לך פעם

השושנים
15-06-2015, 17:53
ערן יקרי, שוב חיפפת, אם היית קורא את הפתיחה הכל היה לך יותר ברור.

"...הסיפור הבא מתחיל לפני 29 שנים, ממשיך בהווה ויסתיים בעתיד, כשהחוט המקשר שעובר לאורך השנים והזמן הוא האהבה, החלום
והזוגיות. אהבה של גבר ואישה, אהבה של אדם ומכונה, אהבה להרפתקה, קסם ומקומות רחוקים. אהבה שאינה תלויה בדבר."

לגבי המיפלץ הגיבור, כל מילה שלא לעניין פשוט פוגעת בלוחם האמיץ הזה, עושה עוול ליכולות שלו בגילו, ופשוט לא נכונה.

השושנים
16-06-2015, 09:52
...איך מתחילים לתכנן טיול עצמאי, בלי מסלול, בלי ידע מקודם, במקום כל כך רחוק, עם תקציב לא ברור.
כשהציוד שאתה לוקח אייתך צריך להיכנס לשלוש מזוודות של אופנוע, ותיק נוסף יהיה קשור מאחור.

השלב הראשון היה לבצע התאמה בין התאריכים האפשריים ליציאה, זמינות האופנוע להשכרה ומיקומו.

כמי שעובדים את המדינה ובשבילה, הפתח ההגיוני היה כמובן חודשי הקיץ אבל הבעיה בחודשי הקיץ שהחופשה
הזו משותפת לרבים ונחשבת לעונה הבוערת בתיירות. אז הפור נפל על חודש יולי, והזמנו כרטיסים
מספיק מוקדם והצלחנו למצוא מחיר טוב וחפיפה בין זמינות האופנוע בברצלונה. חשוב לדעת שעל מנת
לקחת אופנוע במקום אחד ולהחזירו בעיר אחרת משלמים יותר וצריכים אישור מהחברה המשכירה.

קביעת מסגרת הזמן תלויה כמובן ברצון המשותף לשלב מרחק, מגוון, וכמובן הנאה ולא להפוך את הטיול למסע
מטרה. האופנוע יהיה האמצעי המהנה אבל לא מטרת הטיול.

עכשיו לאחר שהתאריכים הראשוניים בידינו ניתן להתחיל ולבצע התאמה ראשונית של הרצונות, לעזרינו
נרתמו פלאי הטכנולוגיה והאינטרנט, שמדדו עבורי מרחקים, הציגו מקומות מעניינים ויכולתי אפילו לעקוב אחרי
כל מסלול מתוכנן ולראות את הדרך. נקבע מסלול גס והסתבר מיד שנצטרך יום נוסך עם האופנוע להשלים
חלק מהדברים שרצינו.

טיול חלומות עולה כמו טיול חלומות, ולכן עוד לפני הטיול החלטנו להפריש לתכנית חיסכון סכום מסוים בכל
חודש על מנת שיהווה את הבסיס הכלכלי לטיול. ולהוסיף בכל פעם סכומים שונים שהצלחנו לחסוך.

השלב הבא לאחר שנסגר הטיול היה פשוט למצוא מלונות, התכנון ההתחלתי היה לנסות ולמצוא מלונת
לפי הרצון והזמן אבל מסתבר שבתכנון נכון ניתן להגיע למלונות מקסימים וזולים ובלי לפגוע ספונטניות
ולהקדיש בכל יום כמה שעות יקרות לחיפוש מקום לינה. להזכירכם מדבר בעונה עמוסה יחסית במטיילים.

שוב יכולנו לבחור את המקומות בעזרת האינטרנט כשאנו מקפידים למצוא מלונות עם ערך מוסף כאלה
שממוקמים באתרים מעניינים או בעלי יחוד מסוים. כולם בקרבה לעיר אותה רצינו לחקור ולראות.

ItayK
17-06-2015, 00:36
כמה כיף. כמה אושר. להגשים חלום ישן ונושן...
אני מניח שאת המפות של מטיבי הלכת שלי לפירנאים לא תצטרך - יש לך פר זועם (אני מסרב לקרוא לr1200gs חרגול. הכינוי המגעיל הזה שייך לטנרה 660)

הפלג הצפוני
17-06-2015, 14:11
כן איתי,180 קילו זה חרגול.

אמיר
17-06-2015, 14:12
תהנה לך בטיול.

ולא לשכוח - תמונות.

erani99
17-06-2015, 15:04
ערן יקרי, שוב חיפפת, אם היית קורא את הפתיחה הכל היה לך יותר ברור.

"...הסיפור הבא מתחיל לפני 29 שנים, ממשיך בהווה ויסתיים בעתיד, כשהחוט המקשר שעובר לאורך השנים והזמן הוא האהבה, החלום
והזוגיות. אהבה של גבר ואישה, אהבה של אדם ומכונה, אהבה להרפתקה, קסם ומקומות רחוקים. אהבה שאינה תלויה בדבר."

לגבי המיפלץ הגיבור, כל מילה שלא לעניין פשוט פוגעת בלוחם האמיץ הזה, עושה עוול ליכולות שלו בגילו, ופשוט לא נכונה.

לא חיפפתי בכלל, קראתי הכל מהתחלה עד הסוף. קראת לשרשור "איך לימדתי חרגול..", אז שוב ואני מתעקש - עוד לא לימדת שום חרגול, בטח לא לאכול פאייה. קודם כל תקבל אחד (מסכים עם איתי שחרגול זה כינוי לקתום, WR או מקסימום לטנרה מכועR) ואח"כ תנסה ללמד אותו. ותיווכח שהוא כבר אכל הרבה ויכול ללמד אותך :eek:

כן איתי,180 קילו זה חרגול.

פלג, הבימר הג'יעז לא בדיוק 180 ק"ג. לדעתי הלא מלומדת ולא בדקתי ברשת על ה SPECS שלו, אבל המשקל הוא לכיוון יותר ה 220+ וזה יבש בלי מע"מ הרכבה הובלה ומציצה :rolleyes:

ItayK
17-06-2015, 16:35
לא חיפפתי בכלל, קראתי הכל מהתחלה עד הסוף. קראת לשרשור "איך לימדתי חרגול..", אז שוב ואני מתעקש - עוד לא לימדת שום חרגול, בטח לא לאכול פאייה. קודם כל תקבל אחד (מסכים עם איתי שחרגול זה כינוי לקתום, wr או מקסימום לטנרה מכועr) ואח"כ תנסה ללמד אותו. ותיווכח שהוא כבר אכל הרבה ויכול ללמד אותך :eek:

פלג, הבימר הג'יעז לא בדיוק 180 ק"ג. לדעתי הלא מלומדת ולא בדקתי ברשת על ה specs שלו, אבל המשקל הוא לכיוון יותר ה 220+ וזה יבש בלי מע"מ הרכבה הובלה ומציצה :rolleyes:

מה שהוא אמר. וחוץ מזה שהטנרה באמת נראה כמו חרגול. אחד האופנועים הכי מכועrrים (הוא ממש ממש מכוער) שפגשתי.

YaronNahum
17-06-2015, 20:39
בהצלחה ,
אולי תפגוש את נתן בדרך
http://24europeanunioncountries.blogspot.co.il/2015/05/blog-post_26.html

השושנים
18-06-2015, 08:06
...כשמדברים על מסע ארוך, לסמנטיקה של המילים אין באמת משמעות וכשם שהיופי הוא בעיניי המתבונן, כך גם הדמיון
ומי שרואה בענק הגרמני דברים אחרים פרט לחרגול שיבושם לו. אני מוכן שמישהו ישכנע אותי או ימצא לו כינוי אחר, אולי
באמת כאשר ארכב עליו בפועל ימצא לו שם נוסף.

לאחר שנסגרה המסגרת המשנית של הטיול נשאר רק לבצע את הכוונונים האחרונים, מסגרות זמן, זיהוי אתרים מעניינים
אירועים מיוחדים ומקומות מיוחדים, מצאתי באחד מהכפרים בו נשהה מוזיאון רכב עתיק, וממצאים ארכאולוגיים מעניינם.

נפתחה רשימה של ציוד שנדרש לטיול כזה, מצד אחד זמן השהייה עומד על 21 יום, מצד שני כמות הציוד מוגבלת לשלוש
מזוודות אופנוע ותיק נוסף שיקשר על הסבל. הרשימה גדלה מיום ליום שבכל פעם נזכרים בעוד פריטים שנדרשים.

אומרים שכל הנחלים זורמים לים וכל הדרכים מובילות לרומא, אבל כיוון שהפעם אני מתמקד בספרד התחלתי לבדוק את המסלול
תוך בחירת כבישים מעניינים יותר מכבישים מהירים, למרות שיהיו מקומות בהם לזמן הנהיגה יהיה משמעות ושם ננצל את
האוטוסטרדה.

השלב הבא שמתוכנן הוא הכרה מוקדמת של האופנוע הנבחר, להזכרתכם בכלי שלא נפוץ בארץ bmw g/s 1200 קירור מים
ואני עדיין חושב איך אני מוצא אחד כזה. אולי לארגן רכיבת מבחן של היבואן.

הזמן הולך ואוזל ועדיין לא ממש מסתדר עם ה-gps והזנת הנתונים עדכון המפות, הסלולרי ושאר העזרים הטכנולוגים, אבל יהיה
בסדר...

guyt
18-06-2015, 10:05
תהנה מהטיול!
אני לקחתי רכיבת מבחן על ה1200 קירור מים החדש בסוכנות בת"א לפני שהחלטתי איזה אופנוע לשכור ברומניה,
נהניתי מאוד ולא רציתי להחזיר! לבסוף בחרתי את ה-1200, אבל את הקירור אוויר, כי המחיר לקירור מים היה יקר משמעותית.
ממליץ לך לבצע גם רכיבה כזו.

משום מה בתמונה אני נראה קצת מלנכולי, נטו בגלל השמש שהאירה לתוך פרצוף שלי
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=158&stc=1

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=157&stc=1

השושנים
18-06-2015, 10:21
מה הגובה שלך?

guyt
18-06-2015, 10:36
מה הגובה שלך?
1.72 ביום ממש טוב שלי

השושנים
18-06-2015, 16:28
אז אם הסתדרת עליו, אני רגוע...

erani99
18-06-2015, 18:52
רן, תפסיק להילחץ. הוי-מקס שלך יותר כבד ופחות נוח לתפעול מהבימר ה"גבוה".
כשאתה עולה על כלי גבוה ביחס לכלי כביש "נמוכים" כפי שהתרגלת עד כה, אתה מרגיש כאילו עלית על אופניים. מניסיון אישי אחרי שלושה אופנועי כביש (מגנה 1100, קווא' kz750 ובימר k100rs) עליתי על סופר טנרה 750 והוא ממש הרגיש לי יחסית לשאר כמו אופניים ומשמעותית קל לתפעול (יותר מדי קל לתפעול, לא התחברתי אליו בגלל זה) לפי מה שזכור לי הסופר טנרה משקלו כ 210 ק"ג

guyt
18-06-2015, 19:24
אז אם הסתדרת עליו, אני רגוע...
אני לא חוכמה. הסתדרתי על אופנועים שבקושי הגעתי איתם לרצפה,
ונאלצתי להמשיך להסתובב עד שהייתה איזה אבן או מדרכה או משהו. ;)

הפלג הצפוני
19-06-2015, 09:19
אל תידג רן,הבווארים בטח חשבו על מאותגרי גובה ותיכננו איזה צ'ופצ'יק מנמיך.

Zvika
19-06-2015, 09:45
תאמין לי אתה... אני אוהב את הכתיבה שלך שמכניסה לאווירה הנכונה.

כיף גדול הולך להיות לך, יא אללה שלך. הבימר 203 ק"ג לעומת 262 ק"ג אצלך - רילקס..

והכבל שלך מחכה לך! לצערי לא אוכל להגיח לטוביה היום אז קפה/בירה/סטייק שבוע הבא. (אפשר גם וגם וגם).

תמשיך לכתוב.

(כוסומו איפה כל הסמיילים השווים שהיו לנו בפולגייז)

השושנים
26-06-2015, 09:49
...אומרים שהבסיס הטוב ביותר לזוגיות ואהבה זו קודם כל חברות טובה. קצת קשה לקיים זוגיות כשאין
לך מושג על הצד השני והוא נמצא יבשת אחת שמאלה ממך. אז על מנת להכיר את השותף החדש התחלתי
קצת להציק לכאלה שמכרים אותו וקראתי קצת עליו. ככל שנכנסתי לעומק התפתחה בי התובנה הקשה, כמה
אנחנו הרוכבים, נחותים בהשוואה למכונות שאנו רוכבים עליהם, שזה פשוט בזבוז משווע. היכולות המדהימות
שלו יבוזבזו על רכיבה מנהלתית שגרתית מבלי שאני מסוגל לנצל ולו עשירית מהיכולת האמתית שלו.

קחו רוכב מיומן, שטעם קצת מכאן ומכאן, שימו אותו על אותו אופנוע שאתם רוכבים עליו ופתאום תגלו שלאותו
האופנוע נוספו יכולות שלא ידעתם על קיומם, שהוא מהיר יותר, חזק יותר, עביר יותר ובעצם הוא הכל יותר...

חזרתם ועליתם על האופנוע והנבלה שכח את כל מה שהוא יודע וחזר להיות עגלת סופר...

מבחני הדרכים מעמדים מול האופנוע מתחרים אחרים ומסקרנים, צפייה ברוכבים אחרים רוכבים עליהם יכולה
להיות חוויה מסרסת ומתסכלת ופתח מסוכן לתקלות אם מישהו קופץ מעל החגורה ומנסה משהו שבחיים לא
יהיה לו סיכוי אמיתי לעשות.

אני חוזר ומתבונן בגרמני בתמונות, משל לבחור שיוצא לפגישה עיוורת ומתבונן בעמוד הפייסבוק של המיועדת,
עוצם עין בלתי מכוונת, מכווץ מבט בשנייה ואומר לעצמי: יהיה בסדר. כי אחרי המפלץ הכחול, הקרנף השחור,
חרגול זה פרוקי רגליים....

השושנים
05-07-2015, 14:05
...עוד לא נולד המאנייק שיכול לעצור את הזמן (פתגם עתיק מהטירונות) אבל ככל שהפתגם עתיק הוא עדיין נכון.
נשאר עוד שבוע על לתחילת המסע, נרכשו לאחרונה מס' מנעולים ושרשרת נעילה לציוד ותיק מסען 160 ליטר.

הג'ינג'ית נכנסת לתוכו בקלות ואפילו ניתן לסגור את הרוכסן ... (יהיו תמונות).

השבוע נתחיל באריזה על מנת לקבל את סדר הגודל של המטען שניקח איתנו, ומשקלו. נשארו מעט סידורים אחרונים
ובעצם המסע כולו כרגע תלוי רק בנו...

השושנים
08-07-2015, 17:04
..."לי זה לא יקרה", אני "פיצחתי את השיטה", "אני רוכב רגוע" (גרוע זה רק סיקול אותיות), "30 שנה על הכביש טפו טפו".
זה רק חלק מרפרטואר התירוצים/תובנות שתשמעו מרוכבים ותקים שמאמינים שתאונות דרכים זה צרות של אחרים, אופנוען
שאינו נותן כבוד לאופנוע שלו, זה שלא מבין שבעצם שום דבר לא תלוי בו, וסטטיסטיקה היא סוג של הימור מטעה רק את עצמו.

עכשיו חישבו על זה אופנוע זר, כבישים זרים, תרבות רכיבה אחרת, וכל מצומצם לכמה ימים, הרי שהסכנה הקיימת ראויה לתגובה
הולמת. כן הכנה, תרגול מנטלי, מיגון חסר פשרות וביטוח ראוי ומלא. אחרי שורה שלמה של בדיקות, נבירה בפרטים טכניים
משעממים, השוואות מחירים מול תמורה מובטחת ואינשאללה שלא נזדקק, נבחר גם סוכן ביטוח מוכר שנתן חבילת ביטוח חו"ל
מיוחדת. עכשיו ניתן לסמן עוד וי קטן בפנקס ההכנות ולהמשיך להתפלל לזה ששומר עלינו שיישאר דרוך.

בימים הספורים שנותרו לנו עד ליום א' נבצע את אריזת הניסיון של התיק, נרכז ונכין את כל מה שנזדקק לו במסע הזה,
נשלים רכישות אחרונות של כסף זר ומס' פריטים של הרגע האחרון, עד לרגע שנעבור על הרשימה ונגיד..."זהו אין עוד
מה לעשות, מעכשיו מתחילה ההרפתקה הגדולה באמת"...

איך אמשיך להעביר לכם את פרקי הטיול הזה במשך שלושת השבועות בחו"ל, הסלולרי יכול להיות פתרון חלקי, אבל
על מנת שסיפור המסע הזה יהיה שלם, מכסה, ויעמוד במבחן אני אשתדל לשלוח לכאן כמה מילים מדי פעם ותמונות
מהסלולאר, את הסיפור עצמו עם התמונות האיכותיות מהמצלמה המשוכללת אצטרך להעלות אח"כ כשנחזור.

אז בדיוק כמוני כולנו נצטרך להתאזר בסבלנות, ליהנות מתמונות הפרומו ואפשר יהיה להציץ גם בדף הפייסבוק שלי.

https://www.facebook.com/profile.php?id=784813547

עוד חמישה ימים...

הפלג הצפוני
08-07-2015, 22:28
אני חושב שאתה מגזים אובר בהכנות לטיול.
באותה נשימה אציין לטובה את אורך הרוח שלך לבדוק את הדברים הקטנים שאולי יהיו ואולי לא.
ב-99' יצאתי לטיול ארוך טווח עם אופנועי הפרטי כדי לחצות את אפריקה [מרוקו-אתיופיה].
חשיבות גדולה ועיקר ההכנות הופנו לדאגת המעבר בין מדינות,ויזות,קרנה דה פאסאז' שהושגו דרך משרד החקלאות.
הצטיידות במפות כלליות והכנת האופנוע-שבוע אחד וזהו,מעתה ואילך מה שקורה לחיוב או שלילה ייזכר כחוויה.

קסד
08-07-2015, 22:46
ב-99' יצאתי לטיול ארוך טווח עם אופנועי הפרטי כדי לחצות את אפריקה [מרוקו-אתיופיה].
חשיבות גדולה ועיקר ההכנות הופנו לדאגת המעבר בין מדינות,ויזות,קרנה דה פאסאז' שהושגו דרך משרד החקלאות.
הצטיידות במפות כלליות והכנת האופנוע-שבוע אחד וזהו,מעתה ואילך מה שקורה לחיוב או שלילה ייזכר כחוויה.

פאסט פורווארד שש עשרה שנים -
ערב אחד אתה יושב מול המסך עם קסד.
קסד מכיר לך את גולגול סטריט וויו ומאפס
אתה מכיר לו את וואדי ואזזאזאמו במרוקו שם היית בטיול
קסד זוכר את החוויה

השושנים
11-07-2015, 08:40
החלה הספירה לאחור ולנו נותר רק להכניס את כל הדברים לתיק אחד ולקוות שלא שכחנו כלום:

http://online-countdown.he.downloadastro.com/tools/#1436680800000_16rXl9eZ15zXqiDXlNee16HXog==

lokimonster
11-07-2015, 12:54
תמיד שוכחים משהו אחרת החוויה לא שלמה
תהנו ותחזרו בריאים ושלמים
אנחנו פה נחכה עם הלשון בחוץ
נ.ב
נכין מקרן ונעשה ערב שקופיות ומנגל אצלי בחצר
Loki

If you're going through hell,keep going

השושנים
11-07-2015, 19:57
אז זה התיק לדרך, יש עוד אחד יותר קטן ואנחנו נחליט בין שתי התיקים:

https://www.youtube.com/watch?v=w8938KMDWow&feature=youtu.be

השושנים
02-08-2015, 14:38
חזרנו...פרטים ותמונות בהמשך!

היה ג-ד-ו-ל !!!

ALF
02-08-2015, 14:42
ברוכים השבים לארץ הקודש (ולעיר הקודש) :)

lokimonster
02-08-2015, 14:44
ברוך שובכם ילדים

If you're going through hell,keep going

הפלג הצפוני
02-08-2015, 18:33
וואלאק,יכולת להישאר עוד שבוע,מה בער לך[[עכשיו בוער].
תראה איזה חום כאן,אפשר לצלות תרנגולת על המנוע של הוימקס כשהוא לא מונע.

קסד
02-08-2015, 22:14
נפלא.
עכשיו תקרא (http://www.calcalist.co.il/money/articles/0,7340,L-3665323,00.html) מה הכלכליסט הכין בשבילך.

השושנים
03-08-2015, 23:16
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=330&stc=1

השושנים
03-08-2015, 23:27
אז איך מסכמים קרוב ל - 3600 ק"מ של רכיבה משלובת בנהיגה, שתי מדינות ונסיכות אחת, 21 יום של חוויות
מדהימות, אתרים מרתקים, והרפתקה שלא נגמרת?

מהיכן להתחיל ואיל לזכור לספר הכל, התכנית שלי להתכתב אתכם תוך כדי הטיול עצמו נמוגה כבר בלילה הראשון,
עוצמתה של החוויה, המקום בו הייתי ואולי גם העייפות קיבלו את ההחלטה בשבילי. החלטתי להגיע להעלות את
התמונות למחשב, ומשם לספר לכם יום אחרי יום בליווי תמונות נבחרות (ויש למעלה מאלפיים חמש מאות).

לספר לכם על תרבות אחרת, מקומות קסומים, אנשים טובים, ולנסות ולשתף אתכם במה שעברנו שלושתנו,
הג'ינג'ית, החרגול הגרמני (כן השם נשאר!) ואני.

התמונה הראשונה היא ההוכחה שהצלחתי, לא בלי מאבק לא בקלות אבל כן, הצלחתי...אבל בואו נתחיל
ברשותכם מההתחלה, ולמה מופיעות בכל פעם שתי תמונות זהות, אולי אביעד ידע לתת תשובה.

אז נתחיל...

השושנים
03-08-2015, 23:40
...נחתנו בצהרי יום א' ה-12/7 בברצלונה, בהברקה של רגע הצטרפנו לישראלים שהייתה להם הסעה
ישירות משדה התעופה ישירות למלון בתמורה ל-10 יורו, זול מאד יחסית למונית או נסיעה ברכבת מה גם
שהתיק הגדול והיחידי שלקחתנו היה כבד בצורה אכזרית שמנעה ממני כל רצון לנסות אופציות אחרות.

הדבר הראשון אחרי שהתאקלמנו במלון היה לסקור את הסביבה הקרובה להרפתקאות כיוון
שהחרגול המתין לנו במוסך לאיסוף רק ביום למחרת.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=332&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=333&stc=1

הדבר שזכרתי מהביקור הקודם היו מגרשי הענק לאופנועים אבל זה לא הפריע לי לצלם אותם שוב (ושוב)
הסתובבנו קצת בעיר כשהג'ינג'ית מצלמת יונים וחלונות, ואני...
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=334&stc=1
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=335&stc=1

השושנים
03-08-2015, 23:48
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=336&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=337&stc=1

היות וזה לנו לא הביקור הראשון בברצלונה הסתפקנו בכמה תמונות נחמדות.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=338&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=339&stc=1

כמו אופנוע שסובל ממשבר זהות ואריות שהם סמל המזל שלי.

(אני נאלץ להוסיף בכל פעם רק 4 תמונות בגלל מגבלות המערכת.)

השושנים
03-08-2015, 23:54
הלילה יורד על ספרד מאוחר מאד ומחשיך שם באזור השעה 22:00 שהיא בעצם 23:00 אצלנו בארץ
ורק אז מתחילים חיי הלילה האמתיים.
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=340&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=341&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=342&stc=1

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=343&stc=1

השושנים
03-08-2015, 23:55
מחר בבוקר נפגוש סוף סוף את החרגול הגרמני....

השושנים
04-08-2015, 09:03
...לנוכח בעיית המשקל של התיק הענק, הוחלט ללכת רגלית לסוכנות מרחק של כ-400 מטר
כי מי שמתכונן בערב שבת נח בשבת, נמרצים ומתרגשים פסענו לסוכנות ומצאנו דלת סגורה,
הספרדים כספרדים פותחים את העסקים שלהם רק בשעה 10:00 בבוקר ואין מה לחפש שם
לפני, אז התיישבנו לנו לקפה ראשון של בוקר עד לפגישה. בשעה היעודה התייצבנו לפגוש סוף סוף
את החרגול הגרמני.

הוא עמד שם ממש באמצע, בין עשרות אחיו ובני משפחתו, נקי, מצוחצח וגבוה, כמי שרוב חייו בילה
על דו"גים נטולי מחשב, אלקטרוניקה ושאר הפתעות גרמניות נדרשה לי שעה ארוכה ללמוד מפי איש
צוות ההדרכה על עשרות הקומבינציות שאפשר לדגדג לו בבטן ולקבל נתונים חסרי משמעות עבורי,
כי לך תסמוך על אופנוע שאומר לך תוך כדי רכיבה מה לחץ האוויר בגלגלים...

הבחור גם התרשם מכך שאנחנו שני רוכבים וציוד וידע לכוון את האופנוע לפי ציור שהופיע בלוח השעונים
שתי קסדות ותיק... (טעות טעות).

ברכות, קסדות והג'ינג'ית עולה מאחור ולמרות העצה החכמה שלה לבדוק את החרגול לבד ולהתיידד איתו
התעקשתי להתחיל לזוז, במהירות אפס ברחוב לא מוכר פנייה ימינה אני שולח רגל לרצפה להתייצב ו...
אין ריצפה, זאת אומרת יש אבל היא רחוקה מהרגל שלי והמשקל הגבוה, הג'ינג'ית, האגו שלי ואני מוצאים עצמינו
נחים על הכביש. מרים את החרגול הפדיחה נותנת לי כוחות של סופרמן, מסתדרים שוב ושוב המשקל מושך אותי
למטה...הג'ינג'ית ברגל חזרה לסוכנות ואני על החרגול נאלץ להקיף את הבלוק חזרה.

בדרך אני חושב על האופציות שמחכות לי, להחליף למשהו נמוך יותר, לוותר או...הבחור לא מצליח להבין
מה הבעיה, דבר ראשון אני מוחק מלוח השעונים את הקסדה השנייה והתיק, עכשיו החרגול כבר מספיק נמוך
בשביל שאני אשב עליו בבטחה, מקבל באיחור את ההצעה של הג'ינג'ית ויוצא למקצה רכיבה בסביבה.
החרגול שותק, הג'ינג'ית לחוצה וקצת חסרת אמונה שאני אומר לה שהסתדרנו, אבל אין ממש הרבה ברירה
עכשיו צריך להתמודד רק עם עיר לא מוכרת, זיווד החרגול, נהגים ספרדים ולצאת סוף סוף לדרך לאנדורה
198 ק"מ משם...פשוט לא?

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=344&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=345&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=346&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=347&stc=1

השושנים
04-08-2015, 09:14
...שימו לב למגני הברכיים, זאת אולי התמונה האחרונה שתראו אותם, הם יקרעו בכניסה לאנדורה ויוחלפו.
שיטת העמסת הציוד הייתה חכמה והלכה והשתכללה ככל שהתקדמנו ביחד, ההחלטה לקנות תיק גדול הוכיחה
את עצמה ופיזור הציוד בין הארגזים והתיק, והידוק ברצועות קשירה ורשת אלסטית הוכיח עצמו כבחירה טובה.

נפרדנו מהמלון הראשון בברצלונה ואנחנו בדרך לפיריניאים לאנדורה. הבעיה הראשונה שהבחנתי בה היא
שהמתאם בין נק' ספק המתח (המצית) של החרגול שייוצר עבורי ע"י האלכסים כאן בארץ במחיר של 120 ש"ח
לא מתאים. בדגם החדש בית המצית קטן ולא ניתן לחבר שום מכשיר אלקטרוני, אבל...כבר מהבית הצטיידנו
בסוללה חיצונית נוספת, גם את מכשיר ה-GPS לא ניתן היה לחבר לזרוע של החרגול "כי הוא לא המקורי" אבל
גם לכך נמצא פתרון, הג'ינג'ית תשמש גם כמצלמת גופרו וגם כנווטת בעזרת וויז וכרטיס טלפון מקומי, בהמשך
יתווספו לה תפקידים נוספים חכו בסבלנות.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=348&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=349&stc=1

הפלג הצפוני
04-08-2015, 09:21
ספר לנו עוד.
במבט ראשון מוזר לראות חנייה שמוקדשת לדו-גלגל בלבד אבל זו אירופה ושם חושבים אחרת.
תמונות מהדרכים בבקשה.

השושנים
04-08-2015, 09:25
...אנחנו קרוב לצהרים, יש כ-200 ק"מ עד לאנדורה ועוד קצת עד למלון שנמצא על אחד ההרים על יד, עניין של
שעתיים וקצת לא? ... ממש לא!

הדרך שבחרנו בהמלצת המקומיים עוברת בתוך ישובים מקסימים בהם המהירות המותרת היא 30-40 ויש מצלמות
מרגע שהתחלנו לטפס על ההרים ירדה המהירות וההילוכים לשפל מגוחך. נוף מדהים שמחייב עצירות רבות, פלגי
מים, בתי קפה, וכביש שלא נגמר. החרגול התנהג כמו שהוא יודע, האמת הוא הרגיש לי קצת משונה אחרי הקרנף
ולמדנו אחד את השני בזמן אמת, יותר מדי קרקושים ורעשים זולים נבעו ממנו, מנגנון הקירור שלו מרעיש כמו ברכב זול
והחלפת ההילוכים רחוקה מלהיות משהו שכדי לרוץ לספר לחברה, אפילו במפלץ העתיק ההחלפה הייתה שקטה יותר.
מכלי כזה ציפיתי ליותר...אבל אולי זה בכלל אני.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=350&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=351&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=352&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=353&stc=1

השושנים
04-08-2015, 09:28
לאנדורה הגענו מאוחר אחרי שרוב החניות כבר נסגרו, למלון המדהים הגענו הרבה יותר מאוחר עקב בירבור
שנבע מטעות של מתחילים, הפיצוי שחכה לנו במלון היה שווה הכל...

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=354&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=355&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=356&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=357&stc=1

הפלג הצפוני
04-08-2015, 09:31
ירוק מרגיע את העיניים ושם יש את זה בכמויות.
וואלאק,מה אנחנו עושים פה..

השושנים
04-08-2015, 09:32
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=358&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=359&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=360&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=361&stc=1

השושנים
04-08-2015, 09:36
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=362&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=363&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=364&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=365&stc=1

האופנוענים באירופה מנופנפים ביד לשלום בכל פעם שהם רואים אותך זה תענוג והתפתח למשחק נחמד.

השושנים
04-08-2015, 09:39
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=366&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=367&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=368&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=369&stc=1

השושנים
04-08-2015, 09:43
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=370&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=371&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=372&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=373&stc=1

השושנים
04-08-2015, 09:46
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=374&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=375&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=376&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=377&stc=1

השושנים
04-08-2015, 09:48
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=378&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=379&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=380&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=381&stc=1

השושנים
04-08-2015, 09:52
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=382&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=383&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=384&stc=1

אנדורה ממוקמת בין ההרים המלון שלנו היה ל אחד ההרים אבל על איזה?....

השושנים
04-08-2015, 10:14
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=385&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=386&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=387&stc=1
מצאנו היה שווה, הנוף מחלון בחדר והמלון ממוקם בשמורת טבע על שפת אגם מקסים, שף המקום מבשל
ישירות עבורך מתוך מבחר של כמה מנות, במלון היו שישה אורחים וקיבלנו יחס אישי של מלכים. מדהים!

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=388&stc=1

duadi
04-08-2015, 10:19
וואו.. מדהים בא לי גם

zx2r
04-08-2015, 10:53
שושני - נשמח לעלויות בסוף כל הסיפור
בקשר לתמונות , משום מה כל פעם זה מעלה גם לקבצים מצורפים . אני בד"כ עורך ומוחק אותם ואז זה לא מציג אותם פעמיים (לא ברור באמת למה זה קורה ..) .

האופנוענים באירופה מנופנפים ביד לשלום בכל פעם שהם רואים אותך זה תענוג והתפתח למשחק נחמד. עכשיו אתה סתם זורה מלח על הפצעים .. (;

השושנים
04-08-2015, 10:56
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=391&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=392&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=393&stc=1

בבוקר אחרי סיור הבוקר וכשהחניות כבר נפתחו ירדנו לאנדורה שוב, שם גם החלפתי את מגן הברך
שנקרע למגן דיינז בחנות שמתמחה רק במוצרי החברה, במחירים טובים. לא הייתה לי אפשרות
לקנות קסדה למרות שמצאתי שם כמה מציאות נהדרות אבל בעיית המקום הייתה קריטית וגם כפפות
קיץ לטעמי לא נמצאו. בסיום המשכנו לצרפת כשהיעד היא העיר הוורודה טולוז.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=394&stc=1

השושנים
04-08-2015, 10:59
לצרפת הגענו בתאריך ה-14/7 שזהו לאלה שבדיוק שכחו יום העצמאות הצרפתי...

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=395&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=396&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=397&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=398&stc=1

הפלג הצפוני
04-08-2015, 11:46
זדי-קח את עצמך לחו"ל ותחווה בעצמך.
שושני-תן גם לג'ינג'ית במת כתיבה.
איך הכל מדוייק,הכבישים בחספוס הנכון,השילוט מכוון לאן שצריך,הסימונים במקום,המלונות לא המוניים וגם ביום העצמאות בצרפת אין מצעדי
טנקים ברחובות.
עולם מושלם,ככה זה מרגיש.

zx2r
04-08-2015, 16:36
זדי-קח את עצמך לחו"ל ותחווה בעצמך.
שושני-תן גם לג'ינג'ית במת כתיבה.
איך הכל מדוייק,הכבישים בחספוס הנכון,השילוט מכוון לאן שצריך,הסימונים במקום,המלונות לא המוניים וגם ביום העצמאות בצרפת אין מצעדי
טנקים ברחובות.
עולם מושלם,ככה זה מרגיש.
בתיכנון פלג .. בתיכנון .

+1 לבמת כתיבה לג'ינג'ית .

השושנים
04-08-2015, 18:51
אחרי היכרות ראשונית עם העיר מקלחת הגונה התרעננות במלון ירדנו קצת לנהר המקיף את העיר.
עשרות צעירים כבר חיכו על הגדה של הנהר, ואנחנו עדיין לא הבנו למה....
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=402&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=403&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=404&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=405&stc=1

השושנים
04-08-2015, 18:52
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=406&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=407&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=408&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=409&stc=1

השושנים
04-08-2015, 18:54
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=410&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=411&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=412&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=413&stc=1

השושנים
04-08-2015, 18:56
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=414&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=415&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=416&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=417&stc=1

ItayK
05-08-2015, 10:44
אני מרשה לך לקרוא לגרמני חרגול. רק כי אני בפה פעור מהיופי והכיף שלכם שאין לי כל כוונה לעצור את שטף הכתיבה והתמונות בגלל טרוניות שכאלה.

Sent from my iPhone

השושנים
06-08-2015, 11:12
...את הבוקר פתחנו במעדניה קטנטנה שאימצנו, המגישה מאפים קלים, עוגות אישיות וכריכים שלא מהעולם הזה,
אחת מההחלטות שקיבלנו כבר בתחילת המסע היא לנסות ולחיות כמו המקומיים במקומות שנבקר ולא כמו תיירים.

בתכנון היום להגיע לאלבי העיר הנמצאת צפונית מזרחית לטולז והנקודה הכי צפונית שנגיע אליה במסע הזה.

טולוז ואלבי היו תמיד ערים שהתחרו בניהם על הבכורה בנושא היופי והחשיבות והיו משכנם של אפיפיורים שבנו
בהם ארמונות, אנשי אצולה, וסתם עשירים. וכמקובל בתקופה ההיא, לכל עיר כזו קתדרלות מפוארות בתי תפילה
ארמונות, וגשרים מפוארים.

החרגול מתנהג כחייל ממושמע, עושה כל מה שאומרים לו לא יותר ולא פחות, וכמי שפיקד על אנשים אני יודע,
ככל שעוברות השנים, אתה זוכר את אלה שהיו בולטים לטובה, או את אלה שעשו לך בעיות, את מי שהיה רק בסדר
המוח עוזב...אבל עוד נחזור לזה.

"מאחורי כל הדברים הנראים לעין, יש דבר מה גדול יותר; כל דבר הינו נתיב, שער או חלון הנפתח אל משהו אחר."
- אנטואן דה סנט-אכזופרי (http://www.pitgam.net/data/%5B%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%95%D7%90%D7%9F+%D7%93%D7% 94+%D7%A1%D7%A0%D7%98-%D7%90%D7%9B%D7%96%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%99%5D/1/1/0/)

הדרך שלנו היא תמיד הארוכה בין האפשריות, זו שחולפת בכבישים מדרגה שלישית או פחות, רצוי מפותלת וכזו שחולפת
בעירות מנומנמות שהכביש המהיר ייבש והרג באטיות, שם נמצאים הדברים המעניינים באמת, שם תפגשו את האנשים
שיתנו לכם הסבר ארוך ממה שרציתם, יחלקו אתכם כל פיסת מידע שברשותם, יחייכו וסתם יגידו שלום.
שם תמצאו מסעדות אותנטיות ולא מלכודות תיירים. ושם תראו מראות שאף תייר ממהר לא ראה!

את המנוחה הראשונה לבוקר, ואנחנו מקפידים על מנוחות רבות בכדי שלא להתיש את עצמינו וליהנות, עשינו בעיירה כזו.

אני ל יודע מה קרץ לי יותר הבתים המתפוררים, הקרבה לנהר או הכנסייה העתיקה אבל עצרנו, שם גם פגשנו באדם
דובר אנגלית שהסביר לנו על המקום והמליץ לנו על עיר נוספת שלא הייתה בתכנון המקורי, הוא אף טרח והכניס לוויז
שלנו את שם המקום כ-30 ק"מ בסביבה.

הוויז המבורך לקח אותנו באחת הדרכים הקסומות ביותר במסע, בין חוות ישנות נחלים יערות כשלפעמים דומה שהכביש
מתחלף בכורכר או בשביל כבוש. אין לי מוסג איך הקוסמת שישבת במכשיר אפילו מכירה את המקומות האלה, אבל עובדה.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=419&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=420&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=421&stc=1

השושנים
06-08-2015, 11:22
...הגענו לעיר מימי הביניים שהוגדרה לאחרונה כעיירה לשימור היסטורי ע"י אונסקו והיינו המומים:

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=422&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=423&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=424&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=425&stc=1

השושנים
06-08-2015, 11:26
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=426&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=427&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=428&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=429&stc=1

השושנים
06-08-2015, 11:28
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=430&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=431&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=432&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=433&stc=1

השושנים
06-08-2015, 11:30
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=434&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=435&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=436&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=437&stc=1

השושנים
06-08-2015, 11:33
...זוכרים שסיפרתי שהג'ינג'ית אוהבת לצלם ציפורים וחלונות...?

.http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=438&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=439&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=440&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=441&stc=1

השושנים
06-08-2015, 11:35
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=442&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=443&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=444&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=445&stc=1

השושנים
06-08-2015, 11:37
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=446&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=447&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=448&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=449&stc=1

השושנים
06-08-2015, 11:39
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=450&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=451&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=452&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=454&stc=1

השושנים
06-08-2015, 11:39
כל היופי הזה ואנחנו רק בדרך לאלבי!

השושנים
06-08-2015, 11:48
"אין לראות את הדברים היטב אלא בלב בלבד, כי הדבר החשוב באמת סמוי מן העין."
- אנטואן דה סנט-אכזופרי (http://www.pitgam.net/data/%5B%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%95%D7%90%D7%9F+%D7%93%D7% 94+%D7%A1%D7%A0%D7%98-%D7%90%D7%9B%D7%96%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%99%5D/1/1/0/)

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=455&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=456&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=457&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=458&stc=1

השושנים
06-08-2015, 11:50
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=459&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=460&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=461&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=462&stc=1

השושנים
06-08-2015, 11:57
אחד מהדברים שלמדנו מהר מאד היא להישמע לגוף ולצרכיו, כי כאשר אתה עייף, רעב/צמא, צריך להתרוקן אתה
פשוט לא נהנה, והרכיבה מעייפת כמו גם התיור בעיירות המקסימות אלה שגובה מחיר גבוה בק"מ שעושות הרגליים.

מצאנו מהר מאד שכאשר יש בידך זמן מועט מאד צריך לנצל כל יתרון לטובתך, אחד מהם אמצעי תחבורה שמעמידה
לך העיר כמו הרכבת הקטנה שנוסעת ברחובות, בהתחלה זה נשמע אידיוטי ולילדים אבל תחשבו רגע, היא עוברת
בכל המקומות השווים באמת, ישנו הסבר וסיפור בכל אתר ואתר המהירות היא מהירות הליכה כך שגם אפשר לצלם.
והכי חשוב ככה אתה מכיר את מבנה העיר ויכול להגיע שוב למה שעניין אותך באמת בלי בעיה.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=463&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=464&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=465&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=466&stc=1

השושנים
06-08-2015, 12:00
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=467&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=468&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=469&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=470&stc=1

הפלג הצפוני
06-08-2015, 20:47
מזכיר לי את טוסקנה,צפון איטליה.
גם אני חושב שצריך לחפש את המקומות הקטנים.

השושנים
08-08-2015, 18:15
...בחירת המסלול היא החלק הקל בטיול כזה, אבל צריך להבין שתובנות, הרגלים, וכמעט כל מה שאתה יודע ברכיבה
משתנה, קבעתי לי כמה כללי ברזל כבר בשלב התכנון כללים שהוכיחו את עצמם מעל ומעבר בטיול עצמו.

כלל ראשון - האופנוע אינו המטרה אלה האמצעי ליהנות מהכל אסור לתת לו להפוך למעמסה.

כלל שני - כיוון שאיני מכיר את מיקומם של מצלמות המהירות בארצות שאני מטייל בהם או את רגישות
השוטרים אני משתדל לרכוב כחוק.

כלל שלישי - אני רוכב/נוהג כמו המקומיים וזה כולל איתות, סימון, מתן זכות קדימה וכבוד תנועה ורוכבים
בדרך.

כלל רביעי - לא רוכבים כשעייפים/רעבים/צמאים/או אחרי סנגרייה.

כלל חמישי - בכביש מורכב משתדלים שלא לעבור יותר מ-250 ק"מ ביום.

כלל שישי - עושים שלום לרוכבים שבאים ממול זה כייף!

לכן על מנת לעמוד בכללים אלה בחרתי מסלול עם עצירות יומיות למלון במרחקים סבירים מאד
האחד מהשני, בכדי שנוכל ליהנות מהדרך, העיירות ויהיה לנו מספיק זמן לגמישות לבחירת כמות
הזמן אותה נרצה להשקיע בכל מקום.

הרכיבה בין ברצלונה לאנדורה (עד למלון) שהמרחק בה עמד על 198 ק"מ לקחה כמעט 8 שעות
כמובן עם המון הפסקות, צילומים, אוכל ושתייה וכד' אבל התכנון המוקדם של שלוש שעות רכיבה
שחישבתי נתגלה כשגוי.

דבר נוסף שתרם להצלחה הכבירה של המסע הוא מגוון בתי המלון והמיקום שלהם שנבחר מראש
בקלות בעזרת האינטרנט והמידע המוקדם שניתן לקבל מאתר המלון ברשת. במקומות מסוימים בחרתי
דווקא מלונות קטנים אישיים בעלי מעט חדרים הממוקמים קצת מחוץ לעיר. שם היחס אישי יותר וזמן
בבוקר קצר יחסית כי בעצם אין מה לראות במקום בניגוד לערים הגדולות שם בחרתי מלונות הממוקמים
במרחק הליכה קצר מאד מהאתרים המפורסמים.

צריך גם להבין שלא ניתן לראות הכל, וכדאי לעשות בחירה מושכלת מראש מה כדאי לראות ועל מה
לוותר וכמובן להתייעץ עם המקומיים ופקידי הקבלה לרעיונות נוספים ככה מתקבלת תמונה שלמה,
על המגוון והאפשריות.

אופנוע חוסך זמן וכסף, זמן על חיפוש חניה ותשלום עליה, מאפשר ניידות מעולה בין מקום למקום
וכמובן תיקונים זריזים במקרה של אבדן הדרך.

על מנת לגוון בחרתי גם מגוון מלונות הכל ממלונות בוטיק (שהם לא בהכרך יקרים יותר) דרך
מלונות היסטוריים הממוקמים המקומות מיוחדים, מלונות הייטק ואפילו דירות אירוח. כך שבסיום
כל יום הייתה לנו הפתעה מיוחדת.

התכנון היה כך שמגיעים לעיר חדשה באזור אחר הצהרים, מתרעננים ויוצאים להתוודע לעיר
"החדשה" למחרת עושים השלמות של המקומות שרצינו לראות עוד או מקומות שהיו סגורים
בלילה. כל עיר שונה מאד בלילה מהיום הקצב האווירה התאורה החום משפעים מאד.

השושנים
08-08-2015, 18:26
...מאלבי חזרנו לישון שוב בטולוז, הסיבה הייתה שרציתי להקדיש יום לרכיבה רגועה באזור הצרפתי
שלמרגלות הפיריניאיים, וכיוון שלא רציתי לרכוב יותר מ-250 ק"מ עד ליעד הבא (זוכרים את כללי הברזל?)

אין דבר יותר כייף מלחזור לעיר שאתה כבר מכיר אותה, הרגשה נהדרת לחזור למוקם מוכר אבל עדיין
מרתק כולל פינות החמד שהיכרנו ורצינו לשבת בהם שוב.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=473&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=474&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=475&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=476&stc=1

משם יצאנו לכיוון העיר לוארד בעלת אחד מהסיפורים הנוצרים המעניינים ביותר....

קסד
08-08-2015, 18:54
תגיד אתה חייל?
"כבשתי את גילי ודינה בשלושה ימים תוך כדי איגוף" ?

מה עם "בלוריתי התבדרה לה בקסדה מהרוח המלטפת ספניוליטית" וכאלה?

השושנים
08-08-2015, 19:02
אין בלורית

קסד
08-08-2015, 19:15
"הפרה הבווארית עשתה קולות של חרגול אוסטרי בגרמנית רצוצה והספרדים האמינו לה" ??
"ישו פורש הידיים לחיבוק בסיבוב ההוא הידק את אחיזת החיבוק של הג'ינג'נית. או שמא היה זה הגמל אשר קד קידה צידית" ??

לא חשוב.
גם התמונות אחלה.

Gonen
09-08-2015, 00:31
איזה כיף לכם , חולם גם על משהוא בסיגנון, אין כמו לגלות מקומות ואנשים חדשים !

ראיתי הרבה תמונות שההרים מסתירים את הנוף . . . חבל ! :)

גונן .

השושנים
10-08-2015, 08:49
...הריטואל קבוע, הג'ינג'ית ואני אחרי בילוי/סיור או סתם מנוחה לשמה והוד חרגוליותו ממתין לנו במקום
שהחניתי אותו בפעם האחרונה, זה מאד נוח שלא צריך לקשור אותו, מספיק רק לנעול את כידון.

שום תלונות לא שמעתי מצידו, פעם אחת בלבד הפסיקו האתתים (וינקרים) לעבוד והאור הגבוה הושבת
ממלאכה, טלפון זריז לחבר בארץ אישש את ההנחה שלי שמדובר בפיוז, בהנחיתו מצאתי את הפיוז המדובר
מתחת לכיסא, ניקוי קל והכל חזר על מקומו בשלום. קורה.

הג'ינג'ית ואני לא הפסקנו להתרגש עד כמה קלים החיים עם דו"ג באירופה, במיוחד לאור מאבקי החניות בארץ
שם החיים פשוטים הרבה יותר והיחס לדו"ג מעבר לכל דמיון.

לא פעם השארנו את הציוד על הארגז האחורי ואיש לא חשב אפילו לנגוע, חנינו ברשות בכל מקום אפשרי ושום
פקח לא הציק, חניונים מסודרים לאופנועים מיד בסמוך לחניית הנכים בכל מגרש חנייה פרטי או ציבורי, ואם אין אחד
כזה פשוט תחנה בצורה מסודרת ע"י אופנועים אחרים שעשו כך. פשוט וקל. ללא תשלום חנייה, ללא בעיות גישה,
וללא התנגדות של איש, הגדיל לעשות שומר אחד המצודות שהצביע לי על מקום חניה לחרגול, מטר מהכניסה למצודה
בסמוך לחומה העתיקה...

השושנים
10-08-2015, 09:03
העיר לורד הייתה עיר מנומנמת וקטנה מאד ממוקמת ע"י הנהר (כמעט כל עיר באזור היא כזו) היו בה
מעט תושבים, עד שנערה אחת חולה מאד נשבעה שמריה הקדושה הופיע בחלומה 18 פעמים והורתה
לה לחפור במו ידיה במערה בה הייתה, התוצאה של הפירה הזו מעיין נובע, שיש הרבה מאוד אנשים שנשבעו
שנרפאו ממימיו, כתוצאה מכך הפחה העיר הזו לחשובה מאד לנוצרים וזרם בלתי פוסק של אנשים מגיע לשם
הכנסייה בהכירה בחשיבות העיר השקיעה כספים רבים בעיר וכנסיית הפאר והטקסים הדתיים המיוחדים ידועים
בכל העולם. גם כאן, נגישותו של החרגול הוכיחה את עצמה אחרי שהוויז הרים ידיים והודיע "הגעת ליעד" בעוד
המלון שלנו נראה שממוקם באמצע הנהר ואין כל דרך גישה אליו, מסתבר שבכדי להגיע למלון צריך להיכנס
בסמטה צרה ומוסתרת בניגוד לשלט "אין כינסה לכל סוגי כלי הרכב" התמרור העגול אדום לבן, בל שלט
(בצרפתית) מאפשר כניסה "לבעלי עניין" היינו אורחי המלון, רכב ציבורי וכד'.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=482&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=483&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=484&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=485&stc=1

תמונת הג'ינג'ית צולמה כבר מהחדר במלון.

השושנים
10-08-2015, 09:06
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=486&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=487&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=488&stc=1

לעיר גם מצודה ענקית בה נבקר מחר....

השושנים
10-08-2015, 10:48
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=489&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=490&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=491&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=492&stc=1

בלילה עוד צפינו בטקס התפילה המיוחד לעיר הזו, בה סובבים אלפי מתפללים בסדר מופתי אל מול הכנסיה המפוארת
בטקס מיוחד המנוהל ביד רמה ובחמש שפות.

הבוקר קיבל את פנינו בשמחה לנוף המדהים, ואנחנו ממשיכים לכיוון המצודה ומשם לכיוון העיר אוש ולמלון מחמד שמצאתי
במקום קסום.

השושנים
10-08-2015, 10:52
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=493&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=494&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=495&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=496&stc=1

חנינו ממש למרגלות המצודה ולצערי לתמונות אין את הכוח להעביר את הגובה והגודל של המצודה, חדי העין יבחינו
בחרגול שחיכה לנו למטה, השעה הג'ינג'ית ואני התוודענו לחיי אנשי ההר הפירנאיי ולעוצמת המצודה.

השושנים
10-08-2015, 10:55
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=497&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=498&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=499&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=500&stc=1

המצודה משמשת כמוזיאון המציג את החיים בתקופה ההיא ואת בעלי החיים בעלי המקצועות התלבושות והכלים
מהתקופה, וחולשת על נוף נהדר ושטח אסטרטגי חשוב.

השושנים
10-08-2015, 10:57
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=501&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=502&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=503&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=504&stc=1

השושנים
10-08-2015, 11:03
משם ממשיכים לאוש, העיירות שבחרנו נבדקו מראש כך שידענו מה יש להם להציע ועל פי היצע זה נבחר
גם מלון ההמשך, כך שעיר שהיו לה מעט אטרקציות ידענו לתכנן אותה כעיר מנוחה ומעבר למלון או למקום
אחר,בעוד עיר גדולה עם מבחר רחב של אטרקציות זכתה אצלנו להגעה מוקדמת וכמה סבבים של טיולים.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=505&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=506&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=507&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=508&stc=1

השושנים
10-08-2015, 11:06
הדרך במידי פירייניי מדהימה וחולפת המקומות חלומיים במיוחד לעין הישראלית שרגילה במדבר של צהוב וחום.
שפע המים בעלי הכנף והעירות המיוחדות הלאה מתיר אותך ללא מילים לא פעם.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=509&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=510&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=511&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=512&stc=1

השושנים
10-08-2015, 11:10
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=513&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=514&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=515&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=516&stc=1

קצת לקראת אמצע הדרך נדלקה אצלי נורת הדלק מה שמרמז ש-60 הק"מ הבאים +- צריך לתדלק, העניין הוא שהוויז
לא מצא שום תחנת דלק בסביבה, וגם לדברי המקומיים רק בעיר פו תימצא אחת כזו...אז עצרנו במקום ירוק לעשות הערכת
מצב שקטה.

erani99
10-08-2015, 15:58
נו אנחנו במתח.. מה היה המוצא?, האם נתקעתם או שאיזה איכר מקומי עם בקבוק ויסקי תוצרת בית גרם לגרמני לדדות לת.דלק

ItayK
10-08-2015, 17:30
שמעתי פעם על מישהו שהניע את האופנוע שלו עם אתנול.
מחכים להמשך.

Sent from my iPhone

ilang
10-08-2015, 22:13
קודם כל נראה יופי של מסע. והגינגית .

רק תן גם תמונות של אופנועים אחים וסקוטריות אחיות.

הריי עם כל הכבוד למשטרת ישראל , לא סגרו את הכבישים רק לאדומת השיער ושוטר ישראלי.

או שכן ?..וואמוס שושנים.

השושנים
11-08-2015, 12:52
...לאחר דיון סוער, בעצם על כנפי חוסר הברירה, החלטנו שממשכים לעיר הקרובה הבאה פו (PUO).
דרכה של הרפתקה היא שלא משנה להיכן אתה רוכב, היא תמצא אותך בכל מקום בלי מפה, כתובת, או
וויז. מיקרנו בעוד מקום אחד שהיה ממש על הדרך שאלנו אופנוען נוסף שלא ידע לתת תשובה ברורה
והמשכנו בדרך, מרחוק ראיתי שלט של תחנת דלק אבל אנחת הרווחה ששחררתי הייתה מוקדמת מדי
נכנסנו פנימה ומדובר בתחנה שוממה ונטושה שלא הייתה פעילה כבר כמה שנים.

דבר אחד צריך להבין ולהכיר בספרד, אולי בגלל המצב הכלכלי או בגלל שהרבה מהתושבים עברו לערים
גדולות יותר, בכל מקום ניתן למצוא נכסים נטושים או כאלה שמוצעים למכירה/השכרה. הכל, מעסקים
וחניות, דרך בתי מגורים שלמים, דירות בודדות, חוות ואפילו מצודות, טירות ומבנים עתיקים, שנמצאים בכל
פינה.

כשאין ברירה אז ממשכים, כשעין אחת שלי על האור הכתום המבשר "גש לתדלק" והעין השנייה מנסה לחפש תחנה.
הדבר השני שצריכים אתם להכיר זו חמקמקותם של תחנות הדלק, כשלא צריכים אותן הן נמצאות בהמוניהן, גדולות,
קטנות, אוטומטיות, רגילות, עם מסעדה צמודה או מרכז קניות, המון, אבל ברגע שנדלקת הנורה הכתומה...יוק
הן יותר נדירות מחד קרן! והנעלם השלישי הוא, כל עוד לא נדלקה הנורה, שמח החרגול להגיד לי עוד כמה
ק"מ נשארו לו לגמוע עד שהמיכל יתרוקן, אבל מרגע שהנורה נדלקת...כלום...הלו גרמניה, וואט דה פאק?

עולים על הכביש לפו, כמה עשרות מטרים ו.....טה טאם...רפסול כתומה מחכה רק לנו...המחייאה...אנחנו
והחרגול לוגמים כל אחד את הרעל שלו.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=526&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=527&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=528&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=529&stc=1

השושנים
11-08-2015, 12:55
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=530&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=531&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=532&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=533&stc=1

השושנים
11-08-2015, 12:56
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=534&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=535&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=536&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=537&stc=1

השושנים
11-08-2015, 12:58
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=538&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=539&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=540&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=541&stc=1

השושנים
11-08-2015, 13:01
מתחילים לטפס שוב על הפרינאיים מצרפת לספרד...

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=542&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=543&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=544&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=545&stc=1

השושנים
11-08-2015, 16:41
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153450879378548&set=a.10153450869748548.1073741846.784813547&type=1&theater

רונן
17-08-2015, 13:45
הלו, רן, בשביל זה אנחנו משלמים לך? שתזרוק אותנו לפייסבוק לראות תמונות?
לא מספיק הפורום זה יבש כמו פלפל מאז שעזבו אותו וותיקי פולגז?
אתה כאן כדי לכתוב! תמונות זה יפה אבל אנחנו רוצים תיאורים פיוטיים, קדימה למקלדת...

השושנים
17-08-2015, 16:05
מבטיח לעדכן עושה סדר ב-3500 תמונות.

השושנים
18-08-2015, 09:26
**** אוף טופיק ****

כשהתחלתי לכתוב את הפוסט הזה חשבתי על משהו בסגנון מסע האילוף של הקרנף, שהיה המשך ישיר
לאילופו של המפלץ. אם לומר את האמת למרות הדמיון בממשקים עליהם נכתב הפוסט, הממשק הנוכחי
מוציא את החשק לכתוב בו. הוא מסורבל מלא בבאגים וכמאותר טכנולוגי קשה לי להתמצאות, במיוחד נושא
התמונות שמהווה כאן נקודת עניין ראשית.

הבעיה הנוספת היא כמות התמונות שמקשה על העלאת מרוכזת לאתר שמירת תמונות ממנה ניתן לגזור
קישורית, ולכן סיפור המסע בניגוד למציאות מקרטע.

הדבר השלישי והחשוב ביותר הוא שצריך זמן ופרספקטיבה בכדי שהזיכרונות והתחושות יחלחלו ויחליפו
את תחושת האדרנלין הראשונה והגעגוע לאותם אנשים ומקומות יעשה את תפקידו.

בנוסף התחושה שלי נכון להיום, שהחרגול הגרמני לא נזקק לאילוף, מעט קשיי הסתגלות ראשוניים וזהו
כיאה למוצאו נרתם למאמץ וביצע תפקידו בצורה טובה. היום אני יכול להבין למה כל מי שרוכש אותו, דומה
בתכונותיו לשאר החברים בקבוצה זו והמאפיינים של בעלי האופנועים האלה דומים. חלילה מלפגוע במשהו
אבל יש אופנוע לכל תקופה בחיים.

רציתי לכתוב סיפור מסע אבל התוכן קיבל תפנית אינפורמטיבית וכיוון שלנכתב יש חיים משלו אני אנסה לשחזר
את התחושות המחשבות והמקומות כמיטב זיכרוני.

השושנים
18-08-2015, 09:47
...העלייה חזרה מהצד הצרפתי של הפירנאים לצד הספרדי הייתה מדהימה ועם תחושות מעורבות, כשתכננתי
את הטיול היה ברור לי שאני רוצה לגוון כיוון שטיול ארוך שכזה חייב מגוון, אחרת הוא עלול לשעמם ולהתיש.

את צרפת רציתי לראות, למרות יחסי הציבור הגרועים שלה, התנחמתי בעובדה שכל מי שביקר בדרום צרפת
אמר כי היא שונה לחלוטין מפריז או מרכז צרפת, וכל מי שביקר באזור בספציפי למרגלות הפירנאים נהנה מאד.

בפועל מאד נהנינו בצרפת והרגשנו בבית ולכן העזיבה הייתה מלווה בעצב קל סקרנות ורצון לשוב ולחזור לחקור
עוד מקומות, את הטיפוס במעלה ההר ליווה גשם קל ושם גם רכבנו במנהרה הארוכה ביותר בה הייתי מעולם
כ-7 ק"מ או יותר אורכה חוויה מדהימה ומצננת. ושוב אנחנו בספרד.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=569&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=570&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=571&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=572&stc=1

השושנים
18-08-2015, 10:15
את הלילה עמדנו לבלות במלון קסום בעיירה קטנטנה ומיוחדת אבל את זה עדיין לא ידענו...

בינתיים עצרנו בעיר ג'אקה עיר קסומה עם מבצר מעניין:

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=573&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=574&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=575&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=576&stc=1

השושנים
18-08-2015, 10:29
הק"מ מצטברים הדרכים פתוחות, אבל מעניין ככל שיהיה לטבע צרכים משלו, והגוף מתעייף, כואב,
הג'ינג'ית למדה בין יתר המטלות לעסות לי את הכתף הדואבת מפציעה ישנה בצבא, מבנה הכידון בחרגול שונה
ממבנה הכידון בקרנף והוא מאלץ אותי לישיבה זקופה יותר והזרועות פתוחות יותר לצדדים לרכיבה כזו
יתרונות רבים ויכולת מינוף לגלגל, אבל היא מפעילה בדיוק את השריר הפגוע שלי וגורמת לי לכאב עז
וחוסר יכולת להטות את הראש לאחור ושמאל. כשהרגשתי כבר שאני מאבד סבלנות התגלתה בפיננו התמונה הבאה:

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=577&stc=1

זוכרים שדיברנו בשיבחן של הערים הקטנות, והחוויות המדהימות שהן מספקות?

זה הנוף שנשקף לנו מחדר המלון:

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=578&stc=1

אחרי מקלחת מרעננת, אכלנו ארוחת ערב מדהימה והחלטנו להקדיש את הבוקר לטיול במקום.

השושנים
18-08-2015, 10:32
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=579&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=580&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=581&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=582&stc=1

borsood
29-08-2015, 02:39
זה הכל? המשך בבקשה

הפלג הצפוני
29-08-2015, 08:04
אין לי ספק,רן,אתה תזכור את הסיבוב הדחוס הזה גם בעוד 15 שנה ואין כמו הדרכים הצדדיות ביערות הירוקים.

השושנים
29-08-2015, 08:29
הקטע בכל הסיפור הזה, ואני עוד חייב חוב קטן של כמה ימים, שהטיול לא היה דחוס ולא היה טיול של לסמן וי.
להפך, היה לי זמן לשינוי תכניות ולהגיע למקומות שלא הכרתי קודם ללא תכנון. חלק גדול מהפירנאים הוא בעצם
כביש רכיבה עם נוף מדהים והקצב שלך קובע בעצם מה תראה כמה ואיך.

מסגרת הטיול הבסיסית שתוכננה מראש דאגה למגוון אתרים מעניין ובחירת ביתי המלון בכל יום בסגנון אחר, תרמה
רבות להפתעה של סוף היום, והרבה פעמים מיקום טוב של מלון חסך לנו המון (זמן כסף וכוח) ובזכות זה זכינו לראות
ולחוות דברים רבים. - רן

השושנים
29-08-2015, 10:42
...קשה לתאר רגשות, מראות וצלילים למי שלא חווה אותם, ויותר קשה לתאר איך ההרגשה לקום לתוך עיר ציורית
של כמה עשרות בתים בלבד נחל זורם ציפורי שיר צמחיה ונשרים מעל הראש, עשיתי לי מנהג קבוע, כיוון שמין המשקמים
קום אני והרצון לשמור על שפיותה של הג'ינג'ית ברמת שליטה, אין טעם לנסות ולהעיר אותה מוקדם מדי ולכן הייתי
קם בכל בוקר ומסייר בקרבת המקום בו ישנו לבד כשעה ויותר חמוש במצלמה כי בשעות אלה לפני שכולם קמים ניתן
לתפוס את התמונות הטובות ביותר.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=656&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=657&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=658&stc=1

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=659&stc=1

השושנים
29-08-2015, 10:45
הכיוון היום לסרגוסה עם עצירות מעניינות בדרך.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=660&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=661&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=662&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=663&stc=1

קסד
29-08-2015, 13:54
השירשור הזה זה לצפות בפורנו - תיאורים ותמונות של אנשים אחרים שנהנים. לנעול!

השושנים
29-08-2015, 18:19
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=665&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=666&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=667&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=668&stc=1

השושנים
29-08-2015, 18:21
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=669&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=670&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=671&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=672&stc=1

השושנים
29-08-2015, 18:24
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=673&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=674&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=675&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=676&stc=1

השושנים
29-08-2015, 18:29
...סרגוסה עיר מדהימה צעירה ותוססת, המון בליינים ומקומות מרשימים הזמן שם טס ושוב אנחנו בדרך
לכיוון סינגוואזה...עיר ההפתעות.

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=677&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=678&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=679&stc=1

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=680&stc=1

ספרד מדהימה ומגוונת וככה ממש על הדרך מצאנו שמורת טבע מדהימה עם מפלים נקרות מנהרות
מבצר והמון אטרקציות כמגון מופע ציפורים דורסות.

השושנים
29-08-2015, 18:31
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=681&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=682&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=683&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=684&stc=1

השושנים
29-08-2015, 18:33
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=685&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=686&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=687&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=688&stc=1

השושנים
29-08-2015, 18:35
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=689&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=690&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=691&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=692&stc=1

השושנים
29-08-2015, 18:37
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=693&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=694&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=695&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=696&stc=1

השושנים
29-08-2015, 18:44
חדי העין יבחינו בוודאי בשינוי הנוף המהירים בין שטחים חקלאיים לבין עיירות עתיקות, בחלקן תיירותיות מאד
וחלקן מוכרות רק תושבים מסביב ולא פחות יפות ואותנטיות. את האוכל הטוב ביותר אחלנו דווקא במקומות האלה
ובכלל היה קשה לפספס באוכל בספרד אם אתה יודע מה אתה אוהב. הרכיבה בערי ימי הביניים מדהימה ומאתגרת
ולא הצלחתי למצוא מקום בארץ שאפשר להשוות אותה אליה, כך גם ביערות ובשמורות הטבע.

לעת ערב הגענו למלון וזה מה שציפה לנו שם:
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=698&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=699&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=700&stc=1

השושנים
29-08-2015, 18:48
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=701&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=702&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=703&stc=1
המלון היפיפה הזה עלה לנו כ-60 אירו כולל ארוחת בוקר טעימה, רק בגלל שהוא לא ממוקם בעיר "נחשבת"...

בתמונות הבאות אתם תחליטו אם היה שווה.

השושנים
29-08-2015, 18:50
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=705&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=706&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=707&stc=1

http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=708&stc=1

השושנים
29-08-2015, 18:54
...אחרי ארוחת לילה באחת משתי הטברנות שבעיר בהם הגישו אוכל מקומי שכמהו לא ראיתי שוב בכל ספרד
פרשנו שנת לילה בחדר המיוחד הזה, ודי הצטערנו בבוקר שנאלצנו לעזוב אותו. סיור קטן בעיר ואנחנו ממשכים
למדריד להחזיר את החרגול...אבל...http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=709&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=710&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=711&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=712&stc=1

השושנים
29-08-2015, 18:56
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=713&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=714&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=715&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=716&stc=1

השושנים
29-08-2015, 18:58
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=717&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=718&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=719&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=720&stc=1

השושנים
29-08-2015, 19:12
המצודה הגדולה התגלתה למרבה האכזבה כמלון הפתוח רק לאורחיו, כאן המקום לספר
שבמאה הקודמת ספרד הייתה במצוקה כלכלית אדירה ומכרה המון מהנכסים שלה לידיים פרטיות
כל מי שהפרוטה הייתה מצויה בכיסו יכול היה לקנות טירות/ארמונות ומבנים מרשימים לשפץ ולעשות
בהם כראות עיניו, חלקם הפכו למלונות מרשימים חלקם סגורים היום וחלק הפכו למוזיאונים ומקומות
בילוי.
בלילה לפני השינה הקפדתי לנעול את הגלגל קדמי של החרגול לעצמו, סתם כך כי היה חבל לי על
ההשתתפות העצמית בסך של 500 אירו במידה וייגנב...בבוקר מכל ההתרגשות שכחתי לשחרר את הנעילה
מיד אחרי שחרור הקלאצ' נזכרתי...זה היה קצת מאוחר מדי, המנעול הסיני נגרס כשהוא פותח את בורג
ליין צינור נוזל הבלים ואני מאבד לחץ (ועצבים) בידית הברקס.

שחררתי את המנעול וטלפנתי למס' החירום הוברר לי שכיוון שמדובר ביום האחרון ואני בכל מקרה בדרך
למדריד להחזיר את האופנוע יגעו לחלץ אותי אבל לא יביאו אופנוע חלופי, כיוון שלא רציתי לבזבז זמן או דרך
הידקתי את הבורג שנפתח בעזרת כלי שקיבלתי מבעל המלון, בניתי לחץ מחדש בידית הברקס, והחרגול שב
לתפקד כמקודם. נישאר לנו כמה שעות לבלות ביחד עד למדריד...
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=721&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=722&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=723&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=724&stc=1

השושנים
29-08-2015, 19:14
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=725&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=726&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=727&stc=1http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=728&stc=1

השושנים
29-08-2015, 22:28
http://wheelz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=731&stc=1

השושנים
08-09-2016, 09:26
נפלאות דרכי העולם הפייס הזכיר לי תמונה נשכחת מהטיול לפני שנתיים שעורר בי שוב את החשק
לטיול אופנוע באירופה, היעד נבחר התכנון מתחיל רמז קל היציאה ממיכן לכיוון ליכטינשטיין תעבור
גם באיטליה אוסטריה ונחזור לכיוון מינכן...יהיה שרשור חדש.