מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות על שמן מנוע מסוג 10w-40

gbonfil
12-06-2015, 09:08
שלום חברים,

אני צריך לעשות החלפת שמנים ויש לי כמה שאלות לגבי שמן מנוע 4 פעימות מהסוג שכתבתי בכותרת.
יש לי קטנוע סאן יאנג 125 סמ"ק דיוק קלאסיק שנת 2006.

1. מה ההבדל בין שמן חצי סינטטי וסינטטי מלא? ומה מתאים לקטנוע שלי?
2. איך אני יודע מה נחשב שמן איכותי?
3. האם אני יכול לערבב 2 שמנים של 2 חברות שונות (ראו תמונה מצורפת)

136

guyt
12-06-2015, 09:17
1. לקטנוע שלך מתאים חצי סינטטי. שני השמנים שבתמונה הם חצי סינטטיים
2. שמן "איכותי" אלה שמנים עם תכונות ותקנים מסויימים.
לצורך ההשוואה, את השמן מצד ימין אתה יכול להניח בתוך פח הזבל הקרוב ביותר ולהשתמש בפוקס סילקולן
3. לא מומלץ לערבב 2 שמנים אלא להשתמש בסוג אחד

gbonfil
12-06-2015, 12:48
אם אני ישים שמן שהוא סינטטי מלא לקטנוע שלי, אני יכול להרוס את המנוע?

Jack_R1
12-06-2015, 18:26
1. ההבדל הוא בבסיס שממנו מיוצר השמן. לא משהו שאפשר להסביר בקלות, ומשהו שהאפקט שלו לא מובהק - בעקרון שמנים סינטטיים אמורים להתקלקל פחות ולשמור על הצמיגות לאורך יותר זמן, אבל יש ניסויים שמראים ששמן חצי סינטטי טוב יכול לשמור על התכונות שלו טוב יותר משמן סינטטי לא טוב.
2. שמן ששומר על הצמיגות שלו ומתבלה פחות לאורך זמן במנוע הוא שמן טוב יותר. כמעט ואין לך מדד בפועל לדעת את זה, יש כמה מבחני שמנים בודדים שבודקים את זה עבור כמה סוגי שמנים.
3. אין שום בעיה לערבב שמנים, גם של 2 יצרנים שונים, ובערבוב של צמיגויות אתה אפילו מקבל צמיגות ביניים. מה שכן - אין לך מושג מה התכונות והעמידות של התוצר הסופי, כי יש תוספים בתוך השמן שמחויבים ע"י התקן, ויש את מה שהחברות מוסיפות לצורך דברים כאלה ואחרים - וכל חברה עושה משהו משלה.

שום דבר לא יהרוס לך את המנוע. מה שכן - לשמנים סינטטים בד"כ יכולת ניקוי מעברים מוגברת, ואם יש לך במנוע ישן נזילות שנסגרו לאורך זמן עם שאריות שמן ישן שהתקשו - שמן סינטטי יכול לנקות את שאריות השמן ולפתוח את הנזילות מחדש. לא תרחיש נפוץ.

gbonfil
13-06-2015, 16:07
תודה רבה!!

AntiVirus
07-07-2016, 19:43
1. ההבדל הוא בבסיס שממנו מיוצר השמן. לא משהו שאפשר להסביר בקלות, ומשהו שהאפקט שלו לא מובהק - בעקרון שמנים סינטטיים אמורים להתקלקל פחות ולשמור על הצמיגות לאורך יותר זמן, אבל יש ניסויים שמראים ששמן חצי סינטטי טוב יכול לשמור על התכונות שלו טוב יותר משמן סינטטי לא טוב.
2. שמן ששומר על הצמיגות שלו ומתבלה פחות לאורך זמן במנוע הוא שמן טוב יותר. כמעט ואין לך מדד בפועל לדעת את זה, יש כמה מבחני שמנים בודדים שבודקים את זה עבור כמה סוגי שמנים.
3. אין שום בעיה לערבב שמנים, גם של 2 יצרנים שונים, ובערבוב של צמיגויות אתה אפילו מקבל צמיגות ביניים. מה שכן - אין לך מושג מה התכונות והעמידות של התוצר הסופי, כי יש תוספים בתוך השמן שמחויבים ע"י התקן, ויש את מה שהחברות מוסיפות לצורך דברים כאלה ואחרים - וכל חברה עושה משהו משלה.

שום דבר לא יהרוס לך את המנוע. מה שכן - לשמנים סינטטים בד"כ יכולת ניקוי מעברים מוגברת, ואם יש לך במנוע ישן נזילות שנסגרו לאורך זמן עם שאריות שמן ישן שהתקשו - שמן סינטטי יכול לנקות את שאריות השמן ולפתוח את הנזילות מחדש. לא תרחיש נפוץ.

כל מילה בסלע.

רציתי להוסיף לטובת כלל גולשי האתר:
בד"כ שמנים מחברות גרמניות/יפניות נחשב טוב ואמין.
לעיתים שמנים גם מחברות אחרות נחשב טוב ואמין.

מחירים מומלצים:
60-70 ש"ח ל-4 ליטר, או 70-80 ש"ח ל-5 ליטר, לשמן חצי סינטטי 10W 40.
לא מומלץ לקנות אריזת ליטר, המחיר של הליטר כמו מחיר של 4 ליטר, שחיטה לשמה.

ולסיום: בניגוד למיתוס שמפיצים אינטרסנטים בתחום הדו גלגלי, כי רק שמן השייך לחברת SILKOLENE מתאים לאופנועים, זהו שקר וכזב שנועד לנצל תמימותם של בעלי דו גלגלי ולמנוע מבעלי דו גלגלי לרכוש שמנים של חברות אחרות במחיר הגון, אלא לנצל ולמכור אריזות של ליטר מחברת SILKOLENE במחיר מופקע שווה ערך וקרוב למחיר 4 ליטר.
נ.ב חברת השמנים SILKOLENE חברה מעולה ואיכותית, יש עוד חברות טובות לא פחות, שמתאימים למנועים של אופנועים באותה מידה כמו SILKOLENE, מומלץ להעביר את הדברים לכל בעלי הדו גלגלי ולמנוע מהם הואות מיותרות.

strelok89
07-07-2016, 20:10
כל מילה בסלע.

רציתי להוסיף לטובת כלל גולשי האתר:
בד"כ שמנים מחברות גרמניות/יפניות נחשב טוב ואמין.
לעיתים שמנים גם מחברות אחרות נחשב טוב ואמין.

מחירים מומלצים:
60-70 ש"ח ל-4 ליטר, או 70-80 ש"ח ל-5 ליטר, לשמן חצי סינטטי 10W 40.
לא מומלץ לקנות אריזת ליטר, המחיר של הליטר כמו מחיר של 4 ליטר, שחיטה לשמה.

ולסיום: בניגוד למיתוס שמפיצים אינטרסנטים בתחום הדו גלגלי, כי רק שמן השייך לחברת SILKOLENE מתאים לאופנועים, זהו שקר וכזב שנועד לנצל תמימותם של בעלי דו גלגלי ולמנוע מבעלי דו גלגלי לרכוש שמנים של חברות אחרות במחיר הגון, אלא לנצל ולמכור אריזות של ליטר מחברת SILKOLENE במחיר מופקע שווה ערך וקרוב למחיר 4 ליטר.
נ.ב חברת השמנים SILKOLENE חברה מעולה ואיכותית, יש עוד חברות טובות לא פחות, שמתאימים למנועים של אופנועים באותה מידה כמו SILKOLENE, מומלץ להעביר את הדברים לכל בעלי הדו גלגלי ולמנוע מהם הואות מיותרות.

שמן יפני? איזה שמן יפני יש? יש ליפן בכלל באר נפט?

רוב השמנים בעולם אירופאים ואמריקאים כי שם זה בארות הנפט הטובות לשמן

Sent from mTalk using windows 10 mobile

הפלג הצפוני
07-07-2016, 20:20
60-70 ש"ח ל- 4 ליטר?
אולי של רכב,לא לאופנועים.

AntiVirus
07-07-2016, 20:37

זה מה שמצאת בכל ההודעה שהפריע לך?

לא טענתי שיש ליפן בארות, בנוגע לחברות אמריקאיות יש לי נסיון לא הכי טוב עם חברה אחת אמריקאית בשם PRESTON, ומלבד אותה חברה אני לא מכיר באופן כללי חברות אמריקאיות לכן לא ציינתי זאת.
אם תרצה ולמען כולם, תפתח אשכול על סוגי השמנים ואני מתחייב להכניס את שמות החברות שקניתי, חברות יפניות, וקוראיניות שזה כמעט אותו איכות.

לשם הגילוי הנאות: אין לי אינטרס למכור/לקדם שמן של אף חברה, אלא, לתועלת הכלל, לכתוב ולציין מספר עובדות שלא כולם מכירים, ואת זה מנצלים היטב בעלי האינטרסים כמו שצויין לעיל, ודי למבין.

AntiVirus
07-07-2016, 20:49
60-70 ש"ח ל- 4 ליטר?

בבקשה פרט, נמק, הסבר והוכח.

יש תקנים לשמן מנוע לרכבים בנזין, לקטנועים בנזין, ולאופנועים בנזין, ולכל השלושה אין משהו יוצא דופן ע"פ רוב למעט יוצא דופן.
דיזל סיפור אחר, אבל בד"כ שמנים של בנזין מתאימים גם לדיזל.

למה כתבת "לא לאופונועים", איך הגעת למסקנה, אשמח אם תסביר.

קסד
07-07-2016, 20:54

יש תקנים לשמן מנוע לרכבים בנזין, לקטנועים בנזין, ולאופנועים בנזין, ולכל השלושה אין משהו יוצא דופן ע"פ רוב למעט יוצא דופן.

למה כתבת "לא לאופונועים", איך הגעת למסקנה, אשמח אם תסביר.

זה נקרא עוקה.
יבשה או רטובה זה לא משנה (אלא אם אתה משבט אדומי העור ויש לך עכסן בקלאץ')
בקקנועים זה באמת לא משנה.

AntiVirus
07-07-2016, 21:02
60-70 ש"ח ל- 4 ליטר?

סליחה על ההודעה הכפולה, טעות שלי בעריכה

קסד
07-07-2016, 21:03
סליחה על ההודעה הכפולה, טעות שלי בעריכה

הסברתי לך

AntiVirus
07-07-2016, 21:03

(בגלל מגבלות זמן של עריכה, אני נאלץ להגיב את התגובה המתוקנת כולה)

אתה טועה ומטעה, בשביל מה קיים גוגל?

לא טענתי שיש ליפן בארות. כתבתי שיש שמנים של חברות יפניות, ואם לא כתבתי ברור, אז שוב פעם: שמנים למנוע שמיוצרים ע"י חברות יפניות.

בנוגע לחברות אמריקאיות יש לי נסיון לא הכי טוב עם חברה אחת אמריקאית בשם PRESTON, ומלבד אותה חברה אני לא מכיר באופן כללי חברות אמריקאיות לכן לא ציינתי זאת.
אם תרצה ולמען כולם, תפתח אשכול על סוגי השמנים ואני מתחייב להכניס את שמות החברות שקניתי, חברות יפניות, וקוראיניות שזה כמעט אותה איכות.

לשם הגילוי הנאות: אין לי אינטרס למכור/לקדם שמן של אף חברה, אלא, לתועלת הכלל, לכתוב ולציין מספר עובדות שלא כולם מכירים, ואת זה מנצלים היטב בעלי האינטרסים כמו שצויין לעיל, ודי למבין.

קבל קישור לחברות יפניות שאמנם אין להם בארות נפט, אך מייצרות שמן:
1. www.mitasuoil.com/en/ (http://www.mitasuoil.com/en/)
2. http://global.eneos.com/

יש עוד, ואני לא יודע מאיפה המצאת את מה שכתבת.

ועוד מידע על תעשיית השמן ביפן:
http://www.japan-partner.com/oil.php

AntiVirus
07-07-2016, 21:09
זה נקרא עוקה.
יבשה או רטובה זה לא משנה (אלא אם אתה משבט אדומי העור ויש לך עכסן בקלאץ')
בקקנועים זה באמת לא משנה.

לא על זה כתבתי.
בנוגע למה שכתבת על אופנועים, אני מכיר ויודע את הבעייה של החלקת קלאץ', ובשביל זה קיים בשמנים הללו תקן שמונע החלקה של הקלאץ', אבל למיטב ידיעתי זה לא מייקר את השמן לרמה של ליטר ב- 60 ש"ח אלא 4 ליטר בסביבות 110 ש"ח, אשמח אם תתקן אותי.

אני מסייג את דבריי ומתקן, אמנם לאופנועים בניגוד לרכבים וקטנועים אין תקן בשמנים למניעת החלקת קלאץ', אבל המחיר לא יקר משמעותית כתוצאה מכך ובצורה בלתי סבירה של ליטר שמן 60 ש"ח ולפעמים יותר!

קסד
07-07-2016, 21:14
שאלת שמנים פולגז 2016 V2.0 עם ג'ק העייף.

זה הולך להיות מעניין.

strelok89
07-07-2016, 21:19
(בגלל מגבלות זמן של עריכה, אני נאלץ להגיב את התגובה המתוקנת כולה)

אתה טועה ומטעה, בשביל מה קיים גוגל?

לא טענתי שיש ליפן בארות. כתבתי שיש שמנים של חברות יפניות, ואם לא כתבתי ברור, אז שוב פעם: שמנים למנוע שמיוצרים ע"י חברות יפניות.

בנוגע לחברות אמריקאיות יש לי נסיון לא הכי טוב עם חברה אחת אמריקאית בשם PRESTON, ומלבד אותה חברה אני לא מכיר באופן כללי חברות אמריקאיות לכן לא ציינתי זאת.
אם תרצה ולמען כולם, תפתח אשכול על סוגי השמנים ואני מתחייב להכניס את שמות החברות שקניתי, חברות יפניות, וקוראיניות שזה כמעט אותה איכות.

קבל קישור לחברות יפניות שאמנם אין להם בארות נפט, אך מייצרות שמן:
1. www.mitasuoil.com/en/ (http://www.mitasuoil.com/en/)
2. http://global.eneos.com/

יש עוד, ואני לא יודע מאיפה המצאת את מה שכתבת.

ועוד מידע על תעשיית השמן ביפן:
http://www.japan-partner.com/oil.php
החברות הללו ממחזרות שמן שרוף, דוגמאת Valvoline

שמן אמריקאי?
Silkoline
Texaco
Shell
Aral
Fuchs (הבעלים של סילקוליין)

AntiVirus
07-07-2016, 21:20

זה הולך להיות מעניין.

מה יכול להיות מעניין בעובדה שיש מוכרים שמן מנוע, אריזת ליטר ב 60 ש"ח, בשעה שהמחיר מתאים לאריזת 4 ליטר, ומנצלים חוסר ידע ותמימות של אנשים באמתלאות שקריות.

AntiVirus
07-07-2016, 21:22
החברות הללו ממחזרות שמן שרוף, דוגמאת Valvoline

שמן אמריקאי?
Silkoline
Texaco
Shell
Aral
Fuchs (הבעלים של סילקוליין)

ממחזרות שמן אמריקאי? יש לך סימוכין לטיעונים הממוחזרים האלו?
אתה יכול להתבע דיבה, זה לא משתלם.

Silkolene מיוצר ע"י חברה אמריקאית? מעניין לבדוק.

קסד
07-07-2016, 21:34
אני תמיד ממלא בחמישים.

Tribalmistyc2
07-07-2016, 21:43

אין הבדל תקן בין אופנועים לקטנועים.
מומלץ לשים דיזל בבנזין,בנזין בדיזל לא כדאי או שאני טועה.
שמנים כן?

AntiVirus
07-07-2016, 21:48
עדכון:
בניגוד לטענת המגיב strelok89

לאחר בדיקה קצרה, ובניגוד לטענת המגיב strelok89 מתברר שהחברה fuchs המייצרת את השמן Silkolene
היא חברה גרמנית, מצ"ב קישור בוויקפדיה:
https://en.wikipedia.org/wiki/Fuchs_Petrolub

מה יהיה, strelok89 אתה טועה ומטעה אחרים, וזה לא התכלית בפורום הזה, זה מוריד מאמינותו וגורם נזקים נוספים.
בנוגע לטענות הממוחזרות, אני מבקש סימוכין, זה עילה מובהקת לתביעת דיבה ולשון הרע, ע"פ חוק.

AntiVirus
07-07-2016, 21:51
אין הבדל תקן בין אופנועים לקטנועים.
מומלץ לשים דיזל בבנזין,בנזין בדיזל לא כדאי או שאני טועה.
שמנים כן?

נו, אם אתה רוצה להחליף תחליף, לא מנעתי ממך.:adoration:

לעצם העניין, כבר התייחסתי בהודעה למעלה וסייגתי את דברי שבאופנועים אמנם יש תקן מיוחד למניעת החלקה, ובכ"ז המחיר לא קופץ משמעותית ביחס לאריזות ליטר, תדפדף ותראה בעצמך.

AntiVirus
07-07-2016, 22:25
עדכון מספר 2:

בניגוד לטענת המגיב strelok89

לאחר בדיקה מעמיקה, ובניגוד לטענת המגיב strelok89 מתברר שהחברה Aral
המייצרת שמן מנוע
היא חברה גרמנית, מצ"ב קישורים:
http://www.aral-lubricants.de/international-reseller/automotive-lubricants/
http://www.bp.com/en/global/corporate/about-bp/our-brands/aral.html

וכדי למנוע טעויות מהרשימה שהמגיב הנ"ל הביא:
Silkolene - המוצרים מיוצרים בגרמניה
Texaco - שילוב של כמה חברות, לא ברור איפה מיוצר
Shell - המוצרים מיוצרים לכאורה באמריקה
Aral - המוצרים מיוצרים בגרמניה
Fuchs - חברה גרמנית

חברה יפנית נוספת שמייצרת שמן מנוע:
http://totachi.com/

Jack_R1
07-07-2016, 22:39

זה הולך להיות מעניין.

צריך לאפשר לפחות אחד כזה, תחת פיקוח הדוק כמובן. תסתכל ותגלה שזה התחיל ב-2015. והפיקוח ההדוק כאן, והוא מתחיל בלהגביל תגובות כאלה (משמע - התגובה הבאה חסרת התוכן תימחק):

אני תמיד ממלא בחמישים.

AntiVirus, תוריד את ה-BOLD בשביל ההתחלה, בבקשה. זה מפריע בעין ולא מוסיף משקל לטענות, כנ"ל איומי סרק.

AntiVirus
07-07-2016, 22:52
תיקון טעות וליתר דיוק:
Silkolene - המוצרים מיוצרים בגרמניה, וגם באנגליה, באמריקה, ובדרום מזרח אסיה, החברה גרמנית.

סליחה על הבולד, אשים לב.
טענות כזב ברבים וללא סימוכין, עילה לתביעת דיבה לא אני קבעתי זאת.

Jack_R1
07-07-2016, 23:00
טענות כזב ברבים וללא סימוכין, עילה לתביעת דיבה לא אני קבעתי זאת.

אנחנו בפורום הטכני, לא בפורום עורכי דין. אי לכך, אפשר ורצוי לדרוש סימוכין לקביעות כאלה ואחרות כאשר מקור הקביעה אינו ברור, אבל מכאן ועד לפינות של חוק לשון הרע - הדרך ארוכה מאוד והיא לא עוברת בפורום הזה. יש בידיך קביעות סותרות עם סימוכין - תציג אותן כמה שאתה רוצה, בלי טענות משפטיות.

strelok89
07-07-2016, 23:16
בקשר לfuchs צודק התבלבלתי עם abro.
שהם מייצרים גם המון ואמריקאים.

אבל שים לב שאתה מדבר על מקום הבית של החברה ואני מדבר על איפה מייצרים יעני באיזו מדינה נמצא הבאר נפט.

תראה חברות כמו קאסטרול וagip שנגמר הנפט ונשארה טכנולוגיה וזה נקנה בידי תאגידי נפט שרוצים גם שמן מהבאר נפט שלהם.

Liqui moly פעם היו שמים מיליבדנום נוזלי ומשם שם החברה. מאז זרמו הרבה מים לים

AntiVirus
07-07-2016, 23:17
ג'ק היקר

עובדתית, הפורום פתוח לכל גולש באינטרנט, וזה בגדר רשות הרבים. דבריו הטעייה ברבים, ולכן כתבתי מה שכתבתי.
לא התכוונתי לרגע וגם לא בצחוק לגשת ולתבוע אותו, אבל יש עוד אנשים שקוראים את הדברים...

בקשתי ממנו שיביא סימוכין לטענות הממוחזרות האלו, באותה מידה אני יכול לכתוב את מה שהוא כתב על חברות אחרות, האם זה יהפוך לנכון? והאם לא אהיה חשוף לתביעת דיבה? אני נזהר לא להכפיש ולהטעות אחרים.

ולמה אני צריך להציג לדבר כזה קביעות סותרות עם סימוכין? למה שמי שטוען מה שטוען לא יציג את הסימוכין לאמת את טענותיו? לכל אדם ולכל אחד קיימת חזקת חפות, כולל לחברות שמנים יפניות, חוק לשה"ר נועד לאכוף זאת.

בתקווה להבנה
לילה טוב

AntiVirus
07-07-2016, 23:22
בקשר לfuchs צודק התבלבלתי עם abro.
שהם מייצרים גם המון ואמריקאים.

אבל שים לב שאתה מדבר על מקום הבית של החברה ואני מדבר על איפה מייצרים יעני באיזו מדינה נמצא הבאר נפט.

תראה חברות כמו קאסטרול וagip שנגמר הנפט ונשארה טכנולוגיה וזה נקנה בידי תאגידי נפט שרוצים גם שמן מהבאר נפט שלהם.

Liqui moly פעם היו שמים מיליבדנום נוזלי ומשם שם החברה. מאז זרמו הרבה מים לים

מסכים איתך בגדול.

איך הגענו לאמריקאיות?
כתבתי בהתחלה ששמן של חברות יפניות וגרמניות נחשב לטוב ואמין ובזה אני משתמש, זהו:adoration:

Jack_R1
08-07-2016, 00:10
ג'ק היקר

עובדתית, הפורום פתוח לכל גולש באינטרנט, וזה בגדר רשות הרבים. דבריו הטעייה ברבים, ולכן כתבתי מה שכתבתי.
לא התכוונתי לרגע וגם לא בצחוק לגשת ולתבוע אותו, אבל יש עוד אנשים שקוראים את הדברים...

בקשתי ממנו שיביא סימוכין לטענות הממוחזרות האלו, באותה מידה אני יכול לכתוב את מה שהוא כתב על חברות אחרות, האם זה יהפוך לנכון? והאם לא אהיה חשוף לתביעת דיבה? אני נזהר לא להכפיש ולהטעות אחרים.

ולמה אני צריך להציג לדבר כזה קביעות סותרות עם סימוכין? למה שמי שטוען מה שטוען לא יציג את הסימוכין לאמת את טענותיו? לכל אדם ולכל אחד קיימת חזקת חפות, כולל לחברות שמנים יפניות, חוק לשה"ר נועד לאכוף זאת.

בתקווה להבנה
לילה טוב

אתה יותר ויותר פונה לכיוון פורום עו"ד, והתשובה היא בגוף השאלה. אני בטוח שאתה יכול לקרוא את ההודעה שלי ולדעת מילה במילה למה כתבתי את כל מה שכתבתי, והמניע מאחורי זה הוא פשוט: בדיון אתה משתמש בטקטיקות שלא מקובלות בפורום הזה גם כשאתה צודק, על כמה וכמה כשאתה טועה (וגם אם בדיון הזה אתה צודק, יהיה דיון אחר בו אתה תטעה). אין לטענות "דברי הטעיה ברבים" אפילו חצי דבר לעשות כאן, כל עוד אתה לא נציג חוקי של מי מהצדדים ה"נפגעים" כביכול. אם אתה כזה, אתה מוזמן לרשום גילוי נאות. אם אתה לא כזה, אז אתה מוזמן להימנע כליל מהטיעון הספציפי הזה תחת איום חוזר וממשי הרבה יותר של הרחקה מהפורום. תיצמד לטיעונים הטכניים ולא למסביב.

מקווה שזה סוגר סופית את הנושא הנ"ל ומאפשר לפנות את השרשור לדברים מועילים יותר, למרות הסיכויים.

R86
08-07-2016, 00:23
מישהו כתב 80₪ ל4 ליטר שמן איכותי?
אתה יכול למצוא לי 15w-50 של מוטול במחיר הזה?
אולי 300V?
גם המחירים בחול לשמנים האלה לא תואמים מציאות
נ.ב
300v=269
לאופנוע שמאבד חצי ליטר ל500 ק״מ...עם ממוצע של 10K בשנה וטיפול כל 3
תעשה את החישוב לבד ותבין שחיפשתי הרבה דרכים להוזיל עלויות שמן
אבל אני לא מוכן להחליף את ה300 במשהו אחר

AntiVirus
08-07-2016, 00:54
אתה יותר ויותר פונה לכיוון פורום עו"ד, והתשובה היא בגוף השאלה. אני בטוח שאתה יכול לקרוא את ההודעה שלי ולדעת מילה במילה למה כתבתי את כל מה שכתבתי, והמניע מאחורי זה הוא פשוט: בדיון אתה משתמש בטקטיקות שלא מקובלות בפורום הזה גם כשאתה צודק, על כמה וכמה כשאתה טועה (וגם אם בדיון הזה אתה צודק, יהיה דיון אחר בו אתה תטעה). אין לטענות "דברי הטעיה ברבים" אפילו חצי דבר לעשות כאן, כל עוד אתה לא נציג חוקי של מי מהצדדים ה"נפגעים" כביכול. אם אתה כזה, אתה מוזמן לרשום גילוי נאות. אם אתה לא כזה, אז אתה מוזמן להימנע כליל מהטיעון הספציפי הזה תחת איום חוזר וממשי הרבה יותר של הרחקה מהפורום. תיצמד לטיעונים הטכניים ולא למסביב.

מקווה שזה סוגר סופית את הנושא הנ"ל ומאפשר לפנות את השרשור לדברים מועילים יותר, למרות הסיכויים.

מצטער, לא יודע איך הגעת לקביעות ולמסקנות שכתבת.
שמישהו משמיץ מוצר, גוף, אדם וכו', אני לא אמור להיות נציג שלו או קשור אליו כדי להדוף את ההשמצות.
אני אמור להתייחס טכנית ואובייקטיבית להשמצות ולבקש אסמכתאות. בהכירי חברות יפניות וגרמניות ועל סמך נסיון מצטבר אני חושב שהמוצרים שלהם אמינים וטובים, זה מה שכתבתי.
טענות כמו מיחזור שמנים? מאיפה זה? ולמה זה? זה טענות טכניות?

איומי הרחקה וכד', בגלל שהבעתי את דעתי בצורה מכובדת ומנומקת, ודרשתי סימוכין להשמצות חסרות שחר, ואולצתי להבהיר את עצמי ולהכנס איתך לקטנות בשעה שהדברים ברורים לכל, לא מקובלים עלי וגורמים לי לחשוד במניעים לא כשרים של המרחיק/ים. חוק לשה"ר הוא חוק לשה"ר, ולא משנה העובדה באיזה פורום הפתוח לכולם נכתבים הדברים, מי מנהל את הפורום ומה הוא מסוגל לעשות למי שמעיר על כך.

בגלל שבקשת גילוי נאות, אכתוב שוב, מעולם לא עסקתי במכירת/בשיווק/בהפצה וכל מה שתרצה סביב שמן מנוע, גם לא שמן זית:adoration:

בנוגע לשאלות הטכניות של פותח השרשור, לא היה לי מה להוסיף על עצם השאלות, אלא על עוד סוגיות שהשואל לא שאל, היות ואחרים התייחסו כבר לשאלות ומה שמסביב כולל אתה. הסכמתי לגמרי עם הדברים שלך וציינתי זאת, רק עם תוספת לדברים, ישפטו הגולשים מה נכון בדברים ומה לא נכון בדברים.

הייתי חייב להבהיר את דעתי לאור דבריך, ואם הרסתי לך את "המילה האחרונה", אני מתנצל

AntiVirus
08-07-2016, 01:08
מישהו כתב 80₪ ל4 ליטר שמן איכותי?
אתה יכול למצוא לי 15w-50 של מוטול במחיר הזה?
אולי 300V?
גם המחירים בחול לשמנים האלה לא תואמים מציאות
נ.ב
300v=269
לאופנוע שמאבד חצי ליטר ל500 ק״מ...עם ממוצע של 10K בשנה וטיפול כל 3
תעשה את החישוב לבד ותבין שחיפשתי הרבה דרכים להוזיל עלויות שמן
אבל אני לא מוכן להחליף את ה300 במשהו אחר

לדעתי החברה שציינת נחשבת בין הטובות והיקרות
אני מכיר חברה גרמנית ידועה בשם liqui moly ושמן 4 ליטר שלהם 10W 40 עולה סביב מה שכתבת
בצמיגות 15W 50 אני לא יודע ולא רוצה לכתוב סתם

לגבי השאר אני לא מתמצא מספיק כדי לחוות דעה.
שמעתי שיש תוסף דבש לשמן מנוע שמונע מהשמן לברוח אבל יש טוענים שהוא עושה נזק יותר מאשר תועלת לך תדע מה נכון, אין חכם כבעל הנסיון ואין לי נסיון בזה

R86
08-07-2016, 01:22
סתם קטע דפוק
בגיל 12 הייתי בטוח שliqui moly זאת החברה של מולי מאופנועי השרון
אני משתמש בה בכמה מהמנועים (נפחים קטנים-בינוניים) שלי ועדיין משלם 130 ל4 ליטר
יש לך קישור לאתר או חנות שמוכרת בפחות מ100?
יצאתי פרייאר?
לגבי התוסף
שיוכל שמן,אין לי בעיה,לא מכניס דברים שאני לא מכיר למנוע,הוא מאוד רגיש מאז השיפוץ האחרון ואני כבר במרדף אחרי חלקים לשיפוץ הבא.

AntiVirus
08-07-2016, 01:37
חחחחח :p:o
פעם הייתי קונה שמן מאתרים, בשנים אחרונות אני קונה מחנויות אם תרצה אשלח לך בהו"פ (אני לא מתמצא בכללי הפורום אם מותר לפרסם או לא)
את החברה הזו קניתי ממזמן כמה פעמים ושלמתי 70 או 80 כבר לא זוכר, אני יודע שהמחיר היום עומד על 80 ל 4 ליטר
היום אני קונה שמנים קוריאנים/יפנים, חבל שאני לא זוכר את השמות במדוייק אבל שמנים טובים וזולים

R86
08-07-2016, 01:39
אני יותר מאשמח
נ.ב
איך אתה קובע אם שמן הוא טוב או לא?

AntiVirus
08-07-2016, 02:50
טוב שם משמן טוב ;)

אני קובע על סמך מספר דברים

א. מראה וצבע טבעי, אם נראה נוזלי מידי או צמיגי ביחס לשמנים אחרים ידועים ומוכרים ומה צבעו הטבעי ביחס למוכרים.
ב. כאשר הוא בשימוש, או שהוא מוחלף אחרי שימוש X קילומטרים, מה מצבו. נמדד במספר פרמטרים, מצב צמיגות, מצב צבע.
ג. האם יש על השמן חותמות עם התקנים הרלוונטים, והאם הכל כתוב ברור ללא עגולי פינות.

והחשוב מכל, והעיקר, איך המנוע "מסתדר" איתו. נמדד בכמה פרמטרים בינהם הרגשת ושמיעת המנוע כמה מתאמץ ומתחכך יחסית לכל שמן, צריכת דלק, כמה CC "נבלעים" לכל 1000 ק"מ במיוחד בנסיעות ארוכות, המדידות צריכות להיות מדוייקות עם אותו מנוע באותה רמת תחזוקה, לאורך זמן, ועם כמה שמנים כדי לדעת מה טוב ומה פחות, אם זה שמן גרוע במיוחד רואים את זה מייד.

טוב שם משמן טוב:p

שלחתי לך הו"פ

strelok89
08-07-2016, 07:23
מסכים איתך בגדול.

איך הגענו לאמריקאיות?
כתבתי בהתחלה ששמן של חברות יפניות וגרמניות נחשב לטוב ואמין ובזה אני משתמש, זהו:adoration:
אין שמן ביפן אתה לא יכול לשים שמן יפני כשהו לא קיים שם.
כמו שאין ברזל ואלומיניום ואת האופנועים היפנים מייצרים דרך קניית מתכות ממזבלות ברוסיה ומחזור.

שמן יפני זה מחזור שמן אירופאי או שמן אמיריקאי

א הזקן
08-07-2016, 08:02

א. מראה וצבע טבעי, אם נראה נוזלי מידי או צמיגי ביחס לשמנים אחרים ידועים ומוכרים ומה צבעו הטבעי ביחס למוכרים.
ב. כאשר הוא בשימוש, או שהוא מוחלף אחרי שימוש X קילומטרים, מה מצבו. נמדד במספר פרמטרים, מצב צמיגות, מצב צבע.
ג. האם יש על השמן חותמות עם התקנים הרלוונטים, והאם הכל כתוב ברור ללא עגולי פינות.

והחשוב מכל, והעיקר, איך המנוע "מסתדר" איתו. נמדד בכמה פרמטרים בינהם הרגשת ושמיעת המנוע כמה מתאמץ ומתחכך יחסית לכל שמן, צריכת דלק, כמה CC "נבלעים" לכל 1000 ק"מ במיוחד בנסיעות ארוכות, המדידות צריכות להיות מדוייקות עם אותו מנוע באותה רמת תחזוקה, לאורך זמן, ועם כמה שמנים כדי לדעת מה טוב ומה פחות, אם זה שמן גרוע במיוחד רואים את זה מייד.

אנטיוירוס (אפשר לקרוא לך מקאפי?) – יש מצב שאתה פשוט עושה נזק למנוע שלך, כי אף אחד מהפרמטרים שציינת אינו מהווה מדד לטיב השמן.
תפקידי השמן במנוע הם (בעיקר) לשמן, כלומר, להקטין חיכוך בין חלקים נעים וסילוק מזהמים הנוצרים תוך כדי עבודת המנוע (כמו פיח ותחמוצות שונות). [במנועי קירור אוויר-שמן יש לו גם תפקיד בסילוק החום]. שמן טוב, כזה ששומר על המנוע, יחזיק בתכונות הניקוי והשימון שלו זמן ארוך יותר. תכונות השימון תלויות בצמיגות. מצד אחד אתה צריך זרימת שמן טובה, כלומר שמן דליל שיזרום היטב גם דרך מעברים קטנים, מצד שני מניעת החיכוך טובה יותר כשהשמן סמיך. זו הסיבה שלכל מנוע יש את צמיגות השמן המומלץ בטמפרטורות סביבה שונות. חבילת התוספים בשמן אחראית ליכולת הניקוי שלו. עכשיו, בוא נסתכל על הפרמטרים שציינת להערכת טיב השמן.
א. מראה וצבע טבעי וצמיגות נכונה: המראה והצבע מושפעים מחבילת התוספים. מכיוון שיש כאן הרבה סודות מסחריים, אתה אף פעם לא ממש יודע מה מכיל השמן. יכול יצרן לתכנן חבילת תוספים מעולה שיש לה צבע כחול ותיתן גוון תכלת לשמן. לפיכך, הצבע לא אומר כלום. צמיגות השמן מצוינת ע"י המספרים. כך, לדוגמה, שמן 10W50 יהיה בטמפרטורת החדר פחות צמיג משמן 20W50 אבל תהיה להם אותה צמיגות בטמפרטורה גבוהה. כל השמנים בעלי אותה צמיגות אמורים להיות אותו דבר, ואם לא, הכיתוב על האריזה לא נכון. שוב, אין לזה שום קשר לטיב השמן. אתה צריך לשים שמן בצמיגות מתאימה להוראות היצרן.
ב. מצב השמן תוך כדי ואחרי שימוש: נתחיל עם צבע: שמן שיוצא נקי בהחלפה (בצבע דומה לשמן חדש) כנראה לא עושה את תפקיד הניקוי שלו. אני אומר "כנראה" כי אני יכול לחשוב על תוספים שהופכים את הלכלוך לחסר צבע, אבל לא יודע אם משתמשים בהם. שמן שיוצא שחור לאחר שימוש אולי עשה את עבודת הניקוי שלו (שמן טוב) אבל אולי נשרף בתנאי העבודה (שמן גרוע). ספר לנו איך אתה מבחין בין שניהם. באשר לצמיגות, זה נכון אך ורק אם המנוע לא אוכל שמן ולא הוספת שמן טרי במהלך העבודה (זה ארוך מדי להסביר עכשיו למה) אבל מעניין אותי איך אתה מודד צמיגות של שמן משומש יחסית לאותו שמן חדש, ולא, תשובה של הרגשה לא מתקבלת.
ג. נכון. אין ויכוח.
איך המנוע "מסתדר" אתו – שוב, נכון אבל קשה לי להאמין שאתה מעלה אותו על דיינו לבדיקה אובייקטיבית ותחושות לא מתקבלות כאן. כמה CC נבלעים שייך לצמיגות השמן ולא לטיבו – ככל שהשמן דליל יותר הוא "ייבלע" יותר, בין אם זה שמן טוב או גרוע.

המבחן היחיד האובייקטיבי לטיב שמן הוא לקחת מנועים חדשים, לשים בהם שמנים שונים, להריץ אותם בתנאי מעבדה – אותם תנאים לכל המנועים ולבדוק שחיקה לאחר זמן עבודה שווה ערך ללפחות 50,000 ק"מ. לא נראה לי שעשית את זה, ולכן אין שום בסיס לקביעותיך הנחרצות לגבי טיב השמנים.

MasterOz
08-07-2016, 11:13
...לא מומלץ לקנות אריזת ליטר, המחיר של הליטר כמו מחיר של 4 ליטר, שחיטה לשמה...

60-70 ש"ח ל- 4 ליטר?

פעם הייתי קונה שמן (מותג מוכר ביותר) לאופנוע ומוכר לחברים כאן,
27 עד 28 ש"ח לליטר, בארגז של 12 יחידות.
חבר פורום זיין אותי ואת האחרים ודאג שזה לא יקרה יותר,
המחיר היה יותר זול ממה שנמכר למוסך בו עבד, והם התלוננו.
אז אני לא מוכר יותר לחברים...אבל קונה לעצמי.

...
איומי הרחקה וכד', בגלל שהבעתי את דעתי בצורה מכובדת ומנומקת, ודרשתי סימוכין להשמצות חסרות שחר, ואולצתי להבהיר את עצמי ולהכנס איתך לקטנות בשעה שהדברים ברורים לכל, לא מקובלים עלי וגורמים לי לחשוד במניעים לא כשרים של המרחיק/ים...
הייתי חייב להבהיר את דעתי לאור דבריך, ואם הרסתי לך את "המילה האחרונה", אני מתנצל

גם אני רוצה להבהיר את דבריי,
אני למשל לא יכול להכנס לקטגוריית חשוד במניעים לא כשרים של המרחיק.
למה? כי אני לא צריך להסביר כלום לאף אחד, אבל תמיד עושה את זה וטורח להסביר.
הפורום אמנם פתוח לדיון ולציבור, אך אינו דמוקרטי.
אי לכך ובהתאם לזאת, אם אחליט שאתה "סובל" מחוסר התאמה - לפי שיקול דעתי...
אשלח אותך לדרכך - אל תמשוך לאריה בזקן או בזנב. (http://fullgaz.co.il/forums/showthread.php/4412-%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%94%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%93%D7%95-%D7%9C%D7%90%D7%9B%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%90%D7%9C-%D7%AA%D7%9E%D7%A9%D7%9B%D7%95-%D7%9C%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%94-%D7%91%D7%96%D7%A7%D7%9F-%D7%90%D7%95-%D7%91%D7%96%D7%A0%D7%91)
אי לכך ובהתאם לזאת, למנהלים כאן, תמיד תהיה "המילה האחרונה"

אחרי שאני יודע מה אתה חושב על ידיות מומט ואיך לבדוק את בציר שמן המנוע...
לא הייתי רוצה שתיגע לי באופנוע - אפילו בחינם, אפילו לא עם מקל...אפילו לא עם ציין-לייזר.
אבל אין סכנה כזו, אני מטפל בכל האופנועים שלי בעצמי.

strelok89
08-07-2016, 12:36
עוז עם כל הצער גם אני הייתי משיג שמן לחברים במחיר טוב ועכשיו בגלל שאיזה מוסך התלונן שזה זול ממה שהוא קונה . הייתי משלם 28 לליטר בחבילות של ליטר בארגזים של12. המחיר היום עלה כי משהו קנה וסיפר למוסך ומוסך התלונן.
אז מעכשיו אני קונה לעצמי בלבד

ואדום אנטיוירוס שמן בודקים במעבדה , לא לפי צבע ורעש

AntiVirus
08-07-2016, 13:17
אנטיוירוס (אפשר לקרוא לך מקאפי?) – יש מצב שאתה פשוט עושה נזק למנוע שלך, כי אף אחד מהפרמטרים שציינת אינו מהווה מדד לטיב השמן.
תפקידי השמן במנוע הם (בעיקר) לשמן, כלומר, להקטין חיכוך בין חלקים נעים וסילוק מזהמים הנוצרים תוך כדי עבודת המנוע (כמו פיח ותחמוצות שונות). [במנועי קירור אוויר-שמן יש לו גם תפקיד בסילוק החום]. שמן טוב, כזה ששומר על המנוע, יחזיק בתכונות הניקוי והשימון שלו זמן ארוך יותר. תכונות השימון תלויות בצמיגות. מצד אחד אתה צריך זרימת שמן טובה, כלומר שמן דליל שיזרום היטב גם דרך מעברים קטנים, מצד שני מניעת החיכוך טובה יותר כשהשמן סמיך. זו הסיבה שלכל מנוע יש את צמיגות השמן המומלץ בטמפרטורות סביבה שונות. חבילת התוספים בשמן אחראית ליכולת הניקוי שלו. עכשיו, בוא נסתכל על הפרמטרים שציינת להערכת טיב השמן.
א. מראה וצבע טבעי וצמיגות נכונה: המראה והצבע מושפעים מחבילת התוספים. מכיוון שיש כאן הרבה סודות מסחריים, אתה אף פעם לא ממש יודע מה מכיל השמן. יכול יצרן לתכנן חבילת תוספים מעולה שיש לה צבע כחול ותיתן גוון תכלת לשמן. לפיכך, הצבע לא אומר כלום. צמיגות השמן מצוינת ע"י המספרים. כך, לדוגמה, שמן 10W50 יהיה בטמפרטורת החדר פחות צמיג משמן 20W50 אבל תהיה להם אותה צמיגות בטמפרטורה גבוהה. כל השמנים בעלי אותה צמיגות אמורים להיות אותו דבר, ואם לא, הכיתוב על האריזה לא נכון. שוב, אין לזה שום קשר לטיב השמן. אתה צריך לשים שמן בצמיגות מתאימה להוראות היצרן.
ב. מצב השמן תוך כדי ואחרי שימוש: נתחיל עם צבע: שמן שיוצא נקי בהחלפה (בצבע דומה לשמן חדש) כנראה לא עושה את תפקיד הניקוי שלו. אני אומר "כנראה" כי אני יכול לחשוב על תוספים שהופכים את הלכלוך לחסר צבע, אבל לא יודע אם משתמשים בהם. שמן שיוצא שחור לאחר שימוש אולי עשה את עבודת הניקוי שלו (שמן טוב) אבל אולי נשרף בתנאי העבודה (שמן גרוע). ספר לנו איך אתה מבחין בין שניהם. באשר לצמיגות, זה נכון אך ורק אם המנוע לא אוכל שמן ולא הוספת שמן טרי במהלך העבודה (זה ארוך מדי להסביר עכשיו למה) אבל מעניין אותי איך אתה מודד צמיגות של שמן משומש יחסית לאותו שמן חדש, ולא, תשובה של הרגשה לא מתקבלת.
ג. נכון. אין ויכוח.
איך המנוע "מסתדר" אתו – שוב, נכון אבל קשה לי להאמין שאתה מעלה אותו על דיינו לבדיקה אובייקטיבית ותחושות לא מתקבלות כאן. כמה CC נבלעים שייך לצמיגות השמן ולא לטיבו – ככל שהשמן דליל יותר הוא "ייבלע" יותר, בין אם זה שמן טוב או גרוע.

המבחן היחיד האובייקטיבי לטיב שמן הוא לקחת מנועים חדשים, לשים בהם שמנים שונים, להריץ אותם בתנאי מעבדה – אותם תנאים לכל המנועים ולבדוק שחיקה לאחר זמן עבודה שווה ערך ללפחות 50,000 ק"מ. לא נראה לי שעשית את זה, ולכן אין שום בסיס לקביעותיך הנחרצות לגבי טיב השמנים.

א הזקן והיקר,
השם המיוחד שבחרת מורה על סבלנות ומתינות:D
אולי הטעות היא שלי שמחקתי (תוך כדי עריכה ובכוונה מסויימת) מההודעה כי הדברים שכתבתי הם על קצה המזלג ולא הכל, ואם יהיה זמן ארחיב וכו', ולכן בנית תילי תילים על דברים קצרים שכתבתי ולא פרטתי יותר מידי, ולכן יש לך שאלות, קביעות, מסקנות, זכותך.

אני לא מתכוון לפרט את דבריי ולספר על נסיוני בכל דבר ובמגילות ארוכות וטרחניות לטרחנים בפורום זה (אם תרצה, אולי בהו"פ) מכיוון שאצטרך על כל דבר לפרט עוד יותר, ועוד יותר, עד שהדברים "יובנו" לכל הטרחנים, וכבר נכוותי באשכול של הידית מומנט מאנשים שלא יודעים לקרוא את מה שהשני כתב ולהבין דברים כפשוטם וללא התפלפלויות סרק, ולכבד אחרים כולל מי שהם לא מסכימים איתו (עיין הודעה אחת למעלה לדוגמא ותגעל מהסגנון המבזה והמשפיל) לעומת אנשים אחרים (רוב מכריע גולשי הפורום) שכן יודעים לכבד כולל את מי שחושב אחרת מהם, וכן את מי שמסכים עם דעתי וטורח לציין זאת.

מי שהבין באופן כללי מה שכתבתי, הבין.
אני אישית מכבד כל אדם, כולל את האדם שיורד לגופו של אדם ולא לגופם של דברים, בגלל "מעמדו", עיין למעלה. גלגל חוזר בעולם.

מה שכן, רציתי כן להתייחס כללית לדברים שכתבת והסקת מסקנות מדברים שלא כתבתי, ולכתוב למען כולם כי:

א. המדדים שרשמתי הם לא הכל ולא סוף פסוק, גם מה שרשמתי לא פרטתי הכל, הפלפולים והמסקנות של המפלפל הם על אחריותו בלבד, אני לא אחראי לדברים. אולי טרחנים אחרים ייתנו מזמנם, וירשמו בכנות וללא אינטרסים כאלו ואחרים את מה שהם כן יודעים לטובת כולם, ויקיימו את המאמר נאה דורש נאה מקיים, אולי.

ב. צבע טבעי לפני שימוש זה כן מדד למדוד איכות השמן לפי נסיוני, רוצה לא להסכים? אני לא בא לשכנע אף אחד ולא פורט לפרטי פרטים את דברי מהסיבה שכבר צייינתי.

ג. צבע שמן לאחר שימוש זה כן מדד לדעת, רוצה לא להסכים? כנ"ל. כמובן אין ברשותי מעבדה שבה אני יכול לבדוק את השמן ולציין מה המצב של כל אחד ממרכיביו לאחר השימוש ולכל סוג של שמן, אך בסופו של דבר יש הבדל במראה, בצמיגות ועוד, של שמן איכותי ושל ופחות, כמובן באותו סוג של בדיקה ועל אותו מנוע.

ד. לא טענתי ששמן דליל לא עובר טוב יותר במעברים, הרשה לי לגלות לך שנפט או מים לדוגמא, יותר דלילים משמן דליל ועוברים יותר טוב במעברים, ואז?! בגלל זה קיים מדד צמיגות. ובנוגע למדד הצמיגות שכתבת, לפי המדד שלך תדע שיש חברות שלא מדייקות במה שרושמות על האריזה. דע לך שמצאתי שמן של חברה מסויימת שהיה דליל ממשית ביחס לכל השמנים שהכרתי וזאת בזמן שהמנוע היה רותח לאחר עבודה של כמה דקות, אני לא יכול לציין את שם החברה כדי שדבריי לא יתפרשו כהוצאת דיבה.

ה. בנוגע למבחן שציינת, אני לא מכיר כאן מישהו בפורום שיכול לעשות זאת בגלל עלות בדיקה גבוהה. אם יש, אשמח אם תציין מי יכול לבדוק. עוד דבר ששכחת, יש שמנים פחות טובים ביחס להכי טובים שקיימים בשוק, שיודעים להסתדר היטב עם מנועים בנפחים קטנים-בינוניים, בגלל עבודה בטמפרטורות יותר נמוכות יחסית, על הבדיקה הזו חשבת?

ו. לא צריך להעלות על דיינו אם אתה "מכיר" את המנוע שלך, מכיר זה לוקח זמן ארוך, לא שבוע וגם לא חודשיים, "מכיר", זה מתחזק בעצמך את הכל, יודע ושם לב לכל שינוי הכי קטן, עוקב על כל פסיק הכי קטן הקשור לשינויים שבצעת, ולשינויים שהמנוע עבר בפועל, כל פסיק הכי קטן ושולי. שתגיע למצב כזה, תבין ותחסוך ממי שמכיר את הפליאות על היכרות.

ז. כמה CC נבלעים, זה כמעט נכון מה שכתבת, אבל לא לגמרי בגלל ששמן טוב וגם דליל, פחות בורח. רוצה לא להסכים? כנ"ל. הדברים נכונים עובדתית ומנסיון שלי, אינני מדען וגם אני לא מתיימר להיות כזה, קראתי כמה הסבריים מדעיים למה שמן איכותי פחות בורח, לא אכנס לזה כדי לא לגרור את הטרחן/ים שיאריכו את השרשור הזה לוויכוח אין סופי ללא נסיון להבין לפחות מה השני כתב, ועל סמך מה הוא כותב ומנמק את דבריו, אין לי זמן מיותר לוויכוחי סרק, למי שיש זמן שיערב לו. לוויכוח על נתונים מנסיון, סברות, או על עובדות אני כן נכנס ומציין בכבוד מה שאני חושב ויודע, גם אם זה לא ערב למאן דהוא.

ח. לסיום, תודה רבה על הדאגה שלך למנוע/ים שלי. אני מרגיע אותך ואומר לך ששלומם מצויין ואף יותר טוב ממה שהיו בהתחלה, בזכות תחזוקה נכונה ושימוש בשמנים טובים. עובדה, המנועים לא משקרים.

AntiVirus
08-07-2016, 13:30
עוז עם כל הצער גם אני הייתי משיג שמן לחברים במחיר טוב ועכשיו בגלל שאיזה מוסך התלונן שזה זול ממה שהוא קונה . הייתי משלם 28 לליטר בחבילות של ליטר בארגזים של12. המחיר היום עלה כי משהו קנה וסיפר למוסך ומוסך התלונן.
אז מעכשיו אני קונה לעצמי בלבד

ואדום אנטיוירוס שמן בודקים במעבדה , לא לפי צבע ורעש

לא הצלחתי להבין מה שכתבת, אם אתה הצלחת תסביר לי בבקשה:

א. ציינת שהיית משיג שמן לחברים במחיר טוב, 28 ש"ח לליטר וכו'. רציתי לדעת ולהבין מה קשור המוסך שהתלונן, האם יש למוסך המתלונן בעלות על השמנים שקנית/או עליך/או על חברים שלך?! אם אני משיג בורקסים במחיר טוב, אנג'ל לדוגמא, יתלוננו נגדי לשר הכלכלה/לראש הממשלה? דבריך דורשים הסבר כדי שאבין.

ב. לידיעתך, כל אדם שעושה/קושר קשר לביצוע קרטל מחירים, עובר עבירה פלילית ותזכור שהייתה כבר חקירה ומעצרים לבעלי מאפיות לחם שהיו מתאמים מחירים, והרשימה ארוכה.

ג. הרשה לי לגלות את דעתי האישית שאני לא קונה כל כך את הסיפור הזה.

ד. מי אמר שצריך לקנות שמן דווקא ממוסכים, היצרנים של השמנים לא אמרו זאת בוודאות ועם זה גם אתה תסכים איתי.

ה. מי אמר שאין מקומות רבים שמוכרים שמנים טובים בזול.

strelok89
08-07-2016, 13:42
ANTI VIRUS

עזוב תגדל קצת תבין תרכב כמה מאות אלפי ק"מ, תשפץ איזה מנוע ותבין מה הולך ואיך הולך.

בנתים אתה מדבר דברים די לא מבוססים, צבע שמן? נו באמת.... אתה מרגיש איך המנוע עובד? זה שווה ערך לזה "שהאילם סיפר לחרש , שהעיוור ראה את ישו הולך על המים"

AntiVirus
08-07-2016, 14:10
ANTI VIRUS

עזוב תגדל קצת תבין תרכב כמה מאות אלפי ק"מ, תשפץ איזה מנוע ותבין מה הולך ואיך הולך.

בנתים אתה מדבר דברים די לא מבוססים, צבע שמן? נו באמת.... אתה מרגיש איך המנוע עובד? זה שווה ערך לזה "שהאילם סיפר לחרש , שהעיוור ראה את ישו הולך על המים"

ובכך פתרת את עצמך מהשאלות ששאלתי אותך כדי להבין את דבריך, תאיר את עיניי

strelok89
08-07-2016, 14:33
ובכך פתרת את עצמך מהשאלות ששאלתי אותך כדי להבין את דבריך, תאיר את עיניי
בוקר אור , יש קרטל כמעט בכל תחום בארץ בעיקר בדוג.

החל משמן שנמכר ב70 שקל ובין 40 שקל ואני קונה את אותו האחד ב28

ממשיך בצמיגים שאוי ואבוי לך אם משהו ימכור לך בזול מידי ביחס למה שהיבואן קבע, תמשיך בחלקי חילוף וכך הלאה

MasterOz
08-07-2016, 15:08
...

ג. הרשה לי לגלות את דעתי האישית שאני לא קונה כל כך את הסיפור הזה...

אני יודע שלא פנית אלי בהודעה הזו (רק ל-א' הזקן...שם אתה מתלונן על מגעילותי ועל "מעמדי" וזה אגב, בסדר מצידי)

לענייני השמן - גם שלי וגם של סטרלוק,
שנינו מכירים יבואני שמן, שמוכרים למוסכים ולחנויות שעוסקות בתחום.
המוסכים והחנויות מוכרות למשתמש הקצה - הלקוח הסופי.
על בסיס ההיכרות והחברות שלנו עם היבואנים, יכולנו לרכוש ליטר שמן ב-28 ש"ח
עם הזמן, רוכבים טיפשים שלא נצרו לשונם, באו למוסך כזה או אחר ואמרו כך:
הייתכן אדוני המוסכניק שאתה טוחן אותי במחיר השמן, בעוד שחברי קונים אותו במחיר זול כל כך?"
יש לציין שסטרלוק ואנוכי מכרנו במחיר שקנינו ולא למטרות רווח.
המוסכניקים החכמים, במקום לשתוק, התנהגו כאילו גוזלים את פרנסתם ועושקים את המוסך שלהם,
אצו רצו ואמרו לחבריהם ויצרו קבוצת לחץ שאמרה "אתם היבואנים מוכרים לפרטיים...דיר באלקום"
היבואנים, שלא רצו לריב עם הקונים הישירים שלהם, העדיפו לסגור את הברז.

עכשיו אתה מבין?

קסד
08-07-2016, 16:03
חבר פורום זיין אותי ואת האחרים ודאג שזה לא יקרה יותר,

במקרה ידוע לי במי מדובר.
כמו שכתבת הוא עשה זאת מפיזור דעת.

ולעניין העקרוני - מבחינתך שכולם יחנקו עם המחירים הרשמיים. אתה דואג לחברי המועדון.
אפשר להיות חבר שלך?

MasterOz
08-07-2016, 16:43
קסד, אם אתה יודע במי מדובר...הוא לא עשה את זה מפיזור דעת.
הוא עשה בכוונה תחילה ונפלתי למלכודת שהוא הכין לי.

בקצרה, רק שתדע את האמת...במשפטים מתומצתים.

אדם מכאן פנה אלי וביקש לרכוש ארגז 12 ליטר.
נתתי לו את המחיר הרשמי לארגז.
הוא אמר שזה לא עבורו, אלא עבור חבר.
אמרתי שאני מבקש התחייבות של החבר לרכישה.
הבחור אמר שהוא מתחייב בשמו והוא אחראי לכסף.
שמעתי בקולו ורכשתי במזומן.
חודש שלם של טלפונים והודעות שיבוא לקחת והוא מתחמק.
אחרי חודש ביטל את העסקה.
שבוע אחרי, בא היבואן, שהוא גם חבר וזה הכי קשה ואמר כך...
אתה מכרת למישהו שהבוס שלו ביקש ממנו לרכוש עבורו,
אם היית מוכר ברווח הייתי יכול להבין, אבל מכרת במחיר שנתתי לך.
המוסכניק וחבריו אמרו שאם אמכור לפרטיים הם לא יקנו ממני,
אז עם כל הכבוד...אני לא מוכר לך יותר כדי שלא תעביר הלאה.
הוא לא הסכים לספר מי המוסכניק, אבל עשיתי אחד ועוד אחד.
(בשרשור אחר מדברים על למקסם רווחים - איזה מטומטם אני!!!)
חזרתי אל האדם שהזמין ממני וזרקתי לו את כל הסיפור בפנים.
הוא לא הכחיש שביקשו ממנו לבקש ממני לקנות...כאילו בעבור חבר.
אני לומד...וכדי לא להיפגע מחברים...אני לא מתחבר יותר עם אף אחד.
הספיק לי עם הצמיגים, הספיק לי עם השמן, הספיק לי עם שתי פעמים שהזמנתי לבריכה.

תן לי לצטט אותך - שיחנקו כולם עם המחירים הרשמיים!
לא עושה לאף אחד היימליך - שימותו.

עוד דבר - יש לי חבר שמוכר קסדות, הגיע דגם חדש ומעניין,
פניתי אליו וביקשתי הנחה לחברי הפורום, הוא מיד הסכים לתת 12 אחוז הנחה
על המחיר שמפורסם ומודבק על הקסדות ויותר מזה לרכישה קבוצתית.
ביקשתי רשות רשמית מאביעד אברהמי לפרסם את המהלך הזה כאן.
למרות שאני כבר חודש על זה, למרות שאביעד הסכים,
אני לא בטוח שבא לי על זה...כמו שאתה יודע,
מיד יש לכולם חשדות בקשר למניעים, במקום לחשוב על המחיר.
כולם ילכו לבדוק אם יש מחיר יותר זול (לגיטימי) רק בשביל ללכלך
ולומר שהוא לא עושה הנחה מספיק גדולה ולמה במחיר כזה.
כולם יצקצקו ויגידו ש"מישהו" מקבל טובות הנאה...ועוד ועוד.

אז אולי עדיף, שאשלח את כולם, כבר עכשיו...שיחנקו עם המחירים הרשמיים!

קסד
08-07-2016, 17:09
חבר כנראה שנכווית כמה פעמים.
אני דיברתי על מקרה כזה -

עם הזמן, רוכבים טיפשים שלא נצרו לשונם, באו למוסך כזה או אחר ואמרו כך:
הייתכן אדוני המוסכניק שאתה טוחן אותי במחיר השמן, בעוד שחברי קונים אותו במחיר זול כל כך?"

Jack_R1
08-07-2016, 17:34
אני לא מתכוון לפרט את דבריי ולספר על נסיוני בכל דבר ובמגילות ארוכות וטרחניות לטרחנים בפורום זה (אם תרצה, אולי בהו"פ) מכיוון שאצטרך על כל דבר לפרט עוד יותר, ועוד יותר, עד שהדברים "יובנו" לכל הטרחנים, וכבר נכוותי באשכול של הידית מומנט מאנשים שלא יודעים לקרוא את מה שהשני כתב ולהבין דברים כפשוטם וללא התפלפלויות סרק, ולכבד אחרים כולל מי שהם לא מסכימים איתו (עיין הודעה אחת למעלה לדוגמא ותגעל מהסגנון המבזה והמשפיל) לעומת אנשים אחרים (רוב מכריע גולשי הפורום) שכן יודעים לכבד כולל את מי שחושב אחרת מהם, וכן את מי שמסכים עם דעתי וטורח לציין זאת.

מי שהבין באופן כללי מה שכתבתי, הבין.
אני אישית מכבד כל אדם, כולל את האדם שיורד לגופו של אדם ולא לגופם של דברים, בגלל "מעמדו", עיין למעלה. גלגל חוזר בעולם.

מה שכן, רציתי כן להתייחס כללית לדברים שכתבת והסקת מסקנות מדברים שלא כתבתי, ולכתוב למען כולם כי:

א. המדדים שרשמתי הם לא הכל ולא סוף פסוק, גם מה שרשמתי לא פרטתי הכל, הפלפולים והמסקנות של המפלפל הם על אחריותו בלבד, אני לא אחראי לדברים. אולי טרחנים אחרים ייתנו מזמנם, וירשמו בכנות וללא אינטרסים כאלו ואחרים את מה שהם כן יודעים לטובת כולם, ויקיימו את המאמר נאה דורש נאה מקיים, אולי.

ב. צבע טבעי לפני שימוש זה כן מדד למדוד איכות השמן לפי נסיוני, רוצה לא להסכים? אני לא בא לשכנע אף אחד ולא פורט לפרטי פרטים את דברי מהסיבה שכבר צייינתי.

ג. צבע שמן לאחר שימוש זה כן מדד לדעת, רוצה לא להסכים? כנ"ל. כמובן אין ברשותי מעבדה שבה אני יכול לבדוק את השמן ולציין מה המצב של כל אחד ממרכיביו לאחר השימוש ולכל סוג של שמן, אך בסופו של דבר יש הבדל במראה, בצמיגות ועוד, של שמן איכותי ושל ופחות, כמובן באותו סוג של בדיקה ועל אותו מנוע.

ד. לא טענתי ששמן דליל לא עובר טוב יותר במעברים, הרשה לי לגלות לך שנפט או מים לדוגמא, יותר דלילים משמן דליל ועוברים יותר טוב במעברים, ואז?! בגלל זה קיים מדד צמיגות. ובנוגע למדד הצמיגות שכתבת, לפי המדד שלך תדע שיש חברות שלא מדייקות במה שרושמות על האריזה. דע לך שמצאתי שמן של חברה מסויימת שהיה דליל ממשית ביחס לכל השמנים שהכרתי וזאת בזמן שהמנוע היה רותח לאחר עבודה של כמה דקות, אני לא יכול לציין את שם החברה כדי שדבריי לא יתפרשו כהוצאת דיבה.

ה. בנוגע למבחן שציינת, אני לא מכיר כאן מישהו בפורום שיכול לעשות זאת בגלל עלות בדיקה גבוהה. אם יש, אשמח אם תציין מי יכול לבדוק. עוד דבר ששכחת, יש שמנים פחות טובים ביחס להכי טובים שקיימים בשוק, שיודעים להסתדר היטב עם מנועים בנפחים קטנים-בינוניים, בגלל עבודה בטמפרטורות יותר נמוכות יחסית, על הבדיקה הזו חשבת?

ו. לא צריך להעלות על דיינו אם אתה "מכיר" את המנוע שלך, מכיר זה לוקח זמן ארוך, לא שבוע וגם לא חודשיים, "מכיר", זה מתחזק בעצמך את הכל, יודע ושם לב לכל שינוי הכי קטן, עוקב על כל פסיק הכי קטן הקשור לשינויים שבצעת, ולשינויים שהמנוע עבר בפועל, כל פסיק הכי קטן ושולי. שתגיע למצב כזה, תבין ותחסוך ממי שמכיר את הפליאות על היכרות.

ז. כמה CC נבלעים, זה כמעט נכון מה שכתבת, אבל לא לגמרי בגלל ששמן טוב וגם דליל, פחות בורח. רוצה לא להסכים? כנ"ל. הדברים נכונים עובדתית ומנסיון שלי, אינני מדען וגם אני לא מתיימר להיות כזה, קראתי כמה הסבריים מדעיים למה שמן איכותי פחות בורח, לא אכנס לזה כדי לא לגרור את הטרחן/ים שיאריכו את השרשור הזה לוויכוח אין סופי ללא נסיון להבין לפחות מה השני כתב, ועל סמך מה הוא כותב ומנמק את דבריו, אין לי זמן מיותר לוויכוחי סרק, למי שיש זמן שיערב לו. לוויכוח על נתונים מנסיון, סברות, או על עובדות אני כן נכנס ומציין בכבוד מה שאני חושב ויודע, גם אם זה לא ערב למאן דהוא.

בקיצור, אם לסכם את ההודעה שלך:
"אני יודע, אני כותב מה שאני יודע, סימוכין אני לא מביא, מי שלא מאמין לי - זבש"ו".
שאבקש ממך סימוכין לכל הטענות שלך באיום של תביעה בגין הטעיית רבים בגין צבע שמן וכו'? כי בידיי היה, ואולי עדיין יש, מבחן שמנים מוסמך שאומר אחרת.
כן, באופן מפתיע, לאף אחד מהפורום אין יכולת בדיקה מהסוג שציין אותה א' הזקן, אבל למגזיני אופנועים ומכוניות השונים - יש.

אז בוא אדגים ואקבע על בסיס ניסיוני וקריאת המבחן (ליתר דיוק 2 המבחנים) הנ"ל:
א. המדדים שלך לא שווים כלום כי מעבר לצבע אין לך מדד אמיתי. אתה לא יכול לבדוק צמיגות בעין.
ב. אין צבע טבעי. הצבע של השמן תלוי בתוספים שבו, ולא כולם נקבעים ע"י התקן, חלק הם "know-how" של היצרן. גם הטיעון הזה לא שווה כלום, ניתן לראות את זה במבחן המצורף מס' 2 - יש שם 4 צבעים שונים לחלוטין לשמנים.
ג. זה זיבול שכל מוחלט. אין שום הבדל בעין בין שמן איכותי יותר ופחות. בשביל זה משתמשים בבדיקות מעבדה, כפי שניתן לראות מ-2 המבחנים המצורפים.
...
ו. זה בולשיט שהוכח אמפירית כבולשיט ע"י כל סדנאות השיפורים בעולם בערך. "דיינו תחת" זה אחד הדברים הכי פחות אמינים שיש, מספיק לבדוק את המקרים שתועדו בפורומים (היו כמה וכמה בפורום R1 העולמי) של אנשים שהיו בטוחים שדבר מה שיפר את ההספק של המנוע, עד הבדיקה על הדיינו שהראתה את ההיפך.
ז. בתור מי שאין לו זמן, גודל ההודעה שלך פשוט בלתי סביר, בהתחשב ב-0 סימוכין ו-0 הסברים שהבאת לדבריך.

שני מבחני שמנים מעניינים:
http://www.ducatimeccanica.com/oil.html - מבחן שמני מנוע לאופנועים מול שמני מנוע למכוניות.
מבחן שני בתמונות מצ"ב.

ובזה אני אנעל את השרשור הזה, שכיאה לשרשור שמן מצוי, הוציא את כל הרע מכל הפינות מבלי לתת הרבה תוכן מועיל.

[עריכה] מצאתי את המבחן השני ברשת בצורה יותר קריאה.
http://www.sportrider.com/oils-well-ends-well-part-1
http://www.sportrider.com/oils-well-ends-well-part-2

עכשיו סוף-סוף אחזור לנעול שרשורי שמנים מיותרים.