מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת קטנוע 250/300 עם abs + בירור לגבי מערכת abs

Dmarker
12-06-2015, 17:30
שלום לכם,

אחרי שרכבתי תקופה על Joyride 125 (קטנוע מומלץ כשלעצמו), החלטתי שהגיע הזמן לעלות קומה לכיוון ה - 250+, בעיקר כדי להגדיל את טווח הנסיעה באזור המרכז (עם גיחות לירושלים לעיתים רחוקות).
אחד הדברים שהיה לי מאוד קשה איתם ברכיבה על 125, היו העצירות הפתאומיות בהן האינסטינקט להתנפל על הבלמים גובר, הגלגלים ננעלים ומכאן אתה נתון למיומנות וחסדי שמיים - העניין הזה בפרט ומקסימום בטיחות רכיבה בכלל גרמו לי לחשוב על ABS.
ראשית, חשוב לי לדעת, כמה מערכת ה - ABS אפקטיבית בקטנוע? (משיחה קצרה עם נהג DownTown 300 שפגשתי במקרה, הוא הגדיר את המערכת כ"מצילת חיים", מסכימים איתו?)
האם ישנן מערכות דומות שעושות בעצם את אותו הדבר (ופשוט אינן מוכרות כמו ה - ABS הקיים היום בכל המכוניות)?
באותו הקשר, האם ישנם הבדלים בין מערכות ABS בכלים השונים, או שכל מערכות ה - ABS שוות? (לדוג' מערכת ה - ABS ב - DownTown טובה יותר מההיא ב - Joymax) ?

הבעיה היא ששוק הקטנועים עם ABS מכיל בתוכו רק 3 קטנועים (שאני יודע עליהם):
1. DOWN TOWN 300 i ABS (לא מצאתי, ואני לא חושב שיש בארץ גרסא ב - 250 + ביטוח מפלצתי לא פרופורציונלי בעליל)
2. JOYMAX 250/300-XI ABS SPORT

א. אני מאוד מתלבט אם ללכת על ה - Joymax או על ה - DownTown (ולצערי איני מכיר אף אחד באופן אישי שרוכב על אחד הכלים האלו)

1. ה - DOWN TOWN 300 i ABS וה - JOYMAX 250-XI ABS SPORT, עונדים כמעט את אותו תו מחיר - האם 50 סמ"ק שווים עוד 1800 ש"ח בביטוח? האם ההבדל בביצועים שווים את הסכום הזה?

2. האם יש עוד הבדלים מהותיים במחיר הכלים בכל הקשור לטיפולים ודלק?

3. ישנם הבדלים מהותיים (מלבד הנוחות) בין הכלים? האם מערכת ה - ABS ב - Joymax מעלימה בעצם את היתרון הבטיחותי של ה - DownTown?

4. עשיתי נסיעת מבחן על Joymax והשבוע אעשה נסיעת מבחן על ה - DownTown, תוכלו בבקשה להכווין אותי למה הכי חשוב שאשים לב?

5. מבחינת קנייה יד 2 של DOWN TOWN 300 i ABS, ישנן "מחלות" של הקטנוע שאני צריך לשים לב אליהם? ובכלל דברים שחשוב לשים לב אליהם בכל הנוגע לכלי?

ב. לפי מה שהבנתי ה - Joymax נחשב מאוד איכותי בקטוגריית ה - 250, אך לא הכי איכותי. ומכאן השאלה, איך קטנועים איכותיים יותר (ה - Xmax לדוגמא) אינם מצוידים במערכת ABS? האם יש להם מערכת מקבילה טובה יותר?

ג. לצערי, ה - JOYMAX 250-XI ABS SPORT כל כך חדש, שאין מה לדבר על שוק יד 2, ומצד שני עומד עניין ה - ABS שמרגיש לי חשוב יותר מבחינה בטיחותית. האם ידוע לכם על אופציית יד 2 בעלת ABS או טכנולוגיה מקבילה?

ד. ערכתי לא מזמן נסיעת מבחן על ה - Joymax 250, ומה אני אגיד לכם, הרגשתי כאילו אני נוסע מהספא בסלון. מדהים כמה שהוא נוח. חוץ מעניין אחד, המראות - זוועה. לדעתכם המראות הם עניין של הרגל או שצריך (אם יש אפשרות) להחליף?

ה. ודבר אחרון בהחלט, ניכר באופן ברור שאני נותן למערכת ה - ABS הרבה מאוד קרדיט.
האם לדעתכם הקרדיט הזה מוצדק או שההשפעה של המערכת בפועל מינורית ומערכות הבלימה הנוכחיות בכלי ה - 250+ (ללא ABS) עושות את העבודה?

מתנצל על האריכות, אודה מאוד לכל מי שיוכל לעזור ולשתף מנסיונו.

המון תודה !
Dmarker

4x4
12-06-2015, 17:50
אני רוכב על down town 300 2013. בשנת 2013 כשקניתי מהחברה הוא היה הקטנוע היחיד עם abs ולכן לא הייתה לי דילמה. לדעתי abs זו מערכת סופר מצילת חיים לרוכב הממוצע ואסור לוותר עליה אלה אם כן אתה רוכב מקצועי שיכול לתפקד יותר טוב מ abs ברגעי לחץ.
בנוגע לקטנוע עצמו, הוא חזק מאוד! העניין היחיד שמפריע לי הוא שאין אפשרות לשלוח רגליים קדימה כמו ב joymax.

Dmarker
12-06-2015, 18:21
אני רוכב על down town 300 2013. בשנת 2013 כשקניתי מהחברה הוא היה הקטנוע היחיד עם abs ולכן לא הייתה לי דילמה. לדעתי abs זו מערכת סופר מצילת חיים לרוכב הממוצע ואסור לוותר עליה אלה אם כן אתה רוכב מקצועי שיכול לתפקד יותר טוב מ abs ברגעי לחץ.
בנוגע לקטנוע עצמו, הוא חזק מאוד! העניין היחיד שמפריע לי הוא שאין אפשרות לשלוח רגליים קדימה כמו ב joymax.

תודה רבה על התגובה, מרגע לרגע אני מתחיל להבין כמה ה - abs איננה עוד שיפור אלא הכרח מציל חיים.
מיקום הרגליים זאת נקודה מעניינת, אשים לב לכך בנסיעת המבחן.

תודה רבה!

duadi
13-06-2015, 12:33
אני נמצא בדיוק במצב שלך.
כבר שנה שאני בתהליך של מציאת קטנוע חדש שיספק את הצרכים שלי, ולאחר בירור מעמיק וחיפוש מצאתי אותו!
Honda Silver-wing 400
למה?
כי אמרתי לעצמי אם כבר אני עולה על קטנוע של 300 סמ"ק כמו הדאון טאון שגם אותו בחנתי הרבה זמן, ואם אני משלם את הביטוח היקר הזה
למה לא להעלות שלב לקטנוע אמין יותר שיחזיק לאורך זמן?
נכון הוא הכי יקר בקטגוריה שלו אבל האמינות של הכלי ושל המנוע שוות את הכסף.
מנוע חזק V-TWIN שכשהונדה פיתחה אותו, היא יצרה מנוע שגם אם תסחוט אותו ותתפרע עם הקטנוע הוא לא מגיע למקסימום שהוא יכול להפיק.
משמע, מנוע אמין שכמעט ואין לו בלאי ומרווח הטיפולים שלו הוא ממש גדול, כל 6000 ק"מ. ובנוסף יש לו ABS.
מה שאומר שבמשך שנה הכסף שאתה מוציא על טיפולים הוא כמעט זהה לדאון טאון.
ישבתי הרבה עם מחשבונים ועם חבר מהעבודה שיש לו סילבר, וחבר נוסף שיש לו דאון טאון והגעתי למסקנה שבשנה הם מוציאים את אותו הסכום על הקטנוע
רק שאחד מהם נהנה מקטנוע שלטעמי הרבה יותר איכותי ואמין.

אז עברתי טסט בשעה טובה לפני שבועיים, והכסף נחסך, רק ממתין למודעה ביד 2 :)
תקרא עליו ותשקול, לפי דעתי תחשוב כמוני.
בהצלחה!

Tribalmistyc2
13-06-2015, 12:45
מנוע טווין מקבילי 360 מעלות (parallel twin engine).
לא יודע לגבי הסכומים ולגבי תדירות טיפולים אבל ההחזקה שלו תהיה יקרה.

4x4
13-06-2015, 13:36
duadi, פותח השרשור מדבר על רמת מחירים של 30,000 ואתה מציע לו קטנוע שעולה כפול 57,000.

duadi
13-06-2015, 13:42
גם אני שקלתי לקנות במחיר הזה... שווה לפי דעתי להוסיף ולקבל כלי לאורך זמן.
זו דעתי אז הצעתי אותה.
מה הפריע לך...

tzach14
13-06-2015, 23:06
מצטרף לשאלה..
אני בדיוק באותה דילמה רק שאני צריך גם להרכיב את אישתי רוב הזמן.
ובאמת שאלה נוספת היא,שהמנוע 300 של גוימקס הוא מנוע חדש.זאת אומרת שהוא גם יותר חוסך בדלק מה250???

tzach14
13-06-2015, 23:09
אני נמצא בדיוק במצב שלך.
כבר שנה שאני בתהליך של מציאת קטנוע חדש שיספק את הצרכים שלי, ולאחר בירור מעמיק וחיפוש מצאתי אותו!
Honda Silver-wing 400
למה?
כי אמרתי לעצמי אם כבר אני עולה על קטנוע של 300 סמ"ק כמו הדאון טאון שגם אותו בחנתי הרבה זמן, ואם אני משלם את הביטוח היקר הזה
מנוע חזק V-TWIN שכשהונדה פיתחה אותו, היא יצרה מנוע שגם אם תסחוט אותו ותתפרע עם הקטנוע הוא לא מגיע למקסימום שהוא יכול להפיק.
משמע, מנוע אמין שכמעט ואין לו בלאי ומרווח הטיפולים שלו הוא ממש גדול, כל 6000 ק"מ. ובנוסף יש לו ABS.
ישבתי הרבה עם מחשבונים ועם חבר מהעבודה שיש לו סילבר, וחבר נוסף שיש לו דאון טאון והגעתי למסקנה שבשנה הם מוציאים את אותו הסכום על הקטנוע

תקרא עליו ותשקול, לפי דע
תי תחשוב כמוני.
בהצלחה!
ומה עם העניין שהוא בעצם 39 כוח סוס,מה שבעצם הופך אותו לקטנוע היחיד ב400 סמק שדורש רישיון ללא הגבלה.לא התיחסת לזה

israel
14-06-2015, 00:43
זה לא עד 47 כ"ס רשיון a1 ?

Dmarker
14-06-2015, 05:06
אני נמצא בדיוק במצב שלך.
Honda Silver-wing 400
למה?

תקרא עליו ותשקול, לפי דעתי תחשוב כמוני.
בהצלחה!

הי, duadi
קראתי, והסתכלתי על ה - SilverWing ואני לחלוטין מסכים איתך, אבל לצערי אין לי כרגע את 27,000 ש"ח הבדל להשקיע בו, אחרת כנראה הייתי הולך עליו (ולו רק בגלל הביקורות המעולות שיש עליו בכל מקום).
ואם ב - 400 סמ"ק עסקינן ה - Maxsym וה - Xevo נראים לי אטרקטיביים יותר מבחינת המחיר לפחות (לא מתיימר להבין יותר מזה באמת).

אבל לצערי אני לא יכול להרשות לעצמי לקפוץ מעל הפופיק כרגע מבחינה כספית, ולכן אני מכוון יותר לשוק ה - 250/300 הזול בהרבה (וגם מספק לי בסופו של דבר את מה שאני צריך מבחינת אורך נסיעה).
תודה רבה על העזרה !

זה לא עד 47 כ"ס רשיון a1 ?

אתה לחלוטין צודק, עם A1 אפשר לנהוג על דו"ג עד 47.46 כ"ס.
http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=48&catid=62&Itemid=83&limitstart=2

Ben-t
15-06-2015, 00:38
שלום למתלבטים :)
עד לא מזמן רכבתי ביום יום על xevo 250 קטנוע מעולה ונוח, עד שרציתי עוד את הקצת הזה כדי להרגיש מסופק.ועברתי לקטנוע 300.
מה הכוונה מסופק?
זה לרכב בכבישים מהירים במהירות שיוט יחסית גבוהה בלי לאמץ את הכלי,זה לרכב על סביב ה110 120 קמש ויש עודף לעקיפה.
נושא הABS זה גם אחת הסיבות שהחלפתי לכלי עם ABS כאמור היום ברשותי DOWNTOWN 300 ניסיתי בכוונת תחילה את מערכת הABS ופשוט עובדת יפה וחלק לא ננעל הגלגל והקטנוע לא יוצא משליטה.
תוספת מחיר הביטוח גם אני חששתי אך בסוף עשיתי זאת ואני ממש נהנה מהכלי יש יתרון משמעותי לכח מרגישים אותו כשאני צריך אותו הוא בהחלט שם.
המלצתי היא ללכת לעשות נסיעת מבחן אני יעלה כמה מילים על הממצאים של הנסיעות מבחן שעשיתי לכלים:
j 300-של קוואסקי אותו מנוע בדיוק של הDOWNTOWN קצת יותר יקר ומשקף ספורטיבי מה שיגרום לאי נוחות בכבישים מהירים.ופחות מקום בתא מטען. כמו כן פה בכלל אין מקום לשליחת רגליים קדימה בעוד ב DOWNTOWN יש למרות שהתנוחה מוזרה זה אפשרי ואני 1.84.
joymax 300 - קטנוע נוח מאוד ומרווח אך הממדים שלו הרגישו לי קטנים למרות שהיה מקום,מנוע לפי דעתי האישית אנמי ולוקה בחוסר תגובה(אולי בגלל שזה לא באמת מנוע 300 אלה 250 מוגדל שזה יוצר 278 סמק) מקום מרובה בתא מטען-ירדתי ממנו בגלל מנוע שהרגיש לי חלש וויברציות במהירויות הנמוכות.
sym מקסים 400- קטנוע גדול נוח מאוד ישיבה נוחה הבעיה שיש שני דגמים אחד עם ABS והשני בלי וזה תוספת,ירדתי ממנו בגלל זה שזה תוספת משמעותית ולא בא בסטנדרט ובעיקר בגלל מנוע מלא ויברציות בכל קשת הסלד שזה פשוט לא אפשרי לרכב יום יום עם דבר כזה. ובהתחלה דיי הייתי נעול על הכלי.
DOWNTOWN 300- מנוע חזק שמפתיע 300 סמק,יש ויברציות אך מעטות מאוד והם בנמוכים רק. מקום בתא מטען בהחלט גדול אך לי למשל לא נכנס תיק עם לפטופ בגלל מבנה מסוים של האמבטיה ולכן הוספתי ארגז, קטנוע דיי נוח לי יותר נוח בקימקו מאשר xevo שהיה לי,תאורה מצוינת וגם לוח המחוונים מאוד ברור,חיסרון למורכב נמוך שהוא לא יגיע עם הרגליים למשטח רגליות.
סה"כ לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו רק שבחרתי את הכלי עם חסרונות שלי אישית פחות מפריעים, לכן ממליץ בחום ללכת לעשות נסיעת מבחן אולי מה שהתאים לי לא יתאים לכם.
עריכה:
שכחתי לענות לגביי מחלות, אני עשיתי סקר נרחב סביב הדאון טאון ולא מצאתי משהו אין רג'קטים או קריאת תקלות מיוחדת המנוע מאוד אמין לפי ידיעתי גם זה נראה בצורה אחרת בכך שקאווסקי בחרו להשתמש במנוע של הדאון טאון הנקרא G5 שהוא מאוד אמין וטוב ונמצא בשירות כמה שנים ללא תקלות.
הדבר השני הוא שאתה לוקח אותו למבחן בסיבוב ברמזור או יציאה מסיבוב, אל תפתח הרבה מצערת כי מהר מאוד האחורי יזרוק לך.
אני באתי מxevo 250 והתמסורת שם מאוד רכה והמנוע מגיב יפה אבל לא בעוצמה רבה ממש, ובנסיעת מבחן שלי על הדאון טאון נכנסתי לרמזור עם סיבוב רחב וביציאה ממנו כמו שאני רגיל פתחתי קצת מצערת להתרחק מהפחיות רק ששם היה תגובה מאוד חדה של המנוע ממש בעיטה ומצאתי את עצמי עם זנב קצת רוקד... היה נחמד עד שנזכרתי שזה כלי מבחן.:)
שיהיה בהצלחה אמיגוס.

alexsupreme
15-06-2015, 01:12
לא מבין את ההתעקשות הנחרצת על abs כשיש בין היתר הבדל באיכות של הבולמים עצמם, גודל הצמיגים, איכות הצמיגים וחלוקת המשקל של הקטנוע.
כן, abs זו מערכת מצוינת ומצילת חיים, אבל אני אישית לא הייתי הולך על כלי עם בלמים בינוניים ומטה רק כי הוא מגיע עם abs.
כל אלה כמובן נתונים על הנייר ודיסק גדול יותר או כמות דיסקים גדולה יותר לא בהכרח תהיה טובה יותר אבל זה כיוון טוב.

Dmarker
15-06-2015, 10:40
שלום למתלבטים :)
עד לא מזמן רכבתי ביום יום על xevo 250 קטנוע מעולה ונוח, עד שרציתי עוד את הקצת הזה כדי להרגיש מסופק.ועברתי לקטנוע 300.
מה הכוונה מסופק?
זה לרכב בכבישים מהירים במהירות שיוט יחסית גבוהה בלי לאמץ את הכלי,זה לרכב על סביב ה110 120 קמש ויש עודף לעקיפה.
נושא הABS זה גם אחת הסיבות שהחלפתי לכלי עם ABS כאמור היום ברשותי DOWNTOWN 300 ניסיתי בכוונת תחילה את מערכת הABS ופשוט עובדת יפה וחלק לא ננעל הגלגל והקטנוע לא יוצא משליטה.
תוספת מחיר הביטוח גם אני חששתי אך בסוף עשיתי זאת ואני ממש נהנה מהכלי יש יתרון משמעותי לכח מרגישים אותו כשאני צריך אותו הוא בהחלט שם.
המלצתי היא ללכת לעשות נסיעת מבחן אני יעלה כמה מילים על הממצאים של הנסיעות מבחן שעשיתי לכלים:
j 300-של קוואסקי אותו מנוע בדיוק של הDOWNTOWN קצת יותר יקר ומשקף ספורטיבי מה שיגרום לאי נוחות בכבישים מהירים.ופחות מקום בתא מטען. כמו כן פה בכלל אין מקום לשליחת רגליים קדימה בעוד ב DOWNTOWN יש למרות שהתנוחה מוזרה זה אפשרי ואני 1.84.
joymax 300 - קטנוע נוח מאוד ומרווח אך הממדים שלו הרגישו לי קטנים למרות שהיה מקום,מנוע לפי דעתי האישית אנמי ולוקה בחוסר תגובה(אולי בגלל שזה לא באמת מנוע 300 אלה 250 מוגדל שזה יוצר 278 סמק) מקום מרובה בתא מטען-ירדתי ממנו בגלל מנוע שהרגיש לי חלש וויברציות במהירויות הנמוכות.
sym מקסים 400- קטנוע גדול נוח מאוד ישיבה נוחה הבעיה שיש שני דגמים אחד עם ABS והשני בלי וזה תוספת,ירדתי ממנו בגלל זה שזה תוספת משמעותית ולא בא בסטנדרט ובעיקר בגלל מנוע מלא ויברציות בכל קשת הסלד שזה פשוט לא אפשרי לרכב יום יום עם דבר כזה. ובהתחלה דיי הייתי נעול על הכלי.
DOWNTOWN 300- מנוע חזק שמפתיע 300 סמק,יש ויברציות אך מעטות מאוד והם בנמוכים רק. מקום בתא מטען בהחלט גדול אך לי למשל לא נכנס תיק עם לפטופ בגלל מבנה מסוים של האמבטיה ולכן הוספתי ארגז, קטנוע דיי נוח לי יותר נוח בקימקו מאשר xevo שהיה לי,תאורה מצוינת וגם לוח המחוונים מאוד ברור,חיסרון למורכב נמוך שהוא לא יגיע עם הרגליים למשטח רגליות.
סה"כ לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו רק שבחרתי את הכלי עם חסרונות שלי אישית פחות מפריעים, לכן ממליץ בחום ללכת לעשות נסיעת מבחן אולי מה שהתאים לי לא יתאים לכם.
עריכה:
שכחתי לענות לגביי מחלות, אני עשיתי סקר נרחב סביב הדאון טאון ולא מצאתי משהו אין רג'קטים או קריאת תקלות מיוחדת המנוע מאוד אמין לפי ידיעתי גם זה נראה בצורה אחרת בכך שקאווסקי בחרו להשתמש במנוע של הדאון טאון הנקרא G5 שהוא מאוד אמין וטוב ונמצא בשירות כמה שנים ללא תקלות.
הדבר השני הוא שאתה לוקח אותו למבחן בסיבוב ברמזור או יציאה מסיבוב, אל תפתח הרבה מצערת כי מהר מאוד האחורי יזרוק לך.
אני באתי מxevo 250 והתמסורת שם מאוד רכה והמנוע מגיב יפה אבל לא בעוצמה רבה ממש, ובנסיעת מבחן שלי על הדאון טאון נכנסתי לרמזור עם סיבוב רחב וביציאה ממנו כמו שאני רגיל פתחתי קצת מצערת להתרחק מהפחיות רק ששם היה תגובה מאוד חדה של המנוע ממש בעיטה ומצאתי את עצמי עם זנב קצת רוקד... היה נחמד עד שנזכרתי שזה כלי מבחן.:)
שיהיה בהצלחה אמיגוס.

היי, קודם כל ממש תודה על השיתוף.
קראתי את הדברים בעיון רב ומאוד נהנתי !

בנוגע ל - j 300 של קוואסקי - לצערי, אין לו ABS, ולכן אוטומאטית הוא נפסל מבחינתי. אם כי מבחינת מראה, הוא נראה מעולה !
עשיתי נסיעת מבחן על Joymax 250, אחרי רכיבה של כשנתיים וקצת על Joyride 125, הנסיעה עליו היתה כ"כ כיפית שפשוט נהנתי לשבת עליו כשחיכיתי לרמזור ירוק, כמו ספה דו גלגלית. הדבר היחיד שנורא הציק לי - המראות, מי ששם שם את המראות ב - SYN היה שיכור 100%. אמרו לי בחנות שזה עניין של הרגל, ואני מאמין שהם מאוד צודקים, אבל מראות גם מרגיש לי כמו משהו כ"כ בסיסי בקטנוע שחשוב לעשות אותו טוב. לא יודע, אולי זה רק אני.
לגבי המקסים 400 - לא מכיר בכלל, יצא לי לשאול מספר אנשים בכביש שראיתי רוכבים עליו, אף אחד לא התלהב. וגם מהקצת שקראתי באינטרנט - לא נפלתי. היתרון לפי מה שהבנתי - כמובן תג מחיר מאוד נמוך ביחס לכלים אחרים בקטגוריה.
DOWNTOWN 300 - הולך לעשות עליו נסיעת מבחן ביום חמישי הקרוב, במידה וארגיש בנוח ואהיה מרוצה, אני מאמין שבחרתי את הקטנוע שלי לעתיד.
הדבר היחיד שמפחיד אותי קצת זה שוק היד שניה שלו, נראה מאוד מצומצם. במידה ואלך בסוף על Downtown 300 (מה שכנראה יקרה, נכון לכרגע) אני מאוד מתלבט אם לקנות חדש או יד 2.
מצטער על הבורות, אבל למה אתה מתכוון בנוגע לפתיחת מצערת? לא לתת יותר מדי גז? האחורי זורק - כלומר, דחיפה קדימה?
ממה זה נובע? איך נמנעים? איך ניתן לבחון זאת בנסיעת מבחן (כמובן בלי סיכון מיותר)?

לא מבין את ההתעקשות הנחרצת על abs כשיש בין היתר הבדל באיכות של הבולמים עצמם, גודל הצמיגים, איכות הצמיגים וחלוקת המשקל של הקטנוע.
כן, abs זו מערכת מצוינת ומצילת חיים, אבל אני אישית לא הייתי הולך על כלי עם בלמים בינוניים ומטה רק כי הוא מגיע עם abs.
כל אלה כמובן נתונים על הנייר ודיסק גדול יותר או כמות דיסקים גדולה יותר לא בהכרח תהיה טובה יותר אבל זה כיוון טוב.

הסיבה שבגללה אני מתעקש על מערכת ABS, היא מכיוון שכל נהג דו"ג שדיברתי איתו וכל אדם שהתייעצתי איתו אמר לי בפירוש כי המערכת מצילה חיים - אני לא יכול להתעלם מזה.
ולגבי הבלמים, למה כוונתך בבלמים בינוניים ומטה? האם בלמיו של ה - Downtown 300 אינם טובים? איזה כלי הינו בעל בלמים טובים לדעתך?
ובכלל, מה הופך בלמים לטובים יותר או פחות? והאם ABS אינו עדיף בכל מקרה?

המון תודה על העזרה !

Ben-t
15-06-2015, 11:16
היי, קודם כל ממש תודה על השיתוף.
קראתי את הדברים בעיון רב ומאוד נהנתי !

בנוגע ל - j 300 של קוואסקי - לצערי, אין לו ABS, ולכן אוטומאטית הוא נפסל מבחינתי. אם כי מבחינת מראה, הוא נראה מעולה !
עשיתי נסיעת מבחן על Joymax 250, אחרי רכיבה של כשנתיים וקצת על Joyride 125, הנסיעה עליו היתה כ"כ כיפית שפשוט נהנתי לשבת עליו כשחיכיתי לרמזור ירוק, כמו ספה דו גלגלית. הדבר היחיד שנורא הציק לי - המראות, מי ששם שם את המראות ב - SYN היה שיכור 100%. אמרו לי בחנות שזה עניין של הרגל, ואני מאמין שהם מאוד צודקים, אבל מראות גם מרגיש לי כמו משהו כ"כ בסיסי בקטנוע שחשוב לעשות אותו טוב. לא יודע, אולי זה רק אני.
לגבי המקסים 400 - לא מכיר בכלל, יצא לי לשאול מספר אנשים בכביש שראיתי רוכבים עליו, אף אחד לא התלהב. וגם מהקצת שקראתי באינטרנט - לא נפלתי. היתרון לפי מה שהבנתי - כמובן תג מחיר מאוד נמוך ביחס לכלים אחרים בקטגוריה.
DOWNTOWN 300 - הולך לעשות עליו נסיעת מבחן ביום חמישי הקרוב, במידה וארגיש בנוח ואהיה מרוצה, אני מאמין שבחרתי את הקטנוע שלי לעתיד.
הדבר היחיד שמפחיד אותי קצת זה שוק היד שניה שלו, נראה מאוד מצומצם. במידה ואלך בסוף על Downtown 300 (מה שכנראה יקרה, נכון לכרגע) אני מאוד מתלבט אם לקנות חדש או יד 2.
מצטער על הבורות, אבל למה אתה מתכוון בנוגע לפתיחת מצערת? לא לתת יותר מדי גז? האחורי זורק - כלומר, דחיפה קדימה?
ממה זה נובע? איך נמנעים? איך ניתן לבחון זאת בנסיעת מבחן (כמובן בלי סיכון מיותר)?

הסיבה שבגללה אני מתעקש על מערכת ABS, היא מכיוון שכל נהג דו"ג שדיברתי איתו וכל אדם שהתייעצתי איתו אמר לי בפירוש כי המערכת מצילה חיים - אני לא יכול להתעלם מזה.
ולגבי הבלמים, למה כוונתך בבלמים בינוניים ומטה? האם בלמיו של ה - Downtown 300 אינם טובים? איזה כלי הינו בעל בלמים טובים לדעתך?
ובכלל, מה הופך בלמים לטובים יותר או פחות? והאם ABS אינו עדיף בכל מקרה?

המון תודה על העזרה !

כן,הכוונה היא לתת פחות גז. זה נשמע כאילו צריך ממש להתנהג בעדינות עם הכלי והוא אובר חזק..לא...פשוט יש לו את הכח הזה לזרוק אחורי וצריך להיזהר במיוחד שבאים מנפח קטן שאין לו אפשרות לעשות זאת.
אם כבר הזכירו בולמים ובלמים...הבולמים שלו מאוד נוקשים זה יתרון בשבילו למהירות גבוהה ובסיבובים..בתוך העיר קצת פחות.
לגביי בלמים לי הם הרבה יותר נשכניים מהכלי הקודם שלי מרגישים לי מצויין ועושים את העבודה.

Dmarker
15-06-2015, 14:14
כן,הכוונה היא לתת פחות גז. זה נשמע כאילו צריך ממש להתנהג בעדינות עם הכלי והוא אובר חזק..לא...פשוט יש לו את הכח הזה לזרוק אחורי וצריך להיזהר במיוחד שבאים מנפח קטן שאין לו אפשרות לעשות זאת.
אם כבר הזכירו בולמים ובלמים...הבולמים שלו מאוד נוקשים זה יתרון בשבילו למהירות גבוהה ובסיבובים..בתוך העיר קצת פחות.
לגביי בלמים לי הם הרבה יותר נשכניים מהכלי הקודם שלי מרגישים לי מצויין ועושים את העבודה.

הבנתי, אשים לדברים לב בנסיעת המבחן שאעשה ביום חמישי על הכלי.

תודה רבה !

Dmarker
21-06-2015, 05:07
אז עשיתי נסיעת מבחן על ה - Downtown 300.
ההשוואה שלי היא בינו לבין ה - Joymax 250 (עליו עשיתי נסיעת מבחן בפעם שעברה).

עליתי על הכלי, שנראה מצויין ד"א, הוא מאוד רכב ובאמת קשה יותר מה - Joymax.
מניע, נותן טיפה גז (ואולי ההרגל מה - 125 דפק לי את התחושה בגז) אבל הקטנוע פשוט טס, הרבה יותר מה - Joymax.
לקח לי כמה שניות להתרגל ונסעתי.
מבחינת ישיבה: זקופה, המון מקום, ונוחה סה"כ, לא כמו המתחרה אבל נוחה. מי שחייב לשלוח רגליים קדימה בזמן הנסיעה - אפשרי, אם כי לא כיף כמו בג'ויימקס (לא שולח רגליים קדימה בד"כ, לכן פחות מפריע לי).
המראות ממוקמות היטב, והקנו לי תחושת בטחון. בג'ויימקס, לא העזתי לזוז בלי להציץ אחורה.
לצערי, נסיעת המבחן נעשתה בשעות פקוקות מאוד, ולכן לא הצלחתי להעריך את מלוא העוצמה והכוח שהמנוע מקנה.
על אף היותו של ה- downtown רחב ועוצמתי הרגשתי איתו מאוד בנוח בנסיעות איטיות ובמעבר בין מכוניות. באופן כללי, הרגשה יציבה על הכביש.
המעצורים חזקים מאוד (לא נראה לי שיצא לי להרגיש את ה - ABS), אבל בעצירות החצי-פתאומיות שיצא לי לעשות אותו (מכוניות שחתכו אותי וכדו') - המרחק עצירה היה קצר ועצירה ישרה ללא סטייה של הכידון כלל (כלומר, האחורה לא נזרק בכלל).
עוד סוגייה משמעותית היא התא מטען, הוא גדול מאוד ומצליח להכיל 2 קסדות.
סה"כ הייתי מאוד מבסוט ממנו, ועל אף הביטוח, הערך המוסף שהוא מביא בהשוואה לג'ויימקס שווה את זה, בטח באותו תג מחיר.
עכשיו אני רק מחפש לקנות אותו ממקום נורמאלי (כלומר, חדש אבל לא מעופר אבניר, אם מישהו מכיר מקום אמין אשמח לשמוע)

אשמח לשמוע עוד הצעות והערות

המון תודה על כל השיתוף והעזרה