מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : בחירת מצבר לקטנוע 125 סמ"ק

gbonfil
13-06-2015, 16:11
היי שלום לכולם,
יש לי קטנוע סאן יאנג דיוק קלאסיק 125 סמ"ק שנת 2006,
המצבר שלי כבר חלש ואני חושב שאוטוטו אצטרך לקנות חדש.
כמה שאלות:
1. מה ההבדל בין מצבר 7 אמפר ל- 9 אמפר? במוסך רוצים למכור לי את ה 9 אמפר אבל אני יודע שעבור הקטנוע שלי גם 7 אמפר הוא סבבה. דעתכם? האם כדאי 9 אמפר בכל זאת?
2. נניח ואני קונה מצבר חדש מהניילון והוא נשאר באריזה בלי שפתחתי אותו, אם יעבור זמן איכותו תרד? האם יש תאריך תפוגה למצבר חדש מהקופסה שלא עבר שימוש ? (לאט לאט הוא פשוט ימות לי? אני פשוט חושב לקנות מ ebay מצבר ולהחזיק אותו בארון לשעת הצורך.
3. כשמחליפים מצבר, צריך מוסך? צריך להטעין אותו לפני או שפשוט מחליפים ונוסעים? איך זה עובד?

תודה מראש חברין
ממש אוהב את הפורום הזה

gbonfil
13-06-2015, 16:57
ראיתי שאינטרנט 2 דגמים של מצברים: cbtx9-bs ו - YTX9-BS
כרגע יש לי בקטנוע cbtx9-bs,
מה זה הדגם השני?
האם אוכל לשים גם YTX9-BS בקטנוע שלי? אני פשוט חושב לקנות מצבר מהאינטרנט, חצי מחיר מהארץ!

Jack_R1
13-06-2015, 19:46
1. לא אמפר, אלא אמפר-שעות. יחידת המדידה של קיבולת המצבר היא קיבול האנרגיה ולא זרם (כמה אמפר הוא יכול להזרים בשעה אחת, או כמה שעות הוא יכול להזרים זרם של 1a). וכך גם ההבדל. למה יותר גדול לפעמים יכול להיות פחות טוב - כי הוא צורך יותר זרם בטעינה. במקרה שלך, לא משנה.
2. כן, המצבר ללא שימוש מתקלקל, צריך לשמור אותו טעון - לטעון אותו במטען מצברים מפעם לפעם. איביי - המשלוח עלול לייקר את הקניה או להפוך אותה לבלתי אפשרית.
3. מומלץ מאוד להטעין אותו לפני זה. אם נטען ואין אזעקה - אז מחליפים ונוסעים.

gbonfil
13-06-2015, 21:04
אזעקה? למה אתה מתכוון? המצבר לא מוציא צלילים לפי מה שראיתי...

gbonfil
13-06-2015, 21:05
כשטוענים מצבר שהוצאנו מהקטנוע, האם צריך כל הזמן להשאיר אותו מחובר לשקע החשמל או שמומלץ להטעין אותו לגמרי, להוציא אותו מהמטען, לחכות שבוע נגיד ואז שוב להטעין?

Jack_R1
13-06-2015, 22:09
להטעין פעם ב-3 חודשים.
על איזה צלילים אתה מדבר?

gingel
14-06-2015, 12:45
לי יש קצת יותר משנה מצבר מסוג LIFEPO4.
היה בפולגז שרשור ענקי לגבי המצברים האלה.
בינתיים מצאתי לך שרשור שהיה לא מזמן בפורום תפוז:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=363&messageid=178109825#178116178

אני בזמנו הזמנתי את ה-pack מ-Hobbyking ,שהמליצו עליו בשרשור של פולגז.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14070
היום אני רואה שיש מצברים כאלה שהם כבר בתוך קייס מפלסטיק, ויש כאלה אפילו עם מנגנון בפנים שמאזן את התאים (חשוב בתאים של Lifepo4).
לי יש מטען מיוחד שהזמנתי, ופעם בחצי שנה בערך אני מחבר את "המצבר" ועושה לו איזון לתאים.

דרך אגב, לא נראה לי שאתה יכול להזמין מחו"ל מצבר עופרת חומצה רגיל.
אני חושב שאסור לשלוח את זה בדואר בגלל החומצה.