מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אספרגרו: "כמעט התפוצצתי"

אביעד אברהמי
14-06-2015, 10:04
מקום 1-2 לסוזוקי במקצי הדירוג בקטלוניה!

http://wheelz.co.il/?p=93615

ComanDo
14-06-2015, 11:41
עם כותרת כזאת, אפשר להעביר לעוף

מה שבטוח, יהיה מירוץ מעניין

אסף זומר
16-06-2015, 22:43
עם כותרת כזאת, אפשר להעביר לעוף

מה שבטוח, יהיה מירוץ מעניין

מה הכוונה בכותרת כזו? ובדיעבד, האם לדעתך היה מרוץ מענין? :)

ComanDo
16-06-2015, 23:38
*קונוטציה של מין :-p הכוונה לאוף טופיק, אבל אני אעזוב את ההזיות שלי.

התשובה הקצרה, כן אבל...

אם אתה שואל אותי, רובו של המירוץ היה מאוד מעניין, עד לחלק שכבר היה ברור שרוסי לא ישיג את לורנצו.
למי ששמע את תמי גורלי הייתה שם בשיחה לפני המירוץ, היא אמרה שהאספלט במסלול לא במיטבו ועומד לפני שיפוץ. מהר מאוד, אני חושב, הבנו למה היא התכוונה.
אם ספרתי נכון 8 (?) רוכבים החליקו ויצאו מהמירוץ. מתוכם מובילים כמו דוביציוזו, אספרגרו שנתן ביצועים מרשימים בדירוג, וכמובן מארקז, שעד עכשיו לא ברור לי מה נסגר איתו בעונה הזו.

דינגו
17-06-2015, 13:44
היה יכול להיות מעניין לאללה, אם מלחמה של מארקז ולורנצו היתה מאיטה אותם מספיק בשביל רוסי להיכנס ולהפוך את זה לשלישייה.
ברגע שמארקז עף המרוץ נהיה סטטי למעט לגבי פדרוסה ויאנונה מול סמית'.
למה כל שטחי ההחלקה מרוצפים בחצץ? בטח עניין של עלויות אבל זה מבאס לאללה.
אם יש אספלט (כמו במקומות ספורים), מי שמפספס פניה מקבל הזדמנות לחזור ולא מתרסק אוטומאטית.
אם תהיה אדמה כבושה אולי הדבר גם יעזור לרוכבים לבלום לפני הגדר ולחזור למירוץ?
החצץ בבסיסו לא יציב, וכמעט לא ראיתי מישהו יורד אליו ומצליח להישאר על הגלגלים.
וגם אם אחרי ההתרסקות חוזרים לרכב, יש מצב שהאבנים הקטנות האלה הן מה שדופק את האופנוע כך שלא ניתן לחזור להתחרות -
גם דובי וגם מארקז חזרו ברכיבה לפיטס.
כאוהד רוסי, העונה הזאת מרגישה לי אליפות של לורנזו. מדוייק, קר רוח ופשוט בליגה אחרת ב-4 המירוצים האחרונים.

Smi1ey
18-06-2015, 00:12
נראה כאילו מרפי התלבש על מרקז העונה. :/

באופן כללי - כן ירבו מרוצים כאלה ואינשאללה שסטונר יצטרף ל-gp! הבנאדם הזה לפעמים לא ברור... עושה להונדה אחלה יח"צנות ומצד שני לא מצטרף.

אסף זומר
19-06-2015, 16:44
*קונוטציה של מין :-p הכוונה לאוף טופיק, אבל אני אעזוב את ההזיות שלי.

התשובה הקצרה, כן אבל...

אם אתה שואל אותי, רובו של המירוץ היה מאוד מעניין, עד לחלק שכבר היה ברור שרוסי לא ישיג את לורנצו.
למי ששמע את תמי גורלי הייתה שם בשיחה לפני המירוץ, היא אמרה שהאספלט במסלול לא במיטבו ועומד לפני שיפוץ. מהר מאוד, אני חושב, הבנו למה היא התכוונה.
אם ספרתי נכון 8 (?) רוכבים החליקו ויצאו מהמירוץ. מתוכם מובילים כמו דוביציוזו, אספרגרו שנתן ביצועים מרשימים בדירוג, וכמובן מארקז, שעד עכשיו לא ברור לי מה נסגר איתו בעונה הזו.

המסלול בקטלוניה משמש באופן קבוע את רכבי ה-F1, למרוצים ואימונים. עם כל הכבוד למוטוGP, מכונית F1 מפרקת קצת יותר גומי על המסלול ועל שטח נרחב יותר. בנוסף, גם בתאוצות אבל בעיקר בבלימות, העוצמה שהרכבים הללו מעבירים לאספלט פשוט יוצרת גלים וחריצים. השילוב של אספלט שלא נסלל מזה זמן רב, בטמפרטורה חמה ועם הרבה גומי ובאמפים בכניסה ובאמצע הפניה - פשוט יוצר מסלול עם אחיזה גרועה. דוגמה נוספת לכך היא אינדיאנפוליס בארה"ב, שם החלק שמשותף לרכבים ולאופנועים מציע אחיזה פח של ממש. סטונר התבטא על כך באופן בוטה במיוחד לפני כמה שנים, שלדעתו לא צריכים להתשמש במסלול הזה (מעבר לכך שהוא משעמם לרכיבה).

היה יכול להיות מעניין לאללה, אם מלחמה של מארקז ולורנצו היתה מאיטה אותם מספיק בשביל רוסי להיכנס ולהפוך את זה לשלישייה.
ברגע שמארקז עף המרוץ נהיה סטטי למעט לגבי פדרוסה ויאנונה מול סמית'.
למה כל שטחי ההחלקה מרוצפים בחצץ? בטח עניין של עלויות אבל זה מבאס לאללה.
אם יש אספלט (כמו במקומות ספורים), מי שמפספס פניה מקבל הזדמנות לחזור ולא מתרסק אוטומאטית.
אם תהיה אדמה כבושה אולי הדבר גם יעזור לרוכבים לבלום לפני הגדר ולחזור למירוץ?
החצץ בבסיסו לא יציב, וכמעט לא ראיתי מישהו יורד אליו ומצליח להישאר על הגלגלים.
וגם אם אחרי ההתרסקות חוזרים לרכב, יש מצב שהאבנים הקטנות האלה הן מה שדופק את האופנוע כך שלא ניתן לחזור להתחרות -
גם דובי וגם מארקז חזרו ברכיבה לפיטס.
כאוהד רוסי, העונה הזאת מרגישה לי אליפות של לורנזו. מדוייק, קר רוח ופשוט בליגה אחרת ב-4 המירוצים האחרונים.

החצץ הוא שטחי הבטיחות שנועדו לבלום את הרוכבים מלהיכנס בקיר שבקצה החצץ.
הבעיה היא לא בחצץ - היא באופנועים. לפני 25-15 שנה, האופנועים (והמכוניות) היו פחות מהירים. האופנועים במיוחד - היו משמעותית איטיים יותר (גם אם הבלמים שלהם היו פחות טובים משמעותית מהיום). המהירות שהם הגיעו איתה לפניה הייתה נמוכה יותר. היום הם מגיעים הרבה יותר מהר (ובמקרה של הגרנד פרי גם עם יותר מסה כי אופנועים היום כבדים יותר) וצריכים שטחי Run Off גדולים יותר. הבעיה היא שלא כל המסלולים יכולים, בין אם בגלל התוואי שלהם או מסיבות אחרות, להרחיב את שטחי הבטיחות.
במקרה כזה, עדיף מלכודת חצץ שתאיט את האופנועים באופן משמעותי מאשר אספלט קצר, שאם ניקח לדוגמה את פניה 10 בה מרקז התרסק - אם היה שם אספלט יש סיכוי שהוא היה מגיע לקיר.
פה אפשר לראות איך נראה המסלול בקטלוניה ולמה אין אפשרות להרחיב את פניה 10 או שטח ה-Run Off שלה.
https://en.wikipedia.org/wiki/File:Catalunya.svg

וידאו קצר ונחמד על ניתוח ההתרסקויות במרוץ (שומרים על 52-53 התרסקויות בסופ"ש בכל הקטגוריות כבר שלוש שנים ברצף. עקביות איז א ביץ'):

http://www.motogp.com/en/videos/2015/06/16/crash-analysis-why-where-the-riders-fell/178183

נראה כאילו מרפי התלבש על מרקז העונה. :/

באופן כללי - כן ירבו מרוצים כאלה ואינשאללה שסטונר יצטרף ל-gp! הבנאדם הזה לפעמים לא ברור... עושה להונדה אחלה יח"צנות ומצד שני לא מצטרף.

סטונר יצטרף לג'יפי ביום שהבקסטריט בויז יקימו קבוצה ויכנסו לליגה למרוצי סיבולת. הוא דווקא די ברור - הוא אומר שהוא לא מעונין לחזור להתחרות. בלי קשר, הוא עושה יח"צנות כי הונדה היו מאוד טובים אליו ושניהם אוהבים אחד את השני מאוד. בדיוק כמו שג'יאקומו אגוסטיני עושה לימאהה אבל לא סביר שתראה או שנה הבאה על הגריד.

ComanDo
20-06-2015, 16:20
תודה על התובנות 😀👍🏻
נחכה בקוצר רוח למרוץ הקרוב

דינגו
21-06-2015, 19:50
החצץ הוא שטחי הבטיחות שנועדו לבלום את הרוכבים מלהיכנס בקיר שבקצה החצץ.
הבעיה היא לא בחצץ - היא באופנועים. לפני 25-15 שנה, האופנועים (והמכוניות) היו פחות מהירים. האופנועים במיוחד - היו משמעותית איטיים יותר (גם אם הבלמים שלהם היו פחות טובים משמעותית מהיום). המהירות שהם הגיעו איתה לפניה הייתה נמוכה יותר. היום הם מגיעים הרבה יותר מהר (ובמקרה של הגרנד פרי גם עם יותר מסה כי אופנועים היום כבדים יותר) וצריכים שטחי Run Off גדולים יותר. הבעיה היא שלא כל המסלולים יכולים, בין אם בגלל התוואי שלהם או מסיבות אחרות, להרחיב את שטחי הבטיחות.
במקרה כזה, עדיף מלכודת חצץ שתאיט את האופנועים באופן משמעותי מאשר אספלט קצר, שאם ניקח לדוגמה את פניה 10 בה מרקז התרסק - אם היה שם אספלט יש סיכוי שהוא היה מגיע לקיר.
וידאו קצר ונחמד על ניתוח ההתרסקויות במרוץ (שומרים על 52-53 התרסקויות בסופ"ש בכל הקטגוריות כבר שלוש שנים ברצף. עקביות איז א ביץ'):
http://www.motogp.com/en/videos/2015/06/16/crash-analysis-why-where-the-riders-fell/178183

תודה על ההסבר.
הוידאו ניתן לצפייה רק למי שיש לו מנוי בתשלום לאתר.

אסף זומר
22-06-2015, 10:49
תודה על ההסבר.
הוידאו ניתן לצפייה רק למי שיש לו מנוי בתשלום לאתר.

סליחה, חשבתי שהוא פתוח.