מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : החלפת ג'אנט בדו"ש

yonatan.s.
14-06-2015, 15:47
מעוניין בצמיגים רחבים יותר לאופנוע כדי לשפר אחיזת כביש, ועם זאת לשמור על יכולת שטח.

איך עושים את זה? האם זה חוקי? עובר טסט?

XT125R
14-06-2015, 15:58
פתח את הרישיון רכב שלך,שמה רשום המידות(אינצים)שצריכים להיות על האופנוע,חריגה מהמידות אינה חוקית.
וטסט הוא לא יעבור לך.

yonatan.s.
14-06-2015, 16:02
ראיתי מישהו שעשה פרוייקט על אופנוע, ושם לקדמי ג'אנט רחב יותר, ואני מניח שהוא לא היחיד. יש אפשרות לעשות את זה חוקי?

guyt
14-06-2015, 19:19
על איזה מידות מדובר? ולאיזה מידות אתה רוצה לשנות? ולאיזה אופנוע?
ואיזה צמיגים חשבת לשים? והאם אתה מתכוון לג'אנט קדמי או אחורי או שניהם?
תשתדל, במטותא ממך ובאמת אם זה לא קשה, לתת קצת יותר פרטים כדי שמי שרוצה לעזור גם יוכל

yonatan.s.
14-06-2015, 23:52
המידות כרגע לא ממש רלוונטיות, כי אותי יותר מעניין האם הדבר תקין / חוקי. מוסך מסוים בתל אביב שאליו הגעתי באמצעות גוגל אמר לי שזה אפשרי אבל לא תמיד מעבירים טסט, אורן זיתוני אמר לי שהוא לא עושה משהו שלא כתוב ברישיון.

בפועל אנשים עושים את זה, אני מחפש צמיג יותר רחב, בעיקר לקדמי אם העלויות סבירות, אז גם לאחורי.

guyt
15-06-2015, 00:02
המידות זה הדבר היחיד שרלוונטי פה חבר.
כי זה מה שיקבע אם זה חוקי או לא.
תרצה לתת פרטים - אחלה
לא תרצה - גם אחלה

כדי להבהיר -
יש לאופנועים מסויימים מידות מסויימות שניתן להרכיב עליהם.
למשל סוזוקי gn250 יכול להרכיב מספר מידות, לא זוכר אילו.
המוסך מוודא שהמידות חוקיות מול הגורמים הרלוונטיים (בד"כ יצרן)
נותן לך אישור על שינוי צמיגים ואתה הולך ומשנה את זה במכון טסטים

yonatan.s.
15-06-2015, 00:17
אוקי..לא ידעתי.

ברישיון כתוב לי בצמיג קדמי: 90/90-21. באחורי 130/80-17. האמת שאני לא יודע מה זה אומר. אשמח להסבר...

האופנוע הוא xt660r, אין לי מושג לאיזה מידות אני עוד יכלו לשנות, ולמה אני רוצה, מה שאני יודע זה שאני רוצה צמיג יותר רחב כדי לשפר אחיזה.

guyt
15-06-2015, 00:23
בוא נתחיל מזה שלהחליף ג'אנט (אני מניח לקוטר קטן יותר) זה משהו שהייתי מוותר עליו מהסיבות - עלויות, חוקיות, התאמה.
אז מה נשאר?
2 דברים -
1. לבדוק צמיגים אחרים (עם איזה צמיגים אתה כרגע?)
יש צמיגים שהם מוגדרים 90% כביש. אם אתה רוכב עם צמיגים של 50% כביש למשל, החלפת הצמיגים תעשה פלאים
2. לבדוק מידות רחבות יותר.
את זה כמו שציינתי צריך לבצע מול מוסך והוא בודק האם יש מידות נוספות שמתאימות לנתונים של האופנוע שלך.

הדגשה! אסייג ואומר שאני לא חושב שצמיגים רחבים יותר יתנו יותר אחיזה.
כל מה שזה יתן (למיטב הבנתי) זה מרווח הטיה קצת יותר גדול.
האחיזה היא נגזרת של דברים אחרים ואני לא חושב שרוחב הצמיג הוא זה שקובע

הפלג הצפוני
15-06-2015, 00:29
אתה יכול להחליף לחישוק רחב יותר.
אם אצלך המידה היא 2.5 אינץ,תוכל להרכיב 2.75 ולשים את אותו הצמיג.
ככה תקבל רוחב ותישאר באותה המידה.

yonatan.s.
15-06-2015, 00:29
כרגע נועל 100%כביש פירלי ננקי. לא יודע משהו לא מסתדר לי בצמיגים האלה (קיבלתי אותם עם האופנוע) רוצה לעבור לכשיתבלו ל 80 20 גג 30 70 (לטובת כביש כמובן). למה צמיג רחב יותר לא יעניק אחיזה טובה יותר בהנחה והצמיד איכותי לכשעצמו?

yonatan.s.
15-06-2015, 00:31
אתה יכול להחליף לחישוק רחב יותר.
אם אצלך המידה היא 2.5 אינץ,תוכל להרכיב 2.75 ולשים את אותו הצמיג.
ככה תקבל רוחב ותישאר באותה המידה.

זה נחשב הבדל משמעותי?

הפלג הצפוני
15-06-2015, 00:32
צמיג רחב יותר יקשה עליך את הפניה,האחיזה תישאר אותו הדבר.

הפלג הצפוני
15-06-2015, 00:34
צמיג ברוחב 130,יהפך ל 140.
תרצה יותר,תחליף ל-3 אינץ וזה יקפוץ ל-150.

yonatan.s.
15-06-2015, 00:42
צמיג רחב יותר יקשה עליך את הפניה,האחיזה תישאר אותו הדבר.

אז מה היתרון בכל זאת של צמיג רחב יותר?

Shasha127
15-06-2015, 01:50
צמיג רחב יותר נועד בעיקר לעמוד בעומסי האצה ובלימה גבוהים יותר, לכן ההנחה שלך שרוחב=אחיזה היא שגויה במקרה הזה.
המשחקים עם הג'נטים יהיו יקרים ולא ישיגו לך את התוצאה שאתה מצפה להשיג, רוצה אחיזה גבוהה- תשקיע בצמיגים מתאימים לדרישות ותהנה.

yonatan.s.
15-06-2015, 12:19
צמיג רחב יותר נועד בעיקר לעמוד בעומסי האצה ובלימה גבוהים יותר, לכן ההנחה שלך שרוחב=אחיזה היא שגויה במקרה הזה.
המשחקים עם הג'נטים יהיו יקרים ולא ישיגו לך את התוצאה שאתה מצפה להשיג, רוצה אחיזה גבוהה- תשקיע בצמיגים מתאימים לדרישות ותהנה.

אוקי, הבנתי. אבל אני אתן לך דוגמה למה שאני מתכוון. יש לא מעט פעמים שעל הכביש ישנם בקיעים וחריצים ארוכים, או הפרשי גבהים על האספלט עצמו בגלל כמה סלילות/תיקוני אספלט ואז כשאני עובר עם האופנוע על פני החריץ או הפרשי הגובה אני מרגיש את הצמיג/פרונט כביכול מאבד אחיזה/יציבות, ממה שהרגשתי והבנתי, לרוחב הצמיג היה חלק בחזה כי היות והוא צר הוא יותר רגיש/מושפע מזה. בצמיג רחב, הגיוני שחלק קטן יותר יהיה מושפע מהאלמנטים האלה, ורוב הצמיג יהיה באזור עם יותר אחיזה. טעיתי במשהו?

guyt
15-06-2015, 12:26
אוקי, הבנתי. אבל אני אתן לך דוגמה למה שאני מתכוון. יש לא מעט פעמים שעל הכביש ישנם בקיעים וחריצים ארוכים, או הפרשי גבהים על האספלט עצמו בגלל כמה סלילות/תיקוני אספלט ואז כשאני עובר עם האופנוע על פני החריץ או הפרשי הגובה אני מרגיש את הצמיג/פרונט כביכול מאבד אחיזה/יציבות, ממה שהרגשתי והבנתי, לרוחב הצמיג היה חלק בחזה כי היות והוא צר הוא יותר רגיש/מושפע מזה. בצמיג רחב, הגיוני שחלק קטן יותר יהיה מושפע מהאלמנטים האלה, ורוב הצמיג יהיה באזור עם יותר אחיזה. טעיתי במשהו?
מה שאתה אומר לא מסתדר לי כל כך
אתה עולה על מהמורות ומפגעים בכביש ומרגיש שהאופנוע מאבד יציבות?
האופנוע שלך מתאים לדברים האלה יותר מכל אופנוע כביש. הוא סופג מהמורות טוב יותר.
יצא לי לרכב על הטנרה 660 גם בשטח וגם בכביש והוא הרגיש לי מדהים. מאוד אהבתי אותו.
אמנם בכביש הוא לא בדיוק מתפקד כמו 690sm-r אבל הוא עושה אחלה עבודה.

אני חושב שמה שאתה מרגיש קשור דווקא לעבודת הבולמים ולא לגודל הג'אנט,
ואפילו לא בהכרח לצמיגים כי כמו שציינת אתה רוכב עם 90% כביש.
עם איזה צמיגים אתה עכשיו אגב?

yonatan.s.
15-06-2015, 12:33
עם פירלי ננקי אם אני לא טועה 100% כביש

קסד
15-06-2015, 14:05
חבר'ה בואו נחזור לרגע בבקשה לכיתה א' לשיעור בו לימדו אותנו שיש נקודת מגע (ולא פס מגע כמו ברכב) בין הצמיג לכביש?
תודה.

אפשר לחזור לימינו.

yonatan.s.
15-06-2015, 14:07
חבר'ה בואו נחזור לרגע בבקשה לכיתה א' לשיעור בו לימדו אותנו שיש נקודת מגע (ולא פס מגע כמו ברכב) בין הצמיג לכביש?
תודה.

אפשר לחזור לימינו.

נו ו..תסביר, אני בור בעניינים האלה ולא מתבייש כי "אין הביישן למד". עכשיו...מה אתה רוצה לומר בזה?

דינגו
15-06-2015, 19:23
תודה.

אפשר לחזור לימינו.

נו ו..תסביר, אני בור בעניינים האלה ולא מתבייש כי "אין הביישן למד". עכשיו...מה אתה רוצה לומר בזה?
הוא אומר שכל ההתנהלות שלך עם אופנועים היא פזיזה חפוזה ובבסיסה חוסר ידע.
למשל, העובדה שאתה מרגיש איבוד אחיזה על מהמורות הביאה אותך למסקנה שאתה צריך ג'אנטים יותר רחבים.
למשל, העובדה שאתה כרגע עם צמיד 100% כביש, ובגלל איבוד האחיזה על המהמורות אתה

"רוצה לעבור לכשיתבלו ל 80 20 גג 30 70".
יעני עוד פחות אחיזה בכביש.
זה נראה לך הגיוני? אופנוע זה לא לגו, זה החיים שלך. זאת נראית לך המסקנה המתבקשת?
צמיג שפחות מותאם לכביש יעזור לך באחיזה בכביש לעומת הצמיג הנוכחי?
הוא אומר שסוף מעשה במחשבה (ולמידה) תחילה.
מעולה שאתה מעיד בעצמך שאתה בור ורוצה ללמוד.

yonatan.s.
15-06-2015, 20:38
טוב יש נקודה שלא הבהרתי. ברור לי לחלוטין שאם זה לא צמיג 100% כביש אז האחיזה היא פחות טובה. רציתי בין היתר לקבל מידע שיעזור לי להחליט אם ללכת על צמיג רחב יותר יעזור לי מבחינת אחיזת כביש כשהצמיג הוא 80-20 למשל.

מה גם שלא ידעתי שעש אפשרת שעל מידת ג׳אנט מסויימת אפשר להרכיב צמיגים בגדלים שונים. שאלתי לפני יומיים אושיה מאוד מוכרת ונערצת אפילו בעולם האופנועים בארץ על זה שבאופנוע שהוא שיפץ יש צמיג רחב יותר מהמקור. ענה לי שהוא החליף ג׳נט.. אז הסקתי שאפשר לעבור לצמיג רחב יותר רק אם מחליפים ג׳נט.

לא מקבל את זה שאני פזיז וחפוז.. אחרת לא הייתי שואל שאלות ומבקש פה עזרה כדי לקבל החלטה מושכלת ומתעקש על קבלת הסברים מפורטים. שמור פרשנויות לעצמך...

Shasha127
15-06-2015, 21:01
הוא החליף ג'אנט וצמיג לרחבים מקדימה רק ובעיקר בשביל פוזה ומראה (וזה סבבה כי התוצאה המתבקשת הושגה) במחיר של ויתור על דברים אחרים על הכביש, אבל במקרה שלך זה לא רלוונטי כי אתה רוצה להרוויח התנהגות כביש עדיפה, לא להפסיד.
לעשות אתה יכול לעשות בערך כל מה שבא לך והכיס שלך מאפשר כולל להרכיב גלגל שמן מקדימה, להשיג את התוצאה שאתה מבקש (פחות זעזוע בחריצים פה ושם בכביש?) לא תשיג עם צמיג רחב יותר, אלא עם נסיון רכיבה ארוך יותר ובהמנעות מראש מכניסה לחריצים בעייתיים כמו שאתה מתאר. עם האופנוע שלך אין לך מה לשחק עם רוחב הג'נטים, אם בסופו של דבר זה לא מתאים לך תחליף כלי במקום לסיים בעוגמת נפש של כיס דליל ממזומנים ואופנוע שמתנהג יותר גרוע עם מידות לא ברשיון.

קסד
15-06-2015, 21:29
נו ו..תסביר ...
מה להסביר? אני נרדמתי בשיעור ההוא. קיוויתי שאתה תסביר.

שמור פרשנויות לעצמך... +88

אני רק אומר ש"ההרגשה" שלך וה"אחיזה" האמיתית של הצמיג אלו שני דברים שונים. במיוחד כשאתה רוכב צעיר.
אני רק יכל להעיד על עצמי שאני אישית לא מתיימר אפילו להשוות בין "אחיזות" של צמיגים אשר נעלתי.
ובכביש מגורד אתה תענטז יופי בלי קשר לסוג הצמיג.

לשאלתך אפשר. כך שמעתי. עם המעטפה הנכונה.
בוא נחזור אחורה לסיבות אשר הובילו אותך למסקנה השגויה בדיון הזה.
כביש מגורד? וכ'ו.

yonatan.s.
15-06-2015, 22:23
מה להסביר? אני נרדמתי בשיעור ההוא. קיוויתי שאתה תסביר.

+88

אני רק אומר ש"ההרגשה" שלך וה"אחיזה" האמיתית של הצמיג אלו שני דברים שונים. במיוחד כשאתה רוכב צעיר.
אני רק יכל להעיד על עצמי שאני אישית לא מתיימר אפילו להשוות בין "אחיזות" של צמיגים אשר נעלתי.
ובכביש מגורד אתה תענטז יופי בלי קשר לסוג הצמיג.

לשאלתך אפשר. כך שמעתי. עם המעטפה הנכונה.
בוא נחזור אחורה לסיבות אשר הובילו אותך למסקנה השגויה בדיון הזה.
כביש מגורד? וכ'ו.

אספלט משובש על כל גווניו, או מצבים שבהם אני לוקח פניה ואני מרגיש שהגלגל בורח לי (ביחס לזה אני סבור שיש מצב לא רע שאולי אני לא לוקח את הפניה כמו שצריך).

Shasha127
15-06-2015, 23:02
מה התאריך של הצמיגים שלך אם אפשר לשאול? אני מנחש שהם עברו כמה שנים טובות לפי התיאור שהגלגל "בורח" לך בפניות.

yonatan.s.
15-06-2015, 23:10
אני אבדוק

אברי
16-06-2015, 03:59
אם הצמיג בורח לך בפניות אולי אל תאיץ באמצע הפניה. אל תכנס מהר ותאט באמצע הפנייה. אל תאיץ באמצע הפנייה.
לא יברח לך הזנב.
גז קבוע!
החומר שממלאים איתו סדקים וחריצים מחליק כמו....משהו מאוד חלקלק ( אין לי דוגמא קבילה לצערי ).
פשוט תימנע מהם.

yonatan.s.
16-06-2015, 10:12
עם פירלי ננקי אם אני לא טועה 100% כביש

תיקון טעות הכוונה למישלין אנאקי.

אRני
16-06-2015, 13:55

מה שאתה מתאר זו לא בעיה של צמיגים אלא של מתלים. בלאי וחופש בזרועות\תושבות\בולמים\מיסבים יכולים להסביר את ההרגשה שיש לך.
אני לא רואה שום קשר לרוחב צמיג.
אני גם לא רואה קשר בין התגובות של קסד לבין השרשור הזה אבל בוא נשאיר אותו אחראי על דרדור השרשור לאוף.

קסד
16-06-2015, 14:21
אני גם לא רואה קשר בין התגובות של קסד לבין השרשור הזה אבל בוא נשאיר אותו אחראי על דרדור השרשור לאוף.

טול קורה מבין עינייך.
אתה חוזר על דבריי כמו תוכי ומתיימר להיות ענייני.

yonatan.s.
16-06-2015, 16:12
מה שאתה מתאר זו לא בעיה של צמיגים אלא של מתלים. בלאי וחופש בזרועות\תושבות\בולמים\מיסבים יכולים להסביר את ההרגשה שיש לך.
אני לא רואה שום קשר לרוחב צמיג.

אוקי, העניין הוא כזה.

עצרתי היום במוסך עלית ליד מקום העבודה שלי והעליתי שם את כל העניין. אכן, אין קשר ככל הנראה לרוחב ג'אנט או צמיג. פינה זו סגורה.

מעבר לכך, אכן הגיע הזמן להחליף צמיגים. כנראה המצלר טורנס 80/20 - אם למישהו יש רעיונות אחרים אשמח לשמוע.

על הדרך אבדוק את מה ש אrני ציין, ונקווה לטוב.

בכל מקרה אני גם רוצה להחליף על הדרך דיסק ורפידות בלם קדמיים.

יש למישהו המלצות לזה?