מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : דעות על "הזעקה האחרונה" במקום ביטוח מקיף בבקשה

JonnyBoy
14-06-2015, 23:32
לפני חודשיים נגנב לי אופנוע (לא מבוטח גניבה) בפעם הראשונה, קטע רע בהרבה מובנים.

אז היום קניתי את המחליף, שידרוג משמעותי מכל הבחינות (יכולות, מודל, עלות...) וזה הזמן לביטוח כנגד גניבה.
חברת ביטוח אחת נתנה הצעה למקיף בכ-3000 ועוד השתתפות עצמית של 10% מערך הכלי במקרה גניבה. מניח שגם שאר הגנבים החוקיים ייתנו הצעות דומות.
לעומת זאת חבר המליץ לי על "הזעקה האחרונה" שמתחייבים להשיב את האופנוע ואם לא משלמים מחירון.

אני מאוד אשמח לשמוע עדויות ממקור ראשון על השירות הזה, ממי שמשתמש בו ועוד יותר טוב אם מכירים מקרה שבו גנבו אופנוע - מה קרה אז...

תודה :-)

Mמהר
14-06-2015, 23:37
הם לא משלמים מחירון אלא 90% מערך הכלי ביום הגניבה בהנחה שיש לך את המנוי שמבטיח פיצוי יש מנויים שמספקים רק שרות מוקד וסיור ללא פיצוי.

sweet bamba
14-06-2015, 23:51
הם ממש לא משלמים ביום הגניבה. יש להם פרק זמן של 30 יום שבהם הם יכולים לנסות להחזיר. לטענתם, אחוזי ההצלחה שלהם מאוד גבוהים. מדברים על סדר גודל של 3-4 כלים שלא הוחזרו לאורך כל התקופה שהם פועלים.
עם זאת, במידה והם החזירו את הכלי, והנזקים שנגרמו לו לא עולים על 50% מערך הכלי, לא מקבלים שום פיצוי כספי מלבד זה.

בגלגול הקודם של הפורום היו כמה וכמה פוסטים על הנושא.

קח בחשבון, המחירון שהם מחזירים לא משקלל תוספות.

עלות ההתקנה של המערכת משתנה בין הכלים, ואח"כ יש תשלום חודשי בסך כ 60 שקלים לחודש - אחרי שמקזזים את עלות ההתקנה הראשונית, זו פשוט תוספת של 720 ש"ח לשנה ואתה מסודר מבחינת גניבה. עם זאת, קח בחשבון שביטוח מקיף מכסה אותך גם במקרה תאונה חו"ח.

המוקד שלהם עובד אחלה. הייתי אצל המכונאי, המצבר עמד להיגמר - התקשרו אליי לוודא שהכל בסדר. זכור לי סיפור של מישהו שגם הכניס את האופנוע למוסך, ניתקו את המצבר - והוא היה בשיעור ולא ענה לטלפון - סיירים הגיעו למקום לוודא שהכל בסדר.

גילוי נאות: אם לא היה מובן עד עכשיו,לקוח של החברה.

רוכב על 2
15-06-2015, 12:46
קודם כל, אני ממליץ לך להתקשר אליהם, הם מסבירים מצויין מה הם נותנים ומה לא.
bamba כיסה די יפה את מה שהם נותנים וכאמור זה לא 100% ובנוסף התשלום אכן תלוי באי יכולת החזרה שלהם.
למעשה מה שהם עושים זה שאם הם לא מצליחים להחזיר לך את הכלי הם קונים אותו ממך במחיר של 90%.
אם הם מחזירים ולדעתם הנזק הוא פחות מ - 50%, אתה מקבל אותו כמו שהוא, ואז תיקח בחשבון שאתה צריך לתקן אותו על חשבונך.
נקודה נוספת ש - bamba כתב וכדאי מאד להתעכב עליה היא שההשוואה בין הביטוח לבין הזעקה היא השוואה של תפוחים לתפוזים ולא תפוחים לתפוחים.
ביטוח מכסה כל נזק. גם גניבה וגם תאונה (נגיד החלקה למשל).
בנוסף, בניגוד למה שאנחנו אוהבים לחשוב, על פי החוק (והשופט) רוב הסיכויים שכל תאונה, ולא משנה איזה, היא חלקית גם באשמתנו, ולכן אם יש לנו רק צד ג' ואנחנו משוכנעים לגמרי שהתאונה שעשינו לא באשמתנו ונלך לבית משפט, יש סיכוי קלוש (מאד מאד קלוש) שנקבל את כל הפיצוי.
ביטוח מקיף מחזיר לך 90% בכל מקרה (לא משנה מי אחראי ולמה ומה הסיבה תאונה/גניבה) .
ה"זעקה" מחזירה לך רק גניבה.
מה שכן, ביטוח זה ביטוח וזהו, וה"זעקה" זו גם הגנה אקטיבית נגד גניבות.
ההשוואה הכספית שעשית היא גם לא לגמרי נכונה כי צריך להשוות:
"זעקה" + צד ג' מול ביטוח מקיף (ואל תחשוב אפילו על לא לעשות צד ג', כי ביום שתפגע אפילו פגיעה קטנטונת באוטו, והוא יתבע אותך, אתה תצטער , לא רק על היום שהחלטת לא לעשות ביטוח, אלא גם על היום שנולדת).

URIEL
15-06-2015, 17:00
הם ממש לא משלמים ביום הגניבה.
הוא לא אמר את זה אלא:

הם לא משלמים מחירון אלא 90% מערך הכלי ביום הגניבה בהנחה שיש לך את המנוי שמבטיח פיצוי יש מנויים שמספקים רק שרות מוקד וסיור ללא פיצוי.
יום הגניבה ביחס לערך האופנוע ולא למועד התשלום.

שלא נזדקק.

כלבוטקס
16-06-2015, 09:03
כפי שקראת זה נושא שנטחן דק בפורום הקודם, אם אתה מוצא חברה שמוכנה לבטח אותך במקיף עדיף לך.
אל תשכח שמידה ולא עשית מקיף עדיין עלייך לרכוש פוליסת צד ג' שעולה סביב ה 500 ש"ח ועוד תשלום חודשי של 60-70 ש"ח
מה שמעמיד אותך על 1200 ש"ח לשנה +-.
אני בשביל עוד 1800 ש"ח מעדיף לישון ממש בשקט.
גנבו לך ומצאה המשטרה אחרי שבוע ? הכנסת למוסך ויש נזקים ב 6000 ש"ח ? המקיף ישלם את רוב התיקון
כפי שציינתי בעבר, האופציה שלהם טובה עבור מי שלא מוכנים לבטח מקיף ואז האופציה שלהם עדיפה על כלום

הגנבים החוקים כדברייך לא שונים מכל גנב אחר בעולם שמציע פיצוי במקרה גניבה או נזק

mudale222
16-06-2015, 19:20
אני עשיתי אצלם כי לא מסכימים לעשות לנינג'ה מקיף.
הייתי אצלם כשנה וחצי. מאוד מבסוט.
צריך לדעת ולהבין שזה לא מקיף אז אל תעשה תאונות עצמיות.
מעבר לזה - פשוט תענוג צרוף להשאיר את האופנוע בלי נעילות בכלל ובלי פחד. אפילו מנעול דיסק לא שמתי עליו בשנה וחצי האלה.
דרך אגב, פרמטר שאנשים שוכחים, כשאתה מוכר את האופנוע אתה פשוט עושה העברת בעלות על האזעקה ב5 דקות (טלפון ופקס וללא שום תשלום) ואתה מקבל את רוב מה ששילמת עליה בחזרה.
ככה שאם לא תרסק את האופנוע, המקיף גנבות הזה כמעט בחינם.

sweet bamba
16-06-2015, 19:26
1. "צריך לדעת ולהבין שזה לא מקיף אז אל תעשה תאונות עצמיות".
ברור, כי מי שיש לו מקיף בד"כ זורם על לנסות איזה תאונה עצמית אחת לכמה זמן. סתם כי אפשר.

2. "מעבר לזה - פשוט תענוג צרוף להשאיר את האופנוע בלי נעילות בכלל ובלי פחד. אפילו מנעול דיסק לא שמתי עליו בשנה וחצי האלה".
אפשר, אבל רצוי לפחות לנסות להקשות עליהם קצת, לא? האופנוע עדיין עלול לחזור בלי כמה חתיכות.

3. "כשאתה מוכר את האופנוע אתה פשוט עושה העברת בעלות על האזעקה ב5 דקות (טלפון ופקס וללא שום תשלום) ואתה מקבל את רוב מה ששילמת עליה בחזרה.
ככה שאם לא תרסק את האופנוע, המקיף גנבות הזה כמעט בחינם."

אין לי מושג על מה אתה מדבר. יש לך עלות ראשונית של התקנה. סדר גודל של 1400-4000 ש"ח בערך, תלוי בשווי האופנוע. אח"כ עוד 720 ש"ח בשנה על העלות החודשית.
בוא *נגיד שקיבלת חזרה את הערך שלה במכירה, זה עדיין ערך חלקי ולא מלא. אם לא, אתה צריך לשלם על הפירוק וההתקנה עוד כמה זוזים.

4. כאמור, לקוח בעצמי וסה"כ מרוצה בינתיים. מקווה שלעולם לא אצטרך את השירות שלהם.

Shasha127
16-06-2015, 20:51
אני לקוח מרוצה עם נסיון ממקור ראשון על כלי שהושב תוך פחות משעה מרע הגניבה (לא שלי אבל מקור ראשון).
קצת סדר בדברים.
1. ביטוח מקיף.
ביטוח מקיף מכסה נזקים עצמיים לכלי (תאונה/ שריפה) רק אם אתה כולל את זה בפוליסה ומשלם על זה תוספת.
ביטוח מקיף בסיסי מכסה אך ורק גניבות + נזקי צד ג'. לביטוח הזה אתה יכול להוסיף (בתשלום) כיסוי ביטוחי לנזקים עצמיים כגון שריפה/ נזק לכלי מתאונה ועוד.
עם ביטוח מקיף לא מקבלים מחירון אלא 90% מהמחירון כאמור.
2. הזעקה האחרונה.
המערכת עם הכיסוי המלא שלהם כאמור כוללת התחייבות להשבת הכלי, ובמידה ולא הושב/ הושב עם מעל ל50% נזק, תקבל פיצוי של כ90% ממחיר המחירון (בדיוק כמו הפיצוי עם ביטוח מקיף).
עלות המערכת כאמור היא חד פעמית ומחירה נגזר ממחירון האופנוע הספציפי (שוב - בדיוק כמו בביטוח מקיף). אחרי התשלום החד פעמי אתה נשאר עם דמי מנוי חודשיים לתקופה שבה תרצה את שירות המוקד שלהם. במידה ותחליט להפסיק אין בעיה ואין התחייבות.

אתן לך את נקודת המבט שלי כשהייתי בעמדה שלך.
בתור אחד שיש לו כלי שהמחיר האמיתי שלו הוא בערך כפול ומשהו ממחיר המחירון אחרי שעבר שיפוץ מקיף ושדרוגים בלי סוף, ביררתי על 2 האופציות.
בתור התחלה ביררתי על ביטוח מקיף לקבל מושג. קיבלתי הצעה לביטוח מקיף שמכסה גניבות (בלבד) בסכום של 2000 ש"ח, כאשר המחירון של הכלי נע סביב 17,500 ש"ח לאותו רגע. בחישוב מהיר - אם הכלי שלי יגנב אקבל מהביטוח 90% מהמחירון, שהם באיזור ה 16,000 ש"ח נכון לאותו רגע, אפסיד גם 2000 ששילמתי על הפוליסה וגם 17-18 אלף ש"ח נוספים ממחירו האמיתי של האופנוע. הנתונים האלו הורידו את האופציה למקיף למקום האחרון בסולם העדיפויות כאשר יש אופציות נוספות בשוק.
אחרי הבירורים האלו הרמתי טלפון לזעקה האחרונה.
מסתבר שבגלל שמחיר המערכת הוא נגזרת מהמחירון של הכלי, קיבלתי הצעה זולה מההצעה שקיבלתי עבור מקיף, למערכת המלאה שכוללת מוקד + השבת הכלי + התחייבות ל90% מהמחירון במידה ולא הושב.
טו מייק אל לונג סטורי שורט בחרתי בזעקה האחרונה כי:
השיקול העיקרי שלי היה אחד והוא לשמור על האופנוע שלי, לא להחליף אותו בכסף. במידה ומישהו איכשהו יצליח לגנוב את הכלי שלי אני רוצה אותו בחזרה נקודה. הסכום המגוכח שאני אמור לקבל כפיצוי לא מגיע לרבע מההשקעה הכספית והמנטלית בו.
מאחר וזה בדיוק השירות שהזעקה האחרונה מציעים, המחיר שלהם היה אטרקטיבי, ואני מקבל התחייבות חד משמעית מגובה בחוזה להשבת הכלי או במידה ולא הושב פיצוי של 90% ממחיר המחירון (זהה לביטוח מקיף!) היה לי קל מאוד לבחור בהם, במיוחד כי זה מראה לי על חברה שבוטחת ביכולות שלה מעבר לכל מקרי ההצלחה שלהם שנתקלתי בהם אישית.

סיכום- למי שלא אכפת להחליף את הכלי שלו בכסף אם נגנב, שיעשה מקיף.
למי שרוצה את הכלי הספציפי שלו חזרה או לכל הפחות שילחמו על להשיב לך אותו לפני שאתה מקבל במקומו כסף, הזעקה האחרונה.
אנשים לא מגיעים לשורה התחתונה והיא שבעצם הזעקה האחרונה היא סוג של מקיף משודרג - בסופו של דבר יש לך שומר ראש אישי לכלי שלך, שמאפשר לך לישון טוב (מאוד) בלילה, ששומר איתך על קשר אם משהו לא כשורה עם האופנוע, שמספק לך אפליקצייה עם מיקום הכלי עדכנית 24/7, ואם מסיבה כלשהי לא הצליחו להשיב לך את הכלי (אל תבנה על זה), תקבל ב-ד-י-ו-ק את מה שהמקיף היה נותן לך.

מקווה שזה עוזר לך.
בהצלחה.

snirw
16-06-2015, 20:53
אני גם לקוח בניגוד לאחרים פה הסעיף של ה50 אחוז מפחיד אותי ואני כן מקפיד לנעול ולא רק עם שרשרת בטח עבור שהות של לילה.
במהלך היום הם כעט ולא מתקשרים בכלל אם יש הזעקה, בשעות הלילה אם יש הם ישר מתקשרים ובודקים על ידי פרטיים אישים שאכן אתה בעל הכלי.

האפליקציה בטלפון נחמדה לפי דעתי לא הכי חלקה.

לאורך זמן יוצא הרבה יותר זול ממקיף אבל שוב אין תאונות או שריפה או כל דבר אחר.

סך הכל אני מרוצה אבל כמו שציינתי אני לא ישן 100% בשקט

Shasha127
16-06-2015, 21:15
שניר, אתה לא מקבל טלפונים כי המערכת (והאנשים בה) לומדת את דפוסי הפעולה שלך ויודעת להבדיל בין אזעקת שווא לאמת. דוגמה לאזעקת שווא למשל- הופעל גלאי זעזועים בכלי שלך אבל הוא לא זז ממקומו. מן הסתם לא מדובר בגניבה ולא יצרו איתך קשר (לעומת זאת האפליקציה תצפצף להודיע לך).
דוגמה הפוכה - אם הופעל גלאי זעזועים והכלי ומתחיל לנוע בלי שהסוויץ' פתוח משהו מן הסתם לא כשורה, הם רואים את זה ויצרו איתך קשר.
אני יכול לספר לך על מקרה שבו התקרבתי לאיזור קריית גת באמצע היום (אני מהמרכז ולא יוצא לי כמעט לטייל שם) והטלפון לא הפסיק לצלצל עד שעניתי (4 שיחות רצופות). המוקדן שלהם דרש פרטים לוודא שזה באמת אני ואני על האופנוע לא כי האופנוע התריע על משהו- הוא פשוט ראה שיצא לי להניע אותו כמה פעמים בתוך כמה דקות ובאיזור שהאופנוע לא נמצא בו בדרך כלל אז רצה לוודא שזה אני.
כמוך, גם אני לא משתין מהמקפצה וזורק את האופנוע באמצע הרחוב בלי מנעולים ובלי כיסוי. גם אני נועל את האופנוע (עם 2 מנעולים) והוא עם כיסוי תמיד גם לעצירה של חצי שעה, אבל אני בהחלט רגוע.

רוכב על 2
16-06-2015, 23:40
shasha, כל מה שכתבת נכון, ובסופו של דבר זו באמת החלטה של כל אחד.
רק הערה קטנה, אני לא מכיר דבר כזה שצריך לבקש במיוחד שהמקיף יכסה תאונות עצמיות.
יש לי מקיף שנים אף, פעם לא ביקשתי שום דבר מיוחד, והוא מכסה כל סוג של נזק (לצערי כבר יצא לי לבדוק את זה...)

Shasha127
17-06-2015, 00:45
יש מקיף עם כיסוי גניבות בלבד (חלקי) ויש מקיף מלא עליו אתה מדבר.
2 מחירים שונים לחלוטין, מציע לכל מי שמתעניין לבדוק.

כלבוטקס
17-06-2015, 08:38
shahsh127 מקיף לדו גלגלי בשווי 17500 ש"ח נע בין 1400-1800 ש"ח למקיף מלא כולל צד ג' כלול
וזה על סמך נתוני חישוב של מקיף מלא שנע בין 7-10% מערך הכלי.
ובמידה ושפכת על האופנוע שלך תוספות בשווי כפול מהערך שלו עדיין לא תקבל באף חברה כולל אצלהם את השווי האמיתי
אתה שוכח גם שאת עלות הנזקים עד סכום מסויים אתה סופג לעומת מקיף שספוג חלק נכבד.

אבל כפי שציינתי והעיד על כך מודלה שהם האופציה למי שלא מוכנים לבטח במקיף

Shasha127
17-06-2015, 09:51
אתה יכול לחשב לפי איזה נתונים שאתה רוצה אבל מה שקובע זו ההצעה שתקבל וזו ההצעה שקיבלתי מ2 מקומות, אתה מוזמן לבדוק טלפונית עם החברות שמבטחות אופנועים - 2000 שקל כולל צד ג' -לא כולל- כיסוי נזקים. לידע כללי גם אין ולא קיים ביטוח מקיף בפחות מ1700 ש"ח, 1700 זה הרף התחתון של המחיר גם אם שווי הכלי הוא 5000 ש"ח וגם את זה אתה מוזמן לבדוק.
עלות הנזקים שיהיו לכלי במידה וייגנב ויושב לי הם בהחלט משהו שאני לוקח בחשבון ומוכן לחיות איתו במחיר של לקבל את הכלי שלי חזרה.
על הכלי שלי לא "שפכתי", הכל נעשה במודע ומרצון. כמו שאמרתי הפיצוי הכספי לא מעניין אותי אלא הסיכויים הגבוהים (מאוד) לקבל את הכלי חזרה במידה ומישהו יצליח לגנוב אותו.
בהתאם גם כתבתי - מי שלא אכפת לו להחליף את הכלי שלו בכסף, שיעשה מקיף. מי שרוצה אותו בחזרה, שיבדוק עוד אופציות. לי האופציה של הזעקה האחרונה מתאימה בדיוק.

snirw
17-06-2015, 15:47
שניר, אתה לא מקבל טלפונים כי המערכת (והאנשים בה) לומדת את דפוסי הפעולה שלך ויודעת להבדיל בין אזעקת שווא לאמת. דוגמה לאזעקת שווא למשל- הופעל גלאי זעזועים בכלי שלך אבל הוא לא זז ממקומו. מן הסתם לא מדובר בגניבה ולא יצרו איתך קשר (לעומת זאת האפליקציה תצפצף להודיע לך).
דוגמה הפוכה - אם הופעל גלאי זעזועים והכלי ומתחיל לנוע בלי שהסוויץ' פתוח משהו מן הסתם לא כשורה, הם רואים את זה ויצרו איתך קשר.
אני יכול לספר לך על מקרה שבו התקרבתי לאיזור קריית גת באמצע היום (אני מהמרכז ולא יוצא לי כמעט לטייל שם) והטלפון לא הפסיק לצלצל עד שעניתי (4 שיחות רצופות). המוקדן שלהם דרש פרטים לוודא שזה באמת אני ואני על האופנוע לא כי האופנוע התריע על משהו- הוא פשוט ראה שיצא לי להניע אותו כמה פעמים בתוך כמה דקות ובאיזור שהאופנוע לא נמצא בו בדרך כלל אז רצה לוודא שזה אני.
כמוך, גם אני לא משתין מהמקפצה וזורק את האופנוע באמצע הרחוב בלי מנעולים ובלי כיסוי. גם אני נועל את האופנוע (עם 2 מנעולים) והוא עם כיסוי תמיד גם לעצירה של חצי שעה, אבל אני בהחלט רגוע.

הכלי שלי תמיד פועל גלאי הזעזועים שאני מוריד אותו מהג'ק אמצע וברוב הפעמים הוא לא מונע כי אני דוחף אותו מחוץ לביניין כמובן בלי שהסוויץ פועל וזה קורה כל יום בשעות אקראיות
ככה שספק אם יש פה דפוס כל שהו וכנ"ל לגביי הלילה רק שמשעה 11 12 הם מתקשרים עד אז אין שום דבר.

ויש לי בעייה אם הרגוע כי גם אם יחזירו לי אותו ואני אצתרך לתקן פלסטיקה זה מכתש בכיס וזה באסה עדיף שכבר לא יצליחו להחזיר לי אותו. ורוב הסיכויים שפלסטיקה תשבר שהוא מועמס לרכב כזה או אחר עם עוד כלים אחרים.

הסיבה שבחרתי בהם היא כי המקיף פשוט כבד לי מדי. מאוד רציתי מקיף פשוט לטווח ארוך הזעקה האחרונה יותר זולה בעוד שהביטוח כמעט לא יורד מערכו משנה לשנה. בזעקה הקנס הוא רק בהרכבה הראשונית

ohaddi
17-06-2015, 16:13
לי נגנב האופנוע כשהוא היה מכוסה במערכת של הזעקה האחרונה.
לאחר שלושה שבועות קיבלתי אותו חזרה.
נזק האופנוע מהגניבה:
1. הוסרו: משקף גבוה, ארגז וסבל.
2. נזקים: שפשופים ושברים בפלסטיקה.
ארגז וסבל נקנו בארץ, פלסטיקה הוזמנה מחול
סך הנזקים 6,000 שקל
מחירון האופנוע ללא תוספות: 41,000

אצלי יצא משתלם ואין ספק שחסך לי כסף רב

בגניבה הסירו לי את מערכת האזעקה ועקב כל ההוצאות לא התקנתי מיד. לאחר חודש נגנב לי הכלי בשנית ובמזל חזר אלי עקב זה שהרכב גניבה נתקע על כביש 1.
מיד חזרתי אל משרדי הזעקה האחרונה כדי להתקין מערכת חדשה.

כבר אפשר להבין שאני מרוצה מהשירות וממליץ בחום, מעבר לצד הכלכלי השירות נותן גם שקט נפשי.
למשל בלילה אני לא צריך לקום לראות עם האופנוע עוד ישנו אלא נכנס מהמיטה לאפלקציה ורואה את מיקומו.

דבר נוסף שלשמחתי טרם בדקתי, במקרה שהאופנוע מונע ונמצא במצב שוכב (תאונה) המערכת מזעיקה אמבולנס.

mudale222
17-06-2015, 16:53
1. "צריך לדעת ולהבין שזה לא מקיף אז אל תעשה תאונות עצמיות".
ברור, כי מי שיש לו מקיף בד"כ זורם על לנסות איזה תאונה עצמית אחת לכמה זמן. סתם כי אפשר.

2. "מעבר לזה - פשוט תענוג צרוף להשאיר את האופנוע בלי נעילות בכלל ובלי פחד. אפילו מנעול דיסק לא שמתי עליו בשנה וחצי האלה".
אפשר, אבל רצוי לפחות לנסות להקשות עליהם קצת, לא? האופנוע עדיין עלול לחזור בלי כמה חתיכות.

3. "כשאתה מוכר את האופנוע אתה פשוט עושה העברת בעלות על האזעקה ב5 דקות (טלפון ופקס וללא שום תשלום) ואתה מקבל את רוב מה ששילמת עליה בחזרה.
ככה שאם לא תרסק את האופנוע, המקיף גנבות הזה כמעט בחינם."

אין לי מושג על מה אתה מדבר. יש לך עלות ראשונית של התקנה. סדר גודל של 1400-4000 ש"ח בערך, תלוי בשווי האופנוע. אח"כ עוד 720 ש"ח בשנה על העלות החודשית.
בוא *נגיד שקיבלת חזרה את הערך שלה במכירה, זה עדיין ערך חלקי ולא מלא. אם לא, אתה צריך לשלם על הפירוק וההתקנה עוד כמה זוזים.

4. כאמור, לקוח בעצמי וסה"כ מרוצה בינתיים. מקווה שלעולם לא אצטרך את השירות שלהם.

1. ברור.
2. אני לא פחדתי ממש כי התקשרו אליי כשנגעו באופנוע. אני חושב שצריך לדעת ליהנות קצת ממה שיש ולא לסבול בכוח :)
3. אתה לא צריך לשלם פירוק והתקנה כי אתה מוכר את זה עם האופנוע. ואם אתה מתמקח טוב אתה יכול למכור את זה במחיר המלא שקיבלת את זה. את העלות החודשית אתה באמת לא מחזיר. אבל העלות הבאמת כבדה זה הסכום הראשוני...

אגב, משהו שהטריד אותי בזמנו הוא שאף פעם לא שלחו לי אמבולנס או התקשרו כשעשיתי תאונה, אז לא יודע כמה השירות הזה שווה.
יכול להיות שהוא מבוסס על זה שהאופנוע נשאר שוכב כמה זמן עם סווי'ץ פתוח (מה שלא קרה אצלי כי הרמתי אותו די מהר) אבל אני אשמח לשמוע על מישהו שכן שלחו לו אמבולנס או התקשרו כשהוא עשה תאונה.

רונן
17-06-2015, 17:16
אגב, משהו שהטריד אותי בזמנו הוא שאף פעם לא שלחו לי אמבולנס או התקשרו כשעשיתי תאונה, אז לא יודע כמה השירות הזה שווה.
יכול להיות שהוא מבוסס על זה שהאופנוע נשאר שוכב כמה זמן עם סווי'ץ פתוח (מה שלא קרה אצלי כי הרמתי אותו די מהר) אבל אני אשמח לשמוע על מישהו שכן שלחו לו אמבולנס או התקשרו כשהוא עשה תאונה.

לפי הבנתי, שירות הזמנת האמבולנס אינו כלול בחבילה הבסיסית אלא בתוספת תשלום.

ohaddi
17-06-2015, 18:48
1. ברור.
2. אני לא פחדתי ממש כי התקשרו אליי כשנגעו באופנוע. אני חושב שצריך לדעת ליהנות קצת ממה שיש ולא לסבול בכוח :)
3. אתה לא צריך לשלם פירוק והתקנה כי אתה מוכר את זה עם האופנוע. ואם אתה מתמקח טוב אתה יכול למכור את זה במחיר המלא שקיבלת את זה. את העלות החודשית אתה באמת לא מחזיר. אבל העלות הבאמת כבדה זה הסכום הראשוני...

השירות עם האמבולנס, זה בתוספת של 10 שקל חודשי. בדוק אם אתה מנוי

Tsachi
17-06-2015, 19:02
https://m.youtube.com/watch?v=wBd2WTBWL5c כתבה על ה״זעקה האחרונה״ וראיון עם בעל החברה

אופנובנקיסט
17-06-2015, 19:09
שאלה,

יש לי ביטוח מקיף מלא, אבל מצד שני אני לא רוצה פיצוי כספי, אלא מעדיף לקבל את הכלי שלי בחזרה (מה שהזעקה האחרונה מספקים),

מה קורה במצב שבו יש לי גם ביטוח מקיף וגם הזעקה האחרונה ונגנב הכלי?

אשמח לתשובה

snirw
17-06-2015, 20:08
אז אתה ממש עשיר ותקנה כלי חדש

אופנובנקיסט
17-06-2015, 21:31
אז אתה ממש עשיר ותקנה כלי חדש

עשיר אני לא, אבל כשיש לך אופנוע יקר אתה רוצה לישון בשקט. והשאלה עדיין עומדת... מה קורה במצב בו יש ביטוח מקיף והזעקה האחרונה?

(ואם אפשר, תגובה רצינית ולא השערות דביליות בלי ביסוס או הערות אינפנטיליות כמו הפוסט לעיל.)

Mמהר
17-06-2015, 22:49
הזעקה האחרונה לא מוכרים ביטוח לכן אחד לא תלוי בשני במקרה כזה יתכן פיצוי כפול אם זה מה שאתה שואל(במידה ולא הוחזר האופנוע).

Shasha127
17-06-2015, 23:05
לדעתי אתה טועה, השאלה הזו עלתה לא מזמן בפורום הישן ומישהו פירט למה זה לא אפשרי.
בגדול במקרה של גניבה ופיצוי הזכויות על הכלי (הבעלות עליו) גם אם לא נמצא עוברות ממך לבעלות הגוף המפצה בתמורה לפיצוי כמוסכם.
מאחר ויש רק כלי אחד, תוכל לקבל רק פיצוי אחד.

Mמהר
17-06-2015, 23:44
האפיק שבו הזעקה משלמת בגלל גניבה הוא לא ביטוחי המוצר שהיא מוכרת הוא לא ביטוח התשלום מחברת הביטוח לא קשור אליה.
זה לא כמו אדם עם שני ביטוחים שיכול לקבל פיצוי רק מפוליסה אחת על מקרה נתון בגלל שהזעקה לא מוגדרת ביטוח.
בזעקה לא אכפת להם אם יש לך מקיף ובחברת הביטוח לא ישאלו עם קיבלת פיצוי מחברת השמירה שיש לך מנוי אצלם.

אופנובנקיסט
18-06-2015, 08:03
האפיק שבו הזעקה משלמת בגלל גניבה הוא לא ביטוחי המוצר שהיא מוכרת הוא לא ביטוח התשלום מחברת הביטוח לא קשור אליה.
זה לא כמו אדם עם שני ביטוחים שיכול לקבל פיצוי רק מפוליסה אחת על מקרה נתון בגלל שהזעקה לא מוגדרת ביטוח.
בזעקה לא אכפת להם אם יש לך מקיף ובחברת הביטוח לא ישאלו עם קיבלת פיצוי מחברת השמירה שיש לך מנוי אצלם.

נשמע הגיוני, תודה :)

katsturi
18-06-2015, 23:09
איפה מתקינים אזעקה האחרונה באיזור רמת גן תל אביב ? בטח דרום תל אביב באיזור האופנועים

Shasha127
19-06-2015, 00:49
דרום תל אביב אבל עושים גם התקנות בבית.
תריץ את השם שלהם בגוגל ותרים להם טלפון לגביי זה.

רוכב על 2
20-06-2015, 19:17
לי נגנב האופנוע כשהוא היה מכוסה במערכת של הזעקה האחרונה.
לאחר שלושה שבועות קיבלתי אותו חזרה.
נזק האופנוע מהגניבה:
1. הוסרו: משקף גבוה, ארגז וסבל.
2. נזקים: שפשופים ושברים בפלסטיקה.
ארגז וסבל נקנו בארץ, פלסטיקה הוזמנה מחול
סך הנזקים 6,000 שקל
מחירון האופנוע ללא תוספות: 41,000

בגניבה הסירו לי את מערכת האזעקה ועקב כל ההוצאות לא התקנתי מיד. לאחר חודש נגנב לי הכלי בשנית ובמזל חזר אלי עקב זה שהרכב גניבה נתקע על כביש 1.
מיד חזרתי אל משרדי הזעקה האחרונה כדי להתקין מערכת חדשה.

כבר אפשר להבין שאני מרוצה מהשירות וממליץ בחום, מעבר לצד הכלכלי השירות נותן גם שקט נפשי.
למשל בלילה אני לא צריך לקום לראות עם האופנוע עוד ישנו אלא נכנס מהמיטה לאפלקציה ורואה את מיקומו.

דבר נוסף שלשמחתי טרם בדקתי, במקרה שהאופנוע מונע ונמצא במצב שוכב (תאונה) המערכת מזעיקה אמבולנס.

אני בהחלט יכול להבין שאתה מרוצה אבל אני לא מבין את המשפט:

באיזה מתמטיקה זה משתלם?
הוצאות על נזקים - 6000.
הוצאות על התקנה מחודשת - נגיד 2000
סך הכל כ - 8000 ש"ח.

השתתפות עצמית בביטוח מקיף 4000.

כלומר את הכסף שחסכת בביטוח הוצאת על הנזקים, ועוד לא דיברנו על התשלום החודשי.
שוב, יכול להיות שלך, כמו לחלק מהכותבים מה שחשוב זה האופנוע הספציפי שלך ולא הכסף, אבל משתלם זה לא.

רוכב על 2
20-06-2015, 19:23
הזעקה האחרונה לא מוכרים ביטוח לכן אחד לא תלוי בשני במקרה כזה יתכן פיצוי כפול אם זה מה שאתה שואל(במידה ולא הוחזר האופנוע).

http://wheelz.co.il/forums/images/misc/quote_icon.png נכתב במקור על ידי Mמהר http://wheelz.co.il/forums/images/buttons/viewpost-left.png (http://wheelz.co.il/forums/showthread.php?p=2473#post2473) האפיק שבו הזעקה משלמת בגלל גניבה הוא לא ביטוחי המוצר שהיא מוכרת הוא לא ביטוח התשלום מחברת הביטוח לא קשור אליה.
נשמע הגיוני, תודה :)

זה עלה בפולגז והסברתי גם שם למה זה לא נכון.
כמו שכתבתי למעלה, הדרך שבה ה"זעקה" עובדים זה שהם רוכשים ממך את הכלי (שכבר לא אצלך כי הוא נגנב).
כלומר או שדיווחת למשטרה והפעלת את הביטוח (ואז לא תוכל להעביר את הכלי ל"זעקה")
או שהפעלת את ה"זעקה" אבל אז העברת בעלות ואתה לא יכול לתבוע את הביטוח.
וגם אם בטעות מצאת איזה פירצה (נגיד להפעיל את הביטוח לפני שההעברה מתעדכנת או משהו כזה) אז לא חוקי ברמה של עבירה פלילית, ולא נראה לי שאחרי עורך דין + משפט + קנס זה ייצא משתלם.

Mמהר
20-06-2015, 23:43
איך אפשר לרכוש כלי אחרי שנגנב? טכנית מבחינת רישום בדואר?
מה מונע מהם לרשום פשוט צ'ק ללא העברת בעלות?

רוכב על 2
20-06-2015, 23:53
כי אתה לא הולך למשטרה או לביטוח אלא אליהם.
זה אומר שמבחינת הרישום הכלי עדיין אצלך.
אם הם לא מוצאים אותו אז אתה עושה העברת בעלות אליהם.
זו הדרך שבה הם עובדים, ואני מציע כפי שכתבתי בהתחלה, פשוט להרים להם טלפון, הם מסבירים יפה מאד את הפרוצדורה (מניסיון)

Mמהר
21-06-2015, 00:29
אז מי מדווח למשטרה על הגניבה?

Shasha127
21-06-2015, 00:51
אין שום חובה לדווח על כלי כגנוב.
אתה בתור הבעלים שלו יכול לבחור לדווח או לא לדווח על הגניבה.

Dmarker
21-06-2015, 01:42
אין שום חובה לדווח על כלי כגנוב.
אתה בתור הבעלים שלו יכול לבחור לדווח או לא לדווח על הגניבה.

היי,
מוזר לי קצת מה שאתה אומר, מכיוון שאני מסתכל כרגע על החוזה (מתלבט ביניהם למקיף), וכתוב בו כך:
"התחייבותה של החברה להשיב את הרכב הגנוב, או לשלם את שוויו, הנה בתוך
תקופה של 30 ימים מהמועד בו המנוי מסר הודעה על גניבת הרכב הן לחברה
והן למשטרת ישראל ."
ומכאן חובה לדווח למשטרה על הגניבה ע"פ תנאי החברה.

יכול להיות שהבנתי לא נכון את הכתוב, אם כן, למה הכוונה?

Mמהר
21-06-2015, 02:01
אם זה ציטוט מהחוזה זה נשמע חד משמעי.

Shasha127
21-06-2015, 11:09
היי,
מוזר לי קצת מה שאתה אומר, מכיוון שאני מסתכל כרגע על החוזה (מתלבט ביניהם למקיף), וכתוב בו כך:
"התחייבותה של החברה להשיב את הרכב הגנוב, או לשלם את שוויו, הנה בתוך
תקופה של 30 ימים מהמועד בו המנוי מסר הודעה על גניבת הרכב הן לחברה
והן למשטרת ישראל ."
ומכאן חובה לדווח למשטרה על הגניבה ע"פ תנאי החברה.

יכול להיות שהבנתי לא נכון את הכתוב, אם כן, למה הכוונה?

שוב, בתור הבעלים זו זכותך לדווח אם נגנב או לא. סתם דוגמה היפוטתית - אתה לא רוצה שהמשטרה תהיה מעורבת כי אתה יודע איפה הכלי נמצא ויש לך דרך להביא אותו ללא מעורבות משטרה והבירוקרטיה שלאחר מכן - לא חייב לדווח.
מה שאתה מראה בציטוט מהחוזה הוא חלק מהתנאים לקבלת פיצוי מהחברה במידה והכלי לא ימצא, נשמע תקין לגמרי.

כלבוטקס
22-06-2015, 08:39
שוב, בתור הבעלים זו זכותך לדווח אם נגנב או לא. סתם דוגמה היפוטתית - אתה לא רוצה שהמשטרה תהיה מעורבת כי אתה יודע איפה הכלי נמצא ויש לך דרך להביא אותו ללא מעורבות משטרה והבירוקרטיה שלאחר מכן - לא חייב לדווח.
מה שאתה מראה בציטוט מהחוזה הוא חלק מהתנאים לקבלת פיצוי מהחברה במידה והכלי לא ימצא, נשמע תקין לגמרי.

אני לא בטוח שחוקי לנהל משא ומתן להחזרת האופנוע.....זו הסיבה שחברות ביטוח הפסיקו לשלם למתווחים להחזרת רכבים

zinzana
25-06-2015, 02:07
היי חברים אני גם קצת מתלבט אני רואה גל של גניבות בפייסבוק ומעדיף לא לקחת צאנס ומתלבט בין הזעקה האחרונה ולבין מקיף...
יש למישהו מושג כמה מקיף עולה בערך? בזעקה האחרונה הם רוצים 4 אלף ש"ח רק עבור ההתקנה החד פעמית ... ( כמובן שהמחירים שלהם משתנים לפי סוג וערך הכלי זה המחיר שהם דורשים עבור שלי.. )

כלבוטקס
25-06-2015, 08:31
היי חברים אני גם קצת מתלבט אני רואה גל של גניבות בפייסבוק ומעדיף לא לקחת צאנס ומתלבט בין הזעקה האחרונה ולבין מקיף...
יש למישהו מושג כמה מקיף עולה בערך? בזעקה האחרונה הם רוצים 4 אלף ש"ח רק עבור ההתקנה החד פעמית ... ( כמובן שהמחירים שלהם משתנים לפי סוג וערך הכלי זה המחיר שהם דורשים עבור שלי.. )
תעשה השוואת מחירים, מה העלות למקיף מצומצם(כי גם אצלהם רק נגד גניבה) עבור האופנוע שלך
מול זה תשים את עלות המערכת שלהם+עלות שנתית+ביטוח צד ג'

ואז תראה מה ההבדלים ותחליט.
שים לב שבביטוח מקיף לאחר גניבה עלות התיקון היא על הביטוח ואצלהם על חשבונך

mudale222
25-06-2015, 09:49
מקיף בדר"כ 8-15% מערך הכלי.

Mitsu
27-06-2015, 02:51
בתור אחד שיש לו כלי שהמחיר האמיתי שלו הוא בערך כפול ומשהו ממחיר המחירון אחרי שעבר שיפוץ מקיף ושדרוגים בלי סוף, ביררתי על 2 האופציות.
בתור התחלה ביררתי על ביטוח מקיף לקבל מושג. קיבלתי הצעה לביטוח מקיף שמכסה גניבות (בלבד) בסכום של 2000 ש"ח, כאשר המחירון של הכלי נע סביב 17,500 ש"ח לאותו רגע. בחישוב מהיר - אם הכלי שלי יגנב אקבל מהביטוח 90% מהמחירון, שהם באיזור ה 16,000 ש"ח נכון לאותו רגע, אפסיד גם 2000 ששילמתי על הפוליסה וגם 17-18 אלף ש"ח נוספים ממחירו האמיתי של האופנוע. הנתונים האלו הורידו את האופציה למקיף למקום האחרון בסולם העדיפויות כאשר יש אופציות נוספות בשוק.
אחרי הבירורים האלו הרמתי טלפון לזעקה האחרונה.
מסתבר שבגלל שמחיר המערכת הוא נגזרת מהמחירון של הכלי, קיבלתי הצעה זולה מההצעה שקיבלתי עבור מקיף, למערכת המלאה שכוללת מוקד + השבת הכלי + התחייבות ל90% מהמחירון במידה ולא הושב.

משהו במתמטיקה שלך לא מסתדר לי.

2000 ש"ח בשנה על מקיף נגד גניבה, עם פיצוי של 90% במקרה והכלי נגנב (אגב, ביטוח מקיף נגד גניבה כולל ברוב המקרים גם נזקי שריפה, גם זה שווה משהו).

מצד שני, הלכת לזעקה האחרונה כי לטענתך קיבלת מהם מחיר טוב יותר. כלומר, לדבריך אתה משלם פחות מהסכום שהמקיף היה עולה לך? אם כן, זה אחלה מחיר. אבל אם המחיר דומה, או אפילו קרוב, קשה להבין איך אתה עושה את החשבון כשבכל מקרה הפיצוי שתקבל זהה (אף אחד לא מתייחס לערך הרגשי או לערך שאתה חושב שהכלי שלך שווה, אלא למחיר ה"מחירון" הרשמי, ולפי זה גם הפיצויים).

אגב, אני התלבטתי לא מזמן באותו נושא, ואצלי הפור נפל (שוב) על ביטוח מקיף. לא בגלל שאני שמח לשלם לקרטלים את הכסף שלי, אלא בגלל שאני מעדיף לישון בשקט, במיוחד לאור גל הגניבות האחרון.

sweet bamba
27-06-2015, 09:10
אחרי שהתגברת על עלות ההתקנה הראשונית, הזעקה גובים 61 ש"ח לחודש עבור השירות שלהם. בוא נעגל את זה ל 720 ש"ח בשנה.

שווה או לא? אני אישית הלכתי על זה.

Shasha127
27-06-2015, 13:39
משהו במתמטיקה שלך לא מסתדר לי.

2000 ש"ח בשנה על מקיף נגד גניבה, עם פיצוי של 90% במקרה והכלי נגנב (אגב, ביטוח מקיף נגד גניבה כולל ברוב המקרים גם נזקי שריפה, גם זה שווה משהו).

מצד שני, הלכת לזעקה האחרונה כי לטענתך קיבלת מהם מחיר טוב יותר. כלומר, לדבריך אתה משלם פחות מהסכום שהמקיף היה עולה לך? אם כן, זה אחלה מחיר. אבל אם המחיר דומה, או אפילו קרוב, קשה להבין איך אתה עושה את החשבון כשבכל מקרה הפיצוי שתקבל זהה (אף אחד לא מתייחס לערך הרגשי או לערך שאתה חושב שהכלי שלך שווה, אלא למחיר ה"מחירון" הרשמי, ולפי זה גם הפיצויים).

תראה, המחיר של הזעקה היה נמוך ב25% ממחיר המקיף אבל כמו שכתבתי מדובר בכמה מאות וזה לא מה שהפיל את הפור, כי בזעקה יש לך להוסיף עוד מנוי חודשי כל חודש ובמקיף לא, פשוט הפתיע אותי מאחר ובדקתי מחיר של מקיף קודם.
אני אישית הלכתי על הזעקה האחרונה כי כמו שאמרתי אני רוצה את הכלי חזרה ולא את ה90% מחירון בדיחה שלו, ואחרי שתקופה ארוכה אני רואה מהם קבלות חד משמעיות על כלים שחוזרים (כולל כלי של חבר קרוב מאוד שכבר היה בידיים שלהם תוך חצי שעה (!!!) מרגע שנגנב באמצע הלילה) אלו הדברים שבגללם בחרתי בזעקה האחרונה. מאחר ומדובר בחברה פרטית וצנועה שמתקתקת עבודה והיא מתחייבת מולי בחוזה לפיצוי כספי זהה לביטוח מקיף במקרה והכלי לא הושב, הוא מבחינתי הצהרת כוונות שלהם וביטחון ביכולת שלהם להשיב לי את הכלי, וכמו שאמרתי - הקבלות שהם מציגים לא ניתנות לעירעור, כולל מקרה שהייתי עד לו ממקור ראשון ולכל התהליך עבודה שלהם בו.

לסיכום דעתי האישית שוב- כלכלית מי שמוכן לוותר על הכלי במקרה של גניבה, מקיף ככל הנראה יהיה האופציה הקלה לקבל כסף ולהתקדם הלאה ועד לא מזמן זו היתה הבחירה העיקרית מאחר ולא היו אופציות נוספות בשוק. מצד שני, מי שהאופנוע הספציפי חשוב לו ורוצה לקבל אותו חזרה במקרה ונגנב, לדעתי כדאי שילך על אופציה כמו הזעקה האחרונה וכמו שאמרתי זו הסיבה שבחרתי בהם. לי אישית ההבדל הכספי היה שולי אבל התמורה איתם מבחינתי (שומר ראש לאופנוע) שווה הרבה יותר. למישהו אחר יכול מאוד להיות שהתמורה עם מקיף תהיה יותר כלכלית/ מוצדקת/ נכונה והוא לא יטעה כי כל מקרה ואדם לגופו.

izik
21-11-2015, 12:19
שלום חברים רכשתי טי מקס שנת 2012 החלום התגשם.............
ורציתי לדעת איך למגן אותו בצורה אחי טובה ולישון בשקט בלילה וגם בצהריים
לצערי חברות הביטוח לא מאפשרות לבטח מקיף את הכלי האופציה הנוספת זה למגן אותו על ידי מערכת אזעקה האחרונה השמח לקבל מימכם הצעות לגבי מיגון הכלי
האם הוא גניב מאוד וקל מאוד לגנוב אותו? מה ניתן לעשות
בתודה

Shasha127
22-11-2015, 16:58
קח הצעת מחיר מהזעקה האחרונה למערכת היקרה והמלאה שכוללת מוקד 24/7 על הכלי ופיצוי של 90% ממחירון במידה ולא הושב הכלי.
לגביי מקיף ממה שנאמר לי באודי דגן יבטחו לך במקיף כל אופנוע ללא הבדל דת גזע ומין, תרים אליהם צלצול.

mickyc
23-11-2015, 12:38
קח הצעת מחיר מהזעקה האחרונה למערכת היקרה והמלאה שכוללת מוקד 24/7 על הכלי ופיצוי של 90% ממחירון במידה ולא הושב הכלי.
לגביי מקיף ממה שנאמר לי באודי דגן יבטחו לך במקיף כל אופנוע ללא הבדל דת גזע ומין, תרים אליהם צלצול.
אודי דגן לא מבטחים מקיף כל אופנוע...