מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : Z1000 / z800 / cb1000 - מתלבט בבחירה של כלי לנסיעות של כ230 ק"מ ביום

Milk-Inc
23-10-2015, 18:49
שבת שלום,

אני מעוניין לחזור לתחום הדו"ג אחרי תקופה קצרה עם רכב, שבה הבנתי שאני פשוט לא מסוגל להיות בתוך הפחוניות האלה.

הבעיה היחידה (שאפשר להגיד נלקחה בחשבון ) היא המרחקים - כ-230 /240 ק"מ ביום.

בכל אופן, ההשלכות נלקחו בחשבון, עכשיו השאלה באיזה כלי לבחור.
במשך כשנה עשיתי את הנסיעות האלה עם ויסטרום 650. היה נחמד מאוד, אבל לא מספיק מרגש... יותר מדי פרקטי ;)

השאלה אם לקפוץ לכלי כגון הזד 1000 זה לא מעט מוגזם מדי עם הנסיון היחסית דל שיש לי על הסטרום.

אולי הסיבי והצפרדע הקטנה יותר יעשו את העבודה "יותר טוב"?
מה דעתכם?

Yadin Tal
23-10-2015, 19:07
240 קמ ביום wtf?
לפני כמה זמן הייתי עובד 12 שעות ביום במשלוחים ולא הייתי מגיע ל-240 קמ...
וואו אתה מטורף חח...

ואני הייתי הולך על ה-cb או z800 לא מתחבר ל-z1000

R86
23-10-2015, 19:23
לא מתחבר לzים בכלל,הcb יפיוף אמיתי ויש לו הרבה מה להציע מעבר לפרקטיות.

אברי
23-10-2015, 19:39
בנדיט 1250 מישהו?
going once? going twice?

Don yosef
23-10-2015, 19:54
למה לא אדוונצ'ר בשרני? ק.ט.מ 1290\1190 או במוו s1000rx?
לפי מבחנים הם השילוב הכי מנצח לנוחות וריגוש

Milk-Inc
23-10-2015, 20:11
Don yosef - הכלים שציינת קצת יקרים לי. חשבתי יותר על משהו באזור ה-80 אלף. give or take

הבעיה שאני לא מעוניין לקחת נסיעות מבחן (אף פעם לא אהבתי את הסיכון הזה של לקחת משהו יקר ערך שהוא לא שלך ולקוות שתחזיר אותו בחתיכה אחת)
לכן אני מנסה להתבסס על נסיון של אחרים דרך האינטרנט (מעולם לא איכזב אותי)

איך הייתם מדרגים את הכלים שהוזכרו למעלה מבחינת עלויות תחזוקה? (לפי סדר של יקר עד זול באופן יחסי)

ATr1X - כן אני המון על הכבישים. 90 אחוז מהנסיעות שלי הן על כביש 6.

אברי - אופציה מעניינת שתישקל :)
(אני אתחיל לחקור עליו קצת ברשת)

matan27
23-10-2015, 20:12
נסיעות כאלה לאורך זמן בכלי ספורטיבי לדעתי שוברות את הגוף. אם הסטרום 650 היה פרווה, לא חסרים היום אופנועים באותו סגנון ישיבה ופרטיות רק עם הרבה יותר
פילפל. כיוון שלא דיברת על תקציב, קשה להצביע בדיוק על כלי אבל יש לך היום את הטופ של הבחורה במולטיסטראדה, או bmw 1000xr או אחד מהאדוונצ'רים הקטומים.
כולן מפלצות- בחלק התחתון של החבורה יש לך את הmt09 טרייסר, עולה בערך חצי מהממוצע בחבורה למעלה, אבל לא בהכרח מתפקד כך...

בין לבין יש לך כל מיני נייקדים כוחנים כאלו ואחרים שעם מעט אקססוריז וכיוונוים יכולים להפוך למכונות התניידות קרבית ונוחה (היום לדוגמא ראיתי r1200r חדש של
ב.מ.וו עם משקף גבוהה, ארגז, מושב נוח..נראה כמו כלי שאפשר לגמוע עליו מרחקים בלי להתעייף).

Milk-Inc
23-10-2015, 20:23
מתנצל שלא ציינתי את התקציב לפני :)
הבימרים למיניהם קצת חורגים מאזור ה-80
כנ"ל גם לגבי האדוונצ'רים הקטומים.

אני הולך לזרוק פה משהו שהוא קצת לא קשור, אבל החוליגניות שלו מטריפה אותי: דורו 1200 של אפריליה.
האם הוא יכול להיות בכלל רלוונטי למרחקים האלה עם קצת שיפצורים של מגני רוח וכד'? (אם כי אני לא כ"כ בטוח שהרוח היא הבעיה במקרה הזה)

JohnnyDee
23-10-2015, 21:00
https://www.youtube.com/watch?v=IinFyoeGUzg.. כיף.
אני בכלל מאוהב במותג האיטלקי הזה אבל הרבה מלכלכים על הוצאות תחזוקה גבוהות וחלקים יקרים.
מי שמטפל לבד ומזמין חלקים מחול לא אמור לעניין אותו יותר מדי.

doner
23-10-2015, 21:03
וורסיס 1000. ב-80 תוכל לקנות 2015 משומש, אולי כדאי לקחת תשלומים ולקנות חדש ב- 94k שמעוצב יפה ביחס לדגם הקודם.
מנסיון רב של 20,000 ק"מ בשנה וחודשיים איתו, רבים מהם במאות ק"מ בימי טיול-מאוד נוח, רחוק מלהיות משעמם, בולע את המרחק הזה בקלות.
מומלץ.

nadavh55
23-10-2015, 21:27
אני בקרוב גם מקבל את הסטורם 650 לאותו מרחק נסיעה. אתה יכול לפרט יותר איך הנסיעה איתו יום יום?

lokimonster
23-10-2015, 21:32
הייתי מחפש כלי נוח ספורט תיור או דו״ש גדול.
באנדיט ( אין לי מושג לגבי החדשים) נוחות המושב סבירה ולא מעבר לכך מבחינת שימושיות הוא מצויין
( את המושב ניתן לרפד ולפתור את בעיית הנוחות)

יצאתי לפגרת חורף מחוסר תקציב
אשוב בקרוב
לתרומות בפרטי[emoji383]

Tartaruga
23-10-2015, 22:21
יש לי cb1000, ובשבועיים האחרונים יצא לי לעשות מרחקים דומים ביום. אני לא הייתי ממליץ עליו בשבילך.
החוסר מיגון ברוח די מעיק, ולמרות האדרנלין המטורף, לעשות את זה כל יום נראה לי קשוח מידי.

Milk-Inc
23-10-2015, 23:31
לגבי הורסיס 1000 - לא יצא לי לרכוב עליו, אך אני קצת בספק לגבי החלק של הריגוש (אולי אני טועה)
מבחינת יעילות למרחקים שאני גומע - אין בכלל ספק שהוא מושלם.

Tartaruga - תוכל לפרט יותר על הקושי? מיגון רוח תמיד אפשר להוסיף.
מה לגבי התנוחת רכיבה עליו במרחקים האלה?

nadavh55 - המרחקים האלו שעשיתי עם הסטרום 650 שהיה לי עד לא מזמן הייתה חוויה כיפית סה"כ. אם אשתי לא התלוננה הרבה, כנראה שהוא עשה את העבודה ;)
אני לא חושב שהרגשתי חסרונות כלשהם, כמובן למעט כל הנושא של הריגוש.

אני מחפש לחזור לחיוכים מתחת לקסדה בכל פתיחה של המצערת, וההרגשה שלי היא שרק נייקד עמוס סוסים יספק לי את זה :)

alexsupreme
23-10-2015, 23:43
מה עם הטרייסר של יאמהה?

לגבי הוורסיס 1000, יש דיון ארוך ומעשיר בפורום של advrider. ממה שראיתי אנשים מאוד מחמיאים למנוע ולא נראה שיש לו בעיות מיוחדות. לפחות לא כמו שהיה עם המנוע של ש-650.

rotemzaken
24-10-2015, 00:33
הדורו קצת בעייתי, מיכל דלק קטן מאוד בגרסת ה 750 תדלוק כל 140 ק''מ!!!! ב 1200 אני לא ידוע אבל בטח לא רחוק מזה

אם אני לא טועה אין מד דלק בנוסף לכך

העיצוב המפחיד משך אותך?

marzi
24-10-2015, 00:57
סטרום 1000?

strelok89
24-10-2015, 01:04
בתקציב שלך אין הרבה אם אתה רוצה משומשים נסה k1300s או k1300r סביב ה 2010 מתברגים לך לתקציב.
יספקו הנאה והמוון כוח אבל התחזוקה לא הכי זולה אם כי סבירה

Paz
24-10-2015, 08:44
בתקציב הזה טרייסר חדש מהשקית, תבדוק עם מטרו הבנתי שיש המתנה ארוכה.

א הזקן
24-10-2015, 09:11
מצטרף להמלצות על הוורסיס 1000 ומוסיף אפשרות שלא הועלתה כאן - סופר טנרה. שניהם (כיד שנייה) בתקציב שציינת, שניהם ייתנו לך בערך אותה מהירות שיוט למרחקים, שניהם נוחים מאוד (הוורסיס קצת יותר נוח למורכבת) ושניהם מאוד אמינים. ההבדלים - לוורסיס יש יותר פלפל והימהה בנוי יותר יוקרתי (לדוגמה, דרייב שאפט במקום שרשרת, קלץ' הדראולי).

נראה לי שתצטרך התפשר על העקרונות שלך ולקחת רכיבות מבחן. רק כך תוכל להחליט מה מכל האופנועים שהוצעו לך הכי מתאים לך.

ועוד משהו: עם הקילומטרים שאתה מתכוון לעשות - אולי עדיף לך להתחיל עם אופנוע חדש. תבדוק אם יש בסוכנויות אופנועים חדשים שנעשה עליהם רישוי. אלו יהיו זולים יותר, ועם הסכום במזומן שיש לך תוכל לקבל הנחה נוספת ואת הייתרה במספר תשלומים קטנים.

כדאי לך אולי גם לבדוק את שני האופנועים של הונדה - זה המבוסס על ה-vfr-800 ועל ה-vfr1200 (לא זוכר איך קוראים להם).

אברי
24-10-2015, 11:33
א הזקן מדבר על הקרוס טוררים.

בנוגע לסופר טנרה - יש בלוח זולו בפייסבוק פרסום של חברה מזכרון יעקוב שמוכרת את האופנועים שלה ( חברת טיולים)
יש להם סטורם 1000 וסופר טנרות, כולם עם 4 ספרות על הסקאלה. שנתונים 14/13
כדאי לך לבדוק את זה אם אתה הולך על הסופר מדבר...

הסופר יהיה זול יותר לאחזקה - בטווח הארוך, אגב.

lokimonster
24-10-2015, 15:48
הטנרה קורץ גם לי אם רק היה לי את התקציב הדרוש
גל ההינע זה בונוס רציני ואינו דורש תחזוקה.

יצאתי לפגרת חורף מחוסר תקציב
אשוב בקרוב
לתרומות בפרטי[emoji383]

Tartaruga
24-10-2015, 17:58
בסיבי התנוחה די נוחה, אבל אולי מרוב שהרוח הפריעה דברים אחרים פחות הפריעו לי.
אבל למה לך לקנות אופנוע ספורטיבי או רוב הנסיעה שלך אינה כזו?

shaig
24-10-2015, 18:46
יש לי רכיבות דומות רק לא כל יום, מבחינת התנוחה , לדעתי תנוחה ספורטיבית הכי מתאים ונוח (אני על cbr600f5). הבעיה העקרית זה המיכל דלק והייתי מעדיף אחד שמחזיק יותר מ-200 קמ. אני גם שוקל להתחיל לרכוב יותר פעמים בשבוע ולשדרג.. אבל התנוחה של הורסיס או הטנרה נשמעת לי ביאוס.

הפלג הצפוני
24-10-2015, 19:12
נסה גם סופר-טנרה 1200,נוח,בעל מיגון רוח מספק [לגבוהים],לא כבד מדי [לא מורגש סירבול בנסיעה] וגם יכול לתפור שטח [נהניתי מאד].

Milk-Inc
24-10-2015, 20:11
רוב הרכיבה שלי היא אכן לא ספורטיבית, אבל אני לא חושב שההנאה מאופנוע ספורט מתבטאת אך ורק בהשחזות. מאותה סיבה בדיוק שאנשים קונים רכבי ספורט ובכל זאת נהנים מהם למרות שהם לא במסלול :)

כל ההצעות שהיו פה על הדו"שים לסוגיהם - המטרה היא לגוון מהסטרום 650 שהיה לי ולעבור למשהו קצת יותר מרגש ושונה, לכן אני לא רואה את עצמי קונה איזה אדוונצ'ר או משהו בסגנון.

על קצה המזלג - איך הייתם מתארים את ההבדלים בין הסיבי 1000 לבין הזד 800 או 1000? (למישהו שיצא לו לרכוב עליהם)
הסיבי יקר בכ-5000 ש"ח מהזד 1000 וכמעט 30,000 מהזד 800 (!)

samt
24-10-2015, 20:23
היי אני עושה יום יום 93 ק"מ כל צד, וזה נסיעה בית-עבודה נטו, לפעמים כביש שש ולפעמים כביש החוף.
הכלי - הורנט שהותאם עם מגן רוח קטן ייעודי (ויפה) וארגז אחורי (מכוער ממש ושימושי).
הכלי נקנה חדש בסוף 2011, ועכשיו הגיע ל-140,000 ק"מ.
הנסיעות נוחות, מיגון הרוח אפקטיבי, האמינות גבוהה מאוד.
נראה לי שה-cb1000 דומה מאוד להורנט, רק עם יותר כוח.
ולא לשכוח:
- לקנות עם abs.
- ביגוד חורף משובח מכף רגל ועד ראש בהנחה שתיסע בחורף.

Ami
24-10-2015, 21:18
רוכב על z1000 כבר כמה שנים ואני לא בטוח שיתאים למשימה. הוא כלי חזק ואגרסיבי אבל לדעתי יעייף אותך

shaig
24-10-2015, 22:20
רוב הרכיבה שלי היא אכן לא ספורטיבית, אבל אני לא חושב שההנאה מאופנוע ספורט מתבטאת אך ורק בהשחזות. מאותה סיבה בדיוק שאנשים קונים רכבי ספורט ובכל זאת נהנים מהם למרות שהם לא במסלול :)

כל ההצעות שהיו פה על הדו"שים לסוגיהם - המטרה היא לגוון מהסטרום 650 שהיה לי ולעבור למשהו קצת יותר מרגש ושונה, לכן אני לא רואה את עצמי קונה איזה אדוונצ'ר או משהו בסגנון.

על קצה המזלג - איך הייתם מתארים את ההבדלים בין הסיבי 1000 לבין הזד 800 או 1000? (למישהו שיצא לו לרכוב עליהם)
הסיבי יקר בכ-5000 ש"ח מהזד 1000 וכמעט 30,000 מהזד 800 (!)
לא כ"כ ברור, אתה מדבר על אופנועי ספורט אבל שואל חוות דעת על נייקדים עם מיגון רוח מינימאלי (שהעידו פה כמה שהם לא כ"כ נוחים לרכיבות מהירות וארוכות).

דינגו
24-10-2015, 22:42
מה לא ברור? כותרת השרשור היא האופנועים האלה, פות"ש נעול עליהם, ורק צריך עזרה לבחור.

אסף זומר
25-10-2015, 00:29
למר חלב -
כמו שציינו פה לעיל - בחרת למשימה אופנועים שזה לא שהם לא מתאימים, פשוט יש כלים שיתאימו הרבה יותר.
הויסטרום 650, מבלי לפגוע בכבודו - הוא אופנוע מעט משעמם. מצוין, אבל לא מצטיין בתחום הריגוש. לגיטימי.
יש אדוונצ'רים גדולים יותר שיתאימו למשימה שלך ועדיין ירגשו ובאופן חד משמעי יתאימו יותר. למעט מושב קשיח מדי לטעמי, הטרייסר הוא בעיני מושלם.
יש לו מנוע מרגש אחולמניוקי (אבל באמת - לא סתם מנוע כיף, מנוע מגניב לאללה!), בלי חסרונות של דו"ש, תנוחה נוחה (למעט הכסא הקשיח מדי לטעמי) ובשביל לעשות את זה קוסמי - בול בתקציב.

הצעות אחרות שנזרקו פה כמו סופר טנרה משומש גם הן רלבנטיות, למרות שריגוש של אופנוע ספורט אין שם, אבל בכל זאת מנוע גדול ויכולות גבוהות. ורסיס 1000 הוא קלאסי - מהאופנועים הנוחים שיש, מה שנקרא All day comfort ומנוע מהיר מאוד במחיר מעולה. אמהמה - מרגש הוא לא. חד משמעית יותר מרגש מויסטרום 650, אבל לא צרחות בקסדה.

אפשר להמשיך זריקת רעיונות אבל לא בטוח שיש טעם כי נראה שאתה די נעול על כיוון.

מבין מה ששאלת - ההונדה יהיה הכי מוצלח, עם סייג קל של מרווח טיפולים של 6,000 קמ בין טיפולים למיטב זכרוני. תעשה לבד את החשבון של כמה פעמים תפגוש מוסך בשנה.
לזכותו יאמר שהוא אמנם נייקד גדול וחזק אבל עם נימוסי שולחן - יחסית נוח ורך ביחסית לכל יתר ההיצע בסגמנט, עם מושב לא רע ואם תשים לו מגן רוח גבוה אז גם בהחלט משימה אפשרית (שוב, בעיני לא הכי חכמה, אבל נסבלת בהחלט).
אחריו יהיה הZ800, שהוא קצת פחות בכל תחום ביחס להונדה ויותר זול, אבל גם מעט פחות נוח.
הZ1000 הוא הפחות מוצלח מביניהם - שילוב של מושב קשיח ובולם אחורי קשיח מאוד ולא כל כך מוצלח, הוא יהיה פשוט מעייף. מעבר למלחמה ברוח שלכל הנייקדים יש בצורה כזו או אחרת, הגוף מרגיש כל הזמן שחובטים בו. זה מעייף. בהנחה שאתה לא רק מטייל כל יום, אלא גם בדרך לעבודה וגרוע מכך בעייפות של החזרה ממנה - זה לא תמיד כיף.

דורסודורו זה בעיני רעיון מטופש מאוד למשימה, איפשהו שם עם יתר ההיפר מוטואים*, אופנועי האנדורו, סאגווי, אופנוע מוטוג'יפי, קטנוע 50 סמק ומזחלת רתומה לכלבים.

*יוצא מן הכלל - דוקאטי היפרסטראדה. הוא יותר נוח מהיתר ויש לו ניחוחות של אופנוע תיור למרחקים קצרים עם פלפל חלפיניו בישבן. אבל לך תמצא בתקציב שלך..

בקיצור -טרייסר ;)

Milk-Inc
25-10-2015, 01:02
לא יכולתי לבקש תגובה יותר עניינית מזאת! :)

כמו שציינתי, אין ספק בכלל שהאופציות של הטנרה/ורסיס/סטרום מתאימות כמו כפפה ליד עבור המשימה הזו, ואולי באמת הבחירה ללכת על נייקד היא לא הכי הגיונית במקרה שלי, אבל הבחירה נובעת בעיקר מרגש ורצון לחוות דברים חדשים/שונים.

הטרייסר באמת נראה all arounder כזה, ואולי אני אחרוג ממנהגי ובכל זאת אנסה לקחת עליו איזה נסיעת מבחן, אפילו קצרה רק כדי להבין על מה מדובר.

אם לומר בלב שלם, כשפתחתי את השרשור קיוויתי לקבל "חיזוקים" לכיוון הזד 1000, אבל באיזהשהוא מקום הרגשתי שהוא הכי פחות יתאים למשימה מבין כל השמות והדגמים שהוזכרו פה. בכל אופן - ירדתי מהרעיון.

למיטב הבנתי, כל האופנועים שהוזכרו בשרשור הזה הם בעלי מרווח טיפולים של 6K (מה שאומר שכל חודש וקצת בערך טיפול).
חלק מהטיפולים אני אעשה בעצמי וחלפים יוזמנו מאיביי מבעוד מועד.

אחרי שיקולים מסויימים שעשיתי ביני לבין עצמי (ולבין אשתי), הנטייה כרגע היא ללכת על הזד 800, אם כי אני מעדיף את הסיבי 1000 הרבה יותר.
ככה זה ישאיר לי סכום נכבד בצד לבלת"מים ואולי קצת שדרוגים של הציוד רכיבה הקיים לדברים יותר איכותיים.
במידה ואצליח למצוא סיבי משומש עם ק"מ נמוך מאוד ובמחיר טוב - אני מאמין שאלך על זה.

לגבי הדורו - ידעתי שזה רעיון מטומפש (מטומטם+מטופש), אבל לא יכולתי שלא להשתעשע ברעיון של לעשות את הנסיעות היום יומיות האלה עם חוליגן שכזה :)

מודה לכולכם על התגובות! מקווה להתחדש כבר בימים הקרובים ואולי אפילו לתת את הרשמים האישיים שלי אחרי כמה מאות ק"מ.

Tartaruga
25-10-2015, 02:23
תקנה סיבי יד שנייה עם ק"מ נמוך תהנה ממנו הרבה יותר מהזד.
נסעתי על הזד ממש מעט, אופנוע מאוד מהנה עם תגובה מצויינת. אבל הסיבי טוב ממנו.
שלא לדבר על הכוח הנוסף שאתה מקבל. פשוט כוח זמין בכל הילוך מסלד נמוך.
זה בהנחה וירדת מעניין הדו"שים.

Yos
25-10-2015, 07:40
שבת שלום,

אני מעוניין לחזור לתחום הדו"ג אחרי תקופה קצרה עם רכב, שבה הבנתי שאני פשוט לא מסוגל להיות בתוך הפחוניות האלה.

הבעיה היחידה (שאפשר להגיד נלקחה בחשבון ) היא המרחקים - כ-230 /240 ק"מ ביום.

בכל אופן, ההשלכות נלקחו בחשבון, עכשיו השאלה באיזה כלי לבחור.
במשך כשנה עשיתי את הנסיעות האלה עם ויסטרום 650. היה נחמד מאוד, אבל לא מספיק מרגש... יותר מדי פרקטי ;)

השאלה אם לקפוץ לכלי כגון הזד 1000 זה לא מעט מוגזם מדי עם הנסיון היחסית דל שיש לי על הסטרום.

אולי הסיבי והצפרדע הקטנה יותר יעשו את העבודה "יותר טוב"?
מה דעתכם?

אם אתה הולך על ה z800 אני אומר לך שאתה הולך להינות.
המלצה שלי מניסיון על הכלי הזה תקנה את הקסדה הטובה ביותר שאתה יכול ובמיוחד שתהיה שקטה .
שיהיה בהצלחה וסע בדרכים טובות

אסף זומר
25-10-2015, 08:28
לא יכולתי לבקש תגובה יותר עניינית מזאת! :)

כמו שציינתי, אין ספק בכלל שהאופציות של הטנרה/ורסיס/סטרום מתאימות כמו כפפה ליד עבור המשימה הזו, ואולי באמת הבחירה ללכת על נייקד היא לא הכי הגיונית במקרה שלי, אבל הבחירה נובעת בעיקר מרגש ורצון לחוות דברים חדשים/שונים.

הטרייסר באמת נראה all arounder כזה, ואולי אני אחרוג ממנהגי ובכל זאת אנסה לקחת עליו איזה נסיעת מבחן, אפילו קצרה רק כדי להבין על מה מדובר.

אם לומר בלב שלם, כשפתחתי את השרשור קיוויתי לקבל "חיזוקים" לכיוון הזד 1000, אבל באיזהשהוא מקום הרגשתי שהוא הכי פחות יתאים למשימה מבין כל השמות והדגמים שהוזכרו פה. בכל אופן - ירדתי מהרעיון.

למיטב הבנתי, כל האופנועים שהוזכרו בשרשור הזה הם בעלי מרווח טיפולים של 6k (מה שאומר שכל חודש וקצת בערך טיפול).
חלק מהטיפולים אני אעשה בעצמי וחלפים יוזמנו מאיביי מבעוד מועד.

אחרי שיקולים מסויימים שעשיתי ביני לבין עצמי (ולבין אשתי), הנטייה כרגע היא ללכת על הזד 800, אם כי אני מעדיף את הסיבי 1000 הרבה יותר.
ככה זה ישאיר לי סכום נכבד בצד לבלת"מים ואולי קצת שדרוגים של הציוד רכיבה הקיים לדברים יותר איכותיים.
במידה ואצליח למצוא סיבי משומש עם ק"מ נמוך מאוד ובמחיר טוב - אני מאמין שאלך על זה.

לגבי הדורו - ידעתי שזה רעיון מטומפש (מטומטם+מטופש), אבל לא יכולתי שלא להשתעשע ברעיון של לעשות את הנסיעות היום יומיות האלה עם חוליגן שכזה :)

מודה לכולכם על התגובות! מקווה להתחדש כבר בימים הקרובים ואולי אפילו לתת את הרשמים האישיים שלי אחרי כמה מאות ק"מ.

אם אתה מעדיף את ה-cb1000r אז תעשה מאמץ ותלך על כזה. הוא יותר טוב מהקאוואסאקי מכל בחינה אבל בעיקר יהיה לך יותר נוח ולצרכים שלך כל טיפת נוחות זה חשוב. מציע לך לבדוק מה יש אצל היבואן, זה דגם ישן, אולי נותר במלאי, אולי יש להם איזה אחד עם קמ נמוך בטרייד. אם אתה בא במזומן יש סיכוי שתופתע מההצעה.

בהצלחה וספר לנו מה קנית.

matan27
25-10-2015, 10:27
נתעלק על השרשור ברשותכם- אסף אם כבר שיבחת את הטרייסר ודיי ברור שהוא התשובה ה"נוחה" יותר לנסיעות ארוכות ל09 הרגיל, אבל איך הוא מבחינת
תנועה עירונית צפופה/פקקים וכו'. הנייקדים הם פשוט תענוג מכל בחינה, יש שוני מהותי ביניהם?

מצמץ
25-10-2015, 18:24
גם אני חושב שהטרייסר נשמעת כמו התשובה ביחס למבוקש או איזו בימר משומשת...

יחד עם זאת, הקילומטראג׳ היומי נשמע לי הזוי לגמרי.

אני לא אומר שרכב זו התשובה (כואב לי הכיס רק מלחשוב על העלות היומית של הדלק) אבל אין איזה תח״צ בשילוב אופניים חשמליות או משהו? (גם במחיר של שעה נוספת ביום). קשה לי לראות את הגוף שלך עומד בזה ביום יום.

shaig
25-10-2015, 20:45
מצמץ הגוף מתרגל...

Milk-Inc
25-10-2015, 22:48
גם אני חושב שהטרייסר נשמעת כמו התשובה ביחס למבוקש או איזו בימר משומשת...

יחד עם זאת, הקילומטראג׳ היומי נשמע לי הזוי לגמרי.

אני לא אומר שרכב זו התשובה (כואב לי הכיס רק מלחשוב על העלות היומית של הדלק) אבל אין איזה תח״צ בשילוב אופניים חשמליות או משהו? (גם במחיר של שעה נוספת ביום). קשה לי לראות את הגוף שלך עומד בזה ביום יום.

הגוף שלי עמד בזה יום יום :)
עשיתי את זה כמעט שנה עם הויסטרום 650. אני יכול להגיד בלב שלם וכנות מוחלטת - נהנתי מכל רגע ורגע, גם בימי גשם סוערים שאפילו החלפ"ס צרחה הצילו ולא הצליחה לעמוד בקצב, כשהרגשתי שאני יותר על אופנוע ים מאשר אופנוע כביש, או בימים רותחים כשהחולצה שלי הייתה סחוטה מזיעה מתחת למעיל באמצע יולי אוגוסט - הנאה צרופה מכל רגע וכל שניה!

הדבר היחיד שהחל להעלם עם הזמן זה הריגוש מהכלי עצמו, והרצון לחוות אופנוע בסגנון שונה (לא מעט אנשים בחו"ל עושים מרחקים כאלה עם סופר-ספורט ליטר, אבל אני לא בשלב הזה [נכון להיום...:p] )

shaig
25-10-2015, 23:04
(לא מעט אנשים בחו"ל עושים מרחקים כאלה עם סופר-ספורט ליטר, אבל אני לא בשלב הזה [נכון להיום...:p] )
ואי זה חלום שלי, להגיע לעבודה על פיירבלייד, התביישתי בכלל להעלות את האפשרות הזאת בפורום.

guyt
25-10-2015, 23:22
אתרום את השנקל שלי לעניין:
לא הייתי בוחר ב-zים לצורך המשימה הזו, אבל גם לא ב-cb.
כמו שנרשם פה רבות יש אופנועים מוצלחים יותר למשימה הזו.

אסף זומר
26-10-2015, 01:10
נתעלק על השרשור ברשותכם- אסף אם כבר שיבחת את הטרייסר ודיי ברור שהוא התשובה ה"נוחה" יותר לנסיעות ארוכות ל09 הרגיל, אבל איך הוא מבחינת
תנועה עירונית צפופה/פקקים וכו'. הנייקדים הם פשוט תענוג מכל בחינה, יש שוני מהותי ביניהם?

הטרייסר סבבה לגמרי בעיר.
זה לא קטנוע, אבל זה גם ממש לא אופנוע אדוונצ'ר פול סייז. שב על gs1200 או סופר טנרה ואז תעבור לטרייסר ואתה תרגיש שזה סוג של פוקט בייק... טוב, לא באמת פוקט, אבל יותר קטן וקל מהגדולים. עם זוית צידוד טובה, תנוחה גבוהה וזקופה וכידון רחב אבל לא מפלצתי - אין שום בעיה לזרום איתו בכיף בתנועה עירונית. יש לו גם מנוע מגניב וגמיש מה שאומר שאפשר לתת דריפטים בכיכרות (לי אישית זה יותר חשוב מזוית צידוד... :p)

moshmosh
26-10-2015, 13:52
אסף זומר, אני חושב שאתה טועה ומטעה, ויסטרום הוא אופנוע משעמם?!!!

אני לא לא מכיר אופנועי על אחרים כי לא ניסיתי, אך סביר להניח שאופנועים יוקרתיים שמוגדרים כפירמיום יהיו מעניינים יותר כמו דוקאטי , ק.ט.מ, אגוסטה, אפריליה וכו...

אך זה עדיין לא אומר שהוי סטרום הוא אופנוע משעמם, קראתה מבחני ויסטרום בכלל?, אני לא זוכר שקראתי מבחן גם בחו"ל שלא משבח את האופנוע הזה, אפילו לא אחד.

איך ריבונו של עולם קבעתה שהוא משעמם?!!

אברי
26-10-2015, 15:11

אני לא לא מכיר אופנועי על אחרים כי לא ניסיתי, אך סביר להניח שאופנועים יוקרתיים שמוגדרים כפירמיום יהיו מעניינים יותר כמו דוקאטי , ק.ט.מ, אגוסטה, אפריליה וכו...

אך זה עדיין לא אומר שהוי סטרום הוא אופנוע משעמם, קראתה מבחני ויסטרום בכלל?, אני לא זוכר שקראתי מבחן גם בחו"ל שלא משבח את האופנוע הזה, אפילו לא אחד.

לך תחזיק אפריליה ככלי למרחקים בישראל....

ComanDo
26-10-2015, 15:32

כן אסף זומר, קראת מבחני ויסטרום :p
חחחח
mosh, תבדוק מי חתום על חצי ממבחני הדרכים בפול גז ופה.
with that said, הנאה מאופנוע מסויום וקביעה אם הוא מרגש או לא הם חלקית יחסיים למשתמש.

moshmosh
26-10-2015, 15:54
אם אתה בוחן רכבים, ונסעתה באינסוף אקזוטיות, כמו פרארי, פאגאני, מקלארין, וכו...

לא אומר שפורשה 911 או bmw m3 יוגדרו אצלו כרכבים משעממים.

אני חושב שהוא קצת הגזים בניסוח.

אם היה אומר שיש הרבה אופנועי פרימיום, שהרבה יותר איכותיים ומהנים מהוי סטרום כמו xyz, אך עולים הרבה יותר מן הסתם, היה מקובל, או כל ניסוח אחר כמו בנסיעות כאלה את תמצא את הסטרום די מהר וכו.. , אך להגדיר שהוא משעמם לדעתי קצת מגחך.

Milk-Inc
26-10-2015, 21:31
אגב, למה אף אחד לא הזכיר את ה gsx-1000? האופנוע הזה מוקצה? P:

Sniper434
26-10-2015, 23:37
אגב, למה אף אחד לא הזכיר את ה gsx-1000? האופנוע הזה מוקצה? P:
התכוונת לג׳יקסס ? Gsxr s1000

Milk-Inc
26-10-2015, 23:59
תעיף את ה-r ;)

gsxs לא gsxr

הביקורות מציינות שהוא ממש נוח.
הבעיה היא המחיר שלו וחוסר ההיצע ביד 2 (הדגם אפילו לא קיים במאגר של יד 2, כי למיטב הבנתי הדגם הזה רק הגיע לארץ לא מזמן)

Cheburek
27-10-2015, 10:35
טרייסר תפור עליך
מנוע כייפי וחזק של מוטי 09 ונוחות של אופנוע תיור.
אתה תופתע לטובה.
מכיר בעלים של אחד אישית. שגם מטייל איתו וגם נסיעות עבודה בית, וגם מגיע לימי מסלול ואימונים במגרשי חניה ונותן בראש להרבה רוכבי ספורט.

iec
27-10-2015, 12:52
Cb1000r ללא ספק.
אמין סחיר ונוח במהירויות שפויות.

יש לחבר שלי שחור למכירה 2011 יד שניה שמור מאוד ב-55k ש"ח.

אם אתה מעוניין צור קשר בפרטי.

אסף זומר
27-10-2015, 21:03

אם אתה בוחן רכבים, ונסעתה באינסוף אקזוטיות, כמו פרארי, פאגאני, מקלארין, וכו...

לא אומר שפורשה 911 או bmw m3 יוגדרו אצלו כרכבים משעממים.

אני חושב שהוא קצת הגזים בניסוח.

אם היה אומר שיש הרבה אופנועי פרימיום, שהרבה יותר איכותיים ומהנים מהוי סטרום כמו xyz, אך עולים הרבה יותר מן הסתם, היה מקובל, או כל ניסוח אחר כמו בנסיעות כאלה את תמצא את הסטרום די מהר וכו.. , אך להגדיר שהוא משעמם לדעתי קצת מגחך.

לגבי איך קבעתי זה פשוט - רכבתי עליו.
תראה, אם לא רכבת מימיך על אף אופנוע, או שאתה עולה מקטנוע/אופנוע קטן - הויסטרום יכול להיות בהחלט חזק ולייצר ריגושים של אופנוע גדול.
עם זאת, בעולם של אופנועים גדולים, מדובר באופנוע בנפח בינוני, לא חזק במיוחד וכן כבד למדי. שוב, שים לב שלא אמרתי שהוא אופנוע רע, להיפך - אופנוע מצוין, פשוט לא אופנוע מרגש ואפילו מעט משעמם. מנוע לא חזק, משקל מכובד, שלדה שמכוילת על הצד הרגוע - מצ'עמם.

אני חושב שאתה קצת נסחף כשאתה משווה את הויסטרום החביב לב.מ.וו m3 או פורשה כלשהי... בדיוק כמו ש-z1000 או cb1000r הם לא בדיוק פגאני זונדה או מקלארן p1.

ואם אתה רוצה דוגמה בשליפה, אז הנה: קח ויסטרום 650 מחד וק.ט.מ אדוונצ'ר 990 מאידך. שניהם כביכול מנגנים את מנגינת הדו"ש הגדול. שניהם מנועי וי-טווין. עכשיו תניע אותם, תעשה סיבוב ותחזור לספר על התרשמותך :) אין קשר אגב ליצרן, אין שום דבר אקזוטי בק.ט.מ אדוונצ'ר 990 ויש לא מעט דגמים מרגשים שיצאו מהמפעל של סוזוקי לאורך השנים.

לך תחזיק אפריליה ככלי למרחקים בישראל....

תסביר בבקשה...

תעיף את ה-r ;)

gsxs לא gsxr

הביקורות מציינות שהוא ממש נוח.
הבעיה היא המחיר שלו וחוסר ההיצע ביד 2 (הדגם אפילו לא קיים במאגר של יד 2, כי למיטב הבנתי הדגם הזה רק הגיע לארץ לא מזמן)

בדיוק מהסיבות האלה - חדש מדי בארץ כדי שיהיה שוק יד 2 (לא יודע כמה, אם בכלל, נמכרו).
אם בתקציבך - אין סיבה שלא לשקול אותו.

moshmosh
28-10-2015, 08:02
מר זומר, יש לי הרבה ניסיון, אני רוכב יותר מ10 שנים, ויצא לי לרכב על הרבה כלים כמו gs650, cbr1000rr, פייזר 1000 ו600 ועוד..

אני לא אומר שהסטרום הוא הא "אופנוע" , פשוט בקטגוריה שלו הוא מעולה וממש לא משעמם, אופנועים אחרים באותו מחיר ואותה קטגוריה לא כל כך מעניינין, לא יותר מהסטרום, ברור לי שכל אופנוע ללא יוצא מן הכלל שעולה 30k יותר מהסטרום גם יהיה הרבה יותר מעניין, ובכלל כל אופנוע גדול, זה ליגה אחרת, זה גם תלוי לאיזה מטרה רכשתה את הכלי.

אני בטוח שמי שירצה לשחק קצת בשטח יעדף אפילו kle500 על הוי סטרום, לפי מה שאתה אומר בפעם הבאה שארצה לקנות אופנוע, עדיף לי לא להתיחס למבחנים שלכם, כי לא ראיתי במבחן שלו את המלה משעמם אפילו לא פעם אחת, לעונת הnc700 של הונדה למשל.

דינגו
28-10-2015, 08:55
טוב מה אתה נפגע, כל אחד ודעתו הוא. לזומר משעמם את התחעת, לך מעלה חיוך בכל בוקר.
לא צריך לנסות לשכנע.

moshmosh
28-10-2015, 09:09
דינגו, לא אפוטרופוס, אני לא מנסה לשכנע.

פשוט ההשוואה הזו בכלל לא הגיונית, זה כמו להשוות מאזדה מיאטה ביאריס ts, המחיר והתמורה שונה וזה ברור.

אם תסע ביאריס ts תמצא רכב נחמד ומעניין, אך מול המיאטה הוא בסה"כ גרוטאה משעממת.

ומבחן דרכים אמור לשקף לך את התמורה שתקבל מאופנוע מסוים, ולא לשבח אותו ולהלל, ואחרי זה אותו בוחן יכתוב בפורום שהוא אופנוע משעמם, זה מטעה ולא מועיל.

דינגו
28-10-2015, 09:18
תסתכל על פתיחת השרשור. אנחנו פה בשביל לעזור למי ששאל שאלה. בנאדם שמחפש ריגוש של נייקד גדול, אפילו שהוא טוחן 1,000 ק"מ בשבוע.
הוא ממש מסרב לאדוונצ'רים חזקים אפילו שמבחינת נוחות כנראה זה יהיה יותר יעיל ואולי גם פחות יקר מול מרובע צילינדרים.
הוא שואל על מרגש, מנסה להשוות בין כלים שונים.
בהשוואה כזו, הסוזוקי, כמה שלא יעיל מהנה וחזק כשלעצמו, יוצא משעמם.
יש לו 80 אלף להשקיע, במחיר הזה הוא יכול לקנות משהו שאבסולוטית הוא הרבה יותר חזק ומרגש מויסטרום.
זה מה יש.
אתה ממשיך לטעון שההשוואות לא הוגנות, אבל זה פשוט לא רלוונטי.
מרגיש כאילו פגעו בציפור נפשך, וזה שהדיעה באה מרוכב מבחן מנוסה ממש מפחיד אותך ואתה מנסה למנוע את המפולת והבריחה מהסוזוקי.
שחרר.
Opinions are like assholes - every one has one (and everybody likes their own...)

moshmosh
28-10-2015, 09:36
מר דינגו, אין לי מה להגיד לך חוץ מזה שיריתה לעצמך ברגל, סייג לכמה שתיקה.

הבחור אמר בפתיחת השרשור שהיה לו וי סטרום, והוא מעוניין במשהו מרגש יותר כי הוא כבר מיצא אותו, אז אין סיבה להציע לו וי סטרום, באותה מידה אין צורך להגיד לו לא להתקרב לוי סטרום כי הוא משעמם, אבסורד.

בכל מקרה, ממש לא מעניין אותי לא את הוי סטרום ולא אבא של סוזוקי, אפילו אני יכול להגיד הרבה דברים לרעת הסוזוקי, יש הרבה תחומים שסוזוקי נופלת בהם, למשל רמת הגימור, עלות טיפולים, דגמים לא מעניינים כל כך, ועוד הרבה, אך לזרוק דעה אינדיבידואלית לא ממש יעילה זה מטרד, וזה מעצבן.

Milk-Inc
28-10-2015, 11:31
אני חייב לציין שהויסטרום כן ריגש אותי בחודשים הראשונים, אבל אני יכול להניח שזה בעיקר נבע מכך שזה היה האופנוע הראשון שלי מהליגה של ה"גדולים" (גדולים = כל אופנוע מעל 250 סמ"ק)

למרות הכל, אפילו אחרי שנה עם הסטרום ואחרי שהרגשתי תחושת מיצוי, עדיין קשה לי להגדיר אותו כמשעמם (נראה לי יותר נכון להגיד שרף הריגוש שלי פשוט עלה).
אני לא מעוניין באדוונצ'רים גדולים יותר כי אני פשוט רוצה לנסות סגנון אחר ולא להיות מקובע על סגנון אחד (ואני משוכנע שגם תקופת סופר-ספורט תגיע ביום מן הימים).

הבחירה בנייקדים כבר נעשתה ולא תשתנה. הבחירה בנייקד הספציפי שארכוש תתבהר בקרוב מאוד :)

Guccii800
29-10-2015, 06:33
אם אתה סגור רק על נייקדים, מבחינת נוחות ולוק יכול להמליץ לך על הדיאבל, מניסיון שלי איתו הוא לא מפסיק לרגש, חזק ובעל נוכחות מאוד מרשימה, לי היה את המשקף הספורטיבי הקטן שנתן מיגון רוח מושלם, אפשר לרכב גם פי שלוש מהק״מ מבלי להתעייף (מניסיון, אמנם לא על בסיס יומי), היתרון הוא במרווח טיפולים כל 12,000 ק״מ, החסרון הוא שהטיפולים יקרים והחתונה עם ליגל ותצטרך להעלות את התקציב.
היום רוכב על ברוטלה 1090 ולמרות הנטיות הספורטיביות שלו הוא גם כן מאוד נוח לי למרחקים ארוכים, היתרון אופנוע מאוד מרגש, החסרון- לא בתקציב, טיפולים כל 6,000 ק״מ וצריכת דלק גבוהה.
ק״מ כמו שלך אני הייתי הולך על מה שמרגש אותי ויגרום לי הנאה, במקרה הכי גרוע תמיד אפשר להחליף אם מרגישים שהנוחות בלתי נסבלת.

ברוטלה 800 משומש נכנס לך בתקציב ולדעתי שווה לך לקחת נסיעות מבחן, קפווץ ליבואן אני מאמין שתוכל לקבל תנאים טובים.
לאחר שיהיה לך אופנוע איטלקי לא תוכל לחזור לשום אופנוע יפני.

אברי
29-10-2015, 08:52
מצחיק שיש פה בחור שמוכר סי בי ואומר לו שהסיבי לא טוב למשימה

shaig
29-10-2015, 17:31
מצחיק שיש פה בחור שמוכר סי בי ואומר לו שהסיבי לא טוב למשימה
דווקא אם המשימה היא חיזוק שרירי הצוואר - אז נראה לי שהוא ממש יתאים.

doner
29-10-2015, 21:31
קבל המלצה: בזמנו כשהתלבטתי איזה אופנוע לקנות, נסעתי לניר גולדשטיין ממטרו שמנהל כיום את מטרו טרייד (בזמנו עבד במטרו שופ).
קפה, התייעצות, נסיעת מבחן ארוכה למחרת. לא חשבתי בכלל על הוורסיס 1000, אלא על הz 1000 sx. ניר, שביותר מהזדמנות אחת ראיתי אותו
משכנע לקוחות לרדת מהכיוון שאליו פנו בשל חוסר נסיון מספק, גם במחיר של להפסיד מכירה...עמל קשות לכוון אותי לוורסיס. פגע בול.
שווה את הקפיצה אליו והזמן שתקדיש.
מקצוען אמיתי, הגון ויעדיף להפסיד מכירה מאשר למכור לך כלי שלא יתאים.
בהצלחה

אסף זומר
29-10-2015, 23:32
מר זומר, יש לי הרבה ניסיון, אני רוכב יותר מ10 שנים, ויצא לי לרכב על הרבה כלים כמו gs650, cbr1000rr, פייזר 1000 ו600 ועוד..

אני לא אומר שהסטרום הוא הא "אופנוע" , פשוט בקטגוריה שלו הוא מעולה וממש לא משעמם, אופנועים אחרים באותו מחיר ואותה קטגוריה לא כל כך מעניינין, לא יותר מהסטרום, ברור לי שכל אופנוע ללא יוצא מן הכלל שעולה 30k יותר מהסטרום גם יהיה הרבה יותר מעניין, ובכלל כל אופנוע גדול, זה ליגה אחרת, זה גם תלוי לאיזה מטרה רכשתה את הכלי.

אני בטוח שמי שירצה לשחק קצת בשטח יעדף אפילו kle500 על הוי סטרום, לפי מה שאתה אומר בפעם הבאה שארצה לקנות אופנוע, עדיף לי לא להתיחס למבחנים שלכם, כי לא ראיתי במבחן שלו את המלה משעמם אפילו לא פעם אחת, לעונת הnc700 של הונדה למשל.

דינגו, לא אפוטרופוס, אני לא מנסה לשכנע.

פשוט ההשוואה הזו בכלל לא הגיונית, זה כמו להשוות מאזדה מיאטה ביאריס ts, המחיר והתמורה שונה וזה ברור.

אם תסע ביאריס ts תמצא רכב נחמד ומעניין, אך מול המיאטה הוא בסה"כ גרוטאה משעממת.

ומבחן דרכים אמור לשקף לך את התמורה שתקבל מאופנוע מסוים, ולא לשבח אותו ולהלל, ואחרי זה אותו בוחן יכתוב בפורום שהוא אופנוע משעמם, זה מטעה ולא מועיל.

דינגו חסך לי קצת בהודעה הזו:

תסתכל על פתיחת השרשור. אנחנו פה בשביל לעזור למי ששאל שאלה. בנאדם שמחפש ריגוש של נייקד גדול, אפילו שהוא טוחן 1,000 ק"מ בשבוע.
הוא ממש מסרב לאדוונצ'רים חזקים אפילו שמבחינת נוחות כנראה זה יהיה יותר יעיל ואולי גם פחות יקר מול מרובע צילינדרים.
הוא שואל על מרגש, מנסה להשוות בין כלים שונים.
בהשוואה כזו, הסוזוקי, כמה שלא יעיל מהנה וחזק כשלעצמו, יוצא משעמם.
יש לו 80 אלף להשקיע, במחיר הזה הוא יכול לקנות משהו שאבסולוטית הוא הרבה יותר חזק ומרגש מויסטרום.
זה מה יש.
אתה ממשיך לטעון שההשוואות לא הוגנות, אבל זה פשוט לא רלוונטי.
מרגיש כאילו פגעו בציפור נפשך, וזה שהדיעה באה מרוכב מבחן מנוסה ממש מפחיד אותך ואתה מנסה למנוע את המפולת והבריחה מהסוזוקי.
שחרר.
Opinions are like assholes - every one has one (and everybody likes their own...)

יחד עם זאת, כן חשוב לי להעיר משהו נוסף.

בפוסט האחרון שלך אתה מסכם ב"לזרוק דיעה אינדיבידואלית לא ממש יעילה זה מטרד, וזה מעצבן". הנה, פה:

מר דינגו, אין לי מה להגיד לך חוץ מזה שיריתה לעצמך ברגל, סייג לכמה שתיקה.

הבחור אמר בפתיחת השרשור שהיה לו וי סטרום, והוא מעוניין במשהו מרגש יותר כי הוא כבר מיצא אותו, אז אין סיבה להציע לו וי סטרום, באותה מידה אין צורך להגיד לו לא להתקרב לוי סטרום כי הוא משעמם, אבסורד.

בכל מקרה, ממש לא מעניין אותי לא את הוי סטרום ולא אבא של סוזוקי, אפילו אני יכול להגיד הרבה דברים לרעת הסוזוקי, יש הרבה תחומים שסוזוקי נופלת בהם, למשל רמת הגימור, עלות טיפולים, דגמים לא מעניינים כל כך, ועוד הרבה, אך לזרוק דעה אינדיבידואלית לא ממש יעילה זה מטרד, וזה מעצבן.

עכשיו, אני אגיד לך מה אותי מעצבן - חוסר תרבות דיון.

מראש פתחת את הפניה שלך ב"מר זומר". מאחר ואנחנו לא יכולים להתבלבל שזה נובע מתוך כבוד כלשהו, אז אנחנו נשארים עם האופציה השניה שהיא - מתוך זלזול ובאמת שלא ברור לי למה. בשום שלב לא זלזלתי בך, לא התכוונתי לפגוע ובסך הכל לנהל דיון. אתה ממשיך ואומר לדינגו "סייג לחכמה שתיקה". קראתי שוב ושוב את דבריו וחיפשתי איפה הוא יוצא טיפש, אבל לא מצאתי.

אני באמת לא מבין מאיפה זה מגיע ולמה ה"דיעה האנדיבידואלית" שלי (בניגוד ל.. דיעה אוניברסלית?) לא יעילה, מטרידה ומעצבנת.

אני חושב שהצגתי את דעתי, אתה מנגד הצגת את עמדתך אבל בצורה שלא עושה חשק להמשיך דיון שדווקא בבסיסו הוא מענין (כלומר, אותי לפחות. ברור לי שאת האחרים הברחתי עם הדיעה המטרידה שלי).

שיהיה בהצלחה לפותח השרשור באיזו בחירה שלא יעשה והעיקר שתביא תמונות.

samt
30-10-2015, 11:11
דינגו חסך לי קצת בהודעה הזו:

יחד עם זאת, כן חשוב לי להעיר משהו נוסף.

בפוסט האחרון שלך אתה מסכם ב"לזרוק דיעה אינדיבידואלית לא ממש יעילה זה מטרד, וזה מעצבן". הנה, פה:

עכשיו, אני אגיד לך מה אותי מעצבן - חוסר תרבות דיון.

מראש פתחת את הפניה שלך ב"מר זומר". מאחר ואנחנו לא יכולים להתבלבל שזה נובע מתוך כבוד כלשהו, אז אנחנו נשארים עם האופציה השניה שהיא - מתוך זלזול ובאמת שלא ברור לי למה. בשום שלב לא זלזלתי בך, לא התכוונתי לפגוע ובסך הכל לנהל דיון. אתה ממשיך ואומר לדינגו "סייג לחכמה שתיקה". קראתי שוב ושוב את דבריו וחיפשתי איפה הוא יוצא טיפש, אבל לא מצאתי.

אני באמת לא מבין מאיפה זה מגיע ולמה ה"דיעה האנדיבידואלית" שלי (בניגוד ל.. דיעה אוניברסלית?) לא יעילה, מטרידה ומעצבנת.

אני חושב שהצגתי את דעתי, אתה מנגד הצגת את עמדתך אבל בצורה שלא עושה חשק להמשיך דיון שדווקא בבסיסו הוא מענין (כלומר, אותי לפחות. ברור לי שאת האחרים הברחתי עם הדיעה המטרידה שלי).

שיהיה בהצלחה לפותח השרשור באיזו בחירה שלא יעשה והעיקר שתביא תמונות.

תגובה לעניין