מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : לא מניע אחרי הרכבה

svechinsky
16-06-2015, 21:37
בשעה טובה סיימתי להרכיב את האופנוע.
כשאני מניע יש סיבוב של הסטרטר החשמלי ואפילו פיצוצים (כמה בודדים). אבל האופנוע פשוט לא מניע.
ניסיתי כל מה שאפשר, צ'וק פתוח צ'וק סגור, מצערת פתוחה מצערת סגורה (אין ברז דלק ביוסאנג) הכל!!!
שמתי לב שיש אוויר שבורח מהמכסה שסתומים הסתכלתי וראיתי שהאטם שנראה לי בסדר גמור כשהתקנתי אותו נהרס לגמרי באחד האזורים ויוצא משם אוויר.
ברור שצריך להחליף את האטם, השאלה היא האם זה מספיק בשביל לגרום לאופנוע לא להניע או שאני צריך לחפש עוד משהו?
עוד משהו שיכול להשפיע זה שכיוונתי את השסתומים למרווח המקסימלי (אחד מהם אפילו היה מ"מ או 2 מעל המומלץ) יכול להיות שזה הגורם?

Tribalmistyc2
16-06-2015, 22:15
כנראה טעית בתזמון תעבור עליו.

doutsh
17-06-2015, 11:27
כדאי לכוון למרכז הטווח.
מ"מ או שניים מעל המומלץ נשמע לי המון, בדרך כלל הטווח המומלץ הוא בעשיריות המ"מ.

svechinsky
17-06-2015, 14:37
כדאי לכוון למרכז הטווח.
מ"מ או שניים מעל המומלץ נשמע לי המון, בדרך כלל הטווח המומלץ הוא בעשיריות המ"מ.

התכוונתי ל2 מאיות מ"מ מעל (0.02), פתחתי את האשכול מאוחר והייתי מטושטש קצת.

Meirson
17-06-2015, 17:44
לא תקין. כוון לאמצע הטווח

svechinsky
17-06-2015, 22:41
אני אתקן, מישהו מכיר מקום טוב להזמין בו שימסים? במוסכים באזור שלי (חדרה) לאף אחד אין שימסים בקוטר 7.8.

Meirson
17-06-2015, 23:31
תנסה במוטו דיפו

svechinsky
22-06-2015, 22:37
היום בדקתי הכל שוב (טיימינג ושסתומים) בעניין הטיימינג הייתה סטייה קטנה באחד הצילנדרים, תיקנתי אותה.
בנוגע לשסתומים נכון לעכשיו יש 3 שסתומים (2 שסתומי יניקה בצילנדר אחד ושסתום פליטה בצלינדר השני) שהמרווח שלהם גדול במעט מהמומלץ (אני אחליף אותם כמובן). חוץ מזה ניסיתי להניע (אחרי שסידרתי את הטיימינג) עם המצבר של האוטו של ההורים והאופנוע הצליח להניע (אחרי לחיצה ארוכה על הסטרטר) ונכבה אחרי כמה שניות (3-4 לא יותר) יש עוד משהו חוץ מהשסתומים שיכול לגרום לזה?
פשוט לפני הכיוון כל 4 המרווחים בשסתומי הפליטה (2 בכל צילנדר) היו קטנים מידי והאופנוע הניע בסדר, מוזר לי שעם 3 גדולים מידי במעט הוא לא מניע.

Meirson
23-06-2015, 06:21
תפסיק לירות לכל הכיוונים, סיים עם השסתומים ואז תוכל לבדוק לגבי תקלות אחרות

doutsh
23-06-2015, 10:08
פשוט לפני הכיוון כל 4 המרווחים בשסתומי הפליטה (2 בכל צילנדר) היו קטנים מידי והאופנוע הניע בסדר, מוזר לי שעם 3 גדולים מידי במעט הוא לא מניע.

למה זה מוזר? אלו שתי תופעות שונות. זה כמו שתגיד שכשהיה יותר מדי שמן מנוע הוא הניע, ועכשיו כשאין שמן מנוע הוא לא מניע.
אני לא אומר שהשסתומים הם בהכרח הבעיה, אבל אין כל קשר בהשפעה של מרווח קטן מדי להשפעה של מרווח גדול מדי.

בהקצנה, במרווח שסתומים קטן מאד השסתומים ישארו מעט פתוחים כל הזמן, ותהיה בריחת קומפרסיה, אולי אפשר בכל זאת להניע ככה,
ואילו במרווח גדול מאד (שוב, בהקצנה) השסתומים בכלל לא יפתחו וכמובן שהמנוע לא יוכל לעבוד.

svechinsky
27-06-2015, 00:06
חברים קודם כל תודה לכל מי שעזר. האופנוע מניע בסדר גמור ונוסע כמו קודם (אותו מהירות באותו סל"ד אם זה שווה משהו).
אבל עדיין יש כמה דברים מוזרים. קודם כל המנוע מתחמם ממש מהר ביחס למצב קודם, אני מדבר על חימום משמעותי בנסיעה של רבע שעה.
דבר שני האופנוע נשמע טיפה אחרת, רעיונות למה?

Tribalmistyc2
27-06-2015, 00:25
מה היה בסוף?

svechinsky
27-06-2015, 01:29
כיוונתי את השסתומים לטווח המתאים, הנעתי עם מצבר של אוטו כי שלי משום מה היה חלש.
עכשיו הוא מניע גם קר עם המצבר שלו.

doutsh
27-06-2015, 15:55
מה זה אומר חימום משמעותי?
למנוע יש טמפרטורת עבודה מסוימת (יותר נכון טווח טמפרטורות) והשאיפה היא שהוא יגיע לטווח הזה כמה שיותר מהר וישאר שם.
אם הוא מתחמם מהר לטמפרטורת עבודה, זה מעולה. אם הוא מתחמם מעל לטמפרטורת העבודה (יש לך נורית חום מנוע?) אז יש תקלה.
ואני לא יודע מה כלל הטיפול שעשית, אבל גם כיוון של שסתומים שהיו לא מכוונים יכול להשפיע על הרעשים של המנוע.

svechinsky
27-06-2015, 19:18
הטיפול כלל החלפת פילטר אוויר וכיוון שסתומים, כל 4 שסתומי הפליטה (2 בכל צילנדר) היו מתחת לטווח הדרוש.
אין לי נורית חום מנוע, האופנוע היה מתחמם גם קודם לכן לטמפ' כאלה אבל אחרי נסיעה של 40 ק"מ בבינעירוני לא אחרי 10 דקות בעיר.

KKatkov
27-06-2015, 19:26
הטיפול כלל החלפת פילטר אוויר וכיוון שסתומים, כל 4 שסתומי הפליטה (2 בכל צילנדר) היו מתחת לטווח הדרוש.
אין לי נורית חום מנוע, האופנוע היה מתחמם גם קודם לכן לטמפ' כאלה אבל אחרי נסיעה של 40 ק"מ בבינעירוני לא אחרי 10 דקות בעיר.
איך אתה בודק את רמת החום? סה"כ מדובר במנוע מקורר אוויר/שמן. יש לך מד טמפרטורת שמן, או שמדובר בתחושה שלך?
אם מדובר בתחושה - האם יכול להיות קשר למזג האוויר (יום חם במיוחד וכו')?

svechinsky
27-06-2015, 20:07
תחושה שלי, בזמן האחרון לא חם במיוחד (אפילו נעים בערב, באזור חדרה) אז זה אמנם לא מדוייק בכלל אבל זה תחושה שלי.
לא נסעתי איתו בנסיעות ארוכות עדיין מאז שהוא הניע, ייתכן שהוא פשוט מגיע למצב הזה מהר ונשאר שם.

KKatkov
27-06-2015, 22:59
תחושה שלי, בזמן האחרון לא חם במיוחד (אפילו נעים בערב, באזור חדרה) אז זה אמנם לא מדוייק בכלל אבל זה תחושה שלי.
לא נסעתי איתו בנסיעות ארוכות עדיין מאז שהוא הניע, ייתכן שהוא פשוט מגיע למצב הזה מהר ונשאר שם.
כעיקרון, ככה זה אמור להיות. מנוע צריך להגיע לטמפרטורת עבודה, ולהישאר שם.
למנועים מקוררי אוויר בד"כ לוקח יותר זמן להגיע לטמפ' עבודה, והטמפ' מטיילת בטווח רחב יותר בהתאם לעומס ולמזג האוויר.
כעיקרון, הדבר היחיד שאתה יכול לעשות כדי לייעל את הקירור - זה לנקות היטב את הרדיאטור שמן ואת צלעות הקירור על המנוע. לכלוך באיזורים האלה יכול לפגוע משמעותית באפקטיביות של הקירור.
קבל ח"ח על עבודת השסתומים והטיימינג. זה לא קל ביוסאנג, כל הכבוד שהצלחת להתמודד בלי לגרום נזק למנוע.

Tribalmistyc2
28-06-2015, 11:51

יהיה קשה להבחין בחימום ייתר בלי מד ובלי סימנים נוספים.
הכי סביר שלפני הטיפול המנוע לא היה בשיא ועכשיו הוא כן.
חימום ייתר מגיע עם ירידה בהספק,אם הכל רגיל כנראה שהכל בראש.

svechinsky
28-06-2015, 20:24
כעיקרון, ככה זה אמור להיות. מנוע צריך להגיע לטמפרטורת עבודה, ולהישאר שם.
למנועים מקוררי אוויר בד"כ לוקח יותר זמן להגיע לטמפ' עבודה, והטמפ' מטיילת בטווח רחב יותר בהתאם לעומס ולמזג האוויר.
כעיקרון, הדבר היחיד שאתה יכול לעשות כדי לייעל את הקירור - זה לנקות היטב את הרדיאטור שמן ואת צלעות הקירור על המנוע. לכלוך באיזורים האלה יכול לפגוע משמעותית באפקטיביות של הקירור.
קבל ח"ח על עבודת השסתומים והטיימינג. זה לא קל ביוסאנג, כל הכבוד שהצלחת להתמודד בלי לגרום נזק למנוע.

תודה רבה, אני אנקה את המנוע בזמן הקרוב אולי זה יעזור.

יהיה קשה להבחין בחימום ייתר בלי מד ובלי סימנים נוספים.
הכי סביר שלפני הטיפול המנוע לא היה בשיא ועכשיו הוא כן.
חימום ייתר מגיע עם ירידה בהספק,אם הכל רגיל כנראה שהכל בראש.

אם המנוע בשיא עכשיו לא הייתה אמורה להיות עלייה בהספק?

Tribalmistyc2
28-06-2015, 20:33
אם הייתה סטייה מהמרווח של היצרן היית צריך להרגיש שינוי לטובה.

svechinsky
28-06-2015, 23:13
אם הייתה סטייה מהמרווח של היצרן היית צריך להרגיש שינוי לטובה.

האמת שבנסיעה עכשיו הרגשתי שיפור בתאוצה בסל"ד גבוה, אבל יכול להיות שזה הרגשה רגעית נראה מה יהיה עוד כמה ימים.
בכל מקרה, תודה רבה לכל מי שעזר.

doutsh
29-06-2015, 15:34

יש פה איזו סתירה פנימית...
ברור שהאופנוע יתחמם מהר יותר בעיר.
ב-40 ק"מ שעשית בבין עירוני יש זרימת אוויר שמקררת את המנוע ולכן הוא מתחמם יותר לאט.
בעיר מצד אחד אין זרימת אוויר, מצד שני יש הרבה עבודת קלאץ' מה שמחמם את המנוע אפילו מהר יותר...