מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה לאופנוע שטח עם רישוי צהוב

thekeeper
17-06-2015, 00:12
שלום, אני רוכב על klx250s כבר כשנה פלוס. בעיקר סינגלים.
אני מרגיש כבר שמיציתי את האופנוע מבחינת הכוח והמתלים. אני מחפש להתקדם ושוקל גם 2 פעימות. הרישוי הצהוב זה לנסיעה לשטח נטו, ביטוח וכו.
מה מומלץ? לא התנסתי על 2 פעימות עדיין. האם wr250r זה התקדמות משמעותית או צעד קטן?
מה עוד יכול להתאים לי?

אברי
17-06-2015, 09:11
הwr שנות אור מהכלי שלך

הפלג הצפוני
17-06-2015, 14:07
ה-wr הוא 4 פעימתי וחזק ב-5 כ"ס מהנוכחי.
אם להישאר באותו הנפח,קנה את ה-wr 250 f שידאג להטיס מהר את העיניינים.

doutsh
17-06-2015, 15:10
אם אתה לא מתכוון לרכב בכביש בכלל, למה להתפשר על דו"ש?
כל אופנוע שטח מקצועי, דו"פ או מרובע, יהיה טוב בהרבה מהwrr

thekeeper
17-06-2015, 18:02
שוקל גם אנדורו מקצועי. 2 שאלות עקרוניות: הwr באמת כזה משמעותי יותר טוב מהklx? מבחינת כוח ומתלים. ברמה של להשקיע עוד 20 אלף ש"ח?
הדבר השני זה אופנוע אנדורו 4 פעימות 250 יהיה שיפור משמעותי?

doutsh
17-06-2015, 19:22
Wrr יהיה שיפור, אבל עדיין מדובר בדו"ש רך ככה שהוא פשרה בשטח.
אנדורו 4 פעימות 250 זה כבר ליגה אחרת

JohnnyDee
18-06-2015, 00:12
Freeride 350.
אגב wrr וklx שמיים וארץ עזוב נתונים על הנייר 5 כ"ס ובלה בלה.
Wrr זה אחד הצרצרים הכי מוצלחים שיש עם מרווח טיפולים שפוי,רישוי צהוב כמובן ונותן עבודה מעולה בשטח.
חסרון רק מיכל הדלק קטנטן, אבל מי שרגיל לשטח לא יתלונן.

dmw
18-06-2015, 10:46
הי

כמו שנאמר, wrr וklx זה שמיים וארץ, אבל עדיין דו"ש. כמה שלא תשפר אותו ואת הטכניקה שלך הוא תמיד ישאר דושי מושי.
wrf לעומת זאת כבר יהיה התקדמות משמעותית הרבה יותר.

JohnnyDee
18-06-2015, 11:54
Thekeeper רק אתה יודע מה תעשה עם האופנוע..
ושוב לא כל אחד יוצא בשבת עם האופנוע וקופץ דרופים של 10 מטר ומרביץ סלטות בקפיצות של 20 מטר.
אבל האנשים ממהרים להמליץ לך על שטח טהור.
תעשה נסיעה על הwrr תראה אם מרגש אותך.

doutsh
18-06-2015, 12:16
ג'וני, נגיד שהוא לא מתכוון דרופים וסלטות, אבל כן מתכוון לרכב רק בשטח ולא בכביש (זה מה שהוא כתב).
ונניח שהwrr אכן מהווה שיפור משמעותי מהאופנוע שיש לו עכשיו.
עדיין, אני לא מבין למה לא לקנות אופנוע שטח, שזהו יעודו?
מה היתרון של הwrr על פני האופציות האחרות?
הוא אפילו לא יותר זול מחלק מהאופנועים המקצועיים...

JohnnyDee
18-06-2015, 22:44
ביטוח,רישוי צהוב.

הפלג הצפוני
19-06-2015, 09:25
ל-wr250f ניתן לעשות ביטוח,יש לו רישוי צהוב.
הוא עולה יותר אבל בתמורה מקפיץ אותך כמה מדרגות [תרתי משמע] קדימה.
אפשר להגיד שאחרי שבוע איתו אתה תיבהל מהאפשרות לחזור לצב שהיה לך.

thekeeper
19-06-2015, 15:56
קודם כל תודה רבה על התגובות.
לגבי הfree ride 350 אין כמעט כאלה יד שניה וחדש זה כבר הרבה מדי בשבילי.
התקציב שלי נע סביב ה37000 לכלי בלבד.
מבחינת שימוש כמו שאמרתי רק לשטח ולהגיע לשטח ובחזרה. לכן הרישוי הצהוב חובה בגלל הנסיעה על הכביש ובגלל ביטוח. לא שוקל בכלל רישוי אפור או בכלל לא.
האמת שלא ידעתי שיש WR F עם רישוי צהוב. בהחלט שווה לבדוק. מבחינת השטח זה נטו סינגלים קלים - בינוניים עם קפיצות מתונות יחסית ככה שאני לא צריך מכונת מלחמה אבל בהחלט מוכן לנסות אחת במידה ויתאים לי לתקציב.
עשיתי סיבוב על הWRR והאמת שלא הרגשתי הרבה מאוד הבדל מהצב שלי.. מצד שני הנסיעה הייתה רק בכביש אז קשה לי מאוד לדעת.
פשוט מרגיש לי מאוד לא משתלם לשלם כל כך הרבה על כלי שנדמה לי שהוא התקדמות קטנה.
עליתי על 2 פעימות לנסיון, והאמת שפחות התחברתי. אני רוכב דיי מתון ומחפש נטו ללמוד טכניקה ולהנות

JohnnyDee
19-06-2015, 16:48
Wr250f זה מוטוקרוס עם פנס ולוחית.
בטח שהוא יהיה נדיר בביצועים בשטח.
באותה הנימה גם exc250f יהיה פצצה.
אבל שוב, הכלים האלו הם 4 קפיצות מעל הצב שהיה לך.
דורשים גם יותר תחזוקה וטיפול (סופרים שעות מנוע ממה שאני זוכר).
קפוץ קפיצה או שניים.
בסוף היום אתה מחליט, אם באמת אין שימוש יומי אפילו קטן לאופנוע אז אל תבהל משעון שעות.

thekeeper
19-06-2015, 16:56
לא מפחד משעון שעות ולא מתחזוקה. להיפך החלק הטכני זה חלק ממה שאני אוהב. העניין זה התקציב לכלי. לא ראיתי wr f עם רישוי עדיין והexc-f יקר משמעותית מהתקציב שלי

JohnnyDee
19-06-2015, 17:26
לקחת את הwrr לשטח? ממה שנסעתי פה מעט ביער אתא,היפני הזה נותן עבודה יפה בשטח.
המתלים של הWRR מעולים, אין מה להשוות לצב שלך או לRX שלי.
מאוד נדיר למצוא wrf עם רישיונות.
מאידך אם אתה סובלני ורוצה ללמוד איך לאלף סוס פרא יש wr450 עם רישוי צהוב ובתקציב. (אופנוע שזורק רוכבים מתחילים בקלות)
תמיד אפשר למצוא לך RX ולפתוח אותה ל 34 כ"ס.:cool:

doutsh
19-06-2015, 17:53
תגיד לי ג'וני, על סמך מה אתה אומר את הדברים האלה? אתה כל כך רחוק מהאמת שזה נראה כאילו אתה מסתלבט...
Wr250f הוא מוטוקרוס עם לוחית ופנס???
זה אופנוע אינדורו שלא קשור בשום צורה למוטוקרוס, ונחשב אפילו יחסית מתון בהשוואה לאופנועי אינדורו אחרים, עד כדי כך שהרבה רוכבים משפרים אותו עם חלקים מאופנוע המוטקרוס של ימאהה, הyz, כדי שיהיה יותר חד.
נדיר למצוא wrf עם רשיונות???
יש הרבה הרבה יותר wrfים עם רשיונות בארץ מאשר כאלה בלי רשיונות, בעיקר בשנתונים המתקדמים יותר. אין סיבה להבריח אופנוע שנמכר בצורה מסודרת וחוקי לכביש. מה שבאמת לא תמצא זה yz עם רשיונות, כי הוא באמת מוטוקרוס ואינו חוקי לכביש (תוכל למצוא עם רישוי אפור)

בקיצור, לפני שאתה מייעץ בפורום, תלמד קצת את העובדות כי אנשים מקשיבים פה לעצות וקשה להם לדעת על סמך מה אתה מבסס אותן

JohnnyDee
19-06-2015, 17:58
סליחה שלא קראתי את כל הויקפידיה של יאמהה לפני שהגבתי.
בקיצור חבוב פותח שרשור הwr250f זה אופנוע חזק מאוד קרוב למוטוקרוס.
אני לא אכתוב מוטוקרוס שדוש לא יעלב שאני כותב דברים בלי לדעת מה אני אומר.
תקשיב פה לדוש ותקנה לךwr250f.
תודה שדוש לימד אותנו שyz זה מוטוקרוס.
רואים שדוש אגב מחזיק wr250f לפי התגובות שלו.
אז אולי הוא באמת גם יספר לנו איך האופנוע?
בסוף היום שוב רק אתה מחליט פות"ש.
אם אתה רוצה קפיצות ושגעת לך על מוטוקרוס.
רוצה קצת יותר אנדורו עליות שבילים ויערות לך על אנדורו.
מה שבטוח שדוש לא ציין שיהיה יותר קל לחיות עם WRR.
ואגב דו"ש https://www.yamahamotorsports.com/sport/models/wr250f
חוץ מהמידות מוטוקרוס בYZ 19,21 ובהתאם קוטר הדיסקים.
האופנועים חולקים את רוב החלקים.
אז לך תעשה מחקר מחדש.. נראה לי המחקר שלך מ2005

doutsh
19-06-2015, 18:07
לא צריך לקורא את כל וויקיפדיה, וזה לא בושה לא לדעת, פשוט כדאי לא לייעץ אם לא יודעים.
אין לי wr ומעולם לא היה לי, אני רוכב על גאסגאס 125 שתי פעימות, ולפניו היה לי drz.
אם תסתכל אחורה תראה שבשום שלב לא המלצתי לו לקנות wrf, כן המלצתי לקנות אופנוע אינדורו ולא דו"ש, התייחסתי לwrf בעקבות האי דיוקים שלך.
ושוב אני חוזר ואומר, הwrf במצבו המקורי לא קרוב בכלל למוטוקרוס ונחשב לבעל מנוע מתון יחסית בהשוואה לאופנועי 250 אינדורו אחרים.
חלק מהרוכבים לוקחים חלקי מנוע מסוימים מהyz כדי לתת אופי יותר מתפרץ, ועדיין אף אחד לא יגדיר את הwrf כבעל מנוע עם אופי "מוטוקרוסי".

JohnnyDee
19-06-2015, 18:12
שטויות במיץ כשבבירור אפשר לראות באתר של ימאהה שהכלים yz250f וwr250f זהים למעט גלגלים,קוטר דיסקים וכמובן 5 הילוכים בyz.
Thekeeper אם אתה הולך להיות גראהם ג'רביס ולהרביץ מסלולים וקפיצות, רק מוטוקרוס יספק אותך.
ואם בא לך כלי בלי יותר מדי פלברות ורעש ופוזה מיותרת אז wrr אמרת בעצמך נכנס בתקציב שלך.
ואם בא לך קצת יותר חזק ממנו אזwrf.
כל האופציות פה.

doutsh
19-06-2015, 18:23
הבנתי.
אני סיימתי להתווכח מאחר וברור שאתה לא מעוניין להקשיב ורק חוזר על אותה מנטרה שגויה.
דרך אגב, אם הוא רוצה להיות גראהם ג'רביס הוא צריך אופנוע אינדורו, כי זה מה שג'רביס רוכב, ולא מוטוקרוס.
אופנוע מוטוקרוס מיועד לתחרויות במסלולים סגורים עם אדמה רכה וקפיצות גבוהות.
לפותח השרשור - בהצלחה במה שתבחר.

thekeeper
19-06-2015, 18:53
האמת ששניכם עזרתם לי. לא ידעתי שקיים רישוי צהוב לגרסאת הf וכן אני מחפש אופנוע אנדורו מתון וקליל. נשמע דיי מתאים. תודה.

JohnnyDee
19-06-2015, 19:38
נו מהאלה שנכנסים לקטנות, רוצה לספר לנו על מה מקגראת' רוכב? או פסטרנה?
זאת רק צורת התבטאות.
Thekeeper מבחינתי תחשוב שאמרתי ולנטינו רוסי, הכוונה לרכיבה אגרסיבית ובעלת אופי מרוצי.
אנדורו מתון וקליל זה הf.
רוכב טוב יהנה גם עם הr.

yuval
20-06-2015, 20:52
מה רע בגאס גאס 125? או בktm באותו הנפח?

הפלג הצפוני
20-06-2015, 21:07
תוכל גם לחפש ajp250.

thekeeper
21-06-2015, 09:15
איך הajp pr5? על הנייר הוא עושה רושם מעולה נראה שיש לו מתלים מקצועיים איך הכוח שלו?

JohnnyDee
21-06-2015, 14:26
נראה לי שהמנוע בwrr מוצלח יותר.
אבל המתלים באמת מקצועיים בpr.

Botzon
05-07-2015, 20:29
ג'וני, רכבת על WRF פעם? רכבת על Yz?
המון הבדלים בין שני הכלים, נכון שהם על אותה פלטפורמה , אבל ממש לא צריך לחטט בוויקיפדיה בשביל לדעת שלשניהם אופי שונה לחלוטין , מספיק לעשות סיבוב על שניהם מה שאני מבין שלא עשית.
פותח השרשור, אם אתה חפץ בשדרוג משמעותי בשטח , לא הייתי מציע ל"שדרג" ל R הכחול. תנסה להשיג סיבוב בשטח על ה Wrf, שנחשב הכי פחות אגרסיבי ויותר ידידותי מבין אופנועי ה250 המקצועיים.
גם גאסגאס 250 4 פעימות יעשה עבודה טובה והשוק שלהם חלש למרות שמדובר באופנוע לא רע בכלל, עם אותו מנוע כמו של הימאהה, תוכל לקנות אחד כזה בעלות שפויה לחלוטין.
בהצלחה ולכל שאלה אנחנו כאן.
אלון.

JohnnyDee
05-07-2015, 23:04
רכבתי על wrf450 וyz125.
מין הסתם שיש המון הבדלים בין כלי אנדורו למוטוקרוס.
אתה רכבת על אחד מהם? נשמע שרכבת על כל כלי שטח שקיים.

TooLy
06-07-2015, 18:40
עשיתי נסיעת מבחן על pr5 וממש אהבתי אותו, מרגיש ממש קל ונתן לי ביטחון מהר יחסית.
הוא קל וחזק יותר מ-CRF250L משודרג (שנסעתי עליו לשם השוואה ומקביל ל-KLX250) והרבה יותר מדרבן.(PR5 בעל יחס כוח משקל כמו של WR250R בערך)
מעבר לזה שהוא קל יחסית, ובעל מכלולים מעולים אבל עם מנוע רגיל שנמדד בק"מ, לי לפחות הוא מתאים כי הוא משלב לי שימוש יום יומי קצר+שטח.
אגב, YZF לעומת WRF, חולקים אמנם חלקים מסויימים אבל מאופיינים אחרת מבחינת מיפוי מנוע ומתלים.(חוץ מזה שהוא רוצה רישוי צהוב)

JohnnyDee
06-07-2015, 20:13
בגלל זה הצעתי wrr מלכתחילה.
גם הpr5 נראה שמאובזר בכל טוב.

Botzon
07-07-2015, 01:37
רכבתי על wrf450 וyz125.
מין הסתם שיש המון הבדלים בין כלי אנדורו למוטוקרוס.
אתה רכבת על אחד מהם? נשמע שרכבת על כל כלי שטח שקיים.

כן , רכבתי עליהם וגם לא מעט, בגלל זה יש לי פרספקטיבה ובסיס טוב יותר להשוואה . Yz125 וה450 לא קשורים לכאן.
באשר לנסיון שלי , מעבר להובי זה גם המקצוע שלי.
אלון.