מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : עלויות אופנוע חדש מול רכב חדש, לטווח ארוך.

Tsachi
17-06-2015, 22:49
נשים את החסרונות של סיכון ונוחות שכולנו מודעים אליהם בצד, ונסתכל רק על הפן הכלכלי של העניין. האם באמת אם אקנה אופנוע חדש מהניילונים, מול רכב חדש מהניילונים, לטווח הארוך של כמה שנים עם הכלי, הכוללים - ירידת ערך, אטרקטיביות בשוק היד 2, עלויות של טיפולים, תחזוקה שנתית, דלק, ביטוח, וכו'..אחסוך באופן משמעותי מאשר עם רכב?

ronen_sch
17-06-2015, 23:12
כן ולא

svechinsky
17-06-2015, 23:49
תלוי איזה אוטו ותלוי איזה אופנוע. באופן כללי, אם משווים כלים באותה רמה (כלומר לא תשווה מאזדה 3 ל600 ספורטיבי אלא לcb500x למשל) אני חושב שהאופנוע יצא יותר זול.
ככל שמתקדמים בסקאלת היוקרה (דוקאטי מול פרארי למשל) הפער מבחינת עלויות אחזקה מצטמצם ונשאר רק ההבדל ברכישה (אין לי מושג כמה הוא גדול כשזה נוגע למכוניות יוקרה).

alexsupreme
18-06-2015, 01:02
תאורתית כן אבל בפועל לרוב יוצא אחרת.
אני אגיד על עצמי אבל אני בטוח שזה לא רק אני.
כשאני ברכב, אני רק רוצה לצאת ולשכוח ממנו, העיקר מבחינתי שישתה פחות דלק, שיעלה פחות ושיהיה מספיק אמין בשביל לא לדרוש יותר מטיפול שגרתי פעם בשנה.
על האופנוע אני רק חושב איך לשפר את החוויה, לפנק באיזה פוליש ובתאכלס איך להוציא עוד ולאן עוד אפשר לנסוע.

פחות עצוב על הכסף. כמות הזמן!

guyt
18-06-2015, 01:15
רכבים יורדים ב-3 שנים הראשונות בין 30-40%.
אופנועים... קצת קשה לי לומר כי המחירון של לוי יצחק מאוד מבלבל, אבל בוא נניח שבערך אותו הדבר.
אז קודם כל 30% של 100,000 ש"ח (כל סופרמיני היום בערך) ו-30% של 60,000 ש"ח (איזשהו אופנוע) זה מספרים שונים.
מבחינת תחזוקה אופנוע יקר יותר משמעותית מרכב, גם מבחינת טיפולים, צמיגים, תחזוקה כללית וגם מבחינת ביטוח.
חסכוני יותר בדלק, זמן וחניה.
אני לא חושב שתחסוך יותר עם אופנוע, במיוחד לא אם תשווה את מחיר הקנייה שלהם.

עריכה - בתגובה למה שאלכסופרים רשם... חבר, יש לך את הרכב הלא נכון!

YaronNahum
18-06-2015, 13:26
רכב סופרמיני כבר לא עולה 100, יותר בכיוון של 70-80
כמובן במבצעים ולא במחירי מחירון

Vaderom
18-06-2015, 14:03
זה תלוי בכמה גורמים שלא ציינת, כולל כאלה שקשה לתמחר.
כמה אתה נוסע ביום? בחודש? בפקקים?
כמה אתה סובל מנסיעה ברכב מול אופנוע? ובפקקים?
כמה שווה הזמן שלך? כמה זמן אתה חוסך עם אופנוע?
אתה מוכן/יכול לטפל לבד? (פחות רלונטי לחדש אבל עדיין) באופנוע קצת יותר קל מברכב ויותר משמעותי מבחינת העלויות.
אתה מוכן לרכב גם בחורף? אם לא, זה עלויות נוספות.
אתה צריך לסחוב מטען לעיתים קרובות? יכול להיות בעיה עם אופנוע.

בלי לענות על השאלות האלה (ועוד) - קשה לעשות את החישוב.

Ronen Deutsch
18-06-2015, 14:40
בגדול לדעתי אופנוע מעל 500 יהיה יקר יותר מבחינת תחזוקה וירידת ערך לטווח של 5 שנים למשל.
צריך להבין שבארץ - אופנוע כבד הוא תחביב יקר. צמיגים עולים הון - טיפולים יקרים וכשתרצה למכור זו בעייה.
אלא אם כן אתה מטפל לבד וקונה חלפים באינטרנט - דבר שמוזיל עלות כללית בהמון.

לגבי מכוניות התקציב של ביו 60 ל - 80 אלף ובמיוחד הקוריאניות זה תחשיב אחר. אלו מכוניות באיכות ירודה שבמקומות נורמלים בעולם עולות ממש מעט.
עדיף לדעתי בארץ להשקיע 70 אלף במזדה בת 3 או 4 מאשר להשקיע במכוניות האלה.

וסליחה על החפירה.

השושנים
18-06-2015, 16:38
קניתי לפני שנתיים שנים פיאט פונטו 2012 עם 38k ק"מ
הוצאות:
ביטוח-משתנה מנהג לנהג.
טיפולים שוטפים 2x -אני מטפל כל 20k ולא כל 30k בסביבות 2800 ש"ח
2 טסטים.
וזהו.

לא רוצה לחשוב לגבי האופנוע. - שניהם משומשים ולא חדשים.

אבל רכב חדש היה נותן לי בפיאט אותם הוצאות.

באופנוע רק מחיר הביטוח לשנה היה עובר את ההוצאות בפיאט. (כשמחיר הקניה היה גבוה הרבה יותר)

חומר למחשבה למה לא לקנות כלי מהניילון למרות הדחף! - רן

Ami
18-06-2015, 17:00
באופן כללי אופנוע יצא יקר יותר.
נניח מחיר רכישה דומה. צמיגים כל 10,000 ק"מ מול הרבה יותר ברכב. ביטוח פי שלוש. טיפולים תכופים יותר, ציוד רכיבה וכול זה מול חיסכון אפשרי בדלק וזמן
האופנוע שלי צורך כמו האוטו שלי (z1000 מול סופרב)
תבדוק את אופציית האופנוע החשמלי של זירו. הוא היחיד שמראה חיסכון של ממש אם הטווח מתאים לך

Tsachi
18-06-2015, 17:53
תודה שוב על המענה הרב שקיבלתי ממכם. תשובות לשאלותכם:ההתלבטות שלי היא אם לרכוש אופנוע נינג׳ה 300 ( צבע לבן :)) , או ללכת על פיאט 500 גיר רגיל הנחשבת חסכונית ונוחה לחניות בשל גודלה. אבל האופנוע הרבה יותר מושך אותי אם ניצא מנקודת הנחה שאני קונה חדש מהחברה, מה יעלה לי יותר לטווח הארוך. מבחינת הוצאה ראשונית הנינגה תעלה לי חצי מהפיאט 500. השאלה שוב, לטווח הארוך של מס שנים עם הכלי/הרכב, מה יעלה לי יותר. עדיין קשה לקבל תשובה מוחלטת מהתשובות שקיבלתי :(. לגבי נסיעות ששאלו אותי כאן, אם הכל אלך כשורה, אתחיל ללמוד בעוד שנה ואז אצטרך את האופנוע ללא מעט נסיעות בקו רחובות-תלאביב. עד אז, רוב הנסיעות יהיו בעיקר בתוך רחובות, עם מדי פעם נסיעות לחולון, ירושלים,פלמחים, ראשון, וטיולים ברחבי הארץ שאני רוצה לעשות עם האופנוע. מבחינת לטפל לבד, אין לי שום ידע לטפל לצערי , הייתי מאוד רוצה ללמוד על רזי האופנוע ולדעת לטפל לבד. גם לשם ההנאה שבדבר וכמובן לשם החיסכון. הדבר שהכי מטריד אותי כלכלית לגבי רכישת אופנוע, במיוחד כזה מושך לעין כמו נינגה חדשה, זה הסיכוי שייגנב לעומת רכב .

ronen_sch
18-06-2015, 18:07
נתחיל בזה שכלי רכב בניגוד לדירה זה לא נכס ואם המטרה חיסכון סע באוטובוס.
אה מבקש חישובי מאנשים על משהו שקשה לתת תשובה. תפתח מחירון ותראה ירידת ערך של האופנוע והרכב.
תבדוק ביטוח חובה + מקיף אם אתה רוצה.
עלויות ציוד שיש לקחת בחשבון , עלויות תחזוקה לפי הק"מ שאתה מבקש ולבסוף תעשה חשבון.

guyt
18-06-2015, 19:19
אני חושב שרכב יהיה קניה נבונה יותר.
אתה בונה על זה שכלי הרכב יהיה איתך בכל הארץ, 24/7, למשך כמה שנים.
לשימושים שאתה מתאר רכב יכול להתאים יותר מאשר האופנוע, וגם להיות מאוד מהנה בטיולים אם אתה קונה את הרכב הנכון.
רמז - לא פיאט 500! :eek:

בנוסף, אני לא ממליץ על קניית רכב חדש מהחברה
ירידת הערך יותר מדי גדולה, ואין שום סיבה לא לקנות רכב בן שנתיים-שלוש שטופל באהבה.
יש מגוון רכבים ידניים שאתה יכול לחשוב עליהם - רנו קליאו דור 4 (רכב נפלא!), פיאסטה החדשה,
ואפילו (ויסלח לי אלוהים) השלישייה לבית צ'מפיון - איביזה, פאביה ופולו,
שבהיעדר הגיר DSG7 הסורר יכולות אפילו להיות אמינות.