מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הערכת נזק לאופנוע

natangin
10-11-2015, 03:49
שלום לכולם.

בשישי האחרון החלקתי ביציאה מירושלים לאחר שנהג מהכביש האנכי לי מימין התבלבל ברמזורים וחשב שיש לו ירוק בזמן שהיה לו אדום והירוק היה שלי.
התחלנו שנינו לנסוע בירוק וכדי לא להיכנס בו סטיתי שמאלה עד שהחלקתי. הנהג מודה לחלוטין באשמה שלו, יש לי את הפרטים שלו ומולו כרגע לא צפויה בעיה.

גופנית לא נגרמה לי פגיעה משמעותית, קצת שריטות שהן בקטנה לגמרי.
לאופנוע נגרם נזק, שלעניות דעתי הלא מקצועית בעליל, הוא לא גדול.
לי אין ביטוח מקיף ולנהג הפוגע אין ביטוח צד ג'. הסיכום בנינו הוא שאני אגיד לו מה הנזק והוא ישלם.

היום הייתי במוסך מורשה של הונדה לטיפול 12 אלף וביקשתי מהם להעריך את הזנק.
הם אמרו לי שבדיקה כזאת עולה כסף וצריך לקבוע אותה מראש.

השאלה שלי היא איך אני מקבל הערכת נזק מהימנה? שמאי אופנוע? מוסך? על הצעת תיקון במוסך צריך לשלם?
הם טענו שצריך לבדוק חלפים במלאי ומחירים של הזמנות. מצד שני ראיתי שכדאי להבין איזה חלקים נפגעו צריך לפרק את הפיירנג וזו עבודה.
יש פגיעה קטנה בשלדה ליד הרגלית הילוכים שאין לזה משמעות מלבד ירידת ערך האופנוע, מקובל שבמוסך יעריכו את זה?

תודה על העזרה, נתן.

nitzann84
10-11-2015, 09:18
אם מדובר בתאונה עצמית בגלל הנהג אתה צריך אולי לנסות לתבוע את הצד ג' שלו,למרות שצד ג' הוא רק למקרה שהוא היה נכנס בך פיזית(אבל יש תקדימים)
אתה קודם כל צריך לתבוע את חברת הביטוח של הנהג,הם ישלחו אותך לשמאי מטעמם,ואז תתחיל להתגלגל עם הסיפור.
בגלל שאין לו ביטוח,גם אתה וגם הוא בבעיה.קודם כל תקח הודאה מוקלטת או בכתב,אם הוא לא יתן לך ויתחיל להכחיש הסיפור אבוד.

בקשר למוסך,אם זה המוסך שלך והוא רוצה כסף,.תחליף אותו,יש דברים שמוסכים צריכים לתת בתור שירות ללקוחות שלהם.
לוקח לו בדיוק חמש דקות לבדוק אם יש נזק משמעותי לאופנוע.ואת הפלסטיקים השבורים אתה מוזמן להתקשר למחסן החלפים של הונדה לקבל מחירים.
קח בחשבון שאתה לא יכול לתבוע ירידת ערך מביטוח...

זיו רזניק
11-11-2015, 10:01
נתן שלום רב,
הצעתי אלייך הינה לא לוותר בשום פנים ואופן על הזכויות שלך. מהבחינה הגופנית גם אם נפגעת קלות אתה זכאי לפצוי כספי של מספר אלפי שקלים והזכאות שלך היא אבסולוטית ואוטומטית. בנוגע לרכוש הצעתי אלייך היא לא "לשחק" בעינין היינו להעמיד מייד שמאי המומחה לאופנועים שיעריך את הנזק. אני מאוד ממליץ על חגי פידל מספר פל' שלו הינו 0505500867. וברגע שהוא יאמוד/יעריך את הנזק יש להגיש תביעה משפטית מסודרת בסדר דין מהיר כנגד הנהג הופכי וחברת הביטוח שביטחה אותו בצד ג'.
בכל מקרה כאמור ממליץ לך מאוד לא לותר על זכויותך ולתבוע הן נזקי גוף והן נזקי רכוש.
עו"ד זיו רזניק מנהל הפורום המשפטי פל : 052-5413170.

natangin
15-11-2015, 22:20
חברים תודה על התגובות.
הלכתי למוסך שהעריך את הנזק ולשמחתי הנהג הפוגע שילם.