מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סיוע לאחר תאונה עם צד ג'

rhin0
13-11-2015, 14:48
שלום לכל חברי הפורום ולמנהלו עו"ד זיו רזניק.

אספר את התגלגלות האירועים מרגע התאונה ועד לרגע זה:
ביום ג' בתאריך 3/11/15 בשעה 8:15 דקות לערך הייתי חלק מתאונת דרכים שבה צד ג' נכנס בי מאחור: אני עומד לפני כיכר, וממתין שזה יתפנה, הנהג הפוגע לא שם לב / לא שמר מרחק ופגע בי מאחור והעיף אותי כמטר קדימה. האופנוע חטף מכה בגלגל האחורי מעט בזווית ולכן נשכב על צד ימין. לא הייתה נוכחות משטרה ולא היה פינוי לבי"ח. כתוצאה מכך, באותו היום הייתי דרוך ובמצב "סטרס" ובהמשך הערב הרגשתי את הצוואר נתפס מהמכה הצוואר כאב במשך יומיים נוספים. מעבר לכך, לשמחתי הרבה אין נזק בגוף או בנפש, אך לצערי יש נזק פיזי וקוסמטי לאופנוע שלי.
באותו היום פניתי ללמחלקת התביעות של סוכן הביטוח שלי, "אודי דגן", ושם נאמר לי שזו תביעת צד ג'. יש להגיע למוסך, לתקן לאחר אישור שמאי, לשלם עם צ'ק דחוי כמה שיותר ולהעביר את כל החומר כולל צילומים של הנזק כדי לקבל החזר כספי על עלות התיקון.
ביום שישי 6/11/15 הגעתי למוסך הקבוע שלי לקבלת הערכת נזק, בדיקה בטיחותית והמשך טיפול ע"י שמאי. האופנוע נבדק ונמצא תקין מכנית ללא נזק מערכתי או בטיחותי. נשאלתי במוסך האם ישנה רשימה של שמאים שהמוסך חייב לעבוד איתם ולא ידעתי את התשובה. לא הצלחתי לקבל תשובה מסוכן הביטוח באותו היום ולכן חזרתי למוסך רק היום עם התשובה. אציין שבמהלך השבוע האחרון נסעתי על האופנוע שכן זה נמצא תקין ועם בעיות קוסמטיות בלבד.
היום הגעתי שוב למוסך והוזמן שמאי רכב. זה צילם את הפגיעות ורשם דוח חלקי. שאלתי אותו כיצד מתקדמים מכאן והוא אמר לי שהדוח הסופי שלו יגיע בשבוע הבא. שאלתי אותו אם אפשר להתחיל בתיקון והוא שאל אותי אם האם הייתה התקשרות ביני ובין הפוגע עד לרגע זה ונענה בשלילה. הוא אמר לי להתקשר אליו בדחיפות כדי שיעדכן את חברת הביטוח שלו שעשה תאונה וכן להיות בטוח שיש לו ביטוח צד ג'.
כאן העניינים הופכים להיות מכוערים.
לצערי בעל הרכב הוא הבן של הנהג הפוגע ולזה אין ביטוח צד ג'. היום לאחר מספר שיחות איתם הבנתי שאת הכסף על התיקון אני לא אקבל, לפחות לא את כולו בטענה שאין להם כסף לשלם ושיש להם חובות ומספר תיקים בהוצאה לפועל.
נטענו עוד מספר טענות שקריות נוספות בניהן שהנזק הוא מתאונה נוספת שהתרחשה לאחר התאונה הנ"ל.

עולות לי מספר שאלות עקרוניות וגם שאלות של כיצד להתמודד עם המצב ואיך לטפלו בו בצורה המיטבית:
1. האם יתכן שאדם פגע באדם אחר, גרם לנזק ולא ישלם על כך?(בין אם כספית בתביעה / קנס מהמשטרה)
2. האם אני, ללא הוכחות של נזק פיזי משום שלא הייתי בביח/מרפאה זכאי לתבוע את חברת הביטוח על כאב וסבל ועוגמת נפש?
3. האם ללא הוכחות יש כדאיות לכך?
4. מה הדרך הנכונה והבטוחה לקבל החזר על תיקון האופנוע? אציין שאינני מעוניין בפיצוי אסטרונומי, רק החזר על הזמן האבוד של ההתעסקות בעניין ועל הטיפול והחלקים כדי להחזיר את האופנוע למצב הקודם.

תודה רבה
נסיעות בטוחות ושבת שלום
קרנף.