מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : איזה אופנוע "הכי מסוכן" ?

matanmalki
27-05-2015, 10:36
שלום, מזל טוב ושתהיה המון הצלחה :)
תהיתי לאחרונה, איזה אופנוע הכי מסוכן ?

אולי זה מתחלק לקטגוריות ( ספורט\קסטום...)
אני מתכוון לנתונים סטטיסטים של מספר תאונות\מקרי מוות וכו'

האם מישהו הצליח להציץ לנתונים של חברות הביטוח או משהו כזה ???

בתודה מתן

דינגו
27-05-2015, 11:25
יש נתונים כל שנה של הרשות למלחמה בדרכים, אבל היא רק של הרוגים, פציעות קשות (נכות/צמח/קטיעה) אני לא בטוח שיש שם.
אופנועים כבדים (פעם זה היה מעל 500 סמ"ק, לא יודע אם שינו את הפילוח ל-a כמו הרישיון) מסוכנים ביותר מבחינה סטטיסטית - יחס תאונות קטלניות לכלים על הכביש.

lokimonster
27-05-2015, 12:00
השאלה שלך לא ברורה!
אני מניח שקאסטומים פחות יהיו מעורבים בתאונות דרכים
מאידך מבחינה בטיחותית הם יהיו פחות בטוחים מאופנוע סופרספורט שיהיה עם מיכלולים עדיפים.
השאלה לא עומדת במציאות האמפירית ( בערך כמו הפיסקה האחרונה)

אברי
27-05-2015, 14:59
סטטיסטית קטנועי 125 מעורבים בהכי הרבה תאונות.
כי הם הכי נפוצים.
זה אומר שגם על היאבוסה אתה לא מוגן

ZZR1100
27-05-2015, 15:08
.. נו מה? , זה אופנוע שמתופעל ע"י קוף.
כן כן, כל מי שיש לו קוף בראש.

אRני
28-05-2015, 00:07
איזה אופנוע "הכי מסוכן" ?

זה שהרוכב שלו הוא הכי גרוע.

matanmalki
28-05-2015, 00:41
נתונים, נתונים חברים, סטטיסטיקה, גם אני מניח שקאסטומים מעורבים בפחות תאונות בגלל האופי נהיגה.
125 זה נתון מעניין :)

השאלה היא יותר ממוקדת על הקטגו

mudale222
28-05-2015, 00:49
ממש אבל ממש לא נכון שקטנועי 125 מעורבים סטטיסטית יותר מכבדים.

כי אם עושים סטטיסטיקה אז הדבר הכי בסיסי הוא לחשב את מספר התאונות ביחס למספר הכלים מתוך כל הכלים.

והפלא ופלא, עשו את זה כבר לפנינו... לחברה שעשתה את זה קוראים הפול (ולפניה חברות אחרות בארץ). וכולם הגיעו למסקנה שככל שהאופנוע יותר כבד, ככה הסיכון יותר גבוה.

ולא פלא בכלל שגם בכל מדינות העולם הגיעו למסקנה הזאת ולא רק כאן. תבדקו את זה בקלות בגוגל.

ומי שרוצה להשלות את עצמו שבגלל שהמכלולים יותר טובים בסופרספורט אז הוא יותר בטוח.. שיהיה לו בהצלחה.. הסטטיסטיקה לא משקרת. חברות הביטוח מסתכלות נטו על תחשיבים של כספים.

אפשר לראות מאנגליה, ששם זה מאוד מפותח (17 קטגוריות שונות), איפה נופלים אופנועי הספורט (17):

http://www.moneysupermarket.com/c/motorbike-insurance/groups/
http://www.motorcycle.co.uk/articles/insurance/motorcycle-insurance-groups-explained

אRני
28-05-2015, 01:06
ממש אבל ממש לא נכון שקטנועי 125 מעורבים סטטיסטית יותר מכבדים.

כי אם עושים סטטיסטיקה אז הדבר הכי בסיסי הוא לחשב את מספר התאונות ביחס למספר הכלים מתוך כל הכלים.

סטטיסטיקה כזו שווה כקליפת השום ללא התחשבות בנתונים נוספים כגון גיל, וותק, כמות תאונות ביחס לממוצע נסועה שנתי וכדומה. יש נושאים שהתייחסות שטחית אליהם לא שווה יותר מהתעלמות כללית. ואני לא מדבר עליך אישית כמובן פשוט זה נושא שיש ללמוד ולהעמיק בו, לא ככה על רגל אחת.
אני נשאר עם התשובה המקורית שלי.

mudale222
28-05-2015, 02:57
התשובה המקורית שלך הכי טובה, זה אין ספק.

אבל אם מתחילים לדבר על סטטיסטיקה אז שידברו עובדות :)

rnnd
28-05-2015, 07:10
האופונוע הכי מסוכן לרכיבה הוא האופונוע שעליו רוכב אדם לא אחראי ולא מיומן וללא ניסיון ושלא מפעיל שיקול דעת . אין משמעות לנפח, צורה , גובה וכ"ו

shaig
28-05-2015, 09:30
האופונוע הכי מסוכן לרכיבה הוא האופונוע שעליו רוכב אדם לא אחראי ולא מיומן וללא ניסיון ושלא מפעיל שיקול דעת . אין משמעות לנפח, צורה , גובה וכ"ו
לקחת את זה רחוק מידי,
יש משהו בכלים עם הרבה מומנט והרבה כוח סוס, שלוקחים גם אנשים שקולים ומיומנים למקומות פחות בטוחים,
בחור אחראי והכל, עד שמגיע הקופיקו...

א הזקן
28-05-2015, 10:20
התשובה המקורית שלך הכי טובה, זה אין ספק.

אבל אם מתחילים לדבר על סטטיסטיקה אז שידברו עובדות :)

בן גוריון כבר אמר שיש שני סוגים של שקרים. אחד - אי אמירת אמת. השני - סטטיסטיקה.

אין אופנוע מסוכן. יש רוכבים (ונהגים) מסוכנים. נקודה.

נכון שאופנועים כבדים יכולים להגיע לתנאי רכיבה שקטנועי 125 לא יכולים להגיע אליהם. נכון גם שבאותם פרמטרים של רכיבה (מהירות, השכבות, מרחק מהרכב שלפניך וכו') אופנועים "כבדים" בטיחותיים יותר מרוב קטנועי ה-125.

את הסטטיסטיקה אני לא מכיר, אבל אני מוכן להתערב שרוכב מבוגר יחסית עם הרבה ניסיון על הכביש על אופנוע ליטר (לא קסטום) בטוח הרבה יותר מילד פזיז שחושב שהוא יודע הכול, עובר על מעברי חצייה (בכיוון הולכי הרגל), משתחל בין מכוניות כשאין לו טווח ראייה קדימה וגונב רמזורים אדומים על קטנוע 125.

Jonathan
28-05-2015, 12:00
סטטיסטיקה כזו שווה כקליפת השום ללא התחשבות בנתונים נוספים כגון גיל, וותק, כמות תאונות ביחס לממוצע נסועה שנתי וכדומה. יש נושאים שהתייחסות שטחית אליהם לא שווה יותר מהתעלמות כללית. ואני לא מדבר עליך אישית כמובן פשוט זה נושא שיש ללמוד ולהעמיק בו, לא ככה על רגל אחת.
אני נשאר עם התשובה המקורית שלי.

Lies damn lies and statistics

השושנים
28-05-2015, 12:16
האופנוע הכי מסוכן הוא האופנוע שרוכב עליו חמור!

משה
28-05-2015, 13:11
איך לא אמרו פה?? דיטי רוצחעעעעעעטטטטטטטט!!!11 עם מדבקות לחץ כמובן:rolleyes:

eranbar
28-05-2015, 18:15
מסכים, אין אופנוע מסוכן, המסוכן הוא הרוכב.
כמו שקרה בתאונה שלי, אני לא יכול לבוא בטענות לאופנוע, רק אל עצמי.

uriar
29-05-2015, 09:17
אופנועים אינם מסוכנים - זה האנשים שמסוכנים!

eran-go
29-05-2015, 11:04
אני חושב שהחתך הנכון הוא בין רוכב שקול לרוכב לא שקול, על כל הפרמטרים הכרוכים בכך (גיל, סטטוס משפחתי, אופי וכו').
משמע, רמת הסיכון שאתה מרשה לעצמך לקחת במהלך הרכיבה בכדי למקסם את ההנאה.

אני עמדתי בצומת דרכים לפני שנה וחצי בערך.
החלטתי לחזור לרכוב אחרי הפסקה של 3 שנים, וההתלבטות הייתה בין אופנוע 250 סמ"ק, לבין אופנוע 500 סמ"ק ומעלה.
כשרכבתי על אופנועים עתירי מומנט והמהירות הסופית שהתאפשרה הייתה ברמת הבלתי חוקית בעליל, שמתי לב שכמות הטעויות שלי ברמת שיקול הדעת ורמת הסיכון שבחרתי לקחת, היו גבוהות יחסית.

הבנתי שאם אחזור ואקנה אופנוע מעל 500 סמ"ק, לא אוכל לגרום לעצמי לרכוב בצורה מספיק שקולה ולצמצם את רמת הסיכונים שאקח. פאק שלי באופי וכל מקרה לגופו כמובן.

בסוף התפשרתי מתוך הבנה שזה עדיף לי בשלב זה של החיים ורכשתי אופנוע 250 סמ"ק בסיסי.
לא אשקר - חסרים לא מעט סוסים באורווה, אבל בדרך הזאת מצאתי שגם רכיבה סביב 100 קמ"ש פלוס מינוס, יש בה הרבה הנאה ויתרונות.

השיר הזה מתנגן לי בראש ברכיבות והוא משקף את התשובה פחות או יותר: "The answer my friend, is blowin in the wind.... the answer is blowin in the wind..."

Zvika
29-05-2015, 14:57
אופנועים אינם מסוכנים - זה האנשים שמסוכנים!
האנשים זה נכון, אך גם התשתיות הלקויות ומשתמשי הדרך האחרים מסכנים ומסוכנים.

אבל לגופה של שאלת פות"ש -
שאלה בעלת ספקטרום רחב מדי של משתנים והסטטיסטיקה כאן היא בעלת שונות גבוהה מדי מכדי להסיק ממנה תשובה חד משמעית.

כפי שאמרו - מרבית התאונות קורות ע"י קטנועים בעלי נפח נמוך, מצד שני - כלים בעלי 150-200 כ"ס יהיו בעלי מערכות בטיחות ובקרות מצילות, מצד שלישי - טעות קטנה על כלי עם כזו עוצמה ובמהירות גבוהה תהיה מסוכנת יותר..

Catch 22

shaig
29-05-2015, 15:06
האופנוע הכי מסוכן, זה אופנוע שיצא ממוסך חאפר ששכח לסגור כמה ברגים.

אגב, גוגל טוען שהדגם הכי מסוכן זה קוואסקי 750 h2.

אברי
31-05-2015, 18:32

כמה אנשים הוא הרג לפני ההמראה?

השושנים
31-05-2015, 20:33

אל תאמין לגוגל הוא לא יודע כלום...מאז שהתחתנתי התנתקתי מכל הזבל הזה כי אשתי יודעת הכל!

micfaber
02-06-2015, 09:30
זה שהרוכב שלו הוא הכי גרוע.

+1000...

Jonathan
03-06-2015, 14:08
אופנוע חדש.

ע"פי סטטיסטיקה בארה"ב ההסתברות לתאונת דרכים באופנוע חדש גדולה פי 7 מההסתברות לתאונה באופנוע מוכר.