מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הנחות בקנייה (z800 במטרו)

Mosho
21-06-2015, 20:28
שלום,

אני מעוניין ב-z800 חדש והייתי היום במטרו אבל תהיתי אם מישהו יודע מנסיון שלו או של אחרים מה התנאים שמקבלים על כלי כזה אחרי מיקוח קל. קטע של קנייה חברתית כזה. המחיר (לא על הכביש) אחרי מבצע כלשהוא הוא כ-70,000 ש"ח. תשלומים הוצעו דרך כ"א ב-5% ריבית ובצ'קים (עם שיעבוד) ב-8%.

אשמח אם מישהו יכול לתרום קצת מידע.

אברי
21-06-2015, 22:12
הדעה בשקל שלי היא שלעולם אל תקנה אופנוע בתשלומים. אל תשעבד את עצמך לחפץ.
כרטיסי אשראי הומצאו כדי למכור לאנשים שלא יכולים להרשות לעצמם דברים שהם לא באמת צריכים.
אם אתה צריך שלוש שנים כדי לשלם על משהו אתה לא יכול להרשות לעצמך אותו.
במקומך הייתי שוקל אלטרנטיבה פשוטה יותר.
אל תקשר או תתחייב לשום דבר שאתה לא יכול לשרוף וללכת ממנו בשלושים שניות.
בטח שלא למשהו שאפשר לשים בבגאז' של טנדר ולנסוע בשלוש דקות.

Mosho
21-06-2015, 23:14
אני מבין מה אתה אומר, אבל תשלומים בתנאים נוחים זה לא רק למי שלא יכול להרשות לעצמו. יש גם עניין של נזילות. אני יכול להרשות לעצמי אבל מעדיף לעשות דברים אחרים עם הכסף.

רוכב על 2
21-06-2015, 23:23
על כלי חדש קצת יותר קשה להתמקח.
לקראת סוף השנה, אם זה כלי פחות מבוקש, והם מתחילים להרגיש שהם נתקעים איתו, תוכל לקבל הנחה (לא מדעי אבל בערך עד חצי ממה שהם יאבדו עליו בהעברת שנתון).
אם פחות קריטי לך היד, ואתה מוכן לחכות 4 חודשים, אז בסוף שנה יש לא מעט כלים עם 0 קילומטראז' שהם מוציאים בכ- 10% הנחה (אני הצלחתי להוציא הנחה של קרוב ל - 15%).
תבדוק גם עם הבנק שלך, יכול להיות שהם יהיו מוכנים לתת לך ריבית טובה יותר. בסופו של יום - גם הבנקים זה שוק.
בניגוד מוחלט לאברי, ולקלישאות מ"היט", מכיוון שאני לא עבריין נמלט ולא צריך לברוח לשום מקום בשלושים שניות, אני דווקא מאמין שהזמן לא ממש מחכה לי ואם יש משהו שאני רוצה לעשות אני עושה, גם אם זה אומר שבשלוש שנים הקרובות אני אשלם עליו בתשלומים.
זה כמו לשלם שכ"ד כל חודש או במרוכז בתחילת השנה. אם אני משתמש כל השנה, אין לי בעיה לשלם באופן פרוש במהלך כל השנה.

אברי
22-06-2015, 00:35
אתה מחליף דירה אחת לשלוש שנים? הדירה שלך סופגת אובדן ערך של 40 אחוז בשלוש שנים? ואם כן, כשוכר - האם אתה מפסיד או מרוויח מזה?
אני אולי מדבר בקלישאות אבל לפחות אני חוסך מאחרים היגיון של בני עשר.
אופנועים זה תחביב יקר ועקר, בניגוד למה שרובנו מוכרים לעצמנו זו לא דרך חיים וזה לא חובה.
דירה זה חובה אלא אם אתה היפי שגר במרכז תל אביב באוהל ומתרחץ כשיורד גשם.

ComanDo
22-06-2015, 01:04
אופנועים זה תחביב יקר ועקר, בניגוד למה שרובנו מוכרים לעצמנו זו לא דרך חיים וזה לא חובה.

With all that said...
אני מקווה שאת הדירה אי אפשר לשרוף בשלושים שניות וללכת. אחרת אתה בבעיה. או שאתה באמת גר באוהל :-P
אגב רוב אלא שגרים במרכז תל אביב באוהל הם לא היפים, יש להם סיבות הרבה יותר עצובות לגור שם.

JohnnyDee
22-06-2015, 03:37
הבחור רוצה z800 ושיעבוד ל 3 שנים מה אכפת לך?
שישעבד את עצמו.
בא לו z800.

גם לי בא sxv550 סופרמוטו.
כרגע אני עם rx125.
רק בגלל מה שאברי כתב, קצת היגיון כלכלי..
גם ככה אופנוע זה מותרות אז מר בחור או שתקנה z800 ותשתעבד וזה מה יש,
או שתחפש לך איזה אופנוע ביניים ב40k.

כלבוטקס
22-06-2015, 08:35
מנסיוני אין כמעט יכולות מיקוח במטרו, מראש יש להם הטבות מגירה שישתמשו בהם בהתאם.
אני רק יכול להמליץ לך על בחור בשם יוסי ממטרו תושיה שעושה הכל על מנת לתת ללקוח את הדיל הטוב ביותר
אם אתה נעול כמובן על z800 אם לא יש גם gsr750 של סוזוקי בתנאים מעולים ומחיר מוזל יותר

רוכב על 2
22-06-2015, 12:18
אתה מחליף דירה אחת לשלוש שנים? הדירה שלך סופגת אובדן ערך של 40 אחוז בשלוש שנים? ואם כן, כשוכר - האם אתה מפסיד או מרוויח מזה?
אני אולי מדבר בקלישאות אבל לפחות אני חוסך מאחרים היגיון של בני עשר.

אני ממליץ שתרגיע מעט את הסגנון, ותעבור לדיון ענייני.
הגיון של ילדים בני עשר, זה לתת ציטוטים מסרטים, שניתנו בכלל במובן אחר, שאתה כנראה לא מספיק בוגר כדי להבין.
הדירה ניתנה כדוגמה.
אפשר לתת גם משכנתא כדוגמא או עשרות דוגמאות אחרות.
כשתתבגר עוד קצת, תסיים את הלימודים, ותתחיל את ההתחייבויות האמיתיות בחיים, אולי הדעות שלך יהיו פחות נחרצות.
דבר איתי עוד 20 שנה (זה פחות או יותר פער הגילאים בינינו).

ולגבי האופנוע, אם הבנתי נכון, השאלה הייתה על המחיר ולא על אופן הפריסה, כך שמראש התשובה שלך אינה רלוונטית

JohnnyDee
22-06-2015, 13:30
למה בכלל לשלם או להשכיר דירה?
2,500x12=30,000
ועוד זה במחיר סביר.
10 שנים = 300,000 ש"ח שהולכים פייפן.
אני רכשתי דירה זבל של 370,000 ש"ח קטנה כמו טונה.
אבל כל חודש שאני משלם משכנתא, זה יורד ממני.
זה לא משנה שנותרו עוד 10 שנים והריבית הייתה מפגרת.

לדעתי אברי מאוד צודק איש איש באמונתו יחיה.
לקנות אופנוע כשאין אפשרות ב100 אלף שקל זה מפגר.
ואם אדם מתעקש שהוא באמת יכול אז שילך על זה מי אני שיעצור אותו.
תראה פה את הכתבה על החבר'ה שנסעו לאילת על קליבלנדס', אני בטוח שיכלו כל אחד לפרוס לעצמם בתשלומים איזה הארלי.
אבל הם על קליבלנדס'.

אברי
22-06-2015, 16:22
אני ממליץ שתרגיע מעט את הסגנון, ותעבור לדיון ענייני.
הגיון של ילדים בני עשר, זה לתת ציטוטים מסרטים, שניתנו בכלל במובן אחר, שאתה כנראה לא מספיק בוגר כדי להבין.
הדירה ניתנה כדוגמה.
אפשר לתת גם משכנתא כדוגמא או עשרות דוגמאות אחרות.
כשתתבגר עוד קצת, תסיים את הלימודים, ותתחיל את ההתחייבויות האמיתיות בחיים, אולי הדעות שלך יהיו פחות נחרצות.
דבר איתי עוד 20 שנה (זה פחות או יותר פער הגילאים בינינו).

ולגבי האופנוע, אם הבנתי נכון, השאלה הייתה על המחיר ולא על אופן הפריסה, כך שמראש התשובה שלך אינה רלוונטית
בוא תן דוגמאות אחרות.
משכנתא על דירה לא נחשבת מכיוון שדירה זה נכס מניב ( או לפחות זו השמועה בישראל של היום)

אגב, סתם מניסיון אישי - גיל זו לא ערובה לחוכמה מופלגת או ניסיון.

johnny drama
22-06-2015, 18:43
ויי כמה קשקשת.
בחיאת,מושו תעשה מה שנוח לך ואיך שמסתדר לך ולא לאחרים.
אם זה יקר לך,יש מלא z800 למכירה אתה יכול להביא ב 60 + ושמור.