מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : עצר אותי בוחן תנועה היום שדרש ממני להחליף את האגזוז.. מה לעשות?

zinzana
22-06-2015, 19:11
היי חברים יש ברשותי cbr1000rr עם אגזוז של twobrothers
עצר אותי בוחן תנועה בעיר ונתן לי דוח " הודעה על איסור שימוש ברכב " ומסר שיש לי יומיים להחליף את האגזוז למקורי ולעשות טסט מחדש...
האם אני חייב? האם לא כל האגזוזים שקונים מחנויות בעלי תקן ואישור ממשרד התחבורה?

uriar
22-06-2015, 19:54
האם האגזוז שלך בעל תקן לכביש ציבורי? איזה דגם זה? ועם יד על הלב - האם הוא מרעיש באופן בלתי סביר?

guyt
22-06-2015, 20:01
אגזוזים שנקנים מחנויות "אמורים" להיות בעלי תקן,
אבל תתפלא לשמוע כמה אגזוזים יש שמתגלגלים להם בארץ ללא תקן...
חברת tb היא חברה אמריקאית והתקנים שלהם שונים מהתקנים המותרים בארץ,
ומאוד יכול להיות שלמרבה הצער האגזוז שלך לא חוקי...

zx2r
22-06-2015, 20:04
עצר אותך ככה סתם או בנק' ביקורת בתוך העיר (איזו עיר ד"א) ?
תקנים זה תקן E (אירופאי, לפעמים גם נקרא ECE) או תקן DOT של משרד התחבורה האמריקאי - שאמור להיות מוטבע על המשתיק .
אם אין הטבעה , המשתיק נחשב ללא חוקי ולא מכניסים אותו לארץ . ככה שהייתי ממליץ לך לחפש קודם כול את הסימנים על המשתיק בכדי לוודא שהוא תקני והוא מה שנקרא street legal .

ייתכן מאוד שתידרש גם לאישור מוסך על ההחלפה . (למי שמבין יותר בעיניין נא לשפוך אור על הנושא) .

zinzana
22-06-2015, 20:08
האם האגזוז שלך בעל תקן לכביש ציבורי? איזה דגם זה? ועם יד על הלב - האם הוא מרעיש באופן בלתי סביר?
זה אגזוז two brothers exhaust black series
קניתי את האופנוע בזמנו יחד עם האגזוז מחנות של אופנועים והאגזוז עצמו ניתן לקנייה בחנויות בארץ...
לגבי רעש.. ברור שיש רעש זה מנוע חזק.. אבל אני כמובן משתדל לנסוע בהתאם בתוך העיקר ואפילו בלילה אני מזיז אותו בניוטרל עד סוף הרחוב אם אני חייב לנסוע לאןשהו באמצע הלילה

zinzana
22-06-2015, 20:10
עצר אותך ככה סתם או בנק' ביקורת בתוך העיר (איזו עיר ד"א) ?
תקנים זה תקן E (אירופאי, לפעמים גם נקרא ECE) או תקן DOT של משרד התחבורה האמריקאי - שאמור להיות מוטבע על המשתיק .
אם אין הטבעה , המשתיק נחשב ללא חוקי ולא מכניסים אותו לארץ . ככה שהייתי ממליץ לך לחפש קודם כול את הסימנים על המשתיק בכדי לוודא שהוא תקני והוא מה שנקרא street legal .

ייתכן מאוד שתידרש גם לאישור מוסך על ההחלפה . (למי שמבין יותר בעיניין נא לשפוך אור על הנושא) .
אין לי משתיק על האגזוז.. אז אני חייב לשים משתיק?

Tartaruga
22-06-2015, 20:10
לפי שוטר שעצר חבר פעם, גם אם האגזוז מאושר ותקין לשימוש בארץ, בוחן תנועה רשאי להוריד את האופנוע מהכביש במידה והוא לא אושר ברישיון האופנוע.

guyt
22-06-2015, 20:27
לפי שוטר שעצר חבר פעם, גם אם האגזוז מאושר ותקין לשימוש בארץ, בוחן תנועה רשאי להוריד את האופנוע מהכביש במידה והוא לא אושר ברישיון האופנוע.
איך מאשרים את זה ברישיון האופנוע?
אין שם בכלל אזכור לאיזה אגזוז יש

zx2r
22-06-2015, 20:31
אין לי משתיק על האגזוז.. אז אני חייב לשים משתיק?

נבהיר משהו , משתיק (דוד פליטה) זה החלק שמחובר בסוף של סעפת הפליטה ותפקידו לעמעם את הסאונד היוצא ממנה . לרוב זה החלק שמחליפים .
במצב שקונים פול סיסטם , מוחלפים גם סעפות הפליטה וגם המשתיק .

הרבה משתמשים במילה אגזוז כנרדפת למשתיק .

zinzana
22-06-2015, 20:36
נבהיר משהו , משתיק (דוד פליטה) זה החלק שמחובר בסוף של סעפת הפליטה ותפקידו לעמעם את הסאונד היוצא ממנה . לרוב זה החלק שמחליפים .
במצב שקונים פול סיסטם , מוחלפים גם סעפות הפליטה וגם המשתיק .

הרבה משתמשים במילה אגזוז כנרדפת למשתיק .
ואללה חיפשתי על האגזוז אבל אני רק רואה שרשום
two brothers exhaust black series
ולא ראיתי שרשום איזהשהו תו תקן וזה מזור כי לי זה אגזוז פופלרי בארץ ששמים על הרבה כלים והוא נמכר בכל חנות של אופנועים

Tartaruga
22-06-2015, 20:39
איך מאשרים את זה ברישיון האופנוע?
אין שם בכלל אזכור לאיזה אגזוז יש

פרצדורה שאני לא זוכר אותה כרגע.
ברמת העקרון אם לא רשום אז ההנחה שהאגזוז שיש על האופנוע הוא המקורי. אם יש חליפי יש לציין את זה על רישיון האופנוע.
משתיק בתחום האגזוזים מתייחס לדוד עצמו, או לפיסת מתכת שיש בתחילת הדוד או בסופו, והיא אמורה להחליש את הרעש היוצא ממנו.
אגזוזים מאושרים לשימוש ברחוב מכילים משתיק בדרך כלל.

חחח
22-06-2015, 22:02
זה אגזוז two brothers exhaust black series
קניתי את האופנוע בזמנו יחד עם האגזוז מחנות של אופנועים והאגזוז עצמו ניתן לקנייה בחנויות בארץ...
לגבי רעש.. ברור שיש רעש זה מנוע חזק.. אבל אני כמובן משתדל לנסוע בהתאם בתוך העיקר ואפילו בלילה אני מזיז אותו בניוטרל עד סוף הרחוב אם אני חייב לנסוע לאןשהו באמצע הלילה

לגבי רעש, אין שום קשר בין מנוע חזק לרעש. (חוץ מפסיכולוגי כמובן)

זה שאתה נוהג בהתחשבות זה יפה (לא בציניות), אבל לחוק לא אמור להיות אכפת כמה אתה נחמד, אלא אם אתה בתוך המסגרת שלו.

mudale222
22-06-2015, 22:05
הblack series זה בעצם כל הM2 למניהם (טיטניום\קרבון ושאר מיני בישי), כולם אגזוזי מרוצים בהגדרה (ועושים רעש אחו שלוקי) ולא חוקיים לכביש.

בכלל אני לא בטוח ששתי אחים מייצרים אגזוזים עם תקן לכביש. בכללי 90% מאגזוזי האפטרמרקט לא חוקיים לכביש.

תסתכל כאן על סעיף 6: http://www.twobros.com/Cust_Service/FAQ/

ומיש ששואל את עצמו איך כל האגזוזים האלה נמכרים בחנויות בארץ, אז התשובה היא שיש כל מיני חנויות ויבואנים שמכריזים על עצמם כ"סדנת מרוצים" ואז הם יכולים לייבא חלקי חילוף למרוצים שאתם לא. הם כמובן מוכרים אותם רק "למרוצים" אז שיהיה בהצלחה.

matanmalki
22-06-2015, 23:02
סביר שאין הרבה מה לעשות.
תצטרך לגשת לטסט עם אגזוז אחר, שמתאים לתקן המקובל בארץ (אירופאי) ולעשות איתו טסט, אחרת האופנוע יורד מהכביש...

בקטע הזה אני מקנא באמריקאים שיכולים לעשות כמעט מה שבא להם עם הכלי שלהם.

zx2r
23-06-2015, 00:08
you and me both ...

zinzana
23-06-2015, 00:55
אפילו באתר הרשמי של הונדה הם מוכרים את האופנוע עם אגזוז של אקרפוביץ בתוספת תשלום...
לא יודע אני ינסה להשיג מחר משתיק לאגזוז וינסה להסביר לבוחן מקווה שיבין ..... >_<
הסיבה העיקרית שאני מעדיף אגזוז כזה כי הצליל שלו יותר " עמוק " וגם שומעים אותך הרבה יותר טוב על הכביש ולא חותכים אותך כל שניה ואשכרה יודעים שאתה "קיים" על הכביש..
שהיה לי אופנוע יותר חלש עם אגזוז מקורי זה היה סיוט לנסוע והרגשתי הרבה פחות בטוח

כלבוטקס
23-06-2015, 08:40
האגזוז שנמכר באתר של הונדה הוא בעל סימון חוקי לכביש, לכל יצרן יש אגזוזים שהם SL (סטריט ליגל)
בדרך כלל זה יצויין על המפלט כ ROAD USE על אילו שלא יצויין RACE ONLY.
אלו המאושרים לכביש מגיעים עם כרטיס פלסטיק המציין את דגם האופנוע ושנותני היצור אליו הוא מתאים.
כולל האישור שזה הוא דגם המאושר לכביש.
נעצרתי פעמיים על ידי שוטר שהסתכל על המפלטים מאחורה בזמן שבדק את הרשיונות למדתי מראש לצרף את כרטיס הפלסטיק
מה שגורם להם לחשוב שאני חנון של אישורים :o שניהם ענו "לא מעניין אותי"

lokimonster
23-06-2015, 09:13
יש לי אגזוז עם נשתיק מקורי של באנדיט.
אם הקוטר מתאים אני מוכן להשאיל לך אותו תסיים את הפרוצדורה ותחזור למצב הקודם ( בהנחה שאתה לא מחפש משהו קבוע).

Ratso
23-06-2015, 11:00
אפילו באתר הרשמי של הונדה הם מוכרים את האופנוע עם אגזוז של אקרפוביץ בתוספת תשלום...
לא יודע אני ינסה להשיג מחר משתיק לאגזוז וינסה להסביר לבוחן מקווה שיבין ..... >_<
הסיבה העיקרית שאני מעדיף אגזוז כזה כי הצליל שלו יותר " עמוק " וגם שומעים אותך הרבה יותר טוב על הכביש ולא חותכים אותך כל שניה ואשכרה יודעים שאתה "קיים" על הכביש..
שהיה לי אופנוע יותר חלש עם אגזוז מקורי זה היה סיוט לנסוע והרגשתי הרבה פחות בטוח

כנראה שהסיבה העיקרית שאתה מעדיף אגזוז כזה היא הסיבה העיקרית שהוא עצר אותך.

moshmosh
23-06-2015, 11:19
zinzana אני לא יודע מה להגיד לך, תחמנות או תמימות!!!!!

ברור לך שיש אינסוף אגזוזים בארץ בעלי "תקן", ומאחורי הקלעים יש אגזוז מחורר שלא משתיק שום דבר.

אם לא הבנתה, אז יש אגזוז מרעיש במידה סבירה, ויש אחר שמרעיש יותר מדי במידה שלא נסבלת לאוזן.

JohnnyDee
23-06-2015, 22:39
תשמע זאת החלטה קשה, כאחד שעושה רעש מטריד עם האופנוע ולא בכוונה לפעמים בא לי אגזוז שקט יותר.
אבל מצד שני יש משהו בדברי הבחור כשמנשקים את הידית קלאץ' ומקפיצים טורים, כולם פתאום שמים לב.

Mitsu
24-06-2015, 02:10
היי חברים יש ברשותי cbr1000rr עם אגזוז של twobrothers
עצר אותי בוחן תנועה בעיר ונתן לי דוח " הודעה על איסור שימוש ברכב " ומסר שיש לי יומיים להחליף את האגזוז למקורי ולעשות טסט מחדש...
האם אני חייב? האם לא כל האגזוזים שקונים מחנויות בעלי תקן ואישור ממשרד התחבורה?

תגיד, איך קראו לשוטר? באיזה אזור זה היה? רמת גן במקרה?

Ratso
24-06-2015, 12:14
תגיד, איך קראו לשוטר? באיזה אזור זה היה? רמת גן במקרה?

גם אני חשבתי על אדון גולן בקריאה הראשונה.

zinzana
25-06-2015, 00:47

לא רמת גן ^^ ומעדיף שלא להגיד מאיפה חח

Mitsu
01-07-2015, 13:22

נכון? אופייני לו...

ORiG1NaL
02-07-2015, 02:20
בדרך כלל האגזוזים האלה רועשים מספיק גם עם משתיק, ואני לא רואה סיבה להוריד את המשתיק.
לפי מה שאני שמעתי יש תווך מסוים של דציבלים שמותרים בחוק (90 דציבל אם אני לא טועה)
למרות שלדעתי לא עושים פה באמת את המדידות וזה נתון לעד כמה זה רועש למי שבודק וזה יחסי

עם זאת אתה יכול להשתמש בתירוץ (המוצדק) שיותר מודעים לזה שאתה נוסע על הכביש נטו מעניין של בטיחות.
לאלו שאומרים שהרעש יוצא אחורה ולא באמת שומעים אותו מקדימה וזה לא תורם לבטיחות
תנסו פעם אחת להרכיב אגזוז רועש ולנסוע בשטח המת של הרכב בנתיב המקביל ותראו איך הוא מסובב את הראש. ;)
תדמיינו נסיעה במנהרה.

uriar
02-07-2015, 09:40
מותר להם כמעט הכל - אבל לא לשים אגזוז מרוצים בכביש. אז לפות"ש אמריקה לא הייתה עוזרת...