מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : בדיקה לפני קנייה לכלי לא יקר

virali
27-05-2015, 14:09
האם מישהו מחברי הפורום יודע כמה עולה בדיקה לכלי של 125 סמ"ק ?
ושנית, האם כדאי לבצע בדיקה לכלי בעלות של 4-5 אלף ?

תודה למשיבים

raphael me
27-05-2015, 14:48
אני מניח שהעלות היא אותה עלות. האם שווה לעשות בדיקה לכלי במחיר כזה זה תלוי... אתה יכול להרשות לעצמך להפסיד 4-5 אלף שקל? אם התשובה היא כן אתה יכול לקנות בלי בדיקה ולקוות לטוב אחרת...
כמובן שלא חייבים לעשות בדיקה מקיפה ומדוקדקת במוסך על מנת להימנע מפגרים. קח איתך מישהו שמבין טיפה, תסתכל קצת באינטרנט איך בודקים לפני קנייה (פעם היה בפולגז וידיאו, אני לא יודע אם הוא שרד) ותגיע למוכר אחרי שעשית שיעורי בית (כמה ק"מ יהיו סבירים לשנה שלו, איזה יד הכלי וכד').

אני יכול להגיד לך שמנסיון שלי כלי שיראה טוב (לא מדי... זה מחשיד לצד השני), בדרך כלל יהיה גם טוב. אם יש למוכר את כל מעכב הטיפולים ו הוא לא חוסך ממך מידע על הכלי אז זה קצת יותר מרגיע את הנפש.

בהצלחה

virali
27-05-2015, 15:15
אז אם הבנתי נכון מה שאתה אומר הוא שבדיקה חובבנית תספיק ? זאת אומרת קמ"ש, יד, ומראה חיצוני, וגם לבקש מהמוכר שיסע קצת על הקטנוע כדי לראות ולשמוע איך הוא נוסע.
בכל מקרה, כמה עולה בדיקה? הבנתי שבסביבות ה-500.

600 ירושלמי
27-05-2015, 16:04
אז אם הבנתי נכון מה שאתה אומר הוא שבדיקה חובבנית תספיק ? זאת אומרת קמ"ש, יד, ומראה חיצוני, וגם לבקש מהמוכר שיסע קצת על הקטנוע כדי לראות ולשמוע איך הוא נוסע.

דווקא המראה החיצוני אמור לעניין לך את הביצה בכלי של 4,000₪.
ובדרך כלל מי שקונה כלי ב4,000₪ אין לו כסף מיותר ולמי שאין כסף מיותר בקנייה אין כסף מיותרלהוציא אח"כ על תיקונים.

לך תעשה בדיקה. בקש לעשות בדיקה מכאנית בלבד. משער שתצליח בצחי מהסכום שנקבת בו.

עמיר
27-05-2015, 20:00

טעות ידידי - מה שהוא אומר זה שאם שיש לך 4-5 אלף שקל מיותרים בדיקה חובבנית תספיק.

אסRף
27-05-2015, 21:03
הרבה מוסכים יסכימו "להעיף מבט" בתשלום מזערי או אפילו בחינם, ולחפש תקלות כמו צמיגים שחוקים, ברקסים, נזילות, בולמיםט וכו'. כך בחשבון.
באיזה אזור אתה?

raphael me
27-05-2015, 23:26
טעות ידידי - מה שהוא אומר זה שאם שיש לך 4-5 אלף שקל מיותרים בדיקה חובבנית תספיק.

1+
אם 4000 השקל האלה הם מה שהרווחת בעבודה קשה ויהיה לך ממש קשה עם זה שהם נעלמים לך ברגע. אל תיקח את הסיכון. אם לא אתה יכול להסתפק בבדיקה חובבנית ותפילה לאלוהים שנפלת על כלי במצב טוב.

אסrף גם צודק. אני הלכתי פעמיים לשני מוסכים שונים ושניהם הסכימו להעיף מבט על הכלי בחינם. אם אין לך חבר שמבין ואתם יכולים לחפור ביחד לקונה באופנוע ובראש, אז זאת יכולה להיות אופציה טובה.

virali
27-05-2015, 23:50
הרבה מוסכים יסכימו "להעיף מבט" בתשלום מזערי או אפילו בחינם, ולחפש תקלות כמו צמיגים שחוקים, ברקסים, נזילות, בולמיםט וכו'. כך בחשבון.
באיזה אזור אתה?

פרדס חנה.
אז אני אמור לחפש מוסך אופנועים ולבקש מהמוכר להביא את הכלי לשם ?

virali
27-05-2015, 23:53
צודק בסך הכל, אם אפשר לעשות בדיקה קטנה כזאת בסכום קטן אז זה בסדר.
אבל מי שכבר יש לו ניסיון עם כלי אחד לפחות היה יכול לבדוק את כל זה בעצמו לא?

אRני
28-05-2015, 00:02
אנשים שלא מסוגלים להתמודד עם חוסר וודאות בכל רמה + חוסר הבנה ביחס סיכוי-סיכון יגידו לך "תמיד בדיקה".
לדעתי צריך להיות אהבל רציני כדי לשלם 500 שקל לבדיקה של כלי שעולה 4000. זה מעל 12% מעלות הכלי! נשמע הגיוני למישהו?
והמהדרין ההזויים יכתבו לך "אם יש לך 4000 להפסיד אז אל תבדוק" שגם זה שטות מוחלטת כי הסיכוי שתוציא 4000 ש"ח על תיקון של כלי ששווה 4000 הוא נמוך מאוד, ובכל מקרה לכל כלי יש ערך גרט שהינו משמעותי יותר ככל שעלות הכלי נמוכה יותר. נניח 1000-500 ש"ח שזה יכול להיות רבע משווי הכלי.
בקיצור אם יש לך קצת מושג עשה שעורי בית ובדוק לבד, בכל מקרה אפשר לבקש בדיקה כללית ממוסך בעלות נמוכה ומעבר לזה זה סיכון מסויים שאתה לוקח, שהרי אם לא היית רוצה להתמודד עם סיכון כלל היית קונה כלי חדש עם אחריות. אין ארוחות חינם.

בהצלחה!

rnnd
28-05-2015, 07:20
באם יש לך מוסך שאתיו אתה עובד והבעלים הם אנשים הוגנים בד"כ יסכים להעיף מבט ,להעלות על הליפט ולבדוק בלי לפרק את הכל בעלות נמוכה . לדעתי כדאי להשקיע
אם יגיד המכונאי שהכלי חשוד . פשוט תעבור לכלי הבא בתור

עמיר
28-05-2015, 22:22
אנשים שלא מסוגלים להתמודד עם חוסר וודאות בכל רמה + חוסר הבנה ביחס סיכוי-סיכון יגידו לך "תמיד בדיקה".
לדעתי צריך להיות אהבל רציני כדי לשלם 500 שקל לבדיקה של כלי שעולה 4000. זה מעל 12% מעלות הכלי! נשמע הגיוני למישהו?
והמהדרין ההזויים יכתבו לך "אם יש לך 4000 להפסיד אז אל תבדוק" שגם זה שטות מוחלטת כי הסיכוי שתוציא 4000 ש"ח על תיקון של כלי ששווה 4000 הוא נמוך מאוד, ובכל מקרה לכל כלי יש ערך גרט שהינו משמעותי יותר ככל שעלות הכלי נמוכה יותר. נניח 1000-500 ש"ח שזה יכול להיות רבע משווי הכלי.
בקיצור אם יש לך קצת מושג עשה שעורי בית ובדוק לבד, בכל מקרה אפשר לבקש בדיקה כללית ממוסך בעלות נמוכה ומעבר לזה זה סיכון מסויים שאתה לוקח, שהרי אם לא היית רוצה להתמודד עם סיכון כלל היית קונה כלי חדש עם אחריות. אין ארוחות חינם.

בהצלחה!

איזה יופי שאתה ככה בבריונות שולל תגובות וכותב שמדובר בשטויות...

1. אם 4000 ש"ח (פלוס מינוס 500 נגיד) זה כל מה שיש לו לקניית דו"ג, והוא נופל על נבלה שהולכת להתפרק עוד רגע ואין לו כסף לתקן, אז התאדו 4000 ש"ח...

2. לא דובר על תיקון של 4000 שקל, דובר על עלות כלי של 4000 ש"ח אבל נזרום - אם התיקון הוא עוד 2000 (חצי ממה שכתבת) אז לא היה שווה בדיקה ב- 500 שקל? (או לחילופין לקנות כלי בשווי 5500 ש"ח?)
אגב במקרה כזה שזה מתגלה בבדיקה - יש מינוף לבוא למוכר ולשקלל את המחיר בהתאם, או שהקונה יחפש כלי אחר שלא צריך להשקיע עליו את הסכום הזה.

לא היו מספיק שרשורים בפול גז על אנשים ללא ידע מעמיק שעבדו קשה כדי לקנות דו"ג בסכומים כאלו, רצו לחסוך בדיקה ובאו לספר על איך הם נדפקו?
דווקא בגלל שמדובר בסכום כזה, דווקא בגלל ההנחה שבד"כ הפרוטה אינה מצוייה בכיסם של חבר'ה טובים שעובדים קשה בשביל לקנות דו"ג במחירים כאלו - בדיקה היא ההשקעה הטובה ביותר שיוכלו לעשות.

עוד נקודה לצורך ההבהרה - לא אני ואני בטוח שגם לא 'raphael me' התכוונו שיקח לבדיקה כל כלי שהוא רואה.
הכוונה היא לבדוק כלים ע"פ מדריכים שלא חסר ברשת, ואז, אחרי שפסלת כלים אחרים ואתה סגור על כלי הספציפי לקחת אותו לבדיקה.