מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : תאונה קלה - יש טעם לתבוע?

Tsachi
06-12-2015, 18:12
נהגת לא צייתה לתמרור עצור ונכנסה בי מהצד. הוטחתי על האספלט ופוניתי במד"א לבית חולים הקרוב על גבי לוח קרש. שם שוחררתי כעבור מס שעות ללא ממצאים. ובאמת למעט כאבי גב בינוניים שחלפו כעבור מס' ימים ככל הנראה כתוצאה מהטראומה, לא נגרם לי שום נזק. אפילו לא קל שבקלים.

זה קרה ביוני בזמן העבודה על הקטנוע של העבודה. הנהגת מצידה טענה שנסעתי בלי אורות (זה היה בלילה) ובאמת שהשוטרים הגיעו למקום הכפתור של האורות היה על off אבל לכו תדעו אם הנהגת עצמה לא הזיזה את הכפתור בזמן שפוניתי.

בעיקרון חלפה כבר חצי שנה ומאז לא עשיתי כלום בנושא. אפילו נאלצתי לשלם על הפינוי מד"א. האם בדיעבד הייתי יכול להוציא מזה בכלל משהו? מהביטוח של העבודה? של הנהגת? ביטוח לאומי? לא תבעתי ולא עשיתי ד-ב-ר בעיקרון. שמחתי שלא קרה לי כלום ,ועברתי מיד הלאה עם חיי. כמו כן, לא כעסתי על הנהגת כי כן יצאה מיד מהרכב ורצה אליי לעזרה.

אני שואל האם בדיעבד יצאתי "פראייר" ? :)

mamh
20-12-2015, 12:19
תביעה בגין תאונה כמו שאתה מתאר יכולה להעניק לך פיצוי קטן מחברת הביטוח ולכן האם לתבוע או לא זהו שיקול שלך.

בכל מקרה, גם אם אתה לא מעוניין להגיש תביעה (וניתן להבין מדוע לא), לכל הפחות, תפנה למוסד לביטוח לאומי לקבלת החזר בגין התשלום למד"א.

בצלחה,
עורך דין לתאונות דרכים (http://www.elzamlaw.co.il)

YaronNahum
12-06-2020, 10:49
טעות.

Sent from...

עו"ד אדם אבישר
12-06-2020, 15:17
אני אתייחס לשאלה עקב חשיבותה שלדעתי כמעט כל רוכב נקלע לסיטואציה של תאונה "קלה" כזאת במהלך שנות רכיבותיו.

כעולה מדבריו של פות"ש, התאונה ארעה במהלך עבודתו והוא פונה ע"י מד"א לבית החולים ושוחרר כעבור מספר שעות ללא שום ממצאים מלבד מכות יבשות והוא לא פעל לתביעת הביטוח במהלך החצי שנה הראשונה ואף שילם את התשלום למד"א.

השאלה מחולקת לשני נושאים:
1. תביעה בגין התאונה פות"ש יכול להגיש גם היום.
תביעה בגין תאונת דרכים ניתן להגיש תוך 7 שנים מקרות המקרה ו/או עד 10 שנים מקרות התאונה במידה והנזק התגלה במועד מאוחר יותר.
חשוב לציין, שהתגבשות הנזק לאחר התאונה לרוב אורכת כחצי שנה - שנה לפחות עד שמתבררת החומרה של הנזקים שהתגבשו ולאחר שהנפגע עובר מספר בדיקות ופיזיותרפיה.
כעולה מדברי פות"ש מדובר היה בתאונת דרכים קלה, אולם גם בגין תאונה זו ניתן להגיש תביעה לחברת הביטוח והפיצוי יהיה בהתאם לחומרה.

2. תשלום למד"א ותביעת ביטוח לאומי בגין תאונת עבודה.
פות"ש היה נדרש לפנות לקופת החולים שלו ולדווח על התאונה כתאונת עבודה ולהחתים את מעסיקו על טופס תעודה ראשונה לנפגע בעבודה.
עם הטפסים האלה הנפגע צריך לגשת לביטוח לאומי ולהגיש תביעה להחזרת התשלום ששולם למד"א ואף ככל שקיבל ימי מחלה מבית החולים עומדת לזכותו האפשרות להגיש תביעה בגין ימי מחלה אלה.