מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : נערים בסיכון שחולים על אופנועים - אשמח לעזרה!

SMangam
27-05-2015, 14:56
אהלן חברים,
אני מתנדב בעמותת ידידים, עמותה שלוקחת נערים בסיכון (תיקים פליליים, בעיות התנהגות וכו') ומצמידה להם סטודנטים שעוזרים להם לאו דווקא בשיעורי הבית, אלא עוזרים להם לקבל החלטות טובות יותר.
קיבלתי השנה נער מאוד מיוחד.
הנער בן 15, גר בשכונת מצוקה במרכז הארץ, מסתובב עם נערים בעייתיים לא פחות ממנו ויצא הגורל - הילד חולה אופנועים (בדיוק כמוני, אבל אני פשוט עושה את זה בצורה חוקית).
הוא והחברים שלו גנבו טוסטוסים, נוסעים בטירוף בגינות בשכונה, אף אחד מהם בלי רישיון, עושים שטויות וכו'.
לקחתי את הנושא הזה כפרויקט, ואני רוצה לקחת את האהבה הזאת למקום חוקי ונכון ולא כשטויות.
אני רוצה לקחת אותו לאיזה יום בסדנא, שיסבירו לו על אופנועים, לקחת אותו לתחרות ולהראות לו איך עושים את זה בצורה חוקית, לקחת אותו אפילו לשיחה עם מישהו שעבר תאונת דרכים שיראה בעיניים שלו מה קורה שעושים שטויות.

יצא לי להיות טיפה עם חברים שלו, והם לא פחות בעייתיים ממנו - אז אם אפשר לקחת אפילו את החבורה שלו זה יכול להיות מצוין.
אני עושה את זה ממקום של התנדבות, ואני ממש אשמח אם מישהו לעזור לי בנושא. אם צריך לשלם כמה שקלים, אני אשלם. אבל אני פשוט רואה את זה שאם אני לא אעשה איזה משהו בנושא בעוד שנה שנתיים או שהוא ימצא את עצמו בכלא, או שהוא ישכב בבית חולים בלי ידיים ורגליים.

הטלפון שלי זה 0544412112, הכתובת מייל היא smangam@gmail.com

תודה רבה רבה חברים, ואיזה כיף שהפורום חזר לעבוד.

שילה.

dudybou
27-05-2015, 17:33
נראה לי כדאי שתהיה יותר ספציפי לגבי סוג העזרה שאתה צריך..
לדוגמה "אני צריך להסיע אותם ל.." וכו'
ואז נראה לי אנשים יותר יתחברו לזה ויעזרו לך.

R86
27-05-2015, 18:07
אני נער בסיכון... (בעברי) :)

עמיר
27-05-2015, 19:52
אם אתה מדבר איתם בנושא דו"ג, קבל המלצה לעוד נקודה שכדאי להדגיש: ההשלכות של נסיעה בלי ביטוח
אם רק אפשר היה לדלות את כל השירשורים מפול-גז של ילדים "בני טובים" (וכן, גם כמה מבוגרים) בהגדרה - שנסעו בלי ביטוח, עשו תאונה, ואז הפקידו את נשמתם אצל קרנית עד סוף חייהם...

נכון, זה לא לאבד יד או רגל, אבל זה לא פחות מכלא כי ברגע שזה קורה, נגמרה החירות שלך (ולרוב גם החירות של המשפחה שלך).

נקודה למחשבה.

אייל פרדר
28-05-2015, 20:50
אהלן שילה.

אני אהיה איתך בקשר בנושא ואשמח לעזור איפה שניתן.