מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : איך מתחילים את כל העניין של רכיבת שטח?

SaarN
02-01-2016, 16:29
אבא פירגן לי באור ירוק להשתמש לו באופנוע, מדובר על קטום exc 450 משנת 2013 אם אני לא טועה.
אז בתור אחד שיש לו אפס נסיון בשטח, איך מתחילים בכל הקטע של השטח? האם יש מסלולים מומלצים שהם נחשבים "קלים"? אולי מסלולים כאלה שאפשר אפילו לעשות עם דו"ש כמו drz400 \ kle500 שהם יחסית שמנמנים ולא אתלטיים ולטפס כזה בהדרגה?

Shasha127
02-01-2016, 17:02
אבא אולי עם כוונות טובות אבל זה מאוד לא חכם לעלות על כזה כלי כשיש לך 0 נסיון בשטח.

SaarN
02-01-2016, 17:21
האופציות הן או לנסות לקחת את הכלי באיזי במסלולים סופר קלים, להתרגל אל הכוח שלו ואז לנסות לעלות בהדרגה - או לרדת מזה לגמרי.
יש לאחי בן ה-12 kx85 אבל הוא ברישוי אפור ואני לא יודע כמה זורם לי לעלות על כלי בלי ביטוח, מה גם שאני לא יודע כמה אני אהנה לרכב על כלי שהוא יחסית קטן, יחסית חלש ועוד 2 פעימות.

Shasha127
02-01-2016, 20:51
תתחיל לרכב קצת בשבילים תראה אם מדבר אליך כל העניין הזה.
אם אחרי זמן מסויים תחליט שאתה רוצה להשקיע ולהכנס לזה תקנה לך 250f מרובע פעימות כלשהו ותתחיל ללמוד לרכב כי על ה450 אתה לא תלמד לרכב (וזו לא אשמתך או של כישורי הרכיבה שלך חלילה). נפח כזה פשוט לא מאפשר לך עקומת למידה ומלרכב בפחד ובזהירות לא לומדים לרכב בשטח. סע באיזי תרכב תהנה, מוצא חן בעיניך תשקול רכישה של 250f כלשהו (או 125 דו"פ שאני אישית פחות מחבב).

doutsh
03-01-2016, 09:56
לגבי עניין הביטוח - אבא גם דאג לביטוח "כל נהג" עבורך ל-450? כי אני מניח שעד עכשיו היה ביטוח רק עבורו.

SaarN
04-01-2016, 15:58
אבא מחזיק כלי ברישוי צהוב בגלל הביטוח (שוטר, בכל זאת), זה לא "בוא תרכב" בקטע ספונטני, אם אני אלך לקנות מיגון ואראה לו שזה רציני הוא פשוט ירים טלפון לביטוח ויוסיף אותי לפוליסה, זה אחרון הבעיות..
בכ"א אני מבין את הראש, 450 זה לא ליין שמדבר בהרבה מקרים לאנשים עם נסיון, יש כאלה שאני מכיר בגיל 30 שמסתפקים ב250fים למיניהם ומבסוטים.
אבל זה לא טיפה אוברייטד? נכון שזה יכול לעכב, אבל כמה זה כבר שונה מלרכב על דיוק 390? זה כלי עם עוד 2-3 סוסים ושוקל 20-30 קילו פחות, זה באמת דיל ברייקר?

Shasha127
04-01-2016, 19:47
הבעיה פה זה לא רק כח מנוע, זה לא אופנוע כביש. כאן זה שילוב של כח מנוע (40+ סוסים שאסור לזלזל בהם) על משקל עצמי נמוך מאוד (איזור ה120 קילו) על מתלים גבוהים, כשאת כל אלו אתה צריך לתפעל בעולם חדש לך שבו אחיזה נמוכה והחלקות של האחורי זה סטנדרט, תוך כדי זהירות יתרה על הגז בתור רוכב מתחיל. האופנוע הזה בכל 4 ההילוכים הראשונים ירים גלגל בסיבוב גז לא מנוסה או לחילופין יוציא את האחורי לטיול (נשמע מגניב, עלול להגמר בבכי) ועל מכונה כזאת יש לך 2 אופציות - או לרכב באיזי ולהזהר ולא באמת ללמוד לרכב כי מרכיבה זהירה בשטח לא לומדים לרכב, או לנסות למתוח בהדרגה עוד ועוד במחשבה שאתה משתפר עד שתמצא את עצמך מתעופף באויר בלי האופנוע דיי מהר.
אם להשוות לך מעולם הכביש - זה כמו שתעלה עכשיו על 1000 סופר ספורט להבדיל אלפי הבדלות. בתור רוכב מתחיל רגוע (מאוד) אתה תשאר בחיים זמן מסויים, אבל לא תנצל את הכלי ואתה לא באמת יכול לרכב רגוע על כלי כזה. התוצאה כמעט תמיד מגיעה מהר מאוד בצורת פניה אחת שלקחת מהר מדי ונגמרת בפיצוץ.
אז בשטח לרוב זה לא נגמר בפיצוץ אלא יותר במכות/ שברים/ החלקות כאלו ואחרות, אבל לא תתקדם לשום מקום ככה.
אני שוב אומר - אין בעיה שתרכב על האופנוע של אבא שלך ותתחיל לטייל איתו לאט לאט. בסופו של דבר כל מה שכתוב כאן אתה תרגיש בעצמך ואם אהבת את השטח אולי תשקול לקנות לעצמך איזה 250f כלשהו ולהתחיל ללמוד לרכב חזק/ מהר/ טכני.

SaarN
04-01-2016, 20:22
שכנעת אותי..
אעשה סיבובון על האופנוע של אבא עם הציוד שלו לראות איך זה מרגיש, באיזי, ואז נראה לאן הרוח נושבת.
תודה רבה אחי

shembar1
23-01-2016, 17:33
עזוב שטויות זה לא כלי בשבילך... סיבובון אתה תמיד יכול לעשות אבל כמו שאמרו פה לפני.. זה כלי לרמות אחרות! אם אתה מתחבר לשטח ונשמע שיהיה לך עם מי לרכב וממי ללמוד! תקנה לך אופנוע 125 דו"פ או 4 פעמיות 250 (אני אישית מעדיף את הדופ בהרבה).. זה יהיה בשבילך הבית ספר הכי טוב להתחלה!
אחרי תקופה ארוכה שתלמד איזה סגנון אתה אוהב ומתחבר תוכל באמת לדעת מה מתאים לך ואם בכלל יש לך צורך לעלות בנפח.
שטח זה לא כמו כביש לא בהכרח אתה תרצה לקפוץ ל450 מ250... הם שניהם עוברים בכל מקום שרק שה250 "סלחן" יותר
בכל מקרה בהצלחה ובכללי מאוד מומלץ רכיבה בשטח זה כיף לא נורמלי ואחלה הובי :)