מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האופנוע יהיה חלש מדי ?

roi2314
03-01-2016, 21:37
היי,
אז לא מזמן פתחתי אשכול על mt-07.

חשבתי על זה המון ואני בהתלבטות קשה ! חייב עזרה.

אני עובד מרחק של 14 ק"מ מהבית.
רוכב לעבודה כרגע על קטנוע 500 בבוקר חוזר בערב, אני אוהב כביש מאוד ואופנועי ספורט.
אני נחשב רוכב מתחיל כי אפעם לא הייתה לי הזדמנות לרכוש אופנוע (קטנוע של אבא).

אבל אז חשבתי, בשביל נסיעה של 14 ק"מ הלוך חזור ואולי איזה טיול בשבת שווה לרכוש mt-07/09 ?
אני לא ימצה אותו .. וגם לא יהנה ממנו ב14 ק"מ על איילון על השוליים.

אני חולה שטח ובילדותי הייתי קבוע בטיולי ג'יפים, הייתי חיי את זה.
תמיד רציתי להיכנס לתחום הרכיבת שטח וחשבתי איך אוכל לשלב ביניהם... נסיעה לעבודה ושטח בסופ"שים.

בדקתי את האופציות ואפילו חקרתי המון, הגעתי לממצאים:
אנדורו עם רישוי צהוב, מוקדם מדי לרוכב בשבילי עם אפס ניסיון בשטח. חבל על המנוע והצמיגים בנסיעות העירוניות לעבודה, לחברים, סידורים וכו'.
ה-drz החדש לא בא בחשבון לא יכול לסבול את העיצוב המיושן סטייל dr'ים הזה, אני יודע שאלה כלים אגדיים אבל קשה לי עם העיצוב.
מבין כל הכלים המוצעים בשוק הwr250r האופנוע שהכי מתאים לצרכים שלי.
1. יפה.
2. מתאים לרוכב מתחיל בשטח ואפילו נותן קצת מעבר.
3. אוכל את ה14 ק"מ האלה בלי מלח.
4. Yamaha.
5. קיבל ביקורות וציונים טובים יותר מה-crf וה-kx.

הפחד היחידי שלי הוא שהאופנוע קצת חלש לי מבחינה עירונית.

אז קפצתי לסוכנות של מטרו לשם הזמנת נסיעת מבחן,
מסתבר שאין להם את הwr לנסיעות מבחן בכלל !

איך אני אמור לקנות כלי בלי לרכב עליו ? אני על קטנוע 500 שמגיע ל- 130-140 שיוט בכיף.
קצת קשה לי המחשבה שהwr יתקשה להגיע ל-120.

שורה תחתונה אין נסיעת מבחן ואני מפחד שהאופנוע יהיה חלש.

מה אתם אומרים ? הפחד מוצדק ?
זה עולם אחר ? שווה להביא אופנוע כזה בשביל הצרכים שלי ?
מה לעשות במצב שלי ?!

סליחה על החפירה,
ותודה לעונים !

Shasha127
03-01-2016, 22:09
שמע חביבי
כל דו"ש בינוני שתקנה לא ישייט לך במהירויות 130-140 בנינוחות שאתה רגיל אליה מהקטנוע הנוכחי שלך.
כדי לשייט במהירויות האלו בנוחות אתה כבר מדבר על דו"שים כבדים ופה זה כבר אופרה אחרת לעומת כלי שטח קלים לטוב ולרע (לטוב בכביש לרע בשטח).
לא משנה אם זה דרוזי, אנדורו 250 כלשהו, או הדבור wr250r, כולם לא אוהבים מהירויות של מעל 110. הם יכולים בלי בעיה מיוחדת, אבל יעבירו לך שהם לא אוהבים את זה. אם מהירות השיוט לא תספק אותך תוכל תמיד להחליף גג"שים ולגרום לו לשייט במהירויות יותר גבוהות על חשבון זחילה יותר מהירה בשטח.
באשר לדרוזי - הוא מגיע מכוער מהחברה, אפשר בקלות ובכסף לא גדול בכלל להפוך אותו למשהו מעודכן וקרבי גם מבחינת מראה וגם מבחינת ביצועים. תעשה קצת גוגל.
אם תתעקש על ה130-140 האלו באופן קבוע תצטרך לעלות לדו"שים בנפחים של 650+.
אגב כלי שלא ציינת - מה לגבי קטמ 690 אינדורו? אין לו שום בעיה לא עם כבישים מהירים ולא עם שטח, וכח לא חסר שם.

roi2314
03-01-2016, 22:31
שמע חביבי
כל דו"ש בינוני שתקנה לא ישייט לך במהירויות 130-140 בנינוחות שאתה רגיל אליה מהקטנוע הנוכחי שלך.
כדי לשייט במהירויות האלו בנוחות אתה כבר מדבר על דו"שים כבדים ופה זה כבר אופרה אחרת לעומת כלי שטח קלים לטוב ולרע (לטוב בכביש לרע בשטח).
לא משנה אם זה דרוזי, אנדורו 250 כלשהו, או הדבור wr250r, כולם לא אוהבים מהירויות של מעל 110. הם יכולים בלי בעיה מיוחדת, אבל יעבירו לך שהם לא אוהבים את זה. אם מהירות השיוט לא תספק אותך תוכל תמיד להחליף גג"שים ולגרום לו לשייט במהירויות יותר גבוהות על חשבון זחילה יותר מהירה בשטח.
באשר לדרוזי - הוא מגיע מכוער מהחברה, אפשר בקלות ובכסף לא גדול בכלל להפוך אותו למשהו מעודכן וקרבי גם מבחינת מראה וגם מבחינת ביצועים. תעשה קצת גוגל.
אם תתעקש על ה130-140 האלו באופן קבוע תצטרך לעלות לדו"שים בנפחים של 650+.
אגב כלי שלא ציינת - מה לגבי קטמ 690 אינדורו? אין לו שום בעיה לא עם כבישים מהירים ולא עם שטח, וכח לא חסר שם.

כמו שציינתי, לעולם לא רכבתי שטח.
אני מאמין שעם קטמ 690 אני ימות די מהר, ודווקא תכננתי לסחוב עוד כמה שנים.

זאת הבעיה, מבחינת שטח אם אני מגדיל את הנפח זה יותר מדי בשביל רוכב מתחיל. (250 4 פעימות זה בול !)
אבל מבחינת כביש הנפח קטן.

אני מאמין שאני יכול להתפשר, האם הכלי הזה שווה התפשרות ?
הוא חזק ומהנה בשטח לרוכב מתחיל ?

Shasha127
03-01-2016, 23:00
לא צריך להגזים עם ה690 לא תמות ולא משהו שקרוב לזה.. הוא אמנם חזק אבל הוא בעל משקל לא נמוך כל כך (איזור ה145) ונשלט יותר ממה שהיית חושב.
בכל אופן לגבי ה250r - מהנה בשטח זה אינדיבידואלי. מה התכנון שלך - לטייל? לרכב מהר תוך כדי? אם התשובות הן כן וכן הוא יהיה אחלה של אופנוע להתחלה, אמין מאוד ואין לו בעיות עם נסיעות מנהלתיות. אם אתה מחפש סינגלים ומלחמות זה לא האופנוע אבל מצד שני אף אופנוע לשימושים האלה לא יעלה על הכביש מרצון כך שה250r יכול להיות אחלה אופציה בשבילך אם התחברת אליו (גם להתחבר למראה זו התחלה).
נשאר לך לחפש מישהו שיתן לך סיבוב להרגיש את האופנוע (אולי על אחד שתבדוק לקניה?) ולהחליט.

TheDevilInside
04-01-2016, 01:37
מה לגבי קטנוע ליום יום, ואופנוע שטח לסופ"ש? לא תצטרך להתפשר לא פה ולא פה.
לא ציינת תקציב, אבל אם חשבת לרכוש mt09, אני מאמין שתקציב מכובד ביותר.

SM26
04-01-2016, 04:10
לי יש wr250x
הוא לא מתקשה להגיע ל120.
הוא מתקשה לשייט שם לאורך זמן.

מוריד הילוך,מכת גז, ותוך כמה שניות אני על130-140.
מוכן להוכיח עם GPS ווידאו.

Sent from my H60-L12 using Tapatalk

roi2314
04-01-2016, 08:44
מה לגבי קטנוע ליום יום, ואופנוע שטח לסופ"ש? לא תצטרך להתפשר לא פה ולא פה.
לא ציינת תקציב, אבל אם חשבת לרכוש mt09, אני מאמין שתקציב מכובד ביותר.

תקציב יש גם ל-wr וגם mt 07 חדשים מהחברה. Mt 09 כבר יד שנייה.
קטנוע ליומיום לא בא בחשבון, אני לא סובל קטנועים ולא מכיר בהם כחלק מקהילת הדו-גלגלי. אלה כלים פרקטים מa לb.
זה שאני רוכב על הקטנוע של אבא שלי זה מספיק סבל חחחח

אני אוהב להשתעשע בכביש ואני צריך משהו שירגש קצת בנסיעת בוקר וערב, לקום עם חיוך.

לי יש wr250x
הוא לא מתקשה להגיע ל120.
הוא מתקשה לשייט שם לאורך זמן.

מוריד הילוך,מכת גז, ותוך כמה שניות אני על130-140.
מוכן להוכיח עם GPS ווידאו.

Sent from my H60-L12 using Tapatalk

אני מאמין לך חבר, תודה רבה !

אני יברר מחירי ביטוח ונראה איך העניינים מתקדמים ..