מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מנוע מתחמם יתר על המידה

amit
25-06-2015, 23:07
שלום לכולם.

קניתי החודש סאן יאנג 250.
הקטנוע מתחמם לי יתר על המידה, ואני מפחד שיגרם נזק.

מה שכבר עשיתי:

1. היו מים רגילים במערכת הקירור- רוקנתי את הכל, עשיתי שטיפה של כל המערכת ע"י כך שחיברתי צינור מים לאחת הכניסות של משאבת המים, ופשוט נתתי לו לעבוד.

2. בדקתי שהטרמוסטט אינו תפוס ע"י כך שהנחתי אותו בפינג'אן של קפה, ואט אט הרתחתי את המים שמא הקפיץ יפגע ממים רותחים במכה.
אכן, היתה פתיחה נאה של הטרמוסטט.

3. בדקתי יוניט וונטה- אכן מפעילה את הוונטה. (אך התעלקתי במקביל על חוטי היוניט בכדי ליצור מפסק לוונטה כך שאוכל לשלוט בה בעצמי בנוסף לפעולת היוניט.).

4. בדקתי שאין חסימה בצינורות.

5. הבאתי מי קירור של היצרן.

ועדיין אני עובד על טמפרטורה גבוהה ! הצינורות מפתחים לחץ גם כשהוונטה פועלת על קבוע (בדקתי שאין בועות במכסה רדיאטור כדי לשלול אטם ראש מנוע), ומתחממים מאוד מאוד !!

יכול להיות שהקטנוע מתחמם כל כך מתערובת ענייה ?? זה נראה לי הזויי... (אגב יש לי בק פאיירים כשאני לוחץ מצערת עד הסוף, ומשחרר במכה)
יש לציין שהוא מתחמם ככה לא רק בנסיעה אלא אפילו בעמידה, בלי שום מאמץ על המנוע.

מה עוד נותר לעשות ?

בברכה, עמית כהן.

Jack_R1
26-06-2015, 00:09
כל הבדיקות שעשית נכונות, והדבר היחיד שלא עברת עליו זה משאבת מים - אם הרדיאטור מתחמם גם הוא והוונטה נדלקת, אז כנראה שאין בעיה במשאבה.
מה שמביא אותי לשאלה:

מה זה "מתחמם יתר על המידה"? מה המדד לטמפ' העבודה?
ברוב הכלים הטמפ' התקינה היא 90-100 ואף 100-110 מעלות, אתה לא אמור להיות מסוגל לגעת בצינורות המערכת, זה המצב התקין. גם בעמידה.
מה הסיכוי שאתה מתאר מצב ללא שום תקלה?

JohnnyDee
26-06-2015, 03:02
תערובת אני לא חושב שקשורה... מה שכן יש משהו בדבריו של ג'ק אצלי ברגיל הוא ב 90 לפחות

Tribalmistyc2
26-06-2015, 11:22
לא רשמת אם ניקזת אוויר אחרי שהחלפת מים ולא בדקת אם הרדיאטור מתחמם באופן שווה.
אוויר כלוא יכול לגרום לחימום.

צינורות מתנפחים בגלל שהנוזל מתעבה זה תקין לגמרי.
אני מבין שעשית מפסק חיצוני למאוורר בשביל שיתחיל לעבוד יותר מוקדם,זה שהוא נכנס לפעולה מאוחר יכול להעיד על שני דברים אם מפסק טרמי (מה שמפעיל את הוונטה) יושב על הרדיאטור ולא תלוי בשעון חום.

1.הרדיאטור סתום חלקית.
2.השעון חום שלך מזייף ואתה אוכל סרטים.
שעון יכול לזייף בגלל שהקוטב החיובי נוגע בשלדה או במנוע,שעון או חיישן חום (יושב על התרמוסטט) דפוקים.

תערובת ענייה שתרגום לחימום אפשר לראות בבירור לפי הצבע של המצת ואפטר פייר יכול להעיד גם על תערובת עשירה שעושה להפך.

amit
26-06-2015, 14:22
תודה רבה על המענה המהיר !

ג'ק, יש משהו בדבריך, אין לי שעון חום מכני, אלא קיימת נורית ש"אמורה" להידלק כשהמנוע מתחמם.
מה שהביא אותי לחשוב שהמנוע מתחמם, זה שהייתי שומע ממש רתיחה של המים בתוך הרדיאטור או המיכל עיבויי (אחד משניהם לא הצלחתי לזהות את מקור הרתיחה), מבלי שהנורית חום מנוע תידלק. זה גרם לי לחשוש שמא אני עלול לגרום נזק.

Tribalmistyc2- בדיוק מה ששכחתי לרשום !
לא הייתי בטוח לגבי אופן ניקוז בועות האוויר, לכן אפרט במדוייק את פעולותיי:

1. אין מים כלל בכל המערכת.
2.מנוע פועל (כי זכור לי מהעבר שהמילויי תמיד כשהמנוע פועל), ומוסיף מים בהדרגה לרדיאטור עד שמלא לחלוטין.
3.ממלא מיכל עיבויי עד הפס MAX.
4.מעל הטרמוסטט, ישנה צינורית המחוברת לצ'ופצ'יק קטן.(מנוע עדיין פועל)
פתחתי אותה, ובספר הרכב צויין שצריך לחכות שיצאו משם כל בועות האוויר עד אשר תצא זרימת מים בלבד.
5. פתחתי צינורית זו, ויצא לי קיטור!! שום מים לא יצאו משם. אלא אוויר ממש ממש חםם.

Tribalmistyc2
26-06-2015, 14:24
מנקזים אוויר על מנוע כבוי.
ממלאים את הרדיאטור ופותחים את המעקף של התרמוסטט על הראש עד שמתקבל זרם אחיד של נוזל (אחיד - לא מקוטע ובלי בועות).
לאחר מכן משלימים את החסר ואז מניעים.
אפשר לחזור על הפעולה מספר פעמים.

amit
26-06-2015, 14:49
אין בעיה ! אני אעשה זאת היום בע"ה.
תודה רבה רבה לכם.

Jack_R1
26-06-2015, 15:34
יצא לך קיטור כי לא ניקזת כמו שצריך.
כאשר תנקז, סביר להניח שלא ירתח לך כלום.
אסור לפתוח מערכת מים שנמצאת במצב עבודה - היא נמצאת בלחץ ונק' הרתיחה של הנוזל בלחץ עולה. אם לא שמת לב, כתבתי שחלק מהמערכות עובדות ב-100-110 מעלות באופן תקין, ומים רותחים כבר ב-100 ללא לחץ. תחשוב מה יקרה אם במערכת כזאת יורד הלחץ.