מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : ריבונו של עולם, למה עם ישראל צמא לכסף

moshmosh
26-06-2015, 09:46
יש לי תקציב מוגבל ואני מחפש אופנוע דו"ש או תיור, זול יחסית, לנסיעות יומיומיות בנפח 500 עד 750 סמ"ק.

אך הופתעתי לגלות שכולם מבקשים 40 עד 80 אחוז מעל המחירון של הכלי שלהם, למה?!!!!!

כל אחד מחפש שאשלם לו את אחזקת הכלי שלו במשך השנים שהיה בבעלותו, אין הסבר אחר לתופעה המסריחה הזו.

אין לי תקציב לאופנוע חדש יחסית, אך במקרה הזה עדיף כבר לחכות בסבלנות, כחצי שנה, לנסות לחסוך עוד 5-7 אלף שקלים ולקנות אופנוע חדש בכ8 שנים יותר.

אגב,הוי סטרום שהיה לי, היה במצב מצויין ללא נפילות והיה אפילו עם כמה תוספות, מכרתי במחיר מחירון, לא שקל יותר ולא פחות.

zx2r
26-06-2015, 09:51
חשוב להם "לא לצאת פרייארים" ...
לא אבל ברצינות , 40-80 אחוז ? זו חתיכת הגזמה . על אופנועים שמורים לא מבקשים סכומים כאלו .

קסד
26-06-2015, 09:57
וואלה יופי. בא פישר כמוך ומחליט שהנבלה שלי משנות התשעים שווה שוש ושלוק. (אתה מבין לאן אני חותר?)
שנית - לא ביד2. ולא סוכנות. (חברים, וואצפ, פייסוש זולו זה כן.)

ולסיום שוק זה שוק. גיברת לא עם הידיים! את מפעסת את הסחורה.

השושנים
26-06-2015, 10:00
כי כמו כל דבר בארץ גם מחירון האופנועים מעוות לחלוטין.
נסה לברר כמה עולה אופנוע כמו שלי במחירון היחידי הקיים. אח"כ נסה למצוא אחד כזה.
ואז נבחן את שלי...

תופתע לגלות שאם אני אסכים למכור את הקרנף (אין ממש סיכוי) זה יהיה כפול+ מהמחירון
הנדרש, ביום טוב ולמישהו שאני מכיר שיותר חזק ממני!

בקיצור לכלים טובים/מיוחדים/נדירים אין באמת מחירון אמתי רק כמה שווה האופנוע לך! - רן

zx2r
26-06-2015, 10:41
בקיצור לכלים טובים/מיוחדים/נדירים אין באמת מחירון אמתי רק כמה שווה האופנוע לך! - רן

פה אני הולך לפי דרישת בעל הכלי וכמה אני מוכן לשלם עליו , ברוב המקרים אין לי בעיה לתת לבעל הכלי את מה שהוא דורש במיוחד באם הושקעה בכלי עבודה ואהבה :)
לרוב זה מתנגש עם התקציב שאין לי ..

ק.ס.ד שלך עכשיו עם צמיג אחורי חדש לא ? זה כבר 6 זוז וחצי (;

אברי
26-06-2015, 11:05
בוא נשאל ככה - מה התקציב?

ואגב, אנחנו צמאים לכסף כי זה מרווה ומרענן וחם פה. חם!!!!!

moshmosh
26-06-2015, 11:38
תקציב של 15-20

KLE500 בכלל ירד מהפרק, בגלל החלום הרטוב של המוכרים, חיים בסרט טוב מדי, שהם ימכרו את האופנוע שלהם בכ50-70 אחוז מעל המחירון, לא יקרה לעולם.:eek:

טרנסאלף או ויסטרום 2004-2005, כנ"ל , הרבה מעל המחירון ואני בטוח שאין סיבה לזה.

רק צדיק אחד בסדום, וי סטרום 2005 שדורש 21 שזה בדיוק מחירון, הבעיה שהוא נורא רחוק, אני מחיפה והוא מרחובות.

גם עוד אחד שמוכר CBF כנראה מזהב, יש עוד כמה שאני כבר לא זוכר.

ehudco8
26-06-2015, 12:07
מכרתי ויסטרום 1000 שנת 2009 מעל המחירון ,שמור מתוקתק מתוחזק למשעי ,הראשון שבא לראות חטף את המפלץ מבלי להתמקח או לנסות להוריד את המחיר ..... שבת שלום :-)

zx2r
26-06-2015, 12:32
תקציב של 15-20

KLE500 בכלל ירד מהפרק, בגלל החלום הרטוב של המוכרים, חיים בסרט טוב מדי, שהם ימכרו את האופנוע שלהם בכ50-70 אחוז מעל המחירון, לא יקרה לעולם.:eek:

טרנסאלף או ויסטרום 2004-2005, כנ"ל , הרבה מעל המחירון ואני בטוח שאין סיבה לזה.

רק צדיק אחד בסדום, וי סטרום 2005 שדורש 21 שזה בדיוק מחירון, הבעיה שהוא נורא רחוק, אני מחיפה והוא מרחובות.

גם עוד אחד שמוכר CBF כנראה מזהב, יש עוד כמה שאני כבר לא זוכר.

לפעמים בשביל דברים טובים שווה להרחיק (:

moshmosh
26-06-2015, 12:39
Zx2r.

תאמין לי שלא כולם כאלה טובים, במיוחד אחרי שעברו 4 ו5 ידיים עם 80 אפילו 130 אלף ק"מ.

קסד
26-06-2015, 12:59
יא זאלאמה תתאפס.
אין לך אופנוע עכשיו ואתה צמא.
עכשיו תחשוב טוב טוב מה אתה רוצה (ולא, לקנות את הויסטורסיס 650 שהיה שלך במחיר מחירון זה כבר לא אופציה)

אני הייתי הולך על כזה (http://www.yad2.co.il/Cars/Motorcycle_info.php?CarID=3b540895490cc726ec1bafd8 5db0c3719d0) או כזה (http://www.yad2.co.il/Cars/Motorcycle_info.php?CarID=28ea59e47d440c6db61c54f6 bb06425024d) ומתחבר לפלג הצפוני ליישור קו.
תג מחיר - 25K ₪ במקס.

shaig
26-06-2015, 14:19
אך הופתעתי לגלות שכולם מבקשים 40 עד 80 אחוז מעל המחירון של הכלי שלהם, למה?!!!!!
בגלל שקיץ, זה טעות לקנות בקיץ.

אני הייתי הולך על כזה (http://www.yad2.co.il/Cars/Motorcycle_info.php?CarID=3b540895490cc726ec1bafd8 5db0c3719d0) או כזה (http://www.yad2.co.il/Cars/Motorcycle_info.php?CarID=28ea59e47d440c6db61c54f6 bb06425024d) ומתחבר לפלג הצפוני ליישור קו.
ברור שאת הורוד! למרות שהוא מהמאה הקודמת.

moshmosh
26-06-2015, 17:28
לא נפלתי על הראש כדי לשלם יותר מעשיריה על גרוטאה בת 20 שנה.

קסד
26-06-2015, 19:04
מעל 20 שנה אתה משלם על הגרוטאה את משקלה כברזל (איש חכם כתב "פעם האופנועים היו עשויים מברזל ...")
אתה מחפש פלסטיק מוזרק כנראה. שמעתי יש סייל מטורף בסוכנות ****.

JohnnyDee
26-06-2015, 19:10
מה עם bmw650 אני זוכר שהתמחור היה סביר כשחיפשתי.
או טנרה 660 גם מחירים סבירים.
יש גם כמה צדיקים עם dr650.

moshmosh
26-06-2015, 19:15
אני לא בא להעליב, אבל כן, אני מחפש אופנוע מודרני משנות ה2000 ולא התעסקות מיותרת בכל מיני מכלולים ישנים קרבורטור וכו...

בסופו של דבר הכלי הזה ישמש אותי לנסיעה יומית של כ45 ק"מ בכל כיוון.

יש טנרה אוbmw ב20k?, אני מחפש כלי adventure style עם משקף וישיבה זקופה, לא בסגנון הDR650.

ובכלל אם הייתי בכיוון של DR650 הייתי כבר עם כזה בחניה, כי יש אחד נראה מעולה שנת 99 עם 60 אלף ק"מ יד 3, דורש 13000, שזה 1000 מעל המחירון, לאופנוע כזה, באמת הגיוני לדרוש אלף מעל המחירון, אך עדיין בגבול הטעם הטוב, אלף ולא 10.

קסד
26-06-2015, 19:50
אתה מחפש xt660z 2008 ומעלה סביב 30K 35K (עם קילומטראז'ים אמיתיים שמתקרבים לברזלים שלי)
הטראנסאלפים והf650gsזים גם בכיוון אבל לך תמצא, וכשתמצא זה לא בדיוק מה שחיפשת.

פולגז קטלו את האופנוע ("בינוני" "חלש" "אחד בסולם דיכטר")
ווילז דפקא מפרגנים (http://wheelz.co.il/%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%99-%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%94%D7%98%D7%A0%D7%A8%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%A8/).

mudale222
26-06-2015, 20:06
דבר ראשון צא מהקשקוש הזה שנקרא מחירון. מחירון אמור לייצג את הממוצע בשוק ולא ההפך. אם כולם דורשים 10 מעל המחירון אז זה המחירון החדש. אגב, סביר להניח שגם הם קנו את האופנוע במחיר גבוה מהמחירון ולכן ימכרו בהתאם.
אני הייתי חושב אולי (אם אתה יכול להגדיל קצת את התקציב) בכיוון של בנדיט 1200. אופנוע מגניב לעלא שנמכר מעוד בזול (לדעתי) ביחס לערכו. מאוד שמורים יחסית, ולא בדקתי את מצב השוק אבל מאמין שב20-25 תמצא משהו מעל שנת ה2000 (לדעתי אפילו 05-07) כמו שרצית.

alexsupreme
26-06-2015, 20:40
כל הווריסיסים נמכרים מתחת למחירון וכל הויסטרומים והטראנסלאפים נמכרים מעל.
יש כלים שיש להם ביקוש ולכן הם שומרים על הערך שלהם, יש לעומת זאת כלים במצב נפלא במחירים מצחיקים.
הכל עניין של עצה וביקוש.

Eran_k
26-06-2015, 21:42
Tdm 900

moshmosh
27-06-2015, 00:56
Mudale, צר לי לאכזב אותך, מי שקונה kle שנת 2007 ב24 אלף שקלים הוא פאקינג פרייר, במחיר הזה אתה יכול לקנות כלים שמוגדרים כאופנועים אמיתיים, ולא צעצוע ביניים 500 סמ"ק.

אלקס, לא בדיוק, את הוי סטרום שלי מכרתי במחירון ולא מעל, היה עם 45k ק"מ ללא תאונות ואפילו עם תוספות, אני בכלל לא אתקרב לוורסיס מכיוון ששמעתי הרבה על מחלות די מעצבנות במנועים שלהם, דובר על כך גם בפורום, בכל זאת לא תמצא כלי מתחת למחירון, הכל מעל, יש אולי 2 או 3 מתחת, אך זה בגלל שהם דורשים השקעה, אתה יכול לבדוק בעצמך, אפילו אני זוכר שאחד מהם דורש שפוץ מנוע.

Eran, אין tdm במחיר שאני רוצה, מתחת לשנת 2000 לא בא בחשבון, כי גם הם מבקשים הרבה מעל המחירון, אני בחיים לא אשלם 14-18 אלך ש"ח על גרוטאה משנת התשעים, ממש כך.

השושנים
27-06-2015, 09:06
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

אופנוע בתקציב מצומצם מאלץ את הקונה לאין ספור פשרות.

סדר החשיבות והעדפות של הקונה משתנה מאדם לאדם.

סדר החשיבות של העדפות אלה שאותם מחשיב הקונה, משתנה בהתאם לידע, דעות קדומות, ניחושים, ומשאלות לב.

לתחושות הבטן והאהבות ומשאלות הלב, מקום נכבד גם אם לא תמיד מודע בבחירה.

לא תמצא אופנוע מושמש בתקציב מוגבל שיענה לך על כל הדרישות!

גם אם תמצא משהו דומה תופתע במקומות אחרים שלא חשבת עליהם.

מי שקונה אופנוע משלם את מחיר "האופנוען" זוהי חבילה קשה שלא כל אחד מסוגל לשלם עבורה.

מי שקונה אופנוע בגלל חישובים כאלה או אחרים, מפסיד תמיד! החישובים תמיד יהיו לרעת הרוכב.

האופנוע לא תמיד חייב להיות מברזל, אבל רוכב שלא עשוי מפלדה נשבר!

מי שלא מסוגל לסבול את החום שלא יכנס למטבח!

לרכוב לתוך השקיעה זה מאד רומנטי, אבל גם כואב בעיניים.

יש לפוחת השרשור בעיה אמיתית פתרונות רבים ואף אחד מהם לא ייתן לך תשובה של 100%

בהצלחה. - רן

KKatkov
27-06-2015, 13:02
שוק זה שוק - ולכן, רוב המוכרים שמבקשים מחירים לא שפויים על הויסטרומים/ורסיסים שלהם (עם כל הכבוד, סה"כ כלים נפוצים מאוד) - ממשיכים להפגין נוכחות בלוחות במשך חודשים ארוכים. מה זה אומר? שהם לא מוכרים. אני רואה באופן קבוע ויסטרומים שמתפרסמים במחיר סביב המחירון, והם, בד"כ, לא נתקעים בלוחות הרבה זמן. זה יוצר תמונה מעוותת בעיני הקונה, שכן 50-60 אחוז מהכלים בלוח הם כלים שתקועים שם כבר כמה חודשים, ושייכים למוכרים שחיים בסרט.
מהבחינתי, זה אומר רק דבר אחד: אני הפסקתי להתבייש להציע הצעות "מזלזלות".
לדוגמא: אם יש אופנוע שהמחירון שלו 19k, אני בודק אותו, ומגלה שמצבו טוב יחסית לשנתון, אך לא מעבר לכך (אם הכלי עבר יישור קו איכותי ומאסיבי טרם המכירה, או מצוייד בתוספות בשווי עשרות אלפי שקלים - זה מקרה אחר, ועילה לתמחור מיוחד, שאינו מסתמך על המחירון) - אני יכול להציע 15-20k, תלוי בביקוש שקיים לדגם, ולעלות הצפויה של יישור הקו שאאלץ לבצע. גם אם המוכר ביקש 25k, זה לא יהפוך את ההצעה שלי לנדיבה יותר. רוצה למכור - זה מה שאני מוכן לשלם. לא רוצה? תמשיך להקפיץ את המודעה, אני כבר אמצא מה לקנות.

JohnnyDee
27-06-2015, 13:12
צודק, רוב המוכרים מפרסמים ביותר מחשש שיורידו אותם במחיר.
וכן יש BMW
http://www.yad2.co.il/Cars/Motorcycle.php?AreaID=&ModelID=111&SubModelID=1215&MotorcycleTypeID=&FromYear=&UntilYear=&fromEngineVal=&untilEngineVal=&fromPrice=&untilPrice=&Info=
יש גם אפריליה פגאסו שנראה פצצה!
http://www.yad2.co.il/Cars/Motorcycle.php?AreaID=&ModelID=110&SubModelID=1986&MotorcycleTypeID=&FromYear=&UntilYear=&fromEngineVal=&untilEngineVal=&fromPrice=&untilPrice=&Info=
דורסודורו יהיה יותר מדי כביש?

moshmosh
27-06-2015, 14:14
השושנים, תעשה בדיקה של כמה דקות בלוח יד 2, תוכל להגיע למסקנה מהר מאוד שרוב המוכרים חיים בסרט.
אני מוגבל ל20 אלף שח, אך זה לא אומר שאני הולך לקנות את הכלי הישן משנת 2000-2001, כאשר המחירון שלו 12, אני מוכן להמתין שנים ולקנות כלי שנת 2010 בעוד עשירייה,, או אפילו לחסוך ולקנות כלי חדש ולהפסיד ירידת ערך, אך לא לתת לתאווני השקל האלה לקבל את מבוקשם.
אני חושב שאין פרופוקציה בין השוק למחירים המופרכים האלה.
האופנוע שלך שמור? יופי, תמכור 1000 או 2000 מעל במידה הוא במצב ממש נדיר, אך לא לבקש מחיר שערורייתי , ועוד על כלים שאין בהם שום נתון מיוחד, פשוט זה מתחיל להיות ממש לא טבעי, ואני חושב שהמוכרים האלה צריכים להתבייש, זה בדיוק כמו לכתוב "מוכרים אני צמא לכסף ורוצה שתשלמו לי על האופנוע שלי מחירון + כל מה ששילמתי עליו באחזקה כולל ריבית, כי כך אני מנסה להיות עשיר" , פשוט נמאס.

KKatkov, זה בדיוק מה שאני מנסה להגיד, תודה.

johnnyDee , אני חושב שפספסתה את החלק שבו ציינתי שהתקציב שלי הוא 15-20, אם היה לי 33, לא הייתי מוכר את הוי סטרום מלכתחילה.

JohnnyDee
27-06-2015, 14:31
אחד מסוכנות אולי תוכל להסתדר על תשלומים על השאר?
כמובן שהכל שיקול שלך.. השאלה אם בכלל הכלים קורצים לך.
אפשר למצוא bmw בפחות, אבל גם השנה והק"מ בהתאם.
המודעה שנתתי לך צויין שהוחלף מנוע לחדש וזה סוכנות או מוסך.
לגבי האפריליה אני רק יודע שאני משוחד אפריליה וחברת פורום בשם צב חיפשה כלי כזה בנרות.
מאוד נדיר ואיכותי, גם המודעה ספציפית כלי דנד"ש עם כלום ק"מ, גם נראה מצויין.
תנסה להוריד מישהו ל 25 :]

KKatkov
27-06-2015, 14:48
השושנים, תעשה בדיקה של כמה דקות בלוח יד 2, תוכל להגיע למסקנה מהר מאוד שרוב המוכרים חיים בסרט.
אני מוגבל ל20 אלף שח, אך זה לא אומר שאני הולך לקנות את הכלי הישן משנת 2000-2001, כאשר המחירון שלו 12, אני מוכן להמתין שנים ולקנות כלי שנת 2010 בעוד עשירייה,, או אפילו לחסוך ולקנות כלי חדש ולהפסיד ירידת ערך, אך לא לתת לתאווני השקל האלה לקבל את מבוקשם.
אני חושב שאין פרופוקציה בין השוק למחירים המופרכים האלה.
האופנוע שלך שמור? יופי, תמכור 1000 או 2000 מעל במידה הוא במצב ממש נדיר, אך לא לבקש מחיר שערורייתי , ועוד על כלים שאין בהם שום נתון מיוחד, פשוט זה מתחיל להיות ממש לא טבעי, ואני חושב שהמוכרים האלה צריכים להתבייש, זה בדיוק כמו לכתוב "מוכרים אני צמא לכסף ורוצה שתשלמו לי על האופנוע שלי מחירון + כל מה ששילמתי עליו באחזקה כולל ריבית, כי כך אני מנסה להיות עשיר" , פשוט נמאס.

KKatkov, זה בדיוק מה שאני מנסה להגיד, תודה.

johnnyDee , אני חושב שפספסתה את החלק שבו ציינתי שהתקציב שלי הוא 15-20, אם היה לי 33, לא הייתי מוכר את הוי סטרום מלכתחילה.
סלח לי, אבל במקום מסויים, התלונות שלך הזויות בעיני באותה רמה, כמו המחירים שמבקשים אותם "חיים בסרט".
אף אחד לא חייב למכור לך "ב-1000 או 2000 מעל במידה והוא ממש נדיר". אף אחד לא יגיד לי בכמה למכור את האופנוע שלי, ואני לא חייב שום דבר לאף אחד.
באותה מידה, אף אחד לא חייב לקנות במחיר שלא מתאים לו. על בסיס ההבנה הזאת, עובד השוק. בתור מוכר, אני אבקש תמורת האופנוע שלי את המחיר שתמורתו אהיה מוכן להיפרד מהאופנוע (פלוס כמה אלפים לטובת טווח מיקוח). בתור קונה, אבדוק את האופנוע ואציע את מה שאני מוכן לשלם עבורו (והתיאבון של המוכר אינו מהווה שיקול בקביעת השווי עבורי). אם נגיע לעמק השווה - העסקה תתבצע. אם לא, אז לא - ושנינו נמשיך לחפש עסקה טובה יותר.
אין כאן שום דבר אישי כנגד הצד השני, אין שום "חובה" למכור או לקנות במחיר כזה או אחר. יש שוק, שפועל עפ"י חוקים של היצע וביקוש.

עריכה:
נכנסתי ליד2, חיפשתי ויסטרום עד שנת 06'. סה"כ יש 3 כלים, אחד חי בסרט (וכותב בלי סימני פיסוק), אחד מבקש מחיר סביר לגמרי (נזכור, שמדובר במחיר לפני מיקוח), והשלישי ללא מחיר. קשה לי לראות איך בהסתמך על המדגם הזה, הצלחת להגיע לסטטיסטיקה כ"כ עגומה.

JohnnyDee
27-06-2015, 15:04
אני עוף-טופיק אבל עדיין מתלהב מהפגאסו 650 הנדיר למכירה!
רוצו לקנות.
אם הקקמייקה שלי היה שווה משהו הייתי מוכר אותו ומתחדש.

קסד
27-06-2015, 15:19
אני עוף-טופיק אבל עדיין מתלהב מהפגאסו 650 הנדיר למכירה!
רוצו לקנות.
אם הקקמייקה שלי היה שווה משהו הייתי מוכר אותו ומתחדש.
בימים אחרים הייתי קופץ על המציאה.
רפליקת פאנדורו עם 20k קילומטראז' זה יופי יופי.
אבל אני מתאמן בלהפיל את הברזלים שלי, להרים אותם ולצבוע בקצת בוץ.
עם הדורו הזה זה כאב לב על כל דרדר ששורט את הצבע.

השושנים
27-06-2015, 15:27
מי קובע את מחיר המחירון?
מה הניסיון שלו, ההבנה שלו בדגמים?
על פי מה הוא קובע את הירידה של הערך כל שנה?

הוי מקס שלי 2001 מקורי עד רמת הבורג, מושקע מעל הראש.
במחירון הוא 25000 ש"ח או פחות.

הציעו לי הרבה יותר (הרבה יותר) ולא מכרתי, אגב כל הוי מקס נמכרים
הרבה מעל המחירון, אז מה באמת המחירון?

יש לך סכום כסף שאתה מוכן להוציא, חפש כלי שייתן לך הכי הרבה בשביל המחיר
הזה, יכניס אותך כמה שפחות להוצאות וסע לשלום.

כשקניתי את המקס לא היה לי מושג ירוק כמה הוא במחירון, נתתי את המחיר שהוא
היה שווה לי.

פראייר?

תלוי את מי שואלים....

lokimonster
27-06-2015, 15:32
ככל שהתקציב יותר נמוך כך קשה למצוא כלי שמור ומטופל!
לפעמים שווה לשלם סכום גבוהה ממחיר המחירון לכלי שהוא מטופל עם תיעוד של הטיפולים וכמובן ללא תאונות
לצורך העניין הבאנדיט שלי רכשתי במחיר גבוה מהמחירון ( אני יד 2 98 אלף קילומטר כל הטיפולים והקבלות אצלי מיום רכישתו אצל היבואן)
וככזה הוא לא איכזב מעולם

If you're going through hell,keep going

moshmosh
27-06-2015, 16:39
Kk

הבחור שמפרסם בלי מחיר מבקש 25.

תבדוק ויס סטרום 2007-2008

טרנסאלף

cbf500 ו 600

kle500

ואז תבין על מה אני מדבר.

נ.ב. אם מוכר מבקש מחיר הזוי עדיף שלא יפרסם, לפחות כך לא יצא מפגר בעיני רוב הקונים.

KKatkov
27-06-2015, 16:42
ניסית להציע בנימוס מחיר שנראה לך הגיוני, ולשאול האם זה יכול להיות רלוונטי?

Shasha127
27-06-2015, 16:51
הבעיה של פות"ש היא שהוא סבור ובטוח שאם הוא מכר לפי התחשבות במחירון ככה גם אחרים צריכים לנהוג ולמכור לו בהתאם למחירון. זו, כפי שהוא למד, הנחה שגויה ביסודה וצפויה לו עוד דרך ארוכה אם לא יפנים שמחירון הוא רק המלצה, במיוחד בשוק האופנועים הישראלי שאינו רווי בכלים אף פעם.

moshmosh
27-06-2015, 16:59
ברור, לא הסכימו.

התשובות שלהם:

זה המחיר שיהיה לך בהצלחה בחיפוש.
ואחר בכלל אומר שהכלים האלה נמכרים מעל המחירון.
בקיצור כל אחד זורק איזה bullshit כדי להצדיק את המחיר שלו.

moshmosh
27-06-2015, 17:00
ברור, לא הסכימו.

התשובות שלהם:

Shasha127, בגלל זה שוק האופנועים נראה כך, בגלל אנשים כמוך.

לפי דעתי , זה להתאזר בסלנות , לחסוך , ולקנות חדש מהחברה, ושיירקבו כל המוכרים האלה עם הכלים שלהם.

אני זוכר לפני תקופה לא קצרה דברו על שוק האופנועים המשומשים, לא פלא שהוא מת, כי הרוכבים יורים לעצמם ברגל.

lokimonster
27-06-2015, 17:02
ברור, לא הסכימו.

התשובות

לא רוצה שלא יקנה
הכל עניין של היצע ביקוש.

zx2r
27-06-2015, 17:16
בתור מוכר, אני אבקש תמורת האופנוע שלי את המחיר שתמורתו אהיה מוכן להיפרד מהאופנוע (פלוס כמה אלפים לטובת טווח מיקוח). בתור קונה, אבדוק את האופנוע ואציע את מה שאני מוכן לשלם עבורו (והתיאבון של המוכר אינו מהווה שיקול בקביעת השווי עבורי). אם נגיע לעמק השווה - העסקה תתבצע. אם לא, אז לא - ושנינו נמשיך לחפש עסקה טובה יותר.
אין כאן שום דבר אישי כנגד הצד השני, אין שום "חובה" למכור או לקנות במחיר כזה או אחר. יש שוק, שפועל עפ"י חוקים של היצע וביקוש.
קיצרתי קצת אבל + 1
לפות"ש , עד כמה שחיים בסרט אנשים , יש גם שיטת מצליח .. שלא לדבר על כאלו שמפרסמים רק בכדי לראות כמה הם יכולים לקבל על הכלי אפילו שהם לא באמת רוצים למכור אותו .
לא צריך להתרגש מזה אפילו שזה מעצבן .. סה"כ אם היו "דופקים" אותך במחיר הייתי מבין , אבל אם החליט מישהו לשם 24 אלף ל kle זו החלטה שלו . כמו מישהו שחליט להוציא סכום דומה על כלי שהוא 125 סמ"ק ... באותה מידה גם יכולת לקנות אוטו ולעשות ביטוח + מקיף ועוד שישאר לך כסף בצד ..
או שתתפשר מבחינת מחיר או מבחינת דגמים שאתה מחפש אם לחוץ לך לקנות , אם לא לחוץ קח ת'זמן ותמשיך לחפש .. הכלה תימצא בסופו של דבר :)

ד"א kle 2007 עדיין הגיע עם קרבורטור .. סתם לידע כללי :)

קסד
27-06-2015, 17:25
פותש חפרת לראבי.
באת לקנות או סתם למשש?
גילוי נאות - לא מוכר.

moshmosh
27-06-2015, 18:09
אם חפרתי לך ולא מוצא חן בעיניך, אז לך תשחק במקום אחר.

וזה לא עניין שלך אם באתי לקנות או למשש, תתחפף ילד.

קסד
27-06-2015, 18:17
פות"ש אם היית שקית ניילון שקופה שמתעופפת ברוח בשוק -
באיזה צבע היית בוחרת להיות?

Tribalmistyc2
27-06-2015, 19:17
פות"ש אם היית שקית ניילון שקופה שמתעופפת ברוח בשוק -
באיזה צבע היית בוחרת להיות?
תעוף מפה נודניק מה זה עניינך מה הוא כותב?
חפר לך...

פות"ש פעם הבאה בשום אופן אל תפרסם הודעות לפני שפנית ל קסד.

KKatkov
27-06-2015, 20:21
ברור, לא הסכימו.

התשובות שלהם:

Shasha127, בגלל זה שוק האופנועים נראה כך, בגלל אנשים כמוך.

לפי דעתי , זה להתאזר בסלנות , לחסוך , ולקנות חדש מהחברה, ושיירקבו כל המוכרים האלה עם הכלים שלהם.

אני זוכר לפני תקופה לא קצרה דברו על שוק האופנועים המשומשים, לא פלא שהוא מת, כי הרוכבים יורים לעצמם ברגל.

אם כולם יעזרו בסבלנות, יחסכו, וייקנו מהיבואן - ייקרה אחד משני דברים:
1. מחירי המשומשים יירדו לתהום (אף אחד לא ייקנה משומש - אז השווי שלהם בשוק יירד קרוב ל-0). גם זה אינסטרומנט של השוק, רק שיהיה ברור - זה לא יקרה לעולם, הן משום שלא חסר רוכבים שלא יכולים לעמוד במחיר של אופנוע חדש, והן משום שעבור אלה שיכולים - גם במחירים הנוכחיים, בד"כ, יש היגיון בקניית אופנוע משומש (וזאת, כנראה, הסיבה למחירים - שוב, שוק).
2. אנחנו בישראל, אז... למה לא לשער שמחירי החדשים יעלו לאור הביקוש? אז מחירי המשומשים יהפכו להיות פחות הזויים :)

JohnnyDee
27-06-2015, 20:32
אם לא יהיו משומשים נשלם על wr250r 63,900 לפני מע"מ רישוי ואגרות על הכביש.

svechinsky
27-06-2015, 22:51
פותח האשכול, אני אפרט בפניך את הדרך הכי טובה להגיע למחיר שאתה רוצה (פיתחתי אותה דרך שלל התמקחויות שביצעתי במהלך חיי הקצרים, ללא קשר לאופנועים).
קודם כל תסגר על המחיר שאתה מוכן לשלם בשביל אופנוע במצב טוב.
אחר כך תהשיג את הסכום הזה במזומן.
בשלב הבא אתה צריך ללכת למוכר ולהעריך את הכלי כמיטב יכולתך, ואז להציע למוכר את המחיר שלדעתך הוא שווה (פחות כמה שקלים, יש מוכרים שיסרבו למכור אלא אם כן הם יסחטו ממך עוד כמה אגורות). כשאתה מציע לו את ההצעה אל תשכח לציין שבמידה והוא מסכים הוא מקבל את הכסף במזומן מיד לאחר העברת הבעלות (זה השלב שבו אתה מוציא סטפה של שטרות ומנופף בה מול הפנים שלו), במידה והשעה מאוחרת והדואר סגור אפשר להשתמש בזכרון דברים לדעתי. כלומר הכסף במרחק נגיעה ממנו. תתפלא לגלות מה כסף מזומן עושה לאנשים. שמעת פעם את הפתגם טובה ציפור אחת ביד מאשר 2 על העץ? הוא עובד מצויין.
אם המוכר לא מסכים אז תגיד לו שההצעה שלך תקפה לעוד יום (או שבוע, או כמה זמן שאתה רוצה) ושירים אליך צלצול אם הוא שינה את דעתו. קח בחשבון שמי שלא מסכים מיד כנראה לא יסכים בכלל. תעשה את זה כמה פעמים ובסופו של דבר אתה תצליח למצוא מישהו "שיקפוץ על ההצעה שלך".
גם אנשים שקולים שיודעים מה האופנוע שלהם שווה בחיים יתקשו לעמוד בפני ערימה של מזומן (בתנאי שההצעה שלך לא מגוכחת לחלוטין).

KKatkov
27-06-2015, 23:48
מבחור שעבד תקופה בטרייד אין, שמעתי את המשפט - "כשיש לך עסקה, תסגור".
לא חייבים לנופף בשטרות, אבל כשמגיע אדם רציני, רואה את האופנוע, מציע מחיר ומתחייב להתייצב מחר עם הכסף בדואר - הרבה מוכרים מגלים גמישות נאה.
לא מזמן עברתי את התהליך בצד המוכר, ואני חייב לציין, שלמכור אופנוע מעל המחירון, זה די קשה, גם אם הוא במצב מעולה יחסית לשנתון. אנשים, מטבעם, מחפשים מציאות, ולא רוצים לשלם מחיר מלא (ובמקרה של אופנוע ישן שהינו במצב חריג לטובה, זה אומר כמה אלפים טובים מעל המחירון).

אמיר
29-06-2015, 15:37
"אני בחיפה והוא ברחובות", או להיפך?
מניח שגם פות"ש לא הוכיח רצינות.

מצטער, אני לא מתכופף בשביל אף אחד דרך הטלפון.

ואני לא מפחד שיורידו אותי מהמחיר שפרסמתי, רוב האנשים שפגשתי תמיד אמרו מחיר נמוך יותר.
פעם~פעמיים אמרתי את המחיר שאני רוצה והציעו חצי.
אחרי זה ביקשתי 30% יותר והגעתי ל-105% מהסכום המבוקש.

אבל זה בסדר.
כולם חיים בסרט. השאלה לכמה אנשים יש כרטיסים לעולם.

lokimonster
29-06-2015, 15:45
זה תמיד מצחיק שמתחילים להתמקח דרך הטלפון
מצד שני אדם שבא מחיפה לאילת עם תקציב נתון רוצה לדעת שהוא לא מבזבז את הזמן.

בכל מקרה לרוב בשביל 1999.9698 לא שווה להפיל עסקה בעיקר עם יש לך כבר אופנוע על הכוונת או ברשותך

אמיר
29-06-2015, 16:15
נו, שיחפש ב-yad2 עם הגבלה על אזור החיפוש.
שמעתי על אחד שמצא אופנוע כמו שהוא רוצה, רק בניו זילנד.

dudybou
29-06-2015, 16:56
אם היה לי 33, לא הייתי מוכר את הוי סטרום מלכתחילה.

בתור אחד שמתעניין בכלי הזה גם, אפשר לדעת למה אתה מתכוון ?

dor
29-06-2015, 17:56
אני כרגע מחפש en500 שבתכלס המחירון שלו אולי 6-7 והם נמכרים ב12 ומעלה.
פייר אני יגיד לך בתור קונה לתת לאופנוע כזה שמור 6-7 אלף זה בושה! אין ספק שהאופנוע שווה הרבה יותר מזה.
באופנועים ישנים המחירון כבר לא משחק.
דרך אגב... וספה של שנות ה90 נמכרות בפי3-4 מעל המחירון המצחיק שלהם (1000 שקל)

ItayK
04-07-2015, 12:23
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

אופנוע בתקציב מצומצם מאלץ את הקונה לאין ספור פשרות.

סדר החשיבות והעדפות של הקונה משתנה מאדם לאדם.

סדר החשיבות של העדפות אלה שאותם מחשיב הקונה, משתנה בהתאם לידע, דעות קדומות, ניחושים, ומשאלות לב.

לתחושות הבטן והאהבות ומשאלות הלב, מקום נכבד גם אם לא תמיד מודע בבחירה.

לא תמצא אופנוע מושמש בתקציב מוגבל שיענה לך על כל הדרישות!

גם אם תמצא משהו דומה תופתע במקומות אחרים שלא חשבת עליהם.

מי שקונה אופנוע משלם את מחיר "האופנוען" זוהי חבילה קשה שלא כל אחד מסוגל לשלם עבורה.

מי שקונה אופנוע בגלל חישובים כאלה או אחרים, מפסיד תמיד! החישובים תמיד יהיו לרעת הרוכב.

האופנוע לא תמיד חייב להיות מברזל, אבל רוכב שלא עשוי מפלדה נשבר!

מי שלא מסוגל לסבול את החום שלא יכנס למטבח!

לרכוב לתוך השקיעה זה מאד רומנטי, אבל גם כואב בעיניים.

יש לפוחת השרשור בעיה אמיתית פתרונות רבים ואף אחד מהם לא ייתן לך תשובה של 100%

בהצלחה. - רן

להלן פרומו לספר הציטוטים של השושן מעיר הקודש. ניתן להשיג בימי שישי, הוצאת הטוביה.

תקציב מוגבל זה מבאס. הוא מגביל אותך! התקציב שלי כרגע הוא למובי אבל אני רוצה ב.מ.וו. אז חוסכים ומחכים.

Sent from my iPhone

johnny drama
04-07-2015, 22:15
שוק חופשי...
כל אחד שם מדבקה לחץ ומורח אבקת חשמל ומבקש 10 מעל המחירון...לא מה שמפרסמים באמת זה מה שלוקחים...אם תשים לב הכלים נשארים הרבה זמן בלוח.
שיתבשלו עם המחיר שלהם.

moshmosh
04-07-2015, 23:43
שוק חופשי...
כל אחד שם מדבקה לחץ ומורח אבקת חשמל ומבקש 10 מעל המחירון...לא מה שמפרסמים באמת זה מה שלוקחים...אם תשים לב הכלים נשארים הרבה זמן בלוח.
שיתבשלו עם המחיר שלהם.

+בדיוק

השושנים
05-07-2015, 08:36
שוק חופשי...
שיתבשלו עם המחיר שלהם.

ופה נמצא הפרדוקס הגדול, אם זהו המחיר הראלי של האופנוע
בסופו של דבר ימצא מי שידע להעריך אותו ויקנה אותו, ואז בעצם
המבחר בשוק יצטמצם שוב ודוקא לאופנועים הבעייתיים יותר והפחות טובים
ובסופו של יום תישאר עם כלי שקנית במחיר יקר משתכננת אבל פחות טוב.

לרוב התשובה שתקבל אם תגיד למוכר "אבל במחירון הוא" .... תהיה: "אז תקנה
מהמחירון..."

הוי מקס שלי במחירון באזור ה-25000 ש"ח קיבלתי כבר הצעה קצת פחות מכפולה
ולא מכרתי.

המפלץ שלי עמד למכירה למעלה משנה, עד שהחלטתי לשנות פאזה ולהמשיך בשיפוץ
ואז הגיע הקונה הנבון שרכש אותו במחיר הנכון.

מחיר מחירון הוא טוב למי שמרוויח ממנו (המוציא לאור חב' הביטוח וכד') אבל הוא אינו
משקף את השוק הבעייתי בארץ. הוא מהווה נק' מוצא למשא ומתן אבל לא הנקודה היחידה
ואינו "תורה מסיני".

בסופו של יום אופנוע יימכר בדיוק בנקודת שיווין בין רצון הקונה והמוכר כאחד.

אגב זה לא רק שהמוכר יתקע עם האופנוע שלו, זה יכול להיות גם שהקונה יפספס אופנוע מצוין
בגלל אגו נפוח מדי.

גש בדוק את האופנוע קבל חוות דעת אמתית על מצבו, בדוק אם שווה לך להשקיע בסביבות
המחיר הנדרש וקנה לך מכונה טובה או תתקע עם חלום על אופנוע במחיר מחירון...

אגב במודעות שלי אני לא מחפש קונה רציני בלבד אני מחפש גם מוכר רציני. -רן

אמיר
05-07-2015, 08:53
הסיפור הזה מזכיר לי ירושלמי שמנסה למכור את הבית שלו...
ולא מצליח לקבל את המחיר שקבע לו השמאי.

כלבוטקס
05-07-2015, 09:39
בוא תשמע איך השוק עובד, יש מחירון לוי יצחק, בעבר היה מוטו, היו בעד והיו נגד כנ"ל לגבי לוי יצחק.
מחירון נקבע על ידי המון פרמטרים אך אינו סופי בדיוק כמו למשל אצל "השושנים" אבל המחירון מתייחס ברובו לכלים הנמצאים בשוק.
שאתה מוכר הדו"ג שלך שווה הכי הרבה ושאתה קונה זה הכי פחות.
למה על ג'יקסר 750 בציר 2011 יד שניה 71000 ש"ח אני מוגדר "שוחט" פושט עור" או סתם גנב ?
ועל cbr600rr שנת 2006 (מחירון 36000 ש"ח לפי זכרוני) הלקוח דורש 46000 ש"ח ?
ומסביב התשובה תשמע זה אופנוע שקשה להשיג.......
ככה פועל שוק האופנועים היום, מי שפראייר ימשיך לשלם מעל המחירון על יד 10 וק"מ בקיבינימאט.
ואחרי שישפוך 10000 ש"ח תיקונים בחצי שנה בכמה אתה חושב שירצה למכור ?

כלבוטקס
05-07-2015, 09:44
ופה נמצא הפרדוקס הגדול, אם זהו המחיר הראלי של האופנוע
בסופו של דבר ימצא מי שידע להעריך אותו ויקנה אותו, ואז בעצם
המבחר בשוק יצטמצם שוב ודוקא לאופנועים הבעייתיים יותר והפחות טובים
ובסופו של יום תישאר עם כלי שקנית במחיר יקר משתכננת אבל פחות טוב.

לרוב התשובה שתקבל אם תגיד למוכר "אבל במחירון הוא" .... תהיה: "אז תקנה
מהמחירון..."

הוי מקס שלי במחירון באזור ה-25000 ש"ח קיבלתי כבר הצעה קצת פחות מכפולה
ולא מכרתי.

המפלץ שלי עמד למכירה למעלה משנה, עד שהחלטתי לשנות פאזה ולהמשיך בשיפוץ
ואז הגיע הקונה הנבון שרכש אותו במחיר הנכון.

מחיר מחירון הוא טוב למי שמרוויח ממנו (המוציא לאור חב' הביטוח וכד') אבל הוא אינו
משקף את השוק הבעייתי בארץ. הוא מהווה נק' מוצא למשא ומתן אבל לא הנקודה היחידה
ואינו "תורה מסיני".

בסופו של יום אופנוע יימכר בדיוק בנקודת שיווין בין רצון הקונה והמוכר כאחד.

אגב זה לא רק שהמוכר יתקע עם האופנוע שלו, זה יכול להיות גם שהקונה יפספס אופנוע מצוין
בגלל אגו נפוח מדי.

גש בדוק את האופנוע קבל חוות דעת אמתית על מצבו, בדוק אם שווה לך להשקיע בסביבות
המחיר הנדרש וקנה לך מכונה טובה או תתקע עם חלום על אופנוע במחיר מחירון...

אגב במודעות שלי אני לא מחפש קונה רציני בלבד אני מחפש גם מוכר רציני. -רן

לא מדוייק, מחיר מחירון הוא מחיר משוקלל על פי ירידת ערך לפי שנים וגם קצת סחירות.
מה שאתה אומר הוא שאופנוע בן שנתיים לא אמור להימכר זול מאחד בן שנה או חדש ?
אופנועים קלאסים ישנים או כאלו נדירים מאד מאד לא נסחרים ביד 2 או נמכרים על פי פרמטרים אחרים לחלוטין

מחירו של אופנוע בן 5 נקבע על פי מחיר המחירון ושאר מצבו ואל על פי מה שבעל האופנוע או הקונה חשבו שהוא שווה.
ויש המון אופנועים שנמכרים במחירון ומטה או למעלה ושוב תלוי במצבו
זה כמובן לא סותר אקזמפלרים נדירים

lokimonster
05-07-2015, 09:57
הבאנדיט (1200 מודל 2001 98000קילומטר יד שנייה ) שלי ימכר עבור 28 אלף שקל חדש
יש אבקת חשמל ואין מדבקות לחץ
יש תחעוד טיפולים שוטף מיום הראשון וארגז ומגן מנוע וסבל למושב וחלפים שאספתי במהלך השנים
אפילו קסדה בת 10 תצורף לקונה המאושר מסוג נולן
כלי מטופל וטוב זה המחיר תקנו טוב לא תקנו יותר טוב בשבילי כי אין כלי ברמה שלו

מחפש התשובות
05-07-2015, 10:05
חיפה-רחובות זה רחוק?? מקסימום במקרה הכי רע זה שתגיע לשם תוך שעה וארבעים דק.
חבר אתה בישראל.. מדינה מאוד קטנה וצפופה.. שום דבר לא רחוק פה. מצחיק אותי אלה שמכינים את עצמם חודשיים מראש לנסיעה בת 4 שעות לאילת, על תיהיה מהם.

LowRpm
05-07-2015, 13:46
יש תחעוד טיפולים שוטף מיום הראשון וארגז ומגן מנוע וסבל למושב וחלפים שאספתי במהלך השנים

ואתה אפילו לא רוצה לדעת כמה אבקש על הבנדיט שלי במידה ואני ארצה למכור אותו איי פעם....

torquser
05-07-2015, 14:02
ולסיום שוק זה שוק.
מתמצת את הפוסט. למה אנשים מנסין לחנך את השוק? (ושלא תבין לא נכון פותש אני לגמרי איתך) אבל כמו בנדלן גם פה, אי אפשר לחנך שוק.

KKatkov
05-07-2015, 14:13

בלי להעליב, לא הייתי קונה. ב-4 שנים האחרונות, המחירון ירד מ-24 ל-15, האופנוע צבר שנים וקילומטרים, החל מהשנה הבאה, אתה צריך אישור בלמים לכל טסט -
ואתה רוצה למכור את האופנוע באותו מחיר, שהוא עלה לך לפני 4 שנים. מצטער, זה לא עובד ככה. וזה לא משנה כמה האופנוע שלך שמור, הוא לא משתבח עם השנים.

moshmosh
05-07-2015, 14:20
מתמצת את הפוסט. למה אנשים מנסין לחנך את השוק? (ושלא תבין לא נכון פותש אני לגמרי איתך) אבל כמו בנדלן גם פה, אי אפשר לחנך שוק.

אופנוע זה לא נדל"ן.

בדיוק כמו ששמן זית זה לא יין.

mudale222
05-07-2015, 15:51
אופנוע זה לא נדל"ן.

תתפלא אבל יש הרבה יינות ששמן זית עולה יותר מהם (וזה גם באנלוגיה למדובר בשרשור).

moshmosh
05-07-2015, 16:14
תתפלא אבל יש הרבה יינות ששמן זית עולה יותר מהם (וזה גם באנלוגיה למדובר בשרשור).

ואחרי הרבה שנים? ,בדיוק ההפך.

וכך גם אופנועים ונדל"ן.

torquser
06-07-2015, 15:19
אופנוע זה לא נדל"ן.

נראה לי שפספסת את הפואנטה.

השושנים
06-07-2015, 16:58
אופנוע בארץ זה כמו במזללה של "אכול כפי יכולתך" אתה משלם מחיר מופרך על הזכות לאכול אוכל בינוני,
ולכן אתה דוחס הרבה מעבר לצורך, היכולת וההרגשה, רק בשביל לא לצאת פראייר. (כי אף אחד
לא רוצה לצאת פראייר).

lokimonster
06-07-2015, 17:02
ואתה אפילו לא רוצה לדעת כמה אבקש על הבנדיט שלי במידה ואני ארצה למכור אותו איי פעם....

אשמח לשמוע
למרות שנראה לי שאיש מאיתנו לא ממהר להפרד מהאופנוע

lokimonster
06-07-2015, 17:08
בלי להעליב, לא הייתי קונה. ב-4 שנים האחרונות, המחירון ירד מ-24 ל-15, האופנוע צבר שנים וקילומטרים, החל מהשנה הבאה, אתה צריך אישור בלמים לכל טסט -
ואתה רוצה למכור את האופנוע באותו מחיר, שהוא עלה לך לפני 4 שנים. מצטער, זה לא עובד ככה. וזה לא משנה כמה האופנוע שלך שמור, הוא לא משתבח עם השנים.

כמובן שיש בלאי וכמובן שדברים משתנים
אבל מי שמחפש באנדיט טוב יתקשה למצוא
רבים מהם מתפוצצים נזנחים ובפועל נעלמים מהארץ.
מי כמוך יודע שכלי מטופל ייתן שירות טוב יותר מכלי שעבר תחזוקת שבר
מהמעט שאני מכיר אותך אתה עובד לבד על האופנוע ויכול לקחת נבלה ולהפוך אותה לפנינה ( תקן אותי אם אני טועה) כך שאצלך ישנה חשיבות משנית בהשוואה אלי לגבי מצב הכלי.
אני ואני מניח שאנשים דוגמתי יעדיפו לשלם על כלי מטופל יותר ולדעת שיש להם כלי שעבר תחזוקה מונעת או שופץ ברמה גבוהה ולא לרכוש כלי חדש יותר שיצריך תיקונים ותחזוקה בשל הזנחה וקילומטראז גבוהה.
תישוב על זה ואני מאמין שבחלק מהדברים תסכים איתי

mudale222
06-07-2015, 17:25
ואחרי הרבה שנים? ,בדיוק ההפך.

וכך גם אופנועים ונדל"ן.

אתה טועה.

למשל אם ניקח כדוג' את כל הסופרספורטים הנפוצים (600\1000 קוואסקי\ימאהה\הונדה\סוזוקי), נגלה משוואה מאוד פשוטה, בשנים הראשונות שלהם הם שווים הרבה מתחת למחיר מחירון שלהם, בגלל הסיבה הפשוטה שאין הרבה אנשים עם כסף לקנות אותם ובוודאי שלא נראה מצבים שהם נמכרים ב10 מעל המחירון למרות שרובם עדיין במצב די מושלם ובלי תאונות וכו'

לעומת זאת ברגע שאנחנו יורדים לשנתונים <07 המצב בדיוק מתהפך, כל ילדי הa1 ששדרגו לa ומתים לסופרספורט ומה שיש להם ביד זה המחיר של האופנוע שלהם ועוד קצת גרודים מתחת לבלטה....

ככה נוצר מצב אבסורדי שאותו אופנוע שנת 04 עולה 40k (עשר מעל המחירון) ואותו אופנוע עם 4 שנים פחות ו50 אלף קילומטר פחות עולה 45-50.

moshmosh
06-07-2015, 18:01
Mudale

זה בדיוק מה שניסיתי להגיד, אופנוע זה לא נדל"ן , הוא מתבלה ומתישן.

כל מי שחושב כך כנראה שיצטרך להמתין הרבה זמן, ואחרי זה לא שמישהו יקנה, אל תצטרך להוריד במחיר לאט לאט, עד שתעשה מעצמך בדיחה בלוח המודעות.

Loki, מתנצל לאכזב אותך, אבל אותי לא מעניין כמה שמרתה על האופנוע, המחירון הוא לכלי תקין, אם הכלי שלך לא תקין ולא מטופל כראוי צריך למכור מתחת למחירון ולא מחירון.

כנראה שבארץ לא מצליחים להפנים זאת, ובכלל לקלוט מה המשמעות של המחירון הזה, אם כולם היו חושבים כמוך, היינו מורידים את המחירון לקרשים.

אז אתה אומר שאם אני אקנה אופנוע סופר ספורט לטיולים בלבד אחרי אטפל בו ובקושי אסע, אחרי 5 שנים אמכור אותו כיד ראשונה עם 10000 ק"מ, ואבקש מעל המחירון אפילו יותר ממחיר כלי חדש?

ב28000 שקלים אני יכול להשיג כלי חדש יותר ב8 שנים עם קילומטראג' חצי ממה שעשיתה, תסתכל מחוץ לקופסה.

lokimonster
06-07-2015, 18:33
תנסה
רבים מהכלים בשימוש יום יומי מודל 2005 עברו את המאה אלף קילומטר כנס ליד 2 חפש וספר לנו מה מצאת ב 28000₪
חדש יותר כן אבל מצב יד קילומטרים ומצב תחזוקה.
לדעתי יהיה לך קשה למצוא כלי ברמה של הכלי שלי שהוא מתוחזק בתחזוקה מונעת ולא שבר כשה הכל מתועד ובלי עין הרע ללא תאונות כלל!
בהצלחה
אני מרגיש כאילו אני מנסה למכור את הבאנדיט שלי ואני ממש לא
Loki

uriar
06-07-2015, 19:06
צריך לשנות את הנושא של השרשור ל:
אשכול: ריבונו של עולם, למה עם ישראל צמא לחסוך כסף (http://wheelz.co.il/forums/showthread.php/415-%D7%A8%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A0%D7%95-%D7%A9%D7%9C-%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%A2%D7%9D-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%A6%D7%9E%D7%90-%D7%9C%D7%9B%D7%A1%D7%A3/page2)

בקיצור - המחיר לא מתאים אל תקנה (או שתקנה מהמחירון). אין הרבה תחליפים ל-KLE ואין סיבה למכור אותו במחיר רצפה למרות שאני אישית לא מתלהב ממנו בכלל ונראה לי שעדיף לך בלעדיו...

KKatkov
06-07-2015, 19:28
כמובן שיש בלאי וכמובן שדברים משתנים
אבל מי שמחפש באנדיט טוב יתקשה למצוא
רבים מהם מתפוצצים נזנחים ובפועל נעלמים מהארץ.
מי כמוך יודע שכלי מטופל ייתן שירות טוב יותר מכלי שעבר תחזוקת שבר
מהמעט שאני מכיר אותך אתה עובד לבד על האופנוע ויכול לקחת נבלה ולהפוך אותה לפנינה ( תקן אותי אם אני טועה) כך שאצלך ישנה חשיבות משנית בהשוואה אלי לגבי מצב הכלי.
אני ואני מניח שאנשים דוגמתי יעדיפו לשלם על כלי מטופל יותר ולדעת שיש להם כלי שעבר תחזוקה מונעת או שופץ ברמה גבוהה ולא לרכוש כלי חדש יותר שיצריך תיקונים ותחזוקה בשל הזנחה וקילומטראז גבוהה.
תישוב על זה ואני מאמין שבחלק מהדברים תסכים איתי

if you're going through hell,keep going

ב-35-40k אפשר לרכוש בנדיט 1250, שנת 07'-09', עם 40-80k ק"מ.
לא נראה לך, שזאת עסקה טובה יותר ממה שאתה מציע?
זה טבעי, שהדגמים הישנים נזנחים ומתפוצצים, ומחליפים אותם דגמים חדשים יותר. זאת לא סיבה לקנות כלי ישן במחיר של כלי חדש משמעותית - ואני אומר את זה, כאחד שהולך בעוד כמה חודשים להשקיע את הסכום הזה, לכל הפחות, בקניית אופנוע משומש.
אין לי ספק שהאופנוע שלך שמור, ושהוא יכול להימכר במהירות כמה אלפים מעל המחירון - אבל לצפות לקבל כמעט 200% זה לא ריאלי.

moshmosh
06-07-2015, 20:47
תנסה
רבים מהכלים בשימוש יום יומי מודל 2005 עברו את המאה אלף קילומטר כנס ליד 2 חפש וספר לנו מה מצאת ב 28000₪
חדש יותר כן אבל מצב יד קילומטרים ומצב תחזוקה.
לדעתי יהיה לך קשה למצוא כלי ברמה של הכלי שלי שהוא מתוחזק בתחזוקה מונעת ולא שבר כשה הכל מתועד ובלי עין הרע ללא תאונות כלל!
בהצלחה
אני מרגיש כאילו אני מנסה למכור את הבאנדיט שלי ואני ממש לא
loki

if you're going through hell,keep going

לו היה לי כח הייתי בהחלט מראה לך עשרות כאלה.

פשוט נמאס לי לדפדף עוד באתר yad2.

lokimonster
06-07-2015, 21:03
לו היה לי כח הייתי בהחלט מראה לך עשרות כאלה.

פשוט נמאס לי לדפדף עוד באתר yad2.

אני אענה לך אין
הגדרתי ביד 2
עד 30,000₪ החל מ700 סמ״ק
הכל יד רביעית ומעלה. למעט ווראדרו אחד שעשה 100000 קילומטר יד רביעית לא היה שום דבר שמניח את דעתי!!
רוב הכלים עברו ידיים ( נכון לא בהכרח מעיד על מצב) וכמובן קילומטרים רבים.
סתם מתוך מה שראיתי vn800. מחיר מבוקש 30000 לכלי מודל 97
היה פייזר ללא ציון מצבו וקילומטרים מודל 2001 ( או שלוש לא זוכר) ב22000₪
ובגדול שום דבר נאדה .

כשרכשתי את הבאנדיט עמדו לפני הקריטריונים הבאים עד 80000 קילומטר יד עד שנייה והיסטורית טיפולים.
חיכיתי מעל שנה עד שמצאתי 2 קורבנות
אחד zzr1.2 יד ראשונה עם 50000 קילומטר והשני הבאנדיט שהיה יד ראשונה עם 70000 קילומטר.
כידוע הבאנדיט זכה משקולי עלות/אישה
כשהיא שאלה אותי מה ההבדל ביניהם עניתי שבzzr יאספו את החלקים שלי לאורך יותר קילומטרים בזה נחתם הגולל על הzzr
אגב לא מזמן ראיתי שהוא עומד ( עמד) למכירה כמדומני כבר יד 3.

moshmosh
06-07-2015, 22:23
loki

אם אתה מתעקש, אז בבקשה

סתם חיפוש זריז הציג לי הרבה אופציות כמובן אופנועים בנפח מ700 ומעלה, אז יש פה 5 כלים שללא ספק עדיפים בהרבה:

1.וי סטרום 1000 שנת 2003 , יד4 , 121K ק"מ ב27000
2.וי סטרום 1000 שנת 2005, יד 3, 88K ק"מ ב27000
3. הונדה טרנסאלף 700 שנת 2010, יד 3, 56K ק"מ ב30000
4. פייזר 1000, 2001 יד 4, ק"ל לא ידוע , ב22500
5. בנדיט 1200, 2005 יד 4, 101K ק"מ ב30000

להמשיך?

http://www.yad2.co.il/Cars/Motorcycle.php?AreaID=&ModelID=&SubModelID=&MotorcycleTypeID=&FromYear=2001&UntilYear=2012&fromEngineVal=700&untilEngineVal=&fromPrice=20000&untilPrice=30000&OwnerID=&fromKM=&KM=&LicID=&fromHand=&Hand=4&Color=&Info=

johnny drama
06-07-2015, 22:23
לא מבין למה אנחנו מתלוננים.
אנחנו הבאנו את זה על עצמנו.

lokimonster
06-07-2015, 22:29
נו הבאנדיט שלי 98,000 קילומטר 2003 יד שנייה מטופל כמו שעון עם תיעוד מלא איפה הוא נכנס ברשימה שלך מבחינת מחיר ועדיפות???
פחות ידיים פחות קילומטרים ומתועד
ומה שרשמת הבאתי כדוגמה!!!

סיכום יופי בעיני המתבונן
ונכון לרגע זה לא היה ולא יהיה ואין כמו הבאנדיט שלי!!!!

moshmosh
06-07-2015, 22:36
ברשימה יש אופנועים עם יד אחת או 2 יותר ממך, וזה סופר מקובל לאופנועים בגיל שלהם, אך הם הרבה יותר חדשים.

לא הבנתי איך אצלך יש פחות קלומטראג'? נכון רק לסטרום הראשון עם 121K

אך 101K ו98K זה ממש לא הבדל, לו יש יתרון , הוא 4 שנים חדש מהאופנוע שלך.

ובכלל הויסטרום ה2 וטרנסאלף, פשוט אין מה להשוות.

loki טוב שאתה שמח עם הכלי שלך, אך במחיר הזה ממש "לא" ו"לא תודה".

lokimonster
06-07-2015, 22:37
לא הצעתי אותו אבל אין בעד מה

moshmosh
06-07-2015, 22:46
אני מציע לך גם שלא תציע, לפחות לא במחיר הזה, אתה תעשה מעצמך בדיחה. ;)

johnny drama
07-07-2015, 00:10
אנחנו המוכר\קונה ישראלי מצפים לקנות בזול ולמכור ביותר יקר גם אם הוא לא שווה.
אם לא ניתן לאותם אנשים את התענוג לקבל את הכסף הגדול הם יבינו מהר מאוד את הדרך למטה מהעץ שעלו עליו.

lokimonster
07-07-2015, 08:16
זה דרך העולם אתה רוצה לקנות בזול ולמכור ביוקר
לגבי עשיית צחוק ממש לא מפחיד אותי במקרה הכי גרוע לא יקנו או שאני ארד במחיר.
תכלס רוב האופנועים שלי נרכשו מיד ראשונה וכך רובם נמכרו במחירים מעל המחירון ( אני רוכב מ1990) כך שאני יודע על מה אני מדבר ומה אני קונה/מוכר.
ככלל ככל שהכלי החליף יותר ידיים כך הסבירות להזנחה עולה.

האופנוע הבא שלי סביר להניח שיהיה קרוזר גדול נוסח vtx 1800 אבל זה יקח כמה שנים של אושר עם הבאנדיט ( אצלי כבר שנה שישית)

torquser
07-07-2015, 10:19
הכלבים נובחים והשיירה עוברת.
כל אחד יכול לבקש כמה שבא לו על האופנוע שלו, מי קובע אם המחיר נכון או הגיוני? ממתי יש הגיון בשוק שמבוסס על היצע וביקוש? נשגב מבינתי למה אנשים מנסים לחנך את השוק?
בוודאי שיש אנלוגיה לנדל"ן בישראל, אם דירה בתל אביב בשכונה הכי פרועה בעולם, עולה יותר מדירה במנהטן, אז יש פה לטעמי משהו מעוות, אבל מי שואל אותי? אנשים ממשיכים לקנות כאילו אין מחר, אלו הם כוחות השוק.

ItayK
07-07-2015, 11:41
אפשר לסכם את הדיון כך: המחירים לרוב גבוהים יותר מהשווי האמיתי של הכלי המוצע ולקונים אין הרבה ברירות. אל תשכחו שהמחיר נקבע במקרה הזה ע״י הצרכן- אם יש מי שיקנה, המחיר יוכל לצמוח.
אבל אנחנו, האופנוענים, רגילים למחירים מופקעים בכל הקשור לתחום שלנו. אז מה זה כבר משנה?

Sent from my iPhone

KKatkov
07-07-2015, 12:09
לאור ירידות המחירים האחרונות אצל היבואנים הגדולים, הואפציה לפרוס אופנוע חדש לתשלומים 3 שנים קדימה, כבר לא נראת הזויה כ"כ.
למרות שקשה לי להאמין שזה קורה לי, אבל אני שוקל את האופציה הזאת ברצינות.

johnny drama
07-07-2015, 14:52
משהו שמע על שרון בן שטרית? Sbsracing...
עושה יבוא מחול לאופנועים מארצות הברית...חדש 0 ק"מ או עד שנתיים אחורה שעשו עליהם קצת כמה מיילים....
לפי המחירים זה נראה מאוד מאוד אבל מאוד מפתה....משהו התנסה?

nihrider
07-07-2015, 15:33
איפה ראית מחירים?
מה לגבי אחריות?

lokimonster
07-07-2015, 15:35
צריך להיזהר מנוכלים תוודאו טוב טוב מי היבואן לפני שתשחררו כסף לכיס שלו
לפני שנים היה בחור שעקץ לקוחות של סובארו ולקח הזמנות וכסף וכמובן את הסחורה הוא לא סיפק.

johnny drama
07-07-2015, 15:36
איפה ראית מחירים?
מה לגבי אחריות?

מחירים חפש אותו בגוגל תמצא וגם בפייסבוק....הוא לא מעדכן תמיד אלה צריך לדבר איתו ישירות.
לגבי האחריות פה קבור הכלב וכל אחד אומר משהו אחר

nihrider
07-07-2015, 16:10
לגבי האחריות פה קבור הכלב וכל אחד אומר משהו אחר

מי אומר ומה?
אחריות זה מאוד חשוב לכלי חדש כי אי אפשר לדעת למה לצפות.

johnny drama
07-07-2015, 16:33
ביררתי עם מוסכים שעובדים עם מטרו (סתם לדוגמא כלי של קוואסאקי או ימאה) ואומרים שזה תלוי מאיפה הוא מייבא את הכלי וגם אין להם תשובה חדה לזה.
צריך לדבר עם מטרו העולמית.

ItayK
07-07-2015, 17:07
מטרו העולמית? סניפים מרכזיים בארץ אתה לא יכול להשיג! לי זה נשמע כמו הרפתקאה מסוכנת. אם אתה יודע לטפל לבד ולייבא חלפים מחו"ל, אז אולי יהיה מעניין לנסות.

CookieMonster
07-07-2015, 18:31
יש לו באתר drz 400 שנת 2014... איך הוא מיבא את זה? ממה שהבנתי היבוא נפסק כי האופנוע הזה לא עומד בתקינה האירופית

johnny drama
07-07-2015, 18:39
ביררתי על gsxr 1000 2015 חדש....107 אלף

וכמו שרשמתי הפיייסבוק שלו יותר מעודכן...האתר לא מעודכן.

ALF
07-07-2015, 19:53
לגבי יבוא ,אני ממליץ לדבר עם ליאור ברוך

lokimonster
10-07-2015, 09:23
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/09/3694fb446ecd0f668f3b948dbc432ed7.jpg
רגע של נחת עם כוס תה מתמצית ביום שישי בבוקר