מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אחזקת ושיפוץ אופנוע באופן עצמי - מאיפה להתחיל?

BassOutcast
17-01-2016, 17:58
היי חברים.
לא מזמן קניתי אופנוע cbf250. אחרי שיפוץ מנוע ויישור קו במוסך הבנתי שאני רוצה לחסוך בכל ההוצאות הלא-הגיוניות הללו, ובכלל - אני מאוד רוצה ללמוד את כל מה שקשור במכניקת האופנוע, להבין בדיוק עם מה אני מתעסק, עם הזמן לשפץ אופנועים ואולי לעשות מזה גם כסף.

מאיפה להתחיל? כלי עבודה יש לי בבית בשפע, אופנוע שדורש אהבה יש, וים רצון כמובן יש. חשבתי לקחת את זה ב-2 כיוונים - או להתחיל לשפץ את הסיבי שלי, שכרגע הוא אמצעי התחבורה העיקרי שלי חוץ מאופניים (אין אפילו רשיון לרכב וממש לא בוער לי), או לקנות איזה 125 סמ"ק חמוד מורד מהכביש, העיקר מניע, באיזה 2-3 אלף, ולהתאמן עליו (מצד שני אם היה לי את כל האקסטרה-כסף הזה לאופנוע שני אז סביר להניח שהייתי פשוט משקיע אותו בכלי יותר מודרני מהסיבי שלי). יש למישהו המלצות? מאיפה מתחילים בתחום? המטרה שלי כרגע היא להביא את הסיבי שלי למצב טיפ-טופ, צביעת שלדה ומה לא, ולא בשביל רווח אלא בשביל ההנאה.

Vaderom
17-01-2016, 18:10
אל תתחיל על שלך. טיפולים בקטנה אולי, אבל לא מעבר - מתכון בטוח להרבה נסיעות באוטובוס.

תקנה כלי ישן וזול, עדיף מניע ונוסע. אפשר אחרי תאונה, שבור מכוער אבל סוג של חי. תשיג ספר רכב ותתחיל ללמוד.

BassOutcast
17-01-2016, 18:56
אל תתחיל על שלך. טיפולים בקטנה אולי, אבל לא מעבר - מתכון בטוח להרבה נסיעות באוטובוס.

תקנה כלי ישן וזול, עדיף מניע ונוסע. אפשר אחרי תאונה, שבור מכוער אבל סוג של חי. תשיג ספר רכב ותתחיל ללמוד.
אז בעצם כמו שחשבתי - כלי ב-2-3 אלף שמניע ונוסע, 125 סמ"ק לא משנה איזה, ולחקור.
ומה הכוונה ספר רכב? שמעתי את הביטוי מקודם. הכוונה לספר עבודה של מוסכניק לדגם הזה ספציפית או פשוט ספר עבודה של מכניקת אופנוע?

guyt
17-01-2016, 22:03
אם אתה מתכוון לעבוד על ה-cb שלך, קח בחשבון שהדברים יתבצעו בשלבים,
כי זה כלי התחבורה שלך.
לא הייתי מבזבז זמן של צביעת שלדה וכו', זה יקר ומיותר ויגזול זמן וכסף שאין לך.

אם אתה קונה כלי לשיפוץ, מה המטרה? רק ללמוד? לא הייתי קונה כלי רק בשביל זה,
אלא עובד על ההונדה.

BassOutcast
17-01-2016, 22:42
אם אתה מתכוון לעבוד על ה-cb שלך, קח בחשבון שהדברים יתבצעו בשלבים,
כי זה כלי התחבורה שלך.
לא הייתי מבזבז זמן של צביעת שלדה וכו', זה יקר ומיותר ויגזול זמן וכסף שאין לך.

אם אתה קונה כלי לשיפוץ, מה המטרה? רק ללמוד? לא הייתי קונה כלי רק בשביל זה,
אלא עובד על ההונדה.
ללמוד, לשפץ, ובתקווה למכור ברווח כלשהו.
מצאתי כמה אופנועים במחיר לא כל כך יקר, ביניהם נגיד cbr 125 מורד מהכביש וכו'. לי אכפת העיקר שיתניע, משם אנסה להביא אותו למצב כביש שוב, טסט ואו שאני אמכור אותו או שאם הוא יצא ממש טוב (בתקווה רבה ואחרי הרבה אהבה) אני אתן לאחות הקטנה בת ה-17 ככלי ראשון. מקסימום - לא הלך? לחלקים.

Vaderom
18-01-2016, 01:57
ללמוד, לשפץ, ובתקווה למכור ברווח כלשהו.
מצאתי כמה אופנועים במחיר לא כל כך יקר, ביניהם נגיד cbr 125 מורד מהכביש וכו'. לי אכפת העיקר שיתניע, משם אנסה להביא אותו למצב כביש שוב, טסט ואו שאני אמכור אותו או שאם הוא יצא ממש טוב (בתקווה רבה ואחרי הרבה אהבה) אני אתן לאחות הקטנה בת ה-17 ככלי ראשון. מקסימום - לא הלך? לחלקים.

אחרי מעל 10 שנים בעסק הזה, זו הגישה הנכונה לעניין לדעתי.
Cbr125, אגב, הוא פוטנציאל מצויין לפרוייקט לימוד כזה. הוא פשוט מאוד, יש ספרות טכנית זמינה עבורה וחלקים למכביר באיביי ואפילו בארץ. לדעתי עדיף לך לחפש אחד חבוט ושבור אבל לא מורד (לפחות תוכל להנות ממנו או למכור אח"כ).
אופציה נוספת זה יוסאנג gt/gtr ישן וחבוט מסוף שנות ה2000. גם הם די זמינים וזולים, גם להם חלפים בזול מחו"ל וספרות טכנית סבירה.

אופציות נוספות זה נינג'ה 250 או gpx 250 ישן ממש, או תכל'ס כל אופנוע 250 יפני שתמצא בתקציב של 3-4 אלף.

Jack_R1
18-01-2016, 07:41
ומה הכוונה ספר רכב? שמעתי את הביטוי מקודם. הכוונה לספר עבודה של מוסכניק לדגם הזה ספציפית או פשוט ספר עבודה של מכניקת אופנוע?

שרשור דביק "טיפולים - מה\פעם בכמה\וכו' - זה כאן". זה שם, ההסבר על ספר הרכב ואיך מורידים אחד.

Tribalmistyc2
18-01-2016, 08:48
בגלל שה cb נקנה לא מזמן מבחינה טכנית זה לא משנה אם תתחיל ממנו או מאחר.
להחזיר לכביש כלי מורד אין טעם חפש אופנוע בלי טסט שישב כמה שנים במחסן.

BassOutcast
18-01-2016, 16:29
תודה על התגובות וההכוונה.
הבנתי שאי אפשר להעביר בעלות במידה ואין טסט, זה נכון? אילו כלים אי אפשר להעביר עליהם בעלות?
ויש אולי מקומות (מגרשים וכו') מומלצים להביא כלים ישנים? או שציד באתרים כמו יד 2 זו האופציה הטובה ביותר?

Tribalmistyc2
18-01-2016, 17:01
אפשר עד 3 חודשים אם אני לא טועה אחרי שנגמר.
מעבר תמיד אפשר במ.הרישוי בלי הגבלה על תקופה בלי טסט.
לא מכיר.
הייתי מחפש בפייסבוק וביד 2,אפשר לעשות סיבוב בין מוסכים שונים ולפרסם גם פה שאתה מחפש.

BassOutcast
18-01-2016, 22:28
אפשר עד 3 חודשים אם אני לא טועה אחרי שנגמר.
מעבר תמיד אפשר במ.הרישוי בלי הגבלה על תקופה בלי טסט.
לא מכיר.
הייתי מחפש בפייסבוק וביד 2,אפשר לעשות סיבוב בין מוסכים שונים ולפרסם גם פה שאתה מחפש.
משרד הרישוי? כלמר בעצם במקום ללכת לדואר זו תהיה פרוצדורה מסובכת יותר שתכלול ללכת למשרד הרישוי? מישהו יכול להרחיב?

וב-2000 ככה ריאליסטי למצוא משהו? מצידי 125 סמ"ק או אופנוע ישן מאוד, ממש לא קריטי (למרות שהייתי מעדיף משהו יותר מודרני כמו ה-cbr125 ודומיו)

R86
18-01-2016, 22:33
משרד הרישוי? כלמר בעצם במקום ללכת לדואר זו תהיה פרוצדורה מסובכת יותר שתכלול ללכת למשרד הרישוי? מישהו יכול להרחיב?

וב-2000 ככה ריאליסטי למצוא משהו? מצידי 125 סמ"ק או אופנוע ישן מאוד, ממש לא קריטי (למרות שהייתי מעדיף משהו יותר מודרני כמו ה-cbr125 ודומיו)

מודרני?
לא הייתי ממליץ,כן הייתי ממליץ על הcb אם הוא לא היה כלי הרכב היומיומי שלך.
גם gn 250 הולך טוב,יש מציאות תחפש תמצא.

Tribalmistyc2
18-01-2016, 23:51

כן.
פרוצדורה זהה ולא מסובכת.
יש אגרה שצריך לשלם בדואר מה שיכול לשרוף יום.
שלם את האגרה לפני (אגרה תשיג ממשרד הרישוי).

BassOutcast
19-01-2016, 20:35
QUOTE=R86;31631]מודרני?
גם gn 250 הולך טוב,יש מציאות תחפש תמצא.[/QUOTE]
שמעתי על ה-gn250 כבר כמה פעמים, זה הכלי שהרוב בארץ מתחילים ממנו לא?
בשיא הכנות גם נראה כלי מאוד יפה וקלאסי.

כן.
פרוצדורה זהה ולא מסובכת.
יש אגרה שצריך לשלם בדואר מה שיכול לשרוף יום.
שלם את האגרה לפני (אגרה תשיג ממשרד הרישוי).
אז בעצם ללכת למשרד הרישוי בשביל האגרה, ללכת לדואר לשילומה ולחזור למשרד הרישוי להמשך הפרוצדורה?

Tribalmistyc2
19-01-2016, 20:42
QUOTE=R86;31631]מודרני?
גם gn 250 הולך טוב,יש מציאות תחפש תמצא.
שמעתי על ה-gn250 כבר כמה פעמים, זה הכלי שהרוב בארץ מתחילים ממנו לא?
בשיא הכנות גם נראה כלי מאוד יפה וקלאסי.

אז בעצם ללכת למשרד הרישוי בשביל האגרה, ללכת לדואר לשילומה ולחזור למשרד הרישוי להמשך הפרוצדורה?[/QUOTE]

כן במשרד הרישוי ניגש לאחת הפקידות ומבקש להעביר בעלות,ת.ז. שלך ושל המוכר חובה.
בקשר לאגרה תבדוק אולי יש לקחת בעוד מקום.

Vaderom
20-01-2016, 00:02
לדעתי הgn פחות מתאים למטרה היום. לא נשארו יותר מידי, כבר לא הכי קל להשיג להם חלפים והם יחסית מבוקשים על ידי מי שרוצה לבנות אופנוע "קלאסי" בשקל וחצי ולכן המחיר שלהם לרוב לא מוצדק עבור מישהו שלא מחפש ספציפית את האופנוע הזה.

Cbr125 או יוסאנג 250 לדעתי אלו האופציות העדיפות. Gpx250 מפורק אם תמצא גם אופציה סבירה.

אברי
20-01-2016, 00:10
לדעתי הgn פחות מתאים למטרה היום. לא נשארו יותר מידי, כבר לא הכי קל להשיג להם חלפים והם יחסית מבוקשים על ידי מי שרוצה לבנות אופנוע "קלאסי" בשקל וחצי ולכן המחיר שלהם לרוב לא מוצדק עבור מישהו שלא מחפש ספציפית את האופנוע הזה.

Cbr125 או יוסאנג 250 לדעתי אלו האופציות העדיפות. Gpx250 מפורק אם תמצא גם אופציה סבירה.

גיפיאקס יתאים? לא יהיה לו יותר קל ללמוד לעבוד על סינגל?

doutsh
20-01-2016, 10:28
אני חושב שאתה צריך להבדיל בין שני כיוונים שונים -
אם אתה רוצה ללמוד מכונאות אופנועים, כלומר כרגע אין לך מספיק ידע, הסיכוי שתצליח לקנות אופנוע ולשפץ אותו כמו שצריך ועוד לצאת ברווח הוא אפס.
על לימוד צריך לשלם שכר לימוד. תצא מנקודת הנחה שמההרפתקה הזו תצא בהפסד כספי אבל ברווח של ידע מכני.
אחרי שתצבור את הידע, אז אולי תוכל באמת לקנות גרוטאה, לשפץ ולמכור ברווח.

Vaderom
20-01-2016, 14:00
גיפיאקס יתאים? לא יהיה לו יותר קל ללמוד לעבוד על סינגל?

לא כזה עקרוני. הgpx פשוט למדי מצד אחד, יש המון ידע טכני עליו ברשת וים חלקים בזול יחסית מארה"ב. מצד שני הוא מספיק מורכב כדי להיות בסיס לימוד טוב. אם כי נכון להיום ועל מנת לחסוך כאבי ראש הייתי אומר שעדיף להתחיל מאופנוע עם הזרקה - למישהו שרק מתחיל בתחום להבין למה הקקה הזה לא מניע עם הקרבורטורים המעצבנים שלו זה לא כיף.

אני חושב שאתה צריך להבדיל בין שני כיוונים שונים -
אם אתה רוצה ללמוד מכונאות אופנועים, כלומר כרגע אין לך מספיק ידע, הסיכוי שתצליח לקנות אופנוע ולשפץ אותו כמו שצריך ועוד לצאת ברווח הוא אפס.
על לימוד צריך לשלם שכר לימוד. תצא מנקודת הנחה שמההרפתקה הזו תצא בהפסד כספי אבל ברווח של ידע מכני.
אחרי שתצבור את הידע, אז אולי תוכל באמת לקנות גרוטאה, לשפץ ולמכור ברווח.

+1
למכור ברווח זה לא סביר, נכון.
המטרה היא להפסיד כמה שפחות ולכן כדאי לקנות את האופנוע הכי זול ופשוט שאפשר במינימום כסף.