מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מצבר לאופנוע באזור חיפה

diesel
29-06-2015, 13:39
היי חברים,
מישהו מכיר חנות/עסק לקניית מצבר לאופנוע (רק לאסוף, אני מרכיב לבד) במחיר טוב באזור חיפה? מדובר בקוואסאקי en500
ועוד שאלה בנושא, איך אני יכול לבדוק אם האלטרנטור(?) עובד כראוי, כלומר מטעין את המצבר עם התנעת האופנוע?

תודה

KKatkov
29-06-2015, 15:27
דבר עם סלאבה ממוטו-דיפו.
יש לכם גם את הוחטפיסטון, לא יודע מה רמת השירות שלהם, אבל המחירים באתר נראים טובים.
כדי לבדוק את האלטרנטור - חבר מצבר תקין וטעון במלאו (אחרת, תקבל קריאה שגויה), העלה את הסל"ד ל-5000, ובדוק מה המתח על המצבר. בד"כ, המתח צריך להיות 13.5-15v (לרוב, במערכת תקינה לגמרי - 14-14.6v, כאשר כל הצרכנים הלא הכרחיים, כגון אורות, כבויים). בדוק בספר המכונאי של האופנוע את הטווח לדגם שלך.
אופציה נוספת היא לבדוק בנפרד את הסלילים (מתח והתנגדות בין הפאזות) ואת המיישר זרם (התנגדויות) - אבל זה מסובך יותר, וניתן לקבל אינדיקציה בסיסית לפי מדידת המתח פשוטה על המצבר, כל עוד ידוע לך שהמצבר תקין וטעון.

JohnnyDee
29-06-2015, 15:45
סלבה שירות נדיר ויביא לך עד הבית כנראה אפילו היום.
הוטפיסטון מחירים בסדר.

diesel
29-06-2015, 21:20
עדכון:
אז ככה, לאחר בירורים, השוואות וכמה טלפונים, החלטתי לגשת למרכז השירות של שנפ בחוצות המפרץ (שדרות ההסתדרות 140) ביחד עם המצבר הישן שפירקתי לבד.
קיבלתי יחס מאוד מקצועי ואדיב, הכולל בדיקה מקיפה של המצבר הישן הריק (מחוסר שימוש) וניסיון הטענה שלא צלח, ואף המליצו לי לבצע הטענה מלאה אצלהם (24 שעות) ללא עלות, על מנת לוודא בהמצבר אכן לא תקין. החלטתי בסופו של דבר לקנות מצבר חדש, די "סטנדרטי" - 12 וולט, 12 אמפר בעלות של 378 ש"ח. את המצבר החדש מילאתי בחומצה והתקנתי לבד, והבחור חזר להניע בקליק.
בקשר לאלטרנטור, אין לי מד מתח, ומחר על הבוקר אקפוץ למוסך קרוב על מנת לבדוק זאת.

KKatkov
29-06-2015, 21:26
יש לי ניסיון רע עם המצברים של שנפ.
לכלי שישאר איתך תקופה ארוכה, וידוע שמערכת הטעינה שלו תקינה - כדאי להשקיע ביואסה/פלאם, או gs battery (שהם חברת בת של יואסה, ויש לי ניסיון טוב עם המצברים שלהם).
בינתיים, לא ראיתי מצבר טוב יותר מיואסה יפאני. מחזיקים הרבה שנים (במקום שנה-שנתיים במקרה הטוב לשנפ, וולטה וכו'), לא ממהרים להיפרק עקב חוסר שימוש, ולרוב - ה cca שלהם גבוה בהרבה ממצברים זולים בעלי קיבולת דומה.

JohnnyDee
29-06-2015, 22:52
יואסה מעולה.. גם יכול להחזיק 5 שנים.
שנפ וולטה וחבריו מחזיקים כ 3 שנים.
ווטלה קצת יותר איכותי משנפ.
המחיר מצויין מה שקיבלת.

diesel
30-06-2015, 02:49
תודה חבר'ה על ההמלצות. בפעם הבאה אקח את הנושא לצומת לבי.
ובמחשבה מהירה ככה: מצבר שעולה 300 ומשהו מחזיק כ- 3 שנים, מצבר שעולה 500 ומשהו (לפי מה שבדקתי) מחזיק כ- 5 שנים.
ליניאריות במיטבה :)

JohnnyDee
30-06-2015, 04:12
יש בזה משהו אבל באיכות ובמרכיבים כנראה גם יותר מוליך\טוען מהר יותר?
משאיר טעינה יותר זמן? יותר בריא לאלטרנטור?
אני פחות מבין בצד הטכני אולי מישהו שמבין ישפוך אור בנושא.

diesel
30-06-2015, 13:33
יש בזה משהו אבל באיכות ובמרכיבים כנראה גם יותר מוליך\טוען מהר יותר?
משאיר טעינה יותר זמן? יותר בריא לאלטרנטור?
אני פחות מבין בצד הטכני אולי מישהו שמבין ישפוך אור בנושא.

בהחלט מצטרף