מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : כניסה בהחלקה לפנייה – אמנות השליטה

אביעד אברהמי
30-06-2015, 13:35
איך להכניס אופנוע לפנייה 'על הצד'? מדריך מקוצר.
הווידאו בפנים.

http://wheelz.co.il/?p=94067

TheDevilInside
30-06-2015, 18:35
זה נראה מאוד מקצועי שאריאל מדגים החלקה לתוך פניה עם ג'ינס וטישרט, ללא מעיל אפילו.
Not

guyt
30-06-2015, 19:49
אהבתי את הכתבה. תוכן מגניב, שונה וייחודי.
כיף לראות שינוי במדיניות

israel
30-06-2015, 21:03
זה נראה מאוד מקצועי שאריאל מדגים החלקה לתוך פניה עם ג'ינס וטישרט, ללא מעיל אפילו.
Not
תראה בתמונה האחרונה הוא קיבל על זה עקיצה..
תכלס מסכן את עצמו וחבל.

TheDevilInside
30-06-2015, 22:31
תראה בתמונה האחרונה הוא קיבל על זה עקיצה..
תכלס מסכן את עצמו וחבל.

עקיצה או לא, זה לא משנה. מגזין אופנועים שמוביל ומלמד רוכבים צעירים לרכב בבטיחות ולהתמגן, לא יכול להרשות לעצמו דבר כזה. Imho

Mמהר
30-06-2015, 22:36
שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה,שירכב עם חולצה או בלי קסדה די להיכנס לאנשים לחיים.

יונתן57
30-06-2015, 23:09
Not

עקיצה או לא, זה לא משנה. מגזין אופנועים שמוביל ומלמד רוכבים צעירים לרכב בבטיחות ולהתמגן, לא יכול להרשות לעצמו דבר כזה. Imho

מסכים בהחלט.

גם אתה צודק. עם זאת, מגזין מקצועי שאמור להוות דוגמה לרוכבים מתחילים ומנוסים כאחד, לדעתי משדר מסר לא נכון כאשר אחד מרוכבי המבחן שלו אינו ממוגן, בעיקר כאשר מבצע עם האופנוע תמרון מעט מורכב יותר ובעל פוטנציאל נזק גדול יותר מהרגיל. בוודאי שזכותו של כל אחד להתמגן כאוות נפשו אולם כאן יש משקל של סמכות, גם אם אינה "רשמית". מיגון לא חייב להיות חליפה מלאה כמו של אביעד או פרדר ולדעתי יכול להיות גם מיגון body armor או משהו, אם הרוכב מעדיף, אולם יש כאן משקל למסר שמועבר לקהל הקוראים אשר לא בהכרח יודע להבדיל או להחליט כראוי בשל גילו הצעיר. אגב, במגזינים רציניים בחו"ל, מעולם עד כה לא ראיתי מבחן לכלי או פיסת רכיבה בה המציג אינו ממוגן, אלא אם כן זה עבור גימיק כלשהוא או משהו כזה המחייב אי-לבישת מיגון.

https://thefinchandpea.files.wordpress.com/2014/06/kevlar.jpg

גיZמו
30-06-2015, 23:22

ואחרי זה הם עושים תאונה, נפצעים מאוד מאוד מאוד קשה עם מלא מפרקים שנשברים ושפשופים וצלקות וכאלה, מקבלים הון תועפות מהביטוח,
החברת ביטוח מפצה על מה שהיא שילמה בזה שהיא מעלה לך ולי ולכוווווווווווולם את הביטוח.

עכשיו הבנת למה אתה לא ״ נכנס לו לחיים ״ אלא הוא נכנס לחיים שלך?
אתה רוצה את זה בצורה גרפית או שזה מספיק ברור לך?

Mמהר
30-06-2015, 23:34
מה לעשות זה ביטוח
חרות אישית ואחריות אישית חשובות יותר מהכמה שקלים הנוספים שכולם משלמים בגלל פציעות מהסוג שאתה מתאר.
שהמחוקק יתחיל להיכנס לך לחיים הוא לא יעצור בלחייב אותך לרכב עם מעיל הוא יקח לך את האופנוע לגמרי.

יונתן57
30-06-2015, 23:56
מה לעשות זה ביטוח
חרות אישית ואחריות אישית חשובות יותר מהכמה שקלים הנוספים שכולם משלמים בגלל פציעות מהסוג שאתה מתאר.
שהמחוקק יתחיל להיכנס לך לחיים הוא לא יעצור בלחייב אותך לרכב עם מעיל הוא יקח לך את האופנוע לגמרי.

אני חושב שהשיח פה הוא על דוגמא אישית ולא על חירות אישית. בסופו של דבר, לא משנה איך המציג יתלבש, אם אתה לא תרצה להתמגן- אתה לא תתמגן וזו זכותך. עם זאת, זה נראה לא טוב כאשר אתה מייצג אוטוריטה כלשהיא. כמו שלא תראה מדריך ירי במטווח מסתובב ללא משקפי מגן, למשל...

קסד
01-07-2015, 00:02
צק צק צק ...
(סתם, אני מקנא שאני לא מתקרב לעשירית מהיכולות האלה)

ושתי שאלות -
1. מה יותר מסובך? ווילי או סליידינג?
2. יש לכם את זה ליותר מאותגרים? (נגיד שטח)

Mמהר
01-07-2015, 00:12
אני חושב שהשיח פה הוא על דוגמא אישית ולא על חירות אישית. בסופו של דבר, לא משנה איך המציג יתלבש, אם אתה לא תרצה להתמגן- אתה לא תתמגן וזו זכותך. עם זאת, זה נראה לא טוב כאשר אתה מייצג אוטוריטה כלשהיא. כמו שלא תראה מדריך ירי במטווח מסתובב ללא משקפי מגן, למשל...

החוק בארץ מחייב שימוש במשקפי מגן בזמן ירי במטווח חוק אחר מחייב חבישת קסדה בעת רכיבה על אופנוע אני לא מכיר חוקים נוספים שמחייבים דברים נוספים.
לומר שבוחנים באתר מחוייבים בדוגמא אישית מסיר אחריות וחשיבה הגיונית מהרוכבים הגולשים באתר.

נ.ב אני בטוח שהיה את הויכוח הזה באתר הישן אז אפשר לסמן v באתר החדש.

יונתן57
01-07-2015, 00:25
החוק בארץ מחייב שימוש במשקפי מגן בזמן ירי במטווח חוק אחר מחייב חבישת קסדה בעת רכיבה על אופנוע אני לא מכיר חוקים נוספים שמחייבים דברים נוספים.
לומר שבוחנים באתר מחוייבים בדוגמא אישית מסיר אחריות וחשיבה הגיונית מהרוכבים הגולשים באתר.

ראשית, אף אחד באתר לא מחוייב בכלום, זו דעה.
שנית, דוגמא אישית לא מסירה אחריות וחשיבה הגיונית מאף אחד... מה שזה כן מציב, זה אידיאל. שוב, בסופו של דבר זה עניינו של הפרט מה הוא עושה עם חייו, בדיוק כמו עישון, אכלת ג'אנק פוד כל יום או וואטאבר. יש המלצות וכו' אבל הבחירה בסוף היא של הפרט.
אם תסתכל על אידיאלים, הם מציבים אל מול עיני הקהל תמונה רצויה ויוצרים מציאות מדומיינת כלשהיא בראשם של הצופים בהם על מנת שינהגו כמוהם. זה לא אומר שהם בהכרח יעשו זאת. קח לדוגמא את Marlboro Man- הוא הציב אידיאל כביכול של הגבר הקשוח, הבוקר, שמעשן כי זה מגניב. אז זה האידיאל, האם אתה חייב למלא את האידיאל הזה? אם מתאים לך אז כן, ואם לא אז לא, אבל הדוגמא שהיא מציב היא חד משמעית.

Mמהר
01-07-2015, 01:06
אם אני זוכר נכון הוא נפטר מסרטן ריאות הגבר הגברי ההוא.
אני לא מתנגד למיגון אני מתנגד להטפות,עבור שוב על השרשור אני בטוח שתמצא כמה.
זה מייגע והופך את הפורום לכבד.

אברי
01-07-2015, 01:36
לא מבין את אלו שכואב להם התחת על זה שהוא רכב לא ממוגן.
אי אפשר להעביר חיים שלמים בניילון פצפצים.
כל אחד שירכב איך שבא לו. רק שלא יבכה על ההשלכות.

Aprilia
01-07-2015, 02:01

נ.ב אני בטוח שהיה את הויכוח הזה באתר הישן אז אפשר לסמן v באתר החדש.

אין שום חוק בארץ שמחייב שימוש במשקפי מגן במטווח.

אברי
01-07-2015, 02:49
אין שום חוק בארץ שמחייב שימוש במשקפי מגן במטווח.

במטווח סגור אתה מחוייב במשקפי מגן. במטווח בשטח אש, ובמטווח מחצבה אתה לא מחוייב במשקפי מגן.

זה לא חוק, זו תקנה, כמו תקנות תעבורה. מאשרים אותן שרירותית כל שנה.
בדיוק כמו שהחובה לשים קסדה היא לא חוק, היא תקנה תעבורתית, אי קיום התקנה הינה עבירה על החוק.

TheDevilInside
01-07-2015, 05:04
לא מבין את אלו שכואב להם התחת על זה שהוא רכב לא ממוגן.
אי אפשר להעביר חיים שלמים בניילון פצפצים.
כל אחד שירכב איך שבא לו. רק שלא יבכה על ההשלכות.

אני לא מתנגד למיגון אני מתנגד להטפות,עבור שוב על השרשור אני בטוח שתמצא כמה.
זה מייגע והופך את הפורום לכבד.

כנראה לא הבנתם על מה אני מדבר ולמה התכוונתי, ולכן אסביר את עצמי.
לא אמרתי שחייבים לרכב ממוגנים, כל אחד עושה את השיקולים שלו. גם אני לא תמיד שם מעיל, לכן זו תהיה צביעות מצידי להגיד לאחרים איך והאם להתמגן.
אבל ממגזין אופנועים שאמור להוביל ו"לחנך" את הרוכבים הצעירים ולתת דוגמה, אני כן מצפה לגישה יותר בוגרת ואחראית. לא מן הנמנע שרוכב צעיר יראה את הכתבה, ירצה לשחזר את הנעשה, יסתכל על הבוחן (או מי שזה לא יהיה, לא מכיר אותו) ויבין שאם הוא עושה את זה עם טישרט, אז כנראה שזה מספיק.
כמו שכתבו מעלי, בשום מקום לא ראיתי מבחן, כתבה או משהו בסגנון בו רוכב נראה רק עם קסדה, ו"עושה טובה" ששם כפפות. זה לא נראה טוב בעין, לא נראה מקצועי לדעתי, ולא נותן דוגמה טובה. בזמנם הפנוי שירכבו כמובן איך שבא להם, אבל כשהם מייצגים פורום מוביל, זו גישה מוטעת.
כמובן שזו דעתי בלבד, אבל אני התאכזבתי קצת. הייתי שמח לראות את תגובתו של אביעד בעניין..

lokimonster
01-07-2015, 06:26
אחד הדברים היפים בפול גז היה נסיון להטמיע את נושא המיגון ורכיבה שקולה.
אז לגבי התגרזנות השכבות וכו׳ מה לעשות בכל זאת פורום רוכבים ו r1 לא ירכש כדי לרכב איתו למכולת
אבל נושא המיגון אתם לטעמי חייבים לתת דוגמה

If you're going through hell,keep going

כלבוטקס
01-07-2015, 09:14
תחשבו על קורס כזה שיתוף אחד מבתי הספר............

Sportbiker
01-07-2015, 09:28
בסניף 6 כתוב "הורד שלושה הילוכים".
זה לא הורס את הגיר להוריד שלוש הילוכים אחד אחרי השני במכה?????

1 שאל אופנוע מחבר
2 סע לפינה מבודדת
3 התקרב לפנייה במהירות גבוהה
4 סגור גז
5 הפעל את הבלם הקדמי
6 הורד שלושה הילוכים
7 שחרר בעדינות את המצמד והשאר אותו לחוץ לכדי חצי ממהלכו
8 לטף את רגלית הבלם האחורי
9 כוון את האופנוע בעזרת הכידון ותנועות פלג גוף עליון
10 חזור על סעיפים 3 עד 9 עד שהאופנוע נשבר

KKatkov
01-07-2015, 10:17
לגבי אריאל והמיגון - עוד בתגובות לכתבה על ה-1290 הכל נאמר.
בעיניי, בוחן במגזין אופנועים שרוכב לא ממוגן, שקול לרתך עם כפכפים וללא מסכה. מאוד לא מקצועי, הייתי אומר אפילו - "חאפרי". וזה לא קשור לא לרמת הרכיבה, לא לנפח האופנוע, ואפילו לא לאיך שאותו בחור מתמגן או לא מתמגן שלא במסגרת מבחן דרכים.

ד"א - אריאל השקיע מזמנו, וענה על התגובה שלי באותה כתבה על ה-1290, ותשובתו הייתה שזה שאצלי (ואני מניח, שגם אצל רבים אחרים) הוא נתפס כ"לא רציני", זאת מחמאה עבורו. בעיני, התשובה הזאת הולכת מצויין עם היעדר המיגון, וסגנון הכתבות שמתפרסמות לאחרונה. זאת רמה של בלוג אופנועים חביב ומשעשע, ולא של מגזין מקצועי, והגישה של אריאל היא גישה של אותו כתב בלוג, שכותב בעיקר כדי לשעשע את עצמו, ומי שלא מרוצה מהגישה או מהתוכן - מוזמן לדפדף הלאה.
זה ממש לא ענייני מה יקרה לאריאל, אם, חס וחלילה, יעשה טעות. אין לי ספק שהוא רוכב מוכשר, מנוסה וותיק יותר ממני. אם זאת, אני שומר לעצמי את הזכות להתרשם מהמקצועיות (או מהחוסר מקצועיות) שאדם מפגין כלפי חוץ.

guyt
01-07-2015, 10:53
יש פה מין קבעון מחשבתי כזה שמכיוון שווילז קם לאחר שפולגז נסגר - הוא ההמשך הטבעי שלו.
יש פה עוד משהו שנטוע עמוק אצלכם שאומר "מכיוון שזה מגזין מוכר הוא חייב לחנך רוכבים מתחילים וצעירים, ולתת דוגמא".

שתי הקביעות האלה כנראה שגויות.

ראשית, ווילז הוא לא ההמשך הטבעי אלא משהו אחר לחלוטין, מסתבר.. ורואים את זה באופי הכתבות והתוכן.
שנית, אף אחד לא קבע שמגזין מוכר חייב "לחנך" ו"לתת דוגמא".

אמנם זה לא הכי פוליטיקלי קורקט לדפוק ווילי ב-1290 עם חולצה קצרה,
אבל אף אחד במערכת לא נמצא שם בשביל פוליטיקלי קורקט...
אני אהמר ואומר שזו אחת הסיבות שפולגז נסגר

KKATKOV - מכיר מוטו ז'ורנל (http://www.moto-journal.fr/)?
שם הם אולי ממוגנים, אבל שים לב...

https://www.youtube.com/watch?v=t9aPtNC-rIs

lokimonster
01-07-2015, 11:08
ממה שהבנתי הייתה מטרה מסויימת לשמר
ואם אתה צודק גיא אז לצערי הפסדנו באמת פורום טוב שידע לתת במה למציאות ולא רק להציג את הפנטזיה.
להזכירך שאותו זב חותם שעוד כמה ימים יעלה על ה125 עשוי לחכות את הגדולים שזה אתה אני ומה שהוא סופג בפורום.
ייתרה מזאת הקהילה של הרוכבים גם ככה נתפסת באופן שלילי ומבחן באתר ( בסדר גודל של פול גז לא הווילז) תהיה לחם וחמאה אצל שמואל אבואב ודומיו!

אני באמת מקווה שהם יחזרו להציג אופנוענות שפויה ויהיו לדודמה שפויה לדורות הבאים.

nimi9
01-07-2015, 12:09
לגבי אריאל והמיגון - עוד בתגובות לכתבה על ה-1290 הכל נאמר.
בעיניי, בוחן במגזין אופנועים שרוכב לא ממוגן, שקול לרתך עם כפכפים וללא מסכה. מאוד לא מקצועי, הייתי אומר אפילו - "חאפרי". וזה לא קשור לא לרמת הרכיבה, לא לנפח האופנוע, ואפילו לא לאיך שאותו בחור מתמגן או לא מתמגן שלא במסגרת מבחן דרכים.

ד"א - אריאל השקיע מזמנו, וענה על התגובה שלי באותה כתבה על ה-1290, ותשובתו הייתה שזה שאצלי (ואני מניח, שגם אצל רבים אחרים) הוא נתפס כ"לא רציני", זאת מחמאה עבורו. בעיני, התשובה הזאת הולכת מצויין עם היעדר המיגון, וסגנון הכתבות שמתפרסמות לאחרונה. זאת רמה של בלוג אופנועים חביב ומשעשע, ולא של מגזין מקצועי, והגישה של אריאל היא גישה של אותו כתב בלוג, שכותב בעיקר כדי לשעשע את עצמו, ומי שלא מרוצה מהגישה או מהתוכן - מוזמן לדפדף הלאה.
זה ממש לא ענייני מה יקרה לאריאל, אם, חס וחלילה, יעשה טעות. אין לי ספק שהוא רוכב מוכשר, מנוסה וותיק יותר ממני. אם זאת, אני שומר לעצמי את הזכות להתרשם מהמקצועיות (או מהחוסר מקצועיות) שאדם מפגין כלפי חוץ.

+1
http://www.themagiccafe.com/forums/images/smiles/thumbsup.gif

Paz
01-07-2015, 12:24
אני לא בא לתת שום ביקורת על רמת האתר והכתבות עד כה אבל בעניין המיגון אני חייב להסכים.
כמי שגלש באתר הישן ובפורום מאז שהתחלתי לרכב על דו"ג, אני ועוד רבים אחרים אני מניח, התחנכנו על נושא ההקפדה על מיגון מלא
בכל מצב-דבר ששמו עליו דגש בכל מבחן גם אם זה קטנוע 100 סמ"ק וכמובן דיברו עליו ללא הפסקה בפורום.

קסד
01-07-2015, 13:06
אוקיי שוכנעתי.
מנהלים להעלות לאלתר את הסירטון של אריאל ל RoadShamer (http://wheelz.co.il/forums/showthread.php/23-%D7%A8%D7%95%D7%9B%D7%91%D7%99-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%94%D7%A0%D7%94%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%97%D7%A4%D7%A9%D7%95-%D7%90%D7%AA-%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%9B%D7%9D-%D7%91-RoadShamer) !!!

אברי
02-07-2015, 01:39
אני לא אצטט - כי יש יותר מידי.
תפקידו של המגזין הוא להעביר מידע נגיש וענייני בנוגע לתחום.

כולם מדברים על תפקידו של המגזין כ-מחנך.
זה לא תפקידו של המגזין לחנך לרכיבה נכונה כמו שתפקידו של הסרט 'רמבו 2' ( שעליו גדלתי ) לא היה לחנך אותי בלהרוג מלוכסנים.

כמו שאתה יודע שאם תשכיב נמוך מידי אתה תנשק את האספלט, ככה אתה יודע שלהחליק עליו כנראה יהיה עסק זוועתי.
אם אתה לא יודע מה הסיכון שאתה לוקח כשהמפתח נכנס לסוויץ', המקום שלך לא על האוכף.

אני לא רכבתי עם כפפות תקופה ארוכה.
ביום שקניתי כפפות היתה ההחלקה הראשונה שלי.
ובמזל נמנע ממני שיעור כואב.
האם ידעתי שכשאני אחליק הידיים ישלחו קודם ויחטפו את מלוא האספלט? ידעתי. האם ידעתי שזה יכאב? ידעתי.
אז למה לא רכבתי ממוגן? הרי בפולגז רק דיברו על מיגון מיגון מיגון.
מה קרה? לא לא הייתי מחונך?

האמת הפשוטה היא שכולם חושבים ( גם ובעיקר אלה שיכחישו את זה ) שלהם זה לא יקרה.
שהיום זה לא היום שבו הם יאכלו את הכדור. שהיום הם ישכיבו לתוך פניות בשכונת מגורים והם לא יכנסו בדלת של רכב.
כולם מאמינים שהם חסיני כדורים. גם כשהם אומרים שהם לא.

האם תפקידו של המגזין לחנך? לא.
זאת לא הפונקציה שלו. המגזין לא לוקח חלק ברכיבה האישית של כל אחד מאיתנו, וכשאנחנו מאבדים אחורי בפניה מהירה אנחנו מתרסקים לבד.
כשהקדמי נכנע לבלימה חזקה מידי והשיעור הפעם בא, על הצד הגבוה - אביעד אברהמי ומר כרוב ( סליחה, את השאר אני לא זוכר ) לא יעשו איתנו פיזיותרפיה מצאת החמה עד צאת הנשמה.

כל אחד צריך לנהל את הסיכונים שלו בשביל עצמו.
ג'ק לא יתן לכם זפטה על התחת כשתשתוללו על הכביש. הוא לא אבא שלכם.
על אופנוע אין 'נהגים של מושב אחורי'.

פעם רוכב ותיק אמר לי שחובת הזהירות היא עליי.
כשהייתי בן 4 רצתי על המדרכה ונפלתי. כאב לי. למדתי שנפילות כואבות אבל הדרך אליהן לא רעה בכלל.
זה היה החינוך שלי.

ערב טוב.

mor-t
02-07-2015, 07:14
כן לחנך, לא לחנך
רכיבה בלי מיגון היא חאפריות וחוסר מקצועיות
וכך אני מתייחס למי שרוכב ללא מיגון לא משנה כמה טובה השליטה שלו באופנוע

אריאל אלסיבוני
02-07-2015, 08:47
1. רכיבה היא רכיבה - עם מיגון או בלי מיגון.
2. פולגז מת - צריך להבין את זה.
3. ווילז זה לא פולגז - הקמנו את ווילז, אברהמי פרדר ואני בשביל להחזיר את הכיף לאופנוענות.
4. ווילי זה כיף - עם מעיל או בלי.
5. מקצועיות - אני רוכב למעלה מ-22 שנה. התחלתי לכתוב בפולגז לפני 11 שנים ומהר מאוד עברתי למדיה רצינית יותר. כך שאני כותב לפרנסתי על מכוניות ואופנועים כבר יותר מעשור. מי שמכיר יופי, מי שלא, יכיר. בשנים האחרונות נתווספו הרבה "עיתונאי אופנועים" למדיה. אני מכיר את כולם ויכול להגיד לך בעניין הזה דבר אחד - יש כאלו שלבושים במיטב ציוד המגן אבל אין להם מושג מה זה אופנוע ומה עושים איתו. יש כאלו שרוכבים שנים אבל עסוקים לצטט דפי נתונים בצורה מתוכחמת ולכתוב הצהרות אניגמטיות שיכולות להתאים לכל אופנוע. אני מקווה שגולשי ווילז יכולים להסתכל מעבר לקליפה. כי בחינה של כלי רכב היא התעסקות ב"ברזל" ולא לסיפורים שמסביבו בטח שלא לגוש הבשר שרוכב עליו.
6. צאו לרכוב. כל שניה שאתם כותבים פה היא שניה שבה אתם לא רוכבים. לא חבל?

כלבוטקס
02-07-2015, 09:07
יאללה מה באת להדליק אותנו פה ??!?!?
מחר על הבוקר אני מצלם לך את 431 בווילי עם טואנו עם תחתונים :-) על הפרנציפ !
עכשיו לעניין הכיף.... תמשיכו לשחרר כאלו סרטונים ויפה שעה אחת קודם.
לעניין המיגון ..... אני באמת מבין את החברה כאן והאמת קשה להסביר רכיבה ללא מיגון(שגם אני חוטא בה לעיתים)
אבל אולי הגיע הזמן לדאוג לך .....

sweet bamba
02-07-2015, 10:50

מישהו אמר שרכיבה היא לא רכיבה? רכיבה היא רכיבה. רכיבה היא רכיבה היא רכיבה! הנה.
ועדיין, הדיון היה אם הדבר הנכון הוא להיות ממוגנים בתהליך או לא.

3. ווילז זה לא פולגז - הקמנו את ווילז, אברהמי פרדר ואני בשביל להחזיר את הכיף לאופנוענות.

מקובל. זכותכם המלאה לבחון ולבחור לאן אתם רוצים לקחת את ווילז, גם אם אין ולו קשר הכי קטן בינו לבין פולגז. אישית - נהנה מאוד ומקווה שתמשיכו עם הקו - כי הוא מגניב וכיף לי לקרוא.

ווילי זה כיף. שוב, אין ויכוח. שוב - עניין המיגון בתהליך. אם תרצה, אם כבר - במהות שלו ווילי הוא דבר מסוכן - אבל אף אחד לא אמר שום דבר על זה. עניין המידותיות וכל זה.

5. מקצועיות - אני רוכב למעלה מ-22 שנה. התחלתי לכתוב בפולגז לפני 11 שנים ומהר מאוד עברתי למדיה רצינית יותר. כך שאני כותב לפרנסתי על מכוניות ואופנועים כבר יותר מעשור. מי שמכיר יופי, מי שלא, יכיר. בשנים האחרונות נתווספו הרבה "עיתונאי אופנועים" למדיה. אני מכיר את כולם ויכול להגיד לך בעניין הזה דבר אחד - יש כאלו שלבושים במיטב ציוד המגן אבל אין להם מושג מה זה אופנוע ומה עושים איתו. יש כאלו שרוכבים שנים אבל עסוקים לצטט דפי נתונים בצורה מתוכחמת ולכתוב הצהרות אניגמטיות שיכולות להתאים לכל אופנוע. אני מקווה שגולשי ווילז יכולים להסתכל מעבר לקליפה. כי בחינה של כלי רכב היא התעסקות ב"ברזל" ולא לסיפורים שמסביבו בטח שלא לגוש הבשר שרוכב עליו.

אז מה הטענה, שיש פחות מנוסים ממך? אין ויכוח. האם זה אומר שאתה תיפול יותר טוב מהם אם וכשתיפול (חו"ח, טפו טפו וכל שאר אלו)? אולי. האם זה אומר שמיגון לא היה שומר עלייך הרבה יותר טוב - ברור שכן. ואתה יודע את זה.

וואלה חבל. עוד מעט יוצא למבחן, ארכב בדרך.

Having said that,

אישית, כשתהחלתי לרכוב (קשה, קשה. רגיל ל"לרכב" כ"כ הרבה שנים) ב-2008 - שני מקורות לא הפסיקו לחפור לי במוח לא לוותר על מיגון - פולגז; ורונן מרשף טק שממנו קניתי את הציוד הראשון שלי. אני מאוד שמח על זה, כי זה הוטמע בי כ"כ חזק שאני יכול לספור על יד אחת, גג 2 את כמות הפעמים שרכבתי בלי מיגון. אני מאוד שמח על זה. למזלי לא יצא לי לעבור תאונות קשות, אבל אחת מהתאונות שעברתי כן הייתה בלי מיגון. ישר לתוך בגאז' של מונית.

Having said that 2,
חירות האדם קודמת לכל. בא לך לרכוב בלי מיגון? תהנה. חוליגניות זה בנ"ז, כולנו עושים את זה.

בהתייחסות לדברים של אברי, יש הרבה מאוד טיפשים. כאלו שבטוחים שלא יקרה להם כלום. בשביל האחד בהם שכן ייפול לו האסימון, ראוי להיות עם מיגון.

אריאל - תעשה מה שאתה רואה לנכון, רק קח בחשבון - צחוקים, מגניבות, חוליגניות - יום ניים איט - יש עליכם אחריות - תרצו או לא. עכשיו, מכאן - תעשו עם זה מה שתרצו.

אביעד אברהמי
02-07-2015, 11:02
והנה, אלסיבוני מרחיב בעניין:

http://wheelz.co.il/?p=94172

את דעתי אכתוב פה בהמשך היום.

shaig
02-07-2015, 11:23
[emoji471] [emoji106]
אי של שפיות בעידן הפוליטקלי קורקט.

Zvika
02-07-2015, 12:06
למרות שהביקורת של KKatkov הייתה בונה ונוסחה בבגרות ובשפה נאותה - התגובה היא פחות או יותר "זדיינו, האתר שלי ואני ירכב איך שבזין שלי. מי שלא מתאים לו, שיתחפף. וחוץ מזה נפצעתי אלף פעם אז אל תסבירו לי על מיגון וזה מענין לי את הביצה. ותפסיקו להתבכיין על הפולגז שלכם כי הוא מת. ושאר עיתונאי הדו"ג הם קשקשנים שלא מבינים מהחיים שלהם באופנועים, ולקינוח - בכלל למה אתם כותבים בפורום ולא רוכבים, לא חבל?".

לגבי הקינוח - וואלה רכבתי 13000 ק"מ בחודשים האחרונים (כש3 פעמים בשבוע בכלל אני עם הרכב שלי), כ2000 מהם רק בפסח שבין היתר רכבתי לגבול מצרים וגם לראש הנקרה, ועדיין כתבתי בפורום.. לא סותר.

דינגו
02-07-2015, 15:18
יש פה עוד משהו שנטוע עמוק אצלכם שאומר "מכיוון שזה מגזין מוכר הוא חייב לחנך רוכבים מתחילים וצעירים, ולתת דוגמא".
שתי הקביעות האלה כנראה שגויות.
...אף אחד לא קבע שמגזין מוכר חייב "לחנך" ו"לתת דוגמא".

KKATKOV - מכיר מוטו ז'ורנל (http://www.moto-journal.fr/)?
שם הם אולי ממוגנים, אבל שים לב...

https://www.youtube.com/watch?v=t9aPtNC-rIs
אני עם החנאנות שחושבים שמגזין הדו"ג היחידי בארץ עם ניחוח של 1st class במקצוענות ראוי שיהיה גם מחנך.
אני טוען לרמת מקצוענות גבוהה גם מהרמה שהופגה בפולגז בעשור האחרון של התכנים ושל מרבית חברי המערכת של ווילס,
וגם לפי הצהרותיו של אלסיבוני כאן.
מי שרוצה בחורות ערומים (שזה בכלל לא רע) יש לו דו"גרי.
מי שרוצה פורום יש בתפוז.
מי שרוצה עד קצת מבחנים יש בוואללה.
העובדה שווילס משדר רוח אחרת מפולגז זה סבבה ומרענן.
ובכל זאת, לטעמי הלא קובע, ווילס ממלא את החלל של פולגז מבחינת הכתובת הראשונה לרוכבים.
כשמדובר במתחילים, ה"תרבות" המוטורית נקבעת לא מעט בחינוך לכמה אופנוע זה דבר מועד לפורענות, ולכן מיגון זה א-ב של חינוך.

לגבי מוטו זו'רנל, לא הבנתי מה מקביל פה. חוש הומור זה אחלה, אבל הם עדיין רוכבים ממוגנים ובמסלולים או כבישים סגורים.

ואחרי שכתבתי את כל זה, אני נזכר בתלונות על ווילי בתוך העיר במבחן לסופר-דיוק ועוד כמה דברים כאלה שהביאו לי את הסעיף בפלצנות של הקוראים בזמנו.
לכל דבר יש טווח, וווילס החליטו שהם לא יהיה במקום של פולגז על הסקאלה.
אולי זה לא המקום הנכון מבחינתי, אבל נדרש אומץ לשבור תבנית מוצלחת ולצאת לדרך חדשה.

Ami
02-07-2015, 17:03
כמה צדקנות על נושא המיגון

TheDevilInside
02-07-2015, 18:05
התגובה היא פחות או יותר "זדיינו, האתר שלי ואני ירכב איך שבזין שלי. מי שלא מתאים לו, שיתחפף. וחוץ מזה נפצעתי אלף פעם אז אל תסבירו לי על מיגון וזה מענין לי את הביצה. ותפסיקו להתבכיין על הפולגז שלכם כי הוא מת. ושאר עיתונאי הדו"ג הם קשקשנים שלא מבינים מהחיים שלהם באופנועים, ולקינוח - בכלל למה אתם כותבים בפורום ולא רוכבים, לא חבל?".

זו גם ההרגשה שאני קיבלתי.. חבל.
לא מכיר את אריאל, אבל אם הוא רוכב מעל 22 שנה, כנראה הוא יודע על מה הוא מדבר. אני רוכב רק עשר, אז אשתוק.
יודעים מה, נראה לי גם אמכור את החליפה שלי.. מישהו מעוניין?

lokimonster
02-07-2015, 20:01
1. רכיבה ללא מיגון היא רכיבה פחות אחראית וחבל שזה מה שאתה מציג
2.. מת יהיה זיכרו ברוך חבל שכך
3.הכיף לאופנוענות ובכל זאת אפשר להוות דוגמה בייחוד אתם המקצוענים ופה אתם לטעמי מפסידים נקודות וזה נראה רע.
4. ווילי זה דיבילי ואם התפספסף משהו כמובן שעדיף מיגון אבל העיקר הכיף זה גם הקהל שתקבל
5. אכן אתה מקצועי וכאדם שחיי את הענף של הדו גלגלי דווקא אתה צריך להציג את הרוכב המושלם ולא רוכב זב חוטם בגיל 16 שמראה לחברה שלו איך הוא מוחק את הקעקוע בגב.
6. אם אנשים לא יכתבו פה מה הטעם לפורום??( טוב הייתי צריך תשובה ברור לי שאתם רוצים שנכתוב)
חברה יש לכם הרבה מה להציג ולמרות דעתי השלילית על ווילי אפשר לחיות עם זה אבל לדעתי אתר מקצועי שמכבד את עצמו הוא יעשה זאת עם מיגון מלא!
תחשבו על זה

Mמהר
02-07-2015, 21:06
ווילי זאת מיומנות שיכולה להציל אותך מהתרסקות במקרים מסוימים.

חוץ מזה זה כיף,הרבה יותר כיף מסטופי.

TheDevilInside
02-07-2015, 22:27
ווילי וסטופי והחלקה לתוך פניה זה כיף, זה עוזר וזה מגניב. כולם עושים, או לפחות מנסים לעשות. אבל מה שמשנה זו הצורה בה עושים את זה.
לצורך העניין, לא עובר יום בלי שאני דופק איזה ווילי לנקות את הראש- אבל לא עם טישרט. אבל זה רק אני.

eran-go
02-07-2015, 22:46
TheDevilInside, למה אתה אומר שסיבוני רוכב לא ממוגן? לא שמת לב לכרס?
22 שנים של רכיבה! זה לא כרס של נחת, זה מיגון לגיטימי שנצבר!

גילוי נאות: כותב שורות אלה, רוכב רק עם מיגון מלא ואפילו הולך לישון איתו.

israel
02-07-2015, 22:51
TheDevilInside,

גילוי נאות: כותב שורות אלה, רוכב רק עם מיגון מלא ואפילו הולך לישון איתו.

אתה הולך לישון גם עם מיגון ירכיים?

eran-go
03-07-2015, 00:35
לא נרדם בלי זה, אחרת הן משתפשפות. :-)

beeaaver
03-07-2015, 09:51
את דעתי אכתוב פה בהמשך היום.

https://www.youtube.com/watch?v=Lskzmiz7gmU

אמיר
03-07-2015, 11:55

מישהו סיפר לכם שאופנוענות זה "לא כיף"?
חשבתם שמישהו קונה אופנוע רק כדי שיוכל להכנס לפורום ולהציג את הכיף?

נ.ב.
מכל התגובה ה"רשמית שלך", אקח את זה -

רק חוק אחד – תפעיל את הראש.
למרות שאני לא בטוח שאתה עוקב אחר החוק הזה ואז למה שאני כן?
אז נחזור לשידורי הטלויזיה החינוכית -
בכביש על תהיה צודק - תהיה חכם.

קסד
03-07-2015, 12:32
אני רק אניח את זה כאן -
https://www.google.com/?q=cyclists%20with%20helmets%20more%20likely%20to% 20be%20hit

מתמגנים מחונכים לכו תבדרו לדארווין.
חפרתם.

אמיליוס
03-07-2015, 20:07
נראה לי שהעניין פה פוספס לחלוטין.
בנאדם בא וסיפר סיפור אישי. מוסר ההשכל אליו הוא כיוון היה שהמיגון האופטימלי הוא זה שנמצא
בין האוזניים. נדמה לי שאין מוסר השכל טוב יותר מזה.
מעבר לזה, כל אדם חופשי לעשות כרצונו. אחד עם מיגונים,שני בלי. מהשלושה שהצטלמו בסרטון לכל אחד היה קול אחר ונפרד. וזה מקובל ובסדר לחלוטין.
למה כשמישהו לא פועל ומתנהג כפי גישתכם והשקפתכם זה לא בסדר???
למה נראה לכם שהכותב הוא "מעצב דעת קהל"?
למה נראה לכם שדווקא הוא, ולא ההורים או המורים של מי שעולה על דו"ג, הוא המחנך העיקרי ל"תרבות" נהיגה נכונה וראויה?
תפסיקו לשפוט ולנסות להחריב כל דעה וגישה של מישהו ש"לא בא לכם טוב", ותשתחררו קצת. אתם מגיבים פה כמו חבורה של סבתות במועדון גיל הזהב השכונתי.
הכותב בא ללמד שתמיד יש לעשות שימוש ב common sense. הוא עושה זאת בהומור, בכיף, תוך הבאת משנתו וסיפור חייו. לא חושב שזה לא ראוי. חושב שזה כן, אמיץ ופותח את המחשבה לזה שלמרות שמיגון הוא חשוב דווקא מה שיותר חשוב הוא השכל, ואת זה נוטים לשכוח.
אהבתי, אחלה כתבה.

KKatkov
03-07-2015, 20:48
למרות שהביקורת של KKatkov הייתה בונה ונוסחה בבגרות ובשפה נאותה - התגובה היא פחות או יותר "זדיינו, האתר שלי ואני ירכב איך שבזין שלי. מי שלא מתאים לו, שיתחפף. וחוץ מזה נפצעתי אלף פעם אז אל תסבירו לי על מיגון וזה מענין לי את הביצה. ותפסיקו להתבכיין על הפולגז שלכם כי הוא מת. ושאר עיתונאי הדו"ג הם קשקשנים שלא מבינים מהחיים שלהם באופנועים, ולקינוח - בכלל למה אתם כותבים בפורום ולא רוכבים, לא חבל?".

לגבי הקינוח - וואלה רכבתי 13000 ק"מ בחודשים האחרונים (כש3 פעמים בשבוע בכלל אני עם הרכב שלי), כ2000 מהם רק בפסח שבין היתר רכבתי לגבול מצרים וגם לראש הנקרה, ועדיין כתבתי בפורום.. לא סותר.

אני הבנתי את התשובה של אריאל בדיוק באותה צורה.
לזה שאני מנסה לכתוב כאן, יש 2 סיבות עיקריות: האחת, שמשעמם לי בשיקום, והשניה היא, שאני מתכחש למותו של פולגז.
כנראה, שהגיע הזמן להפסיק להכחיש. פולגז מת, ולא רק עבר לפלטפורמה אחרת עם שם חדש. ולא סתם אני לא רואה כאן חלק גדול מהאנשים, שעיצבו עבורי את הפורום בפג"ז.

אז תודה לאריאל על ההבהרות. אני אלך להתבייש, שהעזתי לפנות בלי לבקש רשות, לרוכב כ"כ דגול, עם 51 תפרים, ואלך להתאמן על וילי עם כסא גלגלים.

Mמהר
03-07-2015, 20:52
רחמים עצמיים זה רעל לגוף המחלים

KKatkov
03-07-2015, 21:06
רחמים עצמיים זה רעל לגוף המחלים
איפה מצאת כאן רחמים עצמיים?
אצלי הכל מצויין, ואני מחלים בקצב של היאבוסה בהאצה, חבריי מבקרים אתי כמעט מידי יום, ואנו דנים בדגם האפנוע שאקנה כשאשתקם.

Mמהר
03-07-2015, 21:21
הקטע עם "אני אלך להתבייש על שהערתי לרוכב דגול" נשמע ככה אולי אני טועה

השרשור הזה קצת איבד כיוון,מלדבר על החלקות זנב בפנייה עברנו לדבר על מה אומרת בחירת המיגון של הרוכב על הרוכב עצמו.

מכיף וקליל למייגע ומשעמם תוך שתי תגובות.

בפורום אופנועים אמורים לדבר על אופנועים מה זה משנה הכותרת שבראש האתר?

TheDevilInside
03-07-2015, 21:26
נחזור לדבר על החלקה לתוך פניה. זה כיף אחושרמוטה.
אבל אני עדיין מחכה למה שיש לאביעד להגיד בעניין..

אמיר
04-07-2015, 01:21
הקטע עם "אני אלך להתבייש על שהערתי לרוכב דגול" נשמע ככה אולי אני טועה

קוראים לזה ציניות או סרקזם.
איפה c881 כשצריך אותו?

Mמהר
04-07-2015, 01:44
ציניות וסרקזם הם שני מושגים שונים.

אמיר
04-07-2015, 11:27
ציניות וסרקזם הם שני מושגים שונים.
בגלל זה שאלתי איפה c881 שיסביר אותם...

נ.ב.
אני רשמתי OR, אתה קראת AND.

Mמהר
04-07-2015, 14:53
תן לי לעזור לך בגלל שנראה שאתה לא יודע על מה אתה מדבר...
הבחור השתמש בסרקזם,מבין
עכשיו נותר לך לחפש את המשמעות של ציניות במילון ולעולם לא תאלץ להטריד את c881 בשאלות על מושגים שלא ברורים לך כל פעם שיתחשק לך להיות יומרני בפורום אופנועים.

אמיר
04-07-2015, 15:01
יומרני - שואף להישגים שאינו יכול לעמוד בהם.

אתה יכול להסיר דאגה מלבך.
אין לי שאיפות.
ביחוד לא בפורום שכזה.

TheDevilInside
04-07-2015, 15:32
חברים, וויכוח מיותר. חבל שינעל בגלל זה.

אביעד אברהמי
05-07-2015, 11:32
שוב לקח לי קצת זמן, אבל הנה גם לזה הגעתי.

אני חושב שנאמרו פה כמה דרים נכונים, אבל חלק מהדברים שגויים לחלוטין קונספטואלית ומקורם בקו מחשבה שכבר לא נכון לתקופה.

ראשית לעניין המיגון. כמו שוודאי ראיתם בכתבה, גם אני וגם פרדר ממוגנים בחליפת עור מלאה, מגפיים, קסדה וכו'. כשאנחנו רוכבים ומצטלמים ככה אנחנו עושים את זה.
אלסיבוני בחר שלא ללבוש חליפת עור או מעיל, ומבחינתנו גם זה בסדר. זו הדרך שלו, ואנחנו מקבלים אותה. ככה הוא נהנה מעשיית אופנוענות, וזו דרך לגיטימית.

יש פה לדעתנו עניין עקרוני שעליו צריך לתת את הדעת. האם תפקידו של המגזין הוא לחנך רוכבים צעירים ולטעת בהם מודעות למיגון או לדברים כאלה ואחרים? ובכן, פה לדעתנו התשובה היא חד וחלק לא. כמו שכתבתי בשרשור אחר, זה היה נכון לפני 20 שנה, כשמגזין מוטו היה מקור המידע היחיד והוא אשכרה חינך פה דורות של רוכבים והיה מודל לחיקוי. היום אנחנו ב-2015, ואנחנו יכולים להגיד בפה מלא ובלי להתבלבל שני דברים: הראשון הוא שכל רוכב היום חשוף לעשרות או מאות מקורות מידע שונים ומגוונים, וזה נכון לכל תחום, לא רק לאופנועים. בתוך מאות מקורות המידע האלה יש גישות שונות לחלוטין, שחלקן הפוכות. לכן המשקל החינוכי של מגזין ירד משמעותית. אין כבר את אותו המקור היחיד שמהווה אורים ותומים ושמתווה דרך. את זה, אגב, אומרים כל הקולגות שלנו בכל העולם. העניין השני, שקשור לראשון, הוא שחבר'ה צעירים כמעט ולא קוראים מגזינים. תעשו ניסוי - תפסו ברחוב 10 אופנוענים צעירים בני 16 עד 22 ושאלו אותם מה מקורות המידע האופנועניים שלהם. אתם תראו שרובם לא קוראים מגזינים, גם לא באינטרנט. הם עסוקים יותר בלראות סרטוני סטאנטס אמריקאיים ושאר אייטמים שמעלים להם עוד יותר את סף הריגוש הגבוה ממילא.

אז מה נשארנו? עם קבוצה קטנה של הארד-קור, נקרא להם המשוכנעים. אז האם התפקיד של המגזין הוא לשכנע את המשוכנעים? שוב, לדעתנו לא. למשוכנעים השינוי הזה קשה, ואנחנו לחוטין מבינים למה. גם לרובנו במערכת זה קשה. אפילו קשה מאוד. לצאת מהאוטוסטרדה המהירה שכולם רצים בה, לחתוך לשביל שליד ולתת פול גז. לא משהו שאנחנו רגילים, אבל אין ברירה. אם רוצים להמשיך ולעשות מגזין בישראל, חייבים להתאים אותו לרוח התקופה. אגב, בהקשר הזה, כל מי שחושב שאם הוא יקים 'מגזין מקצועי' שפונה להארד-קור האופנועני בארץ עם כתבות עומק איכותיות או טורים ארוכים וטרחניים, קבלו חדשות - במקרה הטוב אתם תהיו עם 500 גולשים קבועים. מזה, חברים, אי אפשר לקיים מגזין.

אני אסכם פה בשני מישורים. הראשון הוא הכיוון של מגזין WheelZ - ברוחנו אנחנו רואים מגזין שבראש ובראשונה כיף להפיק אותו (אנחנו) וכיף לצרוך אותו (אתם). אם לפרוט את זה לנושאים, אז אתם תראו פה במגזים מצד אחד כתבות עומק רציניות, אם זה כתבות טכניות, מבחני עומק, מבחנים השוואתיים וכו', כמו שאנחנו רגילים להפיק מפול גז, אבל מצד שני אתם תראו כם כתבות קלות לעיכול כמו כתבה על עשרת המנועים הגדולים בישראל או כתבת הסליידים, או עוד כמה דברים שיש לנו בקנה (חלק מהם כבר הפקנו ונמצאים בשלבי עריכה כאלה ואחרים). אתם תמשיכו לקרוא פה את יוסי שווץ למשל, אבל זה יהיה לצד כתבה על ווילי'ז או דריפטים. למה? קודם כל כי זה כיף לנו, שנית כי זה כיף לכם, ושלישית, וזו אולי הנרודה החשובה - זו הגישה שעשויה להכניס לאתר דם חדש של רוכבים, שעד היום לא קראו במגזינים. כשהם יהיו באתר ויקראו בו באופן קבוע - אז יהיה לנו הכוח להשפיע באמת על חינוך הדור הצעיר.

השני הוא עניין המיגון של אלסיבוני. כבר אמרתי את זה קודם ואני אגיד את זה שוב לסיכום - לא בא לו ללבוש מעיל? ככה יותר כיף ומגניב לו? אז ככה זה יהיה. לא מקצועי? מקצועי בהחלט, לפי כל קנה מידה מגזיני. אני מציע, בלי שמץ של התנשאות, לכל מי שחושב שזה לא מקצועי, לבדוק מחדש את ההגדרה שלו למקצועיות.

וזהו, שתהיה לכולנו אופנוענות כיפית :)

sweet bamba
05-07-2015, 11:42
תראה. תשמע. תבין.

עד הפיסקה האחרונה, על המיגון של אלסיבוני, הכל היה בסדר וקיבלתי את הטקסט. הפיסקה האחרונה אילצה אותי להגיב.

זכותו? לגמרי. כיף לו? תפאדל. לא באים לחנך? סבבה. העולם השתנה? זרמתי.

לקרוא לזה מקצועי? לעג לרש. בחייאת. מקצועי זה חליפות. מקצועי זה להבין את הסכנות ולא לזלזל בהן. מקצועי זה לזכור מקרים כמו זה של הבחור על ה s1000 שברח לי השם שלו שנהרג ונכתב טור ממקום מאוד אמיתי עליו. לקחת אחריות. מה שהולך פה מזכיר לי את סימבה ממש לפני שהוא פגש את הצבועים. "סכנה? אני בז לסכנה. חה חה חה".

אם אתה מכיר הגדרה טובה יותר למקצועיות, מבלי להתפלפל בקטנות - אשמח לשמוע.

ושוב - לי אישית הרבה יותר כיף הגלגול החדש מאשר כתבות הקטנועים הרבות שהיו. למרות שעזרו לי בהתלבטויות בתקופת הבורגמן.

KKatkov
05-07-2015, 11:50
אני אוותר על הדיון.
אני חושב שהסברתי את דעתי, וזכותכם לא להסכים איתי. איש באמונתו ינהל מגזין.

matan27
05-07-2015, 16:55
אני גם הרמתי גבה כשראיתי שניים ממוגנים ואחד בלי כלום. אבל זאת זכותו, כמו שאביעד אמר לא באים לחנך, אלא לספק תוכן כיפי.

אני מאותם קוראים שמעדיף כתבות כיפיות, קלילות, ומעניינות לקריאה, ע"ח כתבות טרחניות עם מספרים של הרוגים וכו'..

אגב, בהרבה מגזינים "רצינים" בחו"ל עוסקים בין השאר גם ב"שטויות" שכאלה. מדריך ל"ווילי" לצורך העניין הוא אחד מהם,
אז לא צריך כל דבר לקחת לשלילה.

שוב, בהצלחה לפלטפורמה החדשה!

אביעד אברהמי
05-07-2015, 17:05
תראה. תשמע. תבין.

עד הפיסקה האחרונה, על המיגון של אלסיבוני, הכל היה בסדר וקיבלתי את הטקסט. הפיסקה האחרונה אילצה אותי להגיב.

זכותו? לגמרי. כיף לו? תפאדל. לא באים לחנך? סבבה. העולם השתנה? זרמתי.

לקרוא לזה מקצועי? לעג לרש. בחייאת. מקצועי זה חליפות. מקצועי זה להבין את הסכנות ולא לזלזל בהן. מקצועי זה לזכור מקרים כמו זה של הבחור על ה s1000 שברח לי השם שלו שנהרג ונכתב טור ממקום מאוד אמיתי עליו. לקחת אחריות. מה שהולך פה מזכיר לי את סימבה ממש לפני שהוא פגש את הצבועים. "סכנה? אני בז לסכנה. חה חה חה".

אם אתה מכיר הגדרה טובה יותר למקצועיות, מבלי להתפלפל בקטנות - אשמח לשמוע.

ושוב - לי אישית הרבה יותר כיף הגלגול החדש מאשר כתבות הקטנועים הרבות שהיו. למרות שעזרו לי בהתלבטויות בתקופת הבורגמן.

אם כבר הזכרת את הבחור שנהרג על ה-S1000RR בנחל שורק, אז הנה לך דוגמה מצוינת להעברה של הנקודה שלנו. אחד רוכב ממוגן מכף רגל, חליפת עור של מיטב התוצרת, קסדה של 5,000 ש"ח, מגפיים, כפפות, הכל טופ-אוף-דה ליין. ושלא לדבר על האופנוע המושקע. השני רוכב עם חולצה קצרה, קסדה וכפפות קיץ. האחד מנסה לתת מרפק באספלט בכביש ציבורי, בלי שדה ראייה, בקו שמשאיר אותו בלי שום רזרבה למקרה שמשהו ישתבש (וגמו שידוע לנו - משהו בהחלט השתבש), השני נותן סליידים במגרש חניה תחת ביקורת ועם 100% שליטה במה שהוא עושה. וזה בדיוק העניין שאנחנו מנסים להעביר ושאלסיבוני כתב פה בשרשור ובטור שלו - הראש הוא אביזר הבטיחות יותר מכל דבר אחד. אם לא תפעיל את הראש, גם אלף חליפות עור לא יעזרו לך."זה לא מה אתה לובש, זה איך שאתה חושב" - כבר אמרו גדולים ממני, ומתנצל על הפרסומת, אבל תראה את הפרומו הזה:

https://www.youtube.com/watch?v=HgxPgvWVO_w

lokimonster
05-07-2015, 23:14
מי זה ההארד קור???
על פניו את הוותיקים ( אותם רוכבים וותיקים שאחריהם מעל 20 שנות רכיבה) אתם מאבדים בשל הגישה החדשנית.
ייתכן כצעד עסקי זה טוב לטעמי אני מרשה לעצמי לדבר בשם עוד עשר חברים שלי שהם ( לא אני) נחשבים אושיות בתחום אותם אתם מאבדים וחבל כי התרומה שלהם לאתר שווה זהב ( עצות מסיון ידע וכו׳)
תצליחו בזה אני סוגר את הסאגה הזאת

droravr
05-07-2015, 23:52
האמת, את הכתבה המדוברת בכלל לא קראתי, הגעתי לפה בעקבות השרשור שהתחיל סמיילי...

מפוסט לפוסט הבנתי על מה סמיילי מדבר, וואלה, אני שכתבתי לו "צריך לתת זמן חסד, זו רק ההתחלה" אני אוכל את הכובע. טעיתי, מסתבר שצמח פה משהו שונה, מסתבר שבלי שאמרו לנו זה לא ההמשך של פול גז (או הציטוט שעלה פה על שורות הפוסטים - "פולגז מת"). האמת שהיה לי מוזר, אני הגעתי לכאן בפעם הראשונה דרך הכתובת של פולגז, משונה...

אני אישית מסכים עם כל אותם "ממורמרים", התשובה של אביעד הפתיעה אותי יותר מכולן. אני מכיר את אביעד דרך הפורום כבר שנים (ואף פגישה מקרית אחת בכביש עכו צפת), לא האמנתי שאני אקרא דווקא ממך היתממות שכזו. הרי פולגז היה סוג של מגדלור עבור מתחילים בתחום, כל חבר ששאל אותי על אופנועים ישר הפניתי אותו לפורום והדגשתי בפניו את חשיבות המיגון. למרות זאת, ההיתממות הזאת של "אנחנו לא מחנכים" פשוט משאירה אותי המום, אז כן! אתם מחנכים, תרצה או לא, תגיד עד מחר "אני ארכב איך שבא לי ושאף אחד לא ייקח ממני דוגמא" (פה מדובר על אריאל) אבל העובדה היא שלוקחים ממך דוגמא! אל תתמם, מספיק עם זה! אז אם באמת על הזין שלך (שוב אריאל) זה בסדר אבל אם זה לא, ומיגון חשוב לך אז תתבגר ותיקח אחריות (אביעד)!

חוץ מזה, אין הרבה מה להגיד, ווילז כבר באוויר זמן מה ואם לא שמתם לב הרבה אושיות פורום (מהפורום הישן, איך קראו לו? זה שאסור לומר את שמו? ואה נכון פולגז) נעלמו ובדיוק מהסיבות האלה. אבל האמת, בסופו של דבר זה המגזין שלכם תעשה איתו מה שבא לכם אבל יש סיכוי טוב שתאבדו ככה הרבה חברים שהיו איתכם הרבה שנים ותרמו רבות (לפורום הקודם לפחות).

יאללה הלכתי לבדוק מה זה פורום שמונה, מסתבר שתפוז לא נסגר בשנת 95 כמו שחשבתי...

KKatkov
06-07-2015, 01:02
יאללה הלכתי לבדוק מה זה פורום שמונה, מסתבר שתפוז לא נסגר בשנת 95 כמו שחשבתי...

מעניין, האם יש לי מה לתרום ב-AdvRider.
זה שיש שם המון מידע שמעניין אותי, כבר ראיתי.

droravr
06-07-2015, 01:10
אבל איך זה קשור למה שציטטת =)?

Mמהר
06-07-2015, 01:10
בפורומים בחו"ל יש ערימות של ידע ועדיין אין תחליף למאגר ידע מקומי.

למה אתה ער בשעה כזאת? לא שמעת על מורפיום?

לפחות כדור שינה,תבקש ברוטיזולאם.

KKatkov
06-07-2015, 01:11
אבל איך זה קשור למה שציטטת =)?

עכשיו יותר טוב?

בפורומים בחו"ל יש ערימות של ידע ועדיין אין תחליף למאגר ידע מקומי.

למה אתה ער בשעה כזאת? לא שמעת על מורפיום?

לפחות כדור שינה,תבקש ברוטיזולאם.
מה לישון? מה אני, נכה?

nihrider
06-07-2015, 01:37
אין לי בעיה עם איך שווילז כרגע, אבל אני כן אציין שבתור רוכב מתחיל, נסיעה שניה שלי עם האופנוע (ראשונה לקחת אותו הבייתה) הייתה לחנות לקנות ציוד מיגון מלא* לאופנוע.
לא יודע אם הייתי עושה את זה אם לא הייתי מבלה שנה בפול גז לפני הקניה.

*מיגון מלא חוץ מנעליים שאותן אני אקנה בקרוב, בתקווה לפני שאני אצטרך אותן (קסדה, מעיל +מיגון גב, כפפות, מגיני ברכיים). פלוס שרשרת ומנעול דיסק (שדי מאכזב מבחינת אזעקה).

Mמהר
06-07-2015, 01:44
עכשיו יותר טוב?
מה לישון? מה אני, נכה?
אז מצבך טוב, אחרי תאונה אני תמיד עייף במיוחד בשעות כאלה אבל לא מצליח להירדם.

תחזור הביתה ותפסיק לתפוס מיטה אם אתה כל כך מלא אנרגיה.

KKatkov
06-07-2015, 01:46
אז מצבך טוב, אחרי תאונה אני תמיד עייף במיוחד בשעות כאלה אבל לא מצליח להירדם.

תחזור הביתה ותפסיק לתפוס מיטה אם אתה כל כך מלא אנרגיה.
יש מצב שזה יקרה עוד השבוע...

Mמהר
06-07-2015, 01:54
https://www.youtube.com/watch?v=APCc4tJjDMM

דינגו
06-07-2015, 12:21
למה לא לתרום לפורום כאן ולקבל תכנים באתרים אחרים?
כי זה מוסיף טראפיק ותומך באתר שעובד בצורה לא מקצועית מבחינתך?
הפורום הישן אבד. כמות החומר שהיתה שם עצומה ועזרה להמוני גולשים.
לדעתי יש אפשרות לתרום בפורום החדש גם בלי להסכים עם צורת הכתבות במגזין.
בסופו של דבר אין עוד פורום כמו פה, בתפוז (מעבר לפורמט השונה) אין פורום לרוכבים מתחילים, אין פורום טכני, והדברים שם הולכים לאיבוד לדעתי.

לאביעד ויתר המערכת:
הסתכלתי שוב על טור העורך בתחילת הדרך של ווילס.
אני חושב שלאחריו ההרגשה של רבים היתה שפולגז נסגר מבעיות עם בעלי החברה/whatever, וכאן יהיה המשך עם טוויסט של חדשנות ומגניבות.

אם אתם מכוונים לקהל חדש (וזה טוב כי מי שקופא על השמרים הרבה פעמים נעלם), תבדקו שאתם לא מאבדים יותר מידי קהל ישן.
אני מסכים שהסקאלה של רכיבה ממוגנת היא רחבה, ושאי אפשר לרצות את כולם אף פעם -
לזכרוני היו טענות גם כשבועז בר בדק קטנועים ותלת-גלגלים עם קסדת 3/4 (לטעמי אז זה היה מוגזם).
לזכרוני לא היו טענות כש-JONATHAN רכב על ליטר ספורטיבי בסקירת אופנוען מאומן, עם טי-שירט וחליפת מיגונים קשיחים לגוף ולמרפקים.

לראות את החולצה המתנפחת של אלסיבוני בזמן ווילי על ה-KTM אדוונצ'ר היה לדעתי מעבר לאיזשהו קו.
גם אם מגזינים בחו"ל לא מנסים לחנך, אני לא זוכר שם בוחנים במבחן רציני (רכיבה ראשונה מבחינתי זה מבחן ולא משהו היתולי עם ווספה ותחפושות של דבורה )
שרוכבים ללא מיגון גוף. גם לא במדריך איך עושים ווילי.

שווה לעשות חושבים ולמצוא משהו באמצע.
אם אלסיבוני יקלל אותנו הזקנים וילבש מיגון פעם בשבוע כשהוא רוכב במבחן, אני לא בטוח שתאבדו את כל הצעירים צופי הסטאנטס.
זה אולי יפגע קצת בבריאות הנפשית שלו, אבל אני לא משוכנע שיש לו יותר מידי, או שאכפת לו ממנה. :p

danielk
06-07-2015, 13:05
שוב לקח לי קצת זמן, אבל הנה גם לזה הגעתי.

אני חושב שנאמרו פה כמה דרים נכונים, אבל חלק מהדברים שגויים לחלוטין קונספטואלית ומקורם בקו מחשבה שכבר לא נכון לתקופה.

ראשית לעניין המיגון. כמו שוודאי ראיתם בכתבה, גם אני וגם פרדר ממוגנים בחליפת עור מלאה, מגפיים, קסדה וכו'. כשאנחנו רוכבים ומצטלמים ככה אנחנו עושים את זה.
אלסיבוני בחר שלא ללבוש חליפת עור או מעיל, ומבחינתנו גם זה בסדר. זו הדרך שלו, ואנחנו מקבלים אותה. ככה הוא נהנה מעשיית אופנוענות, וזו דרך לגיטימית.

אתה מדגיש את העובדה שאתם מצטלמים גם, משמע אתה מבין שזה לא רק בשביל עצמך, אלא זה גם לנראות עיניים אחרות, לפחות מודעות עצמית לחלקכם יש. הדרך שלו מקובלת עליכם, אבל אל תקטין ראש ותגיד שלא היית מעדיף אותו ממוגן, ולא כי אכפת לך ממנו, אלא כי זה היה נותן רושם יותר רציני על המגזין שלכם.

יש פה לדעתנו עניין עקרוני שעליו צריך לתת את הדעת. האם תפקידו של המגזין הוא לחנך רוכבים צעירים ולטעת בהם מודעות למיגון או לדברים כאלה ואחרים? ובכן, פה לדעתנו התשובה היא חד וחלק לא. כמו שכתבתי בשרשור אחר, זה היה נכון לפני 20 שנה, כשמגזין מוטו היה מקור המידע היחיד והוא אשכרה חינך פה דורות של רוכבים והיה מודל לחיקוי. היום אנחנו ב-2015, ואנחנו יכולים להגיד בפה מלא ובלי להתבלבל שני דברים: הראשון הוא שכל רוכב היום חשוף לעשרות או מאות מקורות מידע שונים ומגוונים, וזה נכון לכל תחום, לא רק לאופנועים. בתוך מאות מקורות המידע האלה יש גישות שונות לחלוטין, שחלקן הפוכות. לכן המשקל החינוכי של מגזין ירד משמעותית. אין כבר את אותו המקור היחיד שמהווה אורים ותומים ושמתווה דרך. את זה, אגב, אומרים כל הקולגות שלנו בכל העולם. העניין השני, שקשור לראשון, הוא שחבר'ה צעירים כמעט ולא קוראים מגזינים. תעשו ניסוי - תפסו ברחוב 10 אופנוענים צעירים בני 16 עד 22 ושאלו אותם מה מקורות המידע האופנועניים שלהם. אתם תראו שרובם לא קוראים מגזינים, גם לא באינטרנט. הם עסוקים יותר בלראות סרטוני סטאנטס אמריקאיים ושאר אייטמים שמעלים להם עוד יותר את סף הריגוש הגבוה ממילא.

אז אתה אומר שבני 16-22 לא קוראים מגזין, ומי שכן קורא מגזין, הם דווקא אלו שכן היו רוצים תוכן הרבה פחות רדוד ובוחן ממוגן, ואתם בעצם מפנים את התוכן שלכם לאלו שלא קוראים אותו, כישלון?
יש הבדל עצום בין לראות רוכב מוכשר מבצע משהו בלתי הגיוני בעליל (ללא הסבר, מה שיותר משאיר אותך פעור פה) לבין לזרוק במילה וחצי לרדת על הקידמי ולהוריד שלושה הילוכים, עכשיו מה נראה לך שהם ינסו? לעשות דריפט כמו הרוכבים של אייקון שקורבט רודפת אחריהם בדריפט? או לנסות את השיעור שנתתם במילה וחצי בתוך העיר? הקהל שאתם מכוונים אליו, ביום שהוא כן יקרא אז הוא יחקה אותכם ולא אף אחד אחר.

אז מה נשארנו? עם קבוצה קטנה של הארד-קור, נקרא להם המשוכנעים. אז האם התפקיד של המגזין הוא לשכנע את המשוכנעים? שוב, לדעתנו לא. למשוכנעים השינוי הזה קשה, ואנחנו לחוטין מבינים למה. גם לרובנו במערכת זה קשה. אפילו קשה מאוד. לצאת מהאוטוסטרדה המהירה שכולם רצים בה, לחתוך לשביל שליד ולתת פול גז. לא משהו שאנחנו רגילים, אבל אין ברירה. אם רוצים להמשיך ולעשות מגזין בישראל, חייבים להתאים אותו לרוח התקופה. אגב, בהקשר הזה, כל מי שחושב שאם הוא יקים 'מגזין מקצועי' שפונה להארד-קור האופנועני בארץ עם כתבות עומק איכותיות או טורים ארוכים וטרחניים, קבלו חדשות - במקרה הטוב אתם תהיו עם 500 גולשים קבועים. מזה, חברים, אי אפשר לקיים מגזין.

לא הבנתי, אז תפסידו את כל המשוכנעים, והקהל יעד שאתם מכוונים אליו לא קורא מגזינים גם ככה, אז בעצם אתם בהפסד של קוראים.
ועצוב שחשוב לכם הכמות על האיכות.
מחפשים איכות? יש דוגיגים, יש וואלה, שם אני אמצא מידע איכותי.
רוח התקופה? מי זה הצעיר הזה? גם היום נערות פותחות רגליהן בגיל 12, כרוח התקופה, בטוח שלא תקבל את זה בקלילות אם זה יקרה אצלך.

אני אסכם פה בשני מישורים. הראשון הוא הכיוון של מגזין WheelZ - ברוחנו אנחנו רואים מגזין שבראש ובראשונה כיף להפיק אותו (אנחנו) וכיף לצרוך אותו (אתם). אם לפרוט את זה לנושאים, אז אתם תראו פה במגזים מצד אחד כתבות עומק רציניות, אם זה כתבות טכניות, מבחני עומק, מבחנים השוואתיים וכו', כמו שאנחנו רגילים להפיק מפול גז, אבל מצד שני אתם תראו כם כתבות קלות לעיכול כמו כתבה על עשרת המנועים הגדולים בישראל או כתבת הסליידים, או עוד כמה דברים שיש לנו בקנה (חלק מהם כבר הפקנו ונמצאים בשלבי עריכה כאלה ואחרים). אתם תמשיכו לקרוא פה את יוסי שווץ למשל, אבל זה יהיה לצד כתבה על ווילי'ז או דריפטים. למה? קודם כל כי זה כיף לנו, שנית כי זה כיף לכם, ושלישית, וזו אולי הנרודה החשובה - זו הגישה שעשויה להכניס לאתר דם חדש של רוכבים, שעד היום לא קראו במגזינים. כשהם יהיו באתר ויקראו בו באופן קבוע - אז יהיה לנו הכוח להשפיע באמת על חינוך הדור הצעיר.

בינתיים זה נראה כאילו זה רק לכם כיף, כי כל התגובות הם נגד.
שמתם את ההנאה שלכם בראש ובראשונה, ובמקום למקם את הנאת הקורא באותו קנה מידה אתם מזלזלים בו.
לפני רגע לא רצית ולא תפקידך לחנך, ופתאום אתה כן מכוון לשם? אתה עובר על המלל לפני הפרסום או שהתגובות לא ערוכות כמו הכתבות האחרונות?

השני הוא עניין המיגון של אלסיבוני. כבר אמרתי את זה קודם ואני אגיד את זה שוב לסיכום - לא בא לו ללבוש מעיל? ככה יותר כיף ומגניב לו? אז ככה זה יהיה. לא מקצועי? מקצועי בהחלט, לפי כל קנה מידה מגזיני. אני מציע, בלי שמץ של התנשאות, לכל מי שחושב שזה לא מקצועי, לבדוק מחדש את ההגדרה שלו למקצועיות.

אתה ממשיך בהקטנת ראש, אתה יודע שזה לא מקצועי.
איך הגעתי להגיב פה? קראתי בקארספורום וראיתי שם שרשור ביקורתי על כתבותיו של סיבוני בתחום ה4 גלגלים, ושם נתנו קישור כדי להראות שגם בתחום הדו"ג הוא לא מקצועי, אז בתחום ה4 גלגלי סופג ביקורת, בדו גלגלי סופג ביקורת, מישהו משלכם הגיב לו אפילו שהוא לא מקצועי, הכתבה שלו 50 תפרים נכתבה כמו שנאמר בלשון של "אני גבר גבר ונפצעתי זדיי***" וזה הגישה שהוא נותן לקוראים, אז ווילז זה ההוכחה שמספיק תפוח רקוב אחד בסלסלה...

וזהו, שתהיה לכולנו אופנוענות כיפית :)

טל שביט היה ונשאר אגדה, על אף התוכן האפור, והמיגונים שלבש, אתם? תעלמו כמו הרוח, היום אתם פה מחר אתם שם, חותם בעולם הזה לא תשאירו, אבל על הז** שלכם, אתם נהנים במסווה של מגזין, וזאת הגישה שלכם.

הכתבה האחרונה של מיכאל בנושא מיגון, דרסתם שם כל מה שהוא רשם, לא רק זלזול במיכאל אלא בקוראים, אני אקח את זה בצחוק שמיכאל הגזים עם האובר מיגון, והקורא שאתם מצפים אליו, אותו ילד בן 16 עד 22, ייקח את זה בתור מיגון זה לא "קול", לא ישים כזה, והדרך משם, ללחנך למיגון תהיה קשה, אבל עדיין לא סגרת עם עצמך על עניין החינוך.

ג'רמי קלרקסון, בהמה גזענית ושובניסטית, על פניו, בן אדם שקל לשנוא, אך הצליח להביא מיליוני מעריצים, שהקימו עצומות ביום שהוא פוטר, איך עשה זאת? הוא ידע לקחת את החסרונות שלו ולהציג אותם באופן מצחיק וענייני ועדיין לשלב בתוכן את מה שהצופה מחפש. אתם נעצרתם בשלב של "קל לשנוא" ולא הבנתם איך משלבים את העולמות, אין לכם את זה.

ודבר אחרון, מ500 קוראים לא מקיימים מגזין, והכל פה זה עסק, אבל שהכתבה של האדוונצר 1290 לא דיגדגה לאנשים להיכנס לאולם תצוגה, כי לא רק שזילזלתם בקורא בחוסר מיגון וווילי, ובחנתם את האופנוע בצורה שבוחנים אופנוע ספורט וזה לא מה שמעניין את הקוראים, והויסטורם 1000 בהחלקת זנב לא הריץ אנשים לאבניר, וכשz300 כל היתרונות והחסרונות שלו הם בעצם אותו דבר (לחלוטין מציג את העובדה שאתם נהנים ועושים את זה רק בשביל עצמכם, ומזלזלים באינטיליגנציה של הקורא), אז כן, היבואנים מהר מאוד יבינו שחוץ מלהשחיט אופנועים אתם לא באמת יוצרים רווח, ויעיפו אותכם לאלף עזאזל ולא תראו עוד אופנועים מהם.
הנה הונדה, כל הארוך טווח על הcb650 שלהם הלך לפח, הפסידו עליו לחינם, וזה הולך להמשיך בקו הזה.

בקיצור מה שאני אומר, אתם רדודים, והפסדתם אותי כקורא, ועוד רבים. בהצלחה עם בני ה16, תעשו שיעורי בית, יש לכם עוד אפשרות להציל את עצמכם.

KKatkov
06-07-2015, 13:16
למה לא לתרום לפורום כאן ולקבל תכנים באתרים אחרים?
כי זה מוסיף טראפיק ותומך באתר שעובד בצורה לא מקצועית מבחינתך?
הפורום הישן אבד. כמות החומר שהיתה שם עצומה ועזרה להמוני גולשים.
לדעתי יש אפשרות לתרום בפורום החדש גם בלי להסכים עם צורת הכתבות במגזין.
בסופו של דבר אין עוד פורום כמו פה, בתפוז (מעבר לפורמט השונה) אין פורום לרוכבים מתחילים, אין פורום טכני, והדברים שם הולכים לאיבוד לדעתי.

כמו שאתה רואה, אני עדיין כותב כאן.
עם זאת, כהחלטה מודעת - אני לא מתכוון להשקיע בכתיבה כאן, כמו שהשקעתי בכתיבה בפולגז.
כי הפורום הזה משעמם, ורוב האנשים שהוסיפו עניין לפולגז (רמז - תחומי העניין שלי בד"כ לא באוף) - לא נמצאים כאן.
כי בפורום הזה, אני לא רואה הקפדה של ההנהלה על כותרות תקינות, עברית תקינה (ראה - שרשור שנקרא "יום רביעי הגדול", שהיה המשך ימים השרשור הפעיל ביותר בפורום לרוכב המתחיל).
כי אני לא מתכוון להשקיע בסקירות והסברים ארוכים, כשבאתר עצמו מתפרסמים מאמרים שאיני מרוצה מהרמה שלהם.
והכי חשוב - כי את כל זה כבר עשיתי, וכל זה ירד לטימיון. השקעתי מאות, אם לא אלפי שעות בפרוייקט "פולגז", ובשלב כלשהו - בעלי הפרוייקט החליטו לגנוז אותו, ביחד עם כל הפירות של עבודתי - או לחילופין, אם מעדיפים להסתכל על זה כך - בעלי הפרוייקט הובילו אותו לקריסה (וממש לא מעניין אותי איך). ועכשיו אתה בא, ומציע לי שוב להשקיע את אותם משאבים, בפרוייקט שמנוהל ע"י אותם אנשים (בתוספת מר אריאל אליסבוני שהויכוח על רמות ה"רצינות" כבר נטחן בפורום החדש).
כל עוד דובר על כך, שהפרוייקט הוא המשך ישיר של פולגז (וכך זה הוגש בהתחלה) - ניחא. ראיתי את הסיטואציה כמשבר בפרוייקט, שאני מעורב בו - ופעלתי בהתאם. אבל אחרי שההנהלה זורקת לאלה שעוד נשארו כאן, את זה:

נראה לי, ש"דירוג האשראי" של ווילז נמוך מידי. אני מעריך את עצמי די גבוה, ומעדיף להשקיע (ברמה של כתיבת מדריכים, ומתן תשובות נרחבות, שיכולות לשמש כשרשור דביק לשאלות פופולאריות), במשהו עם סיכון נמוך יותר, או, לחילופין, תשואה גבוהה יותר. AdvRider נראה כמו אופציה טובה, מה גם, שהוא הוקם כדי לעסוק בסגנון האופנוענות, שאליו אני מתחבר יותר מכל סגנון אחר.

danielk, כל מילה - בסלע. לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר.

droravr
06-07-2015, 13:45
כמו שאתה רואה, אני עדיין כותב כאן.
עם זאת, כהחלטה מודעת - אני לא מתכוון להשקיע בכתיבה כאן, כמו שהשקעתי בכתיבה בפולגז.
כי הפורום הזה משעמם, ורוב האנשים שהוסיפו עניין לפולגז (רמז - תחומי העניין שלי בד"כ לא באוף) - לא נמצאים כאן.
כי בפורום הזה, אני לא רואה הקפדה של ההנהלה על כותרות תקינות, עברית תקינה (ראה - שרשור שנקרא "יום רביעי הגדול", שהיה המשך ימים השרשור הפעיל ביותר בפורום לרוכב המתחיל).
כי אני לא מתכוון להשקיע בסקירות והסברים ארוכים, כשבאתר עצמו מתפרסמים מאמרים שאיני מרוצה מהרמה שלהם.
והכי חשוב - כי את כל זה כבר עשיתי, וכל זה ירד לטימיון. השקעתי מאות, אם לא אלפי שעות בפרוייקט "פולגז", ובשלב כלשהו - בעלי הפרוייקט החליטו לגנוז אותו, ביחד עם כל הפירות של עבודתי - או לחילופין, אם מעדיפים להסתכל על זה כך - בעלי הפרוייקט הובילו אותו לקריסה (וממש לא מעניין אותי איך). ועכשיו אתה בא, ומציע לי שוב להשקיע את אותם משאבים, בפרוייקט שמנוהל ע"י אותם אנשים (בתוספת מר אריאל אליסבוני שהויכוח על רמות ה"רצינות" כבר נטחן בפורום החדש).
כל עוד דובר על כך, שהפרוייקט הוא המשך ישיר של פולגז (וכך זה הוגש בהתחלה) - ניחא. ראיתי את הסיטואציה כמשבר בפרוייקט, שאני מעורב בו - ופעלתי בהתאם. אבל אחרי שההנהלה זורקת לאלה שעוד נשארו כאן, את זה:
נראה לי, ש"דירוג האשראי" של ווילז נמוך מידי. אני מעריך את עצמי די גבוה, ומעדיף להשקיע (ברמה של כתיבת מדריכים, ומתן תשובות נרחבות, שיכולות לשמש כשרשור דביק לשאלות פופולאריות), במשהו עם סיכון נמוך יותר, או, לחילופין, תשואה גבוהה יותר. AdvRider נראה כמו אופציה טובה, מה גם, שהוא הוקם כדי לעסוק בסגנון האופנוענות, שאליו אני מתחבר יותר מכל סגנון אחר.

danielk, כל מילה - בסלע. לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר.
+1 (בעצב גדול).

Mמהר
06-07-2015, 13:48
קצת נסחפתם עם הדרמה,זה פורום אופנועים.פה מחליפים וחולקים מידע על אופנועים.
החלקה בפנייה קשור לאופנועים גם מולטיסטראדה שמאיץ וגם סרטוני רכיבה בשבילים ליד חדרה או בתנועה של חולון ראשון.
הדרמה והרגשות במקום אחר בבקשה.

israel
06-07-2015, 13:55
חברים נראה לי שנסחפתם.
סך הכל אחד הבעלים רכב בלי מיגון,בגלל זה לעזוב,ללכלך,להשמיץ.?
תתחילו להרגיע יש פה חברה שמתחילים מגזין מ 0 תנו גב או אל תתערבו ונראה לאן הרוח תנשוב. כל המילים הקשות /פוגעות/מכלילות מיותרות.
מגזין לא נבחן בתקופה כ"כ קצרה לוקח זמן לעצב סגנון של מגזין ויכול ליהיות ש ווילז לעולם לא יהיה כמו פול גז. אני מאמין שעם הרצון הטוב שמשקיעים פה החברה הוא יהיה אפילו יותר טוב.
נ.ב: בכמה תגובות בשרשור הזה ניתן היה להבין שלא מעוניינים בתוכן הקשור לקטנועים,אני רוצה להבהיר שדווקא יש והרבה.

בהזדמנות זאת אודה לעורכי האתר ומנהליו על כל מה שאתם עושים, ושיהיה בהצלחה בהמשך הדרך.

KKatkov
06-07-2015, 15:01
קצת נסחפתם עם הדרמה,זה פורום אופנועים.פה מחליפים וחולקים מידע על אופנועים.
החלקה בפנייה קשור לאופנועים גם מולטיסטראדה שמאיץ וגם סרטוני רכיבה בשבילים ליד חדרה או בתנועה של חולון ראשון.
הדרמה והרגשות במקום אחר בבקשה.

התגובות שלי לא מוצאת חן בעיניך? אל תקרא.
בינתיים, לא ראיתי מדריכים או סקירות שכתבת. אחרי שאראה, אני אולי ארצה לשמוע את דעתך על תפקידו של פורום אופנועים, מה ראוי שיהיה בו, ומה לא.

Mמהר
06-07-2015, 15:31
את רוב התגובות שלך אני לא אוהב ולא מסכים איתן אבל עדיין אני קורא,זה הרעיון בפורום שפתוח לקהל הרחב בין היתר להיחשף לדעות מנוגדות לשלך.
איך אני אמור לדעת אם תגובה שכתבת היא מועילה או עוד השתפכות רגשית בלי לקרוא אותה קודם,אכן פרדוקס.היה עוזר אם הייתי יודע מראש שתגובתך מיותרת ופוסח על קריאתה אך לשם כך אני צריך לקרוא אותה קודם.
האם לדעתך דעתו של מי שכותב סקירות חשובה יותר או בעלת משקל גדול יותר מדעתו של מי שלא כותב סקירות?
כמה סקירות צריך לכתוב כדי שדעה תהיה בעלת משקל?

KKatkov
06-07-2015, 15:50
את רוב התגובות שלך אני לא אוהב ולא מסכים איתן אבל עדיין אני קורא,זה הרעיון בפורום שפתוח לקהל הרחב בין היתר להיחשף לדעות מנוגדות לשלך.
איך אני אמור לדעת אם תגובה שכתבת היא מועילה או עוד השתפכות רגשית בלי לקרוא אותה קודם,אכן פרדוקס.היה עוזר אם הייתי יודע מראש שתגובתך מיותרת ופוסח על קריאתה אך לשם כך אני צריך לקרוא אותה קודם.
האם לדעתך דעתו של מי שכותב סקירות חשובה יותר או בעלת משקל גדול יותר מדעתו של מי שלא כותב סקירות?
כמה סקירות צריך לכתוב כדי שדעה תהיה בעלת משקל?
בקיצור - הדעה שלך בנוגע ל"השתפכות הרגשית" שלי (ושל עוד כמה חבר'ה) לא מעניינת אותי. או, אם ננסח את זה אחרת - "אתה לא קהל היעד של ההודעה הזאת".
תהנה מ"החזרת הכיף לאופנוענות", ועזוב את הממורמרים בשקט.

danielk
06-07-2015, 15:55
ועוד שתי דברים לסיום, קודם כל במבחן של הz300, הוא עלוב ורדוד ואמור לקרוץ לבני נוער, אבל הווילי שמוצג שם אפילו ילד בן 16 יקרא לו גרוע, אז שום דבר אתם לא מצליחים לעשות עד הסוף, אפילו עם הגישה המרדנית שלכם אתם לא הולכים עד הסוף.

ודבר שני, במקרה שמתי לב לתיאור של אלסיבוני ע"פ המגזין שלכם, "בן 38, נשוי ואב טרי", אז אני לא מצפה מבן אדם שלא מתמגן לטובת "התינוק הטרי, ואשתו" שיתמגן בשביל איזה כמה קוראים עלובים.

אבל סליחה שחדרתי לפסים אישיים וירדתי לרמה שלכם.

רק תחשבו עמוק בתוככם למה כל התגובות האלה מגיעות ולמה באמת אכפת לאנשים.

droravr
06-07-2015, 16:38
ועוד שתי דברים לסיום, קודם כל במבחן של הz300, הוא עלוב ורדוד ואמור לקרוץ לבני נוער, אבל הווילי שמוצג שם אפילו ילד בן 16 יקרא לו גרוע, אז שום דבר אתם לא מצליחים לעשות עד הסוף, אפילו עם הגישה המרדנית שלכם אתם לא הולכים עד הסוף.

ודבר שני, במקרה שמתי לב לתיאור של אלסיבוני ע"פ המגזין שלכם, "בן 38, נשוי ואב טרי", אז אני לא מצפה מבן אדם שלא מתמגן לטובת "התינוק הטרי, ואשתו" שיתמגן בשביל איזה כמה קוראים עלובים.

שני*

israel
06-07-2015, 17:02

אביעד התייחס לזה שיהיו 2 סוגי מבחנים "רכיבה ראשונה" ומבחני מגזין מעמיקים יותר.

מבחני דרכים עולים ב-WheelZ במהלך השבוע בפורמט של רכיבה ראשונה.
לפעמים יעלה גם מבחן מגזיני באופיו בחמישי בצהריים ולפעמים יעלו כתבות אחרות.

CookieMonster
06-07-2015, 17:26
עוד לא עלה מבחן כזה כדי שנוכל לדון בו. אולם, אביעד אמר שהמבחנים בעלי "אופי מגזיני" ופחות צרכני, בזמן ש"רכיבה ראשונה" לא מספיק אינפורמטיבי מבחינה צרכנית לדעתי. הקונספט עצמו יכול להיות מוצלח- סקירה קצרה על הכלים בשוק אפילו מספר פעמים בשבוע, אחלה. לא צריך שכל סקירה כזו תהיה כמו מבחן דרכים שלם בפולגז, אבל גם במספר פסקאות ניתן לתת קצת יותר אינפורמציה, ובנוסף מידע צרכני חשוב כגון טבלת תדירות ומחירי טיפולים שחסרה מאד. אני מבין שווילז זה לא פולגז בשם אחר, ושזה מגזין חדש מסוג חדש. אני מאד מעריך את הנפשות הפועלות באתר ומכבד את דעתם, אבל מאידך- רצוי שיקשיבו קצת לקהל הקוראים ולמה שהוא מחפש, כך תוכלו לשמר את מה שהיה טוב ועבד, ובד בבד להוסיף ולהתפתח לכיוונים חדשים. אני מניח שכל מי שכאן רוצה שהאתר יצליח, והוא יכול להצליח גם בלי להיות העתק של פולגז, ולשם כך חלקנו צריכים למערכת קצת זמן להתגלגל, והמערכת צריכה להיות קצת יותר קשובה לאנשי הקהילה ולמה שיש להם להגיד. בסה"כ אנשים כאן נותנים ביקורת בונה מתוך אכפתיות, ולא הכל שחור ולבן ככה שאפשר להגיע למצב שבו הרוב יהיה מרוצה והמגזין יהיה הכי טוב שהוא יכול להיות לכותביו, קוראיו, ומשתתפי הפורום (שיגדל ויבדל"א).