מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : קיבלתי הזמנה לדין על מהירות מופרזת מה לעשות?

zinzana
19-02-2016, 17:53
קיבלתי דוח על מהירות מופרזת בשטח עירוני בכביש שניתן לנסוע בו במהירות של 70 קמ"ש נתפסתי על ידי אקדח לייזר במהירות של 132 [ לאחר הפחתה 127 קמ"ש ]
שנתיים רישיון נהיגה ללא שום עבר תעבורתי או פלילי בן 25...
מה העונש שאני צפוי לקבל והאם כדי לי לקחת עו"ד? בנתיים קצין משטרה לקח לי את הרישיון לחודש ימים וקיבלתי הזמנה לדין [ תלת"ן ] לעוד שלוש שבועות...
מה דעתכם?

YaronNahum
12-06-2020, 10:43
טעות, פוסט ישן.

עו"ד אדם אבישר
12-06-2020, 15:38
עקב חשיבות הפוסט, אענה על שאלתו של פות"ש.
ראשית יש לציין שבינואר 2017 יצא תיקון לחוק עבירות מהירות מופרזת בכך שהעונשים, הקנסות והנקודות שנזקפים לזכות הנהג הוחמרו, לכן אני אענה בהתאם לעונש שניתן היה להטיל על פות"ש היום.

כעולה מדברי פות"ש הוא נתפס ברך עירונית במהירות של 57 קמ"ש מעל המותר ולפיכך העונש המידי הוא קנס בשווי 1,500 ש"ח + 10 נקודות רישיון, הזמנה לדין ופסילה מנהלית של רישיון הנהיגה ל30 יום ע"י קצין משטרה מוסמך.

בבואו לדיון בפני בית המשפט, לשופט יש קשת רחבה של עונשים נוספים מלבד הקנס שהוא יכול להטיל על הנהג, ככל שהוא יורשע בעבירה מסוג זה והחמור שבהם הוא מאסר בפועל של עד שנתיים ולמדרג הנמוך ביותר, פסילה בפועל למספר חודשים, פסילה מותנית וקנס.
חשוב לציין, שבבואו של השופט לגזור את דינו של הנהג הוא בודק את חומרת העבירה ואת עברו התעברותי וגילו של הנאשם.

עצתי בשל חומרת העבירה והעונשים היכולים להיות מוטלים על הנהג, לפנות לעו"ד תעבורה הבקיא בתחום, על מנת שיקבל לידיו את חומר החקירה למען בחינת אמינות הממל"ז, מפעילו ואת דו"ח התנועה עצמו. כל זאת על מנת לנסות לאתר כשלים בחומר הראיות שיחלישו את טענות המשטרה.

באשר לפסילה המנהלית האוטומטית ל30 יום, ניתן לפנות בערר לבית המשפט ולקצר את תקופת הפסילה מטעמים שונים, אין לומר נואש לכל קביעה של המשטרה, שכן גם הם נתונים לביקורת ע"י ביהמ"ש.