מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אופנוע שטח למתחילים

Naddyjoe
23-02-2016, 17:50
שלום לכולם. אני מחפש אופנוע שטח 125 2פעימות או 250 4 פעימות.
הצרכים שלי הם נסיעות קלות בעיר והגעה עצמית לשטח שנמצא במרחק של בערך 5 -8 ק"מ ממני
אני עד עכשיו הייתי נעול על ה wr250r אבל יכול להיות שיש אופציות אחרות? מה לגבי ה te125?
תקציב -עד 25k עם עדיפות לאזור ה 20
אני אשמח להסבר על האופנועים המוצעים - יתרונות/חסרונות
תודה מראש לעוזרים

נ.ב חשוב שיהיה אמין ככל שאפשר אני לא מחפש לשבת במוסך 50% מהזמן (אין אפשרות להתניידות בעגלה למעט הקניה עצמה)

JohnnyDee
23-02-2016, 19:48
תקנה אפריליה rx כמו שלי ב12 אלף ותשים שסתום כוח ותחליף אגזוז בעוד 3 אלף.
תקבל דו"פ עם רישוי צהוב טוב למתחילים וחזק.
וזול
ומטופל לפי ק"מ.

Naddyjoe
23-02-2016, 19:52
ג'וני חשבתי על זה אבל אתה רחוק לי והאופנוע לא שכיר

hop
23-02-2016, 22:36
אני לא יודע לגבי האופנוע הזה אבל רק לידיעה כללית יש לומר על אופנוע שאינו סחיר - דהיינו קשה לסחור בו, ולא שכיר כלומר שאין להשכירו,

סליחה על החפירה פשוט הייתי חייב,

Naddyjoe
23-02-2016, 22:50
אני לא יודע לגבי האופנוע הזה אבל רק לידיעה כללית יש לומר על אופנוע שאינו סחיר - דהיינו קשה לסחור בו, ולא שכיר כלומר שאין להשכירו,

סליחה על החפירה פשוט הייתי חייב,

אתה צודק... לא יודע איך פספסתי את זה o_o קורה לפעמים...

doutsh
24-02-2016, 14:55
תקרא קצת אחורה פה בפורום, השאלה הזו נשאלה בצורות שונות כמה פעמים לאחרונה ואנשים נתנו תשובות טובות ומפורטות.
אם לא תמצא את התשובה שמתאימה לך, תשאל כאן שוב ותקבל תשובות.

Naddyjoe
24-02-2016, 17:55
תקרא קצת אחורה פה בפורום, השאלה הזו נשאלה בצורות שונות כמה פעמים לאחרונה ואנשים נתנו תשובות טובות ומפורטות.
אם לא תמצא את התשובה שמתאימה לך, תשאל כאן שוב ותקבל תשובות.

קראתי הכל ובכל זאת זה קצת מעורפל.. ביקשתי שמי שנותן עצה יציין יתרונות וחסרונות משום שעד עכשיו הנושא הזה לא עלה.

השאלה היא האם wr250f מתאים לצרכים שלי? גם נסיעות בעיר? אני יודע שפחות מהwrr אבל למה? מרווח טיפולים? פוגע במנוע? מה החסרונות ומה היתרונות?

doutsh
24-02-2016, 20:16
דווקא בשרשור הזה שאלו בדיוק מה ההבדל בין ה-R ל-F, וגם ענו:
http://wheelz.co.il/forums/showthread.php/4600-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%94-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%91%D7%A9%D7%98%D7%97-(0-%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9F

Naddyjoe
24-02-2016, 20:19
צודק קראתי את זה לפני שבוע ושחכתי שהנושא עלה... בכל מקרה כנראה שwrr הוא היחיד שעונה על הדרישות שלי.
יודע שיש את הדרוזי אבל מספרים שהוא הרבה פחות בשטח לעומת הwr

קוקוריקו נגד קופיקו
25-02-2016, 00:55
איפה שאני לא הולך אני שומע וקורא המלצות על ה wr250r ועל ה drz400.
זה מדהים, גם בארץ גם בחו''ל בפורומים וביו טיוב. מועדוני מעריצים יש לאופנועים האלה... דו''שים הכי טובים שכסף יכול לקנות.

the striker
26-02-2016, 00:48
drz 400, בכלל אין כאן שאלה, החדשים זולים ויש לי הרגשה שהם יגיעו בכמויות בחודשים הקרובים.
אני אישית הלכתי לכיוון ה-650, דו"ש יותר לכיוון הכביש, החבר'ה אומרים שה-400 הרבה יותר חזק לשטח. כמובן בתור התחלה, בכל זאת מדובר בדו"ש.

Naddyjoe
26-02-2016, 17:16
התקציב הוא עד 25k לכן חדש לא אופציה בכלל. והdrz הוא פחות טוב לשטח לפי מה שהבנתי.. מבחינת משקל ועבירות. ושטח זה מה שאני מחפש לא אופנוע שבעיקר יסע בכביש

PR5EX
26-02-2016, 20:36
שקלת את האופציה של ajp? זה אופנוע שמתאים מאוד למי שרוצה התניידות קצרה באמצע השבוע ושטח קרבי בסופ"ש.

אני רוכב על אחד כבר כמה זמן וגיליתי שיש הרבה מאוד אי הבנות לגבי מה זה האופנוע הזה ורמת האמינות\עבירות שלו בשטח או רמת היכולת שלו לשמש כאופנוע כביש.

ראשית אציין שבניגוד להצהרות של גופים כאלו ואחרים ajp הוא במקורו לא דו"ש , היצרן לא מגדיר אותו כך. מדובר באופנוע שטח שנועד לפנות לקהל המתחילים\מבוגרים רגועים ומי שלא יכול\רוצה לקנות אופנוע מקצועי מפעת מחיר או עלויות אחזקה וחוסר שימושיות ביום יום + הצורך בנגרר ואי היכולת להתנייד איתו בכביש.

האופנוע אינו אופנוע כביש וגם לא בנוי לנסיעה ממושכת בסל"ד קבוע ומעט העברות הילוכים. (לא שזה גורם לזנק למיטב ידיעתי) הוא פשוט לא נוכח להתניידות ולכביש בכלל.
בגדול הוא אופנוע מצויין להגיע איתו ברכיבה לשטח ושם לנצל את היכולות שלו. הוא גם לא אופנוע מקצועי לחלוטין (מלבד דגם הextreme שגם הוא ניכן במנוע "רגיל" של דו"ש) אלא אופנוע תקציבי מתון שמספק לחלוטין לדעתי לצרכים של מתחיל.

בשטח הוא יעשה כל מה שתצטרך לפחות בחצי שנה עד שנה הראשונה בלי מאמץ בכלל. אני אישית רוכב אם חברה על gas gas וktm וכו... ומעולם לא נתקלתי במחסום שהאופנוע לא יכל לעבור (היו כאלו שאני לא יכלתי אבל אחד החברה עבר אם האופנוע שלי) ולכביש עבור נסיעות בתוך העיר או נסיעה של 8-10 ק"מ לשטח כפי שאתה מתאר זו ממש לא בעיה.

לנושא האמינות , אני אישית מאוד מרוצה מהאופנוע שחי אצלי חיים לא קלים כבר 2k ק"מ בחודשיים רק בשטח. הוא נפל (הרבה) ועבר די הרבה התעללות כתוצאה מהלימוד שלי כרוכב מתחיל. ועד לרגע זה אני מרוצה מאוד. ללא תקלות ללא בעיות.

לגבי עבירות בשטח (יש לציין אני רוכב מתחיל בשטח וזו דעתי האישית בלבד) , אני מאוד מתרשם מהאופנוע כבר מהרכיבה הראשונה עליו. אני רוכב עם שני חברה באופן קבוע
שרוכבים כבר 30 שנה והם מקצועיים מאוד. כבר ברכיבה הראשונה שלי הם לקחו אותי לשטח די קשה וטכני שללא ספק לא מתאים לרוכב מתחיל , שם התרשמתי מאוד מהגמישות של האופנוע והיכולת שלו לתת לי כרוכב תחושה במקומות מסויימים של "ילד זוז לרגע ותן לי לנהוג בסוף הקטע הקשה נתחלף". בהילוך שלישי הגעתי כש הופתעתי מפנית פרסה בדרך ל20 קמ"ש ובסוף הפניה היה עליה שגם עליה לא הייתי מוכן והאופנוע פשוט עשה רעש מרגיע של טרקטור ועלה בנינוחות מבלי להתלונן. לדעתי למתחיל האופנוע הזה פשוט מדהים. אציין גם שהיום כשאני מתחיל לגשש ולמצוא דרכי בשטח אז אני מרגיש חוסר בכח וכבר מתחיל להתעניין בכלי מקצועי. כך שכמה שהוא טוב וידידותי למתחיל אחרי שצוברים ניסיון ורוצים "לרוץ" יותר מהר כבר מתחילים להרגיש חוסר בכוח מצד המנוע. שבדגם הextreme לדוגמא הוא המכלול היחד שהוא לא מקצועי למטיב ידיעתי.

אם תרצה לשמוע\להתעניין בדעות של עוד רוכבים אתה מוזמן להצטרף לקבוצה בפייסבוק "רוכבי ajp ישראל" ולשמוע גם מה אומרים חברה אחרים עם ניסיון.

אגב לדעתי הדגם שמתאים למה שאתה מתאר הוא הpr5 יד שניה.

בברכה,
pr5ex

johnny drama
14-03-2016, 10:40
ה ajp נותן תחושה טובה עליו.
אני וחבר שלי קנינו באותו זמן אופנועים,הוא ajp pr4 באותה תקופה ואני hm125 siz comp.
אני יותר הלכתי על הקטע של ה 2 פעימות והוא 4.
רכבתי על ה ajp והיה ממש כיף ונתן תחושה מלאה של ביטחון.

JohnnyDee
14-03-2016, 17:12
איך הסיקס קומפ?
מנוע של אפריליה לא מוגבל.
שמעתי שזה חתיכת כלי עצבני..
פות"ש נסה לחפש sixcomp.
מניסיון עם אותו מנוע כל עוד מתנהגים איתו יפה הוא אמין.

Naddyjoe
20-03-2016, 17:02
תודה אבל אני כבר בעלים מאושר של WR250R

JohnnyDee
20-03-2016, 19:56
בחירה מעולה תעדכן פה מדי פעם מה קורה עם האופנוע.