מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האם מותר לרכב בכביש עם לוחית רישוי על הגב?

Naddyjoe
08-03-2016, 17:47
שלום לכולם. אני גיגלתי את השאלה הזו ולא הניב תוצאה חד משמעית.
האם מותר לרכב בכביש עם הלוחית רישוי על הגב? אני רוכב על wr250r ורוכב בעיקר בשטח אבל משתמש בו גם מדי פעם לעיר ונסיעות קצרות בכבישים, אני לא רוצה להוריד ולהתקין את המחרשה שוב ושוב. מותר מבחינה חוקית לרכב איתה על הגב?

ALF
08-03-2016, 17:52
מבחינה חוקית - אסור.

Naddyjoe
08-03-2016, 18:10
אז מה עושים?

doutsh
08-03-2016, 18:26
מבחינה חוקית גם בשטח אסור על הגב.
יש הסכמה בעל פה עם הרבה שוטרים ומתנדבים שבשטח לא מציקים על מספר על הגב, אבל בכביש לא יגלו כזו הבנה.
בdrz שהיה לי הדבקתי טבעת גומי עשויה מפרוסה של פנימית לצד האחורי של לוחית הרישוי.
ככה בכביש הייתי משחיל את הטבעת על המחרשה ומקבל מספר חוקי, ובכניסה לשטח שולף ברגע את המספר ותולה על התיק.

Naddyjoe
08-03-2016, 21:05
עוד דבר בבקשה... לח/ אוויר בצמיגים צריך להיות שונה בשטח מאשר בכביש? ואם כן אז כמה?

JohnnyDee
08-03-2016, 22:18
תלוי בשטח\רוכב\העדפה אישית.
בחול מומלץ להוריד ללחץ נמוך.
בכביש לחץ תקין יהיה אופטימלי והצריכת דלק גם.
אני נוסע משולב ואני קליל אז אני ממלא 8 psi פחות ממה שרשום בספר.

exc
09-03-2016, 01:34
לוחית על הגב בכדי למנוע נזק ללוחית שמתעקמת נשרטת כתוצאה מנפילות.
כי אז בטסט יגידו תחליף לחדשה.
אם משרד הרישוי יתחשב ויגלה הבנה , יתיר לשים לוחית קטנה יותר באופנועי שטח עם רישוי צהוב,
אז לא נראה לוחית על הגב יותר .

JohnnyDee
09-03-2016, 09:46
לוחית חדשה = 30 ש"ח.
קנס או זימון לבית משפט יעלה יותר.

doutsh
09-03-2016, 10:42
עוד דבר בבקשה... לח/ אוויר בצמיגים צריך להיות שונה בשטח מאשר בכביש? ואם כן אז כמה?

לחץ אוויר בכביש צריך להיות לפי הספר רכב (בdrz זה 22 psi אם אני זוכר נכון, ואני מניח שאצלך זה גם באזור הזה).
בשטח זו כבר העדפה אישית.
בדו"שים שהם יחסית כבדים כמו הwr והdrz, לחץ נמוך מדי עלול לגרום להרבה פנצ'רים מצביטות.
אני הייתי מוריד ל18 בשטח, ואם הייתה אחיזה מחורבנת מהרגיל (אחרי גשם למשל) הייתי יורד ל15.
בדיונות אפשר לרדת אפילו קצת יותר, בעיקר באחורי שפחות סובל מצביטות.

הבעיה העיקרית היא שלא תמיד יש לך תחנת דלק ביציאה מהשטח, וקשה לי להאמין שתתחיל לנפח חזרה ל-22 עם משאבה ידנית קטנה,
ולכן אני מתוך עצלות לא הייתי משנה לחץ מהכביש לשטח והייתי רוכב כל הזמן עם משהו בין 18 ל-22...