מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הבדל בין WR250R ל- WR250F

arygot
14-04-2016, 00:59
מישהו יכול בבקשה להסביר לי מה ההבדלים העקרוניים בין WR250R ל WR250F?

הפער ביניהם הוא כמעט 20,000 ש"ח, אבל מה באמת ההבדלים ביניהם?

תודה מראש על העזרה.

Shasha127
14-04-2016, 10:48
האחד כלי מקצועי, חזק יותר ב15 סוסים ושוקל 20-25 קילו פחות מהשני, עם בולמים ברמה הרבה יותר גבוהה, מטופל לפי שעות ולא לפי ק"מ ועוד.
השני הוא כלי דו שימושי עם יכולות כביש לשימוש יום יומי, חלש יותר, אמין יותר, כבד יותר, זול יותר.
חוץ מהשם, הצבע, והחברה שמייצרת אותם, אין בין ה2 שום קשר.

קוקוריקו נגד קופיקו
14-04-2016, 10:56
אני בערך גם באותה התלבטות כמוך.
בקשר לשאלה שלך:
אין שום קשר בין השניים. ימאהה סתם בחרו בשמות דומים.

ה-WRR הוא אופנוע דו"ש. אומנם הוא דו"ש קרבי מעולה ורב יכולות ואם תריץ עליו חיפוש בגוגל תקרא בערך מיליון המלצות... אבל זה עדיין דו"ש (דו-שימושי). זה מתבטא מבחינת רכיבים ויכולות פחותים מאשר ה WRF מצד אחד. אבל מצד שני ל WRR יש מרווחי טיפולים ארוכים יותר, ועולה הרבה פחות זמן וכסף להחזיק אותו. והוא גם מסוגל לסוע על כביש אספלט שעות על גבי שעות. כי זה דו"ש.

ה-WRF זה אופנוע אנדורו מקצועי. זה אופנוע למירוצים. מבחינת רכיבים ומבחינת יכולות בשטח - הוא עדיף על ה WRR. אבל מצד שני: הוא 100% רק לשטח. אתה לא יכול לעשות איתו כמעט כלום על הכביש... וגם יש לו טיפולים צפופים מאוד ויקרים מאוד, שנמדדים לפי שעות מנוע.

שים לב: בקשר לאופנועי דו"ש בישראל אין כל כך הרבה מבחר. יש את ה-ימאהה WRR ואת הסוזוקי DRZ. זהו בערך... כל השאר זבל. אם בכלל.
אופנועי אנדורו מקצועיים לעומת זאת יש לך מבחר גדול מאוד. של המון מותגים: יש ימאהה הונדה קטמ הסקוורנה TM שרקו ועוד כל מיני שלא זוכר כרגע.

בקשר למחירים:
בישראל עד לא מזמן ה WRF היה עולה קצת יותר מ 70 אלף.
וה WRR היה עולה קצת פחות מ 60 אלף.
אבל - לפני כמה חודשים היתה רפורמה במכס... והמיסים על אופנועי שטח ירדו חזק, ועל אופנועי דו"ש המיסים ירדו אפילו יותר.
וחוץ מזה ה WRR נמכר במחיר מבצע כרגע.
וה WRF משווק שוב בארץ (דגם חדש לחלוטין ואומרים שהוא הרבה יותר איכותי מהדגם הקודם) ממש הגיע לישראל לפני כמה ימים.

לדעתי אתה צריך להחליט מה אתה רוצה: האם אתה רוצה אופנוע דו"ש (ואז גם תוכל לרכב עליו בכביש ולא רק בשטח ולא תצטרך עגלה ולא תצטרך מסלול מעגלי) וגם יעלה לך פחות זמן וכסף להחזיק אותו.
או שתחליט שאתה רוצה אופנוע שטח מקצועי מכונת מירוצים. ואז אתה תהנה יותר בשטח, אבל תצטרך עגלה ולא תוכל לרכב בכביש. וגם יעלה יותר זמן וכסף.

אין ארוחות חינם.

arygot
14-04-2016, 22:21
האמת שהיה לי WRR לפני כמה שנים, ומאוד אהבתי אותו אבל הוא באמת היה כבד קצת בתנאי שטח קשים.
לפני 4 שנים פרשתי מהתחום בעקבות תאונה שהיתה לי ועכשיו אני מעונין לחזור ובעיקר לטייל עם אופנוע בשטח.

כשאתה מדבר על עלויות גבוהות של טיפולים, למה אתה מתכוון?
מה פחות או יותר עלויות של WRF וכל כמה זמן?

תודה על העזרה.

SM26
15-04-2016, 14:31
בתור בעלים של wr250x, שזה האח התאום של ה r.
הדברים היחידים שמשותפים בינהם זה רגליות וגלגלי שיניים.

כול השאר שונה מאוד.

Sent from my H60-L12 using Tapatalk