מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : איך להפוך מתלים של ktm מטובים למושלמים:שירות מעולה ועבודה מקצועית-המכונאי אביתר כהן

Juv
10-07-2015, 19:58
אני רוכב על KTM 350 EXC-F ממרץ 2014. אני מת על האופנוע הזה. מבחינתי הוא האופנוע המושלם. טוב, כמעט מושלם. אם יש משהו אחד שתמיד היה עקב האכילס של האופנוע הזה, זה המתלים. זה לא שהם לא טובים. הם פשוט יכולים להיות טובים הרבה יותר.

קודם כל קצת נתונים טכניים: אני שוקל 78 ק"ג בלי ציוד רכיבה. באופנוע מותקן קפיץ אחורי 72-250 (המקורי הוא 69-250). באנדורו (כדוגמת חורשן או מצר- ראו כאן https://www.youtube.com/watch?v=tVX-tycpn2E ) אני עם סט-אפ "ספורט" כפי שהגדיר היצרן (הכי נוקשה, אחרי "קומפורט" ו-"סטנדרט"). במסלולי חול (כדוגמת חדרה- ראו כאן https://www.youtube.com/watch?v=1bvv3yGXZCQ) אני מוסיף עוד תשעה (!) קליקים בקומפרסיה וחמישה (!!) בריבאונד (הכל כמובן מתייחס לקדמי ואחורי).

המסקנה היא ברורה- ברגיל, האופנוע הזה פשוט מרגיש רך מידי.

אנדורו- לפני טיפול המתלים אצל אביתר כהן
כדי שהאופנוע לא ירגיש לי רך מידי בסלעים, כיוונתי כאמור את הסט אפ ל-"ספורט". זה סבבה, האופנוע עבד טוב, אבל בקטעים מהירים עם סלעים, קשה לו מאוד לשמור על קו. "אז תרכך יותר" אתם בטח אומרים. ובכן זה נכון, אבל אז הוא פשוט מרגיש לי רך מידי. ואם צריך להתפשר איפשהו, אז אני מעדיף אופנוע קשיח יותר מאשר אופנוע רך שמרגיש לי כמו ספינה מגושמת.

דיונות/חולות עמוקים- לפני הטיפול אצל אביתר
בחול המצב לא יותר טוב. בפניות הקדמי נשטף, בבאמפים עמוקים המתלים נטרקים ואם מנסים להגביר מהירות האופנוע לא שומר טוב על קו. הדרך היחידה שהצלחתי קצת לצמצם זאת היא כאמור להקשיח (מאוד) את המתלים. הבעיה היא שסט אפ כזה זה כבר קיצוני מידי, ובסופו של דבר זה פשוט מרגיש מוזר.

בסופו של דבר, ואחרי שיצא לי לרכוב קצת על מוטוקרוסים יפניים, הבנתי שיש עולם שלם שאני מפסיד בכך שהמתלים שלי לא מספקים את מה שאני צריך.

כאן נכנס לתמונה אביתר כהן.

על אביתר אני מניח ששמעתם. ואם לא, אז כדאי שתכירו. הבן אדם פשוט מכונאי מוכשר, וכמעט כל מי שאני מכיר המליץ לי לבצע אצלו טיפול ושיפוץ למתלים.

אז פניתי אליו. הסברתי לו את התחושות שלי. הוא הסביר לי שאי אפשר שהאופנוע יעבוד מושלם גם בסלעים וגם בחול. איפשהו צריך להתפשר. ביקשתי שיעשה מה שהוא יכול וקיוויתי לטוב.

יום אחרי ששמתי את האופנוע בסדנה שלו, התקשר אליי אביתר. "האופנוע מוכן" הוא אמר. כשהגעתי לאסוף את האופנוע, אביתר הסביר לי מה הוא עשה למתלים. אחר כך הוא אמר שהוא כיוון לי אותם לפי איך שנראה לו שהם צריכים להיות. "אתה בטוח תרגיש הבדל" הוא אמר. "אני רק מקווה שזה יהיה הבדל שתאהב".

רביעי בבוקר- חורשן
בציפייה רבה אני יוצא לרכיבה בסינגלים של חורשן.
תשמעו, אין דברים כאלה. המתלים עובדים כל כך טוב. סופסוף המתלים לא מרגישים כמו אבן מצד אחד אבל גם לא מרגישים רכרוכיים מצד שני. האופנוע מגהץ סלעים כאילו הם לא שם. אם בעבר הייתי צריך להילחם ולנסות למצוא את הקו עם הכי פחות סלעים כדי לשמור על מהירות, עכשיו אני כבר לא צריך. כי לא משנה מה יהיה מול האופנוע, הוא עובר את זה בלי דרמות, בלי עיוותים, כל הזמן שומר על קו, כל הזמן מעביר פידבק לרוכב. קצת קשה להסביר את התחושה, אבל המילה "הרמוניה" רצה לי הרבה בראש בזמן הרכיבה. הכל פשוט עובד מצוין ומרגיש נכון. ובהתאם- הביטחון העצמי שלי ברכיבה עלה, רכבתי מהר יותר והתעייפתי פחות. אבל בעיקר- נהניתי הרבה הרבה יותר. פשוט תענוג.

את מבחן הסלעים עברנו בהצלחה יתירה. אבל סלעים לא באמת היו נקודת התורפה באופנוע.

חמישי בבוקר- מסלול חולי בחדרה
עכשיו הגיע רגע האמת. נקודת התורפה של האופנוע תמיד הייתה מסלולי חול עמוק. דבר אחד בטוח- כדי להצליח לגרום למתלים שיעבדו מושלם גם בסלעים וגם בחול, צריך להיות ממש טוב...
איזה תענוג! הקדמי חותך פניות בלי שהוא נשטף, האופנוע שומר על קו למשך כל הפנייה! אבל הבאמפים... זה כבר סיפור אחר. פשוט לא יאמן. אם עד עכשיו הייתי מאט ממש לפני קטע של באמפים, עכשיו כבר לא צריך. פול גז ברביעי והאופנוע עובר אותם בלי לאבד את הקו ובלי שהמתלים נטרקים! פתאום אני רוכב עם כל כך הרבה ביטחון בקטעים שחששתי לרכוב בהם מהר עד עכשיו. והכל גם פחות מעייף. כבר הרבה זמן שלא נהניתי ככה...

שישי בבוקר- מוטוקרוס
אחרי היומיים האחרונים אני כבר רוכב עם המון ביטחון עצמי. ואכן, במסלול מוטוקרוס אין הפתעות- האופנוע מרגיש מעולה בכל הקטעים במסלול. אפילו באובר-ג'אמפ של אחד הטייבלים הגדולים, המתלים של ה-EXC שלי ספגו את הנחיתה באופן שלא היה מבייש אופנוע מוטוקרוס. פשוט אדיר.

שורה תחתונה- חבל שחיכיתי כל כך הרבה זמן כדי להפוך את חווית הרכיבה לכזו מהנה. אז מי שרוצה למקסם את היכולות שלו ושל האופנוע שלו, לשפר את איכות הרכיבה והביטחון העצמי, להתעייף פחות ולרכב מהר, ובעיקר- להנות יותר - אני ממליץ בחום רב מאוד להיעזר בכישוריו המעולים של אביתר כהן.

שבת שלום.

הפלג הצפוני
10-07-2015, 21:02
מחזק.
אביתר איש מתלים מצויין,משפץ גם מתלי רכבים בעלי בולמי גז.
לראיה,מסרתי לו שני בולמי אוהלינס שהוא שיפץ בהצלחה.

JohnnyDee
10-07-2015, 21:02
יש טלפון? בא לי לשפץ באפריליה ולהחליף לקפיצים מחוזקים.
האחרון שבטחתי בו בשיפוץ מחז"שים לקח 500 ש"ח ורק החליף שמן.
הוא טען שאני מרים גלגל בגלל זה הם נפרצו שוב פחח..
כשחזרתי לאחר כמה ימים היה כבר סגור.
פשט רגל, כמה צפוי.

הפלג הצפוני
10-07-2015, 21:05
בבקשה:050-8694407.

JohnnyDee
10-07-2015, 21:29
אתה לא עושה עבודות כאלה?

הפלג הצפוני
11-07-2015, 08:21
אני לא משפץ בולם אחורי אלא מחליף באחד משופר,מגביה או מנמיך לפי רצונך,מחליף לינקים,מתאים בוקסות,מחליף פרונט להפוך,רגיל
עם אפשרות החלפת גלגלים,הרחקת או החלפת קליפרים.

DRUZI
11-07-2015, 08:29
נשמע טוב. איפה הבחור יושב?

הפלג הצפוני
11-07-2015, 09:02
5 דקות מחדרה,תתקשר.

JohnnyDee
11-07-2015, 11:27
פלג עוד לא הבנתי אם אתה משפץ קדמיים או לא.

הפלג הצפוני
11-07-2015, 15:11
משפץ.