מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : נקישות מהשרשרת בעת פתיחת גז

svechinsky
11-07-2015, 22:05
היי שלום,
אני דואג לשמן (עם שמן לא עם ספריי אם זה משנה) ולמתוח את השרשרת שלי מידי 500 ק"מ אך יש לי תחושה שאולי אני עושה את זה לא נכון.
הסיבה, כשאני פותח גז, בכל הילוך בכל מצב יש הרגשה של מכה בשרשרת. כשאני מותח את השרשרת אני מבקש מאחי הקטן לשבת על האופנוע בזמן שאני בודק את המרווח שלה ומכוון אותו למה שדרוש ע"פ הספר רכב, ייתכן שטעיתי וצריך לכוון למרווח הזה כשאין אף אחד על האופנוע?

שאלה נוספת ולא קשורה:
יש לי מין מחוגים כאלה על הידיות של הקלאץ' והבלם הקדמי שבעזרתם ניתן למתוח ולהרפות את הכבל של הקלאץ'\בלם.
אתמול מתחתי קצת את הקבל של הקלאץ' ונסעתי כרגיל, היום האופנוע נורא הבהיל אותי כשפתאום הוא איבד הספק בצורה משמעותית בעיקר בסל"ד בינוני ומעלה. לא הבנתי למה זה קורה ובסוף היום עלה לי הרעיון להחזיר את הקלאץ' למצב שבו הוא היה קודם, למראית עין זה פתר את הבעיה אבל לא נסעתי מספיק בשביל להיות בטוח. האם התסמין הזה של ירידה בהספק יכול לנבוע מכבל קלאץ' מתוח יתר על המידה? ההיגיון אומר שכן אבל אני לא בטוח. גם אם כן, איך זה שראיתי את ההשפעה של זה רק יום אחרי.

R86
11-07-2015, 23:07
היי שלום,
אני דואג לשמן (עם שמן לא עם ספריי אם זה משנה) ולמתוח את השרשרת שלי מידי 500 ק"מ אך יש לי תחושה שאולי אני עושה את זה לא נכון.
הסיבה, כשאני פותח גז, בכל הילוך בכל מצב יש הרגשה של מכה בשרשרת. כשאני מותח את השרשרת אני מבקש מאחי הקטן לשבת על האופנוע בזמן שאני בודק את המרווח שלה ומכוון אותו למה שדרוש ע"פ הספר רכב, ייתכן שטעיתי וצריך לכוון למרווח הזה כשאין אף אחד על האופנוע?

שאלה נוספת ולא קשורה:
יש לי מין מחוגים כאלה על הידיות של הקלאץ' והבלם הקדמי שבעזרתם ניתן למתוח ולהרפות את הכבל של הקלאץ'\בלם.
אתמול מתחתי קצת את הקבל של הקלאץ' ונסעתי כרגיל, היום האופנוע נורא הבהיל אותי כשפתאום הוא איבד הספק בצורה משמעותית בעיקר בסל"ד בינוני ומעלה. לא הבנתי למה זה קורה ובסוף היום עלה לי הרעיון להחזיר את הקלאץ' למצב שבו הוא היה קודם, למראית עין זה פתר את הבעיה אבל לא נסעתי מספיק בשביל להיות בטוח. האם התסמין הזה של ירידה בהספק יכול לנבוע מכבל קלאץ' מתוח יתר על המידה? ההיגיון אומר שכן אבל אני לא בטוח. גם אם כן, איך זה שראיתי את ההשפעה של זה רק יום אחרי.

תפסיק לשחק באופנוע,אתה עושה רק נזקים.
מה זאת אומרת למתוח שרשרת כל 500 ק"מ??????
כמה קילומטר השרשרת על האופנוע?
אם הגעת למצב שצריך למתוח בדחיפות זאת אומרת שיש להחליף אותה ובאותה הזדמנות לבדוק את הגלגלי שיניים (לא אתה)

ולשאלה השנייה
למתוח כבל ברקס?? זה אופניים??
אתה בטח מתכוון למיקום של הידית.
בהנחה שהקלאץ' הוא לא הידראולי,כן מתחת יותר מידי,צריך להיות חופש של כמה מילמטרים בקצה הידית.

svechinsky
12-07-2015, 02:02
האמת שאני נהנה מהמשחקים, ככה לומדים. גם אם אני אעשה (ועשיתי כבר) כמה טעויות בדרך :).
השרשרת והגלגלי שיניים היו חדשים בעת קניית האופנוע לפני 5000 ק"מ (לפחות לפי מה שראיתי והשוותי לתמונות באינטרנט).
כתבתי לא נכון קודם לכן אני לא מותח את השרשרת כל 500 ק"מ, אני משמן ובודק את המרווח של השרשרת ומותח במידת הצורך (פעמיים-שלוש ב5000 ק"מ שנסעתי עם האופנוע).

בנוגע לכבלים אני מודה שאני לא כל כך נגעתי בהם רק שיחקתי בהם וראיתי שכשמסובבים את המחוג אז הבלם מתחיל לעבוד יותר מוקדם והקלאץ' מתנתק יותר מוקדם (מיקום הידיות לא משתנה).
בכל מקרה נסעתי עכשיו קצת אחרי שהחזרתי את הקלאץ למצב הקודם והכל היה בסדר.

yuval
13-07-2015, 19:50
למתוח שרשרת ללא מישהו שיושב על האופנוע.
הידית מצמד צריכה להיות קצת רפוייה. ידית שתפריד גבוהה זאת ידית שתיפגע בסופו של דבר במצמד.

קסד
13-07-2015, 20:03
אצלי הנקישות זה רק בראשון ורק לפעמים.
שרשרת מתוחה, משומנת ורק באמצע החיים שלה.
נבדקו גם חישורים (כי זה נשמע כמו שפיץ שבור) .

זו או להזמין סט חדש או להחליף לאגזוז נורמאלי שמסנן תיקתוקים דימיוניים.
(אישית חבר הזמין לי סט חדש)

svechinsky
13-07-2015, 21:59
למתוח שרשרת ללא מישהו שיושב על האופנוע.
הידית מצמד צריכה להיות קצת רפוייה. ידית שתפריד גבוהה זאת ידית שתיפגע בסופו של דבר במצמד.

תודה.

אצלי הנקישות זה רק בראשון ורק לפעמים.
שרשרת מתוחה, משומנת ורק באמצע החיים שלה.
נבדקו גם חישורים (כי זה נשמע כמו שפיץ שבור) .

זו או להזמין סט חדש או להחליף לאגזוז נורמאלי שמסנן תיקתוקים דימיוניים.
(אישית חבר הזמין לי סט חדש)

אין לי כסף לאגזוז נורמלי, אני חושב שהשרשת שלי לא מתוחה מספיק לפי מה שיובל אמר, אני אמתח אותה כמו שצריך ונראה אם יש נקישות.

Jack_R1
13-07-2015, 22:31
מותחים שרשרת עפ"י הוראות בספר רכב, ולרוב הוא אומר - חופש של כ-2-3 ס"מ באמצע השרשרת (בין גג"ש קדמי לאחורי).
אין שום סיכוי לזהות שרשרת גמורה בעין, גם כשהיא גמורה מתה - חיצונית היא נראית בסדר. כנ"ל גג"ש, אם כי בגג"ש קצת יותר קל.
תקרא על "נקודות מתות" בשרשרת, אם תמצא חומר - אלה נקודות שבהן החיבור של החוליות "נתקע" (לרוב בגלל o-רינגים שנפרצים) והן יוצרות בשרשרת מתיחה לא קבועה - כשהן עוברות על הגג"ש, השרשרת נמתחת יתר על המידה. צריך לבדוק גם את זה - שרשרת שיש בה "נקודה מתה" היא שרשרת מתה \ הולכת למות, וזה הדבר הראשון שבד"כ גורם ל"תקתוקים" מהשרשרת.

svechinsky
13-07-2015, 23:00
מותחים שרשרת עפ"י הוראות בספר רכב, ולרוב הוא אומר - חופש של כ-2-3 ס"מ באמצע השרשרת (בין גג"ש קדמי לאחורי).
אין שום סיכוי לזהות שרשרת גמורה בעין, גם כשהיא גמורה מתה - חיצונית היא נראית בסדר. כנ"ל גג"ש, אם כי בגג"ש קצת יותר קל.
תקרא על "נקודות מתות" בשרשרת, אם תמצא חומר - אלה נקודות שבהן החיבור של החוליות "נתקע" (לרוב בגלל o-רינגים שנפרצים) והן יוצרות בשרשרת מתיחה לא קבועה - כשהן עוברות על הגג"ש, השרשרת נמתחת יתר על המידה. צריך לבדוק גם את זה - שרשרת שיש בה "נקודה מתה" היא שרשרת מתה \ הולכת למות, וזה הדבר הראשון שבד"כ גורם ל"תקתוקים" מהשרשרת.

זה מה שאומר הספר רכב שלי, משום מה חשבתי שהחופש של ה2-3 ס"מ נכון כשיש רוכב על השרשרת.
בכל מקרה זה לא ממש תקתוקים זה יותר כמו מכה בעת פתיחת גז. אני חשבתי שאפשר לזהות את הבלאי בגג"שים לפי השינייים ובשרשרת ע"י משיכה של אחת החוליות על הגג"ש האחורי.