מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : היסטוריית המצלמות שלי - SM26

SM26
07-06-2016, 11:52
היי

נשאלתי כמה פעמים על המצלמות שהיו לי בעבר וכיום, מה היו המניעים שלי לרכישה של כול אחד, ומה דעתי על כול אחת מהן.
באשכול הזה אדבר בקצרה על:
Contour Roam 2
Drift Ghost S
Sena 10C

המצלמה הראשונה שלי הייתה הרום2, מצלמה מעולה לטעמי
זולה מאוד (במיוחד כיום), עמידה, פשוטה לתפעול, בעלת פרופיל נוח, עם עדשה מסתובבת, זמן סוללה ארוך, עמידה למים ללא כיסוי.
בכללית מדובר על מצלמה מאוד טובה
בעיקר מומלץ למי שנוסע יחסית הרבה, ורוצה מצלמה לתיעוד נטו במינימום סירבול או עלות

החסרונות שלה:
צילום בלילה פשוט נוראי לחלוטין
אינה יודעת לדרוס את הצילום שלה בתום המקום בזיכרון
אין כניסה של מיקרופון חיצוני

בעקבות העובדה שאני רוכב בעיקר בלילות, ואני התחלתי תחום שנקרא Motovlog שעבורו נדרש מיקרופון, חיפשתי מצלמה אחרת

לאחר סינון ארוך, מולי עלו 3 אופציות עיקריות:
מידלנד XTC400
סוני
דריפט GHOST S

את הסוני פסלתי על ההתחלה, בעיקר בגלל המחיר שלה, למרות שהיא כנראה מצלמה טובה, פשוט בעת הרכישה היו לי יותר מידי סיבות לא לבחור בה, אז פשוט לא התעמקתי בדגמים השונים, כיום במבט לאחור, היא בהחלט שווה בדיקה.
מידלנד מול דריפט, הדריפט טובה ממנה כמעט בכול פרמט
למעט העובדה של שירות ומחיר.

המידלנד יותר זולה מהדריפט, ובנוסף, יש לה פה שירות בארץ.
אני החלטתי שאני לא צריך שירות, ואני רוצה לקחת את המוצר הטוב ביותר שאני יכול לרכוש, אז התחדשתי בדריפט גוסט S חדשה.

הדריפט מצלמה מצויינת, מצב לילה מאוד טוב, עם כניסה למיקרופון שעדייין משאירה אותה עמידה למים (אבל לא חסינה, טוב לגשם, לא צלילה).
אבל לאחר כמעט שנתיים (צילום ראשון שלי איתה בוצע בערך ב21 למאי 2014)
יש לה כמה חסרונות מאוד בעייתים לטעמי
- היא מאוד רגישה לכרטיסי זיכרון לא איכותיים, חובה משהו מקורי בלבד, ושיהיה סופר מהיר. כרטיס של סאמסונג לדוגמא לא עבד טוב איתה.
- היא לא אמינה, עדיין הגירסה של התוכנה במצלמה לא טובה, ולאבד סירטון סתם ככה, היה עיניין נפוץ ובשיגרה.
- המיקרופון המקורי של דריפט היה פשוט זבל, נאלצתי לקנות מיקרופון אחר יקר, שהיה מאוד מסורבל.
- חובה להעביר ידנית בין מצב יום למצב לילה, אחרת בלילה אתה לא תראה כלום, וביום האיכות תיהיה פח.
- אין לך חלקי חילוף או אופציה לתיקון, נשבר לי המסך במצלמה, ובעצם אני חסר אונים לחלוטין, אני לא יכול לתקן בשום מקום, רק לקנות חדש.

אבל, בסופו של דבר, כאשר היא כן עבדה, היא עבדה מצויין.

כיום, אני עם סנה 10C
מצלמה משולבת בדיבורית BT, מודה, אין לי אותה מספיק זמן כמו האחרות כדי להביע חו"ד מלאה
לעומת הדריפט, האיכות שלה פחות טובה, ללא ספק.
אבל הקלות תפעול שלה והפשטות, זה ייתרון כיפי ועצום שאין כמוהו.
*עריכה*
סיקור מלא על הסנה פה (http://fullgaz.co.il/forums/showthread.php/8295)

מוזמנים לשאול שאלות לגבי מה הניע אותי לגבי כול בחירה ואנסה לעזור
בנוסף, יצא לי לחקור המון על כול מיני סוגי מצלמות, אז מוזמנים לשאול פה בצירוף הדרישות שלכם ואנסה לעזור לכם להתאים מצלמה.

nihrider
07-06-2016, 13:43
גו פרו סשין בעצם לא מתאימה לך כי אי אפשר לחבר לה מיקרופון?
חבל שלא נתנו לו אופציה למיקרופון בלותות

SM26
07-06-2016, 16:09
גו פרו סשין בעצם לא מתאימה לך כי אי אפשר לחבר לה מיקרופון?
חבל שלא נתנו לו אופציה למיקרופון בלותות
בדיוק. זאת הסיבה היחידה בערך למה פסלתי אותה ואת הsj10+

Sent from my H60-L12 using Tapatalk

yotams4
07-06-2016, 18:00
למה לא גו פרו?

SM26
07-06-2016, 18:51
למה לא גו פרו?
לא בא לי לקדוח בקייס.
בא לי להשתמש בה בגשם.
רוצה משהו עם value for money יותר גבוה.

מה הדבר שבגללו הגופרו בולטת במיוחד? האיכות.
אבל גם ככה אני לא אצלם על משהו שהוא יותר מאשר 1080p@60fps
המחשב שלי לא מסוגל לערוך חומר ב4k ועדיין המון מסכים לא תומכים ברזולוציה הזאת. פשוט ביזבוז לטעמי

iNadav
07-06-2016, 19:21
תודה על השיתוף!
אני כהרגלי מתעד קבוע את הנסיעות היומיות שלי וכיום אני משתמש בContour GPS היא נוחה להפליא (כפתור ההקלטה, כפתור למחיקת הכרטיס, הצפצופים..), הקטע הוא שאני מעוניין גם בדיבורית בעיקר בשביל מוזיקה\רדיו ולא ממשתי את זה בעקבות כך שזה כבר יסרבל לי את הקסדה יותר מידיי (תפעול\משקל)
אחת האופציות שבאמת הסתכלתי עליה זו ה10C אז הייתי שמח לשמוע קצת יותר את חו"ד שלך עליה
האם איכות השמע גבוהה? נתקלת בבעיות או חוסר נוחות כלשהי? האם ההשקעה אכן שווה את התרומה? (ראיתי שמוכרים אותה בAPEX ב1600שח שזה משתלם לעומת כ1500שח מחול עם משלוח)

SM26
07-06-2016, 19:23
תודה על השיתוף!
אני כהרגלי מתעד קבוע את הנסיעות היומיות שלי וכיום אני משתמש בContour GPS היא נוחה להפליא (כפתור ההקלטה, כפתור למחיקת הכרטיס, הצפצופים..), הקטע הוא שאני מעוניין גם בדיבורית בעיקר בשביל מוזיקה\רדיו ולא ממשתי את זה בעקבות כך שזה כבר יסרבל לי את הקסדה יותר מידיי (תפעול\משקל)
אחת האופציות שבאמת הסתכלתי עליה זו ה10C אז הייתי שמח לשמוע קצת יותר את חו"ד שלך עליה
האם איכות השמע גבוהה? נתקלת בבעיות או חוסר נוחות כלשהי? האם ההשקעה אכן שווה את התרומה? (ראיתי שמוכרים אותה בAPEX ב1600שח שזה משתלם לעומת כ1500שח מחול עם משלוח)
סתם לצחוקים.... אני קניתי את שלי ב1250....פה בארץ... עם אחריות.

האמת, אין לי אותה בשביל חוות דעת מספקת.
בקצרה, יש לה כמה חסרונות... אבל לתיעוד פלוס מוזיקה היא מאוד מתאימה.

Liran92
09-06-2016, 10:57
אם הסאונד באמת קריטי לך אתה יכול לפצל את הסאונד (להקליט למשל מהאייפון/אנדרואיד) ובעריכה לחבר לסרטון
זה מה שעושים ברוב המוטוולוגים בשילוב עם גו פרו וככה יכלת לקחת את הsession המעולה (יש לי אותה אז אני מעט משוחד) ולקבל איכות קול יחסית גבוהה
כי אין מה לעשות במצלמות אקשן מלכתחילה היצרנים לא שמים רכיב סאונד איכות מתוך הבנה שרוב הסירטונים שיצולמו עם המצלמה הזאת ״ישדכו״ לפסקול כזה או אחר..

nihrider
09-06-2016, 11:33
לירן אתה יכול לספר קצת על איך הגו פרו סשין?
מה טוב, מה רע?

yotams4
09-06-2016, 12:13
מה עם השיאומי?

Liran92
11-06-2016, 11:30
בקשר לסשין, מהתרשמות שלי, אני לא צלם ואני לא מבין גדול בתחום, אז כזאת תיהיה הביקורת שלי :)
בגדול מה שלי היה הכי חשוב זה השילוב שבין גודל לאיכות, אחרי התלבטות רבה בין הקונטור לסשן נבחרה הסשן
לעניות דעתי היא מצלמה מעולה למשתמש הממוצע (שזה אומר 90 אחוז מהמשתמשים בגו פרו) וזה למה? היא קטנה
היא מצלמת 1080 ב60fps והיא קטנה ממש! בגדול כל ה4k זה נחמד והכל אבל זה לא ישים מבחינתי זה כרגע פיצ׳ר שהוא אובר-רייטד
ואני אומר את זה בתור מישהו שיש לו מסך שתומך 4k פשוט שוב, למשתמש הממוצע אין מה לעשות עם 4k רוב המחשבים יתקשו לבצע עריכות פשוטות
וכל סירטון יקח המון זמן והמון כוח חישוב לעבד
ההיתרון המשמעותי מבחינתי של הסשן על רוב המצלמות שראיתי בסדר גודל (הפיזית והכלכלי שלה) זה האפליקציה של גו פרו, האפשרות של החיבור עם הסלולרי
והכי חשוב לאופנוע זה הקטע של הפעלה בלחיצה אחת ובסיום הצילום כיבוי + סיום הצילום בלחיצה אחת, האיכות שלה מאוד טובה לעניות דעתי
יש לה צילום לילה/ דימדומים ברמת מספקת+ והקטע המגניב זה שהיא מאוד ורסטילית בגלל הגודל וגם בגלל הקטע שהיא יכולה ״להסתובב״ בתוך הקייס שלה מה שנותן
עוד גמישות הפעלה בניגוד למצלמות אחרות כולל גו פרו אחרות שאם אתה חייב לשים את המצלמה שהיא מצלמת על הצד אז תקבל צילום צר ותצטרך לסובב את התמונה בעריכה
זה ככה המחשבות שלי בקשר למצלמה הזאת...מה רע בכל זאת? שוב, זה לא מניסיון אבל אלה התלונות העיקריות...
אין לה אופציה להחלפת סוללה, מבחינתי לא בעיה כי באיכות הכי גבוהה ובמצב protune (מצב שמאפשר עריכה של צבעים לאחר הצילום ובאופן כללי מצלם ברמה גבוהה של פרטים),
אני יכול לצלם עם הסוללה המובנת סרטון בעורך של שעה ו40 דקות +/- , אני אישית עוד לא נתקלתי במצב שהייתי בפעילות אקסטרים יותר מ40 דקות/ שעה...
וגם בנושא הרכיבה לרוב מגיעים ל״פס״ ואז אני מדליק את המצלמה אין לי עניין בלהפעיל אותה כל הדרך כי זה סתם עוד דברים להוריד בעריכה, זה לפחות ה״אני מאמין שלי״
והנושא השני זה עניין האיכות, לדעתי פה זה קצת אשמת גו פרו ששיווקה את הסשן בהתחלה כgo pro 4 session המיתוג של ה״4״ יצר דרישות גבוההות יותר
וגם המחיר ההתחלתי היה טעות לדעתי (שווקה בהתחלה ב400 דולר, כיום עולה 200!) אז ברגע שהיה את המיתוג של ה4 ואת המחיר של ה400 דולר ההשוואה ל4 סילבר שהייתה
בזמנו במחיר דומה (אולי אפילו זהה אני לא הכי זוכר), יצר השוואה בלתי נמנעת והסילבר עדיפה בגלל שיש לה מסך ואיכות צילום מעט גבוהה יותר, כנראה שהחבר׳ה של גופרו הסתמכו
על זה שאנשים ישלמו מחיר דומה ויקבלו פחות בגלל נושא הגודל...הם הבינו את הטעות והורידו את המחיר...וטוב שכך, אנחנו קיבלנו אחלה מצלמה במחיר מעולה

לסיכום, מצלמה טובה שתתאים לדעתי ל90 מהמשתמשים, במיוחד לכאלה שהגודל כן קובע, מגובה בתוכנה של גו פרו
שהיא, שוב לדעתי, סיבה מספיק מוצדקת להוציא עוד כמה מאות שקלים, למרות שאני יודע שיש תוכנות עריכה אחרות (משתמש במקינטוש) אבל עדיין...
ממליץ למי שבאמת מתעניין בה לראות ביקורות שנעשו עליה החל מ2016 לפני זה פשוט המחיר היה 400 דולר וזה היה הטריגר לביקורת השלילית
אחרי ההורדת מחיר הביקורות הרבה יותר חיוביות

אם יש שאלות נוספות אני אשמח לענות

SM26
14-06-2016, 22:37
אם הסאונד באמת קריטי לך אתה יכול לפצל את הסאונד (להקליט למשל מהאייפון/אנדרואיד) ובעריכה לחבר לסרטון
זה מה שעושים ברוב המוטוולוגים בשילוב עם גו פרו וככה יכלת לקחת את הsession המעולה (יש לי אותה אז אני מעט משוחד) ולקבל איכות קול יחסית גבוהה
כי אין מה לעשות במצלמות אקשן מלכתחילה היצרנים לא שמים רכיב סאונד איכות מתוך הבנה שרוב הסירטונים שיצולמו עם המצלמה הזאת ״ישדכו״ לפסקול כזה או אחר..
מצטער, אבל רוב האנשים הרציניים שאני מכיר שמשתמשים בגופרו, יש להם דבר שנקרא sena gp10.
זה מעביר את הצליל מהדיבורית שלך לתוך המצלמה.

וזה למה קניתי את ה10c שלי.

בערך חצי שנה-שנה הייתי עם השיטה של המיקרופון, נמאס לי ונשבר לי.

אחרי זה עברתי למיקרופון בקסדה, כזה שרק צריך להפעיל ולכבות, גם מזה השתגעתי.

אני רוצה פשוט, רוצה שגר ושכח.
לא רוצה לעבוד קשה.

מה עם השיאומי?
בשבילי לפחות, נפלה בגלל אותן בעיות של הגופרו