מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מכסה קלאץ' דולף שמן

Yuv_Coehn
09-07-2016, 11:30
התקנתי אתמול מכסה קלאץ' שקוף לאפריליה שיבר שלי.
לא הייתי מודע לזה שברגע שפותחים את המכסה קלאץ' זה הורס את האטם (סוג של נייר דביקי), חשבתי שיש איזה אטם גומי רב פעמי...
בכל מקרה כרגע כשהאופנוע לא על הג'ק צד אז הוא מטפטף לא מעט שמן מהתחתית של החיבור בין המכסה קלאץ' לאופנוע, וכרגע מושבת עד שאני פותר את הבעיה.

תמונה של החיבור למכסה קלאץ: שימו לב שחצי מהאטם על האופנוע, וחצי על הכיסוי קלאץ' עצמו
https://s32.postimg.org/r3zgt8att/20160708_171247.jpg (https://postimg.org/image/r3zgt8att/)

בפורום של אפריליה הבנתי שאפשר להסתדר עם אטם סיליקון מיוחד לרכב עד שאני אקנה אטם מקורי, בתור פתרון זמני (חייב את האופנוע לשבוע הבא).

איפה אפשר להשיג אחד כזה?

ועוד שאלה:
כשסגרתי את המכסה קלאץ' השתמשתי בידית מומנט (signet) בפעם הראשונה שאני עובד איתה. כיוונתי ל13 ניוטון. אני רגיל שידית מומנט תקליק ולא תתן לי להדק את הבורג מעבר למה שכויל, ובזאתי לא קיבלתי קליק עד ששברתי את הבורג (ועכשיו צריך להביא גם בורג חדש...)
בדיעבד כן היה קליק אבל זה נותן לך להמשיך להדק את הבורג, ולא הבנתי את זה.
מה הסיכוי שהרסתי את הכיול?

strelok89
09-07-2016, 12:33
ככה זה ברוב ה מומנט יש קליק ועדיין אפשר להמשיך להדק.יש סיליקון למנועים מומלץ victor rheinz,correct או כל חברת דבקים ידוע ומוכרת. שים לב שאתה לוקח תואם מנועים,אחרת הוא לא יתפוס בסביבת שמן מנוע, וחום גבוהה. למקרה ממש קיצוני ונסיעה קצרה גם סליקון ביוב רגיל ב10 שקל יתפוס אבל יתחיל לדלוף מהר מאוד.

Sent from mTalk using windows 10 mobile

קסד
09-07-2016, 12:59
השאלה היא עד כמה בא לך להיות בתיה עוזיאל.
אם אין אצל היבואן. ואין במגזר (משולש שוקן (מוטודיפו.בייקר.וכו)) ואין איביי אז ...

נקה טוב טוב את מכסה הקלאץ' ואת בלוק המנוע.
העזר בספרי קרבורטורים בזהירות. העזר בסכין יפנית לא פחות בזהירות.
ואז
1. או שתקנה נייר שעווה דק (יש ביצחק שדה) באיזור ה0.3 מ"מ ומטה,
קח את המכסה הקלאץ', פזר שכבה דקה של שמן על המשטח בו היה אטם ושים על הנייר -
ככה יהיה לך בלופרינט של מה שצריך לגזור.
סמן עם עט וגזור.
2. או שתיגש לאבאבנל 8 עם מכסה הקלאץ' ותבקש ממנו שיציל אותך.

קסד
09-07-2016, 13:17
+ אין דבר כזה אטם סיליקון. יש משחה. האדומה נועדה לטמפ' גבוהות (נגיד ראש מנוע.
תשיג כזו בכל איזור תעשיה. תמרח שכבה ממש דקה ותתפלל.

Yuv_Coehn
09-07-2016, 13:26
תודה על העזרה.
אני אחפש סיליקון מתאים באיזור שלי מחר בבוקר עד שאני משיג אטם ייעודי

pvr1000
10-07-2016, 10:32
+ אין דבר כזה אטם סיליקון. יש משחה. האדומה נועדה לטמפ' גבוהות (נגיד ראש מנוע.
תשיג כזו בכל איזור תעשיה. תמרח שכבה ממש דקה ותתפלל.

RTV (משחה)
עשיתי בו שימוש אחד הפירוקים שלי, אבל אטם OEM תמיד עדיף.
מבדיקה שעשיתי במרשתת קיים וגם לא עולה יותר מידי בהשוואה לאטמים אחרים.

JohnnyDee
10-07-2016, 15:53
RTV פשוט יעשה את העבודה ועולה 15 שקלים.
לפעמים זה מחזיק שנים.
אבל אין ספק שעדיף אטם מקורי אז בינתיים תשים RTV ותחכה לאטם שתזמין מאיביי.

doutsh
11-07-2016, 10:39
ממליץ לך לחתוך אטם בצורה הנכונה מנייר אטמים כמו שהציעו, ולא להשתמש בסיליקון, בעיקר (אבל לא רק) בגלל שנראה שאתה לא מנוסה, ממספר סיבות:

- סיליקון עלול להכנס להברגות ולהתקשות שם עם הבורג, והדרך לבורג תקוע / הברגה הרוסה קצרה
- שכבת סיליקון עבה מדי ו/או שלא פוזרה כראוי תגרום לזה שכשתהדק את המכסה הסילקון יכנס פנימה לצד הפנימי של המכסה, ועכשיו יש לך חתיכות סיליקון מסתובבות במנוע
- כשתרצה לשים את אטם כמו שצריך, תצטרך להתחיל לגרד טוב טוב את הסיליקון מהמשטחים, שזו גם עבודה מעצבנת וגם סכנה לשריטת המשטחים מה שיגרום לאטימה לא טובה גם עם האטם המקורי.

Tribalmistyc2
11-07-2016, 12:19
RTV (משחה)
עשיתי בו שימוש אחד הפירוקים שלי, אבל אטם OEM תמיד עדיף.
אטם OEM אולי יותר נוח אבל לא עדיף בשום דבר.

סיליקון איכותי שמיושם נכון לא יתפרק ויחזיק מעולה.
חומר אטימה שנדחס בין הבורג לקצה החור יכול לסדוק את הבלוק.

קסד
11-07-2016, 14:01
ממליץ לך לחתוך אטם בצורה הנכונה מנייר אטמים כמו שהציעו, ולא להשתמש בסיליקון, בעיקר (אבל לא רק) בגלל שנראה שאתה לא מנוסה, ממספר סיבות:

...

- כשתרצה לשים את אטם כמו שצריך, תצטרך להתחיל לגרד טוב טוב את הסיליקון מהמשטחים, שזו גם עבודה מעצבנת וגם סכנה לשריטת המשטחים מה שיגרום לאטימה לא טובה גם עם האטם המקורי.

מתי בפעם האחרונה גירדת אטם OEM (או נייר שעווה)?
אתה באמת טוען שסיליקון קשה יותר להסרה מאטם משומש?

Yuv_Coehn
11-07-2016, 15:41
תודה על העצות.מה שקרה בינתיים:
קניתי משחת סיליקון בתור פיתרון זמני (אני בכל מקרה צריך לפתוח את המכסה שוב עוד כמה שבועות שיגיעו חלקים, לא חשבתי שזה יהיה כזה בלגאן ובדיעבד טעיתי שעשיתי את זה עכשיו ולא חיכיתי).
הסיליקון אוטם סביר, אבל בורח קצת שמן דרך הבורג התחתון (ולא מהחיבור של המכסה). בורח ממש קצת, כמה טיפות בנסיעה... כרגע אני לא מתכוון לסדר את זה עד שהחלקים מגיעים ועד אז כבר אקנה אטם OEM מעופר אבניר ב50 שקל.
אם זה ימשיך לדלוף דרך הבורג אחרי שאני שם את האטם OEM, שכבה של לוקטייט תפתור את הבעיה?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

yotams4
11-07-2016, 15:46
לא. לוקטייט זה לתבריג ואם לא מצוין בספר מכונאים שצריך אז לא צריך. יש שם במקרה איזה שייבה נחושת או משהו בסגנון?

Yuv_Coehn
11-07-2016, 21:46
לא. לוקטייט זה לתבריג ואם לא מצוין בספר מכונאים שצריך אז לא צריך. יש שם במקרה איזה שייבה נחושת או משהו בסגנון?

אין...
בגדול נורא מיהרתי כששמתי את הכיסוי והעדפתי לשים פחות מאשר יותר כי פחדתי שאני אגזים וזה יכנס לשמן מנוע כמו שאמרו פה. כנראה שמתי מעט מדי וזה פשוט מחלחל דרך הבורג בסופו של דבר. זאת גם פעם ראשונה שאני עושה משהו כזה...
אבל סך הכל המצב בסדר וזה מחזיק בתור תיקון זמני.
כשיגיעו החלפים ואני אשים את האטם המקורי, יש הצעות איך להוריד את הסיליקון בדרך קלה?

Tribalmistyc2
11-07-2016, 21:49
דיגריזר

Yuv_Coehn
12-07-2016, 19:08
דיגריזר
קניתי דיגריזר היום למטרה הזאת בכלבוטקס. המוכר אמר שלדעתו אפשר לנקות עם זה גם את השרשרת. לדעתכם זה לא יפגע בo-ring? http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160712/121c6f2102a32dc975b65b57cf78ecad.jpg

yotams4
12-07-2016, 19:22
לא שמים דיגריזר על השרשרת כי יש גריז לכוד בין האורינגים ואתה תמיס אותו

Yuv_Coehn
12-07-2016, 20:51
לא שמים דיגריזר על השרשרת כי יש גריז לכוד בין האורינגים ואתה תמיס אותו

זאת לא המטרה בניקוי שרשרת? להעיף את הגריז/לכלוך הישן שכנראה נלכד בו לכלוך דק שטוחן את השרשרת ולשמן אותה בשמן שיגיע עד האורינגים?

yotams4
12-07-2016, 21:35
לא מה שלכוד בין האורינגים בתהליך הייצור של השרשרת

doutsh
13-07-2016, 10:36
זאת לא המטרה בניקוי שרשרת? להעיף את הגריז/לכלוך הישן שכנראה נלכד בו לכלוך דק שטוחן את השרשרת ולשמן אותה בשמן שיגיע עד האורינגים?

המטרה בניקוי שרשרת לא ממש ברורה, ולכן יש הרבה שלא מנקים אותה.
בכל מקרה, כמו שענו לך המטרה היא ממש לא להעיף את הגריז שהגיע עם השרשרת. הגריז הזה לכוד בין האו-רינגים ולא אמור לצאת משם, וגם לא אמור להגיע אליו לכלוך.
אם תעיף אותו, תשאר עם החסרונות של שרשרת או-רינג (חיכוך מוגבר) בצירוף החסרונות של שרשרת ללא או-רינג (חוסר שימון בין החוליות).

מטרות הניקוי, לטענת אלה שחושבים שכן צריך לנקות הן:
- אסטטיקה, כלומר שיראה נקי, כמו שמנקים את הפלסטיקה או חלקים חיצוניים אחרים
- להעיף את השמן שאיתו שימנת את השרשרת בטיפול הקודם ואת הלכלוך שהצטבר מחוץ לאו-רינגים. מי שמנקה מהסיבה הזו, משמן לאחר מכן בעזרת שמן שרשרת שמתאים לשרשרת או-רינג.

Ami
13-07-2016, 11:14
שרשרת מנקים לפי הצורך עם נפט או סולר ומברשת.

קסד
14-07-2016, 08:44
...
העזר בספרי קרבורטורים ...

ספריי קרבורטורים זה דיגריזר.
לאידיוטים.

Jack_R1
14-07-2016, 10:03
ספריי קרבורטורים זה דיגריזר.
לאידיוטים.

לא יודע למי אתה מתיחס בתור "אידיוטים", אבל כנראה שזה הסתובב עליך בחזרה.
ספריי קרב' אינו דיגריזר. הם עושים דברים דומים, אבל ממש לא זהים, ולכן גם השימוש שלהם לא זהה.

ספריי קרב' הוא ממיס מתאדה, משמע - המטרה שלו היא להמיס את הכל ולאדות את כל מה שהוא מצליח להמיס. אחרי שאתה עובר עם ספריי קרב', לא אמור להיות טיפול נוסף. הוא גם מפרק פיח. הוא מסוגל לפרק שמנים, אבל זאת לא המטרה שלו, והוא לא נשאר מספיק זמן בשטח (מתאדה אמרנו?) כדי לפרק שכבות עבות של ג'יפה. הוא גם נשרף, כדי לא להשאיר שום שרידים איפשהו במעברי הדלק.

דיגריזר לעומת זאת הוא מפרק שמנים לא מתאדה ולא בהכרח ממיס, משמע - הוא נשאר על פני השטח. הוא גם לא מיועד לניקוי פנימי, מכיוון שאינו מועיל במעברים דקים. אבל בגלל שהוא לא מתאדה ולרוב לא נשרף, אם משאירים אותו למספיק זמן - הוא יכול לפרק שכבות עבות ולהיות יותר יעיל מספריי קרב' בניקוי חיצוני. אבל, בשביל הניקוי הסופי, אחריו צריך לעבור עם מים או חומר אחר - לשטוף את הכל.

קסד
14-07-2016, 11:47
כן.
והיופי חי הזה שתיארת גם מסיר סיליקון.
אם תשאיר אותו מספיק זמן.

י"י.

Meirson
14-07-2016, 17:35
כמו שכבר הסבירו לך ספריי קרבורטורים מתאדה ולכן לא יעיל להורדת שאריות אטמים, אלא אם כן בא לך לשרוף פחית על כל מכסה
אבל בתור היוזר המפורסם שאתה ברור שגם על זה יהיה לך מה לענות... אז לבריאות תשים מה שאתה רוצה

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

קסד
14-07-2016, 17:37
סיליקון

Yuv_Coehn
14-07-2016, 21:11
עדכון:
פתחתי את המכסה ושמתי את האטם OEM שקניתי השבוע בעופר אבניר.
לפני כן ניקיתי טוב טוב את כל שאריות הסיליקון שהיו.
ניקיתי את שני הצדדים עם מטלית יבשה.
מיקמתי את האטם פיקס.
סגרתי את הכל לפי מומנט.
שמן עדיין בורח דרך הבורג התחתון.
האטם OEM הוא סוג של קרטון כזה... אולי הוא צריך קצת זמן על הכביש עד שהוא אוטם כמו שצריך?
אולי בכל זאת לפוצץ את הבורג התחתון בלוקטייט ימנע את הדליפה?
אם זה לא נפתר השלב הבא ללכת למוסכניק שיעשה את זה ולשלם לו 200 שקל על עבודה של 10 דקות. וזה נורא יתסכל אותי.
הערה: הדליפה היא מזערית, טיפה אחת בכמה דקות, אבל עדיין מאוד מרגיזה.

https://s31.postimg.org/yc6xt1b1j/20160714_200316.jpg (https://postimg.org/image/yc6xt1b1j/)

https://s31.postimg.org/l6rfmxh5z/20160714_195729.jpg (https://postimg.org/image/l6rfmxh5z/)

https://www.youtube.com/watch?v=WJHm7NRmpIQ

strelok89
14-07-2016, 23:51
תוודא שאין שם סדק או איזו מכה או גרד, ותמרח גריז על האטם ככה למקרה ותירצה לפתוח שוב הוא לא ידבק. אם הכל תקין ועדיין נוזל אני הייתי פשוט נותן תוספת סיליקון באזור הדליפה ודי

Tribalmistyc2
15-07-2016, 07:17
הנזילה לא מהאזור של החיבור של האטם.
תשים סיליקון מנועים על האזור העליון של הבורג הזה ולפני תוודא שאין שם לכלוך

Yuv_Coehn
15-07-2016, 17:43
טוב אז חזרתי על הכל רק יותר יסודי, שמתי סיליקון, הורדתי סיליקון, שמתי... הדליפה קצת פחתה וזה בקושי מטפטף, אבל עדיין לא סגור לגמרי. כשיהיה זמן זה הולך למוסכניק שישבור על זה את הראש.
לי נמאס.

תודה לכולם על העזרה.

yotams4
15-07-2016, 18:00
סגרת את הברגים למומנט בהצלבה?

Yuv_Coehn
15-07-2016, 18:00
סגרת את הברגים למומנט בהצלבה?
כן

yotams4
15-07-2016, 23:08
זה מכסה אפטרמקרט? הגיע בלי אטם? תריץ חיפוש בגוגל עם שם החברה אולי לעוד אנשים יש את הבעיה הזו

Yuv_Coehn
16-07-2016, 11:34
זה מכסה אפטרמקרט? הגיע בלי אטם? תריץ חיפוש בגוגל עם שם החברה אולי לעוד אנשים יש את הבעיה הזו

הכל מקורי חוץ מהמכסה השקוף באמצע (שיושב על המכסה המקורי) והנזילה היא לא ממנו.
ואני במקביל עובד על פתרון בפורום של אפריליה, לא מצאתי מישהו עם בעיה דומה.
כנראה אני פשוט לא עושה שם משהו כמו שצריך, אחרת כבר זה היה אמור להיפתר.

Tribalmistyc2
16-07-2016, 11:51
אין טעם ללכת למוסך כי מה שאתה עושה יעשו גם שם.
תפריד את המכסה ותחפש סדקים ועיוותים על המשטח שנמצד לבלוק וגם על הבלוק.
אם זה נראה טוב קנה סיליקון מנועים איכותי - ויקטור ריינז ו wurth זה מוצרים טובים.
תנקה את המשטחים היטב עם ספריי מאיידים\אציטון או כל מסיר שומנים,אל תשתמש באטם,תמרח שכבה אחידה ויחסית דקה על אחד המשטחים,תמתין לפני חיבור החלקים (עד רבע שעה בד"כ יהיה רשום על השפורפרת) אחכ סגור ידנית,לא חייב בהצלבה,כן חשוב שתהיה סגירה אחידה.

Yuv_Coehn
16-07-2016, 12:00
אין טעם ללכת למוסך כי מה שאתה עושה יעשו גם שם.
תפריד את המכסה ותחפש סדקים ועיוותים על המשטח שנמצד לבלוק וגם על הבלוק.
אם זה נראה טוב קנה סיליקון מנועים איכותי - ויקטור ריינז ו wurth זה מוצרים טובים.
תנקה את המשטחים היטב עם ספריי מאיידים\אציטון או כל מסיר שומנים,תסיר את האטם,תמרח שכבה אחידה ויחסית דקה על אחד המשטחים,תמתין לפני חיבור החלקים (עד רבע שעה בד"כ יהיה רשום על השפורפרת) אחכ סגור ידנית,לא חייב בהצלבה,כן חשוב שתהיה סגירה אחידה.

יש כמה שריטות פיציות על הבלוק עצמו, והן לא עוברות מצד אחד לשני.
ניסיתי פעם אחת רק עם האטם OEM, אחר כך ניסיתי גם אטם OEM וגם סיליקון שחור (של ויקטור ריינז). נראה לי התוצאה הכי טובה הייתה רק של הסיליקון השחור אבל גם הוא לא אטם מושלם.
כל פעם ניקיתי את המשטחים עם דיגריזר.
לגבי הזמן המתנה, כתוב על הסיליקון לשים מיד את החלקים, כי הוא מתקשה תוך 5 עד 15 דקות.
אני פשוט באמצע תקופת מבחנים, מחר יש לי מבחן על הבוקר ונמאס לי לפרק לנקות ולהרכיב את הכיסוי הזה בפעם המאה במקום ללמוד.
נראה אולי מחר יהיה לי חשק לעשות את זה שוב.

Tribalmistyc2
16-07-2016, 12:09
יש כמה שריטות פיציות על הבלוק עצמו, והן לא עוברות מצד אחד לשני.
ניסיתי פעם אחת רק עם האטם OEM, אחר כך ניסיתי גם אטם OEM וגם סיליקון שחור (של ויקטור ריינז). נראה לי התוצאה הכי טובה הייתה רק של הסיליקון השחור אבל גם הוא לא אטם מושלם.
כל פעם ניקיתי את המשטחים עם דיגריזר.
לגבי הזמן המתנה, כתוב על הסיליקון לשים מיד את החלקים, כי הוא מתקשה תוך 5 עד 15 דקות.
אני פשוט באמצע תקופת מבחנים, מחר יש לי מבחן על הבוקר ונמאס לי לפרק לנקות ולהרכיב את הכיסוי הזה בפעם המאה במקום ללמוד.
נראה אולי מחר יהיה לי חשק לעשות את זה שוב.

כנראה לא הבנת את ההוראות כי הן זהות לרוב אם לא לכל המוצרים מהסוג הזה ואם לא עבדת לפי ההוראות זה לא יחזיק.

ממתינים כמה דקות אחרי ההשמה על המשטח,אחרי זה חייב להמתין שעה לפני השימוש ואיחוי מלא זה רק אחרי 24 שעות (לא חובה לחכות יממה שלמה,כן כדאי כמה שעות לפני שמחזירים את הנוזלים).

לגבי האטם - יכול להיות שלא סגרת נכון ויותר סביר שיש עיוות.

Yuv_Coehn
16-07-2016, 12:14
כנראה לא הבנת את ההוראות כי הן זהות לרוב אם לא לכל המוצרים מהסוג הזה ואם לא עבדת לפי ההוראות זה לא יחזיק.

ממתינים כמה דקות אחרי ההשמה על המשטח,אחרי זה חייב להמתין שעה לפני השימוש ואיחוי מלא זה רק אחרי 24 שעות (לא חובה לחכות יממה שעה כן)

לגבי האטם - יכול להיות שלא סגרת נכון ויותר סביר שיש עיוות.

קניתי את הסיליקון ממוסכניק שאמר לי שהוא משחרר רכבים אחרי חצי שעה ועד אז זה כבר מתקשה ובסדר. ועל המיכל עצמו כתוב זמן התקשות החומר עד 15 דקות. אבל עכשיו כשאני חושב על זה, זה המשתנה היחיד שלא שיניתי.
כשיהיה לי זמן אני אשים רק שכבה של סיליקון בלי האטם (בפעם המאתיים) ואתן לזה זמן להתקשות.

רק שיש לזה נקודת תורפה אחת - שמן עדיין נוזל קצת (כמה טיפות בשעה) גם כשהאופנוע דומם ועל ג'ק צד. זה לא יפגע בהתקשות של הסיליקון?

Tribalmistyc2
16-07-2016, 12:19
זה יפגע ובגלל זה לא הצלחת.
האזור חייב להיות סטרילי אחרת זה לא תופס.
לגבי המוסכניק - הייתי עובד עם המוצרים שהמלצתי לך ודבק להוראות,הויקטור החזיק לי במעבר מים בראש מנוע לתקופה של שבועיים שזה דיי מרשים ובאזורים אחרים לא איכזב עד היום.

קסד
16-07-2016, 12:44
אם לא היית כותב שגם אטם OEM נוזל לך הייתי אומר שלא מרחת נכון ואולי גם פיספסת. ביחוד באיזור הברגים.
נסה להבין מהיכן בדיוק הנזילה.
האם כשאתה מניע הנזילה מתגברת? האם תמיד מאותו מקום?

Yuv_Coehn
17-07-2016, 20:18
זה יפגע ובגלל זה לא הצלחת.
האזור חייב להיות סטרילי אחרת זה לא תופס.
לגבי המוסכניק - הייתי עובד עם המוצרים שהמלצתי לך ודבק להוראות,הויקטור החזיק לי במעבר מים בראש מנוע לתקופה של שבועיים שזה דיי מרשים ובאזורים אחרים לא איכזב עד היום.
הקשבתי והיום עשיתי את זה שוב, הפעם רק עם סיליקון. נותן לו להתייבש עד מחר ונדווח.

Yuv_Coehn
17-07-2016, 20:19
אם לא היית כותב שגם אטם OEM נוזל לך הייתי אומר שלא מרחת נכון ואולי גם פיספסת. ביחוד באיזור הברגים.
נסה להבין מהיכן בדיוק הנזילה.
האם כשאתה מניע הנזילה מתגברת? האם תמיד מאותו מקום?
כן הנזילה מתגברת בנסיעה כי זה קלאץ' רטוב...לא חושב שיש לי פספוסים במריחה..

israel
21-07-2016, 17:14
[QUOTE=Yuv_Coehn;56327]הקשבתי והיום עשיתי את זה שוב, הפעם רק עם סיליקון. נותן לו להתייבש עד מחר ונדווח.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk[/QU

הבטחת לדווח אני במתח...

Yuv_Coehn
21-07-2016, 17:25
[QUOTE=Yuv_Coehn;56327]הקשבתי והיום עשיתי את זה שוב, הפעם רק עם סיליקון. נותן לו להתייבש עד מחר ונדווח.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk[/QU

הבטחת לדווח אני במתח...
מצטער הייתי עמוס. עדיין דולף, כנראה מוסך שבוע הבא :-/

א הזקן
21-07-2016, 19:40
עקבתי ולא מצאתי....
אתה דואג שלא יהיה שמן כשאתה שם את חומר האטימה? שני המשטחים צריכים להיות נקיים לחלוטין משמן (לנגב עם ממס כגון דלק ולייבש היטב) ועד התקשות מוחלטת אסור לחומר לראות שמן.

Yuv_Coehn
21-07-2016, 19:53
עקבתי ולא מצאתי....
אתה דואג שלא יהיה שמן כשאתה שם את חומר האטימה? שני המשטחים צריכים להיות נקיים לחלוטין משמן (לנגב עם ממס כגון דלק ולייבש היטב) ועד התקשות מוחלטת אסור לחומר לראות שמן.

אני בהחלט מנסה. ניקיתי עם דיגריזר. ניקיתי את הדיגריזר.
שמתי נייר סופג בתוך הקלאץ' שיתפוס כל טיפת שמן שרק תחשוב על לזלוג בזמן החיבור של המכסה לאופנוע, אבל זה בלתי אפשרי לשמור על סטריליות שם.
את המכסה קלאץ' עצמו ניקיתי לחלוטין משמן.
שמתי את האופנוע בשיפוע הכי גדול שאפשר כדי שלא יזלוג שמן לצד שאני עובד עליו.
ברגע שאני שם את הסיליקון ומחבר את המכסה, כמה דקות אחר כך זולגת טיפה זעירה ומוצאת את הדרך שלה החוצה דרך הסיליקון, דרך הבורג התחתון שמחבר את המכסה לאופנוע.
זה דופק את האטימה ואני פשוט לא מצליח להתגבר על הבעיה הזאת בשום צורה.
אין לי מושג בכלל איך הטיפה הזאת מגיעה לשם כי שום שמן לא אמור להגיע לשם לפחות עד שאני קצת מיישר יותר את האופנוע (שזה היה רק יום למחרת).

א הזקן
21-07-2016, 20:44
אין לי מושג בכלל איך הטיפה הזאת מגיעה לשם כי שום שמן לא אמור להגיע לשם לפחות עד שאני קצת מיישר יותר את האופנוע (שזה היה רק יום למחרת).

אולי האופנוע שלך הוא בית המקדש וקורה לך נס פח השמן? שנחגוג חנוכה מחר?

ברצינות - יש לך שם שמן וזו הסיבה שאתה לא מקבל אטימה טובה (כנראה).

קסד
21-07-2016, 20:48
זקן. הוא אומר שגם עם אטם OEM יש לו נזילה.

א הזקן
21-07-2016, 22:24
הוא גם אמר שכשהוא סוגר אין שמן קרוב, ובכל זאת מתחיל לטפטף שמן....
כדי ששמן יטפטף החוצה חייב להיות מעבר מהבפנוכו החוצה. זה יכול להיות אם יש שריטה עמוקה, אם יש עיוות באחד המשטחים או אם החומר האוטם נעלם (זורם עם השמן החוצה). אין כאן נסים וקוסמות. יכול להיות שיש עיוות שקשה לראות אותו באחד המשטחים (אולי במכסה). אם זה המצב, אולי סגירה (בזהירות, בכיוונים מנוגדים) במומנט מעט גבוה יותר "תיישר" את העיוות. בכל אופן, קשה לי להאמין שהארי פוטר מעורב כאן.

Meirson
22-07-2016, 12:02
אם המכסה שלך מתלבש על הנוכחי תבדוק את אורך הברגים. יש סיכוי טוב שהם קצרים מדי

doutsh
24-07-2016, 10:47

יכול להיות שיש שמן בתוך ההברגה עצמה, וכשאתה מכניס את הבורג ומבריג אותו השמן יוצא החוצה?

Yuv_Coehn
25-07-2016, 14:10
האופנוע הגיע אתמול למוסך RPM.
לבחור היו את אותו הבעיות שהיו לי, כלומר השמן דלף מאותו מקום.
הוא קצת שבר על זה את הראש עד שהוא הביא פנס רציני והבין שיש סדק פיצי במכסה והדליפה ממנו.
כנראה שאני גרמתי לסדק כשהידקתי את הבורג עד שהוא נשבר.
מחיר מכסה חדש הוא 530 שקל...

אז מהתקנה פשוטה של 20 דקות ומחיר של 220 שקל, המכסה השקוף לקלאץ' יעלה יותר קרוב לאלף שקל כולל חלקים ושעות עבודה. שלא לדבר על הזמן שהלך לי בנסיון לסדר את זה.
כל זה בגלל שלא הבנתי מתי הידית מומנט אומרת לי מתי לעצור...
בכל מקרה, תודה לכולם על העזרה.

Tribalmistyc2
25-07-2016, 14:20
לפני שאתה רץ להחליף מכסה גש לחרטיה שעושה מילויי אלומיניום תמלא ותשחיז הרבה יותר משתלם.
סדק קטן זה שטויות.

strelok89
26-07-2016, 07:40
אפילו עדיף לא להשחיז, אבל לך לרתח ותוודא שהוא מרתך לך עם ארגון ולא אלקטרודת אלומיניום.
שיעשה פס מילוי פיצפון מביפנים שלא רואים אותו ולא ישחיז זה יהיה חזק מספיק.

אם להשחיז אז מרתחים מ2 הצדדים שוב תוודא שזה ארגון ורתח שיודע מה הוא עושה . רוב הרתכים שמתעסקים ברכב לא מקצועיים מספיק. לך לאחד של מפעלים או בית מלאכה לאלומיניום , הם מקצועיים מאוד