מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בהמלצה על שמנים ותכשירים לקטנוע אקסבו 250 2013

assafm25
10-07-2016, 20:17
היי ,

אז כפי שכתבתי בימים האחרונים ,
יש ברשותי אקסבו 250 מודל 2013

יש לעשות לו טיפול 20 והחלטתי שהגי עהזמן לבצע זאת לבד .

אתחלתי לסקור את ספר הרכב ואת האינטרנט ודי ריכזתי לעצמי את המוצרים אשר להם אני זקוק .
אך אז הבנתי שהלכתי לאיבוד בסוגים ובאיכויות והכי חשוב בחנויות המומלצות .

אשמח להכוונה ועזרה מהנסיון שלכם .

הרכיסםי הנחוצים לי

פילטר אוויר - יוזמן מ EBAY
שמן לפילטר אוויר -זה מה שמצויין בספר רכב "AGIP FILTER OIL Oil for air filter sponge
"

לא הצלחתי להבין אם מדובר בשמן אשר הוא ספריי שמרססים וזהו או שמן אשר יש לספוג בו את הפילטר .

מצת - אני מעוניין לשים אורדיום אך לא הצלחתי לאתר איכן מוכרים בארץ , ב EBAY מצאתי אך איני בטוח לתאימות לכלי שלי
בספר רכב מצויין "CHAMPION RG 4 PHP
0.7-0.8 mm "

פילר שמן - ישנם הבדלים בסוגים או שפשוט לקנות את הכי זול וזהו?

שמן מנוע - היית שמח לשמע על סוגי שמנים מומלצים , איני מעוניין לשים שמן פשוט וזול מעדיף אחד יותר איכותי ממה ששמים במוסך .

תוסף דלק - רק מוטול ?

Hub oil - לא כ"כ הבנתי איזה סוג שמן זה ,מה שכן הבנתי איכן ואיך יש להחליפו .

Jack_R1
10-07-2016, 21:00
מצתים - תבדוק באתר של NGK התאמה או תמצא טבלת התאמה ברשת בין CHAMPION ל-NGK. או שתעשה אותו דבר עם DENSO. שתי החברות נמכרות בארץ, שתיהן כנראה יהיה יותר זול להזמין מ-EBAY, אבל אתה צריך פלאג בודד אז לא בטוח.

פילטר שמן - הנה קישור למבחן הפילטרים, תקרא. זה לא נותן המלצה חד-משמעית, אבל נותן חומר למחשבה:
http://motorcycleinfo.calsci.com/FilterStudy.html

לגבי שמן מנוע - יש 2 שרשורים בעמוד הראשי של הפורום, באמת היית צריך לשאול ולהסתכן בנעילת השרשור שלך? עוד מעט אמצא זמן ואחזיר את הכלל הישן לפורום - כל שרשורי השמן ללא הצדקה יינעלו, כי המלצות לא ניתן לתת על בסיס מדעי, והמלצות סובייקטיביות ללא ביסוס לא מתקבלות כאן.

תוסף דלק - אם הכלי שלך תקין ואתה נוסע מדי פעם בסל"ד גבוה, אין שום צורך.

rusty james
10-07-2016, 21:05
ספציפית לאקסבו השמן לא נתון לפרשנות.
חייב למלא את מה שרשום בספר (וזה מה שממלאים גם במוסך)
סינטטי מלא ובדרגת הצמיגות הרשומה.

assafm25
11-07-2016, 08:02
Jack תודה רבה ,
עברתי על הדיון המרכזי (אוצו בחור עם קטנוע ) ופשוט הדיון פורה ומלא במידה
לא יודע איך פיספסתי זאת אך תודה שוב!!!

תוכל להכווין אותי לגבי השאלה על השימון פילטר אוויר?

Jack_R1
11-07-2016, 10:20
אין לי משהו מדויק מיד ראשונה להביא לך - מעולם לא היה לי כלי עם פילטר ספוג.
זה מה שמצאתי:
http://motocrossactionmag.com/news/10-things-you-need-to-know-about-air-filter-oil

(8) Application. The recommended application method for most foam filter oil is to completely saturate the foam and gently squeeze out the excess. Some filter oil comes in a spray can that goes on with the press of a button, but beware of trying to gain performance with a light coat. It will work, but it may cost you. Fabric filters can use spray-on oil or a spouted bottle to place a bead of oil on each pleat. K&N actually has a chart for the optimal quantity of oil for each filter based on surface area.
זה אומר שלא כ"כ משנה אם יש לך שמן שמרססים או שמן שטובלים בו, הפילטר עדיין צריך להיות מלא בשמן באותה הרמה.

strelok89
11-07-2016, 10:43
תקנה שמן לפילטר ספוג במוטו דיפו גריקן יעלה לך כ150 שקל ויספיק להמון, עכשיו השיטה הנוחה לטבול פיתטר שמןמזה לשים אותו בתוך שקית ניילון אטומה, לשפוך עליו שמן ולמחוץ מבחוץ עד שכולו ספוג ושמן עודף נוטף ממנו תן לו טיפה לחיצה ותרכיב

Sent from mTalk using windows 10 mobile

Tribalmistyc2
11-07-2016, 11:53
לא נכון ככה סותמים את המסנן.
רוב המוצרים במוטודיפו פונים לאופנועים שלא רואים כביש ומיועדים לסינון heavy duty מאותה סיבה קשים מאוד לשטיפה.

המלצת יצרן זה תערובת שווה של שמן מסננים קל ודלק,לא יודע להמליץ על מוצר ספציפי אבל אפשר להשתמש בשמן 2 פעימות ודלק - אין בעיה עם זה.
מנקים את המסנן ומוזגים בכמה נק',אח"כ עושים עיסוי עם הידיים,מאוש מומלץ לעשות את זה עם שקיות\כפפות כי אתה לא רוצה שזה ייכנס לך לעור.
המנוע של האקסיבו אגב כבר משמן את המסנן עצמאית עם שמן מנוע.

assafm25
11-07-2016, 21:55
פשוט שמן מנוע 2 פעימות רגיל ודלק 95 ?
מה רמת המדידות? 50% שמן ו50% דלק?