מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : איך לבדוק תקינות וונטה ולהחליף נוזל קירור - KLE (כ"ע)

sawyer
21-07-2016, 02:34
ערב טוב.
התחדשתי היום בKLE500 שנת 97 ובשביל השקט הנפשי אני רוצה לוודא שהוונטה נכנסת לפעולה ושהנורה של החום מנוע תדלק לי בזמן אמת.
יש לי כלים ויידע במכונאות ואני יודע שזה לא אמור להיות מסובך, אשמח אם מישהו יוכל להסביר איך לבדוק את זה.
עוד משהו, אני רוצה לעשות החלפת מי קירור וניקוי למערכת. האם יש בורג ריקון למי קירור? והאם כשממלאים מים חדשים צריך לעשות ניקוז אוויר? (כמו ברכב)
תודה מראש

Meirson
21-07-2016, 06:34
יש בורג ניקוז זה הבורג הכי תחתון במשאבת המים
אחרי שממלאים מים צריך לנקז אוויר, אפשר לתת למנוע לעבוד קצת עם פקק רדיאטור פתוח
כדי לוודא שהונטה נדלקת אתה צריך לבדוק את התרמוסטט, הבית שלו נמצא אי שם מעל למכסה השסתומים אם אני זוכר נכון
Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Jack_R1
21-07-2016, 08:02
הדבר הראשון שאתה צריך זה ליצור כותרת שמתארת את מה שאתה רוצה לעשות, ולא כותרת גנרית "מספר שאלות" שלא אומרת כלום. תסתכל על הכותרת עכשיו ותבין מה אתה צריך לעשות החל מהשרשור הבא שלך כאן.
הדבר השני שאתה צריך לעשות זה לקרוא את השרשור הנעוץ "טיפולים - מה\פעם בכמה\וכו' - זה כאן", והוא יסביר לך מה זה ספר רכב ואיך למצוא אחד.

הדבר השני יענה לך על כל השאלות למעט הראשונה, גם על כאלה שלא שאלת.

תשובה על הראשונה:
אין דרך בטוחה לעשות את זה. הדרך הפשוטה ביותר היא לחמם את האופנוע בנסיעה ואחרי זה להעמיד אותו ולחכות שתידלק הוונטה. אם אין לך מד חום דיגיטלי אינפרא-אדום (כזה שמודד חום מרחוק) - לא תדע מתי החום הנכון לוונטה להידלק לפני שתהיה התראה של חימום יתר. אם יש לך - תמדוד ותסתכל בספר מה טמפ' כניסת הוונטה לפעולה (בד"כ 100 או 110 מעלות).
נ.ב. בדיקת תרמוסטט היא אכן עוזרת להבין אם יש או אין סירקולציה של מים במערכת כשהם מתחממים, אבל לא עוזרת בכלום למה שביקשת.

Meirson
21-07-2016, 10:17
צודק, בלבול שלי, התכוננתי לתרמוסטט סויצ' שנמצא בחלק הימני העליון של הרדיאטור
באופנוע הזה המאורר נכנס ב100 מעלות.. וכמו שנאמר כבר לפני כדי לוודא אתה צריך מד חום חיצוני
עם זאת... אני עדיין חושב שכדאי לבדוק את התרמוסטט, יש סיכוי טוב שהוא פשוט לא קיים

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Tribalmistyc2
22-07-2016, 08:14
בספר מכונאים תהיה אינדיקציה מתי התרמו סוויץ' סוגר מעגל.
אפשר לדחוף את הקצה העליון שלו למים רותחים ולבדוק התנגדות בתלות של טמפ' (שתהיה כתובה בספר מכונאים),לחליפין אפשר לבנות מעגל עם נורה וספק מתח ולראות באיזו טמפ' המעגל נסגר.
את הטמפ' של המים אפשר למדוד עם מד חום של אקווריום - 3$ באיביי עם דיוק דיי טוב.