מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האם יש בעיה (חשמלית, מכנית או חוקית) לרכוב על קטנוע עם מצבר "מת" או ללא מצבר כלל?

אוזניון
24-07-2016, 11:08
שלום לכולם,
התגלגל לידי קטנוע (ניפוניה בריו 125) שעמד כשלושה חודשים מבלי שרכבו עליו והמצבר, כדרך הטבע, התרוקן. הקטנוע מניע בקיק ללא כל בעיה, כל מערכות החשמל עובדות אך נראה שהמצבר אינו מצליח להיטען רק ע"י האלטרנאטור (גם אחרי נסיעה של למעלה משעה). המצבר הוא "מצבר יבש", אם זה משנה משהו.
ועכשיו שתי שאלות למבינים: הראשונה, האם יש בעיה (חשמלית או אחרת) לרכב עם "מצבר מת" כל זמן שלא אכפת לי להניע בקיק. והשנייה: האם אפשר לוותר לגמרי על המצבר (שכן הקטנוע הניע ועבד גם כאשר המצבר הוסר ממנו לגמרי) או שהוא רכיב הכרחי ולו לצורך וויסות הזרם מהאלטרנאטור?
תודה מראש לעונים.

קסד
24-07-2016, 11:20
זה קצת לא בטיחותי לרכוב בלי צופר.
(זה גם מאד מבאס)

אוזניון
24-07-2016, 11:29
תודה, לא חשבתי אל זה בכלל.
האם זה השיקול היחיד או שעלולות להיגרם בעיות נוספות כתוצאה מכך?
אני מניח שבכל מקרה אטען את המצבר במוסך או אקנה חדש אם הוא מת לגמרי אבל מעניין אותי ההיבט החשמלי, האם אין הבדל מבחינת המערכות השונות (אני חשבתי בעיקר על האלטרנטור) כאשר אין מצבר.

doutsh
24-07-2016, 16:06
למצבר יש שתי מטרות -
- הנעה עם סטארטר
- החלקת הגלים במתח שמגיע ממערכת הטעינה.

אם אתה לא צריך את הסטארטר, אתה רק צריך לדאוג לצורך השני.
אפשר לבטל את המצבר, אבל צריך להתשתמש במקומו בקבל שיווסת את המתח, אני מניח שזה אפשרי אם אתה יודע איזה קבל יתאים.

נסיעה עם מצבר "מת" יכולה לפגוע במערכת הטעינה, במקרה למשל שיש קצר במצבר והוא מושך הרבה זרם ממערכת הטעינה וגורם להעמסה וחימום שלה.

Tribalmistyc2
24-07-2016, 17:58
יש מערכות שאם מניעים שבלי מצבר נפרדים לשלום מהצרכנים של המערכת - מניסיון כאוב לפני קצת פחות מ 10 שנים. (יצרן נורמלי יציין את זה על המכסה שלו)
יש שהמצבר משמש לוויסות - מערכות הזרקה.
יש שאין הצתה בלי מצבר - כנראה גם פה זה וויסות.
ויש שאין בו תלות בכלל וגם לא יהיה נזק לאף רכיב במערכת טעינה.

אוזניון
24-07-2016, 19:59
תודה לעונים,
אקח אם כן את המצבר לבדיקה. אם יש בו עדיין ניצוץ חיים אקנה מטען ואם הוא ז"ל גמור אמצא לו מחליף.
שלא נדע עוד צער.

קסד
24-07-2016, 20:11
אתה צריך רב מודד.
אם הוא לא מת לגמרי אינטרנט אומר שגם למצבר יבש ישנם פתחי מילוי.
רק תשתדל לסגור אותם חזרה כמו שצריך.
עובד כמו קסם.

ALF
24-07-2016, 20:43
אם אתה באזור תל אביב אתה מוזמן להביא אותו לטעינה. ללא עלות כמובן