מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : XEVO 250 לא מניע - מה עושים?

טריגו
25-07-2016, 07:22
היי,

אז ה-XEVO 250 בין 5 שנים לא מניע.
קראתי את השרשור הזה (http://fullgaz.co.il/forums/showthread.php/185-%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%A2-%D7%9E%D7%94-%D7%A2%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%9D) והמצב שלי הוא שיש "קליק" בזמן לחיצה על המתג ועוד אחד נוסף בעזיבה, לכן "התקלה היא במעגל ההפעלה של המתנע, שכולל בעצם את הממסר והמתנע עצמו, וכן את החוט העבה שיוצא מהמצבר ומגיע דרך הממסר עד למתנע."

נשאלת השאלה - מה אני עושה לגבי זה? קצת רקע:
לפני חודש היתה לי בעיה אחרת של הנעה (שהיתה נפתרת ע"י פתיחת מצטער בזמן ההנעה והחזקת טורים גבוהים למשך 20 שניות) + בעיה של קטנוע נכבה פתאומית במהלך נסיעה/עמידה ברמזור (הוא היה מניע אח"כ).
במוסך אמרו לי שיש בעיה עם משאבת הדלק, שזה הגיוני לקטנוע בן 5, והחליפו אותה. הקטנוע כבר לא נכבה בנסיעה/רמזורים אבל בבוקר (שקר) אחרי הנעה הוא היה נוטה להכבות בפעם הראשונה-שנייה.
חזרתי אל המוסך ואמרו לי שזו בעיית כיול המחשב, כיילו אותו, וזה היה אמור לפתור את הבעיה.
בבדיקה במוסך לפתע הקטנוע לא הניע בכלל, היו "קליקים" אבל זהו - כמו מה שקורה עכשיו. המוסכניק שיחק עם משהו מתחת לקנוע ואז דברים הסתדרו.
עכשיו אותה הבעיה קוראת שוב, ואני לא מעוניין להזמין גרר (מת"א לרעננה) אל מוסך שאיבדתי בו כל אמון.

החשד העמוק שלי הוא שיש בעיה עם החיבורים של "החוט העבה שיוצא מהמצבר ומגיע דרך הממסר עד למתנע" - השאלה שלי היא: איך אני מגיע אליו, איך אני מזהה אותו?

תודה!

Tribalmistyc2
25-07-2016, 07:35
מאיזה אזור אתה? אולי אוכל לעזור

טריגו
25-07-2016, 07:49
מאיזה אזור אתה? אולי אוכל לעזור

רמת אביב, ליד אליאנס.

Tribalmistyc2
25-07-2016, 08:25
שלחתי את המספר שלי בפרטי

Jack_R1
25-07-2016, 09:04
החשד העמוק שלי הוא שיש בעיה עם החיבורים של "החוט העבה שיוצא מהמצבר ומגיע דרך הממסר עד למתנע" - השאלה שלי היא: איך אני מגיע אליו, איך אני מזהה אותו?

החשד שלך ככל הנראה נכון. אחד החוטים האלה התנתק או בצד של המצבר או בצד של הסטרטר.
החוט שיוצא מההדק השלילי של המצבר מחובר לשלדה, וסטרטר גם הוא מחובר לשלדה, לרוב הוא פשוט לוקח את אחד ההדקים מהגוף.
החוט החיובי יוצא מההדק החיובי של המצבר ומגיע להדק היחיד שיש לסטרטר (בהנחה שריליי סטרטר נפרד מהסטרטר עצמו).
כדי למצוא את כל החוטיאדה, אתה צריך לדעת איפה יושב המצבר ואיפה יושב הסטרטר. האחרון יישב על המנוע עצמו.
אם תמצא ספר רכב (הוראות בדביק "טיפולים - מה\פעם בכמה\וכו' - זה כאן", אני רואה משרשור אחר שכבר הלכת לכיוון) - הוא יכוון אותך.

טריגו
25-07-2016, 09:51
תודה על כל ההסברים!

אחרי כמה מעברים על הספר, הדבר הכי טוב שמצאתי זה: 3234

את המצבר אני מזהה כי החלפתי בעבר, אני חושב שאני מבין את המיקום של הסטרטר - אבל מתוך צפייה בסרטונים ביוטיוב נראה שאני לא צריך לצפות לראות אותו מבלי לפתוח את כיסוי המנוע. בצד של המצבר שני החוטים נראים מחוברים היטב.
כתבת "החוט שיוצא מההדק השלילי של המצבר מחובר לשלדה" מה הכוונה ב"מחובר לשלדה"? מוצמד עם אזיקון/חבק או שיש ממש חיבור (והשלדה היא הערקה)?

אני אבדוק את החוטים ואחפש לראות אם משהו רופף.

תוכל לפרט קצת על הריליי סטרטר? לא מצאתי על זה כלום בספר.

Jack_R1
25-07-2016, 10:15
יש ממש חיבור, השלדה היא הארקה שעובדת עבור כל מערכות החשמל של האופנוע בתור הארקה.

ARIE1985
26-07-2016, 08:02
בכלי הזה נתקלתי כמה פעמים ברילי סרטר דפוק. ותבדוק גם את המינוס שמגיע למנוע. חוט שחור שמתחבר למכסה וריאטור

טריגו
26-07-2016, 09:10
בכלי הזה נתקלתי כמה פעמים ברילי סרטר דפוק. ותבדוק גם את המינוס שמגיע למנוע. חוט שחור שמתחבר למכסה וריאטור

תודה.
אתמול ישבתי די הרבה זמן מול הקטנוע עם הספר ולא הצלחתי להבין מה נמצא איפה. אני מחזיק מעצמי מישהו עם חוש טכני לא רע בכלל, ועדיין הדברים פשוט לא נראו ממוקמים ובקני מידה (וברור לי שזה לא הגיוני).

רגע לפני שאני מזמין גרר ולוקח אותו למוסך - איך מזהים את הרילי סטרטר? איך מזהים את מכסה הוריאטור?

טריגו
26-07-2016, 15:58
לסיכום, לא הצלחתי.
גררתי אל הסנא לאופנועים, שם שרון החליף לי את הריליי סטרטר תוך פחות מעשר דקות, מבלי אפילו להוריד את הפלסטיקה.
זה פתר את הבעיה.