מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : תוסף לדלק + דיון על מבנה הזרקה והשפעת חיישן חמצן

miki
25-07-2016, 18:36
קראתי כמה וכמה מאמרים על תוספי דלק שמטרתם ניקוי פיח וכיו'ב . כל המאמרים מתייחסים לרכבים ולא לאופנועים. יש הממליצים על תוסף כזה או אחר.
האם מישהו כאן שם באופן קבוע תוספים אחת ל.. כמה אלפי ק"מ ?
האם יש תוספים ייעודיים למנועי אופנועים (אולי בגלל סל"ד גבוה יותר ממנועי רכב? ) למרות שבאופנוע שלי הקו האדום כבר ב RPM 5000

Dresdner
25-07-2016, 18:59
לא ידוע לי על הבדל בין מכוניות לאופנועים בכל הקשור לתוספי דלק אבל לפני הכל למה אתה רוצה לשים תוסף? יש לאנשים הרבה ציפיות מתוספים שלא תמיד מתגשמים במיוחד במנועים חדשים

miki
26-07-2016, 05:58
תודה לתשובה.
אם אתה זוכר, לפני זמן מה פתחתי שרשור בעניין עבודת המנוע ב XV1900. האופנוע היה במוסך פעם שנייה לכיול ה PC , אבל... זה עדיין לא זה. הפעם, הוא כייל את המזרקים והשאיר את מפת ההזרקה שהעלה בראשונה. נכון, האופנוע עובד חלק יותר.
אבל ....
עדיין יש גמגום כלשהו, בקפייר בסגירת מצערת, וכשהאופנוע חם כלומר ביום ממש ממש חם + רכיבה ארוכה או רכיבה בפקקים והאפנוע מתחמם "אין עם מי לדבר" . . . האופנוע נכבה בכל רמזור ומקרטע.
לכן, חשבתי אולי לבצע ניקוי פיח לשסתומים ולמזרקים (כי זה מה שהפרסומת של החומר אומרת ) לפני שאני מביא אותו לכיול נוסף במקום אחר ושוב שופך לא מעט זוזים....

lokimonster
26-07-2016, 07:12
מיקי -
בויראגו 500 שהיה לי היו בקפיירים קטנים במצב שאתה מתאר וגם בXV הנוכחי הוא נותן גם בק פיירים קטנים בעת סגירת המצערת.
שווה לשאול בפורומים של הכלים האלו.
לגבי תוספים לניקוי אני לא בטוח כמה זה יעיל או מועיל.
יותר מזה אני מניח שיש בהם חומרים שממיסים את הלכלוך הן במיכל והן בדרך (משאבת הזרקה, מניפולד) וכל זה יוצא למנוע.
האם זה טוב אני לא יודע.

Dresdner
26-07-2016, 19:30
אני בספק אם תשיג את מה שאתה רוצה בעזרת תוסף.
אגזוז חליפי גורם ליותר חמצן בסעפת וביחד עם שאריות דלק שלא נשרף יש בק פיירים קטנים, כמו שכבר כתבתי לך סתימת השסתום שמזרים אוויר לסעפת תוריד בהרבה את רמת הבקר פיירים

מה זה כיול מזרקים? לא שמעתי על אפשרות כזאת.
ואם כבר חוזרים לכל הנושא שים מפת אפס ותסגור עניין.

lokimonster
26-07-2016, 19:48
הxv שלי מקורי ועושה בקפיירים קטנים
אני לא בטוח שזה קשור בהכרח לאגזוז החליפי

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

miki
26-07-2016, 20:31
תודה לתשובות.

כיול מזרקים ? לפי ההסבר שלו : (ביקשתי ממנו הסבר מפורט ) זמני ההזרקה מתוזמנים ע"י מחשב המנוע. הוא טוען שהוא בדק את כיול וכיוונון המזרקים. לא יודע מה בדיוק עשה, כן יודע שזה קצת הואיל, אבל זה עדיין לא זה.

איפה אני מוצא את השסתום שמזרים אוויר לסעפת ?

LOKI : הבקפיירים אצלך ברמת הנסבל, אצלי זה ברמות שעדיין לאחר השתקת האגזוז כיולים, כיוונים מריחת שמן נחשים תליית שיני שום מכל צד של הכידון וחמסות או בקיצור כל מה שהמוסך אמר לי שעשה ... הרמות עדיין גבוהות וקשה לי להתעלם מהן. נכון , כאשר מחליפים אגזוז יש קולות פיצוץ, אבל זה נראה לי מעבר לסביר .

לכן, חשבתי שאולי יש שם במעברים פיח שתורם את חלקו לעבודה לא חלקה.. בעניין תוסף - אני חושב שאם לא יועיל - לא יזיק למנוע (אלא רק לכיס).

strelok89
26-07-2016, 20:37
מיקי תכבה את הפאוור קומנדר לחלוטין ותרכב כמה ימים ותן חווד אם הבעיה משתפרת מצאתה את הסיבה

Sent from mTalk using windows 10 mobile

Dresdner
26-07-2016, 20:57
הxv שלי מקורי ועושה בקפיירים קטנים
אני לא בטוח שזה קשור בהכרח לאגזוז החליפי

אגזוז תחליפי גורם ליותר בק פיירים, באגזוז מקורי בחלק יש קצת בחלק לא.

תודה לתשובות.

כיול מזרקים ? לפי ההסבר שלו : (ביקשתי ממנו הסבר מפורט ) זמני ההזרקה מתוזמנים ע"י מחשב המנוע. הוא טוען שהוא בדק את כיול וכיוונון המזרקים. לא יודע מה בדיוק עשה, כן יודע שזה קצת הואיל, אבל זה עדיין לא זה.

איפה אני מוצא את השסתום שמזרים אוויר לסעפת ?

LOKI : הבקפיירים אצלך ברמת הנסבל, אצלי זה ברמות שעדיין לאחר השתקת האגזוז כיולים, כיוונים מריחת שמן נחשים תליית שיני שום מכל צד של הכידון וחמסות או בקיצור כל מה שהמוסך אמר לי שעשה ... הרמות עדיין גבוהות וקשה לי להתעלם מהן. נכון , כאשר מחליפים אגזוז יש קולות פיצוץ, אבל זה נראה לי מעבר לסביר .

לכן, חשבתי שאולי יש שם במעברים פיח שתורם את חלקו לעבודה לא חלקה.. בעניין תוסף - אני חושב שאם לא יועיל - לא יזיק למנוע (אלא רק לכיס).

ההסבר נשמע מצוץ מהאצבע, למחשב יש מפה בדיוק כמו שיש בפאוור קומנדר רק ששם זה מפת המקור ובפאוור קומנדר זה מפת הקיזוזים למפת המקור ככה שקודם כל אם יש גישה למפת ההזרקה המקורית של האופנוע אז בשביל מה צריך פאוור קומנדר? שיטעין או יעשה מפה על מחשב הניהול.
הדבר הכי טוב בשבילך זה לדאוג שבמחשב של האופנוע שלך מוטען התוכנה המקורית כי הפאוור קומנדר מקזז משם ובדרך כלל הוא נבנה מראש על המפה המקורית.
נשמע סלט כי זה מה שנראה לי שעשו אצלך, יותר מידי משתנים באוויר, מקום נורמלי יתחיל מהתחלה.

לגבי השסתום תעשה חיפוש עם הדגם שלך לpair VALVE
או SAS בגדול זה רק רעש שלא גורם נזק

Dresdner
26-07-2016, 21:01
מיקי תכבה את הפאוור קומנדר לחלוטין ותרכב כמה ימים ותן חווד אם הבעיה משתפרת מצאתה את הסיבה

לפחות בפאוור קומנדור הישנים ניתוק החשמל ממנו יגרום לאופנוע לא להניע יותר לכן יש להם את מפת האפס, האופציה השניה היא להסיר אותו לגמרי

miki
26-07-2016, 21:42
מקום נורמלי יתחיל מהתחלה.

זו תמציתו של השרשור. וזה מה שאעשה.

מפחד לגעת ב PC - לא מבין בזה כלום... מאידך, שמתי לב שאם הוא ומחשב ניהול המנוע מתחממים הברדק מתחיל לחגוג... ה XV מייצר כמויות מטורפות של חום, חלקו נאגר מתחת לכיסא שם ממוקם מחשב הניהול + PC. ואולי הבעייה בכלל לא שם כי שניהם מתוכננים לעבוד בחום...

בנתיים חסכתי 100 ש"ח על תוסף דלק, אבל בטח יעלה לי מספר תלת ספרתי (ויותר) של זוזים כדי לכייל את האופנוע כמו שצריך.

תודה לעזרה ולהתייחסות.

MasterOz
26-07-2016, 22:50
אני רק משפט בעניין התוספים.
שנים רבות שאני שם תוספים, לדלק כל 10K, לשמן כל טיפול.
גם באופנועים וגם במכוניות, את אותם התוספים, מחברה ספציפית.
ג'ק R1, יגיד במקרה הטוב מיותר, במקרה הרע אם אגיד שיש שיפור...פלצבו.
מעולם לא נתקלתי בבעיות מנוע, דחיסה, גמגומים, בק-פייר, או כל כשל מכני ישיר.
מעולם לא נכשל אף כלי רכב שלי בבדיקה על דברים כאלו, מעולם לא שפכתי מנוע.
ואני חזיר גז שמן וגדול.
אז כל אחד על פי דרכו, לשאלתך בתחילת האשכול, אני שם, גם וגם!
יצאו הרבה משפטים.

strelok89
27-07-2016, 07:50
אני רק משפט בעניין התוספים.
שנים רבות שאני שם תוספים, לדלק כל 10K, לשמן כל טיפול.
גם באופנועים וגם במכוניות, את אותם התוספים, מחברה ספציפית.
ג'ק R1, יגיד במקרה הטוב מיותר, במקרה הרע אם אגיד שיש שיפור...פלצבו.
מעולם לא נתקלתי בבעיות מנוע, דחיסה, גמגומים, בק-פייר, או כל כשל מכני ישיר.
מעולם לא נכשל אף כלי רכב שלי בבדיקה על דברים כאלו, מעולם לא שפכתי מנוע.
ואני חזיר גז שמן וגדול.
אז כל אחד על פי דרכו, לשאלתך בתחילת האשכול, אני שם, גם וגם!
יצאו הרבה משפטים.
עוז לי יש בידיקות מעבדה שמוכיחות חד משעיות שתוסף שמן ודלק של פולידיין עובדים ומפחיטים שחיקה.
באוטו שם שנים באופנוע מפחד על הקלאצ

אה ואצלי מזרק חזק של בוש עולה 120 שקל אני פשוט פעם ב.... מחליף זוג מזרקים שעולים לי כמו 2 תוספים וזהו ואין לי בעיות מזרקים

Dresdner
27-07-2016, 08:10
מבלי להיכנס לעניין התוספים שמתחיל כאן, במקרה הספציפי הזה אין מצב שתוסף כזה או אחר יפתור את הבעיות של מיקי

strelok89
27-07-2016, 09:15
אכן כדי לבודד את הבעיה שכרגע הכי הגיוני שזה הפאוור קומנדר צריך לכבות אותו לחלוטין עדיפות אפילו לנתק,שזה האמת די פשוט וקל ומשםצכדטי להתחיל.

miki
27-07-2016, 11:04
אכן כדי לבודד את הבעיה שכרגע הכי הגיוני שזה הפאוור קומנדר צריך לכבות אותו לחלוטין עדיפות אפילו לנתק,שזה האמת די פשוט וקל ומשםצכדטי להתחיל.

בלי ה PC המצב גרוע פי כמה. PC מעדן מעט את המנוע. בלתי אפשרי לרכוב בלעדיו.

לסיכום השרשור : לא אוסיף כרגע שום תוסף, אם אין לו השפעה ישירה על הפיצוצים ופעולה חלקה ונעימה של המנוע , אולי לדברים אחרים כן כהמלצת המאסטר וסטרלוק.
כפי שכתבתי בשרשור הקודם - קיבלתי המלצות על אלון אודלסמן, מאחר ובתחילה סירב לטפל באופנוע לפני שאמצה את ההליך מול המוסך הראשון, ומאחר והמוסך הראשון לא מיצה את כל יכולות ה PC (לפחות לדעתי ) , הרי שאחזור לאלון בתקווה ש"יחליק " את פעולת המנוע.

lokimonster
27-07-2016, 11:08
מיקי אולי תוסף להעלאת האוקטן (או הורדה אני תמיד מתבלבל) שיגרום לבעירה יותר טובה ופחות עודפים לאגזוז?
מה חושבים המלומדים?

strelok89
27-07-2016, 12:32

לסיכום השרשור : לא אוסיף כרגע שום תוסף, אם אין לו השפעה ישירה על הפיצוצים ופעולה חלקה ונעימה של המנוע , אולי לדברים אחרים כן כהמלצת המאסטר וסטרלוק.
כפי שכתבתי בשרשור הקודם - קיבלתי המלצות על אלון אודלסמן, מאחר ובתחילה סירב לטפל באופנוע לפני שאמצה את ההליך מול המוסך הראשון, ומאחר והמוסך הראשון לא מיצה את כל יכולות ה PC (לפחות לדעתי ) , הרי שאחזור לאלון בתקווה ש"יחליק " את פעולת המנוע.
"עידון" המנוע כניראה נעשה בעזרת העשרת תערובת מעבר למה שצריך וזה מה שגורם לך לבעיות בחום גבוהה

miki
27-07-2016, 15:25
מיקי אולי תוסף להעלאת האוקטן (או הורדה אני תמיד מתבלבל) שיגרום לבעירה יותר טובה ופחות עודפים לאגזוז?
מה חושבים המלומדים?למען האמת תידלקתי ב 98 במקום 95 ... יש לי רושם לפעולה טיפה יותר טובה של המנוע, מצד שני אולי זו משאלות לב ... וסתם תחושת פלצבו

"עידון" המנוע כניראה נעשה בעזרת העשרת תערובת מעבר למה שצריך וזה מה שגורם לך לבעיות בחום גבוהה

אם אני מבין נכון - ככל שהמנוע חם יותר הוא בעצם "חנוק" בדלק. . .

Dresdner
27-07-2016, 16:34

.

אין סיבה שבהמה כמו שלך לא תעבוד עגול מהמפעל, לפי מה שאתה מתאר הייתה לך כנראה בעיה עוד לפני הPC והPC בעצם מסתיר את הבעיה האמיתית.
PC מתקינים על אופנוע תקין שאולי צריך קצת פיצוי על אגזוז או פילטר תחליפי אבל עדיין המנוע צריך לעבוד בתחום הנורמלי שלו

strelok89
27-07-2016, 17:25
אם אני מבין נכון - ככל שהמנוע חם יותר הוא בעצם "חנוק" בדלק. . .
אתה מבין כמעט נכון, ככל שהאוויר חם יותר יש פחות חמצן לאותו נפח אוויר, והתערבת עשירה מידי מה שחונק לך את המנוע.

עכשיו תתחיל בלבטל פאוור קומנדרר ולהחזיר למצב מקורי ומשם תתקדם.

אגב במקרה לא ביטלתה חיישן למבדה באגזוז כשהחלפתה?

miki
27-07-2016, 21:56
אין סיבה שבהמה כמו שלך לא תעבוד עגול מהמפעל, לפי מה שאתה מתאר הייתה לך כנראה בעיה עוד לפני הPC והPC בעצם מסתיר את הבעיה האמיתית. PC מתקינים על אופנוע תקין שאולי צריך קצת פיצוי על אגזוז או פילטר תחליפי אבל עדיין המנוע צריך לעבוד בתחום הנורמלי שלו
המנוע שלי כנראה עבד עגול וחלק עד שזה שקניתי ממנו החליט להחליף אגזוזים. בשרשור הקודם העלתי תמונה שלהם...
מי שהציע לי PC היה המוסך אליו נכנסתי.
למיטב ידיעתי , אני לא היחיד ששם על XV את ה PC , אני כמעט משוכנע שעוד בחור מאשדוד עם אופנוע כזה 1:1 מאותו שנתון ואותו קילוטמרז' שם גם כן PC.

אגב ... ברוב ייאושי פניתי ישירות לוואנס & היינס, ותיארתי להם את הבעייה. הם היו מאוד אדיבים עד ששמעו שמותקן לי PC ואני מבקש מהם מפת הזרקה ייעודית ל XV.
הם המליצו לי על אביזר מקביל שלהם שמתאים לאגזוזים שלהם... http://fuelpak.vanceandhines.com/
בסופו של יום אם הכיוונונים לא יסתדרו לא יעזרו אחטוף ת'קריזה ואחפש אגזוז מקורי ... בטוח יש אחד כזה משומש בשוק ...

אם אתם מכירים פורום רציני אמריקאי או אנגלי ל XV (ברמה של פולגז לפחות ) אשמח להמלצות.

חיישן חמצן מבוטל. ואני מפחד שאם אגע ב PC אשבית טוטאלית את המנוע. מעדיף לרכוב עם PC מאשר בלעדיו , כי כמו שרשמתי לפני כן, זה הרע במיעוטו.

Dresdner
28-07-2016, 00:00
המנוע שלי כנראה עבד עגול וחלק עד שזה שקניתי ממנו החליט להחליף אגזוזים. בשרשור הקודם העלתי תמונה שלהם...
מי שהציע לי PC היה המוסך אליו נכנסתי.
למיטב ידיעתי , אני לא היחיד ששם על XV את ה PC , אני כמעט משוכנע שעוד בחור מאשדוד עם אופנוע כזה 1:1 מאותו שנתון ואותו קילוטמרז' שם גם כן PC.

אגב ... ברוב ייאושי פניתי ישירות לוואנס & היינס, ותיארתי להם את הבעייה. הם היו מאוד אדיבים עד ששמעו שמותקן לי PC ואני מבקש מהם מפת הזרקה ייעודית ל XV.
הם המליצו לי על אביזר מקביל שלהם שמתאים לאגזוזים שלהם... http://fuelpak.vanceandhines.com/
בסופו של יום אם הכיוונונים לא יסתדרו לא יעזרו אחטוף ת'קריזה ואחפש אגזוז מקורי ... בטוח יש אחד כזה משומש בשוק ...

אם אתם מכירים פורום רציני אמריקאי או אנגלי ל XV (ברמה של פולגז לפחות ) אשמח להמלצות.

חיישן חמצן מבוטל. ואני מפחד שאם אגע ב PC אשבית טוטאלית את המנוע. מעדיף לרכוב עם PC מאשר בלעדיו , כי כמו שרשמתי לפני כן, זה הרע במיעוטו.
חיישן חמצן מבוטל גם יכול להיות מקור כל הרוע כי השאלה היא איך הוא מבוטל, לכל אופנוע יש צורך בשיטה אחרת, בחלק מתחברים למחשב ומנתקים אותו בעזרת התוכנה, יש גם פלאג ביטול שכל תפקידו למנוע הודעת שגיאה ויש אמולטור שמדמה את החיישן וגורם למחשב לחשוב שהוא ביחס אוויר דלק מסויים.
חשוב שהביטול יהיה תואם למה שהאופנוע צריך.
האם רכבת על האופנוע עם חיישן חמצן מחובר באיזה שהוא שלב?

strelok89
28-07-2016, 06:40
מיקי תחזיר חיישן חמצן אין שום סיבה שתבטל אותו. העסק יחזור לעבוד טוב.

המנוע שלך כרגע עובד ללא ידעה אם מה שהוא הזריק למנוע יצא תערובת תקינה.
אם תחבר חיישן חמצן הוא ידע לדעת מתי התערובת ענייה או עשירה ולהיתכוונן בהתאם לבד. דבר שימנע לך אתכל הכאב בטן שאתה חווה כרגע

miki
28-07-2016, 08:01
תודה.
אנסה לחבר את החיישן - מעולם לא רכבתי עם חיישן חמצן מחובר.
האם זה לא יכול לגרום לשיבוש של ה PC ? כלומר ה PC יכוון לכיוון אחד ע"פ מפת ההצתה ומחשב המנוע בהתאם לחיישן ...

strelok89
28-07-2016, 08:53
תודה.
אנסה לחבר את החיישן - מעולם לא רכבתי עם חיישן חמצן מחובר.
האם זה לא יכול לגרום לשיבוש של ה PC ? כלומר ה PC יכוון לכיוון אחד ע"פ מפת ההצתה ומחשב המנוע בהתאם לחיישן ...
תקשיב כדי שתבין איך כל זה עובד.
יש מחשב מקורי שקורא חיישנים ומווסת תערובת בהתאם לחיישנים.
עליו מתלבש הפאוואר קומנדר שבעצם מוסיף או גורע אחוזים מהתערובת שהמחשב המקורי החליט.

אם התערובת מראש לא תקינה, והיא לא כי אין חיישן הפאוור קומנדר גם אף לא יביא תערובת תקינה אלא אם תוסיף לו את תוסף האוטו טיון שזה בעצם חיישן חמצן צד ג.

לא משנה באיזו דרך תלך ולדעתי עדיף פשוט לחבר מקורי אתה חייב חיישן חמצן אם אתה רוצה מנוע שעובד טוב

Dresdner
28-07-2016, 21:42
מיקי אתה צודק כדי שהפאוור קומנדר יוכל לבצע את השינויים שהוא רוצה החיישן חייב להיות מבוטל וזה גם דרישה שלהם אבל מהתכתבות לפני כמה שנים עם דיינו ג'ט אין בעיה שהפאוור קומנדר יעבוד עם חיישן חמצן כל עוד הלקוח יודע שהוא לא מקבל את כל היתרונות של הפאוור קומנדר לדבריהם ככה שבשביל הניסוי חבר אותו ביחד עם הפאוור קומנדר.

strelok89
28-07-2016, 23:25
מיקי אתה צודק כדי שהפאוור קומנדר יוכל לבצע את השינויים שהוא רוצה החיישן חייב להיות מבוטל וזה גם דרישה שלהם אבל מהתכתבות לפני כמה שנים עם דיינו ג'ט אין בעיה שהפאוור קומנדר יעבוד עם חיישן חמצן כל עוד הלקוח יודע שהוא לא מקבל את כל היתרונות של הפאוור קומנדר לדבריהם ככה שבשביל הניסוי חבר אותו ביחד עם הפאוור קומנדר.
ברגע שתבטל חיישן חמצן לחלוטין אתה בעצם בבעיה....
או שאתה מריץ על דיינו ומשתמש בסוג דלק ספציפי מאוד בתנאים מאוד צרים כמו מסלול ויש לך אופנוע שמנצל כל פיפיס ממנו במסלול. או שאתה מחבר חיישן חמצן ואז יש לך מנוע שיודע לעבוד בכל מצב שרק תרצה.

אי אפשר לעבוד ללא חיישן חמצן , אתה בעצם מבטל הזרקה ומקבל קרבורטור מתכוונן

miki
28-07-2016, 23:56
תודה חברים, קצת קשה להגיע לחיבור החיישן יש שם שקע\תקע מרובע עם 4 פינים - אני מניח שניתן לחבר את זה רק בצורה מאוד מסויימת בכל מקרה גישה לא נוחה. מחר אנסה לראות איך אני מפשט את ההליך בתנאי ששני האביזרים (שקע\תקע) לא נפגמו.
כל הניסוי - בהנחה שחיישן החמצן תקין.

miki
29-07-2016, 07:35
בעייה כפולה.
פירקתי על הבוקר ונתקלתי בשתי בעיות :
1. השקע והתקע אינם תואמים.
2. השקע שמחובר למחשב המנוע היה מקוצר עם חוטים ייעודיים שבסופם הפקקים הירוקים, השאלה שלי היא האם לקצר חזרה את החוטים או להשאיר כרגע ככה. נקרע לי אחד החוטים המקצרים כך שאצטרך למצוא חלופה. האם יכול להגרם נזק למחשב המנוע אם לא אקצר.

צריך עזרה למצוא מתאם בין השקע לתקע , אם תוכלו להפנות אותי לחנות בארץ בה אוכל לקנות מתאם - אודה לכם.
אם צריך להזמין חיישן חדש מחו"ל אזמין , ראיתי באיזשהו מקום שיש יוניט שמתחבר לשקע במקום חיישן החמצן - יש חברה מומלצת \ אתר מומלץ ?

האם אני יכול להניע את האופנוע כאשר השקע לא מקוצר ולא מחובר לכלום האם יכול להגרם נזק למחשב המנוע?

http://fullgaz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=3261&stc=1http://fullgaz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=3262&stc=1

strelok89
29-07-2016, 07:59
לא יכול להיות שהתקע ןהשקע של החיישן למבדה שונים. אני לא חושב שמשהו שינה לך מחבר.

והחיווט ההזה נראה כמו דיאגנוזה

miki
29-07-2016, 08:21
אכן, אבל זה המצב - תתבונן בתמונות. ההגדרה הנכונה היא 2 שקעים (נקבות ) . לירקרק קראתי שקע ולשחור תקע, אבל זה לא המצב העובדתי . אפשר לראות בבירור בתמונה התחתונה בה אני מחזיק את היציאה מהחיישן - בשחור. וההתחברות למחשב הניהול בירקרק.
השאלה איפה אני משיג מתאמים.

מה קורה אם אני מניע כשהחיישן לא מקוצר - זו בעצם תמצית השאלה לרגע זה.

Dresdner
29-07-2016, 09:43
ברגע שתבטל חיישן חמצן לחלוטין אתה בעצם בבעיה....
או שאתה מריץ על דיינו ומשתמש בסוג דלק ספציפי מאוד בתנאים מאוד צרים כמו מסלול ויש לך אופנוע שמנצל כל פיפיס ממנו במסלול. או שאתה מחבר חיישן חמצן ואז יש לך מנוע שיודע לעבוד בכל מצב שרק תרצה.

אי אפשר לעבוד ללא חיישן חמצן , אתה בעצם מבטל הזרקה ומקבל קרבורטור מתכוונן

ככה עובד פאוור קומנדר, יש מפת קיזוז בפנים והחיישן רק מפריעה לה ליישם את השינויים שהיא רוצה לעשות במלואם.
אני הטענתי מפה ישירות למחשב ניהול שבתוך המפה הזאת יש גם ביטול חיישן הO2, אין מאושר יותר ממני מאז שעשיתי את זה, את המפה בנה בחור מוכר שהריץ את האופנוע אינספור פעמים כדי להגיע למנוע שעובד עגול וחזק.
חיישן החמצן הוא השוער בשער הוא רק מבטיח שאם משהוא לא עובד כראוי הוא יתקן אותו אבל ברמת העיקרון שאר החיישנים אמורים להוציא את יחס דלק אוויר הנכון ולא חיישן הO2 שנמצא כבר אחרי שהתערובת נעשתה.

Dresdner
29-07-2016, 09:50
אכן, אבל זה המצב - תתבונן בתמונות. ההגדרה הנכונה היא 2 שקעים (נקבות ) . לירקרק קראתי שקע ולשחור תקע, אבל זה לא המצב העובדתי . אפשר לראות בבירור בתמונה התחתונה בה אני מחזיק את היציאה מהחיישן - בשחור. וההתחברות למחשב הניהול בירקרק.
השאלה איפה אני משיג מתאמים.

מה קורה אם אני מניע כשהחיישן לא מקוצר - זו בעצם תמצית השאלה לרגע זה.

נראה על פניו שהקצר עם הכובע הירוק זה בעצם הO2 ELIMINATOR שמונע מהאור הכתום בלוח שעונים להידלק, אם תוציא אותו תקבל הודעת שגיאה שהחיישן מנותק והECU יכנס למפת "חירום" שבה המנוע יעבוד עם תערובת שלא תפגע במנוע עד שתגיע למוסך.
למרות הנ"ל ממליץ לך לעצור כאן כי דרך האינטרנט קשה להבין מה קורה שם.

Dresdner
29-07-2016, 09:55
ככה עובד פאוור קומנדר, יש מפת קיזוז בפנים והחיישן רק מפריעה לה ליישם את השינויים שהיא רוצה לעשות במלואם.
אני הטענתי מפה ישירות למחשב ניהול שבתוך המפה הזאת יש גם ביטול חיישן הO2, אין מאושר יותר ממני מאז שעשיתי את זה, את המפה בנה בחור מוכר שהריץ את האופנוע אינספור פעמים כדי להגיע למנוע שעובד עגול וחזק.
חיישן החמצן הוא השוער בשער הוא רק מבטיח שאם משהוא לא עובד כראוי הוא יתקן אותו אבל ברמת העיקרון שאר החיישנים אמורים להוציא את יחס דלק אוויר הנכון ולא חיישן הO2 שנמצא כבר אחרי שהתערובת נעשתה.

עוד תוספת קטנה, הלופ של חיישן הO2 מכוון ליחס אוויר דלק שיעמוד בתקני זיהום אוויר אבל זה בוודאות לא היחס האופטימלי למנוע לכן כל הכוונה בפאוור קומנדר זה להגיע ליחס הזה ועם חיישן O2 מחובר זה לא יקרה

miki
29-07-2016, 10:29
תודה. כשאגיע הביתה עוד כשעה אנסה להחזיר את החיבורים לקדמותם.
אך לפני כן אנסה להניע את האופנוע לראות אם הנורה הכתומה נדלקת.

Sent from my ASUS_Z002 using Tapatalk

miki
29-07-2016, 12:15
נראה על פניו שהקצר עם הכובע הירוק זה בעצם הO2 ELIMINATOR שמונע מהאור הכתום בלוח שעונים להידלק, אם תוציא אותו תקבל הודעת שגיאה שהחיישן מנותק והECU יכנס למפת "חירום" שבה המנוע יעבוד עם תערובת שלא תפגע במנוע עד שתגיע למוסך.
למרות הנ"ל ממליץ לך לעצור כאן כי דרך האינטרנט קשה להבין מה קורה שם.

הוא גדול הוא גדול הוא גדול ... אתה ענק ...
אז ככה . קודם כל תודה מעומק הלב לכל מי שהתייחס ותרם את חלקו. חברים , עזרתם לי מאוד ומחמם את הלב לדעת שיש למי לפנות.
Dresdner : מגיע גיל בו אסור לזלזל במשקפי קריאה.. ומה שעשיתי בבוקר היה להתבונן ברכיב שבלאו הכי אינו גדול בלי משקפיים. משהתבוננתי ברכיב (עם משקפיים :frustrated:) שמתי לב שבעצם הוא בתוך בית שקע חיישן החמצן. שליפה מהירה, חיבור שקע לתקע ... ווואלה ... חיישן חמצן מחובר.
מתיישב ... מניע ... וואלה .. צליל שונה מעט מהגמגום המוכר...

מכניס לראשון, מסובב מצערת ... מה זה ? זה אופנוע שונה לחלוטין , מושך ראשון עד הקו האדום ... אין דברים כאלו, אני רוכב על אופנוע שמנסה לנתק לי את הידיים מהכידון, ומושך בפראות לאורך כל הסקאלה... גם לפני כן הרגשת את הכוח, אבל היה איזה גמגום קליל... אח"כ מסובב מצערת למינימום ... כמעט כל הפיצוצים נעלמו, בטח ובטח כל הפיצוצים שהיו ב RPM גבוה... האופנוע הרבה יותר חלק, נעים לרכיבה , למרות שרכבתי עכשיו בס"ה כמה ק"מ ...

זה כאילו לרכוב על אופנוע שונה... אני לא מאמין איזה שינוי עשה חיבור חיישן החמצן . Dresdner - נראה לי שאת שאגות השמחה בקסדה שמעו עד אליך ...

לסיכום ... אני לא מבין את התנהלות המוסך ... הרי מלכתחילה ידעתם שחיישן החמצן מנותק, לחבר אותו זה בדיוק דקות עבודה ספורות. למה ? למה לכל הרוחות לא להגדיל ראש לחבר חיישן חמצן, ואם לא מסתדר או אז לומר לי לקנות PC ... למה הכל צריך לפעול "הפוך" על חשבון הלקוח. להזכירכם PC זה המון כסף, זו אינה נורה ב 10 ש"ח... אנו מדברים על על כ 3450 ש"ח ... על רכיב שהוא אולי (לא בטוח ) מיותר...

מכל השרשור הזה, אקח דווקא את החיובי... מיד לכשיתאפשר לי אעשה קורס "טכנאי אופנועים " .. די .. נמאס לי מחאפרייה .

שבת שלום חברים, שוב תודה בענק - את החיוך אי אפשר למחוק לי מהפנים.

lokimonster
29-07-2016, 12:41
איזה כיף
דבר עם אביעד לגבי הקורס
וואלה אולי אצטרף גם.

duadi
29-07-2016, 12:42
אני בדיוק בבירורים מולו גם
אולי ניפגש :)

strelok89
29-07-2016, 13:06
אני מאוד חולק עלייך.
חיישן החמצן מאפשר לקבל תערובת מדוייקת בקשת רחבה של תנאים.
אפשר לדון אין ספור דיונים מה זה התערובת המדוייקת שאתה רוצה אבל ללא החיישן חמצן היא לא תהיה אף פעם.

באופנוע יש מעט מאוד חישנים כי פשוט לא צריך.
יש חיישן טמפרטורת אוויר
חיישן טמפרטורת מנוע
חיישן זווית מצערת
וחיישן חמצן.
כל אלה משפיעים על התערובת, עכשיו זה עובד ככה:
קורא טמפרטורת אוויר
טמפרטורת מנוע
זווית מצערת
נותן הזרקה משוערת במפת ברירת מחדל יצרן שזה לרוב תערובת עשירה מאוד והצטה מאוחרת ככל האפשר.
משם נכנס לפעולה החיישן חמצן שמזהה תערובת עשירה, המחשב לומד ומקזז לענייה יותר עם קידום הצטה.
עד שמזהה ענייה מידי ומחזיר לטיפה עשירה יותר.

אם תבטל חיישן חמצן המפה נהיית סטאטית. זה מעולה לטווח טמפרטורות צר ודלק מסויים אבל למשתמש יומיומי ישראלי שרוכב בשרב זה בעייה כי אתה רוצה שהמחשב ידע לזהות שבשרב יש לך תערובת סופר עשירה וסתם בחום בתל אביב היא סבבה.

עכשיו הטמפרטורה בשני המקרים 40-45 מעלות של האוויר אבל כמות החמצן שיש באוויר שונה וללא חיישן חמצן ההזרקה לא תידע על זה בכלל ולא תוכל להתאים את עצמה.

ההזרקה תעבוד בשיטת "מה יוצא אני מרוצה" ולא בשיטת "יש מטרה בוא נקלע לשם "

מיקי שמח שהבעיה שלך נפתרה

Dresdner
29-07-2016, 15:37
הוא גדול הוא גדול הוא גדול ... אתה ענק ...
אז ככה . קודם כל תודה מעומק הלב לכל מי שהתייחס ותרם את חלקו. חברים , עזרתם לי מאוד ומחמם את הלב לדעת שיש למי לפנות.
Dresdner : מגיע גיל בו אסור לזלזל במשקפי קריאה.. ומה שעשיתי בבוקר היה להתבונן ברכיב שבלאו הכי אינו גדול בלי משקפיים. משהתבוננתי ברכיב (עם משקפיים :frustrated:) שמתי לב שבעצם הוא בתוך בית שקע חיישן החמצן. שליפה מהירה, חיבור שקע לתקע ... ווואלה ... חיישן חמצן מחובר.
מתיישב ... מניע ... וואלה .. צליל שונה מעט מהגמגום המוכר...

מכניס לראשון, מסובב מצערת ... מה זה ? זה אופנוע שונה לחלוטין , מושך ראשון עד הקו האדום ... אין דברים כאלו, אני רוכב על אופנוע שמנסה לנתק לי את הידיים מהכידון, ומושך בפראות לאורך כל הסקאלה... גם לפני כן הרגשת את הכוח, אבל היה איזה גמגום קליל... אח"כ מסובב מצערת למינימום ... כמעט כל הפיצוצים נעלמו, בטח ובטח כל הפיצוצים שהיו ב RPM גבוה... האופנוע הרבה יותר חלק, נעים לרכיבה , למרות שרכבתי עכשיו בס"ה כמה ק"מ ...

זה כאילו לרכוב על אופנוע שונה... אני לא מאמין איזה שינוי עשה חיבור חיישן החמצן . Dresdner - נראה לי שאת שאגות השמחה בקסדה שמעו עד אליך ...

לסיכום ... אני לא מבין את התנהלות המוסך ... הרי מלכתחילה ידעתם שחיישן החמצן מנותק, לחבר אותו זה בדיוק דקות עבודה ספורות. למה ? למה לכל הרוחות לא להגדיל ראש לחבר חיישן חמצן, ואם לא מסתדר או אז לומר לי לקנות PC ... למה הכל צריך לפעול "הפוך" על חשבון הלקוח. להזכירכם PC זה המון כסף, זו אינה נורה ב 10 ש"ח... אנו מדברים על על כ 3450 ש"ח ... על רכיב שהוא אולי (לא בטוח ) מיותר...

מכל השרשור הזה, אקח דווקא את החיובי... מיד לכשיתאפשר לי אעשה קורס "טכנאי אופנועים " .. די .. נמאס לי מחאפרייה .

שבת שלום חברים, שוב תודה בענק - את החיוך אי אפשר למחוק לי מהפנים.

מזל טוב, ולפי דעתי יש עדיין סכנה שהפאוור קומנדר מכיל מפה לא נכונה שהחיישן כרגע מתנגד לה, כדי להיות בראש שקט תמצא מישהוא שיטעין לך מפת אפס במכשיר ככה לא תתעסק בלהוציא את הפאוור קומנד החוצה ואם בעתיד תרצה להשתמש בו הוא יהיה כבר שם מוכן לעבוד.
בנוסף יכול להיות שהELIMINATOR לא עשה את כל העבודה, הוא אומנם העלים הודעות שגיעה אבל בחלק ממערכות ההזרקה ניתוק החיישן תגרום לאופנוע לעבוד עשיר ולא יציב לכן הם צריכים EMULATOR שיקבע יחס אוויר דלק קבוע למערכת

אני מאוד חולק עלייך.
חיישן החמצן מאפשר לקבל תערובת מדוייקת בקשת רחבה של תנאים.
אפשר לדון אין ספור דיונים מה זה התערובת המדוייקת שאתה רוצה אבל ללא החיישן חמצן היא לא תהיה אף פעם.

באופנוע יש מעט מאוד חישנים כי פשוט לא צריך.
יש חיישן טמפרטורת אוויר
חיישן טמפרטורת מנוע
חיישן זווית מצערת
וחיישן חמצן.
כל אלה משפיעים על התערובת, עכשיו זה עובד ככה:
קורא טמפרטורת אוויר
טמפרטורת מנוע
זווית מצערת
נותן הזרקה משוערת במפת ברירת מחדל יצרן שזה לרוב תערובת עשירה מאוד והצטה מאוחרת ככל האפשר.
משם נכנס לפעולה החיישן חמצן שמזהה תערובת עשירה, המחשב לומד ומקזז לענייה יותר עם קידום הצטה.
עד שמזהה ענייה מידי ומחזיר לטיפה עשירה יותר.

אם תבטל חיישן חמצן המפה נהיית סטאטית. זה מעולה לטווח טמפרטורות צר ודלק מסויים אבל למשתמש יומיומי ישראלי שרוכב בשרב זה בעייה כי אתה רוצה שהמחשב ידע לזהות שבשרב יש לך תערובת סופר עשירה וסתם בחום בתל אביב היא סבבה.

עכשיו הטמפרטורה בשני המקרים 40-45 מעלות של האוויר אבל כמות החמצן שיש באוויר שונה וללא חיישן חמצן ההזרקה לא תידע על זה בכלל ולא תוכל להתאים את עצמה.

ההזרקה תעבוד בשיטת "מה יוצא אני מרוצה" ולא בשיטת "יש מטרה בוא נקלע לשם "

מיקי שמח שהבעיה שלך נפתרה

אתה טועה בגלל שהמפה של הפאוור קומנדר היא לא סטטית, הפאוור קומנדר מחובר לחיישני האופנוע ומזיז את המפה בהתאם לשינויים הסביבתיים כמו חום או לחץ אוויר.
לשים פאוור קומנדר עם חיישן O2 מחובר זה מיותר, לא אני אומר את זה אלה חברה בעלת נסיון עשיר במערכות הזרקה שמוכרת את הפאוור קומנדר ומבקשת מלקוחותיה לנתק או לשים אמולטור במקום החיישן בהרכבה של המוצר שלהם

Dresdner
29-07-2016, 16:10
מייל מלפני 10 שנים אבל לפי האתר שלהם הם עדיין קוראים לביטול החיישן או התקנת החיישן שלהם שהוא גם WIDE BAND.

From: cschannen@dynojet.com
> To: -----------
> Subject: RE: PC3 with O2 sensor
> Date: Wed, 20 Dec 2006 09:01:55 -0800
>
> The PC 3 will not work in the low range if you keep the 02 connected. You
> should disconnect it. I don't know why you would want to keep it anyway.
> Let me know if you have further questions.
>
> Thank you,
>
> Curt Schannen
> Dynojet Research
> Technical Support
> (800)992-4993

miki
29-07-2016, 17:47
1. בתחילת שבוע הבא אוציא מייל לחברת PC, עם תיאור מדוייק של הבעייה ושחיברתי חזרה חיישן חמצן - סוג האגזוז ובקשה למפת הזרקה במידה ויש להם, אם כי אני מניח שכל אחד (מוסכים מביני עניין וכו' ) בונה לעצמו מפה.
2. לכאורה ואני מדגיש את המילה לכאורה, חיבור חיישן החמצן פתר את רוב הבעיות שנתקלתי בהן. המבחן האמיתי יהיה כשאקח את האופנוע לרכיבה ארוכה מחוץ לעיר. בריכבה היום נראה ונשמע פנטסטי.
3. בעניין הקורס כרגע אני לא יכול כי אני מתחיל ב 9/16 קורס של כ 15 שבועות מטעם העבודה. הקורס יהא בשעות אחה"צ ביום א' או ג' החופפים לימי הקורס במקס פיין. אח"כ מתחיל קורס נוסף ע"ח העבודה ומקווה שהפעם בשעות הבוקר - אבל לא יודע סופית.

strelok89
29-07-2016, 18:58
מזל טוב, ולפי דעתי יש עדיין סכנה שהפאוור קומנדר מכיל מפה לא נכונה שהחיישן כרגע מתנגד לה, כדי להיות בראש שקט תמצא מישהוא שיטעין לך מפת אפס במכשיר ככה לא תתעסק בלהוציא את הפאוור קומנד החוצה ואם בעתיד תרצה להשתמש בו הוא יהיה כבר שם מוכן לעבוד.
בנוסף יכול להיות שהELIMINATOR לא עשה את כל העבודה, הוא אומנם העלים הודעות שגיעה אבל בחלק ממערכות ההזרקה ניתוק החיישן תגרום לאופנוע לעבוד עשיר ולא יציב לכן הם צריכים EMULATOR שיקבע יחס אוויר דלק קבוע למערכת

אתה טועה בגלל שהמפה של הפאוור קומנדר היא לא סטטית, הפאוור קומנדר מחובר לחיישני האופנוע ומזיז את המפה בהתאם לשינויים הסביבתיים כמו חום או לחץ אוויר.
לשים פאוור קומנדר עם חיישן O2 מחובר זה מיותר, לא אני אומר את זה אלה חברה בעלת נסיון עשיר במערכות הזרקה שמוכרת את הפאוור קומנדר ומבקשת מלקוחותיה לנתק או לשים אמולטור במקום החיישן בהרכבה של המוצר שלהם

הפאוור קומנדר לא מחובר לכלום.
הוא מתחבר למזרק ולtps
המידע היחיד שהוא מקבל זה זווית מצערת וזמן פתיחת מזרק
מזה הוא לוקח מפה ומלביש על זה אחוזים לפה או לשם
כדי להיות ברור ההזרקה המקורית מחשבת הכל שולחת נניח זמן פתיחת מזרק של 2 מילי שניות ונניח שמתה 50% יותר תערובת אז הפאוואר קומנדר מחזיק מזרק פתוח 3 מילי שניות.

אין לפאוור קומנדר שום חיישן ושום כלום

Dresdner
29-07-2016, 21:44
הפאוור קומנדר לא מחובר לכלום.
הוא מתחבר למזרק ולtps
המידע היחיד שהוא מקבל זה זווית מצערת וזמן פתיחת מזרק
מזה הוא לוקח מפה ומלביש על זה אחוזים לפה או לשם
כדי להיות ברור ההזרקה המקורית מחשבת הכל שולחת נניח זמן פתיחת מזרק של 2 מילי שניות ונניח שמתה 50% יותר תערובת אז הפאוואר קומנדר מחזיק מזרק פתוח 3 מילי שניות.

אין לפאוור קומנדר שום חיישן ושום כלום

כן ולא, יש בPCV כניסת אנלוג וחיישן נלווה של MAP ואין בPC3 ככה שבאופנוע של מיקי אין.
אבל עזוב פילפולים עכשיו, אתה ממליץ למי שקונה פאוור קומנדר להשאיר את החיישן מחובר למרות שהיצרן עצמו אומר לא?

miki
29-07-2016, 22:25
כן ולא, יש בPCV כניסת אנלוג וחיישן נלווה של MAP ואין בPC3 ככה שבאופנוע של מיקי אין.
אבל עזוב פילפולים עכשיו, אתה ממליץ למי שקונה פאוור קומנדר להשאיר את החיישן מחובר למרות שהיצרן עצמו אומר לא?
הדוא"ל שמוצג בשרשור זה בעניין ה PC הוא מ 2006, אינני בקיא בתחום אבל מאז עברו 2 דורות של מכשירים כי הוא מתייחס ל PC3 ואצלי זה 5 למיטב זכרוני (מקסימום מחר בבוקר אצלם).
אצלי המבחן יהיה מבחן התוצאה אחרי רכיבה ארוכה. ואז נוכל להמשיך לדון במקרה אמיתי.
מאידך, אני לא יודע מה מפת ההזרקה שהוטענה על ה PC , ואולי אני רוכב עם מפת 0 ???
נכון לרגע זה אין לי את הידע ו\או הכלים לבדוק זאת.
בכל מקרה, השרשור התפתח לכיוונים מעניינים מאוד, למדתי ממנו כמה דברים.

strelok89
29-07-2016, 22:57
http://www.powercommander.com/downloads/22-013/install/pcv/engI22-013.03.pdf

אין שום דבר חוץ מזוג מזרקים וזווית מצערת.

היתרן עצמו אומר לשים auto tune עם 2 חיישני למבדה כדי לכוון כל צלינדר בנפרד או לפחות חיישן יחיד לשימוש בכל התנאים.

לחלופין אפשר ללכת על ביטול החיישן ובניית מפה אחת גנרית להכל אבל שוב זה מיותר לחלוטין כאין בזה שום רווח רק כסף שזה עולה וכלום מסביב.

בגדול לכביש אין סיבה מראש להתקין דברים כאלה, הזרקה מודרנית צריך במקסימום בוסטרפלאג.
הדיינו גט זה טוב למנוע שעבר שינויים דראסטיים אבל לא כאן המצב ואין שום סיבה להיתעסק בהזרקה המקורית מראש. ואם כבר התעסקתה אז תתקין מערכת מלאה ולא חצי
שזה גם פאוואר קומנדר וגם את האוטו טיון

Dresdner
30-07-2016, 00:13
http://www.powercommander.com/downloads/22-013/install/pcv/engI22-013.03.pdf

אין שום דבר חוץ מזוג מזרקים וזווית מצערת.

היתרן עצמו אומר לשים auto tune עם 2 חיישני למבדה כדי לכוון כל צלינדר בנפרד או לפחות חיישן יחיד לשימוש בכל התנאים.

לחלופין אפשר ללכת על ביטול החיישן ובניית מפה אחת גנרית להכל אבל שוב זה מיותר לחלוטין כאין בזה שום רווח רק כסף שזה עולה וכלום מסביב.

בגדול לכביש אין סיבה מראש להתקין דברים כאלה, הזרקה מודרנית צריך במקסימום בוסטרפלאג.
הדיינו גט זה טוב למנוע שעבר שינויים דראסטיים אבל לא כאן המצב ואין שום סיבה להיתעסק בהזרקה המקורית מראש. ואם כבר התעסקתה אז תתקין מערכת מלאה ולא חצי
שזה גם פאוואר קומנדר וגם את האוטו טיון

רמז: כניסת אנאלוג לא שם סתם עוד רמז pcv vti

חוץ מחברת דיינו ג'ט שלא מסכימה איתך גם יצרן אופנועים אחד לפחות לא מסכים איתך, סוזוקי בארצות הברית החליטו למכור את הויסטרום הישן ללא חיישן חמצן, הסיבה היא שלמרות שחיישן החמצן הוא המצאה גאונית רוב השימוש בו הוא לעמידה בתקנים ותערובות אופטימלית לא ממש על לוח השירטוט שלהם.
חיישן החמצן מכוון בכל האופנועים לתערובת שעוברת תקן ולא תערובת אופטימלית ואת זה תרגיש בחלק מהאופנועים בסל"נמוך עם אופנוע טיפה מגמגם ודורש הורדת הילוך וזה בדיוק איפה שאותו בחור מדיינו ג'ט כותב שהחיישן מפריע לעבודת הפאוור קומנדר.

strelok89
30-07-2016, 10:13
רמז: כניסת אנאלוג לא שם סתם עוד רמז pcv vti

חוץ מחברת דיינו ג'ט שלא מסכימה איתך גם יצרן אופנועים אחד לפחות לא מסכים איתך, סוזוקי בארצות הברית החליטו למכור את הויסטרום הישן ללא חיישן חמצן, הסיבה היא שלמרות שחיישן החמצן הוא המצאה גאונית רוב השימוש בו הוא לעמידה בתקנים ותערובות אופטימלית לא ממש על לוח השירטוט שלהם.
חיישן החמצן מכוון בכל האופנועים לתערובת שעוברת תקן ולא תערובת אופטימלית ואת זה תרגיש בחלק מהאופנועים בסל"נמוך עם אופנוע טיפה מגמגם ודורש הורדת הילוך וזה בדיוק איפה שאותו בחור מדיינו ג'ט כותב שהחיישן מפריע לעבודת הפאוור קומנדר.
הכניסות שם זה לקויק שיפור ולאוטו טיון.
ולהילוכים וטמפרטורת מנוע כדי לעבוד עם יותר משתנים במפת מקור עדיין זה לא מתחשב בהכל בזהרקה מודרנית

דיינו גט בעצמם מסכימים איתי אחרת למה פיתחו 3 דגמי מערכת חישן חמצן?
לא חסר אופנועים ישנים ללא חיישן חמצן אותם אופנועים גם מפיקים פחות הספק על מנוע כמעט זהה.

זה כמו הדיון עם התיבת אוויר, אפשר לבנות מנוע ללא תיבת אוויר וללא חיישן חמצן שעובדה עשו את זה בערך 100 שנים.
מנוע חדש שנבנה לעבוד עם תיבת אוויר וחיישן חמצן יעשה בעיות ללא הדברים האלה
ויפיק יותר הספק ויהיה חסכוני יותר ממנוע זהה ללא התוספות

Dresdner
30-07-2016, 12:15
הכניסות שם זה לקויק שיפור ולאוטו טיון.
ולהילוכים וטמפרטורת מנוע כדי לעבוד עם יותר משתנים במפת מקור עדיין זה לא מתחשב בהכל בזהרקה מודרנית

דיינו גט בעצמם מסכימים איתי אחרת למה פיתחו 3 דגמי מערכת חישן חמצן?
לא חסר אופנועים ישנים ללא חיישן חמצן אותם אופנועים גם מפיקים פחות הספק על מנוע כמעט זהה.

זה כמו הדיון עם התיבת אוויר, אפשר לבנות מנוע ללא תיבת אוויר וללא חיישן חמצן שעובדה עשו את זה בערך 100 שנים.
מנוע חדש שנבנה לעבוד עם תיבת אוויר וחיישן חמצן יעשה בעיות ללא הדברים האלה
ויפיק יותר הספק ויהיה חסכוני יותר ממנוע זהה ללא התוספות

גם כאן ריצות דיינו לא מראות מה שאתה טוען, הויסטרום עם חיישן החמצן שנמכר באירופה וישראל מחרבן קוביות בסל"ד נמוך ובארצות הברית מכוון שהם לא צריכים למוד בתקן היורו הם הורידו אותו והאופנועים שם התנהגו הרבה יותר טוב, לא יעזור כלום המשוב שמושג בעזרת החיישן המקורי מכוון לתערובת שהיא פשרה.
וכמובן הדבר הכי טוב זה לגרום למערכת המקורית לשנות את היחס עם שימוש בחיישן אבל שימוש בפאוור קומנדר בעל מפה שנבנתה על דיינו עם גז אנלייזר וביטול החיישן תיישר עקומות ותעלה הספק וזה בדוק! יש טיונרים ידועים בכל רחבי אירופה וארצות הברית שזה מה שהם עושים

Kirma
30-07-2016, 12:19
קניתי לפני כמה חודשים goldlabel liqui moly לאופנועים וזה כן שיפר לי מעט את התצרוכת דלק
http://www.goldlabel.co.il/items.asp?id=1

האופנוע שלי GSR750
וכן אני מתכוון להמשיך להשתמש בתוסף, כל 10אלף ק"מ.
התוסף עלה לי בסביבות ה 60 שקל.

בגדול אתה שם את התוסף על חצי מיכל דלק ומחכה עד שיגמר המיכל.

Dresdner
30-07-2016, 12:30
עוד תופעה שחיישן חמצן מקורי גורם וזה תופעת הsurging ע"י ביטול החיישן ומפה טובה בפאוואר קומנדר התופעה לא קיימת

https://youtu.be/ZwTfuwZZ848

Dresdner
30-07-2016, 13:07
ולסיכום (כי הפסיכולוג הזהיר אותי לא להיכנס לויכוחים כאלו) אתה יכול לראות תוצאות של דיינו עם PC3 וO2 מנותק, כמובן שחלק מכח הסוס מגיע מהתיבה הפתוחה והאגזוז ולפני שתגיד שדיינו זה במקום בעל לחץ וטמפרטורה קבועים אני יזכיר לך שמפות הPC הם באחוזים ככה שברגע שהמפה המקורית זזה המפה של הPC זזה איתה.
http://www.998cc.org/forum/gen-ii-mods/7190-2008-fz1-dyno-graph-results-w-pc3-map.html

ההבדל ביני לבינך הוא שאתה מסתכל על התאוריה שמאחורי החוג הסגור וכל מה שכתבת הוא נכון לגבי זה אבל אני מתייחס ליישום של החוג הסגור באופנועים שאנחנו קונים ששם בראש ובראשונה החוג הסגור הוא כלי בידי היצרן כדי לעמוד בתקנות זיהום אוויר אז הם לקחו משהוא טוב ונאלצו להרוס אותו קצת.

strelok89
30-07-2016, 16:12
דרזדנר שוב אתה מצדיק את הפוסט שלי מכמה עמודים לפני. אם אתה מעמיד אופנוע על דיינו ומכוון אותו לתנאים ספציפיים וצרים פאוואר קומנדר מעולה לזה.
כמו בדוגמאות שלך עם הדיינו וגאז אנלייזר זה מכוון לסחוט כל טיפת הספק לפי הדלק וטמפרטורת הסביבה בזמן הדיינו. אבל אם הדלק ישתנה לרעה (שזה קורה המון בארץ) תקבל צרות.
אם הטמפרטורה תלך לאחד הכיוונים באיזה 15 מעלות אתה בבעיה בעיקר ללמעלה זה הבעיה.

עכשיו שוב חיישן החמצן לא אשם בזה שהיצרן קבע למחשב תערובת לא תקינה, חיישן החמצן הוא המשוב של המחשב שלפיו הוא יודע האם החישוב שלו נכון או לא והאם התערובת יעד הושגה.

אתה בעצם "הורג את השליח" על זה שהוא אומר למחשב שהיעד לא הושג ונדרש תיקון לכאן או לכאן. אבל הבעיה לא בחיישן הבעיה ביעד שהמחשב רותה להגיע אליו. תשנה לו את היעד! והוא יגיע לשם בדיוק עליאי עם חיישן חמצן ללא שום קשר לדלק ולאוויר ולכלום המחשב ידע ללמוד לבד מה לעשות כדי להגיע ליעד. הוא לומד דרך חיישן החמצן.

אם ביטלתה אותו אין להזרקה שום יכולת לימוד וזה בעצם קרבורטור טיפש ובאנאלי ולא הזרקה. תשנה פרמטר ואתה בבעיה.

זה אגב מה שמיקי חווה הוא הטעין מפה שכוונה בארהב או אירופה וניסה ליישמה לארץ אבל האוויר שונה , כמות החמצן לליטר אוויר שונה והמחשב לא יודע אם הוא קלע ליעד או לא.
כשהחיישן חובר המחשב הבין שהתערובת עשירה מידי ומשם תיקן לבד והופ יש לך מנוע שעובד מעולה בכל קשת בסלד בכל מקום בעולם עם כל דלק כמעט אפילו אלכוהול כי המחשב ידע להתאים עצמו לאיכות השריפה ללא דיינו חוזר.

אז שוב מי שרוצה להתקין פאוואר קומנדר בישראל שחזמין מראש עם ערכת auto tune כי אין לנו בארץ מספיק דיינואים לכוון פאוואר קומנדר . לחלופין הפתרון הטוב יותר ואגב זול יותר זה בוסטר פלאגים למיניהם למי שרוצה לצפצף על זיהום לטובת טיפת הספק.
או הפתרון ההכי טוב לצרוב מפה "לא חוקית לכביש"(לא עומדת בזיהום אוויר) למחשב המקורי מהיצרן עם כלל החיישנים הקיימים

Dresdner
30-07-2016, 18:54
דרזדנר שוב אתה מצדיק את הפוסט שלי מכמה עמודים לפני. אם אתה מעמיד אופנוע על דיינו ומכוון אותו לתנאים ספציפיים וצרים פאוואר קומנדר מעולה לזה.
כמו בדוגמאות שלך עם הדיינו וגאז אנלייזר זה מכוון לסחוט כל טיפת הספק לפי הדלק וטמפרטורת הסביבה בזמן הדיינו. אבל אם הדלק ישתנה לרעה (שזה קורה המון בארץ) תקבל צרות.
אם הטמפרטורה תלך לאחד הכיוונים באיזה 15 מעלות אתה בבעיה בעיקר ללמעלה זה הבעיה.

עכשיו שוב חיישן החמצן לא אשם בזה שהיצרן קבע למחשב תערובת לא תקינה, חיישן החמצן הוא המשוב של המחשב שלפיו הוא יודע האם החישוב שלו נכון או לא והאם התערובת יעד הושגה.

אתה בעצם "הורג את השליח" על זה שהוא אומר למחשב שהיעד לא הושג ונדרש תיקון לכאן או לכאן. אבל הבעיה לא בחיישן הבעיה ביעד שהמחשב רותה להגיע אליו. תשנה לו את היעד! והוא יגיע לשם בדיוק עליאי עם חיישן חמצן ללא שום קשר לדלק ולאוויר ולכלום המחשב ידע ללמוד לבד מה לעשות כדי להגיע ליעד. הוא לומד דרך חיישן החמצן.

אם ביטלתה אותו אין להזרקה שום יכולת לימוד וזה בעצם קרבורטור טיפש ובאנאלי ולא הזרקה. תשנה פרמטר ואתה בבעיה.

זה אגב מה שמיקי חווה הוא הטעין מפה שכוונה בארהב או אירופה וניסה ליישמה לארץ אבל האוויר שונה , כמות החמצן לליטר אוויר שונה והמחשב לא יודע אם הוא קלע ליעד או לא.
כשהחיישן חובר המחשב הבין שהתערובת עשירה מידי ומשם תיקן לבד והופ יש לך מנוע שעובד מעולה בכל קשת בסלד בכל מקום בעולם עם כל דלק כמעט אפילו אלכוהול כי המחשב ידע להתאים עצמו לאיכות השריפה ללא דיינו חוזר.

אז שוב מי שרוצה להתקין פאוואר קומנדר בישראל שחזמין מראש עם ערכת auto tune כי אין לנו בארץ מספיק דיינואים לכוון פאוואר קומנדר . לחלופין הפתרון הטוב יותר ואגב זול יותר זה בוסטר פלאגים למיניהם למי שרוצה לצפצף על זיהום לטובת טיפת הספק.
או הפתרון ההכי טוב לצרוב מפה "לא חוקית לכביש"(לא עומדת בזיהום אוויר) למחשב המקורי מהיצרן עם כלל החיישנים הקיימים

אנחנו מתחילים להסכים חוץ מ3 נקודות
1. שהמפה של האופנוע משתנה בגלל טפרטורה או גובה פני הים בפאוור קומנדר אין ערך מוחלט הוא באחוזים אז הפאוור קומנדר גם מגיב לשינוי הזה.
2. שהאופנוע עובד בחוג פתוח הוא עדיין משנה את זמן ההזרקה לפי שלל חיישן שעדיין עובדים
3. אני צרבתי מפה ישירות לאופנוע שלי SMT אף אחת מהמפות שקיימות באינטרנט שחלקם נעשו ע"י בעלי מוסכים משתמשת בקלטת של חיישן החמצן

strelok89
30-07-2016, 19:13
אנחנו מתחילים להסכים חוץ מ3 נקודות
1. שהמפה של האופנוע משתנה בגלל טפרטורה או גובה פני הים בפאוור קומנדר אין ערך מוחלט הוא באחוזים אז הפאוור קומנדר גם מגיב לשינוי הזה.
2. שהאופנוע עובד בחוג פתוח הוא עדיין משנה את זמן ההזרקה לפי שלל חיישן שעדיין עובדים
3. אני צרבתי מפה ישירות לאופנוע שלי SMT אף אחת מהמפות שקיימות באינטרנט שחלקם נעשו ע"י בעלי מוסכים משתמשת בקלטת של חיישן החמצן
1.
לא נכון לא תשתנה לעולם לפי גובה פני הים כי אין שום חישן שיודע את זה למעט החיישן חמצן שמזהה לפי התערובת אם היא ענייה או עשירה.
טמפרטורה ידועה אבל זה לא מספיק.
2.
לא נכון זמן ההזרקה קבוע ומה שמשפיע על החוג הפתוח זה חיישן טמפרטורה מנוע,טמפרטורה אוויר,זווית מצערת בלבד.
בגלל זה חיישני החמצן היום מגיעים כ4 מגעים שמתוכם 2 זה ספירלות חימום אחת חימום ראשוני מהיר והשני חימום איטי עד שהגזים חמים מספיק. החיישן מתחיל לפעות מהר מאוד וכמעט ולא קיימת עבודה בחוג פתוח היום.
3. שוב ברגע שצרבתה למחשב המקורי מפה והחיישן חמצן מחובר הוא מתפקד תרצה בזה או לא, נסה לנתק אותו ותראה איך ההתנהגות אופנוע משתנה

miki
30-07-2016, 20:47
סיכומים:
יצאתי לרכיבה ארוכה מאוד שכללה בינעירוני, עירוני , ופקקים בהם עמדתי בכוונה כדי שהאופנוע יתחמם מאוד (קירור אוויר) ...זה לרכוב על סאונה יבשה ... עינוי סיני.

1. "בק פאייר " - עדיין קיימים בסגירת מצערת אבל לתחושתי הם נעו על הסקאלה לכיוון התחום הנמוך. אם לפני כן הם היו מופיעים כבר בטורים הגבוהים יותר, היום הם מתחילים מסביבות ה 1500 RPM ומטה.
2. סחיבה: לאופנוע הזה אין בעיית סחיבה בשום תחום של ה RPM , אבל עכשיו בצעתי שני דברים :
א. משיכת הילוך 1 + 2 עד הקו האדום המצוי נמוך נמוך יחסית לאופנועים . אם לפני כן לקראת הקו האדום הוא היה משתנק היום זה לא קרה - אני בד"כ רוכב עליו הכי רגוע שאפשר עד סביבות ה 2500 RPM אבל לפעמים הנהג הישראלי מכריח אותך להתחרע כדי לברוח ממנו. היום הוא עמד בכבוד במשימה ולא השתנק בכלל. לא היה את הגמגום הקל שאפיין אותו לפני כן.
ב. האצות בכל הילוך. עומד בכבוד בכל הילוך, מאיץ בכל מצב. היום הגעתי איתו למהירויות שהשתיקה יפה להן.
3. בעייה שלא נפתרה: אחרי רכיבה ארוכה ובד"כ בבינעירוני, אם אעצור ברמזור האופנוע כבה. אני צריך להיות עירני לתת גז קל מאוד כדי שלא יקרה. למה זה קורה ?
4. התנעה ממצב קר כלומר אחרי כמה שעות שלא הונע (קצת מוקדם לומר כי אני מניע בד"כ בבוקר ) - מניע בפעם הראשונה. הסעיף הזה נרשם בהסתייגות גדולה כי אהיה חייב לבחון זאת בבוקר כשהאופנוע עמד לילה שלם. תמיד היה מניע בפעם השנייה או השלישית.

סיכום:
יש שיפור מהותי בכל הסעיפים. עדיין יש בעיות של בק פאייר בטורים הנמוכים , וזה שהאופנוע נכבה אחרי רכיבה ארוכה.
ס"ה יכול לציין לטובה את ההחלטה להחזיר את חיישן החמצן לפעולה.

סטרלוק :

ז שוב מי שרוצה להתקין פאוואר קומנדר בישראל שיזמין מראש עם ערכת auto tune כי אין לנו בארץ מספיק דיינואים לכוון פאוואר קומנדר . לחלופין הפתרון הטוב יותר ואגב זול יותר זה בוסטר פלאגים למיניהם למי שרוצה לצפצף על זיהום לטובת טיפת הספק.
או הפתרון ההכי טוב לצרוב מפה "לא חוקית לכביש"(לא עומדת בזיהום אוויר) למחשב המקורי מהיצרן עם כלל החיישנים הקיימים"

ערכת auto tune - מה זה ? מה היתרון של זה ?
ומה זה בוסטר פלאגים ?

Jack_R1
30-07-2016, 20:54
1.
לא נכון לא תשתנה לעולם לפי גובה פני הים כי אין שום חישן שיודע את זה למעט החיישן חמצן שמזהה לפי התערובת אם היא ענייה או עשירה.
2.
לא נכון זמן ההזרקה קבוע ומה שמשפיע על החוג הפתוח זה חיישן טמפרטורה מנוע,טמפרטורה אוויר,זווית מצערת בלבד.
בגלל זה חיישני החמצן היום מגיעים כ4 מגעים שמתוכם 2 זה ספירלות חימום אחת חימום ראשוני מהיר והשני חימום איטי עד שהגזים חמים מספיק. החיישן מתחיל לפעות מהר מאוד וכמעט ולא קיימת עבודה בחוג פתוח היום.
3. שוב ברגע שצרבתה למחשב המקורי מפה והחיישן חמצן מחובר הוא מתפקד תרצה בזה או לא, נסה לנתק אותו ותראה איך ההתנהגות אופנוע משתנה

נקודה 1 לא נכונה - בכל הזרקה חייב להיות חיישן MAF \ MAP שהוא מודד את כניסת האויר למנוע - הוא נותן את הנתונים שמהם המחשב משערך את כמות האויר שנכנסה למנוע ומתאים את כמות הדלק לקבלת התערובת הרצויה. זה לא מעגל סגור, כי זה לא מתחשב ביעילות השריפה וכו', אבל זה בהחלט מתחשב בגובה מעל פני הים, טמפ' האויר וכו'.

כנ"ל נקודה 2.

strelok89
30-07-2016, 21:37
נקודה 1 לא נכונה - בכל הזרקה חייב להיות חיישן MAF \ MAP שהוא מודד את כניסת האויר למנוע - הוא נותן את הנתונים שמהם המחשב משערך את כמות האויר שנכנסה למנוע ומתאים את כמות הדלק לקבלת התערובת הרצויה. זה לא מעגל סגור, כי זה לא מתחשב ביעילות השריפה וכו', אבל זה בהחלט מתחשב בגובה מעל פני הים, טמפ' האויר וכו'.

כנ"ל נקודה 2.
גק אשמח שתראה לי חיישן כזה באיזשהו אופנוע.
הmap/f הוא מחושב ולא קיים באף אופנוע שאני מכיר שיש בשוק
כולל במוו שבהם ההזרקות המתוחכמות שיש בשוק ועדיין אין להם maf/p.
וזה לא אקטואלי לאופנוע ומאוד קשה למדידה בגלל צורת מערכת היניקה החיישן יזייף רוב הזמן.
אם היה כזה חיישן לא היה את השירשורים של מיקי שחווה בעיות עם הזרקה כי החישן חמצן שלו מנותק

Jack_R1
30-07-2016, 21:52
גק אשמח שתראה לי חיישן כזה באיזשהו אופנוע.
הmap/f הוא מחושב ולא קיים באף אופנוע שאני מכיר שיש בשוק

http://www.600rr.net/vb/62-troubleshooting/199489-what-does-map-sensor-do.html
סתם תוצאה ראשונה של גוגל.
אתה חצי צודק - חיישן MAF, שהוא המסובך והמדויק יותר, אין. אבל חיישן MAP קיים בכל מערכת.

strelok89
30-07-2016, 21:53
סיכומים:
יצאתי לרכיבה ארוכה מאוד שכללה בינעירוני, עירוני , ופקקים בהם עמדתי בכוונה כדי שהאופנוע יתחמם מאוד (קירור אוויר) ...זה לרכוב על סאונה יבשה ... עינוי סיני.

1. "בק פאייר " - עדיין קיימים בסגירת מצערת אבל לתחושתי הם נעו על הסקאלה לכיוון התחום הנמוך. אם לפני כן הם היו מופיעים כבר בטורים הגבוהים יותר, היום הם מתחילים מסביבות ה 1500 RPM ומטה.
2. סחיבה: לאופנוע הזה אין בעיית סחיבה בשום תחום של ה RPM , אבל עכשיו בצעתי שני דברים :
א. משיכת הילוך 1 + 2 עד הקו האדום המצוי נמוך נמוך יחסית לאופנועים . אם לפני כן לקראת הקו האדום הוא היה משתנק היום זה לא קרה - אני בד"כ רוכב עליו הכי רגוע שאפשר עד סביבות ה 2500 RPM אבל לפעמים הנהג הישראלי מכריח אותך להתחרע כדי לברוח ממנו. היום הוא עמד בכבוד במשימה ולא השתנק בכלל. לא היה את הגמגום הקל שאפיין אותו לפני כן.
ב. האצות בכל הילוך. עומד בכבוד בכל הילוך, מאיץ בכל מצב. היום הגעתי איתו למהירויות שהשתיקה יפה להן.
3. בעייה שלא נפתרה: אחרי רכיבה ארוכה ובד"כ בבינעירוני, אם אעצור ברמזור האופנוע כבה. אני צריך להיות עירני לתת גז קל מאוד כדי שלא יקרה. למה זה קורה ?
4. התנעה ממצב קר כלומר אחרי כמה שעות שלא הונע (קצת מוקדם לומר כי אני מניע בד"כ בבוקר ) - מניע בפעם הראשונה. הסעיף הזה נרשם בהסתייגות גדולה כי אהיה חייב לבחון זאת בבוקר כשהאופנוע עמד לילה שלם. תמיד היה מניע בפעם השנייה או השלישית.

סיכום:
יש שיפור מהותי בכל הסעיפים. עדיין יש בעיות של בק פאייר בטורים הנמוכים , וזה שהאופנוע נכבה אחרי רכיבה ארוכה.
ס"ה יכול לציין לטובה את ההחלטה להחזיר את חיישן החמצן לפעולה.

סטרלוק :

ז שוב מי שרוצה להתקין פאוואר קומנדר בישראל שיזמין מראש עם ערכת auto tune כי אין לנו בארץ מספיק דיינואים לכוון פאוואר קומנדר . לחלופין הפתרון הטוב יותר ואגב זול יותר זה בוסטר פלאגים למיניהם למי שרוצה לצפצף על זיהום לטובת טיפת הספק.
או הפתרון ההכי טוב לצרוב מפה "לא חוקית לכביש"(לא עומדת בזיהום אוויר) למחשב המקורי מהיצרן עם כלל החיישנים הקיימים"

ערכת auto tune - מה זה ? מה היתרון של זה ?
ומה זה בוסטר פלאגים ?

את הבאקפיירים תבטל דרך ביטול ההזרמת אוויר לאגזוז יש צינורית שסוגרים וזה מפסיק.
בקשר לנכבה אולי אחד מה פלאגים מזייף? ונסה לרכב קצת זה אמור להיסתדר לבד אם לא צריך לבדוק אולי יש בעיה של איזה צינור ואאקום קרוע.

Auto tune זה עוד רכיב שמתחבר לפאוואר קומנדר ומזרים לו מידע מחיישן החמצן.
הפאוואר קומנדר מתחיל לבנות לך לבד כל הזמן מפה לפי חיישן החמצן רק שאם כרגע המחשב המקורי שלך מתחשב בזיהום אוויר פאוואר קומנדר לא יתחשב וינסה להפיק את המירב מהמנוע.

כמו שהסברתי "היעד" של המערכות שונה והן יודעות להגיע אליו.

בוסטר פלאג זה בעצם מנגנון די פשוט שמתחבר על החיישן טמפרטורה ומרמה את המחשב המקורי שכאילו הטמפרטורה בחוץ קרה יותר ממה שבאמת ואוטומטית זה מעשיר תערובת.
עכשיו זה בפשטות בגדול זה גם מותאם לאופנוע ומרמה רק בסלדים מסויימים אבל תאכלס זה זול ,פשוט ועובד

strelok89
30-07-2016, 21:59
http://www.600rr.net/vb/62-troubleshooting/199489-what-does-map-sensor-do.html
סתם תוצאה ראשונה של גוגל.
אתה חצי צודק - חיישן MAF, שהוא המסובך והמדויק יותר, אין. אבל חיישן MAP קיים בכל מערכת.
אכן ב600אראר קיים כזה אבל אין כזה לא למיקי ולא בהזרקה שלי ובהזרקות שהיו לי אי פעם באופנוע.
אולי זה נחלתם של 4 בשורה.

קראתי עוד קצת ב600אראר המדובר אין חישן חמצן כלל ובגלל זה הכניסו את הmap

Jack_R1
30-07-2016, 22:04
אכן ב600אראר קיים כזה אבל אין כזה לא למיקי ולא בהזרקה שלי ובהזרקות שהיו לי אי פעם באופנוע.
אולי זה נחלתם של 4 בשורה.

...
http://www.ebay.com/itm/08-Yamaha-XV1900-Stratoliner-1900-MAP-SENSOR-PRESSURE-SENSOR-5PS-82380-00-00-/381329905849

strelok89
30-07-2016, 22:12
...
http://www.ebay.com/itm/08-Yamaha-XV1900-Stratoliner-1900-MAP-SENSOR-PRESSURE-SENSOR-5PS-82380-00-00-/381329905849
כניראה שהמוכר טעה כי כאן לא קיים חיישן כזה

http://www.partzilla.com/parts/search/Yamaha/Motorcycle/2015/RAIDER+-+XV19CFGY/ELECTRICAL+1/parts.html

גם לf800 שלי איזה מוכר הגדיר את החיישן חום בתיבת אוויר כmaf

מצאתי את החיישן לאופנוע של מיקי
http://www.partzilla.com/parts/search/Yamaha/Motorcycle/2015/RAIDER+-+XV19CFGY/INTAKE/parts.html

אבל הוא יושב מוזר מאוד רק לצלינדר אחד ולא נראה שעושה משהו בכלל

Dresdner
30-07-2016, 23:07
1.
2.

איך זמן ההזרקה קבוע? המפה בECU קבועה אבל החיישנים משנים אותה כל הזמן, אחרי השינויים האלו זמן ההזרקה עובר לפאוור קומנדר והוא מוסיף או גורע באחוזים מהאות הזה, הכל דינמי וכתלות בחיישנים אבל זה בשיטת לשלוח ולקוות לטוב שאין חיישן חמצן כי אין משוב, הלקוות לטוב מסתבר שעובד טוב.

החיישן חמצן אצלי מנותק בתוכנה שחור על גבי לבן, שאני מנתק פיזית את החיישן אין הודעת שגיעה כי המערכת לא מחפשת את המשוב שלו.
הבן אדם שעשה את המפה על דיינו אמר שלא הייתה לו ברירה אלה לנתק אותו אחרת אי אפשר להגיע לשינויים שהוא רצה.
כמו בסירטון שהעלתי יש אופנועים עם תופעת הsurging שאי אפשר לפתור אותה מבלי לשנות מפה ולנתק את החיישן.
אני לא מבין איך אתה יכול לטעון הפוך מאנשים שאשכרה עבדו על אופנוע על דיינו ובדקו בעצמם את כל המצבים

לגבי החיישן הברומטרי מכל האופנועים שהיו לי רק בביואל לא היה אחד כזה ואם אני לא טועה ב2009 הוא הוסיף חיישן ברומטרי.

Dresdner
30-07-2016, 23:11
כניראה שהמוכר טעה כי כאן לא קיים חיישן כזה

http://www.partzilla.com/parts/search/Yamaha/Motorcycle/2015/RAIDER+-+XV19CFGY/ELECTRICAL+1/parts.html

גם לf800 שלי איזה מוכר הגדיר את החיישן חום בתיבת אוויר כmaf

מצאתי את החיישן לאופנוע של מיקי
http://www.partzilla.com/parts/search/Yamaha/Motorcycle/2015/RAIDER+-+XV19CFGY/INTAKE/parts.html

אבל הוא יושב מוזר מאוד רק לצלינדר אחד ולא נראה שעושה משהו בכלל

במנועי V הם הרבה פעמים מסתפקים בחיישן לאחד הצילנדרים בלבד גם בחיישן החמצן, רוב האופנועים מלפני כמה שנים היו עם חיישן חמצן אחד בלבד והיום כל סעפת מקבלת אחד

strelok89
30-07-2016, 23:34
במנועי V הם הרבה פעמים מסתפקים בחיישן לאחד הצילנדרים בלבד גם בחיישן החמצן, רוב האופנועים מלפני כמה שנים היו עם חיישן חמצן אחד בלבד והיום כל סעפת מקבלת אחד
חישן חמצן יחיד בסוף הסעפת עושה אחלה עבודה.

שוב פעם בפעם המיליון ניתוק החיישן מונע מהמחשב לדעת האם מה שהוא עשה תקין, מה שאתה עושה עם ניתוק החיישן זה מחשב שלא יודע אם קלע למטרה ואז אתה משחק עם הקודינאטות.
תחשוב בכיוון שיש לך יורה עיוור שיורה אל מול יורה עיוור עם עוד אדם רואה שמכווין אותו. מתי הסיכוי טוב יותר שיפגע ;)

תשנה את המטרה שאליה שאילה אתה רוצה לפגוע ואל תאוור את היורה

Dresdner
31-07-2016, 00:40
חישן חמצן יחיד בסוף הסעפת עושה אחלה עבודה.

שוב פעם בפעם המיליון ניתוק החיישן מונע מהמחשב לדעת האם מה שהוא עשה תקין, מה שאתה עושה עם ניתוק החיישן זה מחשב שלא יודע אם קלע למטרה ואז אתה משחק עם הקודינאטות.
תחשוב בכיוון שיש לך יורה עיוור שיורה אל מול יורה עיוור עם עוד אדם רואה שמכווין אותו. מתי הסיכוי טוב יותר שיפגע ;)

תשנה את המטרה שאליה שאילה אתה רוצה לפגוע ואל תאוור את היורה

במנוע V המפות לצילנדר הקידמי והצילנדר האחורי לא זהות לכן עם כניסת תקן היורו החדש היצרנים כבר התחילו מראש לשים חיישן לכל צילנדר.

בקשר לירי על עיוור בעבודה שלי אנחנו מודדים "מבנים" בגודל של אנגסטרומים המדידה היא על סמך מודלים מוכנים מראש ככה שאנחנו כביכול מנחשים על סמך נסיון וזה עובד יופי והרבה קונים את זה במיליוני דולרים.
גם בלי החיישן חמצן ועם הרבה נסיון אפשר להביא את האופנוע ליחס דלק אוויר טוב יותר מאשר עם החיישן ככה דיינו ג'ט עושים את המיליונים שלהם, כל טיונר מוסמך של דיינו ג'ט ינתק לך את חיישן החמצן.
אני לא נגד החיישן הזה אבל יש אופנועים שפשוט לא עובדים כראוי מהמפעל ואז אין ברירה וצריך לנתק אותו ולמפות מחדש, מי שיש לו הרבה כסף טוב יעשה אם יקנה את הpcv vti אם חיישן WB וחיישן ברומטרי נוסף של בוש שמדווח ישירות לPCV אבל למי שאין הpc3 יוכל להיפטר מהsurging הוא עצלות בסל"ד נמוך אבל כמובן עם ניתוק חיישן החמצן

strelok89
31-07-2016, 06:47
במנוע V המפות לצילנדר הקידמי והצילנדר האחורי לא זהות לכן עם כניסת תקן היורו החדש היצרנים כבר התחילו מראש לשים חיישן לכל צילנדר.

בקשר לירי על עיוור בעבודה שלי אנחנו מודדים "מבנים" בגודל של אנגסטרומים המדידה היא על סמך מודלים מוכנים מראש ככה שאנחנו כביכול מנחשים על סמך נסיון וזה עובד יופי והרבה קונים את זה במיליוני דולרים.
גם בלי החיישן חמצן ועם הרבה נסיון אפשר להביא את האופנוע ליחס דלק אוויר טוב יותר מאשר עם החיישן ככה דיינו ג'ט עושים את המיליונים שלהם, כל טיונר מוסמך של דיינו ג'ט ינתק לך את חיישן החמצן.
אני לא נגד החיישן הזה אבל יש אופנועים שפשוט לא עובדים כראוי מהמפעל ואז אין ברירה וצריך לנתק אותו ולמפות מחדש, מי שיש לו הרבה כסף טוב יעשה אם יקנה את הpcv vti אם חיישן WB וחיישן ברומטרי נוסף של בוש שמדווח ישירות לPCV אבל למי שאין הpc3 יוכל להיפטר מהsurging הוא עצלות בסל"ד נמוך אבל כמובן עם ניתוק חיישן החמצן
ושוב למה לא לשלב?
אני לא מבין מה ההתעקשות בלהמשיך בניתוק החיישן. קח את הנסיון ובנה מפה שרק תרצה ושהחישן ידאג לביצוע שלה. החיישן ככזה לא מפריע לכלום

Dresdner
31-07-2016, 09:27
ושוב למה לא לשלב?
אני לא מבין מה ההתעקשות בלהמשיך בניתוק החיישן. קח את הנסיון ובנה מפה שרק תרצה ושהחישן ידאג לביצוע שלה. החיישן ככזה לא מפריע לכלום

כי הערך יחס אוויר דלק שהECU מכוון אליו עני מידי בסל"ד נמוך בגלל תקן היורו והטיונרים מכוונים לעשיר יותר בסל"ד נמוך, מה שקורה זה שהחוג הסגור דופק להם את הכיוו הזה

למה לא לשנות את ערך החוג הסגור? שאלה טובה על פניו נראה שלא הצליחו למצוא את הביט הנכון בECU או שזה יותר מסובך ממה שזה נשמע ודורש חיישן WB, גם בתוכנה שאיתה אני מתחבר לSMT אין את היכולת הזאת, אם היה הייתי שם 13.8 וסוגר עניין

strelok89
31-07-2016, 11:49
כי הערך יחס אוויר דלק שהECU מכוון אליו עני מידי בסל"ד נמוך בגלל תקן היורו והטיונרים מכוונים לעשיר יותר בסל"ד נמוך, מה שקורה זה שהחוג הסגור דופק להם את הכיוו הזה

למה לא לשנות את ערך החוג הסגור? שאלה טובה על פניו נראה שלא הצליחו למצוא את הביט הנכון בECU או שזה יותר מסובך ממה שזה נשמע ודורש חיישן WB, גם בתוכנה שאיתה אני מתחבר לSMT אין את היכולת הזאת, אם היה הייתי שם 13.8 וסוגר עניין
לא חייב חיישן wb
תראה אצלי זה אפשרי לשנות את הערך בחוג הסגור גם פאוואר קומנדר עם אוטו טיון נותן יכולת לשנות ערך בחוג הסגור.

וזה בעצם מה שאני אומר להשאיר חוג סגור אבל לשנות לו ערך ליחס אופטימאלי מבחינת ביצועים ולא מבחינת זיהום

Dresdner
31-07-2016, 12:07
לא חייב חיישן wb
תראה אצלי זה אפשרי לשנות את הערך בחוג הסגור גם פאוואר קומנדר עם אוטו טיון נותן יכולת לשנות ערך בחוג הסגור.

וזה בעצם מה שאני אומר להשאיר חוג סגור אבל לשנות לו ערך ליחס אופטימאלי מבחינת ביצועים ולא מבחינת זיהום

בפאוור קומנדר עם WB שזה אוטו טיון בעצם אתה מנתק את החיישן המקורי ומעביר את השליטה על החוג הסגור לפאוור קומנדר שזה מעולה.

מתוך סקרנות איך או בעזרת מה אתה יכול לשנות את הערך של החוג הסגור באופנוע שלך ? (אמולטור?)

strelok89
31-07-2016, 12:36
בפאוור קומנדר עם WB שזה אוטו טיון בעצם אתה מנתק את החיישן המקורי ומעביר את השליטה על החוג הסגור לפאוור קומנדר שזה מעולה.

מתוך סקרנות איך או בעזרת מה אתה יכול לשנות את הערך של החוג הסגור באופנוע שלך ? (אמולטור?)
Ista-p
יכול לשנות הכל יכול גם לצרוב מפת "מסלול" שזה יעני לא חוקי לכביש ואוכל ים דלק אבל מוסיף הספק נאה מאוד ומזהם אוויר

ונכון הפאוואר משתמש בחיישן טווח רחב כי הוא מנסה לקלוע בול.
חישן טווח צר לא יודע מתי הגעתה בול לתערובת הוא יודע רק עשיר או עני ופשוט מביא את העסק למאוד קרוב לזה.

נניח אם קבעתה 13.8 אז טווח קצר ירקד בין 13.7ל13.9
וטווח רחב יגיע בול ל13.8.

המקרה הראשון גם good enough

Dresdner
31-07-2016, 13:35
Ista-p
יכול לשנות הכל יכול גם לצרוב מפת "מסלול" שזה יעני לא חוקי לכביש ואוכל ים דלק אבל מוסיף הספק נאה מאוד ומזהם אוויר

ונכון הפאוואר משתמש בחיישן טווח רחב כי הוא מנסה לקלוע בול.
חישן טווח צר לא יודע מתי הגעתה בול לתערובת הוא יודע רק עשיר או עני ופשוט מביא את העסק למאוד קרוב לזה.

נניח אם קבעתה 13.8 אז טווח קצר ירקד בין 13.7ל13.9
וטווח רחב יגיע בול ל13.8.

המקרה הראשון גם good enough

קיים רק לבמוו אם אני מבין נכון, ולא ברור לפחות מהאינטרנט אם היא אכן נותנת שליטה על ערך החוג הסגור בנפרד למפות, כרגע לשאר יש תוכנות שנעשו ע"י אנשים פרטיים שבעצם פרצו את הקוד של הECU, למיטב ידעתי אף אחת מהן לא נותנת לך שליטה על ערך החוג הסגור אם היה הייתי מסדר את הבעיה שהייתה לי בצורה הזאת, כרגע אם החיישן מנותק ומפה שנבנת על דיינו אני מספיק מאושר לא להחזיר את המצב לקדמותו, האופנוע לא מוציא יותר כח סוס ולא שינה את צריכת הדלק לטוב או לרע אבל אפשר להעביר הילוך 1000 סל"ד נמוך יותר או למשוך מצערת מסל"ד נמוך שזה יתרון אדיר בפניות הדוקות במהירות איטית.
התוכנה היא TUNE ECU (http://www.tuneecu.com), היא חינמית ועובדת על קטמ, דוקאטי, מוטוגוצי, אפריליה וטיריומף

Dresdner
31-07-2016, 13:40
אגב חיישן WB הוא חובה לפונקציית הAUTO TUNE עם NB הוא לא יכול לעדכן את המפות כדי שבפעם הבאה מלכתחילה המנוע לא יגיע למצב עני או עשיר

strelok89
31-07-2016, 13:46
קיים רק לבמוו אם אני מבין נכון, ולא ברור לפחות מהאינטרנט אם היא אכן נותנת שליטה על ערך החוג הסגור בנפרד למפות, כרגע לשאר יש תוכנות שנעשו ע"י אנשים פרטיים שבעצם פרצו את הקוד של הECU, למיטב ידעתי אף אחת מהן לא נותנת לך שליטה על ערך החוג הסגור אם היה הייתי מסדר את הבעיה שהייתה לי בצורה הזאת, כרגע אם החיישן מנותק ומפה שנבנת על דיינו אני מספיק מאושר לא להחזיר את המצב לקדמותו, האופנוע לא מוציא יותר כח סוס ולא שינה את צריכת הדלק לטוב או לרע אבל אפשר להעביר הילוך 1000 סל"ד נמוך יותר או למשוך מצערת מסל"ד נמוך שזה יתרון אדיר בפניות הדוקות במהירות איטית.
התוכנה היא TUNE ECU (http://www.tuneecu.com), היא חינמית ועובדת על קטמ, דוקאטי, מוטוגוצי, אפריליה וטיריומף
כן ista-p
Ista-a
מתאים לכל הרכבים והאופנועים של במוו וניתן לשנות שם הכל.
אפילו דברים כמו מרווח זמנים בין איתות לאיתות יעני יכול להגיד כל חצי שניה ויכול להגדיר כל 10 שניות פולס.
יכול לשנות מפות ומה לא זה מקורי של במוו מה שיש במוסכים מרכזיים

Dresdner
31-07-2016, 16:24
חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי שום איזכור ליכולת של ISTA P להציג את המפות ולאפשר עריכה שלהם כמו בתמונה למטה (ECU TUNE), ממה שראיתי אפשר לעלות את המפות כקובץ או להטעין מפה קיימת אחרת כמו הרייס .
http://i289.photobucket.com/albums/ll224/decosse01/TuneECU/TuneECU_2.jpg

strelok89
01-08-2016, 11:45
חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי שום איזכור ליכולת של ISTA P להציג את המפות ולאפשר עריכה שלהם כמו בתמונה למטה (ECU TUNE), ממה שראיתי אפשר לעלות את המפות כקובץ או להטעין מפה קיימת אחרת כמו הרייס .
http://i289.photobucket.com/albums/ll224/decosse01/TuneECU/TuneECU_2.jpg

BMW ISTA-P 3.55.0.100*

Multilanguage + Expert Mode (single module programming)
Battery type change
Module (ECU) software updating, coding and replacement
Vehicle retrofitting, options enabling and disabling
Choose ISTA-P language directly from ISTA-P taskbar agent
And many more other functions

בגדול יש שם תת תוכנה לעריכת מפה דומה למפה ששמתה

Dresdner
01-08-2016, 21:54
חזרתי קצת אחורה בזמן להיזכר מה היה באופנועים אחרים שהיו לי ומצאתי שכבר ב2002 הוי סטרום הראשון הגיח לעולם עם חיישן ברומטרי ועוד באופנוע תקציב, 10 שנים קדימה ולקטמ יש 2 חיישנים, אחד לכל צילנדר בדרך גם היה פגאסו 2007 שגם לו היה את החיישן הזה.
הייתי אומר שדווקא הבמוו שלך יוצא מן הכלל ואני כמעט בטוח שבדגמים החדשים של במוו תמצא חיישן כזה.

strelok89
01-08-2016, 23:00
חזרתי קצת אחורה בזמן להיזכר מה היה באופנועים אחרים שהיו לי ומצאתי שכבר ב2002 הוי סטרום הראשון הגיח לעולם עם חיישן ברומטרי ועוד באופנוע תקציב, 10 שנים קדימה ולקטמ יש 2 חיישנים, אחד לכל צילנדר בדרך גם היה פגאסו 2007 שגם לו היה את החיישן הזה.
הייתי אומר שדווקא הבמוו שלך יוצא מן הכלל ואני כמעט בטוח שבדגמים החדשים של במוו תמצא חיישן כזה.
ברומטרי? בויסטרום?
אתה מדבר בטח על לחץ סעפת..... שאולי קיים אם ההזרקה בנוייה סביב מערכת חוג פתוח והחישן חמצן בה הוא נטו לבקר שהתערובת בטווח התקין יורו שם תמצא חיישן לחץ סעפת.
כי החמצן לא משפיע על כלום והרוב מחושב מראש.

באופנועים שבנויים סביב חיישן חמצן שמשפיע על התערובת אין שום סיבה שיהיה להם.

Jack_R1
01-08-2016, 23:14
באופנועים שבנויים סביב חיישן חמצן שמשפיע על התערובת אין שום סיבה שיהיה להם.

בוודאי שיש. חיישן חמצן משפיע בחוג סגור במיצוע לאחר הרבה זמן, לא עובד במנוע קר, לא מסוגל להתמודד עם שינויים קלים ומהירים במצב המצערת, וכו'. חיישן MAP עושה את כל זה, ולכן כמעט כל מערכת מצויה מכילה אותו (אני אומר "כמעט", למרות שבכל המאמרים שקראתי על הזרקה אי פעם, זה המרכיב המרכזי והחיוני ביותר של כל מע' הזרקה, ואני לא משוכנע שקיימת מערכת ללא חיישן MAP/MAF).

strelok89
02-08-2016, 07:43
בוודאי שיש. חיישן חמצן משפיע בחוג סגור במיצוע לאחר הרבה זמן, לא עובד במנוע קר, לא מסוגל להתמודד עם שינויים קלים ומהירים במצב המצערת, וכו'. חיישן MAP עושה את כל זה, ולכן כמעט כל מערכת מצויה מכילה אותו (אני אומר "כמעט", למרות שבכל המאמרים שקראתי על הזרקה אי פעם, זה המרכיב המרכזי והחיוני ביותר של כל מע' הזרקה, ואני לא משוכנע שקיימת מערכת ללא חיישן MAP/MAF).
גק מערכות הזרקה ישנות כן התבססו על זה כי הלמדה ךא עבדה.
אצלע באופנוע החיישן עובד תוך שניות ספורות מההנעה.
כמות האוויר הנכנס למנוע זהה כמעט תמיד זה מנוע אטמוספרי סך הכל אם יש טורבו זה סיפור אחר.
אין באמת סיבה למדוד מצב קבוע מנוע אוטמוספרי במצד מצערת x תמיד ישאב x נפח אוויר.

עכשיו חיישן לחץ מודד ירידת לחץ ויחסית לנפתח תיבה קבוע מחשב נפח אוויר, חיישן זרימה מודד ירידת חום של החיישן עצמו ולפי זה חיישן טמפרטורת אוויר מחשב נפח שעבר דרכו.

כל עוד המנוע אוטמוספרי הנפח זהה ויכול להיחשב קבוע הנפח ישתנה כשהשסתומים או הרינגים ימותו אבל זה פחות אקטואלי למנוע תקין.

בגלל זה החיישן מיותר, אגב גם בהונדה 250 שהיה לי לא היה חיישן כמות אוויר אין בו צורך עם יש למדה חדשה והמנוע אוטמוספרי.

מנוע ישן יותר לרוב נבנה לעבוד בחוג פתוח ואז הכניסו להם יורו 3 ובמקום לשנות הזרקה היצרנים הוסיפו חיישן חמצן שכל תפקידו זה להתריע אם יש סטייה מהתקן יורו ולא לשנות מפות על פיו.

אם החיישן משנה יחסי תערובת אז אין שימוש לחיישן כמות אוויר זה יכול להיות מחושב לפי זווית מצערת וסלד

Dresdner
02-08-2016, 08:19
אתה טועה לחשוב שהמנוע נמצא כל הזמן בחוג סגור אבל הוא לא, אין חוג סגור בהאצות, WOT, ומנוע קר, חוג סגור הוא בשיוט בלבד בשאר צריך את החיישנים כדי לשמור על תערובת נכונה.

Jack_R1
02-08-2016, 08:20
כנראה ששנינו צודקים חלקית. תקרא כמה עמודים לפני הציטוט, הם שווים קריאה.
https://books.google.co.il/books?id=wC2dThrY2BMC&pg=PA76&lpg=PA76&dq=motorcycle+efi+without+map+sensor&source=bl&ots=jgrWNQzUcd&sig=JbhXxYlPU4X2bW9Vwzjgm4gHXwA&hl=en&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q=motorcycle%20efi%20without%20map%20sensor&f=false
PAGE 78

3284

אלפא-N זה שליטה ב-TPS בלבד, SPEED DENSITY זה שליטה עם MAP.

Dresdner
02-08-2016, 10:29
https://books.google.co.il/books?id=wC2dThrY2BMC&pg=PA76&lpg=PA76&dq=motorcycle+efi+without+map+sensor&source=bl&ots=jgrWNQzUcd&sig=JbhXxYlPU4X2bW9Vwzjgm4gHXwA&hl=en&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q=motorcycle%20efi%20without%20map%20sensor&f=false
PAGE 78

http://fullgaz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=3284&stc=1

בקריאה מהירה ללא MAP או MAF (בדרך כלל באופנועים קוראים לזה MAF) השליטה גסה ופרימיטיבית, בזמן שקריאת נתונים מה MAF היא אתגר אבל יש דרכים לעבוד איתו.
רוב האופנועים עובדים עם MAF למרות שכמו שכתוב החוג הסגור לא משתמש בו כל הזמן, ובמיוחד לרגל כניסת תקן היורו החדש אני לא רואה אופנוע בלי זה בעתיד.
לסיכום קטמ ואינספור יצרנים אחרים לא שמו אותם סתם בשביל הכיף.

Dresdner
02-08-2016, 10:51
בקריאה מהירה ללא MAP או MAF (בדרך כלל באופנועים קוראים לזה MAF) השליטה גסה ופרימיטיבית, בזמן שקריאת נתונים מה MAF היא אתגר אבל יש דרכים לעבוד איתו.
רוב האופנועים עובדים עם MAF למרות שכמו שכתוב החוג הסגור לא משתמש בו כל הזמן, ובמיוחד לרגל כניסת תקן היורו החדש אני לא רואה אופנוע בלי זה בעתיד.
לסיכום קטמ ואינספור יצרנים אחרים לא שמו אותם סתם בשביל הכיף.

יתקן את עצמי, יש הבדל בין MAF וMAP האחד בודק את הלחץ שיכול להיות שלילי או חיובי והשני את הזרימה של האוויר (מאסה) במכוניות משום מה רואים את הMAP יותר ובאופנועים את הMAF למרות שיש דוגמאות לכאן לכאן

Dresdner
02-08-2016, 11:02
PAGE 78

http://fullgaz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=3284&stc=1

אגב תודה ג'ק על הלינק, כבר שנה שלא הבנתי למה יש לי בECU שתי מפות הזרקה שאחת נקראת F MAPS והשניה נקראת N MAPS ועוד אופציה שנקראת F TO L, אם אני מבין נכון אלו מפות הSPEED DENSITY והALPHA N.
המפה כרגע שהטענתי מבטלת את השימוש בחיישן החמצן ובבדיקה שעשיתי עכשיו מצאתי שגם ביטלו את ה L MAPS כי אין בהם צורך בלי חיישן.
שהייקום כולו פתאום מסתדר והשכינה יורדת ארצה :smoke:

strelok89
02-08-2016, 13:34
דרזדנר הפוך גוטה, ברכבים maf
באופנועים map.

גק תודה על הלינק אני לרוב מתעסק בהזרקות של רכבים או מנועי סינגל וטוין ושם אין map כי הוא פשוט לא מדוייק ולא אקטואלי לפי המאמר. ועובד בשיטת של ניחוש לפי חיישן מצב מצערת ותיקונים דרך הלמבדה.

במנועים של 4 בשורה עם סלד גבוהה הגיוני שיתקינו map כי זה אקטואלי שם.

בסוף יצא שכולנו צודקים רק כולנו מדברים על יישום שונה ובגלל זה מביאים נתונים שונים.

אגב יוצא גם הגיוני למה אצל מיקי יש חיישן יחיד בצילינדר החם יותר, כדי למדוד לפיו שהוא פשוט מתפקד תקין ולא הולך להיתפס מהחום

Dresdner
02-08-2016, 16:17
דרזדנר הפוך גוטה, ברכבים maf
באופנועים map.

גק תודה על הלינק אני לרוב מתעסק בהזרקות של רכבים או מנועי סינגל וטוין ושם אין map כי הוא פשוט לא מדוייק ולא אקטואלי לפי המאמר. ועובד בשיטת של ניחוש לפי חיישן מצב מצערת ותיקונים דרך הלמבדה.

במנועים של 4 בשורה עם סלד גבוהה הגיוני שיתקינו map כי זה אקטואלי שם.

בסוף יצא שכולנו צודקים רק כולנו מדברים על יישום שונה ובגלל זה מביאים נתונים שונים.

אגב יוצא גם הגיוני למה אצל מיקי יש חיישן יחיד בצילינדר החם יותר, כדי למדוד לפיו שהוא פשוט מתפקד תקין ולא הולך להיתפס מהחום

בסוזוקי היה לי maf בקטמ יש לי 2 map והוא מנוע V

strelok89
02-08-2016, 19:01
בסוזוקי היה לי maf בקטמ יש לי 2 map והוא מנוע V
אתה בטוח שזה maf?
איזה דגם אופנוע זה?

וגק לדעתי כדאי לפצל את השירשור לשאלה על תוסף ולדיון על סוגי הזרקה שפתחנו כאן לדעתי יכול מאוד להועיל בעתיד

Jack_R1
02-08-2016, 20:17
חשבתי על זה, אבל הבעיה שהדיון ללא ההקדמה שלו יהיה תלוש.
בגלל זה ערכתי את הכותרת. אערוך אותה עוד פעם.

MasterOz
02-08-2016, 20:33
אחד האשכולות הטובים בזמן האחרון, יש מה ללמוד מכם חברים.
יש לי חשק גדול להכנס לנבכי המפות באופנוע,
השאלה אם PC או אחד מהדומים? או כלי יעודי לאופנועי סוזוקי?
יש לי גם מגבלת מהירות אלקטרונית שהייתי רוצה להוריד.

Dresdner
02-08-2016, 21:44
אתה בטוח שזה maf?
איזה דגם אופנוע זה?

וגק לדעתי כדאי לפצל את השירשור לשאלה על תוסף ולדיון על סוגי הזרקה שפתחנו כאן לדעתי יכול מאוד להועיל בעתיד

הזיכרון שלי לא מה שהיה פעם, בדיאגרמה המצורפת אפשל לראות שלוי סטרום 2002 יש שני חיישנים ברומטרים למרות שהם קוראים להם אחרת אלו MAF וMAP למיטב הבנתי.
אגב שים לב שעל חיישן החמצן רשום "חוץ מארצות הברית" ששם הוא הוציא עוד 2 כוחות סוס יותר (לפחות מוצהר ככה) ועבד יותר טוב מבחינת חלקות מנוע, הדגם האירופי עם החיישן הוא זוועה

http://fullgaz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=3289&stc=1

Dresdner
02-08-2016, 21:54
אחד האשכולות הטובים בזמן האחרון, יש מה ללמוד מכם חברים.
יש לי חשק גדול להכנס לנבכי המפות באופנוע,
השאלה אם PC או אחד מהדומים, או כלי יעודי לאופנועי סוזוקי.
יש לי גם מגבלת מהירות אלקטרונית שהייתי רוצה להוריד.

האמת זה נראה מגניב יותר ממה שזה באמת, ללא מקור אמין למפות מוכנות אין לך מה להתעסק עם מפות הזרקה, זה דורש הרבה ידע ודיינו.
כל אופנוע לגופו, כמו שכתבתי אתה צריך לבחור את השיטה שבה יש את מבחר המפות הכי גדול.

strelok89
02-08-2016, 22:09
הזיכרון שלי לא מה שהיה פעם, בדיאגרמה המצורפת אפשל לראות שלוי סטרום 2002 יש שני חיישנים ברומטרים למרות שהם קוראים להם אחרת אלו MAF וMAP למיטב הבנתי.
אגב שים לב שעל חיישן החמצן רשום "חוץ מארצות הברית" ששם הוא הוציא עוד 2 כוחות סוס יותר (לפחות מוצהר ככה) ועבד יותר טוב מבחינת חלקות מנוע, הדגם האירופי עם החיישן הוא זוועה

http://fullgaz.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=3289&stc=1
דווקא איזה שזה נראה זה כניראה 2 חיישני לחץ אחד למעלה בכניסה ובטח אחד למטה יותר אחרי התיבה ואז אפשר למדוד הפרש ולדעת כמה ינק המנוע בפועל.
בקשר לחישן חמצן במקרה הזה אתה צודק זו הזרקה שבה החישן חמצן רק מחממם ממיר קטליטי ומתריע על זיהום חורג הוא לא באמת מתעסק בזמני הזרקה ולא עוזר בכלום. בהזרקה כזו הייתי דבר ראשון מעיף אותו.

עוז במקרה שלך תנסה לבדוק אם יש משהו כמו ista-p של במוו
או tune ecu לסוזוקי.
אם יש אתה מסודר זה ההכי טוב אם אין לך לפתרון דוגמאת פאוואר קומנדר בתוספת מודול עם חיישן חמצן שימפה עבורך את העסק. מה לעשות שאין לנו דיינו בישראל.

אגב לדעתי עדיף באזאז כי הם פשוט זולים יותר

MasterOz
02-08-2016, 22:30
האמת זה נראה מגניב יותר ממה שזה באמת, ללא מקור אמין למפות מוכנות אין לך מה להתעסק עם מפות הזרקה, זה דורש הרבה ידע ודיינו.
כל אופנוע לגופו, כמו שכתבתי אתה צריך לבחור את השיטה שבה יש את מבחר המפות הכי גדול.

אין לי מושג, ממה שקראתי ומהמעט שאני מבין, זה הדבר האולטימטיבי.
יש מצב שאני טועה ובגדול, אין לי מושג טכני מה ההבדלים בין הערכות.
http://www.woolichracing.com (http://www.woolichracing.com)

http://www.woolichracing.com/products/suzuki/gsx1300bk-b-king/suzuki-gsx1300bk-b-king-ecu-flashing.aspx

strelok89
02-08-2016, 23:15
איך שזה נראה עוז זה ערכת תיכנות מחשב מקורי שזה הפתרון ההכי טוב.
עכשיו מאיפה מביאים לזה מפות?

UnKnOwN
03-08-2016, 00:51
שרשור מעשיר ומבלבל בו זמנית.
XMAX שקיבל מנוע 300 סמק במקום 250 והעלה יחס דחיסה, מורכב CDI אפטרמרקט שהגיע יחד עם כל הערכת מנוע.

מומלץ לשים לו את הרכיב הנ"ל?
http://www.malossistore.eu/en/products/TC-UNIT-O2-controller-lambda-emulator_5515786?M=300&MM=MO%2FYAXM25010&FG=CENTR&Type=M

Dresdner
03-08-2016, 09:51
שרשור מעשיר ומבלבל בו זמנית.
XMAX שקיבל מנוע 300 סמק במקום 250 והעלה יחס דחיסה, מורכב CDI אפטרמרקט שהגיע יחד עם כל הערכת מנוע.

מומלץ לשים לו את הרכיב הנ"ל?
http://www.malossistore.eu/en/products/TC-UNIT-O2-controller-lambda-emulator_5515786?M=300&MM=MO%2FYAXM25010&FG=CENTR&Type=M

בטח מבלבל כי כל דבר שסטרלוק אומר אני אומר ההפך כדי לשמור על עניין :biggrin:
אם יש ECU (לא CDI) אפטרמרקט הוא אמור לשלוט בחיישן החמצן כאוות נפשו ללא הגבלות זיהום אוויר אז אם אין דרישה בקיט לאמולטור אין צורך לשים אותו זה יכול לשבשבש את עבודת הECU

Dresdner
03-08-2016, 10:00
ושם אין map כי הוא פשוט לא מדוייק ולא אקטואלי לפי המאמר.

הם כתבו במאמר שזה מאתגר אבל לא "לא אקטואלי" הבעיה בכל חיישן ברומטרי שמחובר למה שהוא אמור למדוד בצינור גומי בעל קוטר קטן זה שבתוך הצינור יש חלל מאד קטן שהוא יהיה רגיש לכל שינוי בלחץ ויהיה קשה לקבל קריאה, סוזוקי הלכו על פיתרון מאד פשוט, הם הוסיפו מיכל פלסטיק קטן על הצינור שמייצב את הקריאה

בתמונה חלק מספר 15
http://images.cmsnl.com/img/partslists/air-cleaner_bigsuusa299373_d1e2.gif

strelok89
03-08-2016, 11:57
הם כתבו במאמר שזה מאתגר אבל לא "לא אקטואלי" הבעיה בכל חיישן ברומטרי שמחובר למה שהוא אמור למדוד בצינור גומי בעל קוטר קטן זה שבתוך הצינור יש חלל מאד קטן שהוא יהיה רגיש לכל שינוי בלחץ ויהיה קשה לקבל קריאה, סוזוקי הלכו על פיתרון מאד פשוט, הם הוסיפו מיכל פלסטיק קטן על הצינור שמייצב את הקריאה

בתמונה חלק מספר 15
http://images.cmsnl.com/img/partslists/air-cleaner_bigsuusa299373_d1e2.gif
תראה אתה צריך להשוות לכמה מקורות הדי לקבל קריאה נכונה במנוע וי או סינגל.
אפשר להשוות למצב קאמשאפט ולדעת מתי בידיוק היניקה, אפשר לפי קראנק לזהות מהירות סיבוב שלו ואז לדעת מתי העבודה ומשם לדעת מתי היניקה.
ואפשר לעשות כמו שעשו כאן שמו 2 חיישנים אחד בכניסה אחד ביציאה ועושים דלתא ואז יודעים מה הולך שזה כמו ששיארתי מקודם לפי התרשים כאן

Dresdner
03-08-2016, 17:35
תראה אתה צריך להשוות לכמה מקורות הדי לקבל קריאה נכונה במנוע וי או סינגל.
אפשר להשוות למצב קאמשאפט ולדעת מתי בידיוק היניקה, אפשר לפי קראנק לזהות מהירות סיבוב שלו ואז לדעת מתי העבודה ומשם לדעת מתי היניקה.
ואפשר לעשות כמו שעשו כאן שמו 2 חיישנים אחד בכניסה אחד ביציאה ועושים דלתא ואז יודעים מה הולך שזה כמו ששיארתי מקודם לפי התרשים כאן

אני לא מתכוון לזה אלה לחוסר יציבות של הלחץ מה שמקשה על החיישן לקחת מדידה נכונה, בשביל זה חייבים איך שהוא לייצב את הלחץ וזה מה שסוזוקי עשו.
בזמנו היו לי שעונים לכיוון גופי מצערת ושחיברתי אותם לגופי המצערת המחוגים השתוללו (המלצת סוזוקי זה להשתמש בצינור עם נוזל לא יודע איך קוראים לזה) הוספתי את המיכל הקטן למעגל והמחוגים נרגעו והיה אפשר לקבל קריאה מהם.

strelok89
04-08-2016, 13:42
אני לא מתכוון לזה אלה לחוסר יציבות של הלחץ מה שמקשה על החיישן לקחת מדידה נכונה, בשביל זה חייבים איך שהוא לייצב את הלחץ וזה מה שסוזוקי עשו.
בזמנו היו לי שעונים לכיוון גופי מצערת ושחיברתי אותם לגופי המצערת המחוגים השתוללו (המלצת סוזוקי זה להשתמש בצינור עם נוזל לא יודע איך קוראים לזה) הוספתי את המיכל הקטן למעגל והמחוגים נרגעו והיה אפשר לקבל קריאה מהם.
כמובן שזה יעזור.
הגדלת הנפח אוויר תגרום לחיישן פחות רגיש וכמובן ירקד פחות.
זה ברור, הלחץ המומצע לא נפגע מזה המדידה טובה אבל אתה לא יכול למדוד לחץ רגעי