מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : sym joyride 200,2007 סטרטר לא מגיב

avi333
06-08-2016, 21:41
שלום,
לאחר שהפוסט הקודם שלי ננעל לאחר שהמנהל הסיק משום מה שלא עברתי על הנעוץ,אז אני אציין הפעם שעברתי על הנעוץ כדי שלא ינעלו לי את הפוסט.

היום ללא שום התראה הסטרטר הפסיק להגיב משום מה (מצבר חדש,כרגע מניע בעזרת הקיק וכל שאר החשמל בקטנוע עובדרגיל),ככה שזה יכול להיות או ריליי סטרטר או סלילים לדעתי,בקטנוע הקודם שלי החלפתי את הריליי ואז זה הסתדר. איך אני יכול לבדוק מה בדיוק הבעיה?

כמו שציינתי עברתי על הנעוץ והגעתי לחלק הזה מהנעוץ "כדי לבדוק אם הבעיה היא במעגל הפיקוד או בממסר ההתנעה, אפשר לבדוק מתח על מגעי הממסר ולנסות להתניע.
אם המתח מגיע אך הממסר לא פועל – הממסר פגום. אם המתח לא מגיע – הבעיה היא באחד מרכיבי מעגל הפיקוד ויש לנסות ולאבחן אותם מהממסר אחורנית עד שמסיימים לבדוק את כל הרכיבים."
אך לא כל כך מובן לי מה לבדוק ואיך ולכן פתחתי את השרשור.

Tribalmistyc2
07-08-2016, 09:38
גש לריליי וקצר את הטרמינל השחור עם האדום הסטרטר צריך לעבוד ואם לא אז הסטרטר מת או מנותק.

עובד? תבדוק שיש אור ברקס כשאתה מפעיל בלם כלשהו.
אם יש תיגש לכפתור של הסטרטר שעל הכידון,תוציא את הפלאג מאחורי (מחבר) ותקצר את שני המגעים תוך כדי שאתה לוחץ על אחד הבלמים.

יש תגובה ->הבעיה בכפתור ההפעלה בכידון.
אין תגובה -> גש שוב לריליי,מחובר אליו פלאג פלסטיק עם שני חוטים דקים,חבר את הטרמינל (מגע) של החוט צהוב אדום לקוטב החיובי של המצבר.

יש תגובה -> הבעיה בנתק במעגל של כפתור ההפעלה.
אין תגובה -> תחליף ריליי.

מצורף המעגל של הסטרטר.
בהצלחה.

Jack_R1
07-08-2016, 11:13
ואם מהשרשור וגם מההסבר של טרייבל לא ברור לך מה צריך לבדוק (מה שאני מהמר שיהיה המצב לאור השאלה) - אז אין טעם להמשיך לשאול, אלא לגשת למוסך.
וזה מכיוון שעפ"י השאלה שלך אתה לא יודע מה זה מד מתח ואיך מפעילים אותו, ובלי המד והיכולת להפעיל אותו כל מה שתוכל לעשות עדיין ישאיר דברים בגדר ניחוש בלבד במקרה הטוב, וישאיר אותך עם כמה פיוזים שרופים או גרוע מזה במקרה הפחות טוב.

avi333
08-08-2016, 09:02
אני דווקא כן יודע להפעיל מד מתח,עכשיו הבנתי מה הסדר שעלי לבדוק,תודה.

Jack_R1 (http://fullgaz.co.il/forums/member.php/2074-Jack_R1) אתה שוב פעם מסיק מסקנות ידידי,הפורום נפתח על מנת שאנשים יוכלו ללמוד אחד מהשני,אם כולנו היינו יודעים הכל אז לא היה צורך בפורום ולכן אל תמהר לפסול כל אחד.
תודה על העזרה,אעדכן אחי שאבדוק את הדברים.

avi333
10-08-2016, 12:03
אחרי בדיקה של כל הרכיבים שקשורים למעגל ההתנעה מצאתי את הבעיה,הGPS שהתקנתי על הקטנוע פשוט היה גומר את המצבר אם לא הייתי נוסע על הקטנוע במשך 4 ימים בערך,דבר שלא קורה בד"כ.

לצורך ההשוואה במוסך ביקשו ממני על בדיקה טעינה של המצבר 250 ש"ח.

הבעיה נפתרה,תודה על העזרה.